تحصیل در دانمارک و بررسی کامل شرایط تحصیلات دانشگاهی دانمارک ۲۰۲۰

تحصیل در دانمارک، شرایط مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیلات دانشگاهی در دانمارک و قوانین و شرایط اقامت تحصیلی دانمارک در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. بسیاری از افراد و متقاضیان تحصیلات دانشگاهی در دانمارک و یا حتی تحصیل در مدارس دانمارک ممکن است با سوالاتی در این زمینه برخورد کنند مانند اینکه : شرایط تحصیل در دانمارک و اعزام دانشجو به دانمارک در سال ۲۰۲۰ چگونه است؟ آیا تحصیل در دانمارک بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ هزینه های زندگی دانشجویی در دانمارک چقدر است؟ مدارک لازم برای ویزای تحصیلی دانمارک چیست؟ در این مقاله به این قبیل سوالات پاسخ داده شده و همچنین موارد مهم دیگر از جمله مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه های دانمارک، شرایط اخذ اقامت و تابعیت از طریق تحصیل در کشور دانمارک و شرایط ویزای همراه در این روش مورد بررسی قرار گرفته است. اگر شما عزیزان می خواهید در خصوص تحصیل در دانمارک اطلاعات دقیق تر و جامع تری داشته باشید می توانید با موسسه مشاوره ای MIE و مشاورین و کارشناسان ارشد این موسسه تماس حاصل نموده و به روز ترین اطلاعات را بصورت رایگان به دست آورید. در ادامه به بررسی موارد زیر می پردازیم:

تحصیل در دانمارک
 • تحصیل در دانمارک و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در دانمارک در مقطع مدارس
 • تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در دانمارک در مقطع دکترا
 • تحصیل در دانمارک به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در دانمارک و هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک
 • تحصیل در دانمارک و کار دانشجویی
 • تحصیل در دانمارک و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در دانمارک و معرفی دانشگاه های برتر دانمارک
 • تحصیل در دانمارک و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی دانمارک
 • تحصیل در دانمارک و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در دانمارک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در دانمارک و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در دانمارک و شرایط عمومی آن

برای تحصیل در دانمارک لازم است که در ابتدا از شرایط اولیه و عمومی این کشور آگاه باشیم. کشور کوچک دانمارک به عنوان یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی در شمال قاره اروپا و در حوزه شنگن قرار گرفته است. مساحت این کشور حدود ۴۳،۰۹۴ کیلومتر مربع و جمعیت آن نیز حدود ۵،۴۴۷،۰۸۴ نفر می باشد. زبان رسمی این کشور دانمارکی و واحد پول آن نیز کرون می باشد. شهر کپنهاگ بزرگترین شهر و هم چنین پایتخت این کشور می باشد. بیش از ۸۰ درصد مردم این کشور دارای دین مسیحیت هستند. کشور دانمارک دارای یکی از قویترین نظام های آموزشی دنیا است و در تمامی مقاطع تحصیلی به روزترین و بهترین سیستم آموزشی را ارائه می دهد. تحصیلات دانشگاهی در دانمارک برای دانشجویان بین المللی مستلزم هزینه و شهریه است و در مقاطع مختلف و دانشگاه های مختلف این هزینه های متغیر می باشد. یکی از سوالات مهم متقاضیان اعزام دانشجو به دانمارک این است که آیا تحصیل در دانمارک بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ در پاسخ باید گفت یکی از شرایط مهم برای پذیرش دانشگاه های دانمارک ارائه مدرک زبان می باشد که بسته به مقطع مورد نظر نمره زبان نیز متفاوت می باشد. در ادامه به بررسی دقیق این موارد می پردازیم. مقاله ای تحت عنوان « تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی » نیز می تواند دید بازتری از تحصیل در دانمارک و دیگر کشورهای حوزه اسکاندیناوی ارائه نماید.

تحصیل در دانمارک - ویزای تحصیلی دانمارک - دانشگاههای دانمارک

داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ اولین شرط‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی کشور دانمارک است. ثبت‌ نام‌ در نظام‌ آموزش‌ عالی‌ دانمارك‌ به‌ دو سهمیه‌ گروه‌ ۱ و ۲ تقسیم‌ می‌شود.

داوطلبان تحصیل در کشور دانمارک‌ می‌توانند نام‌ خود را همزمان‌ در هر دو گروه‌ سهمیه‌ ثبت‌ نمایند. اغلب دوره‌های‌ تحصیلی‌ در کشور دانمارک شرایط‌ ویژه‌ای‌ جهت پذیرش‌ دانشجو دارند.

تعیین‌ حداقل‌ معدل‌ در دیپلم‌ دبیرستان‌ اولین شرط‌ است. اشخاص با داشتن‌ معدل‌ مناسب‌ و نمرات‌ خوب‌ در دروس‌ ریاضیات، فیزیك، شیمی، ادبیات‌ دانماركی‌ و دو زبان‌ خارجی، می‌توانند از سهمیه‌ گروه‌ ۱ استفاده‌ كنند.

سهمیه‌ گروه‌ ۲ متعلق‌ به‌ داوطلبانی‌ است‌ كه‌ با در نظر گرفتن‌ تجربه‌ حرفه‌ای، بدون‌ داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان، طبق‌ ضوابط‌ خاصی‌ به‌ تحصیل‌ در دانشگاه های دانمارک در رشته‌ انتخابی‌ خود می‌پردازند. هچنین‌ اشخاصی هم‌ هستند كه‌ در سایر رشته‌ها مانند فنی‌ و حرفه‌ای‌ كه‌ با گذراندن‌ امتحان‌ و داشتن‌ نمره‌ ۷ در دروس‌ ریاضی، فیزیك‌ و شیمی‌ می‌توانند وارد دانشگاه‌ شوند. هر داوطلب‌ ‌ تحصیلات دانشگاهی در دانمارک می‌تواند حداكثر در ۸ رشته‌ نام‌ نویسی‌ كند، اما تنها در یك‌ رشته‌ پذیرفته‌ می‌شود. سپس‌ دانشجویان‌ در یكی‌ از دانشگاه‌ها و مدارس‌ عالی‌ حرفه‌ای، از جمله‌ مدرسه‌های‌ عالی‌ بازرگانان، مراكز پژوهش‌ مهندسی، مدرسه‌های‌ معماری‌ و غیره‌ مشغول‌ به‌ تحصیل‌ می‌شوند. گذراندن‌ یك‌ سال‌ پیش‌ دانشگاهی‌ در بعضی‌ دانشگاه‌ها و موفقیت‌ در امتحان‌ ورودی‌ برای‌ دانشجویان‌ خارجی‌ الزامی‌ است‌ و فقط‌ از طریق‌ سهمیه‌ گروه‌ ۲ پذیرفته‌ می‌شوند.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در دانمارک

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اقامت تحصیلی دانمارک

تحصیل در کشور دانمارک
اخذ اقامت دانمارک از طریق تحصیل
شرایط اخذ اقامت دانمارک

تحصیل در دانمارک در مقطع مدارس

سطوح آموزشی در دانمارک به شرح زیر هستند:

 • پیش دبستانی
 • آموزش مقدماتی و ثانویه
 • آموزش عالی متوسطه
 • آموزش و پرورش حرفه ای
 • تحصیلات عالی
 • آموزش بزرگسال

برای تحصیل در دانمارک در مقطع ابتدایی و مدارس، دانش آموزان بین المللی که اقامت این کشور را ندارند نمی توانند به صورت رایگان تحصیل کنند و باید بابت تحصیل خود هزینه پرداخت کنند. هزینه این مدارس نیز با توجه به نوع مدرسه از حدود ۳۰ هزار یورو تا ۵۰ هزار یورو متفاوت خواهد بود. ( گفتنی است که تحصیل در مدارس بین المللی دانمارک می تواند به زبان انگلیسی نیز باشد ). اما دانش آموزانی که از طریق مهاجرت پدر و مادر خود به عنوان همراه وارد این کشور می شوند با توجه به اینکه به تبع اقامت والدین خود می توانند اقامت بگیرند، در مدارس رایگان این کشور نیز می توانند بدون هیچ گونه هزینه ای تحصیل نمایند. تحصیل در مقطع دبستان از سن ۷ سالگی شروع می شود و تا انتهای دبیرستان و تا زمان اخذ دیپلم ۱۲ سال تحصیل می نمایند. دانش آموزانی که تحصیل در مدارس خصوصی را انتخاب می کنند و به تنهایی به این کشور وارد می شوند می توانند برای والدین خود دعوتنامه توریستی بدهند و پدر و مادر آن ها می توانند از این طریق در کنار آن ها باشند. این دانش آموزان باید به زبان دانمارکی تسلط داشته باشند چرا که زبان تحصیل در این مقطع دانمارکی است. در جدول زیر نام و مشخصات برخی از مدارس بین المللی در کپنهاگ دانمارک را مشاهده می فرمایید :

نام مدرسه

برنامه تحصیلی و آموزشی

زبان آموزشی

بازه سنی مورد قبول دانش آموزان

شهریه به کرون

Skt. Josef’s International School Roskilde بین المللی ، سیستم آموزشی بریتانیایی انگلیسی ۵ تا ۱۶ سال ۳۶٫۵۷۵
Byens Steiner School والدورف انگلیسی ۶ تا ۱۱ سال ۳۴٫۱۰۰
Birkerød Gymnasium IB انگلیسی ۱۵ تا ۱۸ سال ۰
European School Copenhagen بین المللی انگلیسی – دانمارکی ۵ تا ۱۸ سال ۰
Bjorn’s International School بین المللی انگلیسی ۶ تا ۱۶ سال ۲۵٫۳۰۰
Rygaards International School بین المللی، بریتانیایی ، کاتالونیایی انگلیسی ۴ تا ۱۸ سال ۳۵٫۰۰۰

لینک مقاله پیشنهادی

چنانچه زیر ۱۸ سال هستید و قصد تحصیل درخارج از کشور را دارید یا تمایل دارید فرزندتان را به خارج از کشور برای تحصیل بفرستید، اکیدا توصیه می کنیم مقاله زیر را از دست ندهید :

تحصیل افراد زیر ۱۸ سال در خارج از کشور

تحصیل در مدارس در خارج از کشور - مدارس خارجی

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی

تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی

افرادی نیز که قصد تحصیل در دانمارک در مقطع لیسانس را دارند اصولا باید مدرک زبان دانمارکی داشته باشند و در بیشتر اوقات و اکثر رشته ها باید بتوانند در آزمون ورودی قبول شوند و پس از آن وارد دانشگاه شوند. در کشور دانمارک برای دانشجویانی که در مقطع لیسانس تحصیل می کنند بسته به نوع ورودی آن ها دو نوع مدرک ارائه می گردد. یا مدرک کارشناسی آکادمیک و دانشگاهی یا مدرک کارشناسی حرفه ای. زمانی که دانشجویان مدرک لیسانس حرفه ای را اخذ می کنند می توانند به صورت مستقیم پس از فارغ التحصیلی با توجه به حرفه خاصی که در مدت ۳ الی ۴ سال و نیم دیده اند به عنوان یک فرد حرفه ای وارد بازار کار شوند. در انتهای این دوره ۴ سال و نیمه باید یک پایان نامه تخصصی ارائه نمایند. اما طول دوره تحصیل افراد برای تحصیلات دانشگاهی در دانمارک در دوره لیسانس حدودا کوتاه تر از دوره لیسانس حرفه ای یعنی حدود ۳ سال می باشد. آموزش های دانشجویان در این دوره به صورت تحقیقاتی ارائه می شود. در انتهای این دوره نیز باید از طرف دانشجویان یک پایان نامه علمی ارائه شود و پس از آن یا می توانند در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند و یا وارد بازار کار شوند. هزینه های تحصیل در این مقطع حدود ۱۵ هزار تا ۱۷ هزار یورو در سال بسته به نوع دانشگاه و رشته مورد نظر می باشد. همچنین مدرک زبان دانمارکی برای ورود به این مقطع نیاز می باشد.

تحصیل کارشناسی در خارج از کشور - تحصیل لیسانی در دانشگاههای خارجی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل و اقامت در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک

تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان تحصیل در دانمارک در مقطع فوق لیسانس می توانند به زبان انگلیسی از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کنند. رشته های مختلفی در این مقطع برای دانشجویان ارائه می شود. زبان مورد نیاز برای افراد و دانشجویان متقاضی اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع فوق لیسانس حداقل آیلتس ۶٫۵ می باشد. دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بسته به نوع رشته و دانشگاه مورد نظر از سالی ۶۰۰۰ هزار یورو تا حدود ۲۰۰۰۰ یورو درسال برای دانشجویان بین المللی و غیر اروپایی هزینه خواهد داشت اما برای دانشجویان دانمارکی رایگان می باشد. در رشته های مختلف در این مقطع می توان پذیرش تحصیلی گرفت. مدت تحصیل نیز بسته به شاخه های تحصیلی مختلف و بسته به دانشگاه مورد نظر می تواند ۱ سال یا ۱ سال و نیم و یا ۲ سال به طول انجامد. عموما در اکثر رشته های تحصیلی خود دانشگاه ها به دانشجویان پس از فارغ التحصیلی پیشنهاد شغلی برای کار در مراکز مربوطه ارائه داده و آن ها را به بازار کار جذب می کنند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط مهاجرت تحصیلی به دانمارک و انگلستان

تحصیل در دانمارک در مقطع دکترا

تحصیل در کشور دانمارک در مقطع دکترا نیز دارای شرایط خاصی می باشد. همانطور که در سایر کشورها برای پذیرش در این مقطع باید مدرک زبان آیلتس حدود ۷ و یا بیشتر ارائه شود و یک استاد راهنما به شخص دانشجو پذیرش داده باشد. دانشجویان همچنین باید یک پروپوزال قوی داشته باشند. تحصیل در این مقطع به صورت انجام پروژه های تحقیقاتی به همراه استاد راهنما می باشد و دانشجویان به صورت عملی این دوره را می گذارنند و معمولا کلاس های فیزیکی و حضوری ندارند. مهم ترین نکته در خصوص استاد راهنما این است که در این مقطع به دو صورت دانشجویان می توانند استاد راهنمای خود را پیدا کنند. روش اول به این صورت است که ابتدا باید از طریق مکاتبه و ایمیل از یک سوپروایزر (استاد راهنما) نامه قبولی و پذیرش را دریافت کنند و پس از آن در دانشگاهی که سوپروایزر مورد نظر در آن مشغول به تدریس است ثبت نام نمایند. برای دریافت پذیرش دانشگاه ارائه نامه استاد راهنما مبنی بر قبولی دانشجو لازم می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور - ویزای تحصیلی دکترا

روش دوم این است که دانشجو ابتدا در سایت دانشگاه های مختلف در این کشور درخواست ثبت نام دهد، پس از آن دانشگاه مورد نظر با در نظر گرفتن شرایط تحصیلی و رزومه علمی دانشجو و در صورت صلاحدید به دانشجو تعدادی استاد راهنما مرتبط با پروپوزال ارائه شده دانشجو معرفی نماید. این اساتید راهنما در این دانشگاه ها اعلام کرده اند که به تعدادی دانشجو برای انجام کار تحقیقاتی و پژوهش های علمی نیاز دارند و خواهان این هستند که دانشگاه با توجه به درخواستشان دانشجویان را به آن ها معرفی کنند. پس از اینکه دانشجویان از سمت دانشگاه مورد تایید قرار گرفتند می توانند با ارائه دادن نامه پذیرش دانشگاه به استاد راهنمای خود از وی نامه قبولی دریافت کنند. طول دوره تحصیل در این مقطع از ۳ سال تا ۵ سال می باشد. همچنین داشتن مقالات ISI از موارد مهم برای ورود به این دوره است.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد کار پزشکان در دانمارک

کار پزشکان در دانمارک

تحصیل در دانمارک به همراه بورسیه تحصیلی

متقاضیانی که می خواهند از طریق تحصیل در دانمارک برای بورسیه هم درخواست دهند فقط می توانند در مقطع دکترا برای درخواست بورسیه اقدام کنند؛ زیرا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس باید دارای یک رزومه فوق العاده و عالی باشند و سطح زبان آن ها خیلی بالا باشد تا بتوانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند. البته نکته مهم این است که همیشه بورسیه های تحصیلی در این دو مقطع به دانشجویان اروپایی اعطا می شود و دانشجویان بین المللی معمولا فقط در مقطع دکترا و در صورت داشتن شرایط لازمه می توانند بورس تحصیلی بگیرند. از مهم ترین موارد لازمه برای این بورسیه ها داشتن مقالات ISI، داشتن نمرات و معدل بالا، فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر، داشتن نمره آیلتس بالای ۷، داشتن پروپوزال قوی و…. است که باید شخص دانشجو داشته باشد. معمولا بهترین راهکار این است که افراد در ابتدا برای دوره های تحصیلی فوق لیسانس یا دکترا اقدام کنند و پس از ورود خود بعد از اینکه سطح علمی و رزومه خود را قوی کردند برای بورسیه های مختلف درخواست دهند.

بورسیه تحصیلی در دانشگاههای خارجی

یکی از بورسیه های مشهور بورسیه دولتی دانمارک است که شامل دو بخش می باشد :

 • لغو کامل شهریه
 • کمک هزینه ( برای کمک به پوشش هزینه های زندگی دانشجویی در دانمارک به مبلغ ۳۰۰۰ کرون پیش از کسر مالیات )

به جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع بورسیه های تحصیل در مقاطع و رشته های مختلف در دانمارک می توانید به مقاله « بورسیه تحصیلی دانمارک »‌ از همین وبسایت مراجعه بفرمایید.

برخی دیگر از بورسیه های تحصیلی و گرنت ها در دانمارک

 • نوردپلاس ( برای دانش آموزان حوزه دریای بالتیک و شمال اروپا)
 • اراسموس ( بین ۲ تا ۱۲ ماه)
 • اراسموس ماندس ، مدرک کارشناسی ارشد
 • کمیسیون فولبرایت
 • بورسیه های دولت دانمارک تحت توافق های فرهنگی
 • بورسیه های تحصیلی دولت دانمارک برای دانش آموزان غیر از اتحادیه اورپا با شرایط عالی
 • پشتیبانی آموزشی دولتی دانمارک (SU)

تحصیل در دانمارک و هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک

افرادی که می خواهند برای تحصیل در دانمارک اقدام کنند همیشه هزینه های زندگی در این کشور را نیز مد نظر قرار می دهند. از آنجایی که کشور دانمارک جزء کشورهای ثروتمند است از نظر هزینه های زندگی نیز جزء کشورهای گران محسوب می شود. البته این نکته هم مهم است که هزینه های زندگی در دانمارک و چه در کشورهای دیگر بستگی نوع زندگی کردن یا life style شخصی و بستگی به شهر و مکان و منطقه زندگی افراد بستگی دارد. بعضی از افراد می توانند در زندگی قناعت کنند و یا مناطق کم هزینه تر را برای زندگی خود انتخاب کنند. نکته دیگر این است که دستمزد و حقوق نیز در این کشور بالاتر می باشد و افراد به همان اندازه تقریبا می توانند حقوق دریافت کنند. دانشجویان در زمان تحصیل می توانند کار دانشجویی داشته باشند. در ادامه در قالب یک جدول هزینه های زندگی در این کشور را بررسی می کنیم:

هزینه ها به یورو

مایحتاج اولیه زندگی

۱۶٫۰۶  یورو ۱ وعده غذا در رستوران ارزان قیمت
 ۱۰٫۰۲ یورو ۱ عدد ساندویچ مک دونالد
 ۱٫۱۴ یورو ۱ لیتر شیر
 ۲٫۲۲ یورو ۵۰۰ گرم نان سفید محلی
۱٫۸۴  یورو ۱ کیلوگرم برنج سفید
 ۳٫۰۷ یورو ۱۲ عدد تخم مرغ
 ۱۰٫۳۳ یورو ۱ کیلوگرم پنیر محلی
 ۸٫۳۴ یورو ۱ کیلوگرم سینه مرغ
 ۱۱٫۸۶ یورو ۱ کیلوگرم گوشت گاو
 ۲٫۵۰ یورو ۱ کیلوگرم سیب
 ۲٫۳۷ یورو ۱ کیلوگرم موز
 ۱٫۵۴یورو ۱ کیلوگرم سیب زمینی
 ۲٫۰۱ یورو ۱ کیلومتر تاکسی
 ۱٫۴۵ یورو بنزین
 ۸۵۱٫۷۳یورو اجاره آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر
 ۶۴۵٫۱۶ یورو اجاره آپارتمان (۱ خوابه) در خارج از مرکز شهر
 ۱٫۶۱۶٫۵۸ یورو اجاره آپارتمان (۳ خوابه) در مرکز شهر
۱٫۲۲۳٫۶۸ یورو اجاره آپارتمان (۳ خوابه) در خارج از مرکز شهر
 ۴٫۶۲۷٫۲۲ یورو خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر
 ۳٫۴۷۱٫۱۸ یورو خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر

شایان یکی از مواردی که در زمینه هزینه های زندگی دانشجویی در دانمارک برای شما دغدغه آورد باشد، نرخ رشد و گرانی اقلام و کالاهای ضروری در دانمارک باشد. در پاسخ به این دغدغه باید گفت که جای نگرانی در این خصوص وجود ندارد، زیر کشور دانمارک دارای زیر ساخت های قوی و مستحکم اقتصادی است و خدمات تأمین اجتماعی دانمارک در سراسر جهان زبانزد است. با این حال برای اطمینان خاطر شما عزیزان در نمودار زیر نیز نرخ تورم در کشور دانمارک را ارائه نموده ایم که در ۵ سال گذشته غالبا زیر ۱ درصد بوده است :

نمودار نرخ تورم در کشور دانمارک

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد زیبایی های دانمارک

تحصیل در دانمارک و کار دانشجویی

بسیاری از دانشجویان در هنگام تحصیل در دانمارک یک کار نیمه وقت دارند. شما نیز به عنوان یک دانشجوی بین الملل این حق را دارید تا زمانی که در این کشور به تحصیل می پردازید، کار پاره وقت نیز داشته باشید. به جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقالات « کار ضمن تحصیل در دانمارک »‌ یا «‌ شرایط کار دانشجویی دانمارک »‌ مراجعه بفرمایید. دانشجویان همچنین بعد از اتمام تحصیلات خود می توانند به جست و جوی کار گشته و به کار تمام وقت بپردازند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا که در دانمارک به تحصیل مشغول هستند، به مدت ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند. در ماه های ژوئن، جولای و آگوست نیز می توانند به صورت تمام وقت به کار در این کشور بپردازند. بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان به مدت ۶ ماه فرصت دارند تا به دنبال کار در این کشور بگردند و اگر شغل مناسب با تحصیلات خود یافت کردند می توانند ویزای خود را به کاری تبدیل کرده و در دانمارک بمانند. لازم به ذکر است که اگر دانشجو به زبان دانمارکی تسلط کافی ندارد پیدا کردن کار دانشجویی به مراتب بسیار کار دشواری می باشد. اگر بخواهیم ساعات کار پاره وقت در مقاطع مختلف را شرح دهیم به این صورت می باشد:

میزان ساعات کار دانشجویی مجاز در هفته برای دانشجویان بین الملل در دانمارک

مقطع لیسانس مقطع فوق لیسانس مقطع دکتری
۱۰ ساعت در هفته ۲۰ ساعت در هفته ۲۰ ساعت در هفته

کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا

تحصیل در دانمارک و بررسی ویزای همراه

از دیگر موارد بسیار مهم در خصوص تحصیل در دانمارک مخصوصا برای افرادی متأهل که دارای همسر و فرزند هستند، امکان بردن همراه است. بر اساس قانون دانمارک دانشجویانی که از دانشگاه های این کشور پذیرش و ویزای تحصیلی داشته باشند می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند. نکته بسیار مهم و جذاب در این خصوص این است که شخص همراه می تواند به صورت ویزای کاری فول تایم را دریافت نماید و از همان ابتدای ورود خود به این کشور به صورت تمام وقت کار کند و اقامت کاری دریافت کند. این در حالی است که شخص اصلی نیز که با ویزای دانشجویی ورود کرده است تا زمانی که مشغول به تحصیل است می تواند به صورت پاره وقت کار دانشجویی انجام دهد. نکته مثبت دیگر این است که فرزندان این شخص می توانند به صورت کاملا رایگان در مدارس این کشور تحصیل نمایند.

همه این موارد مثبت باعث می شود که از نظر هزینه ها برای افراد متقاضی تحصیل در کشور دانمارک مقرون به صرفه باشد. زیرا این کشور جزء آن دسته از کشورهای محدودی است که ویزای همراه صادر می کند و به همراه نیز اجازه کار فول تایم می دهد. زیرا در بسیاری از کشورها به متقاضیان تحصیل اصولات ویزای همراه داده نمی شود و بسیاری از کشورها نیز اجازه کار به شخص همراه داده نمی شود. اما کشور دانمارک جمیع این موارد مثبت و مهم را دارد و از این نظر در حیث هزینه برای افراد بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. زیرا هر دو نفر اصلی و همراه می توانند با هم درآمد داشته باشند و هزینه های زندگی و تحصیل خود را پرداخت کنند و اقامت کاری و در نهایت اقامت دائم هم دریافت نمایند.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

تحصیل در دانمارک و معرفی دانشگاه های برتر دانمارک

در ادامه بحث تحصیل در دانمارک به موضوع دانشگاه های برتر این کشور می پردازیم: کشور دانمارک با وجود اینکه کشور کوچکی است و حدود ۵ میلیون جمعیت دارد، دارای دانشگاه هایی است که در سطح جهانی رتبه بالایی را به خود اختصاص داده اند. سه عدد از بهترین دانشگاه های این کشور در شهر کپنهاگن واقع شده اند. دانشگاه کپنهاگن (KU) جز ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان است. دانشگاه فنی دانمارک (DTU) یکی از برترین دانشگاه های مهندسی دنیاست. دانشگاه بیزینس کپنهاگن (CBS) نیز در رشته MBA دارای رتبه بالایی در سطح جهان است. در جدول زیر نام دانشگاه های سطح بالای دانمارک با رنکینگ جهانی قابل مشاهده است:

نام دانشگاه

رنکینگ QS در سال ۲۰۲۰

The Ranking in 2020

ARWU in 2020

دانشگاه کپنهاگ ۷۲ ۱۰۱ ۲۶
دانشگاه فنی مهندسی دانمارک ۱۱۲ ۱۸۴ ۱۰۱
دانشگاه Arhus ۱۴۵ ۱۱۵ ۶۰
دانشگاه Aalborg ۳۲۴ ۲۰۱ ۲۰۱
دانشگاه Southern Ddenmark ۳۷۲ ۲۵۱ ۳۰۱
مدرسه بیزینس کپنهاگ CBS ۲۰۱ ۷۰۱
دانشگاه Roskilde ۶۰۱

در جدول بالا سه دسته بندی مشاهده می شود:

رنکینگ QS بر مبنای مطالعات تحقیقاتی به دانشگاه های مختلف جهان رتبه می دهد.

رنکینگ (The ranking)  برمبنای کیفیت تدریس به دانشگاه های جهان رتبه می دهد و در آخر رنکینگ (ARWU) بر مبنای مقالات به ثبت رسیده در سایت های معتبر جهان و همچنین اشخاصی که توانسته اند جوایز مختلف از جمله جایزه نوبل را دریافت کنند امتیاز می دهد.

تحصیل در دانشگاه کپنهاگ دانمارک

دانشگاه کپنهاگ دانمارک بالاترین رتبه دانشگاه در کل منطقه اسکاندیناوی است، در مشترک ۶۸ در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS 2016/17. تاسیس شده در سال ۱۴۷۹، آن است که قدیمی ترین دانمارک موسسه و دومین قدیمی ترین در اسکاندیناوی، پس از دانشگاه اوپسالا در سوئد است. این خانه حدود ۴۰،۵۰۰ دانش آموز دارد، از جمله تقریبا ۴،۰۰۰ دانشجوی بین المللی، با ۴ پردیس، که همه آنها در کپنهاگ  دانمارک و یا در اطراف آن واقع شده اند. اکثر دوره ها در دانمارکی تدریس می شوند، گرچه تعداد کمی در انگلیس و چند در آلمان وجود دارد.

تحصیل در دانشکده فنی دانمارک

توصیه این است که اگر شما  به دنبال آگاهی از قوانین ‌ تحصیلات دانشگاهی در دانمارک هستید و می خواهید که مهاجرت به دانمارک و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و‌ تحصیلات دانشگاهی در دانمارک داشته باشید و پس از آن از اخذ اقامت دانمارک استفاده نمایید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص شرایط ‌ تحصیلات دانشگاهی در دانمارک  و مهاجرت تحصیلی به دانمارک به صورت تلفنی و تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

دانمارک اولین موسسه پلیتکنیک دانشکده فنی دانمارک در سال ۱۸۲۹ توسط فیزیکدان و شیمیدان مشهور دانمارک، هانس کریستین ا Øرسد تاسیس شد. امروزه یکی از نهادهای مهندسی در اروپا است که رتبه ۱۰۹ در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS 2016/17 را در رتبه ۱۰۹ قرار داده است. در حال حاضر دانشگاه بیش از ۱۰،۶۰۰ دانش آموز را در سراسر ۲۵ اداره ثبت نام کرده است. محوطه دانشگاه آن در Kongens Lyngby، یک شهر واقع در شمال کپنهاگ قرار دارد. رنگ های رسمی این دانشگاه قرمز و خاکستری هستند و برای تیم های راگبی و والیبال مشهور است.

تحصیل در دانشگاه اوهوش دانمارک

دانشگاه دوم دانمارک، دانشگاه اوهوش، رتبه ۱۱۷ در جهان است. با وجود اینکه بسیار جوانتر از دانشگاه کپنهاگ دانمارک است، این دومین قدیمیترین موسسه عالی آموزشی غیر فنی است. دانشگاه اوهوش دانمارک  در سال ۱۹۲۸ تاسیس شد و از زمان تاسیس آن، بسیار بزرگ شده است و در حال حاضر بزرگترین دانشگاه در دانمارک است. حدود ۴۴،۵۰۰ دانشجو ثبت نام می کنند، در حال مطالعه انتخاب گسترده ای از موضوعات مختلف هستند. مجلس عروسی ملکه مارگارت دوم در میان معروف ترین دانشجویان این نهاد است که در دهه ۱۹۶۰ در زمینه علوم سیاسی حضور داشتند.

تحصیل در دانشگاه آلبرگ دانمارک

دانمارک چهارمین نماینده در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS ، دانشگاه آلبورگ در حال حاضر در مشترک ۳۷۴ جایگاه. این دانشگاه در سال ۱۹۷۴ تأسیس شده است و دانشجویان ۲۰،۶۵۶ دانشآموز دارند. این دانشگاه دارای سه محوطه دانشگاهی است که مهمترین آنها در شهر آلبرگ واقع شده است. دو نفر دیگر در اسبیرگ و کپنهاگ هستند. از سال ۲۰۰۷، این دانشگاه به چهار دانشکده تقسیم شده است: دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده مهندسی و علوم و دانشکده پزشکی. دانشگاه آلبرگ یک انتخاب محبوب بین دانشجویان بین المللی است که بیش از ۱۵ درصد دانشجویان دانشگاه خارج از دانمارک هستند.

تحصیل در دانشگاه جنوبی دانمارک

پنجمین جایزه دانمارک در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در سال ۲۰۱۶/۱۷، دانشگاه جنوبی دانمارک در رتبه ۳۹۰ قرار دارد. این در سال ۱۹۹۸ پس از ادغام دانشگاه  Odense، تحصیل در دانمارک و تحصیل در دانشکده بازرگانی و مهندسی جنوب دانمارک و مرکز دانشگاه یوتلاند جنوبی امکانپذیر می باشد . در سال ۲۰۰۶، مرکز مدرسه کسب و کار در Slagelse، موسسه ملی بهداشت عمومی و Odense Teknikum نیز در این موسسه گنجانده شده است. بنابراین در خصوص ‌ تحصیلات دانشگاهی در دانمارک می توان بیان نمود که امروز دانشگاه دارای هفت پردیس است که در اوندن، اسلاژلس، کپنهاگ، کلیندینگ، اسبیرگر و سندربورگ واقع شده است. در حال حاضر بیش از ۳۲،۰۰۰ دانشجو تحصیل در دانشگاه جنوبی دانمارک دارند و ثبت نام کرده اند، که تقریبا ۲۰٪ آنها از خارج از کشور هستند.

دوره های آموزش زبان انگلیسی در دانمارک

مؤسسات آموزش عالی دانمارک بیش از ۷۰۰ برنامه را به زبان انگلیسی تدریس می کنند – همه در سطح بین المللی شناخته شده و با کیفیت بالا

STDK بالکن فناوری دانشگاه دانمارک

به عنوان دانشجوی بین المللی در دانمارک، شما می توانید بین بیش از ۷۰۰ برنامه درجه و ۱۳۰۰ دوره به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود.

شما متقاضی ‌ تحصیلات دانشگاهی در دانمارک می توانید به صورت کامل تحصیل کنید یا اعتبارات خود را به درجه فعلی خود اضافه کنید. حوزه های موضوعی طیف وسیعی از رشته ها را شامل می شوند – علم، فناوری، علوم دارویی، کسب و کار، معماری، طراحی، علوم انسانی و خیلی بیشتر.

اعتبار و اعتبار در حال انجام و تضمین کیفیت تضمین می شود که همه برنامه ها دارای بالاترین کیفیت و ارتباط بین المللی هستند.

به عنوان تحقیق نقش کلیدی در جامعه دانمارک، شما همچنین می توانید برنامه های تحقیقاتی علمی PhD و تحقیقات صنعتی بین المللی را دنبال کنید. در نهایت، اگر بخواهید طعم و مزه ای از آنچه در دانمارک می خواهید مطالعه کنید، یک مدرسه تابستانی پیشنهاد خوبی ارائه می دهد.

تحصیل در دانشگاههای دانمارک

تحصیل در دانمارک و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

همیشه برای تحصیل در دانمارک مدارک خاصی جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مورد نیاز می باشد که باید به صورت دقیق این مدارک ارائه شوند. در زیر اهم این مدارک را بیان ذکر می نماییم:

 • ارائه پاسپورت دارای اعتبار شخص دانشجو
 • ارائه یک رزومه تحصیلی و کاری
 • ارائه مدارک تحصیلی از مقطع دبیرستان و دیپلم و پیش دانشگاهی و مدارک دانشگاهی مقطع و ترجمه آن ها
 • ارائه ریز نمرات دروس گذارنده شده در ایران در تمامی مقاطع و ترجمه آن ها
 • ارائه انگیزه نامه و هدف از تحصیل در دانشگاه های این کشور و ترجمه آن
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مقصد و یا در صورت دریافت بورسیه، ارائه نامه دانشگاه مبنی بر بورس شدن متقاضی
 • ارائه مدرک زبان آیلتس و نمره مورد نیاز
 • ارائه نامه تمکن مالی و نامه پرداخت شهریه لازمه به دانشگاه مقصد
 • ۶ عکس پاسپورتی با زمینه سفید
 • نامه تایید پذیرش از دانشگاه یا کالج
 • مدرک دانش زبانی مانند آیلتس و تافل ( مدرک زبان در اکثر دانشگاه ها اجباری است و نمره آن برای هر کدام متفاوت می باشد)
 • رسید تاییدیه از دانشگاه مقصد
 • کامل کردن فرم ST-1 ویزای دانشجویی بعد از پرداخت شهریه
 • برنامه آموزشی و انگیزه نامه که شامل تمام اطلاعات دانشجو باشد
 • کپی تمامی مدارک آموشی از پایه دهم به بعد ( دو سری )
 • کپی از تمام صفحات پاسپورت و حتی جلد پاسپورت ( دو سری )
 • پاسپورت باید برای ۱۸ ماه از زمان تکمیل فرم درخواست معتبر باشد
 • آخرین مدرک قانونی دانش آموز باید به تایید وزارت امور خارجه برسد
 • پرداخت کامل هزینه های ویزا (۳۱۰ یورو)
مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی دانمارک

تحصیل در دانمارک و موقعیت کار پس از تحصیل

موضوع دیگر در خصوص تحصیل در دانمارک شرایط کار پس از تحصیل است. معمولا دانشجویانی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند پس از اتمام تحصیلات خود به مدت ۶ ماه الی ۱ سال می توانند در این کشور مانده و کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را بیابند. این دانشجویان در صورتی که کار پیدا کردند می توانند اقامت کاری ۱ ساله و پس از گذشت حدود ۵ سال اقامت دائم یا گرین کارت دانمارک دریافت نمایند. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و افراد به راحتی می توانند مرتبط با رشته تحصیلی خود کار پیدا کند. گفتنی است که میزان حقوق دریافتی نیز در این کشور بالا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط کاری این کشور می توانید به مقاله ای با عنوان « کار در دانمارک » رجوع بفرمایید. این مطلب توسط موسسه مشاوره ای MIE به نگارش درآمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

نمودار نرخ بیکاری دانمارک

تحصیل در دانمارک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

اگر شما پیشنهاد شغلی برای مدت کمتر از ۴ سال داشتید، به اندازه زمان کار برای شما اجازه اقامت صادر می شود. اگر برای مدت ۴ سال یا بیشتر قرار باشد کار کنید، اجازه اقامت شما ۴ ساله خواهد شد که امکان تمدید نیز دارد. این تمدید باید قبل از تاریخ انقضاء اقامت فعلی شما انجام گیرد در غیر اینصورت درخواست اقامت شما لغو خواهد شد و باید از کشور خارج شوید. امکان داشتن همراه چه در زمان تحصیل و چه در زمان کار وجود دارد و با اقامت خودتان، اقامت خانواده شما هم تمدید خواهد شد. در نهایت پس از گذشت ۵ سال و با پرداخت مالیات می توانید اقامت دائم و پس از حدود ۸ سال اقامت، با دانستن زبان دانمارکی، عدم سوء پیشینه و قبولی در آزمون شهوندی شما می توانید تابعیت یا پاسپورت کشور دانمارک را اخذ نمایید و بعنوان یک شهروند دانمارکی پذیرفته شوید.

شایان ذکر است که امکان دوتابعیتی (Dual Citizenship) در کشور دانمارک وجود دارد و نیاز به انصراف از تابعیت فعلی برای شخص متقاضی نمی باشد.

مهاجرت به دانمارک - اقامت دانمارک

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
تحصیل در دانمارک و سخن پایانی

تحصیل در دانمارک و شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور را به صورت دقیق مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم. با توجه به اینکه این کشور از بهترین کشورهای دنیا محسوب می شود و جزء کشورهای ثروتمند است، مردم آن در زمره شادترین مردم جهان قرار دارند و از نظام آموزشی بسیار قوی برخوردار است سالیانه تقاضیان زیادی با اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در دانمارک اقدام می کنند. پایین بودن نرخ بیکاری، امکان بردن همراه، اجازه کار فول تایم برای همراه، تحصیل رایگان فرزندان، امکان کاریابی و اقامت و تابعیت پس از تحصیل و…. از موارد بسیار جذاب و مهمی هست که توجه بسیاری را برای تحصیل در این کشور به خود جلب کرده است. شما عزیزان اگر می خواهید تجربه تحصیل در دانمارک داشته باشید و می خواهید اطلاعات دقیق تر برای اقدام به دست آورید می توانید با کارشناسان و وکلای موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نموده و مشاوره دقیق و کامل و به روز دریافت نمایید. همچنین در خصوص وجود سوال یا ابهامی در ذهن خود در خصوص تحصیلات دانشگاهی در دانمارک یا بطور کلی شرایط تحصیل در دانمارک دارید، می توانید آن را هم در بخش دیدگاهها ذیل همین مقاله و هم در بخش انجمن پرسش و پاسخ همین وبسایت مطرح نمایید و در زمانی بسیار کوتاه پاسخ ابهامات و سوالات خود را دریابید.

30 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سالومه گفته:

  سلام
  ممنونم از مقاله خوب و مفیدتون. من می خوام برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس اقدام کنم برای رشته مدیریت. ۲۹ سالمه و آیلتس ۶٫۵ دارم.شرایطش دو می فرمایید؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شرایط سنی و تحصیلی و سطح زبان شما برای تحصیل در دانمارک بسیار عالی ست .ضمن اینکه رشته های مدیریتی در این کشور کارورزی دارند و امکان کاریابی شما پش از تحصیل بالاست.

   پاسخ
 2. میترا گفته:

  سلام و عرض ادب. ممنونم از مقاله علمی و خیلی خوتون. سوالی که در خصوص دانمارک دارم اینه که آیا از همان ابتدای ورود همراه اجازه کار دارد؟ آیا این کار فقط باید در زمینه رشته تحصیلی باشد؟ ممنونم از پاسخگویی شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز همراه در ویزای تحصیلی دانمارک همراه بدون محدودیت در انتخاب شغل از همان ابتدا اجازه کار خواهد داشت .

   پاسخ
 3. محمد رضا محمدی گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید. بنده ۳۸ هستم و لیسانس مدیریت مالی دارم و قصد دارم برای تحصیل به دانمارک برم . مدرک زبان آیلتس ۵ دارم آیا با توجه به شرایط سنیم این امکان وجود دارد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شرایط شما برای تحصیل در کشور دانمارک مناسب می باشد برای تحصیل در این کشور می بایست ایلتس ۶و نیم داشته باشید

   پاسخ
 4. R Dpr گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید،

  می خواستم بپرسم که آیا در شیوه مهاجرتی پزشکان به دانمارک همراه هم اجازه کار داره؟
  با تشکر از مطالب مفید شما

  Rating: ۵
  پاسخ
 5. MAHDI گفته:

  سلام خسته نباشید
  در حال حاظر لیسانس معماری دارم و میخواستم آیا در ادامه تحصیل در دانمارک وجود دارد یا خیر؟!
  اگر وجود دارد شرایط پذیرش چگونه است؟!
  باتشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز شما می بایست مدرک آیلتس ۶و نیم ارائه دهید.سن شما نیز بسیار مهم هست.چند ساله هستید؟

   پاسخ
 6. سعید گفته:

  سلام وقتتون بخیرمن کارشناسی حقوق دارم خواستم بدونم شرایط ادامه تحصیل مقطع ارشد در کشور اتریش یا دانمارک به چه صورته؟؟؟ آیا دانشگاههای رایگان در اروپا در رشته من هست؟؟؟ اگه هست نحوه پذیرش چطوره؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
 7. علي موسوي گفته:

  ع – موسوي
  با سلام و احترام
  من و همسرم بالاي بين ۵۲ سال سن داريم و داراي سه فرزند مي باشيم تمايل دارم از طريق كشور سوئد يا كانادا مهاجرت بگيرم و مي دانم تنها گزينه ما سرمايه گذاري است و فقط دو فرزندم زير ۱۹ هستند كه مي توانم با خودم ببرم . آيا امكان دارد كه خود و همسرم براي آموزش زبان رفته و ساكن شويم و سپس بعد از يك سال اقامت سرمايه گذاري بگيريم . دائي و خاله همسرم و دختر عمو و پسر عموي خودم نيز مقيم سوئد هستند و خواهرم نيز مقيم كانادا مي باشد . كداميك مناسبتر است و سريعتر انجام مي گيرد .

  پاسخ
 8. محمدحسین گفته:

  سلام.من میخواستم برای ادامه تحصیل به کشور های نزدیک ایران بر م و اونجا به تحصیل خودم ادامه بدم.
  من خودم ترک زبان هستم و میتونم به زبان ترکی آناتولیک بنویسم.به نظر شما برای ادامه تحصیل به آذربایجان برم یا به ترکیه؟
  خیلی کم هم به زبان انگلیسی وارد هستم مثلا برای تامین نیاز های روزانم میتونم یجوری به طرف مقابلم بفهمونم چی نیار دارم.به نظر شما آیا میتونم تو این دوتا کشور ادامه تحصیل بدم(ترکیه و آذربایجان۹و به نظر شما کدوم از این دوتا کشور برای ادامه تحصیل مناسب تره؟

  پاسخ
  • رسول صفری گفته:

   با عرض ادب و احترام.
   در پاسخ فرمایش شما عرض می گردد که از بین دو کشور آذربایجان و ترکیه دانشگاه های کشور ترکیه شرایط بهتری جهت ادامهم تحصیل دارند. اما توصیه می گردد برای کشورهای اروپایی یا امریکایی اقدام نمایید که از لحاظ سطح علمی و شرایط آموزشی رتبه بندی بسیار بالاتری نسبت به این کشورها دارند.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.
   https://telegram.me/parsiaanlaw

   ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ
 9. vafa گفته:

  با سلام
  برای تحصیل مقطع دکتری در کشور دانمارک در رشته کامپیوتر
  لطفا توضیحات کامل را برایم بگویید من زبان انگلیسی هنوز مدرکشو نگرفتم
  با تشکر

  پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   احتراما باید به عرض شریفتان برسانیم که برای تحصیل در مقطع دکتری شما نیازمند داشتن سوپروایزر و همینطور مدرک زبان هستید و برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود می توانید با موسسه تماس بگیرید و مشاوره رایگان داشته باشید.
   موفق باشید
   ۸۸۰۸۸۶۱۴
   ۸۸۰۸۹۰۶۳
   ۸۸۵۶۹۱۰۷

   پاسخ
  • عاطفه سلطانی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   هزینه های تحصیل با توجه به رشته ومقطع تحصیلی متفاوت می باشد
   پیشنهاد میشود با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.
   شماره های تماس موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان:
   ۸۸۵۶۷۳۴۰-۰۲۱
   ۸۸۵۶۷۳۲۶-۰۲۱
   ۸۸۰۸۸۶۱۴-۰۲۱

   پاسخ
 10. Omid گفته:

  سلام من دانشجوی رشته ی متالوژی هستم میخواستم برای اقامت تحصیلی اقدام کنم میتونید راهنمایی کنید ک چکار کنم؟با دیپلم ریاضی هم میشه اقامت گرفت و تحصیل کرد؟مدرک زبان نداشته باشم چجوریه؟بعد هزینه ی تحصیل ب عهده ی شخص هست یا خود دولت دانمارک قبول میکنه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • رسول صفری گفته:

   با عرض سلام و ادب.
   برای اظهار نظر دقیق در این موضوع بایستی اطلاعات بیشتری راجع به شما وجود داشته باشد و اطلاعات شما کافی نیست اجمالا به عرض می رساند به عجهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.
   https://telegram.me/parsiaanlaw

   ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۸۸۰۸۸۶۱۴رض می رسد برای کشورهای اروپایی نظیر آلمان و اتریش اقدام نمایید.

   پاسخ
 11. مصطفي گفته:

  آيا در دانمارك مدارك تحصيلي (ليسانس) دانشگاه آزاد (مهندسي) قابل قبول است ؟
  حداقل هزينه يك زندگي دانشجويي و هزينه تحصيل در دانمارك به تومان ايران چقدر ميشود ؟
  متشكرم

  پاسخ
  • سمیرا میرزاقایی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   مدارک تحصیلی صادر شده از دانشگاه آزاد ایران مورد قبول دانشگاههای دانمارک می باشد و هزینه تحصیل سالیانه در حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار یورو نسبت به رشته و دانشگاه متفاوت خواهد بود
   هزینه زندگی نیز ماهیانه در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو می باشد البته شما می توانید در کشورهای دیگر اروپا به صورت نیمه رایگان و یا حتی رایگان تحصیل نمایید که در این رابطه می بایست مشاوره کامل تری داشته باشید
   جهت ارائه مشاوره کامل با شماره تلفن های مؤسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
  • عاطفه سلطانی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ پذیرش دکترا از دانمارک از دانشگاه های مورد قبول شما باید با استاد راهنما در دانشگاه مقصد ارتباط برقرار نمائید
   شما می توانید از دانشگاه هایی پذیرش اخذ نمائید که این اجازه را به شما خواهند داد تا استاد مورد نظر را پس از اخذ پذیرش و رفتن به کشور مورد نظر انتخاب نمائید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.
   شماره های تماس موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان:
   ۸۸۵۶۷۳۴۰-۰۲۱
   ۸۸۵۶۷۳۲۶-۰۲۱
   ۸۸۰۸۸۶۱۴-۰۲۱

   پاسخ
 12. nasrinnemati گفته:

  با سلام ..خواستم لطف کنید توضیح دهید مخارج مقطع دکترا وفوق لیسانس در رشته نقاشی در دانمارک در ماه چه مبلغی است و هزینه موسسه شما برای گرفتن پذیرش از کشور دانمارک چه مبلغی است من دو پسر دارم یکی در مقطع فوق لیسانس و لیسانس میباشند و سوال دیگر اینکه دانمارک برای دانشجویای خارجی فاند هم میدهد یا خیر ..از لطف و توضیح شما بی نهایت تشکر میکنم

  پاسخ
Rating: 5