بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی و بررسی آن

بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی ، دلایل انتخاب وین؛ به عنوان بهترین شهر جهان در سال ۲۰۱۹ برای ده سال پیاپی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. راه های مهاجرت به بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی چیست؟ چرا وین بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی انتخاب شده است؟ ملاک های انتخاب یک شهر به عنوان بهترین شهر دنیا چیست؟ بهترین شهرهای جهان برای کار و زندگی کدام شهر ها هستند؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات در این زمینه را برای شما مخاطبان عزیز بیان می نماییم. همانطور که متوجه شده اید، شهر وین ، پایتخت کشور اتریش از سال۲۰۱۰  تا سال ۲۰۱۹ برای ده سال پیاپی به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی و کار انتخاب شده است. مسلما این سوال برای شما نیز پیش آمده است که با وجود شهرهای بزرگ و معروفی چون کالیفرنیا،‌ لندن، ونکوور،‌کپنهاگ و … چرا وین بعنوان بهترین شهر دنیا انتخاب شده است؟ انتخاب یک شهر به عنوان بهترین شهر جهان برای کار و زندگی بر اساس ملاک ها و معیار های متعددی صورت می پذیرد که از این ملاک ها می توان به هزینه زندگی، سطح رفاه اقتصادی و اجتماعی،‌ میزان شاد بودن و امید به زندگی ساکنان این شهر،‌زیبایی،‌میزان آلودگی هوا و …. اشاره کرد. شما عزیزان همواره می توانید برای مهاجرت به کشور های خارجی به خصوص مهاجرت به کشور اتریش و شهر وین با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ؛ همکار MIE اتریش تماس برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان در این زمینه برخوردار شوید.

در ادامه به سرفصل های زیر خواهیم پرداخت :

بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی
 • بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی و شرایط عمومی
 • بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی و معیارهای انتخاب بهترین شهرها
 • بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی و معرفی ده شهر برتر
 • بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی و دلایل انتخاب وین بعنوان بهترین شهر
 • بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی و راههای مهاجرت به بهترین شهر دنیا

بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی و شرایط عمومی

مساحت کشور اتریش۸۳٫۸۷۸ کیلومتر مربع بوده و از ۹ ایالت ( یورگن لاند،‌ کرنتن،‌نیدراسترایش، اویراسترایش، سالزبورگ،‌ اشتایرمارک، تیرول، فورآلبرگ و وین ) تشکیل شده است. مساحت این کشور تقریبا با مساحت کشور امارات متحده عربی برابر است. قسمت اعظم این کشور را مناطق کوهستانی تشکیل داده اند به نحوی که ۶۰ درصد مساحت این کشور را رشته کوه های آلپ شرقی تشکیل می دهد.

از شهر های مهم کشور اتریش می توان به

 • وین
 • گراتس
 • اینسبروک
 • زالتسبورگ
 • کلاگن‌فورت
 • لینتس
 • لئوبن
 • آیزن‌اشتات
 • فیلاخ

اشاره کرد.

نقشه جغرافیای اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بهترین شهر دنیا 

مقاله مرتبط

بهترین شهر دنیا

شهر وین در شمال شرقی کشور اتریش و در نزدیکی رود دانوب واقع شده است. مساحت این شهر ۴۱۵ کیلومتر مربع می باشد. وین هفتمین شهر پر جمعیت اروپا دارای جمعیتی ۱ ملیون و ۷۰۰ هزار نفری است که ۷۰ هزار نفر از جمعیت این شهر را ایرانیان تشکیل می دهند. شهر وین از لحاظ تاریخی و فرهنگی بسیار غنی است و سطح امنیت اجتماعی و زندگی بسیار مطلوبی دارد. نرخ بیکاری در کشور اتریش بسیار کم و زیر ۵ درصد می باشد و به دلیل اینکه کمپانی های صنعتی مختلف در این شهر دارای شعبه هستند،‌ شهر وین و کشور اتریش به یکی از بهترین گزینه های مهاجرت کاری برای متقاضیان کار ماهر بین المللی تبدیل شده است. وین شهری بسیار زیباست که سالیانه توریست های زیادی از سر تا سر جهان به بازدید این شهر و کشور اتریش می آیند. علاوه بر طبیعت سر سبز کشور اتریش، جاذبه های توریستی نظیر کلیساها،‌قصرهای با شکوه و موزه های تاریخی و … که در شهر وین قرار دارد، هر ساله عامل جذب این حجم از توریست از اقصاء نقاط دنیاست.

شهر وین

مجله معتبر مرسر ( Mercer ) که در زمینه کیفیت زندگی ممیزی کرده و فعالیت دارد، در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۳۱ شهر از وین تا بغداد را بر اساس کیفیت زندگی رتبه بندی کرده است. کشور هایی نظیر اتریش، سوئیس،‌نیوزلند، آلمان، کانادا، دانمارک، فنلاند،‌استرالیا،‌سوئد و ایالات متحده آمریکا دارای شهر هایی هستند که در ۵۰ رتبه اول رنکینگ مجله Mercer‌ وجود دارند. در این رنکینگ شهر وین از کشور اتریش برای ده سال پیاپی بعنوان اولین و بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی برگزیده شده است.

قصر های با شکوه و کلیساهای اتریش و وین

ممیزی کیفیت زندگی مرسر، به دولت ها و کمپانی های بزرگ و اصلی جهانی کمک می کند تا کارمندان و شعبات خود را در شهر های مناسب و مطمئنی بگمارند. این ممیزی همچنین شهرهایی را با بالاترین رنکینگ در زمینه های امنیت شخصی بر پایه پایداری روانی، جرم و جنایت، میزان تأثیرگذاری قانون و روابط با دیگر کشور ها مشخص می نمایند. بر اساس این ممیزی در زمینه های ذکر شده شهر لوکزامبورگ بهترین است که به دنباله آن شهر های برن، هلسینکی و زوریخ در رتبه دوم آمده اند. در ادامه شما را به تماشای ویدئویی از مدیریت محترم موسسه حقوقی ملک پور که در باره انتخاب وین بعنوان بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی است، دعوت می نماییم.

بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی و معیارهای انتخاب بهترین شهرها

مجله مرسر‌ ۳۹ فاکتور متفاوت را برای انتخاب ۲۳۱ شهر در رنکینگ خود لحاظ کرده است. این فاکتور ها شامل امنیت شخصی، امنیت محیطی،‌امنیت اقتصادی،‌امنیت سیاسی، سلامت،‌ آموزش، حمل و نقل و سایر خدمات عمومی می شود. در جدول زیر این فاکتور ها بر شمرده شده و توضیحاتی در مورد هر یک داده شده است:

جدول معیار های تعیین کننده بهترین شهر دنیا

بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی و معرفی ده شهر برتر

بنابر رنکینگ بهترین شهرهای جهان از مجله مرسر، پس از اینکه شهر وین به مدت ۱۰ سال پیاپی در رتبه اول این رنکینگ قرار داشته،‌ شهر زوریخ سوئیس نیز در بازه زمانی مشابه خود را در رتبه دوم این رنکینگ جای داده است. کیفیت زندگی در اتریش و سوئیس بسیار به هم نزدیک است اما یکی از مسائلی که شهر وین اتریش را به جایگاهی بالاتری نسبت به زوریخ سوئیس در این رنکینگ قرار داده است، هزینه های زندگی است. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است و هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری است. با توجه به اینکه کیفیت زندگی در هر دو شهر مذکور مشابه به هم می باشد،‌ اما هزینه های زندگی،‌ مسکن، لوازم مصرفی و دیگر هزینه های جانبی در شهر زوریخ بالاتر است. در جدول زیر ۱۰ شهر برتر جهان را برای کار و زندگی در سال ۲۰۱۹ مشاهده می نمایید:

جدول رنکینگ ده شهر برتر دنیا در سال 2019

بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی و دلایل انتخاب وین بعنوان بهترین شهر

یکی از اصلی ترین ملاک هایی که هر مسافر یا توریستی که از شهر وین بازدید داشته باشد، در اولین وهله در نظرش جالب است، سر سبزی و آب و هوای بسیار مطلوب این شهر است. از سر سبز ترین مناطق شهر وین می توان به مناطق ۱۳ و ۱۹ اشاره کرد. منطقه ۱ این شهر به دلیل تجاری بودنش، از سایر مناطق گران تر است. سر سبزی و طبیعت ناب این شهر را اهالی خود شهر وین،‌ با “Ein Dorf in einer Stadt” به معنای روستایی درون یک شهر معرفی می کنند. روستایی که همه چیز در آن منظم و آرام است. بنابر تایید ساکنین شهر وین، این شهر پر از انرژی مثبت است. توریست هایی که از شهر های برتر دنیا برای بازدید از وین به اتریش می آیند،‌ همین نظر را دارند. شکوفه های سرخ در اوایل فصل بهار نمایی بسیار زیبا و بی نظیر به این شهر می دهند. مردم این شهر در مراودات اجتماعی شان بسیار گرم و صمیمی بوده و هنگامی که از کنار هم عبور می کنند، به هم لبخند زده و  از جمله ی سلام بر خدا استفاده می کنند. بسیاری از افراد شاید به این قائل باشند که آلمانی ها و اتریشی ها افراد نژاد پرستی باشند که این ادعا در مورد اکثریت مردم این کشور ها صدق نمی کند. لذا بیشتر ساکنان وین به دور از تفکرات نژاد پرستانه هستند. در کنار این ها، شهر وین بهترین سیستم transportation ‌یا حمل و نقل جهان را دارد. هزینه های مخابراتی در این کشور نسبت به کشوری نظیر ایالات متحده کمتر است. جریان اطلاعات در کشور اتریش و شهر وین آزاد است. هزینه های زندگی نسبت به بسیاری از شهر های اروپا ارزان تر است. بعنوان مثال کیفیت زندگی در سوئیس و دانمارک بسیار به اتریش نزدیک تر است اما هزینه ها زندگی در اتریش پایین تر است. در واقع شهر وین اکثر امکاناتی که شهر های کشور های سوئیس و دانمارک از آن ها برخودار هستند را دارد اما هزینه ها در این شهر به خصوص در سه سال اخیر پایین تر از دیگر شهر های با کیفیت زندگی بالا گزارش شده است. هزینه های پایین سلامت و پزشکی در اتریش و وین نیز یکی از دلایل انتخاب این شهر به عنوان بهترین شهر دنیا شده است. سیستم آموزشی رایگان و پیشرفته و وفور صنایع و تکنولوژی به همراه نرخ پایین بیکاری کشور اتریش و شهر وین را به یکی از بهترین گزینه برای مهاجرت تحصیلی و کاری در بین کشور های غربی تبدیل کرده است. این ها گزیده ای از دلایل انتخاب وین به عنوان بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی بود. برای اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می شود که از سایر ویدئو های موسسه حقوقی ملک پور دیدن فرمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بهترین شهر دنیا 

مقاله مرتبط

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی و راههای مهاجرت به بهترین شهر دنیا

به طور کلی برای مهاجرت به خارج از کشور می توان به ۶  طریق اقدام کرد : تحصیل،‌ کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی. شایان ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی را توصیه ننموده و هیچ گونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی نماید.

کشور اتریش و به تبع آن شهر وین، به دلیل اینکه به مدت ۱۰ سال متمادی بعنوان بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی شناخته و معرفی شده است، از بهترین گزینه های مهاجرت از طرق تحصیل،‌کار و سرمایه گذاری است.

همانطور که اشاره شد، نظام آموزشی در این کشور پیشرفته و رایگان است. حتی دانشجویان بین المللی با هزینه ای بسیار ناچیز می توانند در کشور اتریش و شهر وین به تحصیل بپردازند. دانشگاه های معتبر و دارای رنکینگ بالا نیز کشور اتریش و شهر وین را به یکی از گزینه های بسیار مطلوب برای مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله تحصیل رایگان در اتریش در وبسایت ما مراجعه نمایید.

تحصیل و مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش ـ‌ Study in Austria

به دلیل نرخ بیکاری بسیار پائین در کشور اتریش، این کشور در کنار آلمان یکی از بهترین گزینه های مهاجرت کاری برای متقاضیان کار در خارج از کشور تبدیل شده است. گفتنی است که شما از طریق کار در کشور اتریش می توانید پس از ۵ سال به اقامت دائم و پس از ۶ الی ۷ سال به تابعیت و شهروندی کشور اتریش دست پیدا کنید. در شکل زیر نمودار نرخ بیکاری در کشور های آلمان و اتریش را مشاهده می نمایید :

نمودار مقایسه نرخ بیکاری در کشور های آلمان و اتریش

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات وب سایت ما در زمینه مهاجرت کاری به اتریش و اخذ ویزای کار اتریش مراجعه نمایید.

کشور اتریش دارای برنامه های اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری بسیار خوب و با سرمایه کم در بین سایر کشور های اروپایی است. آن دسته از متقاضیانی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری در کشور های اروپایی به اقامت دائم اروپا برای خود و خانواده خود دست یابند، کشور اتریش یکی از بهترین گزینه هاست. بعنوان مثال شما با تنها ۲۲ هزار یورو و نشان دادن درآمد ماهیانه بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو از طریق برنامه خود حمایتی اتریش به اقامت دائم این کشور دست پیدا کرده و در شهر وین،‌ بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی یا هر شهر دیگری که تمایل دارید، سکونت داشته باشید. همچنین به شما اکیدا پیشنهاد می شود که به مقاله اقامت دائم اتریش با سرمایه کم نیز سری بزنید.

نرخ سلب یا مالکیت و مصادره اموال در کشور اتریش
هزینه های زندگی در اتریش
مشکلات زندگی در اتریش

مقایسه اقامت خود حمایتی اتریش و سرمایه گذاری در آمریکا

ویدئوهای گشت و گذار در اتریش و برخی هزینه های زندگی در آن

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور از یک فروشگاه لوازم خانگی در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید یکی از رستوران مک دونالد در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید از یک باشگاه بولینگ در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید از فروشگاه XXXlutz در وین اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید یک کافه در وین اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد درشکه سواری در خیابانهای زیبای وین

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی و سخن پایانی

بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی ، دلایل انتخاب وین؛ به عنوان بهترین شهر جهان در سال ۲۰۱۹ برای ده سال پیاپی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. وین شهری بسیار زیبا است و کیفیت زندگی و سطح بالای امکانات در وین، این شهر را نه تنها به بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی تبدیل کرده بلکه آن را به یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی،‌ کاری و سرمایه گذاری نیز تبدیل نموده است. هر ساله مهاجران زیادی از کشور های ایالات متحده و چین به این شهر مهاجرت می کنند. در مقاله فوق توضیح داده شد که چرا وین به عنوان بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی شناخته شده است. اگر با خواندن این مقاله به این نتیجه رسیده اید که کشور اتریش و شهر وین را در برنامه مهاجرتی خود قرار دهید، پیشنهاد می کنیم ابتدا مقالات مرتبط با انواع روشهای مهاجرت به اتریش از وبسایت ما را مطالعه فرموده یا از محصولات ویدئویی رایگان درباره اتریش و طرق اخذ اقامت در این کشور را مشاهده نمایید. همچنین می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کرده و از مشاوره تلفنی مهاجرتی رایگان برخوردار شوید. ایضا می توانید در انتهای همین مقاله در قسمت نظرات و دیدگاهها،‌ سوالات خود در باب مهاجرت به اتریش مطرح نموده تا همکاران ما در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. حسين گفته:

  باسلام ، من ۴۰ سالمه و با مدرك فوق ديپلم برق داراي ۱۵ سال سابقه كار مرتبت در ضمينه تعميرات در يك شركت خودرو سازي ميباشم . همسرم نيز داراي فوق ديپلم طراحي و دوخت ۳۹ ساله و كار خياطي و طراحي لباس را (بدون سابقه بيمه) انجام ميدهد . داراي دو فرزند دختر در سن ۱۳ ساله و ۱۳ ماهه هستم . سرمايه زندگيم در حدود ۵۰۰ ميليون ميباشد .
  با توجه به اين موارد آيا امكان مهاجرت به آلمان يا اتريش يا كانادا را به همراه خانواده دارم . لطفآ راهنمايي كنيد .

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با تشکر از توضیحات کاملتون، بهترین راه تحصیل یکی از فرزندان در یکی از کشورهای آلمان ، اتریش یا کانادا می باشد که بعد از مدتی وضعیت اقامت ایشان مشخص گردد و خانواده بتوانند برای همراهی اقدام کنند. البته این موضوع نیازمند بررسی کامل شرایط است و قطعا باید سرمایه شما برای کل خانواده افزایش یابد.

   پاسخ
 2. سعید گفته:

  با سلام و احترام و تشکر. من دخترم در کلاس نهم در حال تحصیل می باشد. کارنامه درخشانی داشته و سطح زبان انگلیسی خوبی دارد؟
  آیا در کشور اتریش امکان اخذ بورس تحصیلی برای دوره دبیرستان وجود دارد؟ متشکرم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض احترام، اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع زیر فوق لیسانس خیلی سخت هست و حتما باید یک توانایی خاص یا شرایط ویژه ای باشه که دانش آموز بتونه بورس کامل بگیره، البته اگر شما برای اقامت در اتریش اقدام بفرمایید هزینه های تحصیل فرزندتون رایگان میشه

   پاسخ