بهترین کشور برای مهاجرت

بهترین کشور برای مهاجرت کجاست؟

 • بهترین کشور برای مهاجرت از نظر شرایط آب و هوایی مطلوب
 • بهترین کشور برای مهاجرت از نظر بیمه های اجتماعی
 • بهترین کشور برای مهاجرت از نظر قوانین مالیاتی
 • شاخص سطح علمی مدارس در انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت
 • بررسی شاخص امنیت اجتماعی در انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت
 • بهترین کشور برای مهاجرت از نظر نظام قضایی و امنیت سرمایه گذاری
 • بررسی شاخص نرخ بیکاری در انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت
 • بهترین کشور برای مهاجرت از نظر اعطای اقامت و تابعیت

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

بهترین کشور برای مهاجرت کدام کشور است؟

بهترین کشور برای مهاجرت در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می­گیرد. بهترین کشور برای مهاجرت از جهات مختلفی قابلیت بررسی دارد. بهترین و اساسی­ ترین نکات مربوط به انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت در این مقاله به­ صورت ساده و خلاصه ارائه می ­شود.

به­ راستی بهترین کشور برای مهاجرت کجا می ­تواند باشد؟ انتخاب چه مقصدی برای مهاجرت، ضامن دست­یابی به شرایط بهتری برای زندگی است و آینده مطلوبی را پیش­روی شخص قرار می ­دهد؟ آیا یک کشور ایده ­آل فرضی، می­تواند گزینه مناسبی برای همه افراد با شرایط و روحیات مختلف باشد؟ فاکتورهای بسیاری تعیین­ کننده بهترین کشور برای مهاجرت می­ باشند که پیش از اقدام به مهاجرت باید راجع به آن­ها تحقیق و تفحص نمود و بنابر اولویت­­ های شخص، این فاکتورها مورد سنجش قرار گیرد تا فرد را به انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت سوق دهد. شما با خواندن این مقاله می­ توانید راهنمایی لازم و به جرأت می ­توان گفت کافی، جهت انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت را دریافت نموده و با در دست داشتن این اطلاعات مفید، به پردازش آن­ها پرداخته و در نهایت کشور مطلوب خود،کشوری که­ بهترین کشور برای مهاجرت شخص شماست را انتخاب نمایید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد انتخاب بهترین کشور دنیا

بهترین کشور برای مهاجرت و فاکتورهای انتخاب آن

بدیهی است هر فرد، تمایلات، شرایط و روحیات خاص خود را دارد و همان­گونه که نمی ­توان بهترین غذا برای تمامی افراد را مشخص نمود، جهت انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت نیز، نمی ­توان برای همه افراد نسخه­ای مشابه پیچید. صرفاً می­ توان با ارائه مهم­ترین فاکتورهای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ، فرد را در مسیر تصمیم ­گیری درست هدایت کرد. با بررسی عوامل و شرایط کشورهای مختلف و در نظر گرفتن ویژگی ­های فردی شخص متقاضی، می­ توان به بهترین کشور برای مهاجرت مختص همان شخص، دست یافت.

از مهم­ترین فاکتورهایی که باید در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت در نظر داشت، موارد زیر می ­باشد:

 • بهترین کشور برای مهاجرت از نظر شرایط آب و هوایی مطلوب
 • بهترین کشور برای مهاجرت از نظر بیمه­ های اجتماعی
 • بهترین کشور برای مهاجرت از نظر قوانین مالیاتی
 • بهترین کشور برای مهاجرت از نظر سطح علمی مدارس
 • بهترین کشور برای مهاجرت از نظر امنیت اجتماعی
 • بهترین کشور برای مهاجرت از نظر نظام قضایی و امنیت سرمایه ­گذاری
 • بهترین کشور برای مهاجرت از نظر نرخ بیکاری
 • بهترین کشور برای مهاجرت از نظر اعطای اقامت و تابعیت

در ادامه جهت آشنایی شما عزیزان، با ذکر چند مثال به بررسی برخی از فاکتورهای بالا در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت می ­پردازیم. همچنین کشورهای مطلوبی که نام ­آشنا نیستند را به شما معرفی می­ نماییم. جهت شناخت هر چه بیشتر و عمیق­تر موارد تأثیرگذار در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرتو کلیات طرق مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت، می­توانید نسبت به خرید ویدئوی مربوطه اقدام فرمایید. این ویدئو توسط جناب استادملک­پور ارائه شده و حاوی نکاتی است که روشنگر مسیر شما جهت مهاجرت می­ باشد و پاسخگوی عموم سئوالات شما در زمینه مهاجرت و انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خواهد بود.

بهترین کشور برای مهاجرت

مقاله مرتبط

راهنمای گام به گام مهاجرت

مقاله مرتبط

به کجا مهاجرت کنیم؟

بهترین کشور برای مهاجرت از نظر شرایط آب و هوایی

شرایط آب و هوایی کشور مقصد از اولین فاکتورهایی است که حتما باید در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ، در نظر گرفته شود. شرایط آب و هوایی مشابه کشور مبدأ، می­تواند در سازگاری هر چه سریع­تر فرد با محیط جدید، تأثیر مثبت داشته باشد. یکی از موارد قابل تأمل در این زمینه، طول روز و شب در کشور مقصد است. به­ خصوص برای مهاجری از ایران با ساعات آفتابی بالا، تحمل کشوری با طول روز کوتاه، آسان نیست. برای مثال کشور اتریش، از نظر طول روز و شب با ایران مشابهت دارد. اما سوئد، علی­رغم اینکه از نظر رفاه و بیمه­ های اجتماعی کشور مطلوبی است، از نظر آب و هوایی مناسب نیست و عموماً افراد در شرایط جدید، از نظر روحی دچار شرایط نامطلوبی خواهند شد. برای مثال در ماه نوامبر خورشید در ساعت۸:۳۰ صبح طلوع کرده و در حدود ساعت ۱۴:۳۰ غروب می­کند. دولت سوئد جهت جلوگیری از اختلالات خلقی ناشی از تاریکی هوا، اقدام به پخش رایگان قرص­های ضد افسردگی در فصول زمستانی می­ نماید. بنابراین جهت انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ، باید به این موضوع دقت داشت.

مهاجرت به سوئد
مهاجرت به اتریش
مهاجرت به آمریکا
مهاجرت به آلمان

بهترین کشور برای مهاجرت از نظر بیمه های اجتماعی

از مهمترین ملاک­های انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت، وضعیت بیمه در آن کشور می­ باشد. بیمه از اهمیت بسیار بالایی برخودار می ­باشد. از آنجایی که بیماری، تصادف و سایر حوادث، قابل پیش­بینی نیستند، لزوم بیمه جهت تأمین هزینه ­ها امری غیرقابل انکار می ­باشد. ممکن است در نگاه اول اهمیت این موضوع دریافته نشود اما با توجه به حساسیت بالای این موضوع، باید دقت لازم در بررسی وضعیت بیمه در کشور انتخابی داشت. چراکه برای مثال در آمریکا در صورتی که متحمل تصادف شوید، ناچار خواهید بود هزینه ­های بالایی به بیمارستان پرداخت کنید به گونه­ای که گاهاً تا پایان عمر این بدهی ­ها ادامه دارند. بنابراین اهمیت بیمه­ جهت انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت روشن شد. کانادا از جمله کشورهایی است که از نظر وضعیت بیمه، شرایط مطلوبی دارد. اکثر کشورهای اروپای غربی از جمله اتریش، سوئیس، دانمارک، نروژ، فنلاند، آلمان، هلند، موناکو و … بیمه ­های اجتماعی قابل قبولی به افراد جامعه ارائه می ­دهند. برای مثال در اتریش، تبعه آن در صورت بیکاری کاملاً تحت حمایت دولت قرار می­گیرد و در صورت عدم یافتن کار، هزینه ­های وی با پرداخت حقوق بیکاری تأمین می ­شود.

مهاجرت به دانمارک
مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به فنلاند
مهاجرت به روسیه

بهترین کشور برای مهاجرت از نظر مالیات

مالیات بر درآمد و ثروت از دیگر فاکتورهای مهم جهت انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت می­باشد. پرداخت مالیات بالا عموماً خوشایند افراد نیست و این در شرایطی است که در کانادا، اروپا و آمریکا، گاهاً مقادیر مالیات بسیار زیاد است. برخی کشورها مالیات­های بسیار بالایی به شهروندان تحمیل می­کنند و در قبال آن خدمات قابل ملاحظه­ای نیز ارائه نمی­دهند. ایتالیا از جمله کشورهایی است که مالیات بالایی دارد که متناسب با خدمات ارائه شده توسط دولت نیست. در زیر میزان مالیات بر درآمد چند کشور مطرح نمایش داده شده است.

در بعضی کشورها مانند موناکو، علی­رغم ارائه بیمه ­­های اجتماعی قوی، تقریباً مالیاتی اخذ نمی­ شود. برخی کشورها مانند موناکو، لوکزامبورگ و مالتا، کشورهای کوچک با شرایط مطلوبی هستند که اکثر افراد با آن­ها آشنایی ندارند. تهیه ویدئوی راهنمای گام به گام مهاجرت جناب استادملک­پور می­تواند به شما در آشنایی و بررسی کشورها جهت انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ، کمک نماید.

بهترین کشور برای مهاجرت

مقاله مرتبط

بهترین کشور دنیا برای مهاجرت

بهترین کشور برای مهاجرت از نظر نرخ بیکاری

یکی دیگر از شاخص ­هایی که باید در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرتمورد بررسی قرار گیرد، نرخ بیکاری در کشور مورد نظر می ­باشد. در ویدئوی انتخاب مسیر مهاجرت، به­ طور کامل در این ­مورد صحبت شده­ است، در اینجا به ذکر خلاصه ­ای در این باب اکتفا می ­نماییم. نرخ بیکاری در هر کشور، نشان ­دهنده میزان تعداد افراد بیکار در یک کشور نسبت به تعداد کل نیروی کار موجود در آن کشور می ­باشد. هر چه این شاخص پایین ­تر، احتمال یافتن کار برای افراد جامعه بالاتر می ­باشد. در اتریش شاخص بیکاری معادل ۴٫۸ % می­باشد. در مالتا نرخ بیکاری از اتریش پایین­تر بوده و معادل ۳٫۸ % می ­باشد. موناکو با ۲% جزو بهترین کشورها از نظر شاخص بیکاری می ­باشد.

ایتالیا با وجود این­که کشور زیبایی است، بیشتر مناسب مقصدی جهت مسافرت است نه مهاجرت. زیرا همان­طور که در بالا گفته شد مالیات بالایی دارد و هزینه ­های زندگی در آن بالاست، در عین حال که با نرخ بیکاری ۱۰٫۹ درصد، امکان یافتن شغل به­ نسبت پایین­تر می ­باشد.

در نتیجه، جهت انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت، باید نرخ بیکاری از منابع معتبر چک شود. سازمان جهانی همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، سازمانی است که هر ساله داده ­های اقتصادی مهم­ترین کشورها را منتشر می ­نماید. جهت دسترسی به دقیق­ترین و به­روزترین مقادیر معتبر می­ توانید به سایت موردنظر مراجعه نمایید.

بهترین کشور برای مهاجرت از نظر نظام قضایی

یکی از مهم­ترین شاخصه های انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ، دادگاه­ های آن کشور می ­باشد. نظام قضایی یک کشور از مواردی است که باید به آن توجه کافی نمود. در برخی از کشورها بین شهروند آن کشور و فرد مهاجر، تبعیضات آشکاری لحاظ می ­شود، به­ گونه ­ای که فرد بی­گناه مقصر شناخته می ­شود. فرد با ترک زادگاه خود و به امید زندگی بهتر پا به کشوری جدید می ­گذارد ولی به دلیل عدم شناخت بر نظام قضایی آن کشور ممکن است با اتهام کلاه­برداری، لطمات جبران ناپذیری به خود و خانواده ­اش وارد آید. برای مثال کشور مالزی علاوه بر این­که اقامت دائم و یا تابعیت به فرد نمی ­دهد، در دادگاه­های غیرمنطقی این کشور به ­راحتی حکم اعدام صادر می ­شود. اما برخی کشورها مانند اتریش، سوئد، دانمارک، سوئیس، امریکا و … چنین مواردی مشاهده نمی ­شود. به­ طور مثال انگلیس نظام قضایی بسیار قوی و به ­دور از فسادی دارد و در صورت بروز مشکل میان شما و شهروند متولد آن کشور، شما اطمینان خاطر خواهید داشت که بر پایه عدل قضاوت خواهید شد و رأی صادر شده جهت­ گیری خاصی به نفع شهروند متولد انگلیس نخواهد داشت.

بنابراین جهت انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ، دادگاه ­های آن کشور و شیوه برخورد قاضی با فردی که مورد اتهام قرار گرفته است، اهمیت بسیاری دارد. دادگاه ­های یک کشور، نشان­ دهنده­ وضعیت آن کشور می ­باشد. برخورد محترمانه قاضی با متهم، عدم تصمیم­ گیری وی بر مبنای احساس، مواردی است که جایگاه نظام قضایی آن کشور را مشخص می­ کند.

در کشورهای عربی حتی مشاهده شده فرد متهم قبل از اینکه مجرم شناخته شود، مورد فحاشی از جانب قاضی قرار می ­گیرد. نظام قضایی، نظام اجرایی مشابه نیروی انتظامی نیست که در صورت لزوم با متهم با شدت برخورد کند و اجازه چنین رفتارهایی داشته باشد، بلکه نظامی است که باید با تحلیل جامعه به برطرف کردن عیوب آن بپردازد و بر پایه رأفت اجتماعی با افراد برخورد نماید. به گونه ­ای که پس از اثبات مجرم بودن شخص، مجازات وی متناسب با جرم مرتکب شده باشد. گاهی شخص صرفاً بخاطر بیان کلامی ناشایست، مجازات ­های سنگینی را متحمل می­ شود و گاهاً فردی با تجاوز به عنف و آزار و اذیت کودکان، متحمل عواقب آن نمی ­شود و منعی بر تکرار رفتار ناشایست خود نمی­بیند. اطمینان از عدالت در نظام قضایی کشور مقصد، موجب اطمینان خاطر و حس امنیت در فرد می­شود که اهمیت بسزایی در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دارد.

مهاجرت به بلژیک
اقامت کانادا
مهاجرت به ایتالیا
مهاجرت به سوئیس

بهترین کشور برای مهاجرت از نظر امنیت اجتماعی

ناگفته پیداست امنیت اجتماعی در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت نقش بسزایی دارد. فرد مهاجر در کشور غریبه به دنبال زندگی دور از استرس و دردسر می ­باشد. آمریکا به ­طور مثال کعبه آمال افراد بسیاری جهت مهاجرت می ­باشد، اما در برخی ایالات آن امنیت مطلوبی برقرار نیست و امکان عبور و مرور فرد به تنهایی در ساعات پایانی شب میسر نمی ­باشد. مدارس فرزندان عاری از جرم و جنایت نیست و نگرانی مداوم برای پدر و مادرها وجود دارد. در مقایسه با آن، مدارس دانمارک از امنیت فوق ­العاده بالایی برخوردارند. در عموم کشورهای اروپایی، آمار جرم و جنایت پایین می ­باشد و خصوصاً در مدارسی مانند اتریش، مشابه اتفاقات آمریکا دیده نمی ­شود و اولیا با آرامش خاطر فرزندان دلبند خود را به مدارس می ­سپارند.

یا برای مثال در کشوری مانند مالتا امنیت اجتماعی به قدری بالاست که افراد با اطمینان خاطر خودروی خود را در خیابان رها می ­کنند و نگرانی بابت دزدی و مسائلی از این قبیل ندارند. امنیت کشور مقصد از فاکتورهای اساسی انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت می ­باشد.

جناب استادملک­پور در ویدئویی رایگان به مقایسه کلی شرایط اروپا و آمریکا پرداخته­ اند­، نقاط مثبت و منفی هر یک را برشمرده­اند تا با ذهنیت روشن ­تری نسبت به انتخاب بهترین منطقه و بهترین کشور برای مهاجرت اقدام نمایید. ملاحظه این فیلم خالی از لطف نمی ­باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت

مقاله مرتبط

مشاوره مهاجرتی

مقاله مرتبط

مشاوره مهاجرتی رایگان

بهترین کشور برای مهاجرت از نظر اخذ اقامت و تابعیت

در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت باید به انگیزه شخص از مهاجرت، توجه نمود. در صورتی که فرد درصدد اخذ اقامت دائم یا تابعیت آن کشور باشد، توجه به قوانین مهاجرتی آن کشور لازم است. برخی کشورهای عربی مانند مالزی یا امارات تا زمانی به شما اجازه اقامت اعطا می ­کنند که برای آن کشور مفید بوده و نیروی کار مورد نیاز آن کشور تأمین شود، پس از آن در قبال شما هیچ تعهدی ندارند. در صورتی­ که در کشوری مانند اتریش با ۶ سال اقامت در این کشور، یادگیری زبان مردم و ادغام شدن در فرهنگ آن کشور، امکان اخذ پاسپورت برای شما فراهم است. بنابراین امکان اخذ اقامت دائم یا تابعیت کشور مقصد از موارد مهم انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت می ­باشد و پیش از اقدام به مهاجرت، باید کشور مقصد را از این حیث مورد بررسی قرار داد.

بهترین کشور برای مهاجرت و درآمدی بر آن

بهترین کشور برای مهاجرتبرای هر فردی متفاوت است و فرد باید تمامی عوامل و فاکتورها را کنار هم قرار دهد و با سنجش آن­ها به نتیجه­ای مطلوب برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دست یابد. در ویدئوی راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت و کلیات طرق اخذ اقامت و تابعیت، جناب استاد ملک­پور به توضیح و بررسی فاکتورهای مهم جهت انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت پرداخته ­اند. علاوه بر آن، در این ویدئو کشورهایی که از نظر فاکتورهای رفاهی، وضعیت مطلوبی دارند اما شناخته شده نیستند، معرفی شده ­اند. مکان­ های زیبای کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی، همچنین نکات مثبت و منفی کشورهای بسیاری بیان شده­ است. کشوری مانند موناکو با حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت با نرخ بیکاری پایین، آب و هوای مطلوب مدیترانه ­ای، بیمه ­های اجتماعی قوی و تقریباً بدون مالیات که اکثر افراد از آن آگاهی ندارند.

جمعیت ۳۰۷۲۷ نفر در سال ۲۰۱۷ نرخ رشد جمعیت ۰٫۳ درصد
مساحت ۲ کلیومتر مربع واحد پول یورو
تولید ناخالص ملی ۶٫۰۰۶ میلیارد یورو نرخ بیکاری ۲ درصد
دین اکثریت مسیحیت کاتولیک زبان رسمی فرانسوی
میانگین امید به زندگی ۸۹٫۴ سال آب و هوا گرم مدیترانه ­ای

کشور موناکو که اطلاعات آن در جدول بالا خلاصه شده است، به مکانی محبوب برای زندگی سوپر میلیاردرها و بهترین کشور برای مهاجرت افراد متمول تبدیل شده است. وجود بنگاه­ های معاملاتی کشتی و هواپیما در این کشور حس مثبتی را القا می­کند. خودروی فراری در این کشور از خودروهای متداول است به ­گونه ­ای که فراری نماد کشور موناکو شده ­است.

افرادی که در این کشور زندگی می­کنند وضعیت مالی فوق­العاده­ای دارند و از درجه بالای امنیت و رفاه برخوردارند.

یا کشوری مانند مالتا، کشور زیبایی که آرامش و امنیت در آن برقرار است. دور تا دور آن دریاست و از هر نقطه آن ۳۰ دقیقه تا ساحل فاصله است. نرخ بیکاری پایین، شرایط اقامتی و تابعیتی آسان و سایر مواردی که می­تواند این کشور را به­عنوان نمونه­ای برای بهترین کشور برای مهاجرت تبدیل کند.

علاوه بر ویدئوی گام به گام مسیر مهاجرت  که با همت بسیار و تلاش و تحقیقات شبانه روزی تیم مشاوره­ای ما فراهم آمده است و لینک آن جهت خریداری شما عزیزان ارائه شده است، در ادامه ویدئو “چگونه مهاجرت کنیم؟”  به­ صورت رایگان جهت آشنایی هر چه بیشتر شما عزیزان با مقوله مهاجرت فراهم آمده است. امید است با راهنمایی­ های جناب استاد ملک­پور و تیم مشاوره­ای همکار ایشان، بتوانید به انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دست یابید.

بهترین کشور برای مهاجرت

مقاله مرتبط

مهاجرت به هلند

مقاله مرتبط

مهاجرت به انگلستان
سخن آخر در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت

در پایان باید گفت، جهت انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ، سلیقه شخص، شرایط ویژه هر فرد، روحیات و خلقیات خاص وی باید مد نظر قرار گیرد. افراد باید با در نظر گرفتن شرایط خود و با لحاظ کردن فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت و اولویت بندی و جمع بندی آن ها، به نتیجه ای بر پایه تحقیق و تفکر دست یابند. در ویدئوی جناب استاد ملک پور به صورت کامل موارد گفته شده مورد بررسی قرار گرفته است، اما در اینجا صرفاً به ارائه نکات کلی بسنده نمودیم و اطلاعات کلی به صورت رایگان ارائه شده تا همه عزیزان بتوانند تصمیم گیری درستی نسبت به انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت داشته باشند. به امید موفقیت همه شما عزیزان در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت و ساختن آینده ای هر چه بهتر.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ