تحصیل ارزان در کانادا

تحصیل ارزان در کانادا و بررسی آن

 • تحصیل ارزان در کانادا و کلیات آن
 • تحصیل ارزان در کانادا در مقطع ابتدایی و متوسطه
 • تحصیل ارزان در کانادا در مقطع لیسانس
 • تحصیل ارزان در کانادا در مقطع فوق لیسانس
 • تحصیل ارزان در کانادا در مقطع دکترا
 • تحصیل ارزان در کانادا و نکات مثبت تحصیل در کانادا
 • تحصیل ارزان در کانادا و مدارک لازم
 • تحصیل ارزان در کانادا و کار دانشجویی ضمن تحصیل
 • تحصیل ارزان در کانادا و بررسی بازار کار رشته های دانشگاهی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل ارزان در کانادا و کلیات آن

تحصیل ارزان در کانادا و مهاجرت از طریق تحصیل با هزینه کم و شرایط تحصیل ارزان در کانادا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. تحصیل ارزان در کانادا و کسب اقامت بدین طریق از شیوه های متفاوتی امکان پذیر است. اساسی ترین و مهم ترین نکات در مورد مهاجرت به کانادا و تحصیل ارزان در کانادا و دریافت اقامت کانادا از طریق تحصیل ارزان در کانادا به صورت ساده و خلاصه توسط کارشناسان مؤسسه ملک پور گردآوری شده که در ادامه ارائه می شود.

امروزه مهاجرت به کانادا در مرکز توجه ایرانیان قرار گرفته است که این امر دلایل مختلفی دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم. کشور کانادا ایالات مختلفی دارد که به فدرال ، کبک و استان های دور افتاده تقسیم می شود. که هر ایالت برای خود قانون تعریف شده ی خاص دارد، و لی این قانون نباید با قانون کلی کشور کانادا در تناقض باشد. مهاجرت به کانادا روش های متعددی دارد، که برای هر فرد روشی خاص و متناسب با شرایط خود فرد پیشنهاد می شود. کشور کانادا از دیرباز یکی از مهمترین کشورهای دنیا بوده است که از سطح رفاه بالایی برخوردار بوده و فضایی مناسب برای کار کردن است. خانواده و فرزندان شما در کمال آرامش و به دور از هیاهوی دنیای پرآشوب می توانند از امکانات و سیستم اقتصادی و رفاهی کشور کانادا برخوردار شوند. اقتصاد بسیار پیشرفته کشور کانادا و نزدیک بودن آن به آمریکا این امکان را برای افراد فراهم می آورد که در کشوری با اقتصاد پایدار و مطمئن سرمایه گذاری کنند. همچنین شرکت های بزرگ و چند ملیتی فراوانی در کشور کانادا وجود دارند که این امکان را فراهم می آورد تا نیروی کار ماهر ایرانی در شرایطی ایده آل، نهایت پتانسیل خود را به منصه ظهور رساند. سیستم تحصیل در این کشور نیز بسیار پیشرفته است. کانادا با جمعیت حدود ۳۸ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸، کشوری مهاجر پذیر است.

با توجه به نکاتی که در بالا گفته شد بحث تحصیل ارزان در کانادا می توند جذاب به نظر برسد. شما می توانید با دفاتر موسسه ملک پور در ایران و در خارج از کشور ارتباط برقرار کرده و از شرایط تحصیل ارزان در کانادا مطلع شوید.

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد مهاجرت به کانادا

مقاله مرتبط

تحصیل رایگان در کانادا

مقاله مرتبط

بورسیه تحصیلی در کانادا

تحصیل در کانادا رایگان نیست، اما تحصیل ارزان در کانادا ممکن می باشد. میانگین هزینه دانشجو برای یک سال تحصیلی (۸ ماه) در یک دوره کارشناسی ۱۱،۹۰۳ دلار کانادا است.

کانادا نرخ ارزان ترین هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی در مقایسه با بریتانیا، استرالیا، نیوزلند و ایالات متحده آمریکا ارائه می دهد. نرخ دانشگاه های عمومی ایالات متحده تقریباً یک سوم بیشتر از هزینه های تحصیلات لیسانس در کانادا می باشد، در حالی که هزینه دانشگاه های خصوصی ایالات متحده بیش از دو برابر دانشگاه های کانادایی می باشد. این موضوع در حالی است که سطح تحصیلات و مدارکی که در این دانشگاه ها در پایان تحصیلات به دانشجو اعطا می گردد با بهترین دانشگاه های جهان برابری می کند. شما می توانید برای آگاهی کامل از شرایط تحصیل ارزان در کانادا سایر مقالات ارائه شده بر روی وبسایت های ملک پور را مطالعه بفرمایید.

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا – بخش اول

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا – بخش دوم

تحصیل در کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
اقامت دائم کانادا همراه با تحصیل

تحصیل ارزان در کانادا و نکات مثبت تحصیل در کانادا

تحصیل ارزان در کانادا با وجود کیفیت عالی تحصیلاات

کیفیت آموزش در کانادا یکی از عوامل مهم جذب دانشجویان خارجی است. استانداردهای آکادمیک کانادا و کنترل کیفیت دقیق، منعکس کننده آموزش عالی با کیفیت است که به آینده کاری فرد کمک نموده و در بلند مدت به نفع حرفه ی شماست.

هزینه های منطقی تحصیل در کانادا

مزیت منحصر به فرد کانادا این است که آموزش و پرورش کانادا در مقایسه با دیگر همتایان غربی هزینه تحصیلی کمتری دارد. گرچه هزینه های آموزش و پرورش ممکن است بر اساس دوره ها متفاوت باشد، اما برای اکثر دوره های عمومی هزینه های تحصیل کمتر از سایر کشورهای بزرگ است.

اعتبار مدرک کانادا در سطح جهانی

مدرک، گواهینامه یا گواهی کانادا در سطح جهانی به عنوان مدرک بین المللی شناخته می شود. دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه واترلو در لیست ۵۰ رتبه برتر جهان حضور دارند. دریافت چنین شرایط با کیفیت آموزشی از طریق تحصیل ارزان در کانادا، قابل ملاحظه می باشد.

امکان اخذ اقامت برای فارغ التحصیلان

مزیت اصلی تحصیل ارزان در کانادا دریافت اقامت دائم در کادانا می باشد چرا که اگر فردی از دانشگاه کانادایی فارغ التحصیل شود، می تواند برای اقامت دائم کانادا اقدام نماید. یکی از جاذبه های مهم برای دانش آموزان امکان اقامت در کانادا می باشد. پس از تحصیلات، افرادی که دارای مدرک کانادا هستند، بدون ترک کانادا می توانند درخواست اقامت کانادا داشته باشند. “تجربه کاری کانادایی(CEC)” بعد از دوره تحصیلات تکمیلی برای فارغ التحصیلان ارائه شده که از طریق اجازه کار امکان اقامت دائم در کانادا را بدست می آورند. علاوه بر این، بعضی از استان ها، مانند بریتیش کلمبیا و کبک، دارای جریان های مهاجرتی هستند که تعدادی از فارغ التحصیلان معینی را برای اقامت دائم مشخص می کنند. همراهان گروه فارغ التحصیل بین المللی بریتیش کلمبیا از این مزیت برخوردارند که نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند و می توانند برای اقامت دائم از طریق سیستم انتخاب مهاجر اکسپرس فدرال درخواست دهند. دانش آموزانی که در دوره تحصیلی کبک تحصیل می کنند می توانند واجد شرایط درخواست گواهینامه انتخابی کبک (معمولاً به نام CSQ) از طریق “کلاس تجربه کبک” باشند.

جامعه چند فرهنگی و برقراری ارتباط آسان

کانادا زبان های انگلیسی و فرانسوی را به عنوان زبان اصلی ارائه می دهد و تقریباً همه گروه های قومی جهان را در برمی گیرد، به همین دلیل به سادگی امکان یافتن انواع غذاهای قومی و فعالیت های تفریحی مرتبط با فرهنگ های خاص وجود دارد. در دانشگاه نیز امکانی فراهم است که ارتباط دانشجویان با گروه های قومی مختلف برقرار می نماید. کانادایی ها به رفتار دوستانه و مودبانه شناخته شده اند. جمعیت کشور کانادا ۳۷،۱۰۸،۲۷۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ می باشد و از این آمار ۲۲٪ مهاجر هستند و بیش از یک پنجم این مهاجران ایرانی هستند.

سبک زندگی و امکانات عالی دانشگاه

پس از دوره متوسطه، مؤسسات آموزشی نه تنها به آخرین تکنولوژی پیشرفته مجهز می شوند و امکانات زیادی برای یادگیری فراهم می آورند، بلکه تعداد زیادی از امکانات مدرن دیگر را برای دانشجویان فراهم می آورند تا از اوقات فراغت خود لذت ببرند. از امکانات ورزشی سالن المپیک گرفته تا سالن های کنسرت عمومی و گالری های هنری که در اختیار دانشجویان و دانش آموزان قرار می دهند.

فرضت های تحقیق بیشتر

از آنجایی که تحقیق یکی از اجزای کلیدی آموزش عالی پس از دوره متوسطه کانادایی است، یکی از فرصت ها برای تبدیل شدن به بخشی از این جنبه آموزش است. در کانادا، هر دو دولت و صنعت، تحقیقاتی را انجام می دهند که شامل تمامی زمینه های ارتباطات راه دور، پزشکی، کشاورزی، مهندسی، فناوری رایانه و علوم زیست محیطی است.

چشم انداز شغلی مطلوب

نرخ بیکاری کشور کانادا ۶٫۱۱ % است که این موضوع یعنی از هر ۱۰۰ نفر به طور میانگین  ۹۴ نفر مشغول به کار می باشند. در سال های اخیر، تجارت خارجی، تخصص بازاریابی، تجاری و مالی کانادا از رونق خوبی برخوردار بوده است. صنعت خدمات مالی یک ستون مهم از اقتصاد کانادا است که ۵۵۰،۰۰۰ کارمند دارد. که از نظر مشاغل برای اکثر دانش آموزان کانادایی یک پلت فرم وسیع را فراهم می کند. یک راه معمول دانشجویان برای اقامت دائم در کانادا از طریق استفاده از مجوز کار پس از فارغ التحصیلی است که در کانادا ارائه می شود. این اجازه کار پس از اتمام برنامه تحصیلی، برابر با طول دوره تحصیلی و حداکثر تا ۳ سال صادر شود. بنابراین، یک فارغ التحصیل که یک برنامه تحصیلی چهار ساله را تکمیل می کند، می تواند واجد شرایط دریافت مجوز کار سه ساله پس از فارغ التحصیلی باشد، در حالی که یک فارغ التحصیل که یک دوره تحصیلی دوازده ماهه را به پایان می رساند، مجاز به اقامت از طریق اجازه کار پس از تحصیل به مدت دوازده ماه باشد.

استقبال جامعه و سیاست کانادا از فارغ التحصیلان فعال

یکی از نکات مثبت کانادا این است که دانشجویان بین المللی را صرفاً به عنوان منبع درآمدی برای مؤسسات آموزشی خصوصی نمی بیند، تا بلافاصله پس از فارغ التحصیلی آنها را از خاک خود به بیرون هدایت کند.

بلکه برعکس، کانادا به دانشجویان احتیاج دارد. اولویت کانادا ساخت جامعه ای با جوانان باهوش است که ارزش جذب دارند. به طور خلاصه، کانادا می خواهد دانشجویان برای تحصیل به کانادا بیایند و از لحاظ اجتماعی و اقتصادی به پیشرفت کانادا کمک کنند و برای همیشه بمانند.

امکان کار دانشجویی و تأمین هزینه ها

دانش آموزان در کانادا از اجازه کار حین تحصیل برخوردارند و می توانند بخشی از هزینه های خود را با کار دانشجویی تأمین نمایند. در بخش های به بعدی به شرایط و قوانین مربوط به کار دانشجویی خواهیم پرداخت.

تحصیل ارزان در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی

تحصیل ارزان در کانادا و هزینه تحصیل مدارس ابتدایی و متوسطه:

با توجه به استقلال استانی در مسائل فرهنگی و آموزشی، برنامه های آموزشی در استان های مختلف متفاوت است. مدارس ابتدایی عمومی و مدارس متوسطه کاملا رایگان هستند. هر چند مؤسساتی هستند که شهریه دریافت می کنند. ولی در سطح دانشگاهی و کالج، تمامی مؤسسات شهریه های خاص خود را دارند و رایگان نمی باشند اما برای تحصیل ارزان در کانادا می توان گزینه هایی به شما عزیزان پیشنهاد داد. البته در ایالت آونتاریوی کانادا برنامه ای در حال اجراست که دانش آموزان متقاضی دیپلم کالج و دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه هنر و علوم می توانند رایگان تحصیل کنند.

تحصیل ارزان در کانادا و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی:

طبق آمار کانادا (Statistics Canada)، میانگین هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۸/۲۰۱۹ مبلغ ۲۷،۱۵۹ دلار کانادا (~ ۲۰،۶۰۰ دلار آمریکا) در سال است. دوره های هنر و علوم انسانی برای  تحصیل ارزان در کانادا بهتر هستند، در حالی که موضوعاتی مانند مهندسی و پزشکی با هزینه  متوسط ۳۰،۷۴۲ دلار کانادا (~ ۲۳،۳۰۰ دلار آمریکا) در سال از جمله رشته های گران تر هستند. هزینه دوره های کسب و کار و مدیریت با هزینه ۲۶،۳۹۵ دلار  کانادا(~ ۲۰،۰۰۰ دلار آمریکا) پایین تر از میانگین ملی است.

تحصیل ارزان در کانادا و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد:

اگر میخواهید در سطح تحصیلات تکمیلی تحصیل ارزان در کانادا را تجربه کنید، هزینه تحصیلات معمولاً کمتر است و بسته به برنامه شما متفاوت است. کانادا آمار متوسط هزینه تحصیلات تکمیلی در سال ۲۰۱۸/۲۰۱۹ را حدود ۱۶٫۴۹۷ دلار کانادا تعیین می کند که حدود ۱۲،۵۰۰ دلار آمریکا است و نسبت به سال قبل یک درصد افزایش دارد.

همانطور که در سراسر جهان معمول است، به طور کلی دوره های MBA اجرایی گران تر است و حدود ۴۹،۷۹۸ دلار کانادا (~ ۳۷،۷۰۰ دلار آمریکا) است، در حالی که هزینه دوره های MBA معمولی به طور میانگین ۳۰،۵۷۰ دلار کانادا (~ ۲۳،۱۶۰ دلار آمریکا) می باشد.

تحصیل ارزان در کانادا و هزینه تحصیل در مقطع دکترا

تحصیل دکترا در کانادا می تواند یکی از ارزان ترین راه های تحصیل در کانادا باشد. با مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا شما می توانید علاوه بر آماده کردن شرایط برای تحقیق و آزمایش خویش حقوق نیز دریافت کنید. تحصیل دکترا در اکثر کشورها به این گونه است که شخص به ازای تحقیق و یا کار هم مدرک دکترا را اخذ می کنید و هم حقوق دریافت می کند. مهمترین گام برای تحصیل دکترا در کانادا یافتن سوپروایزر است. یافتن سوپروایزر کار سختی نیست اما باید به نحو درستی برای آن اقدام کرد. مهمترین نکته در این امر نحوه ارتباط صحیح با استاد است. نگارش پروپوزال ، روزمه یا CV مناسب و کامل ، ایمیل ارسالی مناسب و بررسی پیشینه پژوهشی استاد برای تحصیل ارزان در کانادا و در مقطع دکترا بسیار تاثیرگذار است.

معمولا هر دانشگاهی شرایط اعطای بورسیه تحصیلی و کرسی های دکترا را هر ساله بر روی وبسایت های خود منتشر می کند. اگر شما هم متقاضی تحصیل دکترا در کانادا هستید و به دنبال این می باشید که هزینه های تحصیل شما کاهش یابد پیدا کردن سوپروایزر اولین قدم است. شما می توانید مقالات مرتبط با تحصیل دکترا در کانادا را بر روی وبسایت های مختلف ملک پور مطالعه کنید.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا
تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

در ادامه مبحث تحصیل ارزان در کانادا هزینه های تحصیلی به صورت جدول خدمت شما عزیزان ارائه می شود:

فرایند مقدار هزینه
هزینه درخواست حدود ۵۰-۱۵۰ دلار برای هر دانشگاه
هزینه پست بستگی به نوع پست دارد
امتحان دانشگاهی ۱۰۰ -۲۰۰ دلار برای هر امتحان
گزارش نمرات حداکثر ۲۰ دلار برای هر دانشگاه
ایالت هزینه مقطع کارشناسی هزینه مقطع کارشناسی ارشد
جزیره پرنس ادوارد ۸۹۷۰ ۸۹۷۰
کبک ۱۰۰۶۸-۱۲۹۳۰ ۲۷۹۲
بریتیش کلمبیا ۹۲۴۸-۱۷۶۶۷ ۷۵۲۷
آلبرتا ۸۰۰۰-۱۵۷۶۷ ۴۷۷۵
ساسکاچوان ۸۴۸۹-۱۱۴۸۲ ۴۵۰۶
مانیتوبا ۵۵۷۳-۸۲۸۳ ۴۳۶۳
برنزویک نو ۷۸۴۳-۱۲۸۱۰ ۵۵۸۳
نوا اسکاتیا ۸۲۳۳-۱۴۳۴۹ ۷۹۲۶
نیوفاندلند – لابرادور ۸۷۸۰ ۲۴۷۳
اونتاریو ۶۹۰۰-۱۶۸۰۰ ۸۴۵۶
دانشگاه هزینه شماره تلفن آدرس
مک گیل کارشناسی: $۲۰,۵۳۴ – $۴۹,۱۴۴ سالی ۰۰۱-۵۱۴۳۹۸۴۴۵۵ ۸۴۵ Sherbrooke Street West, Montreal, Quebec, Canada H3A 0G4
کارشناسی ارشد: ۸,۱۸۶٫۷۰ $ ترمی
دکترا: ۷,۳۴۸٫۳۵ $ ترمی
اوتاوا کارشناسی: $۲۷,۵۵۲$ – $۴۹,۳۹۰ سالی ۰۰۱-۸۷۷-۸۶۸۸۲۹۲ Tabaret Hall

۷۵ Laurier Avenue East, Room 109

Ottawa, ON K1N 6N

کارشناسی ارشد و دکترا:

 $۱۴,۸۰۰ $ – $۳۲,۴۰۰ سالی

کونکوردیا

(دانشکده مهندسی)

کارشناسی: $۲۲,۰۰۰ – $۳۵,۰۰۰ سالی ۰۰۱-۵۱۴-۸۴۸۲۴۲۴ ۷۱۴۱ Sherbrooke Street W.

Montreal, Quebec, Canada

H4B 1R6

کارشناسی ارشد: ۳۰,۰۰۰- ۴۰,۰۰۰$ $ سالی
دکترا: ۵۴,۰۰۰ $ سالی
تامپسون ریور کارشناسی: $۷۰۰۰ – $۲۰,۰۰۰ ترمی ۰۰۱-۲۵۰-۸۲۸-۵۰۰۰ ۸۰۵ TRU Way

Kamloops, BC V2C 0C8

Canada

کارشناسی ارشد: ۵۰۰۰$ – ۳۵,۰۰۰ $ ترمی
دکترا:
تحصیل مهندسی کانادا
معرفی دانشگاه های کانادا و دانشگاه مک گیل و آلبرتا
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

تحصیل ارزان در کانادا و مدارک مورد نیاز

در تمامی کشور ها، تفاوت در تحصیلات در دانشگاه های دولتی و خصوصی در میزان هزینه آنها و همینطور شرایط ورودی آن هاست. شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل در کانادا، ارتباطی به تحصیل ارزان در کانادا ندارد و به طوز کلی در تمامی مقاطع یکسان است.

 • فرم کامل درخواست آنلاین
 • مدرک تحصیلات مقطع مربوطه (در صورت لزوم)، ریز نمرات
 • مدارک تحصیلی زبان انگلیسی به عنوان مثال آیلتس، تافل، و غیره
 • آزمون های استاندارد به عنوان مثال GMAT، GRE (در صورت لزوم برای دوره)
 • دو توصیه نامه از دانشگاه (اساتید مطرح)
 • دو معرف از کارفرمایان (در صورت امکان)
 • عکس پاسپورت
 • نامه ی اعلان درخواست (LOI)
 • خلاصه سوابق کاری
 • پیش نویس برای هزینه های درخواستی
 • نمونه کارها (برای دوره های هنر، طراحی و معماری)
 • گواهینامه های دیگر و دستاوردهای فعالیت های فوق برنامه
آزمون GRE چیست؟
تحصیل کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل ارزان در کانادا و کار دانشجویی

از مزایای تحصیل ارزان در کانادا این است که دانش آموزان در کانادا از اجازه کار حین تحصیل برخوردارند ومی توانند بخشی از هزینه های خود را با کار دانشجویی تأمین نمایند. شرایط دریافت کار داشجویی خارج از محوطه دانشگاه، به قرار زیر است:

 • دانشجو باید اجازه تحصیل معتبر داشته باشند.
 • یک دانشجوی تمام وقت باشد.
 • در یک مؤسسه آموزشی تعیین شده در سطح کالج (یا در کبک، یک برنامه حرفه ای در سطح دبیرستان) ثبت نام کرده باشد.
 • دانشجو در یک دوره آموزش علمی حرفه ای تحصیل کند که به مدرک دیپلم یا گواهی بیانجامد و طول دوره حداقل ۶ ماه باشد.

درصورتی که دانشجو واجد شرایط بالا باشد ، اجازه کار ضمن تحصیل با شرایط زیر خواهد داشت:

 • در حین تحصیل حداکثر تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.
 • کار تمام وقت در طی تعطیلات تحصیلی برنامه ریزی شده مانند تعطیلات زمستانی و تابستانی و یا تعطیلات بهار.

تحصیل ارزان در کانادا و بررسی بازار کار رشته های دانشگاهی

در اوایل سال ۲۰۱۸، بانک سلطنتی کانادا (RBC)، لیستی از ۱۰ رشته ی ارزشمند در کانادا منتشر نمود. با توجه به آن، بهترین گزینه ها برای مشاغل کانادایی به ترتیب ذیل آورده شده اند. که می توان این مشاغل را از طریق تحصیل ارزان در کانادا نیز بدست آورد.

تحصیل ارزان در کانادا در دوره های مهندسی

۴۰ درصد از مدارک دانشگاهی در بازار کار، در حوزه مهندسی هستند. بنابراین، اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که پس از فارغ التحصیلی، درآمد خوبی خواهید داشت، مهندسی گزینه خوبی برای شما خواهد بود! مهندسی، نیاز به زمینه قوی در ریاضیات و علوم و توانایی بالا در فعالیت های مهندسی دارد. لیست RBC شامل چهار رشته مهندسی در لیست خود می باشد:

 • مهندسی عمران | میانگین حقوق در سال ۲۰۱۷: ۸۰،۰۸۰ دلار کانادا
 • مهندسی تخصصی | میانگین حقوق در سال ۲۰۱۷: ۸۵،۰۰۹ دلار کانادا
 • مهندسی نرم افزار | میانگین حقوق در سال ۲۰۱۷: ۹۰،۰۰۱ دلار کانادا
 • مهندسی شیمی و نفت میانگین حقوق در سال ۲۰۱۷: ۱۰۴،۰۰۰ دلار کانادا

بسیاری از دوره های مهندسی نیز شامل یک کارآموزی اجباری یا یک دوره کار در طول دوران تحصیل می باشند. این رشته ها، گزینه های عالی برای دانشجویان بین المللی است، زیرا تجربه کار کانادا در هنگام ورود به بازار کار کانادا بسیار سودمند خواهند بود.

تحصیل ارزان در کانادا در دوره های بهداشت

همزمان با پیرشدن جمعیت کانادا، سیستم مراقبت بهداشتی کانادا به طور مداوم در حال گسترش است تا نیازهای جدید خود را برآورده کند. با گسترش مراقبت های بهداشتی، نیاز به متخصصان مراقبت های بهداشتی در مشاغل پرستاری و داروسازی در لیست ارائه شده توسط RBC قرار دارند.

 • پرستاران | میانگین حقوق در سال ۲۰۱۷: ۸۴،۵۱۰ دلار کانادا
 • داروسازان | میانگین حقوق در سال ۲۰۱۷: ۱۰۲،۳۹۸ دلار کانادا

کسانی که علاقمند به علم و محبت به بشریت هستند پس از فارغ التحصیلی در کانادا می توانند امنیت شغلی خود را داشته باشند. زمینه های پرستاری و داروسازی هر دو احتیاج به مجوز کار در کانادا دارند، بنابراین کسانی که تمایل به اشتغال در این دو حرفه دارند، باید پس از فارغ التحصیلی از طریق معاینه و صدور مجوز به مرحله اجراء برسند. با این حال پروسه اخذ مجوزهای لازم نباید طولانی باشد.

تحصیل ارزان در کانادا در دوره های مالی و تجاری

نباید جای تعجب باشد که چندین برنامه تجاری و مالی جزئی از رشته های پردرآمد لیست RBC باشند. هر کسب و کار موفقیت آمیزی باید یک رهبر قوی یا یک تیم از مدیران کسب و کار داشته باشد تا امور را هموار نمایند. اگر علاقمند به کسب و کار، اداره امور و به طور کلی مدیریت هستید، می توانید در یکی از دوره های زیر ادامه تحصیل دهید که امید زیادی به اشتغال بعد از فارغ التحصیلی وجود دارد:

 • مدیریت تجارت | میانگین حقوق در سال ۲۰۱۷: ۸۵،۵۰۸ دلار کانادا
 • کارشناس مالی | میانگین حقوق در سال ۲۰۱۷: ۱۰۳،۳۷۶ دلار کانادا
 • علوم تجارت و مدیریت (MS) | میانگین حقوق در سال ۲۰۱۷: ۱۱۰،۰۰۰-۱۱۵،۰۰۰ دلار کانادا

اگر قبلاً در مقطع کارشناسی تحصیل کرده اید و تجربه کسب و کار دارید، ممکن است واجد شرایط مدرک کارشناسی ارشد MBA باشید. این رشته یک گزینه عالی برای کسانی است که مایل به گرفتن نقش رهبری در استخدام آینده خود هستند.

گزارش جدیدی از Statistic Canada نشان می دهد که دانشجویان بین المللی در کانادا شانس بیشتری در بدست آوردن شغل نسبت به دیگر فارغ التحصیلان دارند.

بسیاری از شرکت های نوپا و بازاریابی ها از آنجا که بر روی ایده ها و محصولات متفاوتی کار می کنند، به سرعت وارد بازار رقابت می شوند. بسیاری از شرکت ها پیشینه طولانی دارند و به خوبی در بازار موقعیت خود را کسب کرده اند مانند آزمایشگاه های تالیمیک، سیستم های شناختی، آزمایشگاه Nymi. مراقبت های بهداشتی، مخابرات، بانکداری، صنایع IT که به دلیل تقاضای سریع خروجیشان در سراسر جهان نیاز به نیروی کار بیشتر و ماهرتری دارند.

علاوه بر این، کانادا دارای تاسیسات گسترده ی نفت و گاز در آلبرتا و ساسکاچوان است. این دو استان برای مهندسان مکانیک و نفت در سراسر جهان بسیار اقوا کننده است.

اغلب اوقات ۳ عامل تصمیم گیری برای استخدام در نظر گرفته می شود:

 •  حضور در کلاس های تجربه کانادایی
 • کارآموزی ها و یا سابقه کار در صورت وجود
 • سابقه شخصی فرد در کشور خود یا محل اقامت قبلی

با این حال پیدا کردن شغل در کانادا برای دانشجویان بین المللی پس از پایان تحصیلات دانشجویی، همانند هر کشور دیگری، مستلزم صرف وقت می باشد.

کار ضمن تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی

بهترین مسیر مهاجرت و بررسی کلی آن

با توجه به کیفیت آموزش، سبک زندگی عالی و امکان اقامت پس از تحصیل، کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل است و امکان تحصیل ارزان در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی وجود دارد. تحصیل ارزان در کانادا در حالی فراهم است که از نظر آموزشی، کیفیت آن با دانشگاه های سطح بالای جهان برابری می نماید. در سال های اخیر تلاش های زیادی انجام شده تا تحصیلات عالی رایگان یا تحصیل ارزان در کانادا هر چه بیشتر رونق گیرد ولی هنوز کاملاً به اجرا در نیامده و در حال حاضر صرفاً محدود به برخی رشته هاست. در هر صورت تحصیل ارزان در کانادا به عنوان مهمترین فاکتور در انتخاب کشور کانادا، این امکان را فراهم می آورد تا پس از فراغت از تحصیل درخواست اقامت داشته باشید و وارد بازار کار کشور کانادا شوید. البته در حین تحصیل نیز امکان کار دانشجویی و تأمین بخشی از هزینه ها فراهم است. بنابراین تحصیل ارزان در کانادا، مسیر اخذ اقامت دائم کشور کانادا و کار و زندگی در کشوری با فاکتورهای رفاهی بالا را برای شما هموار می نماید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. آرین گفته:

  سلام من در حال حاضر دانشجو زبان و ادبیات هستم با سرمایه اولیه ۲۷۰۰۰ دلار آمریکا و ماهانه هم میتونن تا ۲۰۰ دلار برام بفرستن میخواستم ببینم اگه بخوام دوباره از اول همین رشته ادبیات زبان یا مترجمی یا رشته های مرتبط به زبان رو بخونم آیا میتونم اقدام کنم یا سرمایه اولیه کم هست؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما می بایست پشتوانه مالی تون رو تقویت کنید .در ضمن در نظر داشته باشید گپ تحصیلی برای دولت کانادا بسیار مهم هست شما چند ساله هستید؟

   پاسخ
 2. علیرضا گفته:

  باسلام
  پدرم از لحاظ مالی امکان ارائه تمکن مالی خوبی رو ندارد .
  امکانش هست که ازمدارک عموی خودم که در کشور استرالیا هست برای ارائه تمکن مالی استفاده کنم؟
  داشتن دوستان در کانادا میتواند از اهمیت تمکن مالی کم کند ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   توصیه می شه تمکن مالی در ایران و در حساب شما و یا والدین شما باشد . حضور دوستان تاثیری در میزان تمکن نخواهد داشت

   پاسخ