تحصیل در استرالیا رایگان

تحصیل در استرالیا رایگان

تحصیل در استرالیا رایگان

تحصیل در استرالیا رایگان

آیا تحصیل در استرالیا رایگان است؟ تحصیل در استرالیا رایگان و یا گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به استرالیا چه شرایطی دارد ؟ این سؤال در خصوص تحصیل در استرالیا رایگان بارها و بارها از مؤسسات ما و همچنین مؤسسات همکار ما پرسیده شده است. ما بر این باوریم که تحصیل در استرالیا رایگان امکانپذیر است و افرادی که دارای رزمه علمی درخشان قصد تحصیل در استرالیا رایگان و یا اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا را دارند می توانند به این رویای خود تحقق ببخشند. ما در این مقاله شرایط تحصیل در استرالیا رایگان، هزینه های تحصیل در استرالیا و یا شرایط تحصیل دکترا در استرالیا و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا رایگان و در نهایت اخذ اقامت استرالیا و یا به زبان ساده تر تحصیل رایگان در استرالیا را بیان خواهیم نمود. این مقاله با موضوع تحصیل در استرالیا رایگان توسط کارشناسان و متخصصین مؤسسه حقوقی ملک پور (با همکاری مؤسسه MIE اتریش) ارائه می گردد. کشور استرالیا در سال موفق به کسب رکوردی از جذب دانشجویان بین المللی شده است که در سال ۲۰۱۵ این رکورد به ۶۰۰٫۰۰۰ نفر رسیده است. در این مقاله اطلاعات کلی در مورد هزینه تحصیل در استرالیا ، هزینه های زندگی و فرصت های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی را مطالعه می کنید .

در مورد تمامی راه های مهاجرت به استرالیا و همچنین اخذ اقامت استرالیا باید به تفصیل صحبت شود تا مناسب ترین راه و مقرون به صرفه ترین راه اخذ اقامت استرالیا از جمله تحصیل در استرالیا ، کار در استرالیا ، سرمایه گذاری در استرالیا ، ثبت شرکت در استرالیا ، ازدواج در استرالیا ، تولد فرزند در استرالیا و سایر طرق انتخاب نمود .

 

کمک هزینه دانشجویی در استرالیا

همانطور که می دانید تحصیل در دانشگاههای استرالیا حتی در دانشگاههای دولتی مستلزم پرداخت شهریه است و دانشجویان بین المللی شهریه بیشتری در مقایسه با دانشجویان استرالیا پرداخت می کنند. با این وجود دانشجویان بین المللی می توانند از کمک هزینه های دولتی و یا بورسیه تحصیلی استرالیا استفاده کنند. لذا تحصیل در استرالیا رایگان نیست مگر اینکه شما به عنوان یک دانشجوی ممتاز امکان اخذ کمک هزینه تحصیلی را داشته باشید. دولت استرالیا از دانشجویان بین المللی حمایت می کنند و سالیانه بیش از ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان بین المللی اختصاص می دهد. دانشجویان جهت اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا می توانند مستقیمأ با دانشگاههای استرالیا در ارتباط باشند و یا دانشجویان مقطع دکترا می توانند از استاد  راهنمای خود در دانشگاه مقصد کمک بگیرند.

برای دوره های تحقیقاتی امکان اخذ کمک هزینه تحصیلی از دانشگاههای استرالیا ، استاد و یا مؤسسات خصوصی وجود دارد و دانشجویان مقطع دکترا شانس بالایی برای اخذ کمک هزینه یا بورسیه تحصیلی خواهند داشت. دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در صورتی می توانند کمک هزینه تحصیلی اخد نمایند که رزومه علمی بسیار خوب و یا نمرات بالایی در سالهای اولیه تحصیل داشته باشند. البته برای پیش بینی هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا ما اطلاعات کامل را در این مقاله خدمت شما عزیزان ارائه نمودیم.

 1. University tuition fees in Australia هزینه تحصیل در دانشگاه استرالیا

کشور استرالیا دارای ۴۰ دانشگاه دولتی، دو دانشگاه بین المللی و یک دانشگاه خصوصی است که همه رشته های تحصیلی من شامل رشته های علوم انسانی، فنی و مهندسی، کسب و کار و علوم پزشکی در این دانشگاهها تدریس می شود. هزینه تحصیل در دانشگاههای استرالیا نسبت به رشته تحصیلی و مقطعی که در آن تحصیل می کنید متفاوت است. استرالیا یکی از گرانترین کشورها برای تحصیل است که متوسط هزینه تحصیل سالیانه ۳۳٫۴۰۰ AUD است.

Average tuition based on degree level: میانگین هزینه تحصیل بر اساس مقطع تحصیلی:

دوره کارشناسی: بین ۱۵٫۰۰۰ تا ۳۳٫۰۰۰ دلار استرالیا در سال

دوره کارشناسی ارشد و دکترا: بین ۱۴٫۰۰۰ تا ۳۷٫۰۰۰ دلار استرالیا در سال

دانشگاههای ارزان در استرالیا

شهریه این دانشگاههای در مقایسه با سایر دانشگاههای استرالیا بسیار مقرون به صرفه است:

IPAG School of Business: متوسط هزینه تحصیل ۱۵٫۰۰۰ دلار استرالیا در سال

دانشگاه نیوانگلند: متوسط هزینه تحصیل ۱۸٫۰۰۰ دلار استرالیا در سال

دانشگاه وولونگونگ: متوسط هزینه تحصیل ۱۶٫۰۰۰ دلار استرالیا در سال

دانشگاه ویکتوریا: متوسط هزینه تحصیل ۲۲٫۰۰۰ دلار استرالیا در سال

هزینه تحصیل در دانشگاههای برتر استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا ANU: متوسط هزینه تحصیل ۳۶٫۰۰۰ تا ۳۷٫۰۰۰ دلار استرالیا در سال

دانشگاه ملبورن: متوسط هزینه تحصیل ۳۵٫۰۰۰ دلار استرالیا در سال

دانشگاه سیدنی: متوسط هزینه تحصیل ۳۷٫۰۰۰ دلار استرالیا در سال

دانشگاه کوئینزلند: متوسط هزینه تحصیل ۳۲٫۰۰۰ دلار استرالیا در سال

هزینه های زندگی در استرالیا

دانشجویان به طور متوسط در ماه ۱۸۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار استرالیا هزینه دارند که این مبلغ در شهرهای مختلف استرالیا متغیر است. به طور مثال هزینه زندگی در شهرهای سیدنی و آدلاید بالاتر از هزینه زندگی در سایر شهرهای استرالیاست. این مبلغ شامل هزینه مسکن، خوراک، پوشاک و هزینه های رفت و آمد دانشجوست. در زیر می توانید متوسط هزینه های زندگی چند شهر بزرگ استرالیا را بررسی کنید:

هزینه زندگی در سیدنی: حدود ۲۵۰۰ دلار استرالیا AUD در ماه

هزینه زندگی در آدلاید: حدود ۱۷۰۰ دلار استرالیا در ماه

هزینه زندگی در ملبورن: حدود ۱۲۰۰ دلار استرالیا در ماه

هزینه زندگی در بریزین: حدود ۱۸۰۰ دلار استرالیا در ماه

هزینه زندگی در کامبرا: حدود ۱۰۰۰ دلار استرالیا در ماه

اکثر دانشجویان برای اقامت در استرالیا خوابگاههای دانشگاه یا خانه های محلی را اجاره می کنند البته برخی از دانشجویان به عنوان مهمان با خانواده های استرالیایی زندگی می کنند. هزینه اجاره خانه به طور متوسط ماهیانه ۴۴۰ تا ۱٫۰۸۰ دلار استرالیا است. هزینه اقامت در مهمانخانه ها ماهیانه ۳۲۰ تا ۵۴۰ دلار استرالیا است. هزینه اقامت در خوابگاههای دانشجویی  از ۳۲۰ دلار در ماه تا ۱۰۰۰ دلار متغیر است. هزینه زندگی نسبت به شهری که در آن زندگی می کنید متفاوت است. به عنوان مثال هزینه اجاره آپارتمان در کامبرا بین ۱۴۰۰ تا ۱۷۰۰ دلار در ماه است در حالی که هزینه اجاره یک آپارتمان یکخوابه در سیدنی ۲٫۲۰۰ دلار در ماه است.

هزینه های خوراک

شما برای تهیه مواد غذایی در سوپرمارکت های محلی ماهیانه ۸۰ تا ۲۰۰ دلار AUD نیاز دارید. سعی کنید خرید خود را از ارزانترین سوپرمارکت ها مانند آلدی، وولورورتز و کالس انجام دهید. میانگین هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان ۱۶ دلار است. با توجه به تعداد زیاد مهاجرین آسیایی، یونانی و ایتالیایی شما می توانید تعداد زیادی از رستورانهای آسیایی، یونایی و ایتالیایی را در استرالیا بیابید.

هزینه حمل و نقل در استرالیا

دولت استرالیا برنامه ای تحت عنوان action برای استفاده رایگان از وسایل حمل و نقل عمومی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. نسبت به منطقه ای که در آن زندگی می کنید می توانید از تخفیف های خاص نیز استفاده کنید. مانند QLD در کوئینزلند، SA در استرالیای جنوبی و VIC در ملبورن برنامه های تخفیف دولتی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. همچنین دانشجویان می توانند با اجاره دوچرخه هزینه کمتری برای رفت آمد پرداخت کنند.

همانطور که مطالعه فرمودید هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی قابل توجه است و شهریه های دانشگاه در مقایسه با بسیاری از دانشگاههای اروپایی بیشتر است. با توجه به اینکه اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا ساده نیست و اغلب دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شانس بالایی برای دریافت کمک هزینه تحصیلی ندارند دانشجویانی که قصد تحصیل در مدارس استرالیا و یا مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را دارند می توانند تحصیل خود را در دانشگاههای استرالیا آغاز کنند و در سالهای ابتدایی تحصیل در صورت کسب نمرات ممتاز و شرکت در فعالیت های تحقیقاتی و دانشجویی می توانند جهت بورسیه تحصیلی استرالیا اقدام نمایند. پاسخ به این سؤال که آیا تحصیل در استرالیا رایگان است یا خیر تا حد زیادی در این مقاله توضیح داده شد و در حال حاضر با توجه به افزایش اطلاعات در سایت ها و نشریات اینترنتی اغلب دانشجویان از این نکته که تحصیل در استرالیا رایگان نیست اطلاع دارند و دانشجویان برای تحصیل در دوره دکترا امید بیشتری برای اخذ کمک هزینه و بورسیه تحصیلی استرالیا دارند. این مقاله با موضوع مهاجرت به استرالیا و “تحصیل در استرالیا رایگان” و در نهایت اخذ اقامت استرالیا متعلق به مؤسسه حقوقی ملک پور می باشد. و یا همواره می توانید با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا تماس مستقیم با شعبه مرکزی در وین اتریش در خصوص تحصیل در استرالیا رایگان به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. شادی عبدلی گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام حضور محترم جناب اقای دکتر ملک پور.
  بنده خانم ۳۶ساله هستم لیسانس کامپیوتر دارم و۶سال سابقه کار(البته بدون بیمه ) در زمینه حسابداری و بازرگانی دارم که قصد مهاجرت به استرالیا یا اروپا به همراه پسر ۱۲سالم دارم . بعد از تماس با دفترهمکارتان درتهران متوجه شدم بهتر هست قبل از رسیدن پسرم به سن قانونی اقدام کنم واو را احتمالا در کالج ثبت نام کنم ومقصد استرالیا بهتر از اروپا هست (البته بنا به فرموده همکارانتان ) و فرمودند هزینه یکساله فرزندم دراسترالیا حدود ۱۰۰ملیون هست و من هم بعد از مدت کوتاهی میتونم به او بپیوندم اگر لطف کنید بفرمایید ایا این روند امکانپذیر و انجام شدنی هست ؟ وموضوع دوم اینکه من خودم قبلا در مورد خودحمایتی خیلی فکر میکردم و چون پول ۵۰۰ هزار یورو نداشتم میخواستم بپرسم ایا میشه من با فروش منزلم به قیمت ۳۵۰ میلیون منزلی در پرتغال یا جای دیگه بخرم و اجاره شو پس انداز کنم تا ۴سال بعد با اون و پول دیگه ای که دارم منزل دیگه ای بخرم تا شاید بتونم از خودحمایتی استفاده کنم . ایا امکان پذیره ؟ ایا این بهتره یا مورد پسرم و تحصیل او در دبیرستان ؟ واقعا الان گیج شدم لطف کنید راهنمایی کنید که تا دیر نشده اقدام کنم . “منظورم سن پسرمه “. سپاس از پاسختون.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی اگر سرمایه کافی ندارید بهتر است از طریق تحصیل فرزندتان اقدام نمایید و از این طریق به اقامت و تابعیت دست یابد تا بتوانید سرمایه تان را حفظ نمایید و عملا متحمل ضرر نشوید علاوه بر آن از طریق تحصیل خود نیز می توانید برای کشورهای هلند و دانمارک و …. نیز اقدام داشته باشید تا تحصیل فرزندتان به صورت رایگان باشد در کل روش های متعددی برای مهاجرت دارید که می توانید اقدام نمایید اما بهتر است تمامی شرایط خود را با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید تا بتوانید بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ