تحصیل در استرالیا و شرایط و هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا ۲۰۲۰

تحصیل در استرالیا ، شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا ، اخذ اقامت دانشجویی این کشور و چگونگی دریافت اقامت دائم و یا پاسپورت استرالیا از روش تحصیل و همچنین هزینه های تحصیل و زندگی در کشور استرالیا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. هزینه تحصیل در استرالیا برای سال ۲۰۲۰ چقدر است؟ شرایط تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم چیست؟ آیا تحصیل در استرالیا بدون آیلتس امکان پذیر است؟ شرایط کار پس از تحصیل در کشور استرالیا چگونه است؟ چگونه می توان ویزای تحصیلی استرالیا را گرفت؟ در ادامه با پاسخ به این قبیل سوالات بحث داغ مهاجرت تحصیلی به استرالیا و تحصیل در دانشگاههای استرالیا و حتی مدارس این کشور را بیشتر باز خواهیم کرد. از آنجایی که کشور استرالیا از جمله محبوب ترین کشور ها جهت مهاجرت محسوب می گردد تلاش نمودیم شرایط تحصیل در استرالیا را خدمت شما سروران شرح نماییم. کشور استرالیا به دلیل بهره مند بودن از اقتصادی قوی و همچنین برخورداری از امکانات و رفاه اجتماعی مقصد بسیاری از مهاجران از سراسر دنیا می باشد. در صورتی که با مطالعه این نوشتار سوالاتی برای شما به وجود آمد می توانید با مطرح نمودن آن در قسمت دیدگاهها و یا در بخش انجمن گفتگوی مهاجرتی این وبسایت در زمانی کوتاه با پاسخی کامل و صحیح دست یابید. همچنین اگر تمایل دارید از کلیه راههای مهاجرت به استرالیا نظیر کار ، تحصیل، ازدواج و تولد آگاهی یابید می توانید موضوع مورد نظر خود را با استفاده از کلیدواژه ملک پور جستجو کنید و کلیه مقالات سایت های موسسه حقوقی ملک پور را در این رابطه مطالعه نمایید. علاوه بر اینها اگر مایلید شرایطتان برای اخذ ویزای تحصیلی یا دانشجویی استرالیا سنجیده شود و اطاعاتی کامل بر حسب شرایط خود جهت مهاجرت به دست آورید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور MIE‌ اتریش تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید. در این نوشتار می توانید شرح کامل مباحث زیر را مطالعه نمایید:

تحصیل در استرالیا
 • تحصیل در استرالیا و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در استرالیا در مدارس
 • تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا
 • تحصیل در استرالیا به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در استرالیا و هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا
 • تحصیل در استرالیا و کار دانشجویی
 • تحصیل در استرالیا و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در استرالیا و معرفی دانشگاه های برتر استرالیا
 • تحصیل در استرالیا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی استرالیا
 • تحصیل در استرالیا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در استرالیا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در استرالیا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در استرالیا و شرایط عمومی آن

کشور استرالیا سالانه پذایرای مهاجران بسیاری است که تمایل به تحصیل در استرالیا دارند؛ چرا که این کشور همگام با متد آموزشی روز دنیا پیش رفته و حتی در برخی مواقع در این زمینه پیشگام نیز بوده است. نظام آموزشی که در کشور استرالیا حاکم است با متد آموزشی انگلستان و آمریکا هماهنگی بسیاری دارد و از این رو از جمله کشورهای بسیار با کیفیت در زمینه آموزش و پرورش محسوب می گردد. از جمله عواملی که موجب مهاجرت گسترده اکثریت اتباع دیگر کشور ها به استرالیا می شود در کنار نظام آموزشی قوی، کیفیت بالای زندگی و رفاه اجتماعی و همچنین بازار کار پویا این کشور است. بازار پررونق کار این کشور مدیون رشد اقتصادی بسیار استرالیا در سالهای اخیر می باشد که زمینه کار در کلیه رشته ها به خصوص رشته های فنی و مهندسی را فراهم نموده است. از دیگر عواملی که کشور استرالیا را به جهت مهاجرت پرطرفدار نموده شرایط مناسب آب و هوایی می باشد. شهر کانبرا پایتخت استرالیا و شهرهای ملبورن، سیدنی و پرت از جله شهرهای پرجمعیت این کشور محسوب می گردند. واحد پول استرالیا دلار استرالیا است و جمعیت این کشور چیزی بالغ بر۲۵٫۴۲۱٫۲۰۰ نفر است که مساحتی حدود۷٫۶۹۲٫۰۲۴ کیلومتر مربع این جمعیت را در خود جای داده است. زبان انگلیسی زبان رسمی استرالیا است که می توان از آن به عنوان افزاینده میزان علاقه مهاجران به جهت مهاجرت به این کشور نیز نام برد. در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با تحصیل در استرالیا کسب کنید.

چرا تحصیل در استرالیا - شرایط ویزای تحصیلی استرالیا - شرایط تحصیل در استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا
مهاجرت به استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا
مهاجرت تحصیلی به استرالیا

تحصیل در استرالیا در مدارس

تحصیل در استرالیا در مقاطع مختلف مدرسه برای متقاضیان زیر ۱۸ سال میسر خواهد بود. کودکان در استرالیا از سن ۷ سال وارد مدرسه می شوند و تا ۱۲ الی ۱۳ سالگی در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند. پس از اتمام مقطع ابتدایی وارد مقطع دبیرستان می گردند و مقطع دبیرستان را تا سنین ۱۷ الی ۱۸ سالگی باید به اتمام برسانند. پس از اتمام تحصیل در مقطع دبیرستان وارد دانشگاههای استرالیا می گردند. دانش آموزانی که به تحصیل در کالج علاقمند هستند از سنین ۱۵ الی ۱۸ سالگی می توانند به جای تحصیل در دبیرستان در کالج به ادامه تحصیل بپردازند.

انواع مدارس در استرالیا به دو دسته تقسیم میشود که مدارس دولتی و مدارس غیر دولتی هستند. مدارس دولتی که می توان در آنها تحصیل در استرالیا به صورت رایگان را تجربه نمایند تنها برای افرادی که اقامت کشور استرالیا را دارند و یا پاسپورت این کشور را داشته باشند امکان پذیر است. مدارس غیر دولتی بیشتر مورد استفاده دانش آموزان بین المللی از سایر کشورها است که تمایل به تحصیل در استرالیا در مدارس را دارند. این مدارس به صورت معمول شبانه روزی هستند که در این صورت امکان تحصیل در مدارس استرالیا بدون حضور والدین برای دانش آموزان میسر خواهد بود. لازم به ذکر است که والدین دانش آموزان یعنی پدر و مادر آنها می توانند فرزند خود را در کشور استرالیا همراهی کنند. کشور استرالیا به دانش آموزان بین المللی که تمایل به تحصیل در مدارس خصوصی استرالیا دارند این امکان را فراهم ساخته که والدین و همچنین خواهر و برادر زیر ۱۸ سال خود را با ویزایی تحت عنوان گاردین (Guardian) همراه خود در استرالیا داشته باشند. در ادامه نام برخی از مدارس و کالج های بین المللی استرالیا را در شهرهای مختلف این کشور ارائه نموده ایم :

لیست مدارس و کالج های بین المللی استرالیا

شهر نام مدرسه
کانبرا مدرسه فرانسوی Telopea Park
داروین کالج Kormilda
جیلانگ کالج بین المللی کاردینیا
بریزبن مدرسه بین المللی کورالبین (TKIS)
آدلاید دبیرستان بین المللی Glenunga
پرث مدرسه بین المللی استرالیای غربی (ISWA)
ملبورن آکادمی بین المللی AIA – MSC

تحصیل در مدارس کانادا ـ مهاجرت تحصیلی به کانادا ـ دبیرستان های کانادا

تحصیل در مدارس اتریش
تحصیل در مدارس کانادا
معرفی کالج بلربیز

تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی در دانشگاههای مطرح این کشور برای متقاضیان ایرانی نیز امکان پذیر خواهد بود. دانشگاههایی تحت عنوان دانشگاههای گروه ۸ ، دانشگاه وسترن و همچنین دانشگاه سیدنی از جمله شناخته شده ترین دانشگاهها در کشور استرالیا هستند که به دلیل سابقه بالا و سطح آموزشی بسیار عالی بسیار مورد توجه هستند. به جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا بهتر است متقاضیان دوره فاندیشن را در کالج های این کشور سپری کنند تا بهتر با محیط علمی استرالیا آشنا شده، سطح تسلط به زبان خود را ارتقا داده و با آمادگی بیشتری وارد دانشگاههای این کشور شوند. به جهت تحصیل در مقطع لیسانس در استرالیا بهتر است معدل متقاضی بالای ۱۵ باشد که در صورت کمتر بودن گذراندن دور فاندیشن الزامی می گردد. به همراه داشتن ریز نمرات و همچنین مدرک دیپلم ۱۲ ساله متقاضی از پیشنیازها و الزامات ویزای دانشجویی در این مقطع خواهد بود. به جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا متقاضی باید مدرک آیتلس ۶ ارائه دهد. تحصیل در این مقطع ۴ سال به طول می انجامد. شهریه تحصیل در دانشگاههای استرالیا بسته به مقطع تحصیلی، رشته و همچنین دانشگاه انتخابی متفاوت خواهد بود که به صورت کلی در مقطع کارشناسی هزینه تحصیل بین ۱۰ الی ۲۵ هزار دلار استرالیا می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور ـ تحصیل در مقطع لیسانس در خارج از کشور

تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

شما برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در غالب دانشگاههای استرالیا نیازمند نمره ۶٫۵ آیلتس می باشید. از دیگر شرایط مهم به جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای مطرح استرالیا در مقطع فوق لیسانس می توان به تحصیل متقاضی در دانشگاههای معتبر در مقطع لیسانس اشاره داشت. افرادی که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور استرالیا را انتخاب نموده اند می توانند در هفته ۲۰ ساعت به صورت نیمه وقت کار کنند که در تعطیلات امکان کار تمام وقت در استرالیا نیز وجود دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و ارائه پایان نامه ای قوی در این مقطع می تواند شرایط تحصیل دکترا در این کشور را فراهم سازد که این نکته نیز می تواند بسیار مطلوب باشد. متقاضیانی که از دانشگاههای مطرح استرالیا در مقاطع مختلف فارغ التحصیل می شوند می توانند وارد بازار کار پویا و پیشرفته این کشور گردند و اقامت موقت تحصیلی خود را به اقامت همیشگی از طریق کار در این کشور تبدیل نمایند. از دیگر نکات مهم در رابطه با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید به بهره مندی از معدل بالا در مقطع کارشناسی و همچنین داشتن مقالات قوی اشاره نمود.

تحصیل در استرالیا - تحصیل در دانشگاههای استرالیا - مهاجرت تحصیلی به استرالیا - اقامت تحصیلی استرالیا - زندگی دانشجویی در استرالیا

اعزام دانشجو به استرالیا

تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در کشور استرالیا به یک رزومه تحقیقاتی قوی، کلیه نمرات و ریز نمرات در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، مدرک آیلتس ۷ نیاز خواهند داشت. همچنین به یک استاد راهنما که از متقاضی تحصیل در استرالیا به عنوان یک نیروی کار جهت انجام پروژه های تحقیقاتی نیاز است که البته معمولا استاد راهنما و یا سوپروایزر از قبل با متقاضی مصاحبه ای خواهد داشت. از دیگر مدارکی که جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا از دانشگاههای استرالیا به آن نیاز خواهد بود داشتن مقالات معتبر در ISI است. از دیگر جنبه های مثبت تحصیل دکترا در استرالیا می توان به بالاتر بودن شانس اخذ بورسیه تحصیلی و همچنین پشتیبانی دانشگاههای این کشور از پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی اشاره داشت. در صورتی که متقاضی تحصیل در استرالیا رزومه اتحقیقاتی قوی، مقالات ISI معتبر، پشتیبانی استاد راهنما و همچنین مدرک آیلتس ۷ داشته باشد شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا خواهد داشت که با این شرایط به راحتی می تواند مخارج زندگی خود را در این کشور تامین نماید. هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا بدون بورسیه در حدود ۱۵ الی ۳۵ هزار دلار استرالیا در سال خواهد بود. مدت زمان مجاز به جهت کار ضمن تحصیل برای دانشجویان مقطع دکترا در کشور استرالیا در ایام تحصیلی ۲۰ ساعت در هفته بود و در ایام تعطیلات دانشجویان قادر خواهند بود بصورت Full-time به کار ضمن تحصیل بپردازند.

تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور - ویزای تحصیلی دکترا

تحصیل در استرالیا به همراه بورس تحصیلی

تحصیل دانش آموزان و دانشجویان بین المللی در مراکز آموزشی و دانشگاههای استرالیا رایگان نبوده و آنان مستلزم پرداخت شهریه و دیگر هزینه های زندگی دانشجویی خواهند بود. بورسیه های تحصیل در استرالیا تحت شرایط ویژه ای به دانشجویان و متقاضیانی که از رزومه و CV قدرتمندی برخوردارند اعطا می گردد تا بدین وسیله بتوانند قسمتی از یا همه هزینه های پرداختی جهت شهریه دانشگاه و همچنین مخارج زندگی دانشجویی را جبران نمایند. در واقع اگر در صدد تحصیل رایگان در استرالیا هستید، بهتر است به فکر اخذ بورسیه باشید. در اغلب موارد بورسیه های تحصیلی به دانشجویان مقطع دکترا اعطا می گردد و متقاضیان مقاطع پایین تر آموزش عالی نسبتا از شانس کمتری به جهت اخذ بورسیه یا کمک هزینه های تحصیلی برخوردارند.

برای سال ۲۰۲۰ بورسیه ای تحت عنوان Australia Awards Scholarship برای دانشجویان بین المللی متقاضی بالای ۱۸ سال بمنظور تحصیل در استرالیا آماده است. این بوسیه که به اختصار AAS نیز نامیده می شود یک بورس تحصیلی معتبر برای آن دسته از دانشجویان در سراسر جهان است که می خواهند در استرالیا دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکترا را دنبال کنند.

بورسیه AAS فرصتی را برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه بویژه برای مناطق هند و اقیانوسیه فراهم می آورد تا در دانشگاههای سطح بالای استرالیا مشغول به تحصیل گردند. متقاضیانی که موفق به دریافت این بورسیه تحصیلی خواهند شد دانش و مهارت خود را به جهت ایفای نقش توسعه دهنده در وطن شان تقویت می نمایند.

شایان ذکر است بورسیه مذکور تمام هزینه های تحصیلی و شهریه + بلیط رفت و برگشت هواپیما + هزینه های زندگی دانشجویی تا سقف ۵۰۰۰ دلار استرالیا + بیمه دانشجویی را پوشش می دهد اما متأسفانه در حال حاضر برای سال ۲۰۲۰ به دانشجویان ایرانی تعلق نمی گیرد. با این وجود لیستی از بورسیه های تحصیل در استرالیا که دانشجویان و متقاضیان ایرانی می توانند برای آنها اقدام نمایند در قالب یک جدول ارائه شده است:

نام دانشگاه یا نام بورسیه

مقطع

نوع کمک هزینه

نوع رشته تحصیلی

برای چه ملیتی باز است؟

دانشگاه فناوری سیدنی یا UTS لیسانس Partial Funding Science تمام ملیت ها ( بجز استرالیا و نیوزلند )
دانشگاه فناوری سیدنی یا UTS فوق لیسانس و دکترا فقط شهریه تحصیلی همه رشته ها تمام ملیت ها
بورسیه تحقیقاتی دکتر ادوارد گوبلین فوق لیسانس ، دکترا ، فوق دکترا Partial Funding زمین شناسی ، فیزیک ، شیمی، علوم مواد، باستان شناسی، زیست شناسی تمام ملیت ها
دانشگاه UTS فوق لیسانس فقط شهریه تحصیلی مهندسی و IT تمام ملیت ها
دانشگاه Curtin فوق لیسانس فقط شهریه تحصیلی MBA تمام ملیت ها

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

لینک مقاله پیشنهادی

چنانچه مشتاق اخذ بورسیه به منظور تحصیل در استرالیا هستید، پیشنهاد اکید می نماییم به جهت کسب اطلاعات تخصصی تر در این زمینه به مقاله ای تحت عنوان « شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا » از همین وبسایت رجوع بفرمایید.

بورسیه تحصیلی در دانشگاههای خارجی

برای بررسی شرایط تان بمنظور اخذ بورسیه تحصیلی می توانید «‌ فرم درخواست اخذ بورسیه تحصیلی » را پر نمایید تا مشاورین ما خود با شما تماس بگیرند و نتیجه شرایط تان را به شما اطلاع دهند

فرم درخواست بورسیه تحصیلی

تحصیل در استرالیا و هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

طبیعتا هزینه های زندگی دانش آموزی و دانشجویی در استرالیا بنابر مقطع تحصیلی متقاضیان ، نوع و سطح مراکز علمی که در آنها مشغول به تحصیل می گردند، متغیر خواهد بود. یکی از مهمترین نکاتی که در زمینه تأمین هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا وجود دارد این است که امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی در مدارس و دانشگاههای این کشور وجود ندارد و شهریه های تحصیلی به اصطلاح waive نمی شود مگر با اخذ بورسیه یا کمک هزینه های تحصیلی. در واقع امکان تحصیل رایگان در استرالیا تنها برای اتباع و شهروندان یا افرادی که کارت PR‌ استرالیا را داشته باشند وجود دارد. در ادامه هزینه های تحصیل ( شهریه ها ) در مقاطع مختلف و همچنین سایر هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا را در قالب یک جدول به شما عزیزان ارائه نموده ایم :

هزینه تحصیل در استرالیا

مقطع تحصیلی شهریه ( دلار استرالیا )
دبستان ۷،۸۰۰ الی ۳۰،۰۰۰
دبیرستان ۴،۰۰۰ الی  ۲۲،۰۰۰
کالج ۱۰،۰۰۰ الی ۲۰،۰۰۰
کارشناسی ۱۰،۰۰۰ الی  ۲۵،۰۰۰
کارشناسی ارشد ۱۵،۰۰۰ الی ۳۰،۰۰۰
دکترا ۱۴،۰۰۰ الی ۳۵،۰۰۰

هزینه زندگی در استرالیا

نوع هزینه میزان هزینه ها (دلار استرالیا)
اجاره ماهانه آپارتمان (۱ اتاق خواب) در مرکز شهر ۱،۶۹۷٫۵۷
اجاره ماهانه آپارتمان (۱ اتاق خواب) خارج از مرکز ۱،۲۹۴٫۶۴
اجاره ماهانه آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر ۲،۷۰۰٫۵۱
اجاره ماهانه آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز ۱،۹۰۴٫۹۸
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۷،۹۳۳٫۴۶
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز ۵،۸۳۹٫۱۲
شیر (۱ لیتر) ۱٫۵۰
نان شیرینی تازه (۵۰۰ گرم) ۲٫۶۶
برنج (۱ کیلوگرم) ۲٫۶۵
تخم مرغ ( ۱۲عدد) ۴٫۳۳
پنیر محلی (۱ کیلوگرم) ۹٫۲۹
مرغ (۱ کیلوگرم) ۱۰٫۵۵
گوشت گاو (۱ کیلوگرم) ۱۵٫۲۸
سیب (۱ کیلوگرم) ۴٫۲۵
موز (۱ کیلوگرم) ۳٫۴۳
گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) ۵٫۱۰
سیب زمینی (۱ کیلوگرم) ۳٫۲۵
پیاز (۱ کیلو گرم) ۲٫۵۶
آب (بطری ۱٫۵ لیتری) ۲٫۱۷
غذا برای ۲ نفر در یک رستوران متوسط ۸۰٫۰۰
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) ۴٫۲۰
تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه عادی) ۲٫۰۰
بنزین (۱ لیتر) ۱٫۴۶
شارژ برای آپارتمان ۸۵ متر مربع ۲۰۱٫۶۰
اینترنت ۷۳٫۷۶
۱ دقیقه. تعرفه محلی پیش پرداخت تلفن همراه (بدون تخفیف و برنامه) ۰٫۲۹

نمودار هزینه های زندگی در استرالیا

نمودار هزینه های زندگی در استرالیا

همچنین در راستای دستیابی به اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ها و مخارج زندگی در استرالیا می توانید به مقاله ای با عنوان «‌ هزینه های زندگی در استرالیا » رجوع بفرمایید.

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

تحصیل در استرالیا و کار دانشجویی

از آنجایی که تحصیل در استرالیا برای دانشجویان ایرانی یا سایر دانشجویان بین المللی رایگان نمی باشد، متقاضیان علاوه بر اخذ بورسیه و تأمین هزینه های زندگی دانشجویی شان مجازند بوسیله کار ضمن تحصیل بخش قابل ملاحظه ای از هزینه ها و مخارج اقامت تحصیلی شان در استرالیا را جبران نمایند. تعداد کثیر دانشجویان بین المللی از اقوام و ملل مختلف در استرالیا این کشور را به یک « گلدان مذاب » از دانشجویان با تابعیت مختلف تبدیل نموده است و کار دانشجویی نیز با وجود خیل بالای دانشجویان خارجی در این کشور به آسانی پیدا می شود.

بسیاری از دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی برای دانشجویان محلی و بین المللی فرصت های کاری در داخل دانشگاه و خارج از دانشگاه را ارائه می نمایند. برخی از زمینه هایی که دانشجویان می توانند به دنبال مشاغل پاره وقت باشند عبارتند از:

 • مشاغل فروش خرده فروشی در سوپر مارکت ها ، فروشگاه های دپارتمان
 • غذا و نوشیدنی (پیشخدمت و غیره)
 • مهمان نوازی (هم در آشپزخانه ها ، هم در اداره و هم در خانه)
 • کار کشاورزی (برداشت میوه)
 • فروش و ارتباط از راه دور (مرکز تماس)
 • مدیریت
 • تدریس؛ تبادل مهارت یا زبان

حداقل نرخ ساعتی قانون کار در استرالیا برای یک شغل پایه و مهارت های خاص حداقل ۱۸٫۹۳ دلار خواهد بود. برای شغل هایی که به مهارت های اضافی نیاز دارند ، دانشجویان ممکن است در هر ساعت ۵۰ تا ۸۰ دلار درآمد کسب کنند.

شایان ذکر است که دانشجویان بین المللی در استرالیا با ویزای معتبر دانشجویی می توانند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در حالی که به تحصیل نیز مشغول هستند کار کنند و محدودیتی در تعداد ساعاتی که یک دانش آموز بین المللی می تواند در تعطیلات شناخته شده مراکز آموزشی استرالیا کار کند ، وجود ندارد. لازم به ذکر است که دانشجویان ملزم به پیگیری یک برنامه مطالعاتی مداوم هستند که توسط دولت استرالیا تأیید شده است و کار دانشجویی ایشان نباید به برنامه های تحصیلی شان صدمه ای وارد نماید. همچنین دانش آموزان موظف هستند پوشش بهداشتی دانشجویان خارج از کشور (OSHC) را حفظ نمایند.

شرایط کار ضمن تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در استرالیا و بررسی ویزای همراه

اگر بخواهیم برای اخذ ویزای همراه به جهت تحصیل در استرالیا با شفافیت بالایی اهمیت مطلب را بیان کنیم باید ابتدا سن و سال دانش آموز یا دانشجو را دسته بندی نموده سپس مورد بررسی قرار دهیم:

اگر افراد متقاضی تحصیل در استرالیا سنی کمتر از ۱۸ سال داشته باشند :

چنانچه دانش آموزی که در مدارس یا کالج های استرالیا مشغول تحصیل باشد، یکی از والدین وی قادر خواهد بود با ویزایی تحت عنوان گاردین همراه او باشد. از نکات مثبت تحصیل فرد زیر ۱۸ سال در استرالیا این است که پس از یک وقفه کوتاه امکان پیوستن والد دیگر، برادر یا خواهر به وی نیز وجود دارد.

اگر افراد متقاضی تحصیل در استرالیا سنی بیشتر از ۱۸ سال داشته باشند :

چنانچه فرد متقاضی تحصیل در دانشگاههای استرالیا خود بیش از ۱۸ سال سن داشته و متأهل باشد، قادر خواهد بود همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به خود ملحق نماید. شایان ذکر است که همسر متقاضی می تواند بصورت Full-time در استرالیا مشغول به کار شود.

ویزای همراه برای مهاجرت به خارج از کشور

راهنمای اخذ انواع ویزای استرالیا

تحصیل در استرالیا و معرفی دانشگاه های برتر استرالیا

شاید به رغم هزینه های بالای تحصیل و زندگی در استرالیا ، متقاضیان به دلیل رنکینگ بالای دانشگاههای استرالیاست که این کشور را به مقصدی مناسب برای مهاجرت تحصیلی خود انتخاب می نمایند، زیرا ۷ دانشگاه از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان در کشور استرالیا وجود دارند. بد نیست بدانید که در رشته های فنی – مهندسی، علوم اجتماعی، علوم انسانی، فیزیک، هنر و زیست دانشگاههای این کشور در بین ۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

در جدول زیر نام برخی از معتبر ترین دانشگاههای استرالیا را می توانید مشاهده نمایید :

نام دانشگاه آدرس وب سایت
دانشگاه ملی استرالیا http://www.anu.edu.au/study/information-for/international-students
دانشگاه کانبرا http://www.canberra.edu.au/international
دانشگاه کاتولیک استرالیا https://www.acu.edu.au/international
دانشگاه چارلز استوری http://www.csu.edu.au/international
دانشگاه مککری https://www.mq.edu.au/international.php
دانشگاه جنوب شرقی http://scu.edu.au/international/
دانشگاه سیدنی http://sydney.edu.au/future-students
دانشگاه تکنولوژی، سیدنی http://www.uts.edu.au/future-students/international
دانشگاه وولونگونگ https://www.uow.edu.au/future/international/index.html
دانشگاه گریفیت http://www.griffith.edu.au/international
دانشگاه ملی استرالیا http://www.anu.edu.au/study/information-for/international-students
تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا

تحصیل در استرالیا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

به منظور تحصیل در استرالیا باید در ابتدا از دانشگاههای مورد نظر و یا مدارس آن پذیرش اخذ نموده و بعد جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اقدام نمود. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی عبارتند از:

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی

 • پاسپورت
 • عکس
 • ریز نمرات کلیه مقاطع تحصیلی به همراه ترجمه رسمی
 • در صورت وجود ارائه سوابق کاری
 • مدرک زبان ( در صورت تمایل به اخذ پذیرش مدارس نیازی به ارائه مدرک زبان نیست)
 • ارائه مدارک تحصیلی مقاطع سپری شده با ترجمه رسمی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی

 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه یا مدرسه
 • ارائه کلیه مدارک هویتی نظیر شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه سوابق کاری در صورت وجود
 • ارائه فرم های تکمیل شده درخواست ویزا
 • ارائه گواهی الکترونیکی ثبت نام

تحصیل در استرالیا و موقعیت کار پس از تحصیل

افرادی که تحصیل در استرالیا را انتخاب می کنند پس از فارغ التحصیلی می توانند به مدت ۱۸ ماه در کشور استرالیا اقامت داشته به دنبال کار بگردند که در این مدت زمان نیز اجازه کار خواهند داشت. از شروط تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در استرالیا این است که کاری که دانشجو پیدا میکند می بایست حتما در ارتباط با رشته تحصیلی خود باشد، در غیر این صورت برای وی ویزای کاری صادر نمی شود. اگر دانشجو پس از اتمام تحصیلات خود توانست در زمینه رشته تحصیلی خود مشغول به کار شود آنگاه می تواند با چند سال کار و پرداخت بیمه و مالیات به اقامت دائم استرالیا دست یابد. سطح آموزش در دانشگاههای استرالیا بسیار بالاست با این شرایط نه تنها شانس کاریابی پس از فارغ التحصیلی برای متقاضیان در استرالیا بسیار بالاست بلکه در دیگر نقاط جهان نیز متقاضیان با توجه به رزومه تحصیلی خود می توانند جهت کاریابی اقدام نمایند. از جمله نکاتی که می توان در رابطه با تحصیل در استرالیا یاد نمود وجود زمان مناسب با ایجاد ارتباط با جامعه استرالیایی می باشد. لازم به ذکر است که کشور استرالیا به واسطه صنایع متعدد و همچنین رونق کسب و کار با کاهش نرخ بیکاری همراه بوده است می توان گفت در سالهای اخیر کشور استرالیا با پایین ترین نرخ بیکاری مواجعه بوده است. « هزینه ویزای کاری استرالیا » عنوان مقاله ای است که شما را به دیدی وسیع تر در این خصوص راهنمایی نماید. در ادامه می توانید نرخ بیکاری استرالیا را در سالهای گذشته مشاهده نمایید.

نمودار نرخ بیکاری کشور استرالیا در سالیان اخیر

تحصیل در استرالیا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

لازم به ذکر است که با تنها اخذ اقامت تحصیلی استرالیا نمی توان شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور را فراهم نمود. اما تحصیل در استرالیا می تواند شرایطی به جهت اخذ اقامت پاسپورت را ایجاد نماید. به این صورت که متقاضی پس از فارغ التحصیل شدن با یافتن کار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی و همچنین با استفاده از برنامه های مهاجرت کاری استرالیا اقامت دائم استرالیا را دریافت نماید. افرادی که در کشور استرالیا تحصیل می کنند پس از اتمام تحصیل می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای ساب کلاس ۴۸۹ تغییر دهند و به مدت ۱۸ ماه فرصت دارند به جستجوی کار بپردازند. لازم به ذکر است ویزای ۴۸۹ استرالیا قابل تمدید نمی باشد و متقاضی ظرف ۱۸ ماه باید کار مناسب یافته و استخدام گردد. مهاجرانی که در کشور استرالیا مشغول به کار هستند، پس از سپری شدن ۴ سال و کار و زندگی در این کشور می توانند جهت اخذ اقامت دائم به اداره مهاجرت استرالیا مراجعه نموده و با ارائه مدارک مورد نیاز اقامت این کشور را به صورت دائم اخذ نمایند و پس از دریافت کارت اقامت دائم اقدام نمود. پس از دریافت کارت اقامت دائم استرالیا پس از ۲ الی ۳ سال در صورت اثبات ادغام شدن با فرهنگ و جامعه استرالیا می توان جهت دریافت شهروندی، تابعیت یا پاسپورت استرالیا درخواست نمود.

پاسپورت استرالیا - تابعیت استرالیا - شهروندی استرالیا - اقامت دائم استرالیا

تحصیل در استرالیا - ویزای تحصیلی استرالیا - مهاجرت تحصیلی به استرالیا - اقامت تحصیلی استرالیا - ویزای دانشجویی استرالیا - تحصیل در دانشگاههای استرالیا - زندگی دانشجویی در استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا
تحصیل در استرالیا و سخن پایانی

تحصیل در استرالیا و تمامی جوانب و شرایط اقامت تحصیل استرالیا در این مقاله آنالیز شد. این کشور به دلایل مختلفی از جمله بالا بودن سطح آموزشی ، رفاهی ، علمی و … یکی از top ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی در سراسر جهان است. یکی از آسان ترین راههای مهاجرت به استرالیا ، مهاجرت تحصیلی به این کشور است. در واقع تحصیل در استرالیا می تواند این موقعیت را برای متقاضیان مهیا نماید تا پس از فارغ التحصیلی شان در این کشور مشغول به کار شده و پس از آن به اخذ اقامت دائم و نهایتا پاسپورت استرالیا موفق شوند. از آنجایی که زبان رسمی مردم استرالیا انگلیسی است لذا کاریابی پس از تحصیل در آن راحت می باشد. همچنین از دیگر مزایا و نقاط قوت تحصیل در استرالیا اجازه الحاق همراه و ایضا اعطای مجوز کار یا تحصیل به وی می باشد. شما همراهان گرامی در صورت وجود هر گونه ابهام، پرسش یا نظر قادرید تا در بخش دیدگاههای همین نوشتار یا حتی در بخش انجمن گفتگوی مهاجرتی این وبسایت طرح مسئله نموده و به پاسخی شفاف و متقن توسط کارشناسان ما دست یابید. همچنین می توانید در صورتی که در رابطه با بهترین مقصد و بهترین نوع مهاجرت مطابق بر شرایط خود با تمام با موسسه حقوقی ملک پور مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. هدف موسسه حقوقی ملک پور آشنایی شما سروران با راههای مناب مهاجرت و همچنین زندگی در کشورهایی با سطح رفاهی بالا و امنیت فراوان می باشد.

16 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. پدرام صفدری گفته:

  سلام و درود
  آقای دکتر من معدل مدرک دیپلمم ۱۲٫۳۴ هست. ۲۴ سالمه می خوام ببینم ن. استرالیا می تونم برای رشته پزشکی ورود کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   معدل شما برای تحصیل در رشته پزشکی بسیار پایین می باشد و سن شما نیز برای اقدام بسیار بالاست و امکان انجام این پروسه را ندارید

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام.
   دوست عزیز شرایط و مدارک اصلی برای بورسیه شدن داشتن استاد راهنما یا سوپر وایزر در یکی از دانشگاه های استرالیا، داشتن مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره ی حداقل ۷، داشتن رزومه ی تحصیلی خوب مثل تالیف و یا ترجمه ی کتاب، مقالات معتبر علمی و ISI هست

   پاسخ
 2. مهیا گفته:

  سلام و عرض ادب. تشکر میکنم بابت مقاله های خیلی خوبتون. من دخترم ۱۲ سالشه و طبانش خیلی خوبه، می تونم برای مدارس خصوصی استرالیا براش اقدام کنم و خودم هم به عنوان همراه باهاش ورود کنم؟ ممنونم از راهنمایی های همیشگی شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز با اخذ پذیرش برای فرزندتان کل خانواده می توانند اقامت استرالیا را داشته باشند .ولی در نظر داشته باشید سخت گیری های زیادی در صدور این نوع ویزا برای ایرانیان اعمال میگردد .

   پاسخ
 3. سمیرا گفته:

  سلام روزتون بخیر
  من ۲۵ سالمه دیپلم دارم با این گپ تحصیلی دانشگاهی در استرالیا به من پذیرش میده؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز برای تحصیل در استرالیا گپ تحصیلی بسیار حائز اهمیت می باشد .شما می توانید برای کشورهائی نظیر فنلاند، اتریش، مجارستان، هلند ، دانمارک و … اقدام نمائید . زبان شما در چه سطحی ست؟

   پاسخ
 4. ساينا گفته:

  سلام
  ممنونم از مقاله خوبتون.من فوق ليسانس آي تي دارم و سي سالمه و دو تا مقاله هم دارم در isi .آيلتسم ٦.٥ ست و مي خوام براي مقطع دكتري اقدام كنم .مي خواستم بدونم شانسم چقدره؟
  خيلي سايتتون عاليه و اطلاعات خيلي خوبي رو ارائه مي دين واقعاً متشكرم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   ممنونم از شما دوست عزیز
   شرایط شما برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا مناسب به نظر می رسد . هر جند بهتر هست که سطح زبانتون رو ارتقا بدید .معدل لیسانس و فوق لیسانس شما در چه حدی ست ؟

   پاسخ
 5. Chevy classic گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید،
  می خواستم بپرسم که آیا کشور انگلیسی زبانی هست که امکان تحصیل رایگان داشته باشه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان استرالیا ،کانادا و… تحصیل رایگان ندارند ولی در حال حاضر تحصیل در برخی رشته ها و دانشگاهها به زبان انگلیسی در کشورهائی نظیر آلمان و فرانسه رایگان می باشد و هم چنین تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ به زبان انگلیسی رایگان می باشد . شما چند ساله هستید و در چه مقطعی قصد تحصیل دارید؟

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دویت عزیز سن شما برای تحصیل در مقطع لیسانس بالاست و ریسک فوق العاده بالایی دارد.

   پاسخ
 6. سامان گفته:

  سلام و خسته نباشید.من ۳۹ سالمه لیسانس عمران دارم میخواستم ببینم برای استرالیا از طریق تحصیل شانس اقدام دارم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
Rating: 5