تحصیل در اسلواکی و بررسی آن

تحصیل در اسلواکی
 • تحصیل در اسلواکی و شرایط عمومی
 • تحصیل در اسلواکی در مدارس
 • تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در اسلواکی در مقطع دکتری
 • تحصیل در اسلواکی به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در اسلواکی و هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی
 • تحصیل در اسلواکی و کار دانشجویی
 • تحصیل در اسلواکی و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در اسلواکی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی
 • تحصیل در اسلواکی و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در اسلواکی و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در اسلواکی و مقدمه ای بر آن

تحصیل در اسلواکی ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی و تحصیل در اسلواکی در مقاطع مختلف در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط تحصیل در اسلواکی چیست؟ هزینه های تحصیل در اسلواکی چقدر است؟ آیا تحصیل در اسلواکی موجب اخذ اقامت و تابعیت این کشور می گردد؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات مهم در باب تحصیل در اسلواکی پاسخ خواهیم داد و مهم ترین و اصلی ترین نکات را به طور کامل و جامع در این مقاله بیان می نماییم. تحصیل در اسلواکی و شرایط اخذ ویزای تحصیلی این کشور سوال بسیاری از شما عزیزان بود که سبب شد این مقاله به نگارش برسد. شما همراهان گرامی همواره می توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت مشاوره تخصصی داشته و همچنین از ویدیو ها و مقالات موسسه دیدن فرمایید. با این مقدمه به ادامه این مقاله می پردازیم با ما همراه باشید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور با عنوان تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی و شرایط عمومی آن

تحصیل در اسلواکی می تواند یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی باشد. همان طور که مستحضر هستید اسلواکی در اروپا واقع شده است و جزء کشورهای اتحادیه اروپا می باشد و با کشورهای اتریش، لهستان، جمهوری چک، مجارستان و اوکراین هم مرز است و بیش از پنج میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت کشور اسلواکی براتیسلاوا از بزرگترین شهرهای این کشور می باشد. شما می توانید در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در این کشور تحصیل فرمایید. سیستم آموزشی اسلواکی بر دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم می گردد. زبان رسمی این کشور اسلواکیایی می باشد و افرادی که قصد تحصیل رایگان در اسلواکی را دارند می توانند در دانشگاه های دولتی این کشور و به زبان رسمی آن تحصیل نمایند. همچنین افرادی که مسلط به زبان اسلواکیایی نیستند می توانند کورس های زبان اسلواکی را در این کشور بگذرانند. یکی از نکاتی که بسیار مهم می باشد این است که اگر قصد بازگشت به ایران را دارید مدرک تحصیلی شما باید مورد تایید وزارت علوم قرار گیرد پس می بایست در دانشگاه هایی تحصیل نمایید که مورد تایید وزارت علوم ایران باشد. از دانشگاه های معروف اسلواکی می توان به Univerzita Komenskeho v Bratislave و Slovenská technická univerzita اشاره نمود که در کل دنیا رتبه زیر ۱۰۰۰ دارند. لازم به ذکر است بدانید که دانشگاه پزشکی کشور اسلواکی مورد تایید وزارت علوم نمی باشد.

اسلواکی بر روی نقشه اروپا

تحصیل در اسلواکی در مدارس

تحصیل در مدارس اسلواکی

تحصیل در اسلواکی در مدارس از سوی آموزش و پرورش جمهوری اسلواکی در رده های سنی مختلف امکان پذیر است که نظام آموزشی این کشور به طور خلاصه در جدول زیل قابل ملاحظه می باشد.

جدول نظام آموزشی مدارس اسلواکی

انواع مدارس در اسلواکی :

 • مدارس دولتی
 • مدارس متعلق به کلیسا
 • مدارس خصوصی و غیر انتفاعی

اکثر مدارس در این کشور دولتی هستند. دانش آموزان پنج روز در هفته می توانند مشغول به تحصیل باشند و روز های تحصیلی آنان از دوشنبه تا جمعه می باشد. تعطیلات تابستانی در مدارس اسلواکی از اول جولای لغایت ۳۱ اگوست ادامه دارد. البته تعطیلات دیگری از جمله کریسمس، عید پاک و دیگر تعطیلات ملی نیز وجود دارند. دوره تحصیلی آموزش متوسطه که مربوط به رده های سنی ۶ تا ۱۵ سال است اجباری می باشد. شروع تحصیل در مدارس اسلواکی  از۲ سپتامبر آغاز شده و در پایان ماه ژانویه به اتمام می رسد و دوره دوم نیز از یکم فوریه شروع شده و تا سی ام ژوئن ادامه خواهد داشت. اگر شما تمایل دارید فرزندانتان در مدارس اسلواکی تحصیل نمایند پیشنهاد ما به شما دیگر کشورهایی که از نظر آموزشی دارای سطح بالاتری هستند و شرایط یادگیری زبان به سهولت انجام می گیرد و از نظر شرایط آب و هوایی مناسب تر می باشد همانند کشورهایی مثل انگلیس و کانادا و… اقدام نمایید. بهتر است قبل از هر اقدامی با وکیل مهاجرت مشورت فرمایید تا بهترین را برگزینید. موسسه حقوقی ملک پور مفتخر است که تا به شما عزیزان در این زمینه راهنمایی های لازم را ارائه دهد. شما می توانید با تماس با دفاتر این موسسه تماس برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

برای تحصیل در اسلواکی در مقطع لیسانس نیاز به تحصیلات ۱۲ ساله به انضمام مدرک پیش دانشگاهی دارید تا بتوانید برای این مقطع پذیرش گرفته و تحصیل فرمایید. مدت زمان تحصیل در اسلواکی درمقطع کارشناسی ۳ الی ۴ سال می باشد. افراد با سن ۱۸ تا ۲۵ سال می توانند در این مقطع تحصیل نمایند. برای پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان باید مدرک زبان آیلتس ۶ را ارائه دهید. بهتر است متقاضی ابتدا رشته مورد علاقه خود را انتخاب نموده، سپس با بررسی دانشگاه های اسلواکی، گزینه ی متناسب با شرایط خود را انتخاب نماید.

پس از این، متقاضی می بایست مدارک خود را شامل رزومه فردی، گواهی نامه پایان تحصیلات دبیرستان یا دیپلم و پیش دانشگاهی را به انضمام ریز نمرات تحصیلی به صورت رسمی ترجمه نموده و به دانشگاه مورد نظر ارسال نماید. بعد از حدود ۲ هفته پاسخ نتیجه قبولی پذیرش یا رد آن برای متقاضی ارسال می شود. در صورت دریافت پذیرش از سوی دانشگاه، متقاضی باید سه ماه پیش از شروع دوره تحصیلی، مدارک خود را جهت اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی، به سفارت این کشور تکمیل و ارسال نماید که این پروسه نیز تقریبا ۲ الی ۳ هفته تا پاسخ دهی به طول می انجامد.

ضمنا متقاضیان تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی، در صورت اخذ اقامت، اجازه کار برای مدت زمان ۲۰ ساعت در هفته را خواهند داشت که می تواند کمکی برای مخارج تحصیل و زندگی باشد.

تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

مدت زمان تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی ارشد دو سال است. شرط سنی در این مقطع برای متقاضیان، داشتن سن زیر ۳۵ سال بوده و داشتن آیلتس ۶٫۵ الزامی است. برای ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر، همانند مقطع کارشناسی، نیاز به پذیرش در دانشگاه وجود دارد.

متقاضی باید رزومه و فعالیت های کاری، مدرک لیسانس و ریز نمرات را با ترجمه رسمی برای دانشگاه مورد نظر در اسلواکی ارسال نماید و بعد از اخذ پذیرش می بایست برای اقامت تحصیل در اسلواکی، سه ماه قبل از شروع دوره اقدام نماید. در صورت اخذ اقامت جهت تحصیل در اسلواکی در مقطع کار شناسی ارشد، متقاضی اجازه کار در حین تحصیل ، به میزان ۲۰ الی ۳۰ ساعت در هفته را دارد.

شما بر کسب اطلاعات بیشتر جهت تحصیل در اسلواکی می توانید وارد لینک زیر شده و از مطالب آن بهره مند گردید.

تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی

تحصیل در اسلواکی در مقطع دکترا

تحصیل در اسلواکی در مقطع دکترا دارای محدودیت سنی نیست لیکن برای پذیرش در این مقطع، متقاضی نیاز به داشتن سوپر وایزر یا استاد راهنما می باشد. روال کار به این صورت است که متقاضی باید پروپوزال خود را به استاد راهنما ارائه دهد. بعد از توافق با سوپر وایزر، می تواند برای اخذ اقامت تحصیل در اسلواکی در مقطع دکتری اقدام نماید. داشتن ایلتس ۷ و نیز ارائه ترجمه رسمی مدرک لیسانس و ارشد و ریز نمرات در این مقطع الزامیست.

تحصیل در مقطع دکترا

از لحاظ کمک هزینه زندگی و تحصیل نیز فرد اجازه کار هفتگی تا ۳۰ ساعت دارد. مدت زمان تحصیل در اسلواکی در مقطع دکترا ۳ الی ۴ سال می باشد.

تحصیل دراسلواکی و بورسیه های تحصیلی در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی و بورسیه تحصیلی این کشور مورد نظر بسیاری از افراد می باشد. چرا‌که پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل تواما نیاز به منابع مالی خوبی دارد. بورسیه های تحصیلی در اسلواکی شامل کمک هزینه های تحصیلی و اسکان و خورد خوراک و هزینه های عمومی زندگی برای یک دانشجو باشد. به دلیل اینکه اخذ بورسیه تحصیلی در اسلواکی مبحث تخصصی است می توانید با مشاوران ما جهت بالا بردن شانس خود مشورت فرمایید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا و غیر قانونی می باشد. برای بورس باید رزومه قوی ارائه دهید. داشتن معدل بالای ۱۶، مقالات ISI ،مدارک زبان، رزومه معتبر کاری برای اخذ بورس الزامی می باشد. نکته جالب توجه این است برای دریافت بورسیه های تحصیلی در اسلواکی در هر مقطعی متقاضی باید در حال تحصیل یا پذیرش تحصیلی دانشگاه های دولتی باشد که زبان تدریس در این دانشگاه ها به زبانی اسلواکیایی است و متقاضی موظف است بعد از پذیرش و دریافت اقامت، حد اکثر تا دو هفته قبل از شروع دوره تحصیلی، در خواست خود را به صورت مکتوب به دانشگاه ارائه دهد.

متقاضیان بورسیه تحصیلی NOC :

 • دانشجویانی که در سطح کارشناسی ارشد هستند و در مهلت تحصیلی حداقل دوسال و نیم در رشته خود تحصیل کرده اند.

 • دانشجویانی که در طول تحصیل خود در خارج از اسلواکی اقامت داشته و توسط یک دانشگاه دولتی در اسلواکی پذیرش شده باشند.

نکته : مدت اقامت بورسیه تحصیلی برای این افراد یک الی دو ترم است در صورتی که تحصیل برای این افراد به ترم سوم هم نیاز داشته باشد.

 • دانشجویان مقطع دکتری که در حال تحصیل در خارج از اسلواکی باشند و در یک دانشگاه دولتی یا خصوصی در اسلواکی پذیرفته شده باشند. که مدت اقامت برای این افراد دو ترم می باشد.

 • محققان و هنرمندان دانشگاهی بین المللی که واجد شرایط بوده و برای ادامه تحصیل یا تحقیق به یکی از موسسات ، دانشگاه های اسلواکی دعوت شده باشند. مدت زمان اقامت برای این متقاضیان نیز دو ترم معادل ۱۰ ماه می باشد.

مبلغ کمک هزینه های بورسیه تحصیلی برای دانشجویان واجد شرایط به صورت ماهیانه از این قرار است:

 • برای دانشجویان ارشد ماهی ۳۵۰ یورو
 • دانشجویان دکترا ماهی ۵۸۰ یورو
 • محققین و معلمین و هنرمندان ۵۸۰ یورو
 • دانشجویان مقطع دکترا با ۴ سال سابقه کاری ۵۸۰ یورو
 • دانشجویان مقطع دکترا با کمتر از ۱۰ سال سابقه کار تحقیقاتی ۸۵۰ یورو
 • دانشجویان مقطع دکترا با بیش از ۱۰ سال سابقه کاری تحقیقاتی ۱۰۰۰ یورو

 شما می توانید برای اخذ بورس تحصیل در صفحه ما در سایت در لینک زیر اطلاعاتتان را وارد نمایید، تا متخصصین ما شرایط شما را برای دریافت بورسیه کشورای مختلف به طور رایگان بررسی نمایید و با شما تماس بگیرند.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در اسلواکی و هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی

برای افرادی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل در اسلواکی را دارند، هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی از مواردی می باشد که بسیار حائز اهمیت است. تحصیل در دانشگاه های دولتی که به زبان اسلواکیایی که برگزار می شود، رایگان می باشد. تحصیل در دانشگاه های خصوصی که تدریس به زبان انگلیسی انجام می پذیرد بسته به رشته هایی مختلف متفاوت است و از ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو در هر سال متغیر می باشد.

هزینه تحصیل در اسلواکی در رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی به شرح زیر می باشد:

 • هزینه تحصیل پزشکی در اسلواکی ۹۰۰۰ یورو (۶سال به طول می انجامد)

 • هزینه تحصیل دندان پزشکی در اسلواکی ۱۰۰۰۰ یورو (۶سال به طول می انجامد)

 • هزینه تحصیل داروسازی در اسلواکی۷۵۰۰ یورو (۵سال به طول بی انجامد)

لازم به ذکر است که تحصیل در اسلواکی در رشته های پزشکی مورد تایید وزارت علوم نمی باشد.

در جداول زیر به بررسی برخی از هزینه های جاری و عمومی زندگی می پردازیم :

هزینه رستوان ها در اسلواکی
هزینه اقلام سوپر مارکت در اسلواکی
هزینه های حمل و نقل در اسلواکی
هزینه های مسکن و اجاره در اسلواکی
هزینه های حمل و نقل در اسلواکی

متوسط درآمد خالص ماهیانه پس از کسر مالیات ۷۸۲٫۰۵ یورو می باشد. بهای خدمات عمومی از قبیل آب، برق، گاز و… برای هر ۸۵ متر مربع ۱۷۸٫۵۵ یورو می باشد.

تحصیل در اسلواکی و کار دانشجویی

افرادی که قصد تحصیل در اسلواکی را دارند یکی از دغدغه های آن ها تامین مخارج زندگی می باشد. کشور اسلواکی همانند دیگر کشورها برای دانشجویان این فرصت را فراهم نموده تا همزمان با تحصیل مشغول به کار شوند تا بتوانند برخی از هزینه های زندگی را پوشش دهند. با توجه به مقطع تحصیل در اسلواکی دانشجویان مقطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس ۲۰ ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکترا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار همزمان با تحصیل را خواهند داشت.

تحصیل در اسلواکی و بررسی شرایط همراه

تحصیل در اسلواکی و بررسی شرایط همراه

برای تحصیل در اسلواکی آنچه که برای افراد متاهل حائز اهمیت می باشد الحاق خانواده ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) است. تحصیل در اسلواکی این اجازه را به دانشجویان می دهد که بتوانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را به عنوان همراه به اسلواکی ببرند. زمان الحاق خانواده شخص به اسلواکی ۳ ماه می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای همراه جهت تحصیل در اسلواکی به شرح زیر می باشد:

 • شناسنامه
 • عکس مورد تایید سفارت
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • عکس پاسپورت از تمامی صفحات
 • گواهینامه تمکن مالی
 • سند ازدواج
 • سند طلاق (در صورت وجود)

تحصیل در اسلواکی و دانشگاه های برتر اسلواکی

تحصیل در اسلواکی و انتخاب دانشگاه ها یکی از معیارهای مهم دانشجویان می باشد. یکی از معروف ترین دانشگاه های اسلواکی براتیس لاوا می باشد که از رنکینگ بالایی برخوردار است. در جدول زیر لیست ۸ دانشگاه از دانشگاه برتر اسلواکی به همراه رتبه های جهانی آن ها را ملاحظه می فرمایید

دانشگاه های معتبر اسلواکی

تحصیل در اسلواکی ومدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی

جهت اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی شما نیاز به جمع آوری مدارکی دارید که با استناد بر آن بتوانید ویزا را اخذ نمایید. یکی از نکاتی که برای مهاجرت بی اندازه حائز اهمیت می باشد جمع آوری درست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا برای تحصیل در اسلواکی می باشد که به شما پیشنهاد می شود، حتما با وکلای مهاجرت مشورت فرمایید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیل در اسلواکی به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت معتبر و گواهی معتبر
 • سه قطعه عکس
 • اخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات (ترجمه شده)
 • بیمه خدمات درمانی
 • پذیرش دانشگاه
 • ارائه مستنداتی از هدف اقامت تحصیلی
 • شناسنامه
 • مدرک زبان
 • خلاصه cv تحصیلی
 • ارائه گواهی یا ضمانت نامه ایی جهت پوشش هزینه های زندگی و مخارج دانشگاه
 • گواهی سلامت

تحصیل در اسلواکی و موقعیت کار پس از تحصیل

کشور اسلواکی همانند دیگر کشورهای اروپایی این امکان را برای دانشجویان فراهم آورده که بتوانند بعد از تحصیل در این کشور به جستجوی کار بپردازند. همان طور که پیش از این اشاره شد افرادی که در حال تحصیل در اسلواکی هستند می توانند به کار ضمن تحصیل به صورت همزمان مشغول گردند. در شرایطی که فرد بخواهد بعد از اتمام تحصیل در اسلواکی وارد بازار کار شود باید ابتدا قبل از به پایان رسیدن زمان ویزای تحصیلی، برای تبدیل وضعیت ویزای خود به ویزای کار اقدام نماید. برای این کار می بایست به واسطه مصاحبه های شغلی از کار فرمای مربوطه تاییدیه دریافت نمایید و قرارداد رسمی کاری منعقد نمایید. بنابراین کار در این کشور مستلزم داشتن پیشنهاد شغلی می باشد. ذکر این نکته بسیار مهم است که کارفرمایان در این کشور معمولا تمایل به استخدام افراد تبعه اسلواکی دارند و افرادی که از اتباع خارجی محسوب می گردند در اولویت دوم قرار می گیرند.

 برای افرادی که از اجازه اقامت تحصیلی در اسلواکی برخودار هستند، پیدا کردن کار فرما می تواند بسیار راحت تر باشد به همین سبب افراد ترجیح می دهند که ابتدا ویزای تحصیل در اسلواکی را اخذ کرده و پس از مهاجرت تحصیلی به این کشور و پیدا کردن شغل و کار فرمای مناسب، مبادرت به تبدیل ویزای خود از تحصیل به کار و اخذ اقامت در این کشور می نمایند.

یکی از مهم ترین مواردی که برای تحصیل در اسلواکی مورد توجه قرار می گیرد، نرخ بیکاری به نسبت پایین آن کشور می باشد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید نرخ بیکاری در کشور اسلواکی در سال ۲۰۱۸ در بازه ۵ درصد قرار گرفته است :

نرخ بیکاری در اسلواکی در سال 2018

تحصیل در اسلواکی و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل

به طور معمول برای مدت زمان تحصیل بیش از ۹ ماه، ویزای اقامت تحصیلی ۱ ساله اعطا می شود که سالانه قابل تمدید است. همان طور که در مطالب فوق اشاره شد، برای تحصیل در اسلواکی می توان در سه مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری اقدام نمود. برای  دوره های تحصیلی کوتاه مدت و به طور دقیق تر تحصیل در کمتر از ۹۰ روز در کشور اسلواکی نیازی به اخذ ویزای تحصیلی نبوده و در این صورت با ویزای توریستی می توان اقدام نمود. اما برای تحصیل در دوره هایی که  بیشتر از ۹۰ روز طول می کشد،‌ متقاضی نیازمند اخذ اقامت تحصیلی در این کشور می باشد که حتما می بایست بعد از ارسال مدارک شخصی و رزومه فردی به دانشگاه مورد نظر و اخذ پذیرش از سوی دانشگاه، جهت اخذ ویزای تحصیلی و به تبع آن تحصیل در اسلواکی اقدام نماید.

متقاضی چنانچه قبلا نیز عرض شد باید سه ماه زود تر از زمان شروع دوره تحصیلی برای اقامت در اسلواکی به سفارت این کشور درخواست دهد. پردازش درخواست بعد از مدت زمانی حدود سه هفته انجام می گردد.

شما چنانچه پس از اتمام تحصیل در اسلواکی چنانچه پس از جستجوی کار، کارفرمای مورد نظر خود را بیابید، می توانید ویزای خود را تغییر داده و اگر ۵ سال در این کشور بیمه و مالیات پرداخت نمایید می توانید اقامت این کشور را کسب نمایید و ۱ سال بعد، یعنی پس از ۶ سال با داشتن شرایط لازم و مسلط بودن زبان رسمی این کشور تابعیت کشور اسلواکی را اخذ نماید.

مدارک لازم جهت اخذ تابعیت پس از تحصیل دراسلواکی:

 • خلاصه cv
 • سند هویت
 • گواهی تولد ( در صورت وجود )
 • سند ازدواج ( سند طلاق در صورت وجود )
 • مدارک کتبی جهت اثبات اقامت دائم شما در اسلواکی
 • گواهینامه عدم سوء پیشینه
 • دریافت تاییدیه لازم مبنی بر عدم فرار مالیاتی و پرداخت بیمه
 • اثبات تمکن مالی کافی جهت تامین زندگی

پرداخت هزینه صدور پاسپورت کشور اسلواکی :

 • افراد زیر ۱۸ سال ۱۰۰ یورو
 • افراد بالای ۱۸ سال ۱۵۰ یورو
راههای مهاجرت به اسلواکی
هزینه های زندگی در اسلواکی
تحصیل در اسلواکی و سخن پایانی

تحصیل در اسلواکی و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی به طور کامل و جز به جز در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به اینکه کشور اسلواکی جز کشورهای اتحادیه اروپا می باشد و با تحصیل در اسلواکی رفت و آمد به کشور‌های حوزه شنگن به راحتی صورت می گیرد ممکن است انتخاب خیلی از شما عزیزان باشد. ولی لازم به ذکر است که تایم های سفارت این کشور بسیار طولانی می باشد و این نکته برای اخذ پذیرش تحصیل در اسلواکی بسیار اهمیت دارد. شما می توانید برای دیگر کشورهای اروپایی که دارای هزینه های پایین هستند، مانند جمهوری چک و لهستان و…. اقدام فرمایید. برای اینکه انتخاب درستی برای تحصیل در اروپا داشته باشید قبل از هر اقدامی با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور و همکار مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشورت با مشاوران موسسه اطلاعات رایگان به دست آورید. همچنین در صورت وجود هرگونه سوالی می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ