بورسیه تحصیلی اسپانیا و بررسی آن

بورسیه تحصیلی اسپانیا ، شرایط تحصیل در اسپانیا و دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاهی در اسپانیا ، در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. اخذ بورسیه تحصیلی کشور اسپانیا چگونه امکان پذیر است؟ آیا می توان پس از تحصیل، اقامت دائم کشور اسپانیا را اخذ نمود؟ دریافت بورسیه تحصیلی شامل پوشش چه هزینه هایی در رابطه با زندگی دانشجویی خواهد بود؟ از آنجایی که علاقمندان اخذ بورسیه تحصیلی کشورهایی نظیر اسپانیا بسیار هستند، برآن شدیم در این نوشتار که به تلاش کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است ، اهم موارد در رابطه با اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا را به صورت کامل و مفصل شرح نماییم. همچنین به جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با سرچ این مطلب با استفاده از کلیدواژه ملک پور در گوگل، به فایلهای صوتی-ویدئویی و مقالات مرتبط دست یابید. بعلاوه پس از مطالعه این مقاله می توانید با تماس با کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ؛ همکار MIE اتریش و اخذ مشاوره رایگان تلفنی شرایط خود را ارزیابی نموده و اطلاعات مورد نیاز خود را جهت اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا کسب نمایید.

در ادامه به مباحث ذیل می پردازیم:

بورسیه تحصیلی اسپانیا
 • بورسیه تحصیلی اسپانیا و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی اسپانیا و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی اسپانیا و انواع آن
 • بورسیه تحصیلی اسپانیا و دانشگاههای بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی اسپانیا و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی اسپانیا و هزینه زندگی

بورسیه تحصیلی اسپانیا و شرایط عمومی

اسپانیا در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد و سرزمین اصلی آن از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و تنگه جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه ، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم‌مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۱۲۱۴ کیلومتر) طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است. اسپانیای امروزی کشوری دموکراتیک و دارای حکومتی پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی است. اسپانیا کشوری توسعه‌یافته است و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی به حساب می آید. این کشور همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی است. اسپانیا درسازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی و اتحادیه اروپا عضو است. متاسفانه کشور اسپانیا به دلیل بحرانهای اقتصادی متعدد با نرخ بیکاری بالایی نسبت به دیگر کشورهای هم جوار روبرو می باشد به طوری که نرخ بیکاری این کشور در سال ۲۰۱۳ به ۲۶٫۰۹ % نیز رسید اما رفته رفته با رشد اقتصادی دوباره این کشور در سالهای اخیر نرخ بیکاری اسپانیا بسیار کاهش یافت بطوری که در سال ۲۰۱۸ به نرخ ۱۴٫۵۵ % رسیده بود. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور اسپانیا را خواهید دید. این نمودار به افرادی که تمایل به تحصیل در این کشور را دارند کمک خواهد نمود تا با اطلاعات کامل اسپانیا را مقصدی برای تحصیل و در ادامه کار و اقامت خود انتخاب نموده اند؛ چرا که مهاجرت تحصیلی راهی است برای  کسب اقامت دائم و تابعیت کشور مقصد که در صورت یافتن کار مناسب امکان پذیر خواهد بود.همچنین نرخ بیکاری یک کشور نشان دهنده رشد اقتصادی آن خواهد بود.

در جدول زیر نیز می توانید به اطلاعات عمومی در باب کشور اسپانیا دست یابید :

جدول اطلاعات عمومی در مورد کشور اسپانیا

در ادامه برای افرادی که به اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا دارند بصورت مفصل شرایط آن را شرح خواهیم نمود.

شرایط تحصیل در اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل در دوره دکترا و فوق دکترا در اسپانیا

تحصیل در دانشگاه های اسپانیا

بورسیه تحصیلی اسپانیا و شرایط اخذ آن

کشور اسپانیا دارای مراکز آموزشی عالی و دانشگاه هایی است که امکان تحصیل رایگان و بورسیه تحصیلی اسپانیا را فراهم می سازد. اسپانیا برای دانشجویان بین المللی که این کشور را به جهت تحصیل انتخاب می نمایند، این امکان را فراهم نموده که در یکسری از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی تحصیل نمایند. وزارت علوم و آموزش و پرورش کشور ما نیز اکثر دانشگاه های کشور اسپانیا را در رشته های متعدد مورد تایید قرار داده: چرا که این دانشگاهها جزء بهترین دانشگاه های جهان می باشند. بیشتر متقاضیان تحصیل در اسپانیا و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا به جهت ادامه تحصیلات خود در مقاطع دانشگاهی همانند کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکتری وارد اسپانیا می گردند به دلیل امکان تحصیل تقریبا رایگان این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. در رابطه با شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید گفت که متقاضیان و دانشجویان بین المللی شانس بسیار پایینی دارند؛ زیرا تنها در صورتی که متقاضیان بورسیه تحصیلی اسپانیا دارای اختراعات خاص و مورد توجه ، دارا بودن مدال های جهانی در تورنمنت های علمی بین المللی و شرایطی بسیار ویژه باشد، می توانند از شانس دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بهره مند گردند؛ اما در مقطع دکترا این مطلب امکان پذیر خواهد بود. متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا باید دارای شرایط ذیل باشند تا بتوانند از بورسیه تحصیلی اسپانیا برخوردار گردند.

 • رتبه های برتر کشوری و بین المللی
 • دارا بودن سوابقی مبنی بر تألیف کتب مرتبط با رشته تحصیلی
 • دارا بودن سوابقی مبنی بر ترجمه کتب مرتبط با رشته تحصیلی
 • دارا بودن مقالات مرتبط با رشته تحصیلی در ISI

بورسیه تحصیلی ـ اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاههای خارج از کشور

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا
کار ضمن تحصیل در اسپانیا

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی

تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی در اکثر رشته های تحصیلی به زبان اسپانیایی می باشد. هزینه های تحصیل در اسپانیا تقریبی ۲ الی ۵ هزار یورو می باشد. تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی معمولا بین ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد. احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی از دانشگاههای اسپانیا بسیار کم می باشد و بطور کلی در بسیاری از کشورها از جمله اسپانیا اسپانیا تنها با وجود شرایط بسیار خاص، می توان در مقطع کارشناسی بورسیه اخذ نمود. بنابراین در صورتی که متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که شانس شما برای دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا در این مقطع تحصیلی بسیار اندک است. دانشجویان بین المللی در اسپانیا می توانند اجازه کار دریافت نمایند و ۱۰ الی ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند تا بدین وسیله بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی خود را پوشش دهد.

بورسیه تحصیلی ـ شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاههای خارج از کشور

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد

امکان اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد نیز همانند مقطع کارشناسی بسیار پایین است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه حدود ۴ الی ۶ هزار یورو می باشد که تحصیل در این مقطع به مدت ۱ الی ۲ سال به طول می انجامد. دانشجویان بین المللی که تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد را انتخاب می نمایند قادر به دریافت اجازه کار خواهند بود و می توانند ۲۰ الی ۳۰ ساعت در هفته کار کنند. امکان کاریابی برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می نمایند، به مراتب بالاتر خواهد بود. لازم به ذکر است در صورتی که متقاضیان تحصیل در اسپانیا موفق به اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا شوند، می توانند تا ۲۰۰۰ یورو بصورت سالیانه شهریه بپردازند. این نکته بسیار حائز اهمیت خواهد بود که فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاههای اسپانیا می توانند بسیار راحتتر از دیگر متقاضیان از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا بهره مند گردند .زبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اکثر رشته ها انگلیسی می باشد ، البته در برخی از رشته ها زبان تحصیل اسپانیایی می باشد و در همه شهرهای اسپانیا ، شهرداریها برای دانشجویان بین المللی کلاس های آموزش زبان اسپانیایی رایگان برگزار می کنند و دانشجویان بین المللی در اسپانیا می توانند در کلاس های آموزش زبان اسپانیایی رایگانی که در دانشگاهها برگزار می شود نیز به یادگیری زبان اسپانیایی مشغول باشند.

بورسیه تحصیلی ـ اسکالرشیپ

تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانی در اسپانیا
شرایط کار دانشجویی در اسپانیا

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا

تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا رایگان است و دانشگاه تنها هزینه ای حدود ۲۰۰ الی ۷۰۰ یورو به منظور ارائه خدمات جانبی دریافت می نماید، اما می توان بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا را اخذ نمود. کشور اسپانیا برای دانشجویان بین المللی که در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند، حمایت های مالی و بورسیه های منحصر به فردی در نظر گرفته است. دانشجویانی که مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را از دانشگاه های اسپانیا فارغ التحصیل شده باشند، شانس به مراتب بیشتری جهت اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا خواهند داشت. شایان ذکر است که شهرهایی نظیر مادرید و بارسلونا شهرهای گرانتری هستند، اما شهرهایی نظیر سالامانکا ، والنسیا و یا آلیکانته از هزینه های زندگی کمتری برخوردارند و همچنین دانشگاههای معتبری دارند.

بورس تحصیلی ـ اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاههای خارج از کشور

دانشجویان بین المللی که در مقطع دکترا در کشور اسپانیا مشغول به تحصیل هستند نیز می توانند مجوز کار به مدت ۳۰ ساعت در هفته دریافت نمایند ، درآمدی که می توان از طریق کار part-time در مقطع دکترا در اسپانیا داشت حدود ۲۴۰ الی ۳۰۰ یورو در هفته می باشد. در صورتی که دانشجویان بین المللی از رزومه قوی ای برخوردار باشند ، می توانند با استاد راهنمای خود به جهت کار در پروژه های علمی همکاری نموده و طبق نظر استاد راهنما درآمد ماهیانه ای در حدود ۱۲۰۰ الی ۱۵۰۰ یورو داشته باشند. متقاضیانی که از رزومه بسیار قوی برخوردار بوده و در پروژهای بزرگ کاری در اسپانیا همکاری داشته باشند، قادر به اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا بصورت کامل خواهد بود که هزینه های تحصیل  و زندگی توسط دولت اسپانیا پرداخت می گردد. در صورتی که متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در زمان ارائه درخواست بورسیه ، طرح پژوهشی رسمی ارائه دهد و در زمان مصاحبه بصورت کامل و دقیق از طرح خود دفاع نموده و مسئولین مربوطه را متقاعد نمایند که برای دانشگاه بسیار مفید است ، شانس دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا بسیار بالا خواهد بود.

از جمله شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا عبارتند از:

 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی در کلیه مقاطع
 • مدل بالای ۱۶
 • ارائه مدارکی مبنی بر شرکت در مسابقات و المپیادهای علمی معتبر
 • ارائه مدارکی مبنی بر تالیف کتب و یا ترجمه آنها
 • سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی
 • مدرک زبان حداقل آیلتس ۶٫۵
 • توصیه نامه از استاد راهنما
 • انگیزه نامه
 • ارائه گواهی سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • تمکن مالی
تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا
کار ضمن تحصیل در اسپانیا

بورسیه تحصیلی اسپانیا و انواع آن

در کشور اسپانیا بورسیه هایی نیز به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد که اکثر این بورسیه های تحصیلی بین کشور اسپانیا و ایالات متحده آمریکا مشترک می باشد و بسیاری از این بورسیه های تحصیلی که کشور اسپانیا ارائه می دهد، متعلق به دانشجویان آمریکایی می باشد. اسپانیا سالانه حدود ۲۶۰۰۰ دانشجوی آمریکایی را فرا می خواند که بسیاری از آنها به سرعت در اسپانیا و فرهنگ منحصر به فرد آن و همچنین تجارب لذت بخش و فرصت های یادگیری زبان بهره مند می گردند.گفتنی است که اسپانیا سومین جایگاه محبوب دانشجویان آمریکایی برای تحصیل در خارج از کشور است.

تحصیل در خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

 • از جمله بورسیه هایی که در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی به ویژه دانشجویان آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از:

  • بورسیه تحصیلی اسپانیا به نام ISA
  • بورسیه تحصیلی اسپانیا به نام فولبرایت (برای دانشجویان آمریکایی)
  • بورسیه تحصیلی اسپانیا به نام Institute Europeo di Design Creation
  • بورسیه تحصیلی اسپانیا به نام CIEE Gilman Go Global Grant
  • بورسیه تحصیلی اسپانیا به نام SAE
  • بورسیه تحصیلی اسپانیا به نام CISI
  • بورسیه تحصیلی اسپانیا به نام اراسموس

بورسیه تحصیلی اسپانیا و دانشگاههای بین المللی آن

کشور اسپانیا بصورت کلی دارای ۷۶ دانشگاه است که از این تعداد ۳۱ دانشگاه خصوصی هستند و ۴۵ دانشگاه توسط دولت اداره و تامین مالی می گردد. بسیاری از دانشگاههای کشور اسپانیا دارای رنک و رتبه بالایی به دلیل سطح علمی و آموزشی مناسبی می باشند.در جدول ذیل به معرفی برخی از این دانشگاههای بین المللی به همراه رتبه آنها در جهان خواهیم پرداخت:

لیستی از برترین دانشگاههای اسپانیا به همراه رنک جهانی آنها

بورسیه تحصیلی اسپانیا و ویزای آن

به جهت مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا لازم به ذکر است در ابتدای امر موفق به اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا شد. همچنین متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا که از شهروندان غیر از اتحادیه اروپا هستند به منظور تحصیل در کشور اسپانیا باید ویزای تحصیلی بلند مدت (تایپ D) را اخذ نمایند. اشاره به این نکته بسیار حائز اهمیت خواهد بود که به منظور دریافت انواع بورسیه تحصیلی اسپانیا دانشجو الزاما از یکی از دانشگاه های اسپانیا پذیرش گرفته باشد ، به جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای اسپانیا باید متقاضی بورسیه تحصیلی اسپانیا، رزومه تحصیلی خود را ارسال نماید و همچنین در آزمون های دانشگاه های اسپانیا شرکت نموده و در آزمونها نمره قبولی را کسب نماید.

پرچم اسپانیا ـ مهاجرت به اسپانیا

از جمله مدارک مورد نیاز جهت دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا و همچنین ویزای تحصیلی اسپانیا عبارتند از:

 • کلیه مدارک تحصیلی به همراه ترجمه معتبر و رسمی
 • گواهی سلامت
 • گذرنامه
 • گواهی تمکن مالی
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • کلیه مدارک هویتی
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا

بورسیه تحصیلی اسپانیا و هزینه زندگی

تحصیل در اسپانیا و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا نیازمند اخذ اطلاعاتی کامل در رابطه با زندگی در این کشور و هزینه های زندگی کشور اسپانیا خواهد بود. چرا که با وجود کسب بورسیه تحصیلی اسپانیا دانشجویان متقاضی باید از ریز هزینه های زندگی در این کشور اطلاع کامل داشته باشند. در ادامه به عمده هزینه های زندگی در اسپانیا به صورت جزء به جزء خواهیم پرداخت.

جدول هزینه های زندگی در اسپانیا

در نمودار زیر نیز می توانید درصد هزینه های عمده زندگی در اسپانیا را مشاهده نمایید :

نمودار هزینه های زندگی در اسپانیا

هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا
راههای مهاجرت به اسپانیا

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

بورسیه تحصیلی اسپانیا و سخن پایانی

بورسیه تحصیلی اسپانیا ، مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و شرایط و مدارک مورد نیاز به جهت بورسیه تحصیلی اسپانیا بصورت کامل و مفصل مورد بررسی علمی قرار گرفت. سالانه افراد بسیاری به جهت اخذ بورسیه تحصیلی اقدام می نمایند که در نهایت منجر به اخذ آن نخواهد شد چرا که اخذ بورسیه شرایط خاص خود را دارد که با آگاهی کامل نسبت به پارامترهای مهم و مورد نیاز می توان به آن دست یافت.متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور آماده اند تا شما سروران را در صورت داشتن شرایط مورد نیاز در این مطلب یاری رسانند. بورسیه تحصیلی اسپانیا می تواند زمینه هایی جهت کسب اقامت دائم اسپانیا و در نهایت اقامت دائم کل اروپا را برای شما سروران به ارمغان بیاورد. همچنین در صورتی که تمایل به مهاجرت به کشور زیبا و پیشرفته اسپانیا دارید می توانید کلیه روش های مهاجرت اعم از کار ، سرمایه گذاری ، تولد فرزند و ازدواج در این کشور را با استفاده از کلید واژه ملک پور در گوگل جستجو نمایید و مقالات ما را در این باب مطالعه نمایید. مضاف بر آن می توانید به کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور بصورت رایگان شرایط شما سروران را در ارزیابی نموده و شما عزیزان را در انتخاب بهترین راه جهت مهاجرتی ایمن یاری رسانند. در صورت هر گونه سوال یا ابهامی می توانید آن را در قسمت دیدگاهها طرح نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ آن دست یابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ