بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان

بورسیه تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان

بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان و شرایط تحصیل در دانشگاههای آلمان و مهاجرت تحصیلی به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است؟ شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان و تحصیل رایگان در آلمان چیست ؟ مدارک مورد نیاز دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان و کمک هزینه تحصیلی در آلمان و اخذ اقامت آلمان چه مدارکی می باشد ؟ اگر شما عزیزان خواهان کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان و شرایط تحصیل دکترا در آلمان می باشید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در خصوص اقدامات لازم جهت دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان مشاوره ی رایگان دریافت نمایید .

افرادی که برای تحصیل در آلمان و اخذ بورس تحصیلی آلمان تمایل دارند می توانند بین بیش از ۳۰۰ دانشگاه و موسسه مانند مدارس عالی فنی، مدارس عالی تخصصی و حرفه ای و یا مدارس عالی هنر و موسیقی تصمیم گیری و انتخاب نمایند.

بورس تحصیلی کشور آلمان یکی از کمک هزینه های مالی برای دانشجویان دانشگاه های کشور آلمان و بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان می باشد، این بورس از سال ۲۰۱۱ از طرف دولت و سرمایه گذاران بخش خصوصی تامین شده و به متقاضیان و دانشجویان طالب بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان اعطا می گردد.

طبق آماری که اخیرا منتشر شد تعداد دریافت کنندگان بورس تحصیلی آلمان (deutschla dstipendium)  به ۱۴ هزار دانشجو می رسد که این آمار در مقایسه با سال های گذشته تا میزان دو برابر افزایش داشته است.

در صورت موافقت با درخواست متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان ، ماهانه مبلغی حدود ۳۰۰ یورو از سمت دانشگاه به دانشجویان تخصیص می یابد.

این نکته در ارتباط با اخذ بورس تحصیلی آلمان برای دانشجویان  دارای اهمیت است که درخواست بورسیه متقاضی صرفا پس از ثبت نام متقاضی بررسی شده و قبل از ورود دانشجو به دانشگاه هیچ بررسی بر روی اعطای بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان انجام نمی گیرد.

 • مهلت ارائه درخواست بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان

برای ترم زمستانه درخواست بورس باید نهایتا تا تاریخ ۱۵ جولای هر سال تحصیلی و برای ترم تابستانه درخواست بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان باید نهایتا تا تاریخ ۱۵ ژانویه هر سال تحصیلی ارائه گردد.

یکی از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان داشتن نمرات ممتاز و فعالیت های پژوهشی می باشد.

شرایط اولیه برای اخذ بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان کسب نمرات ممتاز در دانشگاه های معتبر، انجام فعالیت های علمی و پژوهشی و کسب نمرات ممتاز در مقاطع تحصیلات متوسطه می باشد.

این نکته نیز قابل توجه است که کمک هزینه تحصیلی دانشگاههای آلمان برخلاف برخی از بورس های تحصیلی که تنها مربوط به دانشجویان آلمانی می شود، به دانشجویان خارجی نیز تعلق می گیرد علاوه بر این برخی کمک هزینه های تحصیلی این تعهد را برای دانشجویان به وجود می آورد که پس از پایان دوران تحصیل بخشی از میزان کمک هزینه دریافتی را برگردانند اما بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان جزو کمک هزینه هایی نیست که بازپرداخت داشته باشد و دانشجویان دریافت کننده بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان هیچ گونه تعهدی نسبت به بازگرداندن بورسیه این کشور پس از پایان دوره تحصیلات خود نخواهند داشت.

شما عزیزان اگر می خواهید در رابطه با شرایط اولیه برای بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان و اخذ ویزای تحصیلی آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان در آلمان اطلاعات دقیق تر  داشته باشید و یا اگر می خواهید برای دریافت بورس کشور آلمان اقدام نمایید می توانید به صورت مستقیم با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای و شعبه وین در اتریش تماس حاصل نموده و به صورت رایگان در خصوص بحث شرایط اولیه بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان و کمک هزینه تحصیلی در دانشگاههای آلمان و اقامت پس از تحصیل در آلمان مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 • شرایط پذیرش دانشجویان ایرانی برای دانشگاه های کشور آلمان و بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان

متقاضیان تحصیل در آلمان و دانشجویان ایرانی برای دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاههای آلمان و بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان باید مدرکی دال بر قبولی در کنکور سراسری دانشگاه های ایران یا پایان تحصیلات در دانشگاه های معتبر ارائه نمایند، درخواست پذیرش باید به اداره امور دانشجویان خارجی در هر دانشگاه عالی ارائه گردد.

مدت زمان مورد نیاز برای آماده سازی مقدمات حدود یک سال می باشد در نتیجه توجه نمایید که درخواست پذیرش خود را به موقع و در اسرع وقت ارائه کنید.

پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان، متقاضیان بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان می توانند در مدارس عالی مورد نظر خود ثبت نام نموده و برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان درخواست نمایند.

تمامی کارنامه های مقطع دبیرستان و دانشگاه باید به زبان های آلمانی یا انگلیسی ترجمه شود و توسط قوه قضاییه، وزارت امور خارجه ایران و همین طور سفارت کشور آلمان تایید گردد.

 • زبان تحصیل در مدارس عالی کشور آلمان

زبان آموزش در مدارس عالی کشور آلمان، زبان آلمانی می باشد همچنین بکار بردن زبان انگلیسی نیز در این کشور در حال افزایش است. برای تحصیل در این کشور لازم است متقاضی تحصیل در دانشگاههای آلمان اثبات نماید که دانش زبان کافی دارد که برای زبان آلمانی حدودا ۵۰۰ ساعت آموزش در این زمینه مورد نیاز می باشد.

 • تمدید بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان بعد از ۲ ترم تحصیلی

در صورتی که کشور آلمان با درخواست اعطاء بورسیه تحصیلی آلمان توافق کند دانشجویان به مدت حداقل ۲ ترم تحصیلی به طور ماهانه ۳۰۰ یورو دریافت خواهند نمود و خواهند توانست بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان بهره مند گردند .

دانشگاه پس از اتمام این دوره ۱ ساله، از منظر علمی و شغلی متقاضی را بررسی نموده و در صورت امکان، مدت اخذ بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان را تمدید خواهد کرد.

متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان باید قبل از هرگونه اقدامی از طریق نهادهای مسئول در دانشگاه آگاه شوند که آیا دانشگاه محل تحصیل آن‌ها عضو شبکه اهدای بورسیه کشور آلمان قرار گرفته است یا خیر. بهترین راه برای کسب اطلاعات در ارتباط با شرایط هر یک از دانشگاه های کشور آلمان در زمینه اهداء بورس به داوطلبان مکاتبه و مراجعه مستقیم به خود دانشگاه می باشد.

خود دانشگاه مورد نظر تصمیم می گیرد که آیا متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان تمامی شرایط لازم برای دریافت بورس تحصیلی آلمان را دارد یا خیر.

این نکته حائز اهمیت است که بورسیه تحصیلی کشور آلمان از جمله برنامه های حمایتی آنته شاوان (وزیر علوم و تحقیقات پیشین کشور آلمان) محسوب می گردد که در سال ۲۰۱۱ تا به امروز به مرحله اجرا در آمد.

هدف وزیر پیشین کشور آلمان با به اجرا در آوردن این طرح اعلام این موضوع بود که ۸ درصد از دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان زیر پوشش این طرح قرار گیرند و از کمک هزینه های تحصیلی در کشور آلمان  در این راستا استفاده نمایند.

در حال حاضر با سپری شدن چند سال از راه اندازی بورسیه تحصیلی کشور آلمان ، بیش از ۱۳ هزار و ۹۰۰ دانشجو در سراسر آلمان از بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان استفاده می نمایند و این امر نشان دهنده این موضوع است که بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان میان مراکز آموزش عالی کشور آلمان، دانشجویان در حال تحصیل یا متقاضی تحصیل درکشور آلمان و سرمایه گذاران بخش خصوصی جایگاه مطلوبی یافته است و روز به روز بر میزان محبوبیت آن افزوده می شود.

در پایان بحث بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان می توان اظهار داشت که امروزه با افزایش هزینه های تحصیل در کشورهای گوناگون بسیاری از افراد طالب اخذ بورس های تحصیلی برای ادامه تحصیل می باشند. بورسیه تحصیلی آلمان نیز به افراد خواهان اخذ بورسیه و تحصیل در آلمان ارائه می گردد . در این مقاله تلاش شد در ارتباط با راههای اخد بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، شما می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه های مختلف مهاجرت تحصیلی به آلمان و شرایط دریافت بورسیه آلمان برای دانشجویان با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی در خصوص قوانین اخذ بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان و مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در آلمان و بلاخره شرایط اخذ اقامت آلمان دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 پاسخ
 1. حسین گفته:

  سلام. حسین هستم.پایه یازدهم.
  بنده قصد دارم برای ادامه تحصیل در مقطع دوازدهم به یکی از کشور های مناسب برای ادامه تحصیل بروم.با رزومه خوب.
  کدام کشور ها رایگان و مناسب هستند(در اروپا )
  اتریش
  آلمان
  فنلاند
  روسیه
  و پیشنهاد اصلی شما..پاسخ بدین ممنون میشم..
  با تشکر فراوان..

  پاسخ
 2. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد عمران دانشگاه تهران هستم میخواستم بدانم برای گرفتن بورسیه ی کامل و یا به عبارت دیگر فول فاند به دنبال مدرک زبان انگیلیسی بروم یا آلمانی ؛چرا که دوستان زیادی را میبینم که با زبان آلمانی در اتحادیه ی اروپا به این مهم یعنی فول فاند برای مقطع دکترا دست یافته اند سپاس

  پاسخ
 3. علی ساداتی گفته:

  با عرض سلام … بنده مدرک فوق دیپلم حسابداری مالی از دانشگاه علمی کاربردی دارا هستم اما برای کارشناسی تمایلی به این رشته ندارم و قصد دارم یک رشته ادامه بدم که در خارج از ایران دارای مزایا و اقامت باشد. بنظر شما چه رشته ای بخونم که بتونم بورسیه ادامه تحصیل داشته باشه یا حداقل بشود کار پیدا کرد در آلمان. ؟!

  پاسخ