بورسیه تحصیلی ایتالیا و بررسی آن

بورسیه تحصیلی ایتالیا ،شرایط تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا و روند اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا در این مقاله به طور علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. شرایط لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا به چه شکل است؟ آیا ایتالیا کشور مناسبی جهت اخذ بورسیه تحصیلی می باشد؟ چه دانشگاههای در کشور ایتالیا به دانشجویان بین المللی بورسیه اعطاء می کنند؟ در این مقاله به این سوالات و برخی سوالات دیگر در زمینه مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور پاسخ می دهیم. بورسیه تحصیلی ایتالیا ازجهات متفاوتی قابل بررسی است که به صورت خلاصه، اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما عزیزان توضیح داده می شود. کشور ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که جاذبه های تاریخی این کشور، مردم زیادی را به خود جذب می نماید. شما پس از مطالعه این مقاله در صورت نیاز به اطلاعات کامل تر در باب بورسیه تحصیلی این کشور با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

بورسیه تحصیلی ایتالیا
 • بورسیه تحصیلی ایتالیا و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی ایتالیا و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی ایتالیا و دانشگاه های بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی ایتالیا و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی ایتالیا و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی ایتالیا و هزینه های زندگی

بورسیه تحصیلی ایتالیا و شرایط عمومی

واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی ایتالیا بستگی به نوع بورس تحصیلی خواهد داشت. هر بورس تحصیلی نیاز به شرایط متفاوتی دارد که باید برای واجد شرایط بودن مورد توجه متقاضی قرارگیرد. درایتالیا، تمام دانشجویان بین المللی همانند دانشجویان ایتالیایی از همان خدمات مالی استفاده خواهند کرد. بورسیه تحصیلی دولتی در سطح ملی و منطقه ای وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند درخواست کنند. علاوه براین، برخی از دانشگاه های ایتالیا بورسیه تحصیلی ایتالیایی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. شایان ذکر است که وزارت امور خارجه و همکاری های بین المللی ایتالیا (MAECI)  برای کمک به شهروندان خارجی که در ایتالیا زندگی نمی کنند و شهروندان ایتالیایی که در خارج از کشور زندگی می کنند، برای سال تحصیلی ۲۰۱۹- ۲۰۲۰ به منظور تقویت همکاری های بین المللی در ابعاد فرهنگی، علمی و فناوری برای ارتقای زبان ایتالیایی و فرهنگ ایتالیا و حمایت از سیستم اقتصادی ایتالیا در جهان کمک های مالی فقط برای شرکت در دوره های آموزشی در ایتالیا ارائه کرده است.

جدول ویژگی های عمومی کشور ایتالیا

ایتالیا بر روی نقشه ـ ایتالیا
مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا و شرایط اخذ آن

بورسیه تحصیلی ایتالیا فقط برای دانشجویان خارجی که در این کشور اقامت نداشته اند، ارائه می شود و ازطریق شهروندان ایتالیایی که در خارج از کشور زندگی می کنند و دارای مدرک تحصیلی مناسب برای ثبت نام در دانشگاه ها یا موسسات ایتالیایی هستند، امکان پذیر است.

لیست کشورهایی که شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا را دارند

بورسیه تحصیلی ایتالیا درانواع مختلفی وجود دارد :

 • کمک هزینه تحصیلی دولتی ایتالیا برای دانشجویان خارجی

دولت ایتالیا برای تحصیل درایتالیا برای شهروندان خارجی و شهروندان ایتالیایی ساکن درخارج از کشور بورس تحصیلی اعطا می کند. بورس تحصیلی درایتالیا برای دوره های کارشناسی ارشد (Laurea Magistrale 2 ° ciclo)، دوره های تحصیلات عالی در هنر، موسیقی و رقص (AFAM)، برنامه دکترا، پژوهش تحت نظارت دانشگاهی (Progetti in co-tutela) و دوره های زبان و فرهنگ ایتالیایی ارائه می شود. بورس تحصیلی در ایتالیا شامل هزینه تحصیل، بیمه درمانی و کمک هزینه ماهانه می شود. بورس تحصیلی در ایتالیا برای سه، شش یا نه ماه امکان پذیر است. مطابق برنامه “سرمایه گذاری در استعدادهای خود در ایتالیا” با حمایت وزارت امور خارجه ایتالیا و وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا، دانشجویان آذربایجان، کلمبیا، مصر، اتیوپی، غنا، هند، اندونزی، ایران، قزاقستان، مکزیک، ترکیه، تونس و ویتنام فرصت توسعه مهارت های خود را دارند.

 • بورس تحصیلی EDISU پیمونت

دانشجویان از جمله دانشجویان خارجی خارج از اتحادیه اروپا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد،  لیسانس تک دوره یا دوره های دکتری در یکی از دانشگاه های پیمونت (به عنوان مثال پلی تکنیک تورینو، دانشگاه تورینو، دانشگاه شرقی پیمونت) می توانند برای بورس تحصیلی EDISU اقدام نمایند. مقدار بورس تحصیلی در ایتالیا در این برنامه تحصیلی، بسته به شرایط بسیاری متفاوت است. خدمات اقامتی نیز می تواند به دانشجویانی که اقامت دائم در این کشور ندارند، نیز اعطاء گردد.

 • کمک های تحصیلی دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه بولونیا کمک های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی شایسته که مایل به ثبت نام برای دوره اول لیسانس، دوره دوم کارشناسی ارشد و یا برنامه های تک دوره ای در دانشگاه بولونیا هستند، ارائه می دهد. هر کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای یک سال تحصیلی و به مبلغ ۱۱۰۵۹ یورو اعطا می شود.

 • بورس تحصیلی دانشگاه بین المللی پاویا برای توسعه دانشجویان کشور

دانشگاه پاویا (UNIPV) برای ترویج همکاری بین المللی با کشورهای در حال توسعه، بورسیه تحصیلی ایتالیا را برای دانشجویان برجسته کشورهای در حال توسعه اعطاء می کند تا برنامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را که به زبان انگلیسی در دانشگاه تدریس می شود، ارائه دهد. هر بورس تحصیلی حدود ۸۰۰۰ یورو است.

 • بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی پلی تکنیک میلان

هر سال، دانشگاه پلی تکنیک میلان تعدادی بورس تحصیلی مبتنی بر شایستگی افراد به بهترین دانشجویان بین المللی اعطا می کند که تمایل به تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه دارند. دانشجویانی که بورسیه تحصیلی ایتالیا را در این دانشگاه دریافت می کنند، تنها باید هزینه اداری حدود ۲۰۰ یورو پرداخت کنند. بورسیه تحصیلی ایتالیا  از ۵  تا ۱۰ هزار یورو در سال، علاوه بر شهریه دانشگاه اعطا خواهد شد.

 • بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه پلی تکنیک تورینو

بورسیه تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک تورینو به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد تا در رشته هایی نظیر فنی و مهندسی و معماری  تحصیل داشته باشند. اگر به دنبال بورسیه تحصیلی ایتالیا در این رشته ها هستید، برنامه های بورسیه تحصیلی در این کشور میتواند گزینه مناسبی باشد.

 • بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه کاتولیکا

بورسیه تحصیلی بین المللی UCSC  نوعی کاهش هزینه تحصیلی سالیانه است که توسط دانشگاه کاتولیکا ارایه  می شود تا دسترسی دانشجویان بین المللی به برنامه های تحصیلی را افزایش دهد. در واقع این برنامه بورسیه تحصیلی ایتالیا شامل تخفیف حدود ۳۰٪ برای کل هزینه های دانشجویان بین المللی می باشد.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه پادوا برای تمام دوره های تحصیلات تکمیلی

دانشگاه پادوا می تواند برای کمک به دانشجویان کم درآمد خارجی، که سابقه تحصیلی خوب و مدرک تحصیلی دانشگاهی لازم را داشته باشند، کمک هزینه تحصیلی معادل پول بخشی از خدمات، از جمله اقامت یا غذا در دانشگاه ارائه دهد.

سیستم آموزشی کشور ایتالیا در مقاطع دانشگاهی

بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی

دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی می توانند از بورسیه تحصیلی ایتالیا استفاده نمایند که شامل هزینه تحصیل، بیمه درمانی و کمک هزینه ماهانه می باشد و بورسیه تحصیلی EDISU نیز می تواند در این مقطع تحصیلی شامل این افراد شود اما به طور کل شانس دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان ایرانی در مقطع کارشناسی بسیارکمتر از مقاطع بالاتر می باشد. برای اطلاع از شرایط بورسیه تحصیلی می توانید به لینک شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا مراجعه فرمایید تا اطلاعات کامل و جامعی در این زمینه دریافت نمایید.

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی ایتالیا برای دوره های تحصیلات تکمیلی به مدت ۶ یا ۹ ماه به طول می انجامد. پذیرش در سال اول دوره کارشناسی ارشد درایتالیا نیاز به تکمیل مدرک لیسانس درکشور مبداء دارد. کمک های دوره های تحصیلات عالی در رشته های هنر، موسیقی و رقص برای مدت تحصیل از ۶  یا ۹ ماه اعطا می شود. متقاضیان برای پذیرش درموسسه AFAM ایتالیا، باید شرایط ورود و شرایط تحصیلی که توسط دانشگاه یا موسسه مربوطه ایجاد شده را، برآورده سازند. نکته قابل توجه اینکه پذیرش در برخی از دوره های کارشناسی ارشد یا موسسات AFAM نیاز به آزمون پذیرش دارد.

کارشناسی ـ کارشناسی ارشد ـ دکتری ـ مهاجرت تحصیلی در مقاطع مختلف به خارج از کشور

بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع دکترا

بورسیه تحصیلی ایتالیا برای دوره دکترا برای دوره تحصیلی ۶ یا ۹ ماهه مورد ارزیابی قرار می گیرد. متقاضیان برای پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا، باید شرایط ورود و شرایط تحصیلی مورد تقاضای دانشگاه را برآورده کنند. آنها همچنین باید از طرف دانشگاه مربوطه درایتالیا، نامه پذیرش ارائه دهند. متقاضیان برنامه های PhD نباید بیش از ۳۰ سال از تاریخ مهلت این برنامه بورسیه تحصیلی ایتالیا یعنی ۳۰ می ۲۰۱۹، صرف نظر از موردی که فرد به تمدید ویزای خود می پردازد، سن داشته باشند. کمک های مالی در زمینه تحقیق تحت نظارت دانشگاهی برای یک دوره تحصیلی از ۶ یا ۹ ماه است. این نوع کمک های مالی می تواند به پروژه های تحقیقاتی انجام شده در موسسات تحقیقاتی ایتالیا  یعنی شورای پژوهشی ایتالیا  CNR، موسسه ملی بهداشت ایتالیا ISS، موسسه ملی فیزیک هسته ای ایتالیا INFN، موسسه ملی اورتوفیزیک ایتالیا  INAF ، موسسه ایتالیایی حفاظت از محیط زیست و تحقیقات  ISPRA  تحت نظارت دانشگاهی دانشگاه ها و یا موزه ها و بایگانی ها اختصاص یابد. متقاضیان باید یک پروژه تحقیقاتی و نامه پذیرش از طرف دانشگاه یا موسسه میزبان ارسال کنند. آنها همچنین باید نام و مخاطبین (آدرس ایمیل) ناظران خود را ارائه دهند. متقاضیان پروژه های تحقیقاتی تحت نظارت دانشگاهی نباید بیش از ۴۰ سال از تاریخ مهلت این برنامه  یعنی ۳۰می ۲۰۱۹ سن داشته باشند. بورسیه تحصیلی مقطع دکتری اسکول نرمال سوپریور مختص دانشجویان خارجی پذیرفته شده در برنامه دکتری است که با وجود این برنامه بورسیه تحصیلی ایتالیا از حمایت مالی کامل از جمله تحصیلات، هزینه ها و بورسیه تحصیلی برخوردار خواهند شد.

تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور

مقاله مرتبط

تحصیل در مقطع دکتری در ایتالیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بورس دکترا ایتالیا

مقاله مرتبط

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا و دانشگاه های بین المللی

جهت دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا باید توجه خود را به دانشگاه های بین المللی که شرایط صدور بورسیه را به دانشجویان بین المللی دارند، مورد توجه ویژه قرار دهید و علاوه بر آن رنک دانشگاه های بین المللی در کشور ایتالیا  نیز در این تصمیم گیری می تواند عامل موثری محسوب شود.دانشگاههای بین المللی ایتالیا به همراه رنکینگ بین المللی آنها

برای اطلاعات کامل تر در زمینه شرایط تحصیل درایتالیا و شرایط دانشگاه ها در این کشور می توانید به لینک مهاجرت تحصیلی به ایتالیا مراجعه فرمایید و از مطالب کامل آن استفاده نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مقایسه بورس تحصیلی ایتالیا با اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا و مدارک مورد نیاز آن

برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا نیاز به مدارک خاصی است که قبل از اقدام باید مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.اسنادی که باید همراه با فرم درخواست ارسال شوند :

 • عکس گذرنامه
 • کپی گذرنامه / کارت شناسایی
 • امضا و مهر تایید دانشگاه
 • کپی گواهی ها
 • کپی درخواست آنلاین ارسال شده با دانشگاه / کالج مربوطه (در صورت امکان)
 • تمام مستندات ملحق شده باید بر روی هر صفحه تأیید شوند

نکته ی بسیار مهم که باید قبل ازهراقدامی جهت انتخاب روش مهاجرتی مورد نظر خود به آن توجه داشته باشید ، داشتن اطلاعاتی کامل نسبت به همه روش های مهاجرتی می باشد تا با تحلیل وضعیت خود شرایط تصمیم گیری کاملا آگاهانه برای شما عزیزان فراهم گردد. از این رو می توانید با خرید  ویديوها ی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت اطلاعات خود نسبت به کشورها و روش های مهاجرتی را به سطح فوق العاده بالایی ارتقا دهید:

راهنمای گام به گام بهترین مسیر مهاجرت

بورسیه تحصیلی ایتالیا و ویزای آن

ویزای شینگن  )ویزا نوع C (

برای افرادی که در ۹۰ روز یا کمتر در ایتالیا اقامت دارند

ویزای ملی  ) ویزای نوع( D

برای افرادی که در طول مدت ۹۰ روز در ایتالیا اقامت دارند

ویزای اعتبار محدود

 صادر شده برای افرادی که به دنبال اقامت در ایتالیا به علت دلایل بشردوستانه، منافع ملی یا تحت تعهدات خاص بین المللی هستند. این ویزا  توسط نماینده دیپلمات یا کنسولگری کشور ایتالیا صادر می شود

این نوع  از ویزاها  با توجه به دلایل سفر شما، از جمله کسب و کار، گردشگری، بازنشستگی، تحصیل، الحاق به خانواده و اهداف مذهبی متفاوت است. اگر شما بیش از ۱۸ سال سن دارید و به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا می باشید، می توانید برای ویزای دانشجویی درخواست بدهید. شما باید بتوانید ثابت کنید که در یک دوره آموزشی در یک موسسه آموزشی ایتالیایی یا آموزش حرفه ای برای مدت زمان مشخصی ثبت نام کرده اید. ویزای دانشجویی قبل از ورود به ایتالیا توسط سفارتخانه های ایتالیا و پست های کنسولی در کشور محل سکونت شما صادر می شود.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به خارج از کشور

بورسیه تحصیلی ایتالیا و هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در هر کشوری عامل بسیار مهمی در تعیین کشور مقصد جهت مهاجرت می باشد. ایتالیا کشوری اروپایی است که هزینه زندگی در این کشور تقریبا ۵۶ درصد بیشتر از ایران می باشد و در نتیجه با توجه به واحد پول کشور ایتالیا که یورو است، امری طبیعی است. ایتالیا یک مقصد تحصیلی در اروپا است در حالی که هزینه های اقامت و زندگی در شهرهای بزرگ مانند رم و میلان بالا است، شهرهای کوچکتر می تواند ارزان ت رباشند. دانشگاه ها بزرگ این کشور معمولا در یافتن مسکن کمک می کنند و در صورتی که شانس با شما یار باشد، ممکن است یک خانه ارزان دانشجویی پیدا کنید. به طور متوسط، دانشگاه های دولتی ایتالیا در حدود ۱۰۰۰ یورو هزینه دارند. در ادامه برخی از هزینه ها در کشور ایتالیا برای شما عزیزان آورده شده است تا در صورتی که جز آن دسته از دانشجویانی هستید که قصد اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا را دارید، نسبت به هزینه های زندگی در این کشور اطلاعات کامل تری بدست آورید.

نمودار نرخ تورم سالانه ایتالیا

نرخ تورم سالانه ایتالیا در آوریل ۲۰۱۹، ۱٫۱ درصد افزایش یافت. از دسامبر ۲۰۱۸ این نرخ بالاترین نرخ تورم بود. نرخ تورم درایتالیا در سالهای ۱۹۶۲ تا ۲۰۱۹ به طور متوسط ​​۶ درصد بود و در ماه نوامبر سال ۱۹۷۴ به بالاترین سطح خود یعنی ۲۵درصد رسید و در ژانویه سال ۲۰۱۵،به پایین ترین سطح خود یعنی ۰٫۶- درصد رسید.

هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

اعزام دانشجو به ایتالیا
راههای مهاجرت به ایتالیا
ویزای توریستی ایتالیا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

بورسیه تحصیلی ایتالیا و کلام آخر

بورسیه تحصیلی ایتالیا ، شرایط دانشگاه های ایتالیا و نحوه ی ورود به این دانشگاه ها از طریق اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا در این مقاله به طور علمی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. ایتالیا دارای دانشگاه های بین المللی می باشد که سالانه دانشجویان بین المللی زیادی را از سراسر دنیا جذب خود می کند. بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکترا برای شما به طور کامل مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت .برای اطلاعات کامل تری در زمینه بورسیه تحصیلی ایتالیا می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاریMIE اتریش تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید یا در انتهای مقاله در قسمت پرسش و پاسخ سوالات خود را بیان کرده و در اسرع وقت پاسخ آن را دریافت نمایید .

22 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. Baran گفته:

  با سلام من هنر جوی رشته عکاسی هسم با معدل بالای۱۹و میخواهم بورسیه کالج ایتالیا را بگیرم.
  باید چ اقداماتی داشته باشم؟؟
  لطفا راهنماییم کنید..

  پاسخ
 2. محمدرضا ارامی گفته:

  با سلام من ارامی هستم دارای مدرک فوق لیسانس با معدل ۱۷۴۵ در رشته مدیریت میخواستم ببینم میتوانم از بورس تحصیلی در مقطع دکتری ایتالیا استفاده کنم و شرط لازمش چی است سپاسگزار شما هستم .

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید اقدام داشته باشید اما برای ورود به قطع دکترا باید در ابتدا سوپروایزر داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید همچنین می توانید از بورس dsu که بورس استانی و برای کشورهای جهان سوم می باشد نیز استفاده نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 3. مشاور حقوقی گفته:

  سلام خسته نباشید من ازمشهد تماس میگیرم و همیشه دعا گویتان هستم من کارشناسی خود را در دانشگاه فردوسی و ارشد خودرا از دانشگاه شیراز رشته فیزیولوژی با معدا ۱۵/۵۰ گرفتم ایلس ۵/ ۵ دارم سوالم این بودکه ایا من میتونم داروسازی کشور ایتالیا را ادامه بدم چون خیلی کشور ایتالیا رو دوست دارم وهمچنین داروسازی واگر جواب شما سرور گرامی مثبت هست چه پیشنهادی برای رسیدن من برای رسیدن به ارزوم دارید یاور کنید دیگه اصلا تحمل ندارم ومیخام به هر طوری شده این رشته را قبول بشم دوستتان دارم سپاس

  پاسخ
 4. Behin گفته:

  سلام وقت بخیر
  من دارای دیپلم هنرستان با معدل عالی هستم و پیش دانشگاهی هنر رو هم گذروندم.میخواستم بدونم آیا امکان داره که در کنکور سراسری هنر شرکت کنم وارد دانشگاه بشم و بعد از سپری کردن چندترم برای ادامه ی تحصیل واخذ لیسانس و یا در صورت اجبار حتی از اول دوره، در رشته ی خودم یا رشته ای مرتبط با آن بورس بشم ؟
  با سپاس.

  پاسخ
 5. niloofar گفته:

  سلام. خسته نباشید
  من دانشجوی مقطع لیسانس معماری دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز هستم. میخوام بدونم برای ادامه تحصیل در ایتالیا بهتره قبل از تموم شدن دوره لیسانس اقدام کنم یا بعدش؟

  پاسخ
 6. Maryam گفته:

  سلام و خسته نباشید
  بنده فارق التحصیل رشته IT از دانشگاه پیام نور هستم. می خواستم بدونم آیا پیام نور مورد قبول دانشگاه های ایتالیا می باشد و اینکه معدل زیر ۱۴ به هیچ وجه قبول نمیکنن؟

  پاسخ
 7. زهرا گفته:

  سلام من کارشناسی زیست شناسی از دانشگاه تهران دارم و ارشد فیزیولوژی از بهشتی تهران دارم سه سال فارقالتحصیل شدم معدلم بالای هفده است و دو مقاله دارم اما از نظر مالی شرایط خوبی ندارم میتونم برای بوورس اقدام کنم؟

  پاسخ
 8. Mahroo گفته:

  دانشگاه علوم تحقیقات سپهر اصفهان لیسانس گرفتم نجات غریق و مربی شنا هستم و الان در حال کار هستم برای ارشد راهی هست که ایتالیا یا کشور اروپایی دیگه ای تحصیل کنم

  پاسخ
 9. Mahroo گفته:

  سلام من لیسانس نقاشی دارم ومیخوام بورس بشم معدل هم ۱۴ هست در حال رفتن به کلاس زبان هستم و واسم هزینه مهم هست مادرم سرپرست هست و نمیتونم هزینه کنم

  پاسخ
 10. فاطمه گفته:

  سلام
  آیا مدرک دانشگاه های غیرانتفاعی مورد تایید هست؟ و می توان با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی بورسیه تحصیلی از ایتالیا گرفت؟
  با تشکر

  پاسخ
 11. Hadi گفته:

  با سلام.
  من دانشجوی کارشناسی زبان اسپانیایی هستم و معدلم هم خیلی خوبه.برای کارشناسی ارشد دوست دارم اگه بشه بورسیه کامل از ایتالیا بگیرم.لطفا میشه راهنمایی کنید؟

  پاسخ
 12. زینب گفته:

  با سلام
  من فوق لیسانس روانشناسی بالینی هستم معدلم بالای ۱۸است اما مقاله ندارم ودرحال گذراندن کلاسهای زبان هستم ایا میتوانم جهت دکترا در ایتالیا اقدام کنم و بورسیه به من تعلق میگیرد؟

  پاسخ
 13. رضا گفته:

  با سلام
  من کارشناسی مهندسی ای تی از دانشگاه عیرانتفاعی تموم کردم ایلتس ۷ هم دارم. ولی به خاطر مشکل سربازی مدرک اصلی رو نباید بدن . به نظر شما چجوری میشه بدون مدرک اصلی لیسانس از دانشگاه های ایتالیا پذیرش گرفت و از طریق ودیعه ۱۵ تومنی رفت؟ خیلی ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
 14. stare گفته:

  سلام ممنون از پاسخگویی سریعتون
  آیا با وجود پذیرش در رشته ی انگلیسی زبان برای ویزای تحصیلی باز هم باید ایتالیایی بلد باشیم؟ چون تو سایت مدرسه ایتالیایی اینطور نوشته

  پاسخ
 15. آزین نعمتی گفته:

  سلام. روزتون بخیر خسته نباشید
  من دانشجوی لیسانس تدوین و مونتاژ سینما از دانشگاه علمی کاربردی تهران هستم.سابقه کاری دارم و دوست دارم همراه با پذیرش تحصیلی کار بکنم.مدرک زبان ندارم و میخوام توی مدت کوتاهی پذیرش بگیرم. چند سوال ازتون داشتم.اینکه مدرک دانشگاه علمی کاربردی مورد قبول کشورهای دیگه هست ؟با شرایط من شما برای ادامه تحصیل بریتانیا,ایتالیا,قبرس کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟که من رو زودتر به هدفم برسونه.
  ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رساند مدرک علمی کاربردی در اکثر دانشگاه های اروپا مورد تائید نخواهد بود ولکن باید خاطر نشان کرد امکان ورود شما بزرگوار به بعضی کشور های اروپایی هست اما برای بررسی اطلاعات شما پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
 16. stare گفته:

  سلام
  من ارشد روانشناسی دارم و دوس دارم دکتری رو در ایتالیا بخونم
  معدلم بالاست، دانشگاهمم معتبر و عالی بوده.
  یک مقاله ی isiدارم انگلیسی رو عالی بلدم.
  ایتالیایی رو دارم یاد میگیرم.
  .اما فقط میتونم در حد پونزده میلیون هزینه کنم برای مهاجرت. آیا با گرفتن بورس امکانش هست؟
  و سوال دوم اینکه آزمون سفارت ایتالیا در حد a2هست یا b1؟
  سوال سومم اینه که آیا باید کنکور یا آزمون علمی ای هم بدم برای ورودی دانشگاه؟

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رساند شما می توانید برای دکترا در کشور ایتالیا اقدام نمائید و احتیاج به مدرک زبان خواهید داشت ودرست می فرمائید می توانید در خواست بورسیه تحصیلی بدهید و از بورسیه تحصیلی استفاده نمائید . لذا پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ