تحصيل پزشکي به زبان انگليسي در روسيه

تحصيل پزشکي به زبان انگليسي در روسيه

تحصيل پزشکي به زبان انگليسي در روسيه

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه و مهاجرت به روسیه پس از گرفتن وکیل مهاجرت یکی از مواردی است که متقاضیان بسیاری دارد و اشخاصی که قصد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه و با هزینه مناسب را دارند روسیه می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای اشخاص باشد که به راحتی می توانند به تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه بپردازند . در روسیه این امکان وجود دارد که اشخاص علاوه بر اینکه می توانند با هزینه مناسب تحصیل نمایند می توانند به ۲ زبان روسی و انگلیسی نیز به تحصیلات خود بپردازند که البته تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه از محبوبیت بیشتری در بین دانشجویان برخوردار است .

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در مقاله فوق به بررسی شرایط تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه می پردازد تا با اطلاعات کامل در صورتی که قصد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه و یا تحصیل در روسیه و یا خواهان کسب اطلاع در خصوص هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه و یا شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه و یا تحصیل پزشکی در روسیه بدون مدرک زبان و یا تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی و در صورت کلی مهاجرت به روسیه هستید بتوانید برای این امر اقدام نمایید.

دانشگاههای پزشکی روسیه جز برترین دانشگاههای جهان محسوب می شوند چرا که روسیه دارای نظام آموزشی خاصی می باشد که دانشجویان می توانند با بهترین شرایط از آن بهره مند گردند . تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه یکی از مواردی است که طرفداران بسیاری دارد چرا که اشخاص متقاضی تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه می توانند به هزینه مناسب به تحصیل در در روسیه بپردازند.

شرایط تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه :

در روسیه و برای تحصیل پزشکی می توان به ۲ زبان تحصیلات خود را ادامه داد که یکی زبان  روسی و دیگری به زبان انگلیسی که البته تحصیل به زبان انگلیسی از طرفداران بسیاری برخوردار است .

برای تحصیل پزشکی در روسیه فرد متقاضی تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه باید در ابتدا یک دوره پاتفک را بگذراند که پس از قبولی در این دوره می تواند وارد دانشگاه شود . دوره پاتفک تقریبا بین ۹ تا ۱۲ ماه به طول می انجامد و فرد متقاضی تحصیل پزشکی می تواند دوره پاتفک خود را به زبان روسی و یا به زبان انگلیسی نیز بگذارند.

اشخاصی که قصد تحصیل پزشکی به زبان روسی را دارند باید یک دوره ۵ تا ۷ سال را بگذارنند  و قبل از ورود به دانشگاه باید یک دوره به زبان روسی را نیز پشت سر گذاشته باشند تا امکان ورود به رشته پزشکی به زبان روسی را داشته باشند . اما متقاضیانی که تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه را می گذرانند نیازی به گذراندن دوره زبان روسی نخواهند داشت .

یکی از نکات مهمی که در مورد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه وجود دارد این است که دانشگاههای روسیه برای ورود به رشته های پزشکی شرایط خاصی را اعمال می کند چرا که دانشگاههای روسیه از اعتبار بالایی در جهان برخوردار هستند و مدارک تحصیلی رشته های پزشکی در بسیاری از کشورها مورد تایید و اعتبار می باشد  . نکته مهمتری که باید به آن اشاره کرد این است که اشخاصی که در روسیه به تحصیل پزشکی می پردازند می توانند پس از اخذ مدرک تحصیلی خود برای کشورهایی برتر مانند انگلستان ، کانادا ، آمریکا ، استرالیا ، آلمان ، اتریش ، سوئد و . . . . اقدام نمایند  همچنین اشخاصی که به تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه مشغول هستند امکان انتقال در حین تحصیل به کشورهای دیگر را دارند و می توانند با اخذ پذیرش از کشور دیگر برای ترانسفر کردن خود اقدام نمایند و ادامه تحصیلات خود را در کشور دیگر بگذرانند.

از مواردی که باید به آن اشاره کرد چرا که مورد توجه بسیاری از افراد می باشد این است که اشخاصی که قصد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه را دارند بدون ارائه مدرک زبان IELTS  یا TOFEL امکان اخذ پذیرش و ویزا را دارند یعنی بدون مدرک زبان نیز می توانند وارد کشور شوند و به تحصیلات خود بپردازند .

هزینه تحصیل و زندگی در روسیه :

نکته ای که مورد توجه بسیاری از افرادی است که قصد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه را دارند در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در روسیه می باشد که باید بدانید که هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی تقریبا بین ۲۶۰۰۰۰ روبل یا ۵۰۰۰  دلار می باشد و همچنین هزینه تحصیل به زبان روسی متعاقبا کمتر می باشد. هزینه تحصیل در رشته داروسازی در حدود ۱۴۰۰۰۰ روبل یا ۲۳۰۰ دلار می باشد . همچنین هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در حدود ۱۷۰۰۰۰ تا ۴۳۰۰۰۰ روبل یا ۳۰۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار می باشد. همچنین هزینه دوره های کارآموزی در روسیه برای رشته های پزشکی در حدود ۱۰۰۰۰۰ تا ۳۸۰۰۰۰ روبل یا ۱۸۰۰ تا ۶۶۰۰ دلار می باشد. همچنین در مورد هزینه زندگی در روسیه باید بدانید که هزینه زندگی در مسکو نسبت به شهرهای دیگر بیشتر می باشد و افرادی که قصد تحصیل در دانشگاههای مسکو را دارند می توانند با هزینه ای در حدود ۷ تا ۸ هزار یورو در سال هزینه های زندگی خود را نیز تامین نمایند اما نکته ای که شاید بسیاری از افراد به دنبال آن باشند این است که دانشجویان در روسیه این امکان را دارند تا بتوانند از خوابگاههای دانشجویی نیز بهره مند گردند تا بتوانند هزینه های خود را نیز تا حدودی کاهش دهند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه :

۱: ارائه ترجمه مدرک دیپلم و ریز نمرات فرد متقاضی تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه

۲: ارائه مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات فرد متقاضی تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه

۳: پاسپورت فرد متقاضی تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه

۴: ارائه ۲ قطعه عکس ۳*۴ از شخص متقاضی تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه

۵: ارائه نامه پذیرش و دعوت نامه فرد متقاضی برای مراجعه به سفارت

۷: ارائه آزمایش HIV و هپاتیت

۸: ارائه گواهی سلامت فرد متقاضی تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه

۹: نامه تمکن مالی

اشخاصی که برای تحصیل در روسیه اقدام می نمایند باید بتوانند گواهی سلامت خود را نیز ارائه نمایند این مورد از موارد ضروری برای اخذ ویزا می باشد چرا که فرد متقاضی برای ورود به کشور روسیه باید از سلامت کافی برخوردار باشد .

دانشگاههای روسیه که به زبان انگلیسی نیز رشته پزشکی را ارائه می نمایند به شرح زیر است :

۱: آکادمی پزشکی مسکو – (سچینوا) Moscow I.M.Sechenov Medical Institute

۲: انستیتو دندانپزشکی مسکو   Moscow Medical Stomatology Institute N.A Semashko

۳: دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ (پاولوف) Sp Pavlov Medical State University

۴: آکادمی تخصصی پزشکی سن پطرزبورگ     st.Petersburg State Medical Academy

۵: مرکز چشم پزشکی فیدروف The S.N. Fyodorov Eye Microsurgery State Institution

در مورد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه باید گفت که در حال حاضر با توجه به مناسب بودن هزینه های تحصیل و زندگی تحصیل در این کشور مورد توجه بسیاری از افراد می باشد همچنین اشخاصی که تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه را انتخاب می نمایند می توانند بدون مدرک زبان نیز اقدام نمایند و این امکان را دارند که بتوانند پذیرش و ویزا را نیز اخذ نمایند اما دانشجویان قبل از ورود به رشته پزشکی باید یک دوره پاتفک را نیز بگذارنند تا امکان ورود به رشته پزشکی را نیز داشته باشند که به طور کامل در این مقاله به آن پرداخته شد .

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در مقاله فوق شرایط تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه را به شرح شما خوانندگان گرامی رسانید امیدواریم ک مورد توجه قرار گرفته باشد همچنین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش امکان ارائه خدمات مشاوره در مورد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه را نیز دارد. شما همواره می توانید با تمامی دفاتر این موسسه در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص مهاجرت به روسیه و همچنین تحصیل در روسیه از جمله تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه و یا هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (7 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 پاسخ
  1. mie editor3 گفته:

    سلام وقت بخیر امروز یکی از دوستانم گفت از با وزارت بهداشت تماس گرفته و گفتن تمام کشور ها به جز کشور های انگلیسی زبان دانشگاه های انگلیسی زبانشون دیگه کورد تایید نیست این درسته!

    پاسخ