بورسیه تحصیلی در کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا و گرفتن وکیل مهاجرت چه شرایطی دارد ؟ راههای مهاجرت به کانادا ۲۰۱۸ و قوانین اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا  چگونه است ؟ از راههای اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا برای تحصیل در کانادا ۲۰۱۸ و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا  در دانشگاههای کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا اطلاعی دارید ؟ کمک هزینه های تحصیل در کانادا و شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در کانادا و تحصیل در مقطع دکترا در کانادا چگونه است ؟ تحصیل درکانادا که یکی از بهترین و معتبرترین سیستم های آموزش و پرورش در جهان را دارد و همچنین اخذ  بورس تحصیلی کانادا  برای شما امکان پذیر است. هر سال، هزاران نفر از دانشجویان از کشور های مختلف اهداف آموزشی خود را برای تحصیل در کانادا و راههای اخذ اقامت کانادا دنبال می کنند، شما می توانید با یاری و اخذ مشاوره رایگان  وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور راه ورود برای تحصیل رایگان در کانادا  و قوانین دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا  را هموار سازید.

اگر شما مایل به تحصیل در کانادا در یک دانشگاه، کالج و یا سایر موسسات آموزشی در کانادا هستید، به یک مجوز تحصیل قبل از مهاجرت به کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز دارید که این امر به واسطه ارائه مشاوره رایگان موسسه حقوقی ملک پور برای شما امکان پذیر می باشد.

هزینه های تحصیل در کانادا

 : هزینه تحصیل در کانادا بستگی به استان محل تحصیل دارد. هزینه تحصیل در استان اونتاریو معمولا بالاتر از سایر استان هاست و این در حالیست که هزینه تحصیل در کبک کمتر از استان های دیگر کانادا می باشد .

هزینه تحصیل برای اکثریت رشته ها ( رشته های عمومی ) حدود هفت هزار دلار و برای رشته های فنی  مهندسی حدود نه هزار دلار است .

هزینه زندگی در کانادا :

بین هشتصد تا هزار دلار در ماه تخمین زده می شود ، بستگی به این دارد که در کدام استان سکونت داشته باشیدهمچنین میزان آن وابسته به نوع امکانات رفاهی متغیر می باشد ، شما می توانید در خوابگاه های دانشگاه سکونت داشته باشید و یا در منزل خصوصی اما بد نیست بدانید که اکثریت زندگی در پانسیون را ترجیح می دهند چرا که هم هزینه کمتر دارد هم اینکه شما را با آداب و رسوم مردم کانادا آشنا می سازد ، همچنین باعث می شود شما زودتر به زبان این کشور مسلط شوید .

با توجه به میزان بالای هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا و آمریکا دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا و آمریکا را دارند اکثریت مشتاق هستند که بتوانند کمک هزینه ای بابت تحصیل و زندگی دریافت کند تا از پس هزینه های بالای تحصیل و زندگی بر بیاید .

بورسیه چیست؟

به کمک هزینه ای گفته می شود که از طرف دولت ، موسسات و مراکز دولتی به دانشجویان برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی پرداخت می گردد .

اگر خواستار بورسیه تحصیلی در کانادا  هستید می بایست شرایط اولیه را دارا باشید :

۱ –  معدل بالا ،

۲- مدارک زبان ،

۳- دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اید معتبر باشد ،

۴- داشتن مقاله های بین المللی

۵-  سن مناسب

 

شما عزیزان در رابطه با شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا  و قوانین و راه های مهاجرت به کانادا و قوانین اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا  می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین در اتریش بصورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص راه ها و قوانین اخذ اقامت و تابعیت کانادا از طریق تحصیل در کانادا و همچنین شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا و راههای اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا  به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید .

عموما  دانشجویانی که در کشورهایی مثل آمریکا و کانادا خواستار بورس تحصیلی هستند برای سال اول شاید موفق به اخذ بورس یا     fund  نشوند و این اتفاق در سال دوم بالطبع بهتر رخ می دهد، بدین ترتیب که دانشجو ارزش های خود را به اثبات می رساند و نشان می دهد شرایطی که برای دریافت بورسیه تحصیلی نیاز دارد را داراست ، باید بدانید که دانشجویان دوره کارشناسی که برای دوره کارشناسی ارشد اقدام می کنند شانس بالایی برای دریافت بورس تحصیلی ندارند،پیشنهاد می شود دانشجویانی برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا  اقدام کنند که در مقطع دکترا می خواهند تحصیل کنند . کمک هزینه تحصیلی به شکل های مختلف در بسیاری از دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها در کانادا و آمریکا اعطا می گردد. معمولا دانشگاه های بهتر و ممتاز دارای بودجه های بالاتر و کمک هزینه های بیشتری نیز هستند .

بورس های تحصیلی از طریق دانشگاه ویا از مراکز دولتی و موسسات آموزشی و یا تحقیقاتی قابل دریافت می باشد.

در کشورهایی مثل آمریکا و کانادا در بعضی از دانشگاه ها بورسیه تحصیلی از همان ابتدا قابل اخذ می باشد و این اتفاق زمانی رخ می دهد که فرد شرایط  ( ۵ شرط ) عالی تحصیلی که در بالا به آن ها اشاره شد را دارا باشد ودر باقی موارد عموما بعد از یک یا دو ترم دانشجو اگر این شرایط را رقم بزند می تواند بورس تحصیلی دریافت کند .

هر ساله اداره امور خارجه کانادا (DTFA) مبلغی به عنوان کمک هزینه به دانشجویان اعطا می کند که البته در سال های اخیر به علت شرایط نامطلوب اقتصادی دولت فدرال خواستار کاهش این بودجه شده است ، بسیاری از دانشگاه های کانادا و آمریکا در سال های اخیر از سوی دولت تحت فشار بوده اند تا هزینه های خود را کاهش دهند.

از آنجایی که میزان هزینه برای آموزش یک دانشجوی خارجی در مقطع فوق لیسانس و دکترا بیشتر از میزان درآمد برای یک دانشجو می باشد باعث شده دولت فدرال در چند سال اخیر خیلی کم به دانشجویانی که از کشورهای خارجی ( دانشجویان بین المللی ) برای تحصیل به کانادا می ایند کمک هزینه پرداخت کند ، مگر اینکه فعالیت های تحقیقاتی دانشجویان خارجی بازدهی مالی و علمی داشته باشد و منجر به درآمد زایی شود.

بورسیه تحصیلی در کانادا  را می توان به دو بخش تقسیم کرد :

۱- کمک هزینه ای که صرفا جهت تحصیل پرداخت می گردد ، این کمک هزینه همانطور که در بالا به آن اشاره شد اگر فردی شرایط را دارا باشد تعلق می گیرد ،

۲- کمک هزینه ای که به عنوان هزینه زندگی به دانشجو اعطا می شود ( با توضیح اینکه این کمک هزینه بیشتر به دانشجویان مقطع دکترا تعلق می گیرد. )

Teaching Assistant

شما می توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا  به عنوان یک استاد (TA  ) مشغول به کار شوید، وظیفه TA بصورت عمومی شامل نمره دادن، كمك به دانشجویان و اداره جلسات هفتگی می باشد. سمت شما بعنوان دستیار تدریس بستگی به نظر استادی دارد كه با وی همكاری دارید. دریافت TA به تسلط دانشجو به زبان انگلیسی و توانایی تدریس بستگی دارد. معمولاً دانشگاههای مختلف کلاسها و یا دوره هایی برای دانشجویان خارجی متقاضی TA دارند.

دستیار تحقیق  Research Assistant

شما می توانید به عنوان دستیاراستاد در پروژه های تحقیقاتی رشته های مهندسی و بیولوژی شرکت کنید و کمک هزینه تحصیلی دریافت کنید .

مؤسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در خصوص مهاجرت به کانادا و اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا  به شما دوست عزیز توصیه می نماید اگر  سؤالی در زمینه قوانین تحصیل در کانادا دارید و میخواهید شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا و اخذ بورس تحصیلی کانادا را بدست آورید همواره می توانید  با ما ،در مؤسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و از  طریق حقوقدانان و کارشناسان مسلط به امور بین الملل در خصوص راههای اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا  و همچنین تحصیل رایگان در کانادا و دریافت کمک هزینه تحصیلی از دانشگاههای کانادا مشاوره رایگان دریافت نمایید . بورسیه تحصیلی در کانادا و همچنین کار ضمن تحصیل در کانادا و در نهایت راههای اخذ اقامت کانادا دارای نکات بسیاری و ریزی می باشد که شما عزیزان می توانید با ما به این اطلاعات دست پیدا نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (7 نظرات, میانگین: 4٫57 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 پاسخ
  1. رامین رستم خانی گفته:

    با سلام و احترام
    اینجانب با ۴۷ سال سن دارای مدرک لیسانس فیزیک (۱۴٫۸۱) و دو تا فوق لیسانس کیفیت (۱۸٫۸۲) ومهندسی صنایع (۱۸٫۹۱) از دانشگاه های معتبردولتی تهران هستم. برای گرفتن مدرک زبان به هشت الی نه ماه زمان نیاز دارم تا مدرک معتبر با نمره خوبی دریافت کنم. چند مقاله علمی پژوهشی و علمی ترویجی و کنفرانسی داخلی دارم و دو مقاله ISI در دست داوری. بنظر شما شانسی برای دریافت بورسیه دکترای مهندسی صنایع از دانشگاه های معتبر کانادا را دارم؟

    پاسخ