تحصیل در برزیل و بررسی آن

تحصیل در برزیل و شرایط اخذ اقامت از طریق تحصیل در برزیل در این مقاله به صورت ساختار علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. همواره برای تحصیل در برزیل سوالاتی در ذهن متقاضیان پیش می آید، که آیا تحصیل در برزیل گزینه مناسبی برای مهاجرت می باشد؟ برای اخذ پذیرش در این کشور چه مدارکی نیاز می باشد؟ آیا هزینه تحصیل و زندگی در این کشور مرقوم به صرفه است؟ برزیل کشوری وسیع و در حال توسعه می باشد و به همین نسبت هزینه زندگی و تحصیل در این کشور بالا می باشد. حال برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در مطالب زیر به آن خواهیم پرداخت و برای پاسخ به دیگر سوالات می توانید در ادامه با ما همراه باشید. این مقاله توسط کارشناسان مجرب تهیه شده است که شما عزیزان را با نکاتی که برای تحصیل در برزیل وجود دارد، آشنا نماییم. ما مهم ترین و اصلی ترین نکات را به طور کامل و جامع در این مقاله شرح خواهیم داد. شما همواره می توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE اتریش در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت، مشاوره تخصصی داشته و همچنین از ویدیو ها و مقالات موسسه دیدن فرمایید.

در ادامه به بررسی موضوعات زیر در  این مقاله بپردازیم:

تحصیل در برزیل
 • تحصیل در برزیل و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل در برزیل و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در برزیل در مدارس
 • تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در برزیل در مقطع دکتری
 • تحصیل در برزیل به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در برزیل و هزینه های تحصیل و زندگی در برزیل
 • تحصیل در برزیل و کار دانشجویی
 • تحصیل در برزیل و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در برزیل و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در برزیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی برزیل
 • تحصیل در برزیل و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در برزیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در برزیل و سخن پایانی

تحصیل در برزیل و شرایط عمومی آن

در این قسمت از مقاله شرایط عمومی تحصیل در برزیل مورد بررسی قرار می گیرد. کشور برزیل یکی از وسیع ترین کشورهای آمریکای جنوبی می باشد که جزء پرجمعیت ترین کشورهای جهان به شمار می آید. پایتخت این کشور برازیلیا است. مساحت آن ۸٫۵۱۵٫۷۶۷ کیلومتر مربع و جمعیت  کشور برزیل ۲۱۰٫۳۳۸۰۰۰ نفر را شامل می شود. شیوه اداره حکومت کشور برزیل فدرالی می باشد. زبان رسمی این کشور پرتغالی است. کشور برزیل از جنوب با اروگوئه، از جنوب غربی با کشورهای آرژانتین، پاراگوئه و از شمال شرق با کلمبیا و از سمت غرب با کشورهای پرو و بولیوی هم مرز می باشد. در کشور برزیل حدود ۲۵۰۰ دانشگاه وجود دارد که بین آنها ۲۲ دانشگاه دارای رنکینگ جهانی می باشد. ۹۹ درصد مردم این کشور مسلط به زبان پرتغالی هستند و این بدان معناست که افرادی که به کشور برزیل مهاجرت می کنند باید نسبت به زبان پرتغالی دانش کافی داشته باشند تا بتوانند همزمان با تحصیل مشغول به کار شوند. در این کشور امکان تحصیل در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد که در ادامه به تفصیل آن ها خواهیم پرداخت. همچنین همواره می توانید برای کسب اطلاعات کامل تر روی لینک تحصیل و اعزام دانشجو به برزیل کلیک کنید.

تحصیل در برزیل

با توجه به تقاضای بسیار زیاد برای آموزش تکمیلی و فقدان مکانهای آموزشی ، کالجها و دانشگاهها در کشور برزیل، موسسات خصوصی و دولتی این کشور ملزم به اجرای امتحان ورودی می باشند. بعد از تکمیل یک دوره ی کامل آکادمیک، دانشجویان دانشگاه ممکن است به مدرک لیسانس دست یابند و همچنین ممکن است یک سال آموزش اضافی را بسته به سطح آموزشی خود بگذرانند.

در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ دوره ی کارشناسی ارشد و دکتری در برزیل وجود دارد که بیشتر این دوره ها در دانشکده های بسیار عالی هم سطح با موسسات مشابه در بیشتر کشورهای پیشرفته برگزار می گردند و همچنین نظام آموزشی این کشور مشابه کشور آمریکا می باشد ، آموزش دانشگاهی در فدرال، ایالت، شهرستان، دانشگاههای خصوصی و دیگر موسسات وابسته به فدراسیونها و موسسات مستقل ارائه می گردد. دانشگاهها از دانشکده ها یا مدارس تشکیل یافته و سازمان داخلی آنها بر اساس دپارتمانی است که با مدارس، دانشکده ها یا مراکز مرتبط هستند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر زبان رسمی این کشور ، زبان پرتغالی و برزیلی می باشد و همچنین بسیاری از دانشگاه های این کشور در بعضی از رشته ها به صورت زبان انگلیسی نیز برگزار می گردد اما دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور برزیل را دارند در هر صورت باید به زبان رسمی این کشور مسلط باشند .

همچنین بهتر است برای آنکه شانس اخذ ویزا افزایش یابد قبل از مهاجرت به کشور برزیل متقاضی تحصیل ، به زبان رسمی این کشور آشنایی کامل داشته باشند.

تحصیل در برزیل در مدارس

تحصیلات در برزیل از سن ۶ الی ۱۴ سال اجباری می باشد و نوجوانان می بایست در گام نخست در پایه ابتدایی به تحصیل مشغول شوند. به طور کلی آموزش در برزیل به لحاظ سنی به صورت مجموعه های مهد کودک، پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه و دبیرستان و نهایتا آموزش عالی تقسیم بندی می گردد. بر همین اساس توجه شما متقاضیان گرامی را به جدول آموزشی زیر جلب می کنیم:

تحصیل در برزیل

با این وجود که گذراندن دوران تحصیل در محدوده ابتدایی در برزیل اجباری است اما در بسیاری از روستا ها به دلیل پائین بودن سطح اقتصاد در این مناطق تحصیلات اجباری رعایت نمی شود و کودکان مشغول به کار شده و به همین ترتیب این موضوع باعث افزایش نرخ بی سوادی در برزیل شده است.

تحصیل در برزیل در مقطع دبستان و دبیرستان در مدارس دولتی رایگان بوده و در مدارس خصوصی که دارای ظاهری زیبا و کیفیتی بالاتر می باشند بسیار گران است. در ادامه به معرفی چند مدرسه در برزیل خواهیم پرداخت.

 • مدرسه آمریکایی برزیلیایی

  مدرسه بین المللی برازیلیا یک مدرسه خصوصی است که آموزش آن مبتنی بر نظام آموزشی امریکای شمالی و بر اساس دیدگاه مسیحیان می باشد. شما می توانید در این مدرسه به زبان انگلیسی تحصیل نمایید. نرخ هزینه سالانه در این مدرسه به طور میانگین ۲۱۰۰۰ تا ۳۹۰۰۰ دلار می باشد.

 • مدرسه بین المللی سوئیس SIS

  یک مدرسه خصوصی است که تحصیل در این مدرسه به زبان انگلیسی و پرتغالی می باشد.

 • مدرسه بین المللی مانائوس

  این مدرسه امکان تحصیل برای سنین ۲ تا ۱۸ سال می باشد. تحصیل در این مدرسه به زبان انگلیسی است و عضوی از مرکز مطالعات بین المللی دانشگاه کمبریج است.

تحصیل زیر ۱۸ سال در برزیل

تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی نیاز به تکمیل دوره متوسطه (دیپلم ۱۲ ساله) می باشد. در این مقطع دانشجویان در اکثریت رشته ها باید به زبان پرتغالی تحصیل کنند. در برخی از رشته ها من جمله رشته های مدیریتی امکان تحصیل به زبان انگلیسی امکان پذیر است که ملزم به ارائه مدرک زبان آیلتس ۶ می باشد. در واقع تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی صورت می گیرد. برای ورود به اکثر رشته ها، قبولی در امتحان ورودی برای دانشجویان بین المللی الزامی می باشد، که در صورت قبولی می توانند در دانشگاه مورد نظر خود تحصیل نمایند. این آزمون ها در ماه های دسامبر و ژانویه برگزار خواهد شد. تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی شامل دوره های bacharelado، licciatura، tecnologia می شود، که هر کدام از این دوره ها شرایط خاصی را ارائه می دهند که به شرح زیر می باشد.

 • Bacharelado

  مدرسه بین المللی برازیلیا یک مدرسه خصوصی است که آموزش آن مبتنی بر نظام آموزشی امریکای شمالی و بر اساس دیدگاه مسیحیان می باشد. شما می توانید در این مدرسه به زبان انگلیسی تحصیل نمایید. نرخ هزینه سالانه در این مدرسه به طور میانگین ۲۱۰۰۰ تا ۳۹۰۰۰ دلار می باشد.

 • Licciatura

  سه الی چهار سال به طول می انجامد.

 • Tecnologia

  مدت تحصیل در این دوره دو تا سه سال می باشد.

تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی ارشد این امکان را برای شما فراهم می آورد که بتوانید در دانشگاه های مشهور انگلیسی زبان تحصیل نمایید. دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه های دولتی و خصوصی به تحصیل بپردازند. برای تحصیل در این مقطع نیاز به مدرک کارشناسی می باشد. با توجه به اینکه زبان اصلی کشور برزیل پرتغالی است اما حدود ۷۰۰ دوره به زبان انگلیسی در موسسات این کشور ارائه می گردد.  دوره کارشناسی ارشد در برزیل  Mestrado نام دارد. این دوره دو ساله بوده و به صورت نظری و علمی تحقیقاتی تدریس می شود. تحصیل در این مقطع  دارای امتیازبندی می باشد، به این صورت که نمره ۱ پایین ترین و ۷ بالاترین نمره در این سطح می باشد.

تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل در مقطع دکترا

تحصیل در برزیل در مقطع دکترا در برخی از دانشگاه ها عموما ۴ سال به طول می انجامد. برای پذیرش در مقطع دکترا در کشور برزیل شما باید مدرک کارشناسی ارشد یا معادل بین المللی آن، یک رزومه قوی که شامل مروری مختصر از تحصیلات شما در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه دهید که شامل دستاوردهای علمی، اطلاعات شخصی شما، جزئیات مربوط به تخصص حرفه ای یا تحقیقاتی، مهارت ها و جوایز را می شود. حداقل دو الی سه توصیه نامه مورد نیاز است. برای توصیه نامه باید از مهارت ها و توانایی ها و انطباق پذیری با برنامه تحصیلی خود تاکید نمایید.

برای پذیرش در این مقطع متقاضی ملزم به پیدا کردن سوپروایزر یا استاد راهنما خواهد بود. با توجه به مکاتباتی که با استاد راهنما دارید اگر مورد تایید واقع شوید می توانید برای پذیرش دانشگاه اقدام نمایید. سال اول تحصیلات به صورت عمده پیرامون کلاس ها آموزه های تئوری می باشد و سالهای بعد حول محور آموزه های عملی، تحقیقاتی  آزمایشگاهی و در نهایت پایان نامه تحت نظارت یک استاد راهنما است. داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۷  و دانستن زبان پرتغالی الزامی می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در برزیل  می توانید وارد لینک زیر شده و از مطالب آن بهره مند شوید.

پاسپورت دانمارک

 • دانشگاه ها
 • کالج ها
 • موسسات اموزش عالی هنری
 • مدارس آموزش و پرورش دریایی

تحصیل در برزیل به همراه بورسیه تحصیلی

دانشجویان بین المللی برای اخذ بورسیه باید رزومه قوی از جمله معدل بالای ۱۷، مقالات  ISI و مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۷ به بالا را دارا باشند. تحصیل در برزیل مستلزم صرف هزینه هایی برای دانشجویان می باشد. از این رو دولت فدرال برزیل ، بودجه ای عمومی در دو برنامه جداگانه در نظر گرفته است تا دانشجویان واجد شرایط بتوانند از این موقعیت جهت ادامه تحصیل بهره مند گردند.

 • FIES

  تامین مالی دانشجویان تحصیلات عالی

  این بورسیه عموما برای دانشجویان مقطع کارشناسی قابل بهره برداری است و درصد کمک هزینه پرداختی به دانشجویان متفاوت است، به این صورت که اگر دانشجویی واجد شرایط اخذ این بورسیه باشد در صورت اشتغال و داشتن منبع درآمد از ۴۰ تا ۷۵% هزینه های تحصیل خود را دریافت خواهد کرد. در صورت عدم داشتن درآمد کمک هزینه از ۷۵ الی ۱۰۰% هزینه های تحصیل و در شرایطی خاص هزینه های زندگی را شامل خواهد شد.

 • PROUNI

  تامین مالی در همه دانشگاه ها برای همه رشته ها

  این بورسیه از سوی وزارت آموزش و پرورش برزیل ارائه می شود که توسط قانون شماره ۱۱٫۰۹۶ از ژانویه ۲۰۰۵ به مرحله اجرا درآمده است. دانشجویانی که به لحاظ اقتصادی محرومیت ۱۰۰ درصدی دارند از ۱۰۰ درصد کمک هزینه ها بهره مند می شوند. دانشجویانی که مدرک دانشگاهی ندارند در صورت داشتن شرایط زیر ، واجد شرایط اخذ بورسیه می شوند :

  • اخذ گواهینامه پایان تحصیلات در مدرسه عمومی
  • اخذ گواهینامه پایان تحصیلات در مدرسه خصوصی
سایر بورسیه ها و فاندهای تحصیلی
 • DINTER NF برای درجه دکترا

 • MINTER , DINTER – CAPES/SETEC برای تحصیلات تکمیلی فنی و حرفه ایی

 • PIQDTEC حمایت از دانشجویان موسسات آموزش عالی در مقاطع ارشد و دکتری در شبکه های فدرال آموزش تکنولوژیکی

 • PNPD/CAPES برنامه ایی از نهاد استریکاسنسو در حمایت از دانشجویان نخبه مدرک دکتری

 • PROSUP برای دانشجویان نخبه و دارای ریز نمرات بالا در مقطع لیسانس برای ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری

در برزیل مقدار بورسیه تحصیلی CAPES برای لیسانس ۱۵۰۰ دلار برای ارشد ۲۲۰۰ دلار و برای دکترا ۴۱۰۰ دلار در طول یک ترم محاسبه شده است.

شما می توانید  برای اخذ بورس تحصیلی در صفحه ما در سایت در لینک زیر اطلاعاتتان را وارد نمایید تا متخصصین ما شرایط شما را برای دریافت بورسیه در دانشگاه های مختلف به طور رایگان بررسی نمایند و با شما تماس بگیرند.

تحصیل در برزیل و هزینه های تحصیل و زندگی در برزیل

برای تحصیل در برزیل ابتدا متقاضیان می بایست در خصوص هزینه های زندگی در برزیل اطلاعات کافی داشته باشند. در این قسمت از مقاله به بررسی هزینه های عمومی زندگی در برزیل و در انتها نیز به هزینه های تحصیل در برزیل خواهیم پرداخت. گفتنی است این اطلاعات برگرفته از آخرین و بروز ترین آمار در ماه می ۲۰۱۹ می باشد:

تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل

به طور کلی و به صورت میانگین ، متوسط درآمد ماهیانه بعد از کسر مالیات حدود ۱۷۵۷٫۱۲ دلار و نرخ بهره وام برای باز پرداخت ۲۰ ساله حدود ۱۰٫۲۲ می باشد.

به طور میانگین برای زندگی دانشجویی در برزیل و هزینه های غذا و مسکن و… ماهانه حدودا ۳۰۰۰ دلار هزینه نیاز است و نیز برای تحصیل در برزیل در مدارج مختلف حدودا ۵۵۰۰ دلار هزینه در نظر گرفته می شود. این در شرایطی است که هزینه های رشته های مختلف با هم متفاوت بوده و دانشگاه ها نیز در امر اخذ شهریه با یکدیگر تفاوت دارند

تحصیل در برزیل و کار دانشجویی

کشور برزیل همانند دیگر کشورها این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده است که بتوانند همزمان با تحصیل اجازه کار در برزیل به صورت پاره وقت داشته باشند. ساعت کار حین تحصیل در این کشور در حدود ۲۰ ساعت در هفته است که با توجه به مقطع تحصیلی متغیر می باشد. ولی با توجه به اینکه زبان اصلی این کشور پرتغالی می باشد، دانشجویان به سختی می توانند کار مورد نظر خود را پیدا کنند و مشغول به کار شوند، زیرا نیاز به دانستن زبان پرتغالی خواهند داشت. علاوه بر موارد ذکر شده یکی از مهم ترین مواردی که دانشجویان قبل از هر اقدامی باید به آن توجه داشته باشند نرخ بیکاری این کشور است که متاسفانه در سال ۲۰۱۸ به عدد ۱۲٫۹ درصد رسیده است که در نمودار زیر قابل مشاهد می باشد.

تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل و بررسی ویزای همراه

افرادی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل در برزیل را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که بردن همراه از ابتدا در این کشور امکان پذیر نمی باشد و در واقع همزمان ویزای همراه صادر نمی گردد و این مجوز تنها در صورت موافقت اداره مهاجرت برزیل امکان پذیر خواهد بود. الحاق به خانواده (منظور همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) به مدت ۳ تا ۶ ماه به طول می انجامد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی می باشد.  فرد متقاضی پس از ورود به کشور برزیل می تواند به اداره مهاجرت مراجعه نماید و درخواست الحاق به خانواده دهد. مدارک مورد نیاز ویزای همراه برای تحصیل در برزیل به شرح زیر می باشد:

تحصیل در برزیل

 • شناسنامه
 • عکس پاسپورت
 • عکس مورد تایید سفارت
 • تمکن مالی
 • سند ازدواج
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • سند طلاق (در صورت وجود)

تحصیل در برزیل و معرفی دانشگاه های برتر

برای تحصیل در برزیل متقاضیان می بایست شناخت خوبی از دانشگاه های این کشور داشته باشند. در این قسمت از مقاله به معرفی ده دانشگاه برتر برزیل و رنکینگ جهانی این دانشگاه ها خواهیم پرداخت.

این جدول آخرین رده بندی از دانشگاه های برزیل می باشد که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است :

تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی برزیل

تحصیل در برزیل

برای اخذ ویزای تحصیلی برزیل باید یک پذیرش از دانشگاه های این کشور داشته باشید و قبل از رفتن به کشور برزیل باید در یک سفارت یا کنسولگری برزیل در کشور خود برای ویزای دانشجویی درخواست دهید. که بعد از تایید، یک ویزای یکساله صادر می شود و قابل تمدید می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در برزیل باید اسناد زیر ارائه گردد:

 • پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه
 • فرم درخواست pedido de visto
 • دو عکس سایز پاسپورت
 • نامه عدم سوءپیشینه بیش از سه ماه
 • نامه پزشکی
 • تاییدیه از دانشگاهی در برزیل که نشان دهنده ثبت نام و مدت اقامت شما در آن کشور می باشد.
 • اثبات داشتن تمکن مالی برای مدت اقامت در کشور برزیل

تحصیل در برزیل و موقعیت کار پس از تحصیل

کشور برزیل به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد پس از فارغ التحصیلی به مدت ۱۲ ماه به جست جوی کار بپردازند. ویزای کار برزیل با عنوان VITEM V شناخته می شود. تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اتوماتیک نخواهد بود. دانشجویان باید به این منظور ابتدا درخواست خود را به وزارت کار ارسال نمایند تا پرونده ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و با توجه به آن مجوز صادر گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید. حداقل حقوق در کشور برزیل با کسر مالیات مبلغ ۹۹۸ پزو می باشد که در نمودار زیر می توانید تغییرات میانگین حقوق پرداختی در کشور برزیل ملاحظه فرمایید.

تحصیل در برزیل

برای گرفتن ویزای کار نیاز به دانستن زبان پرتغالی دارید و باید ثابت کنید که کاری می توانید انجام دهید که شهروند پرتغالی قادر به انجام آن کار نیست و شرکت های برزیلی نیز باید اطمینان حاصل کنند که دو سوم کارکنان آن ها برزیلی هستند. به همین دلیل پیدا کردن کار برای دانشجویان به سهولت انجام نمی گیرد. اگر شما تمایل به تحصیل و کار به زبان انگلیسی دارید به شما پیشنهاد می شود برای کشورهای انگلیسی زبان از جمله کانادا و انگلیس و … اقدام نمایید تا بتوانید پس از تحصیل به راحتی کارفرما پیدا کنید و ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تغییر دهید.

تحصیل در برزیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

همان طور که مستحضر هستید ویزای تحصیل در برزیل مستقیم منجر به اقامت  نمی شود. بلکه شخص پس از تحصیل با توجه به پیدا کردن کارفرما می تواند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهد و با پرداخت مالیات پس از۵  سال اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. به طور کل شش روش برای ماندن شخص در کشور برزیل امکان پذیر می باشد.

 • مدیر یک شرکت تجاری در برزیل باشد
 • شخص در فعالیت های تولیدی سرمایه گذاری کند
 • محقق با متخصص در سطح بالا باشد
 • شخصی که بازنشسته شده است و ماهانه به کشور برزیل مبلغ حداقل ۶۰۰۰ دلار پرداخت کرده باشد
 • وقتی که متقاضی با یک شهروند برزیل ازدواج کند
 • تولد فرزند در برزیل صورت گیرد

این افراد پس از ۴ سال اخذ اقامت دائم که در کشور برزیل زندگی کرده اند می توانند برای تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر است که کشور برزیل تابعیت دوگانه را قبول نمی کند.

پاسپورت برزیل

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در برزیل و سخن پایانی

تحصیل در برزیل و شرایط دریافت ویزای آن در این مقاله به طور کامل و تخصصی مورد بررسی قرار گرفت. همان طور که در مطالب فوق در زمینه تحصیل در برزیل دریافتید که نرخ بیکاری در این کشور بسیار بالا می باشد و علاوه بر این دانشجویان برای کار ملزم به دانستن زبان پرتغالی می باشند که در صورت ندانستن زبان به سختی می توانند کار مورد نظر را پیدا کنند. اگر تمایل به مهاجرت از طریق تحصیل در برزیل را دارید و می خواهید از این طریق اقامت آن کشور را اخذ نمایید، می توانید برای دیگر کشورها از جمله کشورهای اروپایی مانند اتریش، آلمان، سوئیس، دانمارک، هلند و یا کشورهای انگلیسی زبان مانند کانادا و انگلیس که شرایط بهتر و ایده آل تری را دارند، اقدام کنید. با توجه به شرایط ذکر شده برای تحصیل در برزیل به شما پیشنهاد می شود قبل از اینکه برای تحصیل در برزیل اقدام نمایید با وکلای مجرب و متخصصین این امر مشورت نمایید تا بتوانید برای انتخاب مقصد بهترین گزینه را انتخاب فرمایید. شما می توانید با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور همکار مشاوره MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشورت با مشاوران موسسه اطلاعات رایگان به دست آورید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. سینا گفته:

  سلام و خسته نباشید
  اگر نتوان بورسیه گرفت،هزینه های زندگی و تحصیل در رشته های مهندسی مکانیک در مقطع کارشناسی ارشد سالانه به چه صورت است؟؟؟

  با تشکر

  پاسخ
  • عاطفه سلطانی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   هزینه ها بستگی به کشور مورد نظر خواهد داشت
   برای رشته ی مهندسی مکانیک امکان ادامه ی تحصیل به صورت تقریبا رایگان هم وجود دارد
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.
   شماره های تماس موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان:
   ۸۸۵۶۷۳۴۰-۰۲۱
   ۸۸۵۶۷۳۲۶-۰۲۱
   ۸۸۰۸۸۶۱۴-۰۲۱

   پاسخ