برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ و بررسی کامل روشهای مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ جواب این سوال پر تکرار متقاضیان مهاجرت به کانادا در این مقاله بصورت مفصل مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. چگونه می توان به کانادا مهاجرت کرد؟ چه اقداماتی می بایست انجام داد تا برای مهاجرت به کانادا آماده شد؟ چه راههایی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد و بهترین راه مناسب شرایط من چیست؟ کلید دستیابی به پاسخ این قبیل سوالات در گرو مطالعه این نوشتار می باشد. امروزه کانادا در زمره مهاجر پذیرترین کشور های دنیا قرار دارد و متقاضیان و علاقمندان بسیاری از ایران و اقصاء نقاط جهان ، تمایل شگرفی به مهاجرت به این کشور ، اخذ اقامت دائم و یا حتی تابعیت و پاسپورت کانادا دارند؛ اما به دلیل کمبود اطلاعات مهاجرتی کماکان این سوال در ذهن شان نقش بسته است که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ دلیل نگارش این مقاله نیز پاسخ گویی به این سوال متقاضیان مهاجرت به کاناداست. امید میرود مقاله پیش رو که با تلاشهای قابل ملاحظه متخصصین موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش به نگارش در آمده است بتواند دید بسیار واضحی از پاسخ به این سوال که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ به شما عزیزان بدهد. شما پس از مطالعه این نوشتار همواره قادر خواهید بود که با موسسه حقوقی ملک پور ارتباط تلفنی برقرار فرموده و سوالات خود را در خصوص چند و چون مهاجرت به کانادا پرسیده تا به صورت رایگان با دریافت راهنمایی های مشاورین و متخصصان این موسسه آگاهی خود را برای چگونگی شروع پروسه مهاجرت به کانادا بالا ببرید. در ادامه این نوشتار سر فصلهای زیر مورد ارزیابی و بحث قرار می گیرد :

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟
 • برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ و شرایط عمومی آن
 • برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ از طریق کار
 • برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ از طریق تحصیل
 • برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ از طریق سرمایه گذاری
 • برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ از طریق ازدواج
 • برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ از طریق پناهندگی
 • برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ و شرایط عمومی آن

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ برای پاسخ به این سوال می بایست از ابتدا راهها و روشهای مهاجرت به کانادا آگاه شد. شش راه کلی و عمومی مهاجرت به کانادا عبارتند از :

روشهای شش گانه مهاجرت به کانادا

سپس می بایست شرایط خود را بسنجید و بر اساس شرایط خود یکی از راههای فوق الذکر را انتخاب کرد. اینجاست که می توان دست به اقدامات عملی زد و پروسه مهاجرت تان را در عمل به اجرا در آورید. لذا در بدو امر وقتی از خود می پرسید که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ شما در ابتدا باید با توجه به شرایط تان، توانایی تان، علاقه تان ، ظرفیت تان و سایر فاکتور ها و المان های دیگر تان یکی از این راهها را برای مهاجرت به کانادا انتخاب نمایید.

توجه!

پیشنهاد می کنیم اگه هنوز در انتخاب اینکه کدام یک از این روشهای مهاجرتی برای شما مناسب است، سر در گم هستید، با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و با بیان شرایط تان بهترین روش مهاجرت به کانادا را برای خود انتخاب کنید؛ از این گذشته این موسسه محصولی ویدئویی بی سابقه با عنوان « راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت » را تهیه و تولید نموده است تا عزیزانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند ، با تماشای این محصول ویدئویی خود درست مانند یک وکیل مهاجرتی از تمامی زیر و زبر پروسه مهاجرت آگاهی پیدا کرده و این مسیر پر پیچ و خم را با سلامت و با کمترین ریسک و هزینه سپری نموده و آینده ای روشن و درخشان را برای خود و خانواده شان به ارمغان بیاورند.

برای انتخاب اینکه کدام روش مناسب شماست؛ هم شرایط شما در تصمیم گیری مهم است و هم اطلاع از شرایط روش مهاجرتی مورد نظر! حال در ادامه مقاله به بررسی شرایط و روشهای شش گانه پرداخته و مطالبی را بصورت علمی در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. لطفا در ادامه نوشتار با ما همراهی کنید تا بصورت ریز به تحلیل پاسخ برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ بپردازیم :

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

مقاله مرتبط

هزینه مهاجرت به کانادا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد برای مهاجرت به کانادا باید چه شرایط و پیشنیازهایی را تهیه کنیم؟ – آقای افضلی

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ از طریق کار

چنانچه قصد مهاجرت کاری به کانادا را در سر دارید و از خود می پرسید که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ باید بدانید که مهاجرت به کانادا از طریق کار به روشهای مختلفی امکان پذیر است. شما برای کار در این کشور به دو روش می توانید عمل کنید:

 1. پیدا کردن کارفرمای معتبر کانادا و دریافت دعوتنامه شغلی از او

در این حالت شما در ابتدا باید به کشور کانادا مهاجرت کرده و برای کارفرمای مورد نظر کار کنید. اقامت شما در ابتدای امر یک اقامت موقت خواهد بود و با گذشت چند سال کار در این کشور و رعایت برخی شرایط و قوانین آن ، می توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا امیدوار باشید.

 1. شرکت در برنامه مهاجرتی Skilled Worker کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری

روش دوم به این صورت است که شما ابتدا به صورت آنلاین در سیستم Express Entry (‌ ورود سریع ) کانادا ثبت نام می کنید. این سیستم به صورت دو مرحله تعریف شده است. در هر مرحله به هر متقاضی کار در کانادا بر اساس پارامتر هایی ( نظیر سن ، مدرک تحصیلی ، سطح زبان، سابقه شغلی ، شرایط همسر ، داشتن بستگانی در کانادا یا داشتن پیشنهاد شغلی و … ) امتیازاتی تعلق خواهد گرفت. متقاضی برای اینکه به مرحله دوم یا استخر مجازی راه پیدا کند باید در مرحله اول از ۱۰۰ امتیاز حداقل ۶۷ امتیاز را کسب کند. در مرحله دوم امتیازبندی از سر گرفته می شود تجربه نشان داده است که متقاضیانی که از ۱۲۰۰ امتیاز بیش از ۴۴۰ تا ۴۶۰ امتیاز را کسب نمایند (‌ کف امتیازات مورد قبول معمولا متغیر بوده و ماهانه تعیین می شود ) ، از دولت فدرال کانادا دعوتنامه اقامتی دریافت نموده و می توانند با خانواده خود به کانادا وارد شوند و به دنبال شغل بگردند.

لازم به ذکر است که مزیتی که روش دوم دارد این است که متقاضی و خانواده او از همان ابتدا مجوز اقامت دائم کانادا را دارند اما در روش اول در ابتدا اقامت موقت خواهند داشت.

کار و مهاجرت کاری ـ ویزای کار ـ کار در خارج از کشور

برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی ریز امتیاز بندی های دو مرحله ای در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص می توانید به مقالات اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر (Skilled Worker ) و همچنین امتیازبندی مهاجرت به کانادا رجوع بفرمایید.

در شکل زیر می توانید نمودار نرخ بیکاری کشور کانادا را مشاهده بفرمایید که در سالیان اخیر سیر نزولی را تجربه نموده است و خبر از شرایط مساعد و مساعد تر کاری این کشور می دهد :

نمودار نرخ بیکاری کشور کانادا در 10 سال اخیر

چنانچه قصد اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار را در سرتان می پرورانید، و کماکان این سوال در ذهن تان وجود دارد که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ ما به شما محصول ویدئویی بی نظیر را معرفی می کنیم که Step by Step و از صفر تا صد پروسه اقدام برای شرکت در روش اکپرس اینتری را آموزش می دهد. شما با تهیه و مشاهده این محصول به تنهایی می توانید پروسه مهاجرت به کانادا از طریق کار را کلید بزنید ، زیرا این محصول آنقدر کامل است که دیگر نیازی به وکیل مهاجرت در کانادا و صرف هزینه های گزاف برای انجام پروسه های ثبت نام آنلاین و شرکت در استخر را نخواهید داشت، چرا که در طی این محصول ویدئویی ریز جزئیات آن به خوبی تشریح شده است. اکیدا پیشنهاد می کنیم که برای تهیه این محصول بر روی لینک زیر کلیک نمایید :

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا ( اسکیلد ورکر )

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ از طریق تحصیل

اگر شما یک دانشجو هستید یا قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور ، علی الخصوص در کشور کانادا را دارید، برای اینکه به پاسخ سوال برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ دست یابید، در ابتدا باید از شرایط تحصیل در کانادا آگاهی کافی داشته باشید. تحصیل در کانادا در مدارس برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال و در دیگر مقاطع مختلف دانشگاهی برای دانشجویان ایرانی امکان پذیر است. سطح کیفی سیستم آموزشی کانادا نسبت به سایر کشور های جهان بسیار بالاست و شرایط امکانات و تجهیزات آموزشی در بسیار از مدارس، کالج ها و دانشگاههای کانادا بسیار مساعد است؛ بهمین خاطر یکی از بهترین یا شاید آسان ترین روشهای مهاجرت به کانادا ، مهاجرت از طریق تحصیل تلقی می گردد.

از معایب روش مهاجرت تحصیلی به کانادا این است که نمی توان با این روش ، بصورت مستقیم اقامت دائم کانادا و تابعیت این کشور را بدست آورد؛ اما خبر خوب آن است که دانش آموزان و دانشجویان بین المللی به علت بازار کار مساعد این کشور با درصد شانس بسیار بالایی می توانند پس از اتمام تحصیل کار مناسب خود را پیدا نموده و با تعویض اقامت تحصیلی به اقامت کاری پس از گذشت ۳ الی ۵ سال به اقامت دائم کانادا و سپس تابعیت این کشور دست یابند و بعنوان یک شهروند کانادایی در سطح دنیا شناخته شوند.

در ادامه بصورت مختصر به بررسی تحصیل در مدارس و مقاطع مختلف کانادا خواهیم پرداخت :

تحصیل در مدارس کانادا

 • در شاخص کیفیت آموزش ، مدارس کشور کانادا در مقام سوم جهان قرار دارند.
 • برای تحصیل در مدارس کانادا ،‌ دانش آموز نیازی به ارائه مدرک آیلتس ندارد.
 • امکان تحصیل هم در مدارس روزانه و هم مدارس شبانه روزی برای دانش آموزان ایرانی وجود دارد.
 • متناسب با سطح زبان فرانسوی و انگلیسی دانش آموز ، کلاسهای متناسب به وی پیشنهاد شده تا آمادگی لازم را برای شروع دوره تحصیلی اصلی خود را بدست آورد.
 • امکان مهاجرت والدین به کانادا با ویزای همراه برای مراقبت از فرزندانشان وجود دارد ( گفتنی است که با وجود Home Stay هایی که در این کشور وجود دارد، والدین نیز می توانند با خیال راحت فرزندان شان را برای تحصیل به کانادا بفرستند )
 • شایان ذکر است که هزینه تحصیل در مدارس کانادا ( شامل شهریه، خورد و خوراک و خوابگاه و … ) بسته به مدرسه یا کالج مورد نظر و شهر محل تحصیل دانش آموز بین ۱۵ الی ۴۰ و تا ۵۰ هزار دلار کانادا می باشد.

مدارس کانادا

برای کسب اطلاعات جزئی تر می توانید مقاله تحصیل در مدارس کانادا را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

تحصیل در مقطع دبیرستان های کانادا

تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی در کانادا

 • برخلاف تحصیل در مدارس کانادا ، برای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی باید مدرک زبان آیلتس ارائه نمود.

نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مختلف در کانادا

 • شرایط سنی و گپ تحصیلی برای تحصیل در دانشگاههای کانادا بسیار حائز اهمیت است.
 • هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا از مقطع کارشناسی غالبا پائین تر است.
 • برای تحصیل در مقطع دکترا در کانادا نیاز به پیدا کردن یک سوپر وایز یا استاد راهنما می باشد.
 • گفتنی است که ارائه مدارک GMAT و GRE می تواند بر پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا در کانادا قویا تأثیر گذار باشد.
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا
تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

در صورتی که به تحصیل در کانادا با کمک هزینه و بورسیه تحصیلی می اندیشید ، می بایست گفت که در مقاطع مختلف بورسیه های مختلفی ارائه می گردد اما از آنجا که برای اخذ بورسیه های تحصیلی رقابت بین المللی وجود دارد، می بایست دارای شرایط بسیار مساعدی از لحاظ علمی، تحقیقاتی و … باشید تا مشمول بورسیه شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله شرایط بورسیه تحصیلی کانادا را از دست ندهید.

لیست معتبرترین دانشگاههای کانادا به همراه رنکینگ جهانی آن ها

توجه بفرمایید که!

یکی از بهترین دوره های تحصیلی کشور کانادا ، دوره های کوآپ است؛ شما با شرکت در دوره های کوآپ که در طی آنها همزمان با تحصیل به کار و کسب درآمد می پردازید، می توانید با هزینه ای که به قول معروف به جیبتان باز خواهد گشت به کانادا مهاجرت کنید. جالب تر آن که کار پس از تحصیل در دوره های کوآپ تضمینی است و شما در پایان تحصیلات تان در صورت قبولی و موفقیت در دوره می توانید در کانادا کار پیدا کنید و به اقامت دائم این کشور دست یابید.

مقاله تحصیل با تضمین کار در کانادا اطلاعات جزئی تر و دقیق ترین در خصوص دوره های Co-Op این کشور در اختیار شما قرار خواهد داد.

دوره های کوآپ کانادا ـ فرصتی عالی برای ورود به بازار کار کانادا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد کوآپ کانادا

خبر خوب برای متقاضیان مهاجرت به کانادا – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین اخبار در مورد اقامت کاری در ساسکاچوان کانادا – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین خبر در خصوص انگشت نگاری در داخل کانادا و نحوه تمدید اقامت – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین اخبار در مورد اقامت کاری پس از تحصیل در کانادا – آقای افضلی – PGWP in Canda – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ از طریق سرمایه گذاری

اگر از تمکن مالی بالایی برخوردارید و سودای سرمایه گذاری در خارج از کشور علی الخصوص سرمایه گذاری در کانادا با کمترین هزینه و ریسک را در سر دارید اما با از خود می پرسید برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ باید خدمتتان عرض کرد که فرصت های موجود برای سرمایه گذاری در کانادا از بهترین Option ها برای مهاجرت شماست. پیش از اقدام برای سرمایه گذاری خارجی می بایست شاخص نرخ مصادره اموال کشور مورد نظر خود را بررسی نمایید. شاخص مصادره اموال یک کشور به این صورت تعریف می گردد که در صورت سرمایه گذاری در آن کشور با چه میزان و احتمالی دولت آن کشور ، اموال و سرمایه های شما را به دلایل غیر منطقی مصادره می کند؟ این شاخص همچنین حاکی از آن است که آیا قانون آن کشور بین شما بعنوان سرمایه گذار خارجی با سرمایه گذاران داخلی و اتباع آن کشور در اجرای قوانین سرمایه گذاری تبعیض قائل می شود؟ توضیح بهتر آنکه شاخص مصادره اموال یا Expropriation Risk دورنمایی از فساد قضایی و تبعیض را نشان می دهد. بانک جهانی شاخص نرخ مصادر اموال کانادا را برابر با ۱ گزارش می کند. ( گفتنی است که ۱ نمایانگر کمترین میزان ریسک و ۷ نمایانگر میزان ریسک سرمایه گذاری بیشینه در آن کشور است ). در نمودار زیر می توانید نرخ مصادره اموال کشور کانادا را نظاره گر باشید :

نمودار نرخ مصادره اموال کانادا در پنج سال اخیر

برنامه های سرمایه گذاری در کانادا بسیار متنوع بوده و متقاضی سرمایه گذاری در کانادا می بایست برای شرکت در هر یک از این برنامه ها دارای شرایط خاصی باشد. شایان ذکر است که در هر یک از این برنامه ها ، مبالغ اولیه مورد نیاز جهت اجرای طرح سرمایه گذاری، مکان و ایالات اجرای طرح سرمایه گذاری و همچنین میزان تمکن مالی مورد نیاز جهت اثبات شرایط کاملا از هم متفاوت است. در جدول زیر بصورت کاملا خلاصه تنها برخی از پلن ها و فرصتهای سرمایه گذاری در کانادا ارائه شده است :

لیست برخی پلن ها و برنامه های سرمایه گذاری در کانادا

مقالات زیر به صورت بسیار جزئی و با ذره بین تحلیل تمامی شرایط اولیه و فرصتهای سرمایه گذاری در کانادا مورد بررسی قرار داده اند، مطمئنا مطالعه آنها برای کسانی که سوال برای مهاجرت به کانادا از کجا باید شروع کرد؟ در حالی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، بسیار راهگشا خواهد بود :

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در کانادا

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری کانادا
توجه!

برای آن دسته از عزیزانی که با نیت سرمایه گذاری در کانادا به دنبال پاسخ این پرسش می گردند که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ باید گفت که تمامی پلن ها و برنامه های سرمایه گذاری کانادا در صورت موفق بودن سرمایه گذاری و سوددهی آن برای سرمایه گذار و دولت کانادا منجر به اخذ اقامت دائم و نهایتا پاسپورت کانادا خواهد گشت.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ از طریق ازدواج

چنانچه قصد دارید با شخصی کانادایی ازدواج کنید و باز از خود می پرسید که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ در پاسخ باید گفت که بله! ازدواج با یک شهروند کانادایی یا شخصی که مقیم دائم کاناداست ، می تواند برای شما اقامت دائم و نتیجتا پاسپورت و تابعیت کانادا را به ارمغان آورد؛ اما باید به این نکته نیز توجه داشت که صحت و درستی ازدواج تان را می بایست اثبات کنید و در صورت ازدواج صوری با شهروندی کانادایی صرفا با سودای اخذ اقامت دائم کانادا ممکن است منتج به نتیجه ی ناخوشایندی شود. با در نظر گرفتن این امر که ازدواج های صوری بین المللی در سالهای اخیر زیاد شده است، کشورها با اعمال قوانین جدید، شرایط سخت تری را برای اعطای اقامت و تابعیت از طریق ازدواج برای متقاضیان به وجود آورده اند.

ویزای نامزدی ـ ویزای ازدواج ـ مهاجرت از طریق ازدواج ـ اخذ تابعیت از طریق ازدواج ـ‌ ازدواج با خارجی ـ ازدواج در خارج از کشور

بازرسان و افسران اداره مهاجرت کانادا به خوبی Train شده اند تا ازدواج های صوری یا مصلحتی را از ازدواج واقعی شناسایی نمایند. پیش از اقدام برای اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج ، باید به آفیسر صدور ویزا اسناد و مدارکی ارائه شود که نشان دهد زوجین مدت مدیدی است که با هم ارتباط واقعی یا ملاقات داشته اند، اثبات این امر می توان با نشان دادن عکس، پیامکها، ایمیلها و … ارائه گردد. از این گذشته در صورت اخذ اقامت کانادا ، طرف کانادایی باید تمکن مالی کافی برای زندگی مشترک را به اداره مهاجرت این کشور نشان دهد. یک منزل مشترک نیز داشته باشند؛ زیرا بازرسان اداره مهاجرت به صورت تصادفی و غیر منتظره به منزل مورد نظر سر می زنند و شرایط زندگی زوجین را چک می کنند تا از صحت و سقم ازدواج اطمینان حاصل نمایند. در صورت تشخیص صوری بودن ازدواج از طریق بازرسان مذکور ، زوجین ( چه ایرانی و چه کانادایی ) دچار تخلف شده اند و مجرم شناخته شده و مطابق قوانین کانادا با آنها برخورد خواهد شد.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ و اخذ تابعیت از طریق تولد

شاید برخی از شما عزیزان شنیده باشید که با تولد فرزندان در خاک کشور کانادا می توان برای او تابعیت و پاسپورت کانادایی گرفت و از این طریق برای فرزندتان شهروندی کانادا را اخذ کرد؛ اما کماکان از خود یا همسرتان بپرسید نمی دانم برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ در پاسخ باید گفت که قوانین مدنی کشور کانادا در اعطای تابعیت از طریق تولد بر اساس اصل خاک استوار است؛ به این معنا که اتباع خارجی از هر کجای جهان می توانند با تولد فرزندشان در خاک کانادا برای او تابعیت کانادایی بگیرند. علاوه بر کشور کانادا ، کشور هایی دیگری چون برزیل، آمریکا، آرژانتین و … نیز در اعطای تابعیت از قانون خاک پیروی می نمایند.

اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

سیستم دیگر اعطای تابعیت از طریق خون است؛ به این معنا که صرف تولد فرزند در خاک یک کشور منجر به اخذ تابیعت آن کشور نخواهد شد و کودک مورد نظر باید از نژاد یا خون آن کشور باشد تا به وی تابعیت یا پاسپورت تعلق بگیرد. یعنی حداقل باید یکی از والدین وی تبعه و شهروند آن کشور باشد. از جمله این کشور ها می توان به کشور آلمان اشاره کرد که صرفا با تولد فرزندتان در خاک آن کشور نمی توانید برای او پاسپورت و تابعیت آلمانی درخواست دهید. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که سیستم خاک و خون در غالب کشور ها نسبی است و طبق قوانین جدید می تواند با داشتن شرایط خاص و به قول عامه با لطایف الحیلی در کشورهایی که از سیستم خون پیروی می کنند، از طریق تولد فرزند برای وی تابعیت و شهروندی را به ارمغان آورد ( البته به شرط راهنمایی گرفتن از وکیل مهاجرتی با تجربه و به روز ). لذا اگر دو دل هستید و با خود می گویید برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ و شنیده اید که با تولد فرزندتان می توان برای وی تابعیت و شهروندی آمریکایی را به ارمغان آورد، این مسیر مهاجرتی به کانادا امکان پذیر است و شما می توانید به صورت عملی اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل بفرمایید تا همکاران ما با ریز جزئیات شما را در این امر راهنمایی بفرمایند.

اخذ اقامت کانادا از طریق تولد

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ از طریق پناهندگی

پناهندگی به کانادا نیز یکی از راههای مهاجرت به این کشور است اما برای آن دسته از عزیزانی که از خود می پرسند که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ آیا می توانم پناهنده شوم یا خیر؟ بدین وسیله عنوان می کنیم که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در حیطه پناهندگی ارائه نمی دهد و این طریق مهاجرتی را برای افراد به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کند و این بخش از مقاله صرفا به جهت افزایش آگاهی شما در باب پناهندگی و خطرات آن ارائه می گردد. گفتنی است افرادی که مشمول شرایط کنوانسیون ژنو یا کنوانسیون پناهندگی می باشند؛ می توانند به این کشور درخواست پناهندگی دهند.

بر اساس کنوانسیون ژنو ، پناهنده به شخصی گفته می شود که در کشور خودش بعلت عضویت در گروههای اجتماعی، سیاسی خاص، تفاوت مذهب، نژاد و یا حتی به دلیل جنگ و … مورد آزار و اذیت و شکنجه و تهدید بوده باشد و چنانچه که به کشور خود بازگردد، بیم از دست دادن جان خود و عزیزانش وجود دارد.

این چنین شخصی اگر درخواست پناهندگی خود را به کشور کانادا ارائه نماید و ادعایش اثبات شود، می تواند به اخذ اقامت و پاسورت کانادا از طریق پناهندگی امیدوار باشد. هر چند که در مسیر رسیدن تا کانادا و همچنین پس از ارائه درخواست نیز معضلات، مشکلات و خطراتی پیش روی فرد پناهنده است که ممکن است جانش نیز در خطر بیفتد. در گاهی موارد نیز درخواست بسیاری از پناهندگان رد می گردد و به کشور ثالث دیپورت می شوند و به اصطلاح آواره شده و توانایی بازگشت به کشور خود را نیز از دست می دهند. بمنظور کسب اطلاعات بیشتر و دقیقتر در مورد پروسه پناهندگی به کانادا مطالعه مقاله زیر را پیشنهاد می کنیم :

قوانین پناهندگی در کانادا

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزاها و مصاحبه های موکلین

برای مهاجرت به کانادا اولین گام این است که تحقیق کنید و با داشتن انرژی مثبت در مدار و مسیر درست قرار بگیرید. خاطر نشان می کنیم که مسیری که شما انتخاب می کنید از آنجایی که تمام کوله بار زندگی خود را بر دوش می گیرید و به کشوری با آداب و رسوم، قوانین و حتی آب و هوای و … متفاوت مهاجرت می کنید، بسیار پر پیچ و خم و دشوار است. پیشنهادی می کنیم که با سرچ در گوگل با کلید واژه ملک پور به اطلاعات متقن، به روز ، رایگان و مجانی در باب برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ یا هر روش یا کشور مقصد مهاجرت دیگر دست یابید. باور ما این است که با نور اندیشه و پژوهش و با حس مثبت می توانید این مسیر پر فراز و نشیب را سپری نمایید و آینده ای روشن را برای خود و عزیزان تان بسازید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ و سخن پایانی

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ اگر این سوال را در ذهن خود دارید و به دنبال بهترین جواب می گردید، می بایست از یکی از راههایی مهاجرتی که در این مقاله به آنها اشاره شد اقدام به مهاجرت نمایید. اما نکته اینجاست که بهترین روش مهاجرت به کانادا برای شخص شما با توجه به شرایط تان چیست؟ برای این منظور می توانید سوال خود را با ذکر شرایط تان در بخش دیدگاهها و یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح نمایید تا بهترین مشاوران مهاجرتی از کانادا ، اروپا و یا حتی شخص استاد ملک پور به سوال شما در قالب پاسخ متنی و یا حتی ویدئویی پاسخ دهند. حتی از عزیزانی که مقیم کانادا هستند یا تجربه زندگی در این کشور را داشته اند دعوت می شود که مانند سایر افرادی که اقامت یا شهروندی کانادا را دریافت کرده و در بخش پرسش و پاسخ ما همکاری دارند، نظرات و پاسخ های خود را در ذیل سوالاتی مانند برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ درج نمایند و بدین طریق به هموطنان خود که آینده روشن تر و بهتر را در مهاجرتی ایمن می دانند، کمک کنند. از عزیزانی که در پخش پرسش و پاسخ همگانی این وبسایت یا در پای دیدگاههای این مقاله سوال خود را مطرح می نمایند، نیز استدعا می شود که شرایط خود ( نظیر سن، میزان تمکن مالی، سطح زبان، مدرک تحصیلی، میزان سابقه کاری، وضعیت تأهل و یا حتی تعداد فرزند و … ) را بصورت کامل ذکر نمایید تا دقیقترین راهنمایی ها را برای پرسش برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که بخش پرسش و پاسخ همگانی وبسایتهای ملک پور نه تنها برای کشور کانادا بلکه مکانی است که برای رد و بدل کردن پرسش و پاسخ در باب مهاجرت به تمامی کشور ها این ابزار برای اولین بار در تاریخ ایران طراحی شده است. پاسخگویی به سوالات این بخش تنها بر عهده وکلای موسسه نیست و همه عزیزانی که خود یا آشنایان شان تجربه زندگی در خارج از کشور را داشته اند می توانند در این انجمن یا Forum با هموطنان خود تبادل پیام داشته و هم افزایی داشته باشند. کلام آخر؛ برای اینکه به پاسخ پرسش برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ دست یابید، شما شرایط خود را بگوئید ما و سایر عزیزانی که این مسیر را طی نموده اند، به شما پاسخ خواهیم داد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 پاسخ
 1. شریفی گفته:

  سلام میخواستم بدونم ایا برای پرستارها در کانادا بازار کار هست؟ واینکه شرایط شرکت در دوره های کوآپ پرستاری چیه

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در حال حاضر دولت کانادا شدیدا به نیروی پرستار نیاز دارد . دوره های کو آپ پرستاری یک دوره ۳ ساله ست که شما پس از سال اول می توانید کار کنید و در آمد خوبی دریافت کنید . برای تحصیل در این دوره حتما می بایست مدرک آیلتس ۶ داشته باشید . برای این دوره ها تا ۲۱ سال می توانند اقدام کنند

   پاسخ
 2. R Dpr گفته:

  سلام به شما عزیزان در موسسه ملک پور،
  می خواستم بدونم برای مهاجرت کاری به کانادا داشتن ۳ سال سابقه با بیمه و مدرک فوق لیسانس کافی هست؟ ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز اخذ اقامت کاری کانادا از طریق روش اسکیلد ورکر اقدام می شود که یک سیتم امتیاز بندی ست . علاوه بر مواردی که فرمودید داشتن آیلتس با نمره بالا و داشتن اقوام بسیار نزدیک که اقامت و یا پاسپورت کانادا را داشته باشند و هم چنین داشتن دعوتنامه در امتیازات شما تاثیر خواهد داشت . شما مجرد هستید؟

   پاسخ
 3. میعاد گفته:

  سلام خدمت شما. درمورد مهاجرت تحصیلی، ایا همراه هم میتونیم با خودمون ببریم؟ همسرم میتونه با من مهاجرت کنه همزمان یا فاصله میوفته بینمون؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   چنانچه شما پذیرش تحصیلی داشته باشید همراه به فاصله ۳تا ۴ماه ملحق می‌شود جهت جلوگیری از ریسک ویزا بهتر هست که همزمان اقدام نشود و همراه به فاصله ملحق گردد

   پاسخ
 4. محسن گفته:

  سلام و خسته نباشید.
  خیلی خیلی ممنونم بابت این مقاله کاملتون.
  بنده ۲۷ سالمه لیسانس IT دارم از دانشگاه آزاد مدرک زبان رو تا چهار ماه آینده می تونم بگیرم و میزان بودجمم حدود ۴۰۰ تومن هست. می خواستم بپرسم با توجه به این شرایط و با این مبلغ من می تونم مهاجرت کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع مستر اقدام نمایید .هم چنین دوره های کو آپ که کار و تحصیل با هم هستند و به شما حقوق پرداخت میشود برای شما گزینه مناسبی می باشد.

   پاسخ
 5. samira گفته:

  سلام من ۳۳ سالمه و سال ۸۹ فارغ التحصیل شدم با این گپ تحصیلی شانس مهاجرت به کانادا رو از طریق تحصیلی دارم ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز این گپ تحصیلی بسیار ریسک بالائی برای ویزای شما ایجاد می نماید .توصیه می شود برای کشورهای اروپائی نظیر هلند و دانمارک و اتریش و مجارستان اقدام نمائید .

   پاسخ
 6. گلی گفته:

  سلام و وقت بخیر
  من ۲۶ ساله هستم لیسانس برق دانشگاه دولتی خوندم تا ۴ ماه دیگه آیلتس ۶ونیم میگیرم. عمویی در ونکور دارم ایا بنظر شما بهتر است برای اسکیل ورکر اقدام کنم یا تحصیلی؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز چنانچه شما سابقه کار همراه با بیمه داشته باشید قطعا اخذ اقامت کاری کانادا برای شما گزینه مناسب تری خواهد بود چرا که از همان ابتدا شما اقامت دایم کانادا را دریافت خواهید نمود.البته شرایط شما نیاز به بررسی دارد و می بایست امتیازات شما به طور دقیق محاسبه گردد.

   پاسخ
 7. Babak گفته:

  سلام خسته نباشید ، خواهر بنده ۳۹ ساله دارای لیسانس مترجمی آلمانی و فوق لیسانس زبان شناسی و گپ تحصیلی حدود ۷ یا ۸ سال دارای دو فرزند ده ساله پسر و هفت ساله دختر هست و همسرشون دارای شغل آزاد و سرمایه حدود ۵۰۰ میلیون هستند ، خواستم بپرسم برای چه کشوری میتونن اقدام کنن و آیا بورس تحصیلی هم میتونن بگیرن یا نه؟ ممنون از شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز ایشان تحت شرایطی می توانند در دانشگاه های اتریش تحصیل رایگان داشته باشند. ایشان از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شدند یا دانشگاه آزاد؟

   پاسخ
  • Babak گفته:

   لیسانس زبان آلمانی از دانشگاه دولتی اصفهان و فوق لیسانس از دانشگاه علامه طباطبایی تهران فارغ التحصیل شدن ، در ضمن همسرشون هم لیسانس برق دارن سال ۸۱ گرفتن دانشگاه آزاد

   Rating: ۵
   پاسخ
   • mie malekpour31 گفته:

    خواهر شما می توانند در دانشگاه اتریش به زبان آلمانی تحصیل رایگان داشته باشند .ضمن اینکه رشته تحصیلی همسرشان از مشاغل پر نیاز در اتریش هست.همسرشان چند ساله هستند ؟

    پاسخ
   • mie malekpour31 گفته:

    ایشان هم فرصت کاریابی در اتریش به عنوان همراه را خواهد داشت .توصیه می شود هر چه سریعتر اقدام نمائید.

    پاسخ