تحصیل در اتریش و بررسی آن

تحصیل در اتریش ، مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. شرایط تحصیل در اتریش چیست ؟ بهترین دانشگاه اتریش برای اخذ پذیرش کدام است؟ شرط معدل برای تحصیل در اتریش چگونه است؟ آیا تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ شرایط تحصیل رایگان در اتریش و دانشگاههای اتریش به چه صورت است ؟ما در این مقاله به سوالاتی این چنین پاسخ داده و شرایط کلی مهاجرت تحصیلی به اتریش و تحصیل در دانشگاههای اتریش را بررسی می نماییم.

طبق آخرین رده بندی سال ۲۰۱۲ ، شهر وین اتریش به عنوان پنجمین شهر به لحاظ بهترین شهر دانشجویی در دنیا برگزیده شده است. عضویت در اتحادیه اروپا و پیمان شنگن ، تحصیل در دانشگاه های ممتاز با هزینه تقریباً رایگان و کیفیت بالای زندگی از مزایای ویژه زندگی دانشجویی در اتریش است. زبان رسمی این کشور آلمانی است اما زبان های انگلیسی و فرانسه هم در آن رواج دارد. در این کشور بیش از ۱۸ دانشگاه و بیش از یکصد موسسه آموزش عالی وجود دارد که بسیاری از آنها از جمله دانشگاه وین دارای شهرت بسیار خوبی در میان دانشگاه های اروپا و جهان هستند. امیدواریم مقاله پیش رو که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور ( MIE اتریش ) به نگارش درآمده است، سطح علمی شما را در خصوص شرایط تحصیل در کشور اتریش و پروسه اخذ ویزای تحصیلی اتریش بالاتر برده و ابهامات شما در این خصوص را بر طرف نماید؛ به هر روی شما عزیزان در صورت وجود هر گونه ابهام پس از مطالعه این مقاله همواره می توانید با کارشناسان این موسسه تماس حاصل نموده و در زمینه تحصیل در اتریش مشاوره رایگان اخذ نمایید.

تحصیل در اتریش
 • تحصیل در اتریش و شرایط عمومی
 • تحصیل در اتریش و بررسی سیستم آموزشی اتریش
 • تحصیل در اتریش و دوره های زبان در اتریش
 • تحصیل در اتریش در مقاطع مختلف برای چه کسانی امکان پذیر است؟
 • تحصیل در اتریش در مدارس آن
 • تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در اتریش در مقطع دکتری
 • تحصیل در اتریش به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش
 • تحصیل در اتریش و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش
 • تحصیل در اتریش و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا
 • تحصیل در اتریش و بررسی انواع دانشگاههای اتریش
 • تحصیل در اتریش و بررسی دانشگاه های دولتی اتریش
 • تحصیل در اتریش و بررسی دانشگاه های خصوصی اتریش
 • تحصیل در اتریش و معرفی دانشگاههای برتر
 • تحصیل در اتریش و شرایط کار ضمن تحصیل در اتریش
 • تحصیل در اتریش و شرایط ویزای همراه

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در اتریش و شرایط عمومی

اتریش کشوری واقع در اروپای مرکزی است و پایتخت آن وین می باشد. کشور اتریش از شمال با آلمان و جمهوری چک، و از جنوب با ایتالیا و اسلوونی هم مرز بوده و مساحت آن ۸۳٫۸۷۸ کیلومتر مربع می باشد و جمعیت آن قریب به ۹ میلیون نفر است. در سال ۲۰۱۵ کشور اتریش رتبه چهارده را از بین کشور های ثروتمند جهان بر اساس سرانه تولید ناخالص داخلی بدست آورد. اتریش به دلیل تنوع فرهنگی، اقتصاد بسیار قوی، کیفیت بالای زندگی و همچنین برترین دانشگاه های جهان به یکی از بهترین مقاصد به جهت تحصیل و مهاجرت مبدل شده است. در نظر داشته باشید در سال ۲۰۱۹ پایتخت اتریش شهر وین پس از ۱۰ سال پیاپی رتبه اول جهان را  از نظر کیفیت زندگی بدست آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله ای با عنوان بهترین شهر جهان برای کار و زندگی از همین وبسایت مراجعه نمایید.

مهاجرت به اتریش - شرایط مهاجرت به اتریش - پرچم اتریش

حال این سوال پیش می آید که اقدامات لازم برای تحصیل در اتریش چیست؟

تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل درکشور اتریش را دارند ، به این صورت است که در ابتدا بایستی از یکی از دانشگاههای اتریش پذیرش اخذ نمایند و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنند. پذیرش می تواند از دانشگاههای خصوصی اتریش باشد و یا دانشگاه های دولتی آن؛ همچنین دانشجویانی که بورس تحصیلی دریافت می کنند، نیز میتواند برای دریافت ویزا از سفارت کشور اتریش اقدام نمایند.

برای تحصیل در اتریش بایستی ویزای تحصیلی اتریش را اخذ نمود که در  ابتدا تمامی مدارک لازم وگواهی پذیرش خود را برای سفارت اتریش ایمیل نموده و درخواست وقت مصاحبه دانشجویی می نمایید.

بعد از انجام مصاحبه و پس از اخذ ویزای تحصیلی اتریش ابتدا به شما اقامت یکساله داده می شود که هر سال قابل تمدید است که بایستی جهت تمدید اقامت تحصیلی خود به اداره MA35 در کشور اتریش مراجعه نموده و ۳ ماه قبل از اتمام اقامت قبلی درخواست تمدید اقامت نمایید و برای این امر بایستی ثابت نموده که هزینه تحصیل سال آینده را در حساب خود دارید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ارشد اتریش و چگونگی خواندن زبان آلمانی

اعزام دانشجو به اتریش
مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

تحصیل در اتریش و سیستم آموزشی اتریش

سیستم آموزشی اتریش همانند سایر کشورها در ابتدا دارای یک دوره ابتدایی ۴ ساله تحت عنوان Volksschule می باشد. شرایط به این گونه است که هر رشته ای دارای مدرسه مخصوص به خود است. بعد از پایان این دوره ۴ ساله ، دانش آموزان در یک دوره ۸ ساله وارد شده و تا ۱۷ سالگی تحصیل می کنند. بعد از آن همانند سایر کشورها برای ورود به دانشگاه آمده شده و می توانند در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا ادامه تحصیل دهند.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مدارس

به صورت کلی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش، فرد باید دانشجوی رشته مورد نظر در کشور خود باشد اما برای ورود به دانشگاه های اتریش برای افرادی هم که فارغ التحصیل شده اند تحت شرایطی میتوان پذیرش گرفت.

در اكثر دانشگاه های اتريش رشته ها به زبان آلمانی برگزار میشود و رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه میشود محدود هستند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد جامعه شناسی در اتریش

تحصیل در اتریش و دوره های زبان در اتریش

متقاضیان پس از موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاههای اتریش، دو سال وقت دارند که سطح زبان خود را به به C1 آلمانی برسانند و بعد از آن می توانند تحصیل خود را آغاز کنند. معمولا ۳ کالج از طرف دانشگاه به شما معرفی می شود که شهریه آن ها در حدود ۱۲۰۰ یورو در هر ترم تحصیلی است. هر دوره معمولا سه ماه و پانزده روز به طول می انجامد و با توجه به سطوح زبان آلمانی که به شرح زیر می باشند متقضایان می بایست که در هر دوره سه سطح را با موفقیت پاس کنند.

سطوح زبان آلمانی

 1. A11 , A12 , A21 , A22
 2. B11 , B12 , B21 , B22
 3. C1

توجه داشته باشید برای اخذ پذیرش نیاز به مدرک زبان آلمانی نمی باشد و دانشجو می تواند پس از اخذ پذیرش در کشور مربوطه دوره های زبان را طی کند. برای افرادی که آشنایی به زبان آلمانی ندارند معمولا شش تا نه ماه زمان برای یادگیری زبان آلمانی نیاز هست.

بعد از اخذ پذیرش دانشگاه تا دو سال به دانشجو زمان یادگیری زبان آلمانی اختصاص میدهد ولی همان طور که ذکر شد بیشتر افراد بین شش تا نه ماه برای فراگیری زبان آلمانی زمان نیاز دارند .

مطالعه این مقاله می توانید راهگشای شما در این خصوص بوده و اطلاعات وسیعتری در اختیار شما عزیزان قرار دهد :

دوره زبان آلمانی در اتریش (هزینه کالج ها، مزایا و معایب)

دوره زبان آلمانی در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد حقوق وکالت

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد دکترای میکروب شناسی در اتریش

تحصیل در اتریش در مقاطع مختلف برای چه کسانی امکان پذیر است؟

 • کسانی که دارای تحصیلات متوسطه و پیش دانشگاهی در ایران هستند میتوانند برای تحصیل در مقطع لیسانس از دانشگاههای اتریش پذیرش بگیرند و در این زمینه به غیر از رشته های هنر (مانند موسیقی ) هیچ محدودیتی وجود ندارد.

تبصره: کسانی که مدرک دیپلم ایران را دارا میباشند نیز میتوانند برای پذیرش تحصیل پزشکی در کشور اتریش اقدام نمایند.

لینک مقاله پیشنهادی : تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم ( ۲۰۲۰ )

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

 • دانشجویانی که در دانشگاه های سراسری و آزاد ایران مشغول به تحصیل هستند میتوانند با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و ریز نمرات خود برای ادامه تحصیل در خارج، کشور اتریش را انتخاب نمایند.
 • اشخاصی که دارای مدرک لیسانس از دانشگاه های دولتی و آزاد هستند میتوانند برای مقطع فوق لیسانس در اتریش پذیرش بگیرند (در مورد کسانی که قبولی فوق لیسانس دردانشگاه های ایران را ندارند میتوان طبق شرایط خاص اقدام نمود ) کسانی برای مقطع فوق لیسانس اقدام میکنند در صورت لزوم باید واحدهای پیش نیاز را نیز بگذرانند.
 • افرادی که دارای مدرک فوق لیسانس در ایران هستند نیز میتوانند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور اتریش اقدام کنند.
 • افرادی که دارای مدرک پزشکی عمومی در ایران هستند میتوانند برای گذراندن دوره های تخصصی در رشته ها و گرایش های مختلف در کشور اتریش اقدام نمایند.

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش

تحصیل در اتریش در مدارس آن

مدارس در اتریش به دو صورت خصوصی و دولتی می باشند. بیشتر مدارس در اتریش دولتی هستند و مدارس خصوصی در اتریش حدود ۸ درصد از مدارس را تشکیل می دهند. بیشتر مدارس خصوصی مدارس مذهبی هستند که بر اساس یک سیستم خاص آموزش می دهند و نیازمند پرداخت شهریه می باشد ولی در نظر داشته باشید که مدارس دولتی به صورت رایگان می باشد و هیچ هزینه ایی برای مدارس دولتی پرداخت نمی شود و کیفیت آن در مقایسه با بقیه سیستم های های آموزشی در اروپا بسیار بالا می باشد.

تحصیل در اتریش برای دوره نه ساله اجباری است بدین معنی که دانش آموزان از سن ۶ تا  ۱۵ سالگی باید تحصیلات را در مدرسه داشته باشند. این دوره شامل چهار سال اول در مدارس ابتدایی و دوره دوم سه ساله در مقطع متوسطه می باشد. در جدول زیر جزئیات بیشتری را در باره آموزش در مدارس اتریش مشاهده می نمایید :

انواع دوره مدارس در اتریش

volksschule
مدارس ابتدایی( کلاس اول تا چهارم)
Neue mittelschule
مدرسه متوسطه ( پنجم تا هشتم)
Polytechinsche schule
سال نهم
Berufsbildende hohre
دبیرستان یا کالج فنی حرفه ایی ( کلاس نهم تا دوازده ام)
Berufsschule
مدرسه حرفه ایی ( کلاس های دهم تا سیزده ام)

انواع مدرسه بین المللی در اتریش

مدرسه بین المللی مدرسه وین AMADEUS
این مدرسه دیپلم بین المللی ارائه می دهد و برای دانش آموزان سه ساله تا ۱۸ ساله می باشد. این مدرسه محیط آموزشی نوآورانه و مثبت را برای دانش آموزان در همه مقطع ها فراهم می کند.
مدرسه بین المللی St.gilgen
این مدرسه از کلاس چهار ( ۹ سال) شروع می شود.
Polytechinsche schule
سال نهم
مدرسه بین المللی مسحیت وین
برای دانش آموزان که تمایل به تحصیل در این مدارس را دارند، مناسب است و از سال ۱۹۸۶ توسط مسیحیان در وین تاسیس شد.
مدرسه بین المللی DANUBE
این مدرسه بین المللی ارائه آموزش با سطح بالا برای تمام ملیت ها می باشد و دوره های آموزشی برای تحصیل از سن ۳ تا ۱۸ سال را ارائه می دهد.

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در اتریش در مقطع لیسانس باید مدرک ۱۲ ساله دیپلم و ریز نمرات ارائه شود ، طول این دوره  معمولا چهار ساله است و دانشجویان خارجی مجوز کار به مدت ۱۰ الی ۱۵ ساعت در هفته را خواهند داشت. دانشجویان بین المللی درصورتیکه قصد دارند در مقطع لیسانس اغلب در دانشگاههای دولتی در اتریش تحصیل کنند، بایستی یک گواهی عدم منع تحصیل از کشور خود ارائه دهند. بدین منظور شما می بایست در ایران یک الی دو ترم در دانشگاه تحصیل کرده باشید و تعداد واحد خاصی را پاس نموده باشید. توجه داشته باشید زبان ملی اتریش آلمانی می باشد و بیشتر برنامه های تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی آموزش داده می شود. در دانشگاههای بین المللی و انگلیسی زبان بایستی مدرک زبان انگلیسی (آیلتس آکادمیک با بند ۶ ) ارائه گردد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور ـ تحصیل در مقطع لیسانس در خارج از کشور

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

درخواست برای تحصیل در اتریش در مقطع فوق لیسانس اغلب بیشتر است؛ زیرا در این مقطع فرد می تواند مرتبط با رشته تحصیلی خود و با ارائه مدارک لازم برای پذیرش شامل دیپلم  ۱۲ ساله و ارائه مدرک کارشناسی و ریز نمرات از تعداد دانشگاههای بیشتری در اتریش پذیرش دریافت کند ( بایستی مدارک تحصیلی و هویتی ترجمه شود). به دانشجو در این مقطع اجازه کار کردن به مدت بیست ساعت در هفته داده می شود.

برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش نیز بطور قطع نامه عدم منع تحصیل را نیز بایستی ارائه دهید.

مدت زمان تحصیل در کارشناسی ارشد تقریبا دو سال است و شروع سال تحصیلی در این مقطع در ماه های اکتبر و سپتامبر می باشد. زبان تحصیل در دانشگاه های اتریش، آلمانی است ولی بسیاری از برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد می توانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید :

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش ( لیست رشته ها، هزینه ها و شرایط اخذ بورسیه )

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش

تحصیل در اتریش در مقطع دکتری

اولین گام برای تحصیل در اتریش در مقطع دکترا یافت یک استاد راهنما یا Super-Viser می باشد.  تحصیل در این دوره بین ۴ تا ۵ سال زمان می برد، پروسه اخذ پذیرش دکترا از دانشگاههای اتریش نسبتا مشکل است؛  در این راستا متقاضی تحصیل دکترا در اتریش بایستی مقالات ISI  ، رزومه پژوهشی ، معدل بالا ، توصیه نامه و انگیزه نامه و گواهی عدم منع تحصیل و علاوه بر آن نیاز به سطح بالایی از زبان را ارائه نماید. توصیه می شود سطح زبان خود را تا حد زبان آلمانی C1 یا C2 ارتقا دهید. برای بدست آوردن جزئیات بیشتر در زمینه تحصیل در اتریش در مقطع دکتری می توانیدبه لینک زیر از همین وبسایت رجوع بفرمایید :

تحصیل دکترا در اتریش ( مزایا، رشته ها، بورسیه ها و مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزا )

تحصیل دکترا در اتریش

تحصیل در اتریش به همراه بورسیه تحصیلی

بورسیه های تحصیلی در اتریش یا سایر کشورها انواع مختلفی دارند و در هر مقطع یا هر رشته خاص می توانند برای تمامی دانشجویان بین المللی یا دانشجویانی از کشورهای خاص در نظر گرفته شوند. بورسیه های تحصیلی اغلب به دانشجویانی سخت کوش و با رزومه تحصیلی یا کاری قوی اعطا می گردند، اما در این میان بورسیه  هایی نیز هستند که برای کشورهای هزاره سوم یا دانشجویانی با سطح مالی ضعیف در نظر گرفته می شوند. در جدول زیر برخی از بورسیه های تحصیلی که می توانید برای تحصیل در اتریش بر روی آنها حساب باز کنید، ارائه شده اند و شما با اخذ این بورسیه ها می توانید تمام هزینه های زندگی دانشجویی خود یا برخی از مخارج اقامت تحصیلی خود را پوشش دهید :

بورس تحصیلی محیط زیست و امور بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد Die presses
این برنامه در مقطع کارشناسی ارشد در رشته فناوری محیط زیست و امور بین الملل در اتریش ارائه می شود. این نوع بورس برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. در چند سال گذشته چالش های محیط زیست یک فوریت مهم شناخته شده است. هزینه بورس تحصیلی در سال ۱۳٫۳۰۰ یورو به عنوان کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته شده است.
بورس تحصیلی کارشناسی ارشد MARIHE
این بورس برنامه کاربردی برای آموزش می باشد که توسط پشتیبانی اتحادیه اروپا ارائه می شود که همه ملیت ها می توانند در آن شرکت داشته باشند. هدف آن ارتقاء و نوآوری در دانشگاه ها برای افزایش جذابیت منطقه اروپا می باشد. برای دوره تحصیلی به مدت چهار ترم ۱۲۰۰۰ یورو کمک هزینه در نظر گرفته شده است.
برنامه بین المللی فارغ التحصیلان دکتری در اتریش PKU- IIASA
دانشگاه پکن و موسسه بین المللی تجزیه و تحلیل سیستم های کاربردی برنامه ایی برای تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد که هدف آن روش های پیشرفته اقتصادی و چالش های زیست محیطی مانند تجزیه و تحلیل آلودگی خطر می باشد. کمک هزینه این بورس مبلغ ۱۵٫۰۰۰ یورو می باشد.
بورس دانشگاه وین PHD COQUS
این بورس تحصیلی در وین و مرکز سیستم های کوانتومی می باشد که دانشجویان را بر اساس دستاورد های علمی و پژوهش های آن انتخاب می کنند. دانشگاه وین یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های اروپا می باشد که این بورس را ارائه می دهد. حقوق ناخالص به مبلغ ۲۰۰۰ یورو در ماه در نظر گرفته شده است.

تحصیل در اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

متقاضیان برای تحصیل در اتریش ، باید پوشش هزینه هایی برای طول مدت تحصیل مانند مسکن و خوابگاه ، خورد و خوراک و حمل و نقل را برای اثبات تمکن مالی به سفارت ارائه دهند. این هزینه ها با توجه به شهرهای مختلف اتریش و لایف استایل زندگی فردی متفاوت می باشد، ولی بطور میانگین حدود ۸۰۰ یورو تا ۱۲۰۰ یورو بستگی به نوع زندگی و تعداد اعضای خانواده باید برای هزینه زندگی در نظر گرفته شود:

لیست برخی از هزینه های زندگی در کشور اتریش
مواد غذاییقیمت ها
شیر ( ۱ لیتر)1.08 یورو
گوشت گاو ( ۱ کیلوگرم)17.04 یورو
سینه مرغ ( ۱ کیلوگرم)10.06 یورو
حمل و نقلقیمت ها
بلیط یک طرفه2.40 یورو
تاکسی ۱ کیلومتر2.00 یورو
اجاره در ماهقیمت ها
آپارتمان ۱ خوابه ( داخل شهر )724.65 یورو
آپارتمان ۱ خوابه ( خارج از شهر)577.29 یورو

علاوه بر هزینه های زندگی دانشجویی ( شامل خورد و خوراک و خوابگاه و … ) هزینه های تحصیلی ( شامل شهریه دانشگاهها، خرید کتب درسی و دانشگاهی و … ) نیز به دانشجویان تحمیل می شود. البته که اگر شما بخواهید به زبان آلمانی در مدارس یا دانشگاههای اتریش به تحصیل بپردازید، هزینه تحصیلی شما تقریبا رایگان یا کمتر از ۱۰۰۰ یورو در هر ترم خواهد بود. همچنین چنانچه قصد تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی دارید، باید خود را برای پرداخت هزینه های تحصیلی بیشتری آماده کنید.

مقالات با رویکردی عمیق و با ریز جزئیات به مبحث هزینه های زندگی و همچنین هزینه های تحصیل در شهرها، دانشگاهها و حتی مقاطع مختلف تحصیلی در اتریش پرداخته اند و مطالعه آنها به شما متقاضیان تحصیل در اتریش اکیدا پیشنهاد می گردد :

تحصیل در اتریش و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

همانگونه که در ابتدای مقاله عنوان شد، برای مهاجرت به اتریش دو گام اصلی وجود دارد:

 1. اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در اتریش ( مکاتبه یا مصاحبه با دانشگاه )
 2. اخذ ویزای تحصیلی اتریش ( مکاتبه یا مصاحبه با سفارت و آفیسر صدور ویزا )

در هر یک از این گام ها شما بعنوان متقاضی تحصیل در اتریش می بایست مدارک مورد نیاز را برای اقناع دانشگاه و همچنین سفارت اتریش ارائه نمایید :

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه های اتریش عبارتند از:

 • پاسپورت و کپی
 • عکس
 • گواهی دیپلم، پیش دانشگاهی، ترجمه آن ها به زبان آلمانی
 • ارائه مدرک زبان آلمانی برای دانشگاههای دولتی اتریش
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی (آیلتس) برای دانشگاههای بین المللی
 • ریز نمرات و ترجمه به زبان آلمانی
 • مدرک لیسانس و ترجمه به زبان آلمانی برای تحصیل در مقطع ارشد
 • مدرک فوق لیسانس، انگیزه نامه، توصیه نامه اساتید و ترجمه به زبان آلمانی برای تحصیل در مقطع دکترا

 لازم به ذکر است تمامی مدارک باید ترجمه شوند و  مهر و تایید دادگستری را داشته باشند، شایان ذکر است که حقوقی موسسه ملک پور ( MIE اتریش ) در هم در پروسه اخذ پذیرش و هم در پروسه اخذ ویزای تحصیلی اتریش شما عزیزان را یاری خواهد کرد.

محصول ویدئویی راهنمای اپلای و ویزای تحصیلی اتریش ( برای آشنایی با این محصول یا خرید آن بر روی عکس زیر کلیک کنید )

اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل در اتریش و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آن

شما پس از طی گام اول ( یعنی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در اتریش ) برای ورود به اتریش و شروع دوره تحصیلی خود، می بایست مدارک مورد نیاز را به سفارت اتریش ارائه نمایید. پس از ارائه مدارک به سفارت و تأیید مدارک توسط سفارت کشور اتریش در ایران، ویزای یک ساله صادر می شود که قابل تمدید می باشد، مدارکی که باید به سفارت جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش ارائه شود عبارتند از:

 1. پذیرش از دانشگاهای اتریش (خصوصی یا دولتی)
 2. تمکن مالی
 3. گواهی اقامت ( گواهی که مشخص کند خوابگاه یا ملکی را برای اقامت خود اجاره کرده اید )
 4. پاسپورت دارای اعتبار
 5. مدارک هویتی مانند شناسنامه، سند ازدواج( برای دریافت اقامت همراه) به همراه ترجمه آلمانی
 6. گواهی عدم سوء پیشینه
 7. بیمه دانشجویی
 8. عکس
ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل در اتریش و بررسی انواع دانشگاههای اتریش

 تحصیل در اتریش به دلیل اینکه دانشگاههای مختلفی دارد، مورد تقاضای بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است؛ که دانشگاه های اتریش شامل دانشگاههای دولتی (رایگان)، دانشگاههای خصوصی ، دانشگاههای علوم کاربردی (Fachhochschulen) و موسسات تربیت معلم می باشد.

تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش

تحصیل در اتریش و بررسی دانشگاه های دولتی برای تحصیل در اتریش

 تحصیل در اتریش و ورود به دانشگاههای دولتی که تحصیل در آن بصورت رایگان می باشد، برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا نیز امکان پذیر است. تنها برای ورود به این دانشگاهها باید مبلغی بابت شهریه پرداخت شود که این مبلغ حدود ۳۵۰ تا ۷۵۰ یورو برای هر ترم می باشد، علاوه بر آن جهت پذیرش در دانشگاههای دولتی اتریش دانشجو بایستی سطح مناسبی از زبان آلمانی را داشته باشد؛ زیرا یکی از شروط تحصیل در اتریش در دانشگاههای دولتی و نسبتا رایگان داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح A2 می باشد. پس از ورود به دانشگاه به دانشجو فرصت داده می شود تا سطح زبان خود را ارتقا دهد. برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در این باره می توانید بر روی لینکی با عنوان تحصیل رایگان در اتریش کلیک نمایید.

زمان اخذ پذیریش
 • ژانویه
 • سپتامبر
هزینه ها

۳۸۰ تا ۷۵۰ یورو برای هر ترم

مقاطع تحصیلی
 • لیسانس
 • فوق لیسانس
 • دکترا ( نیازمند سوپروایزر)
شرایط تحصیل

برای تحصیل در اتریش در بعضی از رشته ها شما نیاز به قبولی در آزمون ورودی دارید و برای سایر رشته ها باید حتما قبولی کنکور سراسری ایران را داشته باشید و یا در آن رشته در ایران در حال تحصیل باشید. در نظر داشته باشید که برای دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی شرایط پذیرش اسان نیست و با ریسک همراه است. برای دانشگاه پیام نور نیز اگر ورود شخص از طریق کنکور سراسری باشد ، شرایط همانند پذیرفتگان در دانشگاه سراسری است.

توجه داشته باشید که اگر شخصی در مقطع لیسانس در ایران مشغول به تحصیل باشد باید برای همان مقطع در اتریش اقدام کند و بعد از معادلسازی می تواند و گذراندن واحدهای پیش نیاز به مقطع بالاتر راه می یابد.

شرایط همراه

شما می توانید شخصی را در هنگام تحصیل در اتریش به عنوان همراه داشته باشید اما باید در نظر داشته باشید که ورود شما همزمان نخواهد بود و تا زمانی که وضعیت اقامتی شما مشخص نشود نمی توان برای همراه اقدام کرد. معمولا یک دوره زمانی ۲ الی ۴ ماهه در نظر گرفته می شود.

تحصیل در اتریش و لیست رشته های دانشگاه های اتریش

رشته های با امتحان ورودی
 • Communication Science
 • Drug Discovery and Development
 • Ecos – East Asian Economy and Society
 • Environmental Sciences
 • Evolutionary Systems Biology
 • Middle European interdisciplinary master’s programme in Cognitive Science (MEi:CogSci)
 • Physics of the Earth (Geophysics)
 • Psychology
 • Science-Technology-Society
 • Biology
مقطع لیسانس دانشگاه ملی وین
 • African Studies
 • Ancient History and Studies in Classical Antiquity
 • Astronomy
 • Biology
 • Business Administration
 • Business Informatics
 • Byzantine Studies and Modern Greek Studies
 • Catholic Theology
 • Chemistry
 • Classical Archaeology
 • Classical Philology
 • Comparative Literature
 • Computer Science
 • Dutch Studies
 • Earth Sciences
 • Economics
 • Education
 • Egyptology
 • English and American Studies
 • European Ethnology
 • Fennistics
 • Geography
 • German Philology
 • History
 • History of Art
 • Hungarian Studies
 • International Business Administration
 • Islamic Theology
 • Japanology
 • Jewish Studies
 • Journalism and Communication Studies
 • Koreanology
 • Languages and Cultures of South Asia and Tibet
 • Law
 • Linguistics
 • Mathematics
 • Meteorology
 • Musicology
 • Nutritional Sciences
 • Oriental Studies
 • Pharmacy
 • Philosophy
 • Physics
 • Political Science
 • Prehistory and Historical Archaeology
 • Protestant Theology
 • Psychology
 • Religious Education
 • Romance Studies
 • Scandinavian Studies
 • Sinology
 • Slavonic Studies
 • Social and Cultural Anthropology
 • Sociology
 • Sport Science
 • Statistics
 • Theatre, Film and Media Studies
 • Transcultural Communication
دانشگاه وین کارشناسی ارشد
 • Advanced Theological Studies
 • African Studies
 • Ancient History and Studies in Classical Antiquity
 • Ancient Oriental Philology and Oriental Archaeology
 • Anglophone Literatures and Cultures
 • Anthropology
 • Applied Linguistics
 • Arab World Studies
 • Astronomy
 • Austrian Studies – Cultures, Literatures, Languages
 • Banking and Finance
 • Behavior, Neurobiology and Cognition
 • Bioinformatics
 • Biological Chemistry
 • Botany
 • Business Administration
 • Business Informatics
 • Byzantine Studies and Modern Greek Studies
 • Cartography and Geoinformation
 • Chemistry
 • Chemistry and Materials Technology
 • Classical Archaeology
 • Classical Philology
 • Communication Science
 • Comparative Literature
 • Computational Science
 • Computer Science
 • Conservation Biology and Biodiversity Management
 • Contemporary History and Media
 • Cultural Differences and Transnational Processes (CREOLE
 • Culture and Society of Modern South Asia
 • Development Studies
 • Drug Discovery and Development
 • Dutch Studies
 • Earth Sciences
 • East Asian Economy and Society
 • Ecology and Ecosystems
 • Economics
 • Education
 • Egyptology
 • English Language and Linguistics
 • Environmental Sciences
 • Ethics for Teachers and Professionals
 • European Ethnology
 • Evolutionary Systems Biology
 • Finno-Ugrian Studies
 • Food Chemistry
 • Gender Studies
 • General Linguistics
 • Genetics and Developmental Biology
 • Geography
 • German as a Foreign and Second Language
 • German Philology
 • Global History and Global Studies
 • Health and Physical Activity
 • Historical Research, Auxiliary Sciences of History and Archival Studies
 • History
 • History and Philosophy of Science – HPS
 • History of Art
 • Hungarian Studies
 • Indo-European Studies
 • Interdisciplinary East European Studies
 • International Business Administration
 • Islamic Religious Education
 • Japanology
 • Jewish Studies
 • Journalism and Communication Studies
 • Koreanology
 • Languages and Cultures of South Asia
 • Mathematics
 • Media Informatics
 • Meteorology
 • Middle European interdisciplinary master’s programme in Cognitive Science (MEi:CogSci
 • Molecular Biology
 • Molecular Microbiology, Microbial Ecology and Immunobiology
 • Musicology
 • Nursing Science
 • Nutritional Sciences
 • Pharmacy
 • Philosophy
 • Physics
 • Physics of the Earth
 • Political Science
 • Prehistory and Historical Archaeology
 • Protestant Theology
 • Psychology
 • Regional Research and Regional Planning
 • Religious Education
 • Romance Studies
 • Scandinavian Studies
 • Science-Technology-Society
 • Sinology
 • Slavonic Studies
 • Social and Cultural Anthropology
 • Sociology
 • Sport Science
 • Statistics
 • Study of Religions
 • Theatre, Film and Media Studies
 • Tibetology and Buddhist Studies
 • Translation
 • Turkish Studies
 • Urban Studies
 • Zoology

تحصیل در اتریش و لیست دانشگاه های با شهریه کم برای تحصیل در اتریش

• دانشگاه علوم کاربردی (Technikum Wien)
• دانشگاه فناوری گراتس (Technische Universität Graz)
• دانشگاه فناوری وین (Technische Universität Wien)
• دانشگاه علوم کاربردی وین (Universität für angewandte Kunst Wien)
• دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی وین (Universität für Bodenkultur Wien)
• دانشگاه هنر و طراحی لینز (Universität für künstlerische und industrielle Gestaltung Linz)
• دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس (Universität für Musik und darstellende Kunst Graz)
• دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien)
• دانشگاه گراتس (Universität Graz)
• دانشگاه اینسبروک (Universität Innsbruck)
• دانشگاه کلاگنفورت ( Universität Klagenfurt)
• دانشگاه لینز (Universität Linz)
• دانشگاه موزارت سالزبورگ ( Universität Mozarteum Salzburg)
• دانشگاه سالزبورگ (Universität Salzburg)
• دانشگاه وین (Universität Vienna
• دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس (University of Music and Dramatic Arts in Graz)
• دانشگاه دامپزشکی وین (Veterinärmedizinische Universität Wien)
• آکادمی بین المللی هنرهای زیبای وین (Vienna International Fine Art Academy)
• کالج مهندسی ولز (WCE)
• دانشگاه اقتصاد وین (Wirtschaftsuniversität Wien)

تحصیل در اتریش و بررسی دانشگاه های خصوصی اتریش

 تحصیل در اتریش از طریق دانشگاههای خصوصی برای بسیاری از دانشجویان آسان تر است، به دلیل اینکه برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی اتریش می توان مدرک زبان انگلیسی(آیلتس) را جایگزین مدرک زبان آلمانی ارائه داد ، سطح لازم جهت پذیرش در دانشگاههای خصوصی اتریش حدود آیلتس ۶ یا ۶٫۵ تعیین شده است؛ اما تفاوت دانشگاههای خصوصی با دانشگاههای دولتی در تفاوت هزینه های دانشگاهها است زیرا برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی فرد بایستی شهریه دانشگاه را پرداخت نماید که این شهریه بستگی به رشته و دانشگاه متفاوت است؛ اما می توان حدود شهریه دانشگاهها را از ۴٫۰۰۰ یورو تا ۱۲٫۰۰۰ یورو در نظر گرفت.

تحصیل در اتریش در دانشگاههای خصوصی

تحصیل در اتریش و لیست رشته های دانشگاه های خصوصی اتریش

زمان اخذ پذیریش
 • ژانویه
 • سپتامبر
هزینه ها

با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است ولی به صورت میانگین ۱۴ هزار یورو در سال

مقاطع تحصیلی
 • لیسانس
 • فوق لیسانس
 • دکترا ( نیازمند سوپروایزر)
شرایط تحصیل

برای دانشگاه های خصوصی نیاز به قبولی کنکور سراسری نیست اما برای اقدام برای مقطع لیسانس باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشید. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی شما نیاز به مدرک آیتلس ۶ یا ۶٫۵ دارید.

معمولا در ابتدا شما برای تحصیل یک مصاحبه دارید که هدف از آن تعیین سطح زبان و دانش و هدف شما می باشد.

معمولا اگر تمامی مدارک شما اماده باشد پذیرش تحصیلی ۲ الی ۳ هفته به طول می انجامد.

شرایط همراه

شما می توانید شخصی را در هنگام تحصیل در اتریش به عنوان همراه داشته باشید اما باید در نظر داشته باشید که ورود شما همزمان نخواهد بود و تا زمانی که وضعیت اقامتی شما مشخص نشود نمی توان برای همراه اقدام کرد. معمولا یک دوره زمانی ۲ الی ۴ ماهه در نظر گرفته می شود.

رشته های دانشگاه مودول

کارشناسی

 • BBAwith a major in Event Management
 • BBAwith a major in Hotel Management
 • BBAwith a major in Hotel Management and Operations
 • BBAwith a major in Tourism Management
 • BScin International Management
 • BScwith a major in Entrepreneurship and Governance
 • BScwith a major in Interactive Marketing

کارشناسی ارشد

 • MScin International Tourism Management
 • MScin Management
 • MScin Sustainable Development, Management and Policy
 • Executive
 • MBAMaster in Business Administration
 • Executive, part-time

دکترا

 • PhDin Business and Socioeconomic Sciences
لیسانس دانشگاه وبستر
 • International Relations
 • Management
 • with possible emphasis in International Business or Marketing
 • Media Communications
 • Psychology
 • Bachelor of Science (BS) degrees are awarded in the following majors
 • Business Administration
 • Students are also able to complete coursework within the following minors:
 • Business
 • Economics
 • European Studies
 • History
 • International Relations
 • Media Communications
 • Philosophy
 • Political Science
 • Psychology
فوق لیسانس دانشگاه وبستر

زمان پذیرش

 • مارس
 • اکتبر

رشته ها

 • Master of Arts
 • International Relations
 • Psychology with emphasis in Counseling Psychology ( می توان برای پاییز و تابستان هم اقدام کرد)
 • Finance
 • Marketing

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مقطع دکترا در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مقطع موسیقی در اتریش

تحصیل در اتریش و معرفی دانشگاه های برتر

دانشگاه های اتریش در سطح جهان از رنکینگ بسیار بالایی برخوردار بوده اند. توجه داشته باشید که دانشگاه وین اتریش در رتبه بندی QS ، رتبه ۱۵۴ جهانی را دارد و همچنین دانشگاه تکنولوژی وین در رتبه ۱۸۲ واقع شده است و پس از آن رتبه دانشگاه اینسبروک ۲۸۶ می باشد. به این ترتیب در زیر تعدادی از دانشگاههای شناخته شده اتریش که از رنکینگ بالایی برخوردار هستند را معرفی مینماییم :

لیستی از دانشگاه های معتبر در کشور اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل در اتریش و شرایط ویزای همراه

تحصیل در اتریش این امکان را برای دانشجو فراهم می کند که بتوانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال تقاضای ویزای همراه را داشته باشند. برای دریافت این ویزا بایستی تمکن مالی در حساب فرد نشان داده شود و همراه باید سطح زبان A1 را به سفارت ارائه دهد. بهتر است که برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش فرد و خانواده هم زمان اقدام نکرده و ابتدا دانشجو یا فرد اصلی اقدام نماید و پس از اخذ ویزای تحصیلی اتریش برای همراهان خود درخواست الحاق همراه را ارائه دهد.

همراه ـ ویزای همراه ـ مهاجرت به خارج از کشور با همراه

ویزای همراه اتریش

تحصیل در اتریش و هزینه های زندگی دراتریش و شرایط کار ضمن تحصیل در اتریش

به طور میانگین برای زندگی در اتریش ما به ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار نیاز دارید و این مبلغ تمامی مخارج شما را پوشش می دهد. همچنین با کار ضمن تحصیل می توانید بخش اعظم این هزینه ها را پوشش دهید . شرایط کار ضمن تحصیل در اتریش به صورت زیر است.

 • لیسانس ۱۰ ساعت
 • فوق لیسانس ۲۰ ساعت
 • دکترا ۳۰ ساعت

البته تعداد ساعت ها با توجه به درخواست کارفرما متفاوت است و اگر تقاضای بیشتری داشته باشد می توان برای آن اقدام کرد. همچنین بعد از اتمام تحصیل به مدت یکسال به شما مهلت داده می شود که دنبال کار بگردید و وضعیت اقامت خود را تغییر دهید.

همچنین همراه شما در ابتدا اجازه کار ندارد و با توجه به تخصص و مهارت می تواند از اداره کار اتریش (AMS) مجوز کار دریافت کند.

تحصیل در اتریش و سخن پایانی

با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره شرایط تحصیل در اتریش و سايرکشورهای مختلف دنيا در صفحات این سایت مشاهده می فرمایید میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب قوانین تحصیل در اتریش و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی اتریش و همچنين اخذ ویزای تحصیلی اتریش و راه های مهاجرت تحصیلی به اتریش این مقاله را مطالعه نموده و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف حتما مشاوره اخذ نمایید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تماس مستقیم در باب مهاجرت به اتریش و راههای تحصیل در اتریش و تحصیل در دانشگاههای اتریش به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید . شما می توانید تمام سوالات خود در مورد اقامت تحصیلی اتریش را در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کرده و در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ آن ها برسید. همچنین بخش پرسش و پاسخ همگانی محل مناسبی برای اشتراک تجارب با سایز عزیزان است.

شما عزیزان اگر می خواهید مهاجرت به اتریش و اطلاعات در خصوص شرایط تحصیل در اتریش داشته باشید و اگر به دنبال اخذ اقامت اتریش هستید . و می خواهید تحصیل رایگان در اتریش و یا کار ضمن تحصیل در اتریش داشته باشید و اگر می خواهید از قوانین تحصیل در اتریش آگاه شوید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص بحث تحصیل در اتریش  و اقامت پس از تحصیل در اتریش مشاوره رایگان اخذ نمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

170 پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »
 1. سمن گفته:

  سلام
  تشکر می کنم از اطلاعات کامل و مفیدی که در اختیار ما قرار می دید.
  خسته نباشید می گم به همه دست اندر کاران موسسه ملک پور
  من ۱۹ سالمه و می خوام برم اتریش درس بخونم. خواهر و برادرم اونجا مشغول به کار و تحصیل هستن. می خوام برم اتریش و رایگان درس بخونم. میشه منو راهنمایی کنید باید چی کار کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام ممنون از شما دوست عزیز
   برای تحصیل رایگان در اتریش شما می بایست در کنکور سراسری در ایران قبول شده و چندین واحد را پاس کتید و سپس با داشتن مدرک a2میتوانید پذیرش بگیرید.

   پاسخ
 2. R Dpr گفته:

  سلام به شما عزیزان در موسسه خوب ملک پور،
  می خواستم بپرسم که آیا برای تحصیل رایگان در اتریش حتما نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه دولتی در ایران هست؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض،ادب
   بله دوست عزیز در برخی رشته ها نیاز هست که قبولی از دانشگاههای ایران داشته باشیید و چندین واحد رو هم در ایران گذرانده باشید. البته برخی از رشته ها ازمون ورودی دارند.

   پاسخ
 3. رادین گفته:

  با سلام بنده مدرک زبان آلمانی b1 دارم و از دانشگاه دولتی سمنان فارغ التحصیل شدم. من می تونم برای مقطع فوق ليسانس اتریش برای تحصیل رایگان اقدام کنم؟ ۲۹ سالمه

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز شرایط شما برای تحصیل رایگان در اتریش بسیار مناسب به نظر می رسد.

   پاسخ
 4. دنیا برزگر گفته:

  سلام وقتتون بخیر خیلی مقالتون کامل و عالی بود.
  من ۲۲ سالمه و (سراسری) لیسانس حقوق دارم. میتونم برای دانشگاه دولتی اتریش اقدام کنم؟ ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما با داشتن مدرک a2 آلمانی می توانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه ملی وین اقدام نمائید .

   پاسخ
 5. H گفته:

  سلام دکتری دولتی در رشته کشاورزیم و ۳۶ سال سن دارم..شرایط تحصیل در دانشگاه دولتی اتریش رو دارم؟و کلا تا چه سنی می تونم شرایط تحصیلی در دانشگاه دولتی اونجا رو بگیرم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیزمدرک فوق لیسانستون رو از دانشگاه دولتی گرفتید؟برای تحصیل در کشور اتریش تا ۴۲-۴۳ سال ریسک پائینی خواهید داشت.

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   دوست عزیز برای تحصیل در دانشگاه ملی وین می بایست قبولی کنکور دولتی رو داشته باشید . ضمن اینکه سن شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس با ریسک بالائی همراه هست.

   پاسخ
 6. محمد گفته:

  با سلام ، من مدرک دیپلم با معدل کل ۸ و پیش دانشگاهی با معدل کل ۱۴ رو دارم ، لیسانس منابع طبیعی رو با معدل ۱۲ دارم ، ولی برای کارشناسی می خواهم اقدام کنم زبان a1 آلمانی و آیلتس ۶ رو دارم میشه اقدام کردم برای تحصیل برای کارشناسی برای اتریش؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز برای تحصیل رایگان در اتریش نیاز به مدرک زبان A2 و قبولی در کنکور ایران رودارید .ضمن اینکه سن شما هم مهم هست .چند ساله هستید؟

   پاسخ
 7. PARI گفته:

  باعرض سلام و خسته نباشید من لیسانس کامپیوتر نرم افزار میباشد و مال دانشگاه دولتی شریعنی است من الان دانشجو نفر اول دانشگاه غیر انتفاعی هستم در مقطع کارشناسی ایا برای من امکان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش وجود دارد

  Rating: ۴
  پاسخ
 8. مهدی آزادمنش گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت شما، در تمام مقالات فرموده اید که برای ویزای تحصیلی باید تمام مدارک تحصیلی مقاطع مختلف را همراه با ریز نمرات و دیپلم ۱۲ساله ارائه بدید اما نفرموده اید که افرادی که از هنرستان های فنی حرفه ایی فارغ التحصیل میشن و دیپلمشون ۱۱ساله هست و اصلا پیش دانشگاهی ندارن باید چکار کنن

  Rating: ۴
  پاسخ
 9. محمد گفته:

  سلام
  میخواستم بدونم در مقطع کارشناسی ارشد فقط با کارکردن میشه هزینه های تحصیل و زندگی رو تامین کرد ؟
  و سوال دوم
  چه مشاغلی برای رشته تاریخ در اتریش وجود دارد و مدرک مورد نیاز برای این مشاغل چیه ؟
  و سطح در آمد این مشاغل چقدره ؟
  ببخشید سوال ها مبهم و طولانی شد
  ممنون

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، در هنگام تحصیل در اتریش به صورت محدود اجازه کار دارید و این کار بخشی از هزینه های شما را پوشش می دهد. لطفا مقاله مشاغل موردنیاز اتریش را مطالعه بفرمایید. برای اطلاع از درامد نیاز باید سایت های کاریابی را بررسی کنید.

   پاسخ
 10. حدیث سلطانی گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من خانمی ۳۵ساله ‌‌و مجرد هستم لیسانس آموزش زبان انگلیسی (دانشگاه آزاد) و فوق لیسانس علوم تربیتی (در مرحله ارائه پایان نامه )دانشگاه آزاد دارم و۱۱سال هم سابقه تدریس در آموزش و پرورش رو دارم.میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل مجدد در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های اتریش شانسی دارم یا خیر.ممنونم از توجهتون?

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در حال حاضر مدرک دانشگاههای آزاد مورد قبول اتریش نمی باشد و می توانید برای کشور دیگری اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 11. سعید گفته:

  سلام خدمت جناب دکتر ملک پور عزیز:
  میخواستم بدونم که مدرک پیام نور برای اپلای دانشگاه اتریش معتبره؟
  و همچنین هزینه وکیل چقدره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در حال حاضر مدرک دانشگاههای پیام نور ، غیر انتفاعی ،آزاد مورد تایید نیست برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 12. mie editor3 گفته:

  با سلام تحصیل در اتریش رایگان است بنابراین دریافت بورس با سختی بسیاری همراه است که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 13. مینا گفته:

  ممنون میشم من و راهنمایی کنین
  من در حال حاضر ۳۰ساله و مدرک تحصیلی لیسانس حسابداری است
  کاردانی حسابداری را سراسری روزانه و کارشناسی حسابداری و غیر انتفاعی خوندم و دیپلم هنرستان فنی هم حسابداری بوده
  ۸ سال سابقه کار و ۵ سال سابقه بیمه دارم،از نظر مالی متوسط به نظر شما برای دانشگاههای اتریش شانسی دارم یا نه و اینکه در اتریش کورس زبان انگلیسی هم برگذار میشود که اگر دانشگاه نتونستم پذیرش بگیرم در کورس زبان شرکت کنم و از این طریق اجازه کار و اقامت بگیرم؟
  هزینه زندگی و تحصیل و کیفیت زندگی در هلند بهتر است یا اتریش با شرایط من؟
  در هلند هم هزینه تحصیل زیاد است در کورس زبان انگلیسی شرکت میکنم جهت کار و اقامت
  ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام با توجه به تغییر قوانین اتریش متاسفانه مدرک دانشگاهی غیر انتفاعی را نمی پذیرد بنابراین بهتر است برای کشور دیگری اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 14. محمد گفته:

  سلام و عرض ادب
  من کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل از دانشگاه بهشتی دارم و مدرک آیلتس ۶ .. چطور میتونم برای دکتری همین گرایش در دانشگاه وین تحصیل کنم ؟ خیلی ممنون اگر پاسخ بدید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی باید در ابتدا سوپروایزر خود را پیدا نمایید و سپس بتوانید اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 15. پردیس گفته:

  سلام وقت بخیر من ۱۸ سالمه دیپلم تجربی دارم مدرک زبان ندارم و میخوام رشته داروسازی رو بخونم(دکترا) به نظر شما کدوم کشور مناسب تره و پذیرشش راحت تره
  ممنونم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای کشورهای متفاوتی اقدام نمایید مانند انگلیس ، کانادا ، روسیه ، ترکیه ، آلمان و . . . برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 16. پردیس گفته:

  سلام من ۱۸ سالمه دیپلم تجربی دارم مدرک زبان ندارم ولی یک ساله دارم میخونم و میخوام داروسازی بخونم میخوام بدونم شرایط تحصیل داروسازی در وین به چه صورته ؟
  و اینکه بجز اتریش چه کشورای دیگه ای برای تحصیل داروسازی بهترن

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   برای ورود به رشته های پزشکی و یا داروسازی باید در ابتدا دوره علوم پایه را بگذرانید که برای این امر باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشید اما می توانید برای کشورهای انگلیس ، مجارستان ، کانادا ، روسیه و….. اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 17. محمد گفته:

  سلام
  من دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان مقطع لیسانس هستم
  میخوام بعد از تموم شدن لیسانس مکانیک برای لیسانس جامعه شناسی در اتریش اقدام کنم
  ایا امکان پذیر هست؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی اما در پروسه ویزا شانس پایینی خواهید داشت به همین دلیل می توانید برای مقطع فوق لیسانس اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 18. hassan گفته:

  سلام من ۴۷ ساله هستم فوق لیسانس مکانیک. ایا میتونم برای فوق لیسانس مکانیک در المان یا اتریش اقدام کنم؟ محدودیت سنی ندارد؟ با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی امکان اقدام را دارید اما در پروسه ویزا برای آلمان محدودیت سنی وجود دارد اما می توانید از طرف دیگر اقدام نمایید که بهتر است با کارشناسان حقوقی و با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 19. سعید گفته:

  با سلام،بنده سال ۸۸ از آموزشکده فنی همدان در رشته برق صنعتی فارغ‌التحصیل شدم و مشغول به کار شدم،با کنکور سراسری هم پذیرفته شدم،سوالم اینه که میتونم واسه تحصیل برم اتریش؟و اینکه هزینه اولیه چقدر است؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی باید اطلاعات کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد علاوه بر آن در صورتی می توانید برای اتریش اقدام نمایید که از دانشگاه سراسری فارغ التحصیل شده باشید برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 20. امين گفته:

  درود خسته نباشيد.
  بنده چنتا سوال برام پيش اومده ممنون ميشم جواب بدين.
  بنده در دانشگاه علمي كاربردي كارداني كارگرداني ميخونم و قصدم اين بود بعد از گذراندن كارشناسي در ايران براي مقطع كارشناسي ارشد به اتريش يا يه كشور اروپايي ديگر مهاجرت كنم و اقامت دائم رو بگيرم. طبق نظرات شما اينطور فهميدم كه مدرك دانشگاه هايي مثل علمي كاربردي يا آزاد يا غيرانتفاعي رو نميپزيرن درسته؟
  و اينكه بنده رشته هنر حساب ميشم بازم تاثير داره يا حرفي ك شما زدين مختص رشته هاي خاصيه؟
  واينكه اگه برا كارشناسي در دانشگاه هنر تهران مدرك كارشانسي رو بگيرم مشكل حل ميشه و براي ارشد ميتونم برم يكي از دانشگاه هاي اتريش مثل هنرهاي زيبا يا موسيقي و هنرهاي تجسمي.
  بازم تشكر ميكنم از سايت خوبتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بله متاسفانه اتریش در حال حاضر مدرک دانشگاه سراسری را میپذیرد و مدرک دانشگاههای دیگر مورد قبول اتریش نخواهد بود علاوه برآن برای ورود به رشته های هنری باید نمونه کار بسیار قوی ارائه نمایید تا بتوانید پذیرش و سپس ویزای تحصیلی را اخذ نمایید .

   پاسخ
 21. اميد غفاري گفته:

  با سلام.
  اينجانب فارغ التحصيل سازه هاي هيدروليكي سال ۱۳۷۸ از.دانشكاه علم.و صنعت داراي,۵ سال سابقه تدريس در دانشكاه دولتي و ۱۴ سال تجربه در بروزه هاي اجرايي و نمره آيلتس جنرال ۶ و توانايي مالي متوسط هستم آيا امكان اخذ,بذيرش از دانشكاه هاي اتريش,يا كشورهاي ديكه وجود.داره با سباس

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بله امکان پذیر است و می توانید اقدام نمایید همچنین این امکان را دارید که بتوانید برای کشورهای دیگر نیز اقدام داشته باشید اما باید شرایط کامل خود را ذکر بفرمایید تا مورد بررسی قرار گیرد که می توانید برای اطلاعات بیشتر با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 22. محمد گفته:

  درود و عرض ادب
  محمد هستم از تهران، مدرک کاردانی و لیسانس معماری از دانشگاه علمی و کاربردی دارم، در رشته باستان شناسی دانشگاه سراسری روزانه در مقطع ارشد مشغول به تحصیل هستم، آیا امکانش هست با اینکه زبان انگلیسی و آلمانی مسلط نیستم در کشور و دانشگاه های اتریش پذیرش تحصیلی در رشته باستان شناسی بگیرم و همراه همسر و فرزندم به اتریش بیام؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز در حال حاضر کشور اتریش تنها مدرک دانشگاههای سراسری را می پذیرد به همین دلیل امکان اقدام برای دانشگاههای دیگر وجود ندارد علاوه بر آن امکان همراه همزمان نیز وجود ندارد و در ابتدا فرد اصلی باید وارد کشور شود و سپس همراهان وی برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 23. reza گفته:

  سلام.
  همسر من لیسانس تربیت بدنی از دانشگاه ازاد با معدل بالای ۱۷داره میخواستم بدونم شانس پذیرش در دانشگاه های اتریش را داریم؟
  درحال حاضر داریم زبان میخونیم. اگر بگین چه مدرک زبانی نیازه و هزینه حدودی چقدره ممنون میشم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی با توجه به تغییر قانونی که در اتریش وجود داشته است در حال حاضر امکان اخذ پذیرش برای دانشجویان دانشگاه آزاد وجود ندارد و شما دوست عزیز می توانید برای کشورهای دیگری اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 24. اميرحسين گفته:

  سلام خسته نباشيد. من اميرحسين هستم ١٩ سالمه و كرمانشاه زندگي ميكنم درحال حاضر دانشجو ترم چهار كارشناسي عمران دانشگاه جهاد هستم و دوره هاي زبان انگليسي رو گذروندم و مدرك ttc هم دارم و درحال حاضر براي گرفتن مدرك الماني b1 دارم كلاس ميرم . چندتا سوال خدمتتون داشتم كه لطف كنيد پاسخ بدين ممنون . ١- اينكه من سربازي نرفتم و ميخواستم بدونم اگه بخوام براي اقامت اقدام كنم ايا اقامت تحصيلي مناسبه و ايا در اين صورت امكان گذاشتن وثيقه هست يا خير؟ ٢-اينكه من داراي پشتوانه مالي حدودا ۱۰۰۰۰ يورو هستم ، و اونطوري كه خودتون داخل فيل صوتي گفتين و در وبسايت چك كردم كشور هاي المان و اتريش تحصيل رايگان دارند، سوالم اينه شما كدوم رو پيشنهاد ميكنيد و كدوم در كل بهتره ؟، در ضمن رشته براي من مهم نيست هدف من ادامه تحصيل در هر رشته ايي هستش فقط نياز به اخذ پذيرش دانشگاه در اين دو شهر رو دارم اگه شما پيشنهادشون ميكنيد
  ٣-در اخر ميخواستم اينم اضافه كنم كه من مدرك ديپلمم رشته وياضي بوده با معدل حدود ١٥ و ميخواستم اگر كشوري رو پيشنهاد ميكنيد هزينه كلي ماهيانه و ساليانه اون رو هم ذكر كنيد ممنون.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   امکان مهاجرت و ادامه تحصیل برای شما فراهم است و می توانید اقدام نمایید اما با توجه به تغییر قانون باید در زمانی که مدرک اصلی کارشناسی را اخذ نمودید مجددا اطلاعات را دریافت نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 25. یحیی گفته:

  با سلام و عرض ارادت خدمت جناب دکتر ملک پور،
  یحیی هستم ۵۰ ساله دارای مدرک فوق لیسانس زبان انگلیسی با معدل D از دانشگاه پونای هند در سال ۲۰۰۵. متاهل هستم و یک فرزند دختر ۱۴ ساله دارم.
  جناب دکتر عزیز، ۱۴ ساله که در دانشگاههای مختلف ایران تدریس میکنم اما بدلیل نداشتن امنیت و ثبات شغلی (هیات علمی نشدن و نداشتن حقوق ماهیانه) کاملا مستاصل شدم تا حدی که به فکر پناهندگی آلمان افتادم اما با گوش دادن به فایلهای صوتی شما به خاطر خطر پناهندگی تغییر عقیده دادم. نقدینگی اینجاب حدود ۲۵ میلیون تومن میباشد. لطفا در خصوص مهاجرت به آلمان و اتریش چه بصورت تحصیلی چه بصورت کاری بنده را راهنمایی بفرمایید. خواهش میکنم بنده را نجات دهید. ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز امکان مهاجرت به بسیاری از کشورها برای شما فراهم است اما باید شرایط شما کاملا بررسی گردد در ابتدا هزینه بسیار کمی برای مهاجرت دارید بهتر است هزینه خود را افزایش دهید و سپس برای مهاجرت اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 26. میلاد گفته:

  سلام اقای ملک پور
  برای ویزای تحصیلی چطور میشه این قضیه ساپورتر رو حلش کرد
  میگن باید ساپورتر از اقوام درجه یک باشه
  خب اونایی که ندارن نمیتونن تحصیل کنن؟
  اگه یه شخص دیگه ساپورتر شه چرا قبول نمیکنن.؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اخذ ویزا باید ساپورتر را حتما ارئه نمایید اما بهتر است برای اطلاعات بیشتر با دفاتر mie تماس حاصل نمایید

   پاسخ
 27. سعید گفته:

  سلام دکتر ملک پور لطفا درباره تحصیل و اقامت از دوره دبیرستان و دبیرستانهای شبانه روزی و هزینه های ان و نیز شرایط همراه و …. نیز توضیح فرمایید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   تحصیل در دبیرستان های اتریش بستگی به نوع دبیرستان متفاوت است و ممکن است سالی ۱۰ هزار یورو به بالا هزینه در بر داشته باشد . به همراه ویزا داده نخواهد شد و تمامی موارد بر عهده ی مدرسه خواهد بود . با تشکر

   پاسخ
 28. مشاور حقوقی گفته:

  سلام جناب ملک‌پور.من ۲۶ سالم هست و دانشجوی سال دو رشته پزشکی در مجارستان شهر پچ هستم با معدل بالا.زبان انگلیسی رو کاملا روان صحبت میکنم و مدرک ب۲ در زبان آلمانی دارم.شرایط مالی خوبی دارم.آیا برای من امکان ادامه تحصیل در آلمان یا اتریش وجود داره ؟

  پاسخ
 29. اتنا. اقازاده گفته:

  باسلام من ۳۰سال دارم لیسانس شیلات (تکثیر و پرورش)دارم و همسرم هم ۳۰سالشونه و دیپلم گرافیک کامپیوتر داره با توضیحات جنابعالی و تحقیق در مورد اتریش ،علاقمند شدیم اما در مورد تحصیل ایا امکان داره که بنده یک رشته جدید رو مجدد از لیسانس بخونم؟و همسرم امکان داره با دیپلم بتونه ادامه تحصیل بده؟

  پاسخ
 30. مشاور حقوقی گفته:

  باسلام ،دختر من ۲۰ساله هست ولیسانس معماری از موسسه آموزش عالی خاوران دارد،و فوق دیپلم دانشکده فی و حرفه ای الزهرا مشهد و دیپلم کاردانش معماری دارد همچنین کارشناسی ارشد دانشگاه غیر انتفاعی محدث نوری شهرستان نور قبول شده است،قصد ادامه تحصیل در اتریش و آلمان را دارد،لذا خواهشمندم راهنمایی فرمایید که آیا با این مدرک کارشناسی امکان ادامه تحصیل کارشناسی ارشد وجود دارد یا خیر ؟و چه مدرک زبان و با چه نمره ای لازم است و همچنین اگر امکان تحصیل در مقطع ارشد وجود ندارد ،از چه مقطعی میتواند ادامه دهد؟

  پاسخ
 31. مشاور حقوقی گفته:

  سلام وخسته نباشید .۲۶سالمه قصد مهاجرت تحصیلی دارم ومیخواستم بدونم دانشگاه های علمی کاربردی مقطع کاردانی مکانیک در خاج از کشور اعتبار دارند مثل اتریش نروژ یا امثال اینها ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
 32. مشاور حقوقی گفته:

  سلام من ۱۸ سالمه میخواستم بپرسم شرایط پذیرش تحصیل دراتریش یا هر کشور دیگ چطوریه؟ایا ب معدل کار دارن با ریز نمره ها؟اگ بخواهیم بریم نیاز ب مدرک زبان هست؟و اگر بخایم بریم اونجا زبان بخونیم هزینه کالج رو پرداخت کنیم چطوریه هزینش؟ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
 33. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و احترام وخسته نباشید خدمت جناب آقای ملک پور خانمی هستم ۳۲ ساله متاهل و دارای دو فرزند ۸ ساله و ۵ ساله با مدرک لیسانس حسابداری از دانشگاه پیام نور شیراز و قصد تحصیل در کشور اتریش یا آلمان را دارم و بیشترین هدفم از اقامت تحصیل فرزندانم در اتریش یا آلمان هست و شوهرم هم سابقه کار جوشکاری دارد ولی متاسفانه مدرک تحصیلی ندارد لطف کنید راهنمایی کنید من از چه طریق اقدام به اقامت کنم و خودم هم تمایل زیادی به ادامه تحصیل دارم البته اگه میشه راه هایی هم که همسرم بتواند اونجا کار کنه و خودم هم تحصیل وبعد از ان کار کنم را توضیح بدهید و اینکه کی باید اقدام کنم برای ارسال مدارک وروشهای قانونی با تشکر از راهنمایی هاتون

  پاسخ
 34. بابک گفته:

  با سلام و عرض ادب. من و همسرم فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد هستیم. من به مدت ۶ سال به عنوان برنامه نویس کامپیوتر مشغول به کار هستم و همسرم هم در بخش بازرگانی خارجی مشغول هستند. می خواستم ببسنم آیا هسرم میتونه در رشته بازرگانی یا رشته های مرتبط در اتریش ادامه تحصیل بده؟ اگر پاسخ مثبت هست شرایط به چه شکل هست و آیا امکان تحصیل رایگان در این فیلدها وجود داره؟ یک سوال دیگه که از خدمتتون داشتم اینه که آیا در صورتیکه همسرم در اتریش تحصیل کنه من میتونم اونجا کار کنم یا خیر؟ صمیمانه از راهنمایی شما سپاسگزارم.

  پاسخ
 35. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و عرض ادب، جناب آقای دکتر ملک پور اینجانب علی هستم ۳۸ ساله دارای مدرک کاردانی حسابداری از دانشگاه آزاد با ۷ سال سابقه کار متاهل دارای ۲ فرزند ۴ و ۶ ساله همسرم لیسانس مامایی از دانشگاه دولتی با معدل ۱۷٫۹۰ با ۷ سال سابقه کار مرتبط و دارایی ام در حدود ۳۰۰ میلیون، خواهرم ۱۷ سال است که مقیم آلمان هستن و همسرشون هم آلمانی هستن، خودمم تجربه اخذ ویزای شنگن از سفارت آلمان یک سفر یک ماهه به اروپا رو داشته ام، در مورد خود حمایتی کل دارایی من همین است و نمیتونم ماهی ۲۰۰۰ یورو درآمد نشان بدهم، از شما خواهش میکنم اگر راهی برای من یا همسرم یا هر دو جهت اخذ ویزای تحصیلی از انگلستان یا اتریش یا آلمان و یا خود حمایتی اتریش بدون داشتن درآمد ماهیانه ۲۰۰۰ یورو، وجود دارد راهنمایی بفرمایید، ضمنا بفرمایید که همزمان من میتونم برای مقطع کارشناسی و همسرم برای ارشد جهت اتریش اقدام کنیم؟ و اینکه در طول دوران تحصیل برای گذران زندگی با توجه به اینکه ما دو فرزند داریم فقط و فقط میتوان هفته ای ۱۰ ساعت کار دانشجویی انجام داد؟ و هیچ کار دیگری جهت کسب درآمد به هیچ وجه نمیشه انجام داد؟ با تشکر از محبت حضرتعالی جناب دکتر،

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 36. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و عرض ادب، جناب دکتر ملک پور جسارتا میخواستم بپرسم دفاتر همکار که شما در سایتتان معرفی کرده آید بابت مشاوره همانند خود حضرتعالی اطلاعات کاملی را به ما میدهند؟ و در صورت عقد قرارداد در نهایت کار اصلی را برای جنابعالی ارسال میکنند و شما انجام میدهید؟ یعنی تضمین انجام کار دفتر شماست؟ و همچنین میخواستم بدونم اگر برای مقطع کارشناسی برای اتریش اپلای کنیم برای مدتی که درس میخوانیم و در کلاس زبان آلمانی هستیم برای یک خانواده ۴ نفره چند یورو در سال بابت هزینه ها باید داشته باشیم؟ آیا خوابگاه خانوادگی هم وجود دارد؟ و در پایان اینکه در طول زمان تحصیل غیر از ۱۰ ساعت در هفته کار دانشجویی هیچ گونه راه دیگری جهت کار کردن و کسب درآمد وجود ندارد تا بتوانیم در اتریش امرار معاش کنیم؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 37. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید. من و همسرم قصد مهاجرت به اتریش را داریم. میخواستم ببینم اگه هر دوی ما یا یکی از ما برای ویزای تحصیلی اقدام کنیم شرایط خوابگاه دانشجویی در اتریش به چه شکل هست و اینکه آیا امکان داشتن خوابگاه متاهلی وجود داره یا باید حتما خونه اجاره کنیم؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 38. پرند گفته:

  با عرض سلام واحترام .من ۳۷ ساله و دارای مدرک کارشناسی ارشد با معدل ۱۸٫کارشناسی ۱۸و کاردانی ۱۷ در رشته ارتباط تصویری هستم .لطا راهنمایی بفمایید چطور میتونم برای پذیرش درمقطع دکترا در دانشگاه هنر در اتریش اقدام کنم؟

  پاسخ
 39. هنگامه گفته:

  سلام وقتتون به خیر
  میخواستم درباره تحصیل درمقطع دبیرستان دراتریش بپرسم
  درمورد هزینه های تحصیل و اینکه آیا باید از قبل زبان آلمانی بلد باشم یا اینکه می تونم دراتریش یاد بگیرم؟
  اگر لطف کنین توضیح بدین میخواستم راجبه اجاره خونه هم بدونم
  قصد مهاجرت به همراه دوستم رو دارم
  وضعیت مالی خانواده هامون متوسط هست و دنبال کم هزینه ترین راه هستیم
  آیا راهی واسمون وجود داره؟!
  میتوینم در حین تحصیل کار هم کنیم؟!
  واینکه اگر بخوایم از موسسه حقوقی شماکمک بگیریم چقدر هزینه میشه واسمون
  من در مدرسه نمونه دولتی درس میخونم با معدل بالا
  دوستم هم معدل بالایی داره
  هردو درحد متوسط زبان انگلیسی بلدیم

  خوشحالم می کنین اگر جواب بدین

  پاسخ
 40. مشاور حقوقی گفته:

  سلام و درود خدمت جناب دکتر ملکـ پور عزیز شرایط من ٢٢ سال دارم پیش دانشگاهی ندارم دارای مدک کاردانی معدل ١۴ دارای مدرک کارشناسی عمران ناپیوسته دانشگاه ازاد با معدل ١۵ مدرک زبان هم ندارم اما تا حدودی هم به المانی و هم انگلیسی اشنایی دارم تا اخر شهریور ٩٧ دارای گواهی اشتغال به تحصیل هستم لطفا راهنمایی کنید برای ادامه تحصیل چطور میتونم برای اتریش یا هر کشور اروپایی دیگر اقدام کنم

  پاسخ
 41. مشاور حقوقی گفته:

  سلام جناب اقای ملک پور خسته نباشید بنده معروف از سنندج دارای مدرک لیسانس گرافیک هستم ۳۵ ساله هستم بشدت عاشق گرافیک هستم ونمونه کارهای زیادی هم دارم دوست دارم در اتریش ادامه تحصیل و به کار گرافیک بپردازم اخرین نرم افزارهای گرافیکی رو هم مسلط هستم فقط زبان م خیلی ضعیفه لطفا راهنمایی م کنید چطوری اقدام کنم ممنون از محبتتون

  پاسخ
 42. مشاور حقوقی گفته:

  سلام اقای دکتر، خسته نباشید. من یه پسر ۱۲ ساله دارم می خواستم بپرسم چطوری می تونم پسرم رو به کشور اتریش بفرستم. حداکثر تا سه سال دیگه. ایا خودمم می تونم همراه پسرم بیام اتریش؟ من لیسانس نرم افزار و فوق لیسانس برنامه ریزی درسی دارم. برای من امکان تحصیل یا کار هست؟ البته من ایران یه شغل دولتی دارم. هم خودم و هم پسرم کلاس زبان میریم. نمره آیتلس چند میخواد اتریش؟ هزینه زندگی تو اتریش چقدره؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  پاسخ
 43. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و احترام. من ۲۶ سالمه مدرک کارشناسی حسابداری دارم از دانشگاه غیرانتفاعی گنجنامه همدان البته مدرک کاردانی رو از دانشکده فنی حرفه ای کرمانشاه گرفتم ولی شبانه بودم معدل کل کارشناسیم ۱۶/۸۱ شد. میخواستم بدونم میتونم برای ادامه تحصیل در دانشگاه اتریش درس بخونم شرایط چطور هست و هزینه زندگی اینکه خوابگاه میدن یا نه. سپاس

  پاسخ
 44. amin گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت شما
  بنده دیپلم تجربی هستم با معدل کل ۱۵ در پیش دانشگاهی: میخواستم بدونم که آیا میتونم برای مقطع کارشناسی برم اتریش: محدودیتی هم در رشته ی مورد نظر ندارم یعنی هر رشته ای که دارای آینده ی شغلی باشه رو میخونم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ
 45. حسین مصطفوی اصفهانی گفته:

  اخذویزای تحصیلی در اتریش کلا چقدرهزینه دارد، اعم از حق وکالت، هزینه کتاب و آموزش زبان آلمانی، منزل یا خوابگاه، پوشاک و…. متشکرم

  پاسخ
 46. Atousa گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید،من دانشجوی ترم اخر لیسانس میکروبیولوژی هستم اگر بخوام دندان پزشکی بخونم نیاز برای امتحان نیاز به بلد بودن این رشته؟و اگر بخوام رشته خودمو ادامه بدم یا تغذیه چطور؟؟من این ۳ رشته خیلی علاقه دارم نمیدونم کدام برام پذیرشش اسونه؟؟و کدام دانشگاه در اتریش خوبه؟؟

  پاسخ
 47. رامتين گفته:

  سلام وقتتون به خير
  من امسال تحصيلات دبيرستانيم تموم شد و كنكور هم دادم امكانش هست كه براي تحصيل رايگان در دانشگاه هاي اتريش از الآن اقدام كنم ؟ يعني رشته ي دانشگاهي در اتريش انتخاي كنم ؟ با تشكر

  پاسخ
 48. عباس زندیه گفته:

  با سلام میخواستم بدونم با سن ۲۱ و معدل شانزده و نیم سال چهارم و چهارده و هفتاد سال سوم و در شرایطی که دانشجوی حسابداری دانشگاه آزاد هستم البته بدون آزمون ورودی واگر آیلتس شش بگیرم چقدر شانس دارم برای پذیرش در دانشگاه های حتی ضعیف نروژ یا بلژیک یا اتریش

  پاسخ
 49. نیما گفته:

  سلام من فوق لیسانس نر افزار از دانشگاه آزاد تهران واحد جنوب با معدل ۱۶.۳۳ دارم و فارغ التحصیل ۱۳۸۵ و متولد ۱۳۵۹ هستم، برای تحصیل رایگان در مقطع دکترا در اتریش شرایط برای من چگونه است؟ با تشکر از لطف شما.

  پاسخ
 50. علیرضا ابراهیمی گفته:

  سلام من و همسرم فارغ التحصیل رشته معماری در مقطع کارشناسی هستیم.آیا شرایط ادامه تحصیل و کار در اتریش یا سوید برای ما وجود دارد؟

  پاسخ
 51. ازاد گفته:

  سلام و خسته نباشید ممنون از اطلاعات خوبتون / من دانشجوی طراحی صنعتی هستم و قصد مهاجرت به خارج از ایران دارم و اتریش گزینه اول منه میخواستم ببینم برای رشته های هنر چه شرایطی هست و ایا برای این رشته ها هم تحسیل رایگان ؟ و اینکه اگه کشوری بهتر برای رشته من سراغ دارید لطفا معرفی کنید

  پاسخ
 52. عباسعلی محمدی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم اگه تو کنکور ایران پزشکی قبول نشدیم میتونیم در اتریش پزشکی بخونیم واینکه خود دانشگاه ورودی دارد یا نه؟
  ممنون

  پاسخ
 53. سارا گفته:

  با سلام.
  من لیسانس IT از دانشگاه علمی کاربردی دارم و همسرم دیپلم کامپیوتر، امکان دریافت پذیرش از دانشگاههای اتریش ( فوق برای من و لیسانس برای همسرم ) رو داریم؟ بدون داشتن مدرک زبان آلمانی البته…. مخارج حدودا به چه شکل هست؟ متشکرم پیشاپیش

  پاسخ
 54. جواد گفته:

  سلام
  من چند سال کنکور دادم ولی نتونستم پزشکی قبول بشم
  میخواستم بدونم شرایط تحصیل پزشکی در اتریش به چه صورته؟ چطور میشه پذیرش گرفت؟ هزینه ها چطوره؟ لطفا جواب بدید

  پاسخ
 55. شیرین گفته:

  سلام من لیسانس حسابداری دارم از پیام نور
  در حال حاضر هم دانشجوی ارشد روانشناسی هستم دانشگاه اصفهان خواستم ببینم چطور میتونم برای اپلای دکترا اقدام کنم
  واینکه مصاحبه در چه حد و با چه زبانی انجام میشه
  آشنایی هم با زبان آلمانی ندارم
  با تشکر

  پاسخ
 56. مرتضی گفته:

  با عرض سلام میخواستم ببینم هزینه تحصیل در رشته پزشکی و مهندسی واقعا رایگانه اگر نه سالانه چقد میشه ؟

  پاسخ
 57. بیژن شهریاری گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  بنده لیسانس رشته ی علوم کامپیوتر از دانشگاه سراسری میباشم و دو تا مدرک بین المللی تخصصی در زمینه ی کامپیوتر از دو شرکت مختلف دارم.
  آیا امکان تحصیل در مقطع فوق در کشور اتریش برایم میسر است؟؟

  پاسخ
 58. سعید گفته:

  سلام
  من یک فرزند پسرکلاس سوم ابتدایی دارم…اگربخواهم برای رشته پزشکی توی اتریش یا دانمارک براش برنامه ریزی داشته باشم، به چه صورتی باید اقدام کنم؟
  سوال دوم درمورد خودم هست: من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی درسال ۱۳۸۰ هستم…برای ادامه تحصیل درمقطع دکتری دراتریش یادانمارک چگونه می توانم اقدام کنم وهزینه های تحصیل به چه صورت خواهدبود؟
  مرسی

  پاسخ
 59. Mohammad reza گفته:

  با سلام و احترام

  پسرم در حال حاضر کلاس سوم
  دبیرستان است و سال آینده 
  خرداد ماه (۹۶) دیپلم میگیرد و باید
  مهرماه آینده پیش دانشگاهی بخواند
  تا خرداد سال ۹۷که بتواند کنکور
  شرکت کند و دانشگاه قبول شود

    می خواهم سال آینده خرداد و تیر
  ماه که سوم دبیرستان خود را تمام
  می کند یعنی ۱۱ سال درس خوانده و از
  لحاظ سنی ۱۷ سال ۴ ماه خواهد داشت
  برای ادامه تحصیل به اتریش یا
  آلمان برود

  از آنجایی که در اتریش و آلمان
  ادامه تحصیل شرطی است که در باید
  در دانشگاههای ایران قبول شده
  باشد تا بتواند همان رشته را در
  اتریش و آلمان ادامه دهد

  و پسرم حداکثر تا ابتدای سال ۲۰۱۸ می
  تواند از کشور خارج شود و بعد
  سرباز محسوب می شود

  آیا می تواند برای ادامه تحصیل به
  اتریش بیاید یک یا دوسال زبان
  بخواند و کالج برودو همان جا
  بلافاصله دانشگاه برود؟

  احتمالا در آلمان افرادی که در
  ایران دانشگاه قبول نشده اند می
  توانند با گذراندن یکی دوسال کالج
  بعد وارد دانشگاه شوند

  آیا در اتریش هم چنین امکانی هست؟

  ضمن اینکه خودش دوست دارد پزشکی
  بخواند و تا کنون معدلی کمتر از ۱۸
  نداشته است

  این نکته را باید عرض کنم نظر خودم
  اول اتریش است بعد آلمان و بعد
  انگلستان

  نکته دیگری که باید عرض کنم پسرم
  در سن ۱۲ سالگی سفری توریستی به
  انگلستان داشته هم چنین به
  کشورهای  عربستان ،امارات ،
  تایلند و مالزی سفر داشته است و
  زبان انگلیسی اش در حد آیلتس است
  ولی هنوز آزمون آیلتس شرکت نکرده
  است

  خودم نیز در سال ۱۵ سال گذشته
  سفرهای توریستی به کشورهای
  تاجیکستان ، پاکستان ، ترکمنستان
  ، ترکیه ، سوریه ، عراق ، لبنان ،
  عربستان ، ایتالیا، فرانسه ،
  موناکو ، آلمان ، انگلستان ،
  فرانسه ، امارات ، تایلند  و
  مالزی داشته ام

  و برای تقویت و تثبیت تحصیل پسرم
  چنانچه اقدامی لازم است راهنمایی
  بفرمائید چه کنم

  و شما چه کمک هایی می توانید انجام
  دهید

  با سپاس
  محمدرضا
  mkhadm@yahoo.com
  ایمیل صحیح

  پاسخ
 60. Yalda گفته:

  سلام..خسته نباشید
  من دیپلم و پیش دانشگاهی رو تموم کردمو ۱۹ سالمه، معدل دیپلمم ۱۷ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۹ شد!
  توی مدارس تیزهوشان درس میخونم و رزومه پژوهشی قوی ای دارم
  زبان آلمانی و انگلیسی مسلط ام و از گوته مدرک B2 رو هم گرفتم و میخوام C1 رو هم بگیرم توی چند ماه آینده
  چندین مدرک بین المللی کامپیوتر و برنامه نویسی هم دارم
  یک سال هم سابقه کار برای آموزش زبان انگلیسی دارم
  شانسی هست که بتونم توی اتریش پزشکی بخونم؟

  پاسخ
 61. وحید گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استادان من امسال فارغ التحصیل رشته تجربی شدم میخواستم دندانزشکی یا پزشکی رو با هزینه کم بخونم شما کدوم کشور رو بهم پیشنهاد میکنید در ضمن کارت پایان خدمت هم دارم و سن م۱۹ هست خواهشنمدم راهنماییم کنید ممنون

  پاسخ
 62. ramyar گفته:

  سلام من مدرک کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه از دانشگاه آزاد با معدل ۱۸ دارم آیا برای تحصیل در مقطع دکترا می توانم اقدام کنم،نحوه اقدام به چه صورتی خواهد بود.با تشکر از شما

  پاسخ
 63. نیلوفر گفته:

  سلام خسته نباشید…من لیسانس مهندسی تکنولوژی صنایع شیمایی هستم با معدل بالای ۱۷
  برای دانشگاه وین بورس میشم؟
  کسی که نصفه های لیسانس باشه برای ادامه لیسانس میتونه اونجا بره؟
  چون شنیدم میشه اگه حداقل ۲ سال از لیسانس و خونده باشه ادامه اش رو اونجا بخونه که البته درسایی که پاس شده معادل سازی میشه
  از رشته های ریاضی است،مکانیک سیالات ممنون

  پاسخ
 64. رامین رستم خانی گفته:

  با سلام و احترام
  اینجانب با ۴۷ سال سن دارای مدرک لیسانس فیزیک (۱۴٫۸۱) و دو تا فوق لیسانس کیفیت (۱۸٫۸۲) ومهندسی صنایع (۱۸٫۹۱) از دانشگاه های معتبردولتی تهران هستم. برای گرفتن مدرک زبان به هشت الی نه ماه زمان نیاز دارم تا مدرک معتبر با نمره خوبی دریافت کنم. چند مقاله علمی پژوهشی و علمی ترویجی و کنفرانسی داخلی دارم و دو مقاله ISI در دست داوری. بنظر شما شانسی برای پذیرش دکترای رشته مهندسی صنایع در دانشگاه های معتبر اطریش با زبان انگلیسی را دارم؟( بیش از بیست سال سابقه کار دولتی در زمینه رشته فوق لیسانسم دارم )

  پاسخ
 65. مهرشاد گفته:

  با سلام و عرض ادب
  ۳۰ سال سن دارم و معدل دیپلم هم ۱۳ هستش به شدت می خوام در کشور اتریش و یا هلند تحصیل کنم مدرک آیلتس ۶٫۵ هم دارم در این زمینه چطور میتونم راهنمایی بگیرم ازتون؟

  پاسخ
 66. سعید اظهری گفته:

  با سلام و عرض ادب
  اینجانب با ۳۴ سال سن دانشجوی ترم آخر مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان هستم… آیا برای مقطع دکتری می تونم برای یکی از دانشگاه های معتبر اتریش اقدام کنم؟ ممنون از راهنمایی شما

  پاسخ
 67. Hosein گفته:

  با عرض سلام
  من دانشجوی رشته ی فیزیک در مقطع لیسانس با معدل ۱۵٫۱۰ از دانشگاه سراسری(رازی) هستم و در بهمن امسال فارغ التحصیل می شم و میتونم مدرکم رو آزاد کنم و همچنین در حال آماده شدن برای امتحان B2 آلمانی هستم .آیا میتونم برای سال تحصیلی زمستان ۲۰۱۷ یا ترم تابستان بعدش اقدام کنم ؟ (ترجیحا از دانشگاه وین(با اولویت بیشتر) یا گراتس چون این دو تا دانشگاه گرایش مد نظرم رو دارن)
  مشکلی در ویزا گرفتن برای وجود نداره؟

  پاسخ
 68. مونا گفته:

  سلام

  من ارشد برنامه ریزی منطقه ای دارم و علاقه مند هستم که شرایط حضور در مقطع دکترای شهرسازی دانشگاه های اتریش را بدونم
  نمره زبان ۷ ایلتس دارم

  پاسخ
 69. شریف گفته:

  سلام من ترم آخر کشاورزی دانشگاه ازاد هستم معدل بالای۱۷زبان انگلیسیم خوبه..میخواستم بدونم برای تحصیل تو دانشگاه های اتریش به زبان انگلیسی نیاز به مدرک زبان آلمانی هم هست؟؟و اینکه برای تحصیل تو دانشگاه وین رشته های مرتبط با کشاورزی شانسی دارم؟؟ تشکر

  پاسخ
 70. آرزو گفته:

  سلام و عرض ادب
  من ۴۲ ساله هستم و سالها پيش در رشته حسابداري در مقطع كارشناسي با معدل نه چندان بالا فارغ التحصيل شدم
  ميخواستم بدونم اگر بخوام به اتريش مهاجرت كنم ميتونم پذيرش دانشگاه بگيرم و در كنارش كار هم داشته باشم ؟
  و اينكه ميخوام بدونم ميتونم در چه رشته اي تحصيل كنم و آيا تحصيل رايگان هست يا خير
  با تشكر

  پاسخ
 71. Saeed گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من دارای مدرک دیپلم فنی و ۲۴ سال سن هستم،چگونه و چطور میتونم اقامت تحصیلی اتریش بگیرم؟

  پاسخ
 72. مهدیه سجادی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  فارغ التحصیل
  کارشناسی مهندسی شیمی ازدانشگاه سراسری اراک معدل ۱۶/۱
  کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی از دانشگاه سراسری اراک با معدل ۱۹/۲۶
  دارای مدرک زبان المانی A1
  و در حال خواندن A2
  میخاستم برای ترم ژانویه کارشناسی ارشد یا دکتری در دانشگاه وین ثبت نام کنم
  لطفا مرا راهنمایی کنید
  منتظر پاسخ شما هستم

  باتشکر فراوان

  پاسخ
 73. امین گفته:

  سلام.من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار از دانشگاه آزاد با معدل ۱۴ هستم،مدرک زبان هم ندارم،میخوام تو یه کشور دیگه یه رشته دیگه درس بخونم،به نظرتون کدوم کشور و کدوم دانشگاه با این شرایط من همخونی داره،کدوم کشورها خودشون دوره زبان انگلیسی برگزار میکنن؟

  پاسخ
 74. masi گفته:

  با عرض سلام وخسته نباشید دانشجوی فوق لیسانس شیمی تجزیه هستم میخواستم بدونم مقطع دکترای این رشته در اتریش به زبان آلمانی است یا انگلیسی در ضمن امکان بردن همسرم به عنوان همراه وجود دارد یا خیر؟

  پاسخ
 75. پدرام گفته:

  با سلام و عرض ادب من فارغ التحصیل رشته نرم افزار کامپیوتر هستم.میتونم واسه ادامه تحصیل در اتریش قبولی بگیرم.قصد دارم به زبان المانی درس بخونم و در اتریش این زبان رو یاد بگیرم

  پاسخ
 76. امیر گفته:

  سلام
  قبلا سفارت اتریش مدرک زبان آلمانی نمی خواست ولی یک مدتی بود که مدرک زبان آلمانی میخواد برای ویزا. آیا هنوز این کار ادامه داره یا عین قبل مدرک زبان نمی خواد؟
  ممنون

  پاسخ
 77. فرید نجیبی گفته:

  با سلام خدمت شما.
  بنده دندان پزشک هستم. قصد ادامه تحصیل در رشته اندودونتیکس رو در اتریش داشتم.
  با توجه به هزینه هایی که باید در این زمینه بشه برای مثال فقط شهریه تخصص سالی ۵۰۰۰۰ یورو هستش، آیا بعد از فارغ التحصیلی شرایط برای کار و اقامت دایم فراهم خواهد بود. مهم تر اینکه میتوان هزینه ها را بعد از فارغ شدن جبران کرد.از بابت به صرفه بودن عرض میکنم.
  درامد یه اندودونتیست در اتریش بعد از کسر مالیات چقده؟
  اگر تفاوت چشم گیری با امریکا داشته باشه با در نظر گرفتن هزینه های صورت گرفته و اعتبار کم تر دانشگاه های اتریش نسبت به امریکا شاید انجام این پروسه کار منطقی ای نباشه.
  لطفا راهنمایی بفرمایید. خیلی برام مهم هستش.
  ممنون

  پاسخ
 78. سعید صفرزادگان مقدم گفته:

  سلا و خسته نباشید ایا دفاتر اقای دکتر ملک پور در شهر مشهد شعبه ای دارند چون داخل سایت شعبه ای ذکر نشده است ممنون از شما

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام
   در حال حاضر شما می توانید با تمماس با شماره های ذیل هر امری در زمینه حقوقی دارید به ما بسپارید.
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ
 79. سعید گفته:

  سلام و با عرض خسته نباشید .من ۱۹ سالمه دیپلم و پیش رو پشت سر گذاشتم معدل کل دیپلمم بالای ۱۶ هست و میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته پزشکی ک هم ورودیش اسان باشه و هم خرجش نسبت ب بقیه کمتر باشه شما کدام کشور را پیشنهاد میکنید .ممنون

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام
   چنانچه بتوانید مدرک زبان الممانی اخذ نمایید می توانید برای ورود به دوره کالج های این کشور اقدام نموده و پس از گذراندن امتحان ورودی در سه فیلد زبان شیمی و ریاضی برای دوره پزشکی یا دندانپزشکی و داروسازی وارد دانشگاه های رایگاه این کشور شوید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل کنید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ
 80. راحله گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  اینجانب ۳۸ساله فارغ التحصیل رشته مدیریت دانشگاه دولتی با معدل۱۷/۲۰ هستم میخواستم بپرسم ایا میتوانم برای اخذ اقامت تحصیلی اتریش برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنم و ایا میتوانم بورسیه بگیرم ؟

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رسانند برای رشته ی مدیریت در کشور اتریش احتیاج به آزمون تحصیلی خواهد داشت ولکن پیشنهاد می شود با توجه به مدارک و شرایط عالی شما می توانید برای ادامه تحصیل در کشور های دیگر اروپایی اقدام نمائید و لذا پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
 81. سعید صفرزادگان مقدم گفته:

  سلام و خسته نباشید ایا در هر کشوری ویزای تحصیلی بگیریم الخصوص در اروپا ایا میتوان حین تحصیل و یا وقت ازاد به ایران سفر کنیم یا باید درس ما در ان کشور تمام شود بعد میتوانیم سفر کنیم ممنون از لطف و محبت شما

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رساند در ضمن تحصیل زمانی که در فراغت از تحصیل به سر می برید در یک مدت کوتاه امکان برگشت به کشور خود را خواهید داشت .
   پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
 82. صادق گفته:

  سلام من برای کالج زبان المانی در اتریش اقدام کردم ایا میتونم از بدو ورودم با بلد بودن المانی در حد سلام و علیک و شماره ها و … یه کار نیمه وقت پیدا کنم ؟؟؟؟؟معمولا چه کارهایی پیدا میشه برای امثال ما؟؟ممنون

  پاسخ
  • سمیرا میرزاقایی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   احترامأ شما با ویزای آموزش زبان اجازه کار نخواهید داشت و تنها در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه می توانید استخدام شود و با وجو این شرط نیز احتمال کاریابی در صورت تسلط به زبان آلمانی احتمال کاریابی بسیار بیشتر خواهد بود
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفنهای مؤسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۰ ۸۸ ۶۱۴

   پاسخ
 83. نیلوفر گفته:

  با سلام
  من و همسرم قصد مهاجرت از ایران را داریم البته برای ادامه تحصیل ، ایشان فوق لیسانس الکترونیک از دانشگاه امیر کبیر هستند و من فوق لیسانس MBA . آیلتس ۶ هم داریم . با این وجود کدوم کشور ها برای ادامه تحصیل مناسب تر می باشد ?
  سپاس

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلا وادب
   احتراماً به استحضار می رساند اشان می توانند برای ادامه تحصیل باتوجه به شرایط سنیشان به اکثر نقاط دنیا مهاجرت تحصیلی به همراه شما داشته باشند ولذا سن ایشان نکته قابل تاملی خواهد بود که پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
 84. سلام گفته:

  با سلام
  من فارغ اتحصیل ارشد مدیریت از جهاد دانشگاهی هستم.معدل لیسانس نزدیک ۱۷ و فوق لیسانس بالای ۱۸٫هم اکنون دانشجوی دکترای علوم و تحقیقات تهرانم.
  میخواستم بدونم با اخذ مدرک آیلتس امکان تحصیل در مقطع دکتری (فقط رایگان ) و هزینه زنگی در اتریش و یا کشورهای دیگر معتبر اروپا وجود داره؟ دانشگاه فاند و TR رو قبول داره؟
  اصلا اینکه الان دانشجو هستم اهمیتی داره یا نه؟
  میشه واحدهایی رو که اینجا میخونم رو منتقل کنم؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رساند شما برای تحصیل رایگان در اتریش در مقطع دکترا احتیاج به متقاعد کردن استاد راهنما خواهید داشت و علاوه بر آزمون ورودی در رشته شما شاید مقداری شرایط سخت شود ولکن شما می توانید برای کشور های دیگر اروپایی که هزینه های شما را با بورسیه تامین می کنند وارد شوید لذا پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
 85. مریم بیات گفته:

  با سلام،من فارغ التحصیل دندانپزشکی از دانشگاهه شهید بهشتی تهران هستم،میخواستم بدونم آیا راهی برای رفتن از ایران هست؟و اینکه شرایط تحصیلیو کاری اتریش چجوره؟ایا مادر یا برادرم میشه همراه برد؟ممنون

  پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام وعرض ادب خدمت شما
   احتراما شما می توانید از طریق تحصیل به کشور اتریش ورود پیدا کرده و هم مشغول به تحصیل باشید و هم اشتغال به کار و برادر و مادر به عنوان همراه محسوب نمی شوند اما میتوان برای آنها شرایطی را فراهم نمود لذا برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با موسسه تماس حاصل نمایید
   موفق باشید

   پاسخ
 86. میلاد گفته:

  با عرض سلام، بنده در مقطع کارشناسی نوازندگی پیانو در دانشگاه علمی کاربردی در حال تحصیل هستم و ترم بعد مدرکم رو میگیرم و معدلم هم مطمئنن بالای ۱۸:۵۰ میشه. زبان انگیلیسی هم میتونم نمره ی بالای ۶ توی امتحان آیلس بگیرم. میخواستم بدونم توی اتریس دانشگاهی هست که در مقطع ارشد به زبان انگلیسی تدریس بشه؟؟؟ مدررک علمی کاربردی رو قبول دارن؟؟ میشه بورسیه گرفت( ییعنی بدون سرمایه میشه مهاجرت تحصیلی کرد؟؟؟)
  در کل راجع ب شرایط بورس تحصیلی اتریش هیچ چیز نمیدونم و خوشحال راجع بهش توضیح بدید….
  بینهایت سپاس گذار

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   برای حضور در دانشگاه های اتریش در رشته های هنر می بایست به زبان المانی ازمون های ورودی این کشور را با موفقت پشت سر گذاشت. برای کسب اطلاعات در این زمینه با ما تماس حاصل کنیدشماره تماس :

   ۸۸۵۶۷۳۴۰ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۵۶۷۳۲۶ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۸۶۱۴ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۷۷۲۳ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۸۹۶۸ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۹۰۶۳ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۵۶۹۱۲۲ ۲۱ (۹۸+)

   پاسخ
 87. ali گفته:

  سلام خسته نباشید من ۴ سال پیش کنکور شرکت کردم و دانشکاه پیام نور دماوند قبول شدم اما دانشگاه نرفتم و ادامه ندادم مدرک پیش دانشگاهی دارم آیا دانشگاه های اتریش قبولم میکنن یا باید دوباره کنکور بدم و دانشگاه برم؟

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رساند شما برای اخذ پذیرش در اتریش نیاز به اشتغال به تحصیل و یا پذیرفته شدن در کنکور دارید فلذا پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین المللی موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمائید .
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ
 88. معصومه فاطمی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  پسر من در دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی در رشته مدیریت حرفه‌ای آشپزی در حال تحصیل است. و مدارک بین المللی تیف استرالیا مدیریت هتلداری و آشپزی ملل و مدرک دوره های کباب مدرک گردشگری و فنی حرفه ای رو نیز دارد و میخواهد بعد از اتمام کاردانی در اتریش در رشته مدیریت هتلداری در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهد.
  آیا ایشان می تواند در دانشگاه های اتریش پذیرش بگیرد یا نه؟

  پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   احتراما باید خدمت شریفتان عرض کنیم که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور اتریش در رشته مدیریت هتلداری برای فرزند شما فراهم می باشد که فرزند شما باید مدرک زبان آیلتس نیز به دانشگاه ارائه دهند که در این صورت میتوانند به تحصیل در رشته مدیریت هتلداری در کشور اتریش بپرداند.برای آگاهی از شرایط کلی پذیرش و روداید برای کشور اتریش و بررسی شرایط خود میتوانید با موسسه تماس حاصل کرده و با مشاورین ارشد مشاوره رایگان داشته باشید.
   موفق و پیروز باشید

   پاسخ
 89. Matin گفته:

  با سلام…آیا با معدل دیپلم کم هم میتوان پذیرش گرفت؟؟؟ و اینکه فوق دیپلم من آنجا ارزشی دارد؟در ضمن من آیلتس ۶ دارم کدام رشته ها به زبان انگلیسی میباشد؟

  پاسخ
 90. Mohammad گفته:

  سلام اینجانب فارغ التحصیل فوق لیسانس از دانشگاه دولتی در رشته فلسفه هستم . ایا میتوانم برای دکتری در دانشگاه وین اقدام کنم . درصد پذیرش چقدر است؟ ایا دانشگاه کمک هزینه زندگی هم پرداخت میکند؟

  پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   باید خدمت شریفتان عرض کنیم که امکان تحصیل در دانشگاه های رایگان اتریش برای شما وجود دارد اما از همان ابتدا به شما کمک هزینه ی زندگی شاید تعلق نگیرد اما به دلیل تحصیلات رایگان در اتریش و اجازه کار پاره وقت می توانید هزینه های زندگی خود را ساپورت نمایید و بعداز گذشت یک ترم با کسب شرایطی میتوانید از بورسیه های این کشور نیز استفاده نمایید.
   به طور کلی شما شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارا می باشید و میتوانید برای بررسی دقیق پرمنده خود با مشاورین زبده موسسات همکار آقای ملک پور تماس حاصل کرده و مشاوره رایگان داشته باشید .
   موفق و سربلند باشید
   شماره تلفن های موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان : ۸۸۰۸۸۶۱۴
   ۸۸۰۸۸۹۶۸
   ۸۸۰۸۹۰۶۳

   پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با سلام
   در جواب سوال شما باید گفت که خیر چه در دانشگاه ازاد و چه دولتی در هر صورت می بایست صلاحیت شخص از طریق کنکور احراز شود.

   پاسخ
 91. Ali گفته:

  من مدرک کارشناسی نفت دارم و زبان انگلیسی رو خوب بلدم
  البته پس انداز پولی و منبع درآمدی ندارم و الان در حین انجام خدمت سربازی هستم
  در کجا و آیا اصلا میشناسید دانشگاهی که اگر سطح نمراتم در آنجا بالا باشد بتوانم تقریبا به طور رایگان در آنجا تحصیل کنم
  با تشکر

  پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   باید خدمت شریفتان عرض کنیم که رشته نفت شرایط بسیار ایده آلی در کشور اتریش دارد و شما می توانید به راحتی در رشته نفت در دانشگاه های رایگان اتریش مشغول به تحصیل شوید و با توجه به اجازه کار پارت تایم در حین تحصیل شما میتوانید هزینه های زندگی خود را نیز ساپورت نمایید.
   با توجه به شرایط کلی شما امکان تحصیل به صورت رایگان در اتریش وجود دارد اما اطلاعات جامعی در این باب وجود دارد که شما میتوانید برای اگاهی از این اطلاعات و بررسی دقیق شرایط خود با مشاورین زبده موسسات همکار آقای ملک پور تماس حاصل کرده و مشاوره رایگان شوید و البته از تخفیفات عید سعید فطر نیز بهره مند گردید.
   موفق و پیروز باشید
   شماره تماس موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان:۸۸۰۸۹۰۶۳
   ۸۸۰۸۸۹۶۸
   ۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   آموزش زبان در ایران در حین اقدامات شما برای مهاجرت انجام میشود برای کسب اطلاعات کامل میتوانید با شماره های موسسه تماس بگیرید.
   موفق باشید
   ۸۸۰۸۸۶۱۴
   ۸۸۰۸۹۰۶۳

   پاسخ
  • عاطفه سلطانی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   برای رشته ی پزشکی در اتریش شما باید کنکور این کشور به زبان آلمانی را با موفقیت پشت سر گذارید
   شما میتوانید با شرایط مناسب تر از دیگر کشورهای اروپایی پذیرش تحصیلی اخذ نمائید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.
   شماره های تماس موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان:
   ۸۸۵۶۷۳۴۰-۰۲۱
   ۸۸۵۶۷۳۲۶-۰۲۱
   ۸۸۰۸۸۶۱۴-۰۲۱

   پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »