تحصیل در امارات متحد عربی و بررسی آن

تحصیل در امارات
 • تحصیل در امارات و شرایط عمومی
 • تحصیل در امارات در مدارس
 • تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در امارات در مقطع دکترا
 • تحصیل در امارات بهمراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در امارات و هزینه های تحصیل و زندگی در امارات
 • تحصیل در امارات و کار دانشجویی
 • تحصیل در امارات و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در امارات و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در امارات و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • تحصیل در امارات و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در امارات و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • تحصیل در امارات و موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در امارات و مقدمه ای بر آن

تحصیل در امارات ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی امارات در مقاطع مختلف در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. در چه مقاطعی تحصیل در امارات امکان پذیر است؟ آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای تحصیل در دانشگاههای امارات وجود دارد؟ هزینه های زندگی دانشجویی در امارات چقدر است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه تحصیل در امارات و اقامت تحصیلی امارات پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه توضیح می دهیم. امارات متحده عربی با مکان های دیدنی و جذاب، ساختمان های بلند، مراکز خرید عظیم، سواحل خیره کننده، یکی از مقاصد توریستی دنیا می باشد. البته دانشگاه های خوبی در این کشور نیز وجود دارند که بتوانید در مقطع مدرک کارشناسی ارشد یا لیسانس در آنها تحصیل کنید. اما تحصیل و کار در امارات سبب اخذ اقامت دائم و تابعیت نمی شود. شما همواره می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت مشاوره تخصصی داشته و همچنین از ویدیو ها و مقالات موسسه دیدن فرمایید. با این مقدمه در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید.

ویدئوی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت به کشورهای عربی همسایه ـ قسمت ۱

تحصیل در امارات و شرایط عمومی آن

نرخ سواد در امارات متحدۀ عربی به ۹۰٪ می رسد و امروزه این کشور در زمینه بهبود موسسات علمی و فن آوری، پول زیادی را صرف می کند. امارات متحدۀ عربی هم رتبه برخی دیگر از موسسات تحقیقاتی و آموزشی بزرگ قرار گرفته است و مرکز تحقیقات و آموزش های کاربردی (CERT) را تشکیل داده است، جایی که با شرکت های بزرگ در سراسر جهان در زمینه توسعه فناوری نانو، بیوتکنولوژی و توسعه مرکز بزرگ سوپرکامپیوتر در جنوب آسیا همکاری می کند. دانشگاه های این کشور نیز شروع به کسب شهرت گسترده در سراسر جهان کرده اند و در زمینه علوم، تکنولوژی و سیاست جهت تحصیل در امارات دانشجو می پذیرند. نکته مهم در باره تحصیل در امارات متحدۀ عربی و دیگر کشورهای عربی این است که طبق قانون دول عرب به شما اقامت دائم و تابعیت اعطا نمی کنند. افراد می توانند در این کشورها ویزای تحصیل یا ویزای کار دریافت کنند و به کار و تحصیل مشغول شوند اما برخلاف کشور‌های غربی، هر چند سال هم که در این کشورها مشغول به کار و تحصیل باشند، هیچگونه تبعات اقامتی و تابعیتی برای آنها بدنبال نخواهد داشت. برای اطلاع از طرق قانونی مهاجرت به کشورهای اروپایی و کانادا که به شما اقامت دائم و تابعیت اعطا می کنند با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با این موضوع میتوانید به لینک زیر مراجعه نمائید .

ویدئوی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت به کشورهای عربی همسایه ـ قسمت ۲

مقاله مرتبط

مهاجرت به کشور‌های عربی

تحصیل در امارات در مدارس

تحصیل در مدارس نیوزلند

تحصیل در امارات برای افراد زیر ۱۸ سال که در امارات متحده عربی تحت حمایت والدین یا بستگان خود و یا دانشجویان بین المللی خارجی که قصد تحصیل در یکی از کالج های امارات متحده عربی را دارند امکان پذیر است. دانش آموزان مدارس باید با حداقل ۹۵ درصد از واحد های دوره متوسطه را، چه مدارس دولتی و چه خصوصی، گذرانده باشند. نمره زبان مورد نیاز برای پذیرش در کالج های خصوصی در این کشور  آیلتس ۵٫۵ می باشد.

تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

هر دانشگاه جهت تحصیل در امارات دارای سیستم ثبت نام در وب سایت خود می باشد که اجازه می دهد دانش آموزان در رشته های مختلف درخواست پذیرش خود را ارائه نموده و ثبت نام نمایند. مدارک لازم جهت ثبت نام در زیر آورده شده است :

مدارک لازم برای ثبت نام در وبسایت دانشگاه های معتبر امارات در مقطع لیسانس

در اینجا یک لیست از برخی رشته های جالب برای تحصیل در امارات متحده عربی آورده ایم:

رشته های جالب برای تحصیل در امارات

تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

دانشگاه بریتانیا در دبی (BUiD) یک موسسه ویژه فوق لیسانس است. این دانشگاه با چندین دانشگاه برتر انگلستان مانند کالج پادشاهان لندن، دانشگاه کاردیف، دانشگاه آبرده و دانشگاه منچستر، پارتنر می باشد. میانگین هزینه ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور از ۱۳۰۰۰ تا ۳۵۴۰۰ دلار آمریکا  ($ ۱۳۰۰۰-۳۵۴۰۰ USD) یا ۴۸۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰۰ درهم امارات AED 48000-130000)) و سال تحصیلی از ماه سپتامبر تا ژوئن است که معمولا به دو ترم تقسیم می شود.

ترم اول از سپتامبر تا دسامبر یا ژانویه ، و سپس  ترم دوم از نیمه دوم ژانویه یا فوریه تا ژوئن اجرا می شوددوره کارشناسی ارشد معمولا شامل پایان نامه است.

رشته های محبوب جهت تحصیل در امارات در تحصیلات تکمیلی عبارتند از :

رشته های محبوب برای تحصیل در امارت در مقطع ارشد

تحصیل در امارات در مقطع دکترا

جهت تحصیل در امارات ، مؤسسات آموزش عالی امارات متحده عربی را می توان به دو دسته تقسیم کرد: از لحاظ بودجه دریافتی، نحوه کار آنها و اینکه دانشجویان بین المللی می توانند در آنها شرکت کنند یا خیر. پذیرش در دوره دکتری مستلزم ارائه پروپوزال، مصاحبه و داشتن یک سوپر وایزر است.

تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور
 • موسسات عالی دولتی

  ۳ مؤسسه دولتی امارات متحده عربی و ۵ نهاد عمومی دیگر وجود دارد. این ها توسط وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی اداره می شوند و معمولا به شهروندان امارات متحده عربی و کودکان شهروندان امارات متحده عربی اجازه تحصیل در آنها داده می شود.

 • موسسات خصوصی

  اینها نهاد های دولتی هستند و برای پذیرش دانشجو های بین المللی باز هستند. آنها توسط کمیسیون اعتبارات علمی (CAA) مجوز و معتبر هستند.

تنها برخی موسسات، مطالعات دکترا را و فقط در رشته هایی خاص ارائه می دهند. اکثر برنامه های دکترای امارات متحده عربی شامل سه یا چهار سال تحقیق تمام وقت است. طبق شرایط ویزای تحصیلی دانشجویان خارجی، دانشجویان مجاز به تحصیل در امارات در دوره های نیمه وقت نیستند. هزینه های معمول برای دوره های تحقیق تمام وقت، به صورت تقریبی از ۱۳۰۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰۰ درهم امارات یا ۳۵۵۰۰ تا ۹۸۰۰۰ دلار آمریکا بوده و سال تحصیلی تمام وقت در امارات متحده عربی شامل دو ترم است: پاییز (سپتامبر-دسامبر) و بهار (ژانویه-ژوئن).

تحصیل در امارات به همراه بورسی تحصیلی

امارات متحده عربی در حال حاضر بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در امارات ارائه نمی دهد. با این حال، بعضی دانشگاه های امارات متحده عربی کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان بین المللی ارائه می دهند که در بعضی مقاطع شرایط سختی دارد بطور مثال برای بورسیه در مقطع دکتری شما باید حداقل ۲۰ ساعت در هفته با سوپر وایزر خود صرف کنید، نتایج تحقیقات خود را ارائه دهید، ۲ مقاله منتشر کنید و شغل دیگری نداشته باشید.

تحصیل و بورسیه تحصیلی

تحصیل در امارات و هزینه های تحصیل و زندگی در امارات

امارات و هزینه های تحصیل در امارات

هزینه تحصیل در امارات در دانشگاه های امارات متحده عربی می تواند بسیار بالا باشد. محدوده کلی هزینه کارشناسی ارشد در امارات متحده عربی از ۱۱۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ یورو برای کل برنامه تحصیلی است.

امارات متحده عربی در مقایسه با کشورهای دیگر در سراسر جهان می تواند یک جای نسبتا گران برای زندگی باشد. بنابراین، مهم است که بودجه هوشمندانه ای را برای تحصیل در امارات تنظیم کنید. شما باید حدودا ۱۱۰۰ – ۱۷۰۰ یورو در ماه برای هزینه های زندگی در امارات متحده عربی داشته باشید. در زیر هزینه های زندگی ماهیانه در امارات آورده شده.

خلاصه هزینه های زندگی در امارات

تحصیل در امارات و کار دانشجویی

تحت قانون فدرال جدید، دانشجویان بین المللی مجاز هستند در کنار تحصیل در امارات به طور نیمه وقت کار کنند. شما مجاز به درخواست شرکت در دوره کارآموزی بدون حقوق علاوه بر کار نیمه وقت نیز هستید. با این حال، برای هر کار با حقوق باید اجازه دانشگاه و اجازه کار از اداره کار امارات متحده عربی را دریافت کنید. برای هر کار خارج از دانشگاه باید مجوز خود را از دانشگاه خود دریافت کنید.

تحصیل در امارات و بررسی ویزای همراه

اجازه الحاق همراه در ویزای تحصیل در امارات برای همسر و فرزند زیر ۱۸ سال امکان پذیر است به شرطی که فرد اصلی تمکن مالی جهت هزینه زندگی به مبلغ ماهیانه ۴۰۰۰Dh  داشته باشد. هزینه ویزای همراه ۵۰۰۰Dh  و غیر قابل بازگشت می باشد

تحصیل در امارات و معرفی دانشگاه های برتر امارات

در هر یک از شهرهای بزرگ و در سراسر امارات متحده عربی، دانشگاه ها و موسسات آموزشی جهت تحصیل در امارات  وجود دارد که دوره های لیسانس و کارشناسی ارشد ارائه  می دهند. علاوه بر این، برخی از این دانشگاه ها حتی به رتبه بندی برتر در سراسر جهان نیز دسترسی پیدا کرده اند.

در اینجا ۵ دانشگاه ها و مؤسسات برتر در سال ۲۰۱۹ را آورده ایم:

جدول 5 دانشگاه معتبر امارات و رتبه بندی جهانی آنها

تحصیل در امارات و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

به طور معمول برای تحصیل در امارات متحده عربی به ویزا نیاز دارید. که به شما اجازه اقامت دانشجویی در امارات متحده عربی می دهد. تمام ملیتها واجد شرایط درخواست ویزای اقامت دانشجویی امارات متحده عربی هستند، به استثنای شهروندان اسرائیلی. دانشجویان با گذرنامه از کشورهای شورای همکاری خلیج (GCC) مانند بحرین، کویت، عمان، قطر و عربستان سعودی نیازی به ویزای دانشجویی ندارند.

در حال حاضر، ویزای دانشجویی برای مدت یکسال صادر شده و سالیانه ، پس از ارائه مدرک رسمی ادامه تحصیل از سوی موسسه عالی تربیتی امارات متحده عربی که دانشجو در آن پذیرفته شده، توسط اداره کل امور اقامت و امور خارجیان در امارات قابل تمدید می باشد.

پذیرش در یکی از دانشگاه های امارات متحده عربی تضمین کننده صدور ویزا نیست. جهت تحصیل در امارات  و صدور ویزا مدارک زیر نیاز می باشد

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در امارات و اخذ ویزای تحصیلی

قوانین امارات متحده عربی اجازه قیومیت و پشتیبانی مالی از فرزندان مذکر بالای ۱۸ سال را به افراد فاقد اقامت دائم نمی دهد. تنها استثنا برای دانش آموزان مذکر که تحصیلات خود را در یکی از موسسات آموزش عالی امارات متحده عربی یا خارج از کشور ادامه می دهند، می باشد. بنابراین، دانش آموزان مذکر بالای ۱۸ سال در ویزای اقامت والدین خود تا زمانی که مدرکی از حضور در موسسه عالی آموزشی برای حداقل یک دوره یک ساله را داشته باشند، باقی می مانند. والدین خارجی دارای اقامت موقت در امارات می توانند بدون شرط سنی به حمایت از فرزندان دختر برای تحصیل در امارات ادامه دهند.

توجه : قوانین جدید برای ویزای کودکان که توسط والدین حمایت می شوند

از ۲۱ اکتبر سال ۲۰۱۸ دانش آموزانی که از دانشگاه ها یا مدارس متوسطه خود فارغ التحصیل می شوند و یا ۱۸ ساله هستند، یک ویزای اقامت موقت یک ساله خواهند گرفت. برای این نوع ویزا والدین نیازی به سپرده های بانکی ندارند. هزینه این ویزا ۱۰۰ دلار برای اولین بار صدور و اولین تمدید خواهد بود.

برای استفاده از این سرویس، والدین باید گواهینامه های فارغ التحصیلی گواهی شده را از دانشگاه ها یا مدارس ارائه دهند، چه در داخل کشور و چه خارج از کشور.

تحصیل در امارات و موقعیت کار پس از تحصیل

بزرگترین شهرهای امارات، ابوظبی و دبی، مراکز اقتصادی بین المللی هستند که پس از فارغ التحصیلی، فرصت های شغلی زیادی را به شما ارائه می دهند. امارات متحده عربی دانشجویان بین المللی را تشویق می کند تا پس از تحصیل در امارات و فارغ التحصیلی، در امارات متحده عربی باقی بمانند. با دسترسی به ویزاهای کار و مجوز کار و بخش تجاری و اقتصادی پررونق، تعجب آور نیست که ۸۵ درصد مردم امارات متحده عربی بین المللی هستند. اما باید به این نکته توجه نمود که کار در دول عربی هیچگاه اقامت دائم و تابعیت به دنبال نخواهد داشت.

تحصیل در امارات و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل

قوانین امارات متحده عربی اجازه قیومیت و پشتیبانی مالی از فرزندان مذکر بالای ۱۸ سال را به افراد فاقد اقامت دائم نمی دهد. تنها استثنا برای دانش آموزان مذکر که تحصیلات خود را در یکی از موسسات آموزش عالی امارات متحده عربی یا خارج از کشور ادامه می دهند، می باشد. بنابراین، دانش آموزان مذکر بالای ۱۸ سال در ویزای اقامت والدین خود تا زمانی که مدرکی از حضور در موسسه عالی آموزشی برای حداقل یک دوره یک ساله را داشته باشند، باقی می مانند. والدین خارجی دارای اقامت موقت در امارات می توانند بدون شرط سنی به حمایت از فرزندان دختر برای تحصیل در امارات ادامه دهند.

توجه : قوانین جدید برای ویزای کودکان که توسط والدین حمایت می شوند

از ۲۱ اکتبر سال ۲۰۱۸ دانش آموزانی که از دانشگاه ها یا مدارس متوسطه خود فارغ التحصیل می شوند و یا ۱۸ ساله هستند، یک ویزای اقامت موقت یک ساله خواهند گرفت. برای این نوع ویزا والدین نیازی به سپرده های بانکی ندارند. هزینه این ویزا ۱۰۰ دلار برای اولین بار صدور و اولین تمدید خواهد بود.

برای استفاده از این سرویس، والدین باید گواهینامه های فارغ التحصیلی گواهی شده را از دانشگاه ها یا مدارس ارائه دهند، چه در داخل کشور و چه خارج از کشور.

تحصیل در امارات و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل

پاسپورت امارات متحده عربی

طبق قانون دول عربی نظیر بحرین، کویت، عمان، قطر و عربستان سعودی و امارات متحده عربی به افرادی از تابعیت های دیگر اقامت دائم و تابعیت اعطا نمی کنند. شما می توانید تا زمانی که دولت به شما اجازه بدهد مشغول تحصیل در امارات باشید و یا در امارات کار کنید اما هیچگاه اقامت موقت شما به اقامت دائم و تابعیت تبدیل نخواهد شد. بعلاوه طبق قانون این دولت امارات متحده عربی اجازه دارد هر وقت بخواهد اقامت موقت شما را منقضی کند.

اگر قصد مهاجرت و اخذ اقامت دائم و تابعیت کشورهای رده یک اروپایی و کانادا که به شما اقامت دائم و تابعیت اعطا می کنند را دارید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه میتوانید به لینک زیر مراجعه نمائید .

مقاله مرنبط

اقامت و تابعیت کشور‌های عربی

ویدئوی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بهترین کشور دنیا برای مهاجرت

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در امارات و سخن پایانی

تحصیل در امارات ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی امارات در مقاطع مختلف در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. امارات متحده عربی به عنوان یکی از زیباترین مکان های خاورمیانه و جهان شناخته شده است با این حال، هزینه زندگی نسبتا بالایی دارد. در امارات متحده عربی هیچ سقف استانداردی برای هزینه تحصیل در دانشگاه وجود ندارد و هزینه ها به میزان قابل توجهی بالاتر از سایر کشورها حتی انگلستان است. بعلاوه طبق قانون حتی بعد از چندین سال کار یا تحصیل در امارات اقامت دائم یا تابعیت به شما تعلق نخواهد گرفت. شما می توانید با توجه به مقاله فوق برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه تحصیل در امارات با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشورت با مشاوران موسسه اطلاعات رایگان در این زمینه به دست آورید . همچنین می توانید نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه یا پرسش و پاسخ مطرح نموده تا مشاورین ما در سریعترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. Dr.Ali گفته:

  با سلام و درود
  سوالی که داشتم از حضورتون اینه که بنده فارغ التحصیل مقطع دکترای حرفه ای رشته دامپزشکی هستم، بدون سابقه کاری و البته اینم باید بگم که از وجود استاد راهنمایی بهره می برم که از اساتید برجسته و معتبر بین المللی در ایران هستند که رو recommandation ایشون حساب باز می کنم و البته رزومه قوی ای دارم، با توجه به موارد مطروحه شما اخذ ویزا از طریق تحصیلی و سپس کاری رو با توجه به جنبه های مختلف پیشنهاد می کنید یا مستقیم ویزای کاری رو بهتر میدونید، ممنون میشم توضیح بفرمایید.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، باید سنتون رو بدونیم که بشه بهتر راهنمایی کرد ولی اگر گپ تحصیلی نداشتین شاید تحصیل بهتر باشه و بعد برای کار اقدام کنید. ولی اگر چند سال سابقه کار می داشتین شاید کار بهتر بود براتون. سطح زبانتون هم خیلی مهمه

   پاسخ