تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و بررسی کامل شرایط آن

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم، مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل و اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم چیست؟ هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش برای دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش با مدرک دیپلم را دارند چقدر است؟ نحوه اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق تحصیل چگونه است؟ کشور اتریش همواره مقصد مناسب برای افرادی که قصد مهاجرت دارند تلقی می گردد زیرا این کشور دارای نظام آموزشی قوی، کیفیت زندگی بالا، شرایط بیمه ای مناسب، کشوری با امنیت بالا، اقتصادی قوی، با فرهنگی غنی و … در دنیا شناخته می گردد. دانشجویان بسیاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در جستجوی دانشگاه هایی با کیفیت مطلوب می باشند که بدون شک اتریش به عنوان یکی از گزینه های مناسب به حساب می آید چرا که علاوه بر نظام آموزشی مناسب تحصیلات رایگان را ارایه می نماید. در این مقاله بر آنیم تا روش مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم را بیان داریم. امید است به ابهامات شما عزیزان در باب تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در این مقاله پاسخ داده شود. در صورت داشتن پرسشی در زمینه مهاجرت به اتریش می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل کنید و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم
 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و شرایط عمومی
 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در کالج ها
 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم برای رشته های مهندسی
 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم برای رشته های پزشکی
 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و هزینه های زندگی و تحصیل در اتریش
 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و کار دانشجویی ضمن تحصیل در اتریش
 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و دانشگاه های برتر اتریش
 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و موقعیت کار پس از تحصیل در اتریش
 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و شرایط عمومی آن

اتریش در همسایگی کشورهایی نظیر اسلوونی، ایتالیا، مجارستان، لیختن اشتاین، اسلواکی و جمهموری چک در مرکز اروپا قرار گرفته است. جمعیت کشور اتریش در حدود ۹ میلیون نفر بوده و شهر زیبای وین که به عنوان بهترین پایتخت بین پایتخت سایر کشورهای جهان شناخته می گردد پایتخت اتریش می باشد. مردم این کشور به زبان های انگلیسی، آلمانی، کرواتی و مجاری تکلم می کنند. از نظر آب و هوایی کشور اتریش با داشتن کوه های مرتفع بسیار معتدل می باشد و زمستان در این کشور سرمای شدیدی ندارد. کشور اتریش از موقعیت جغرافیایی بسیار مطلوبی برخوردا است که همین جایگاه سبب گردیده است که علاوه بر طبعیت زیبا مقصد مهم برای افرادی که قصد ورود به اروپا را دارند قلمداد شود چراکه مرکزیت اروپا برای تجارت و مقاصد اقتصادی بسیار حائز اهمیت است. یورو به عنوان واحد پولی رایج در اتریش شناخته می گردد. مردم این کشور با برخورداری از رفاه کامل اجتماعی زندگی بسیار ایده آلی را سپری می نمایند.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و شرایط عمومی آن

روش های مختلف مهاجرت به اتریش شامل چندین روش است. علاوه بر موضوع ازدواج، تولد، پناهندگی، سه روش موسم به کار، سرمایه گذاری و تحصیل به عنوان مسیر هایی تلقی می شود که افرادی زیادی خواهان مهاجرت به اتریش از این طرق می باشند. بر همین اساس در این مقاله علمی قصد داریم در مورد تحصیل در اتریش با داشتن مدرک دیپلم نگارش نماییم.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و شرایط عمومی آن - نقشه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ارشد اتریش و چگونگی خواندن زبان آلمانی

لینک مقاله پیشنهادی

خواندن این مقاله نیز می تواند برای شما مفید باشد:

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در کالج ها

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش با مدرک دیپلم را دارند بایستی نوع دانشگاه یا موسسه آموزشی خود را انتخاب نمایند زیرا آموزش عالی در اتریش در چهار نوع دانشگاه اعم از دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی، دانشگاه های علمی کاربردی (فاخ هوخشوله ها) یا کالج های آموزش معلمان تقسیم بندی می گردد. بیش تر از ۷۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی در اتریش وجود دارد. دانشجویانی که قصد دارند با تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم هزینه های کمتری را بپردازند بایستی در دانشگاه های دولتی اتریش تحصیل نمایند و اکثر دوره هایی که در دانشگاه های دولتی ارائه می گردد به زبان آلمانی می باشد. تعداد دانشگاه های دولتی در اتریش ۲۲ عدد می باشد و طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را در برمی گیرد. دانشجویان بین المللی هزینه ای در حدود ۳۶۰ تا ۷۲۰ یورو را در هر ترم به دانشگاه پرداخت می نمایند.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در کالج ها

دانشگاه های خصوصی در اتریش عموما دوره های بیشتری را به زبان انگلیسی ارائه می نمایند و دانشجویانی که با هدف تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم اقدام می نمایند بایستی مدرک آیلتس حداقل ۶ را ارائه نمایند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و دانشگاه متفاوت می باشد اما به طور میانگین سالیانه ۱۲ هزار یورو هزینه بردار می باشد. دانشجویانی که خواهان تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم می باشند و ترجیح می دهند که بیشتر به صورت علمی مطالب را بیاموزند و وارد بازار کار گردند دانشگاه های علمی کاربردی یا (فاخ هوخشوله ها) را بایستی انتخاب نمایند و معمولا دارای آزمون ورودی می باشد و دوره ها بیشتر به زبان انگلیسی هستد. دانشجویان متقاضی تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم می توانند در ۱۷ کالج آموزش معلمان تحصیل نمایند که این کالج ها به صورت دولتی و خصوصی می باشند، که در صورتی که یک دوره ۳ ساله لیسانس را بگذرانند می توانند در مقطع ابتدایی یا متوسطه مشغول به تدریس گردند. ولی این مدرک فقط مورد پذیرش اتریش می باشد.

اعزام دانشجو به اتریش
معرفی کالج ACTILINGUA

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی

دانشجویان که با هدف تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم به این کشور مهاجرت می نمایند بایستی در دانشگاه های مختلف این کشور که شرایط آنها را ذکر نمودیم در مقطع لیسانس مشغول به تحصیل گردند. دانشجویانی که در ایران از دانشگاه های دولتی یا علمی کاربردی فارغ التحصیل گردیده اند می توانند با کسب مدرک زبان آلمانی A2 به صورت رایگان در اتریش تحصیل کنند و خیلی از رشته ها یا دانشگاه ها آزمون ورودی هم ندارد خصوصا دانشجویانی که در رشته های فنی مهندسی فارغ التحصیل گردیده اند. طول دوره تحصیل در این مقطع ۳ الی ۴ سال می باشد. رشته هایی نظیر زیست شناسی، داروسازی، مدیریت بازرگانی،علوم کامپیوتر، معماری، پزشکی، دامپزشکی و … در اتریش دارای امتحان ورودی می باشند. چنانچه دانشجویان تمایل دارند به زبان انگلیسی در دانشگاه تحصیل نمایند بایستی نمره زبان آیلتس ۶ را ارئه نمایند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به رشته متفاوت می باشد اما عموما برای ترمی، ۷۲۶ یورو در ماه هزینه دانشگاه پرداخت می نمایند.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی

تحصیل در دانشگاههای دولتی و خصوصی اتریش به زبان انگلیسی
تحصیل رایگان در اتریش
تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم برای رشته های مهندسی

دانشجویان متقاضی تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم می توانند در دانشگاه های علمی کاربردی که بیشتر به صورت عملی ارائه می گردد مشغول به تحصیل گردند و پس از اتمام تحصیل در رشته های مهندسی وارد بازار کار شوند. شایان ذکر است دانشجویانی که در ایران و در دانشگاه های سراسری در حال تحصیل در رشته های مهندسی هستند یا تحصیل را به اتمام رسانده اند می توانند برای مقطع لیسانس یا بالاتر از دانشگاه های دولتی کشور اتریش که تحصیلات رایگان ارائه می نماید پذیرش تحصیلی دریافت کنند. از نظر کاری رشته های مهندسی نظیر مکانیک، برق، مهندسی مواد، مهدسی شیمی، مهندسی نفت، مهندسی کامپوتر، IT و … از شرایط کاری بسیار مطلوبی برخوردار هستند و میزان درآمد آنها بسیار زیاد می باشد. این مقاله به وسیله مشاورین موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردیده است و کپی برداری از مطالب آن بدون ذکر منبع حرام است.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم برای رشته های مهندسی

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم برای رشته های پزشکی

تحصیل در رشته های پزشکی در اتریش رایگان می باشد. دانشجویان برای تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم برای رشته های پزشکی بایستی سن مناسبی داشته باشند و دانشجویان می توانند تا ۲۱ سال برای تحصیل در اتریش اقدام نمایند. دانشجویان بایستی معدل بالای ۱۶ را ارئه نمایند و دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی را داشه باشند. در صورتی که دانشجویان در دانشگاه های پزشکی سراسری فارغ التحصیل یا در حال تحصیل باشند میتوانند برای اتریش اقدام نمایند و برای ورود به دانشگاه بایستی در امتحان ورودی پذیرش شوند. آزمون ورودی به صوزت همزمان در تمام دانشگاه های پزشکی سراسر اتریش برگذار می گردد. این آزمون فقط یک بار در سال صورت می گیرد. برای شرکت در آزمون پزشکی تا ۳۱ مارس بایستی دانشجویان ثبت نام نمایند. امتحان هر جمعه اول جولای برگزار می گردد. ثبت نام اولیه نیز تا ۵ سپتامبر انجام می گیرد.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم برای رشته های پزشکی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد دندانپزشکی و پزشکی اتریش

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم به همراه بورسیه تحصیلی

دانشجویان بسیار زیادی که از لحاظ مالی شرایط کاملا مطلوبی را ندارند و علاقه مند به دریافت بورسیه می باشند ولی دانشجویان بایستی شرایط مربوط به اخذ بورسیه را فراهم نمایند. بورسیه تحصیلی عموماً برای دانشجویان مقاطع فوق لیسانس یا دکتری تعریف می گردد و فردی که قصد اخذ بورسیه را دارد بایستی دارای رزومه تحصیلی بسیار قوی باشد و در زمینه تحصیلی خود بتواند مقالات پژوهشی ارائه نماید بنابراین دانشجویان که قصد تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم را دارند و عموماً برای مقطع لیسانس اقدام می کنند نمی تواند از بورسیه های زیادی بهره مند گردند. شایان ذکر است همانطور که بیان داشتیم هزینه های تحصیل در اتریش بسیار پایین و مقرون به صرفه می باشد و چنانچه دانشجویی که قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش با مدرک دیپلم را دارند، نتواند بورسیه دریافت کنند تقریبا سالیانه هزینه بسیار کمی در حدود ۱٫۵۰۰ یورو به عنوان شهریه و هزینه اتحادیه دانشجویان پرداخت می نمایند.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم به همراه بورسیه تحصیلی

در جدول زیر برخی از بورسیه های تحصیلی اتریش قابل مشاهده می باشد که با توجه به رشته تحصیلی و مقطع فرد بورسیه ها متغییر می باشد.

بورسیه های تحصیلی
بورسیه تحصیلی دانشگاه TU
بورسیه تحصیلی ارسنت ماخ
بورسیه تحصیلی ارائه شده تویط دانشگاه سالزبورگ
کمک مالی FRANZ WERFEL GRANT
کمک مالی EURAXESS
کمک مالی ریموند پرتلر
شرایط گرفتن Fund از اتریش
بورسیه تحصیلی اتریش
فرم درخواست بورسیه تحصیلی

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و هزینه های زندگی و تحصیل در اتریش

کشور اتریش از حاظ میزان هزینه های زندگی در مقایسه با سایر کشور های شنگن یا اروپا پایین تر می باشد و با توجه به این که این کشور تحصیلات رایگان را ارائه می نماید دانشجویان زیادی علاقه مند به تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم می باشند. عمده هزینه هایی که یک دانشجو در اتریش متقبل می گردد مربوط به هزینه های اجاره مسکن و هزینه مواد غذایی می باشد. هزینه های زندگی در اتریش به صورت متوسط ۷۹٫۳ بالاتر از ایران است و در بخش مسکن نیز تقریبا ۱۰۱٫۴۲ درصد بالاتر می باشد. در جدول زیر هزینه های زندگی در اتریش را برای دانشجویانی که قصد مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم، یا سایر روش ها را دارند ذکر کرده ایم همانطور که در جدول و نمودار تحتانی قابل مشاهده می باشد هزینه های زندگی در بخش مواد غذایی از سایر هزینه ها بیشتر می باشد.

عنوان هزینه ها بر حسب یورو
موادغذایی
غذا در رستوران ارزان قیمت ۱۲
غذا برای ۲ نفر در رستوران متوسط ۵۰
یک وعده در مک دونالد۲ ۷٫۵۰
برنج ۱ کیلو گرم ۱٫۷۵
گوشت گاو معادل ۱ کیلوگرم ۱۶٫۷۹
سینه مرغ ۱ کیلو گرم ۱۰٫۴۷
حمل و نقل
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) ۲٫۴۰
تاکسی ۱ کیلومتر تعرفه عادی ۱٫۵۰
بنزین ۱ لیتر ۱٫۲۳
خدمات شهری
هزینه آب، برق، گاز و زباله ۲۲۵٫۴۰
اینترنت با سرعت ۶۰ مگابایت بر ثانیه ۳۲٫۷۴
مسکن
اجاره آپارتمان ۱ خواب مرکزشهر ۵۷۱٫۱۲
اجاره آپارتمان ۱ خواب خارج از مرکز شهر ۴۵۳٫۵۷
اجاره آپارتمان ۳ خوابه مرکز شهر ۱۰۲۵٫۷۱
اجاره آپارتمان ۳ خواب خارج از مرکز شهر ۸۱۹٫۲۳

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و هزینه های زندگی و تحصیل در اتریش - نمودار

هزینه های تحصیل در اتریش برای دانشجویان که قصد تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم را دارند در بسیاری از دانشگاه ها مانند دانشگاه وین، دانشگاه اینسبروک، گراتس، سالزبورگ و… هزینه ای در حدود ۷۲۶ یورو هر ترم پرداخت می نمایند. به صورت میانگین هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی و به زبان انگلیسی در حدود ۱۲ الی ۱۳ هزار یورو می باشد.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و هزینه های زندگی و تحصیل در اتریش

هزینه های زندگی در اتریش

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و کار دانشجویی ضمن تحصیل در اتریش

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش با مدرک دیپلم را دارند بسته به برنامه تحصیلی که اقدام می نمایند اجازه کار حین تحصیل دارند. دانشجویان مقطع لیسانس در این کشور مجوز کاری ۲۰ ساعت در هفته را دارند و در مقاطع بالاتر میزان ساعتی را که دانشجویان می توانند کار کنند بیشتر است. برای تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در دوره های زبان انگلیسی نیز دانشجویان می توانند حین تحصیل کار کنند. میزان درآمدی که دانشجویان با کار پاره وقت می توانند به دست آورند تقریبا ساعتی بین ۹ تا ۱۶ یورو در ساعت می باشد. دانشجویانی که با هدف تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم به این کشور مهاجرت نموده اند در حین تحصیل می توانند با شرکت های مختلف ارتباط برقرار کنند و کمپانی های مختلف را بشناسند و این آشنایی سبب می گردد بعد از تحصیل راحتتر کار مورد نظر خود را بیابند.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و کار دانشجویی ضمن تحصیل در اتریش

کار ضمن تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و بررسی ویزای همراه

افرادی که متاهل می باشند و خواهان تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم هستند می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود درخواست ویزای همراه نمایند. شایان ذکر است اگر به صورت همزمان درخوست ویزا نمایند ریسک ویزا وجود دارد و ممکن است ویزای آنها رد شود به همین خاطر توصیه می گردد پس از ورود به اتریش و ثبت نام در دانشگاه دانشجویان در خواست ویزای همراه نمایندو دانستن زبان آلمانی تا سطح A1 یا بالاتر نیز به افرادی که از طریق ویزای همراه یا الحاق به خانواده درخواست می نمایند توصیه می شود. شایان ذکر است افرادی که از طریق ویزای همراه اقدام می نمایند علاوه بر داشتن سند ازدواج باید دارای تمکن مالی مناسبی باشند و متقاضی اصلی نیز باید این اثبات کند که قادر به تامین هزینه های زندگی خود و خانواده اش می باشد. اگر افرادی که از طریق تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم اقدام نموده اند و دارای همسر و فرزند می باشند، همسر می تواند با پیدا نمودن کار مجوز کاری دریافت نماید و فرزند نیز در اتریش تحصیلات رایگان دارند.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و بررسی ویزای همراه

مقاله مرتبط
ویزای همراه اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای همراه اتریش

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و دانشگاه های برتر اتریش

یکی از دلایلی که دانشجویان خواهان مهاجرت تحصیلی به اتریش با مدرک دیپلم می باشند، کیفیت بالای آموزشی دانشگاه های اتریش می باشد. تعدادی از دانشگاه های اتریش دارای رتبه های مناسبی در بین دانشگاه های جهان می باشند و از میان آنها دانشگاه وین به عنوان برترین دانشگاه اتریش شناخته می گردد و از نظر هزینه ای نیز با سایر دانشگاه ها قابل قیاس نیست و دانشجویان با تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم می توانند در بهترین دانشگاه ها به صورت تقریبا رایگان تحصیل کنند.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و دانشگاه های برتر اتریش

نام دانشگاهرتبه بین المللی
University of Vienna
دانشگاه ملی وین
175
Vienna University of Technology
دانشگاه فنی وین
199
University of Innsbruck
دانشگاه اینسبروک
279
Graz University of Technology
دانشگاه فنی گراتس
363
Johnnes Kepler University Linz
دانشگاه یوهانس کیپر لینز
456
Karl_Franzens_universitaet Graz561 – 570
University of Klagenfurt
دانشگاه کلاگنفورت
701 – 750
Paris lodrin University of Salzburg
دانشگاه زالتسبورگ
751 – 800
تحصیل در دانشگاههای اتریش
تحصیل در دانشگاه وین اتریش
تحصیل در اتریش و دانشگاه وین

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش

به طور کلی دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا برای اتریش اقدام می نمایند بایستی ویزای این کشور را برای ورود به اتریش دریافت کنند. برای اخذ ویزای تحصیلی در ابتدا فرد بایستی در دوره ای پذیرش تحصیلی دریافت نماید. مدارکی را که فرد برای اخذ پذیرش برای تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم نیاز دارد به شرح ذیل می باشد:

 • داشتن مدرک تحصیلی دیپلم و ریز نمرات مربوط به سالهای قبل از دیپلم
 • داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی با توجه به رشته و نوع دانشگاه
 • داشتن پاسپورت معتبر حداقل با ۶ ماه اعتبار
 • ارائه کردن توصیه نامه
 • ارائه نمودن انگیزنامه قوی
 • پرداخت هزینه های تحصیلی سال اول دانشگاه
 • مدارک هویتی و اسناد فرد شامل شناسنامه،کارت شناسایی، سند ازدواج و …

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش

هنگامی که دانشجویان از دانشگاه پذیرش قطعی دریافت می نمانید بایستی برای اخذ ویزای تحصیلی خود اقدام کنند که برای دریافت ویزای تحصیلی نیز مدارکی مورد نیاز می باشد که به شرح ذیل اسـت:

 • داشتن نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه معتبر در اتریش
 • داشتن و ارائه نمودن پاسپورت معتبر
 • ارائه کردن نامه تمکن مالی و گردش حساب برای مدتی معین به میزان هزینه های یکسال زندگی و تحصیل در اتریش
 • در صورت داشتن ملک نیز ارایه اسناد مالی آن تاثیر گذار است.
 • ارائه نمودن مدرک زبان
 • پر کردن فرم های مروبط به اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • داشتن بیمه نامه
 • اثبات داشتن محلی برای زندگی در اتریش( خوابگاه یا اجاره یا خرید ملک در اتریش)

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای تحصیلی اتریش و مشکلات آن

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد طولانی شدن ویزای اتریش

دوره زبان آلمانی در اتریش (هزینه کالج ها، مزایا و معایب)

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و موقعیت کار پس از تحصیل در اتریش

دانشجویانی که برای تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم وارد این کشور می گردند بدون شک برای آینده خود نقشه های مختلفی دارند. شرایط کاری برای دانشجویانی که از دانشگاه های کشور اتریش فارغ التحصیل می گردند بسیار مناسب است. برخی از رشته ها خصوصاً رشته هایی که دارای دوره های کارورزی می باشند دانشجویان به صورت عملی حرفه ای را می آموزند و با شرکت های مختلف آشنا می گردند و همین موضوع در یافتن شغل به آنها کمک شایانی می نماید. نکته حائز اهمیت برای دانشجویانی که خواهان مهاجرت تحصیلی به اتریش با مدرک دیپلم می باشند این موضوع است که کشور اتریش بعد از اتمام تحصیل بین ۶ ماه الی ۱ سال به دانشجو اجازه اقامت می دهد و این فرصت بسیار مناسبی است که دانشجویان کار مرتبط با رشته خود را بیایند. شرایط کاری کشور اتریش نیز بسیار مناسب است و نمودار زیر نیز بیانگر این موضوع است. نرخ بیکاری در اتریش برای سال ۲۰۱۹ در حدود ۷ درصد می باشد.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و موقعیت کار پس از تحصیل در اتریش - نمودار نرخ بیکاری

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و اخذ اقامت و تابعیت اتریش بعد از تحصیل

همواره دانشجویانی که به قصد تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم اقدام می نمایند تمایل دارند بعد از تحصیل در این کشور اقامت و تابعیت دریافت نمایند و همواره با این سوال مواجه می گردند که آیا تحصیل منتج به اقامت می گردد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید عنوان کنیم که صرف تحصیل در کشوری منتج به اقامت نمی گردد و فرد بایستی بعد از تحصیل خود به دنبال کار باشد و در صورتی که بتواند کار فول تایم مرتبط با رشته تحصیلی خود را بیابد می تواند نوع اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهد. متقاضیان با پیدا کردن کار در اتریش کارت اقامت قرمز سفید قرمز دریافت می نمایند که نشان از پرچم این کشور دارد. این اقامت بعد از ۵ سال به اقامت دائم کشور اتریش تبدیل می شود و متقاضی می تواند بعد از سال ششم درخواست پاسپورت نماید.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و اخذ اقامت و تابعیت اتریش بعد از تحصیل

لازم به ذکر است برای دریافت پاسپورت اتریش، فرد بایستی زبان این کشور را به خوبی فرا گرفته باشد، قوانین و تاریخ اتریش را بداند، شرط حضور در اتریش را رعایت نموده باشد، اقامت دائم را اخذ نموده باشد و به نوعی در اتریش ادغام شده باشد تا بتواند پاسپورت یا تابعیت این کشور را اخذ نماید. پاسپورت اتریش جزء ۴ پاسپورت معتبر دنیا شناخته می گردد.

فراگیری کلیه روش های مهاجرت برای کشورهای مختلف از طریق پکیج ویدیویی زیر امکان پذیر است با خریداری آن روشهای مختلف مهاجرت و قوانین را بیاموزید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
مشاوره مهاجرت به اتریش
تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و سخن پایانی

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم، مهاجرت تحصیلی به اتریش و اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق تحصیل در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. کشور اتریش جز محدود کشورهایی محسوب می گردد که تحصیل رایگان ارایه می نماید و دانشجویان که با قصد تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم به این کشور مهاجرت می نمایند در دانشگاه دولتی، خصوصی، دانشگاه های علمی کاربردی می توانند مشغول به تحصیل گردند. دانشجویان اجازه بردن همراه را دارند اما بایستی پس از ورود به اتریش درخواست ویزای الحاق به خانواده نمایند. اجازه کار نیز برای دانشجویان تعریف می گردد. پس از تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در مقطع لیسانس، دانشجویان می توانند به مدت ۱ سال در این کشور اقامت داشته باشند و شغل مورد نظر و مرتبط با رشته تحصیلی خود را بیابند و به اقامت کاری دست بیایند و پس از ۵ سال درخواست اقامت دائم نمایند و سال ششم نیز می توانند برای پاسپورت اتریش که یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا است درخواست کنند. شما بزرگواران در صورت داشتن سوالی در زمینه مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) تماس گرفته و راهنمایی لازم را دریافت کنید. در قسمت پرسش و پاسخ سایت های موسسه نیز می توانید سوالات خود را بیان دارید. در بخش دیدگاه این مقاله نیز می توانید در باب تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم یا سایر راه های مهاجرتی به این کشور مدرن و زیبا سوالات خود را بیان کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ