تحصیل در انگلستان رایگان

تحصیل در انگلستان رایگان

امروزه تحصیل در انگلستان رایگان و همچنین مهاجرت به انگلستان ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان و یا اخذ اقامت انگلستان ۲۰۱۸ یکی از موضوعاتی می باشد که در حال حاضر بیشترین متقاضی را برای تحصیل در انگلستان رایگان  به خود اختصاص داده است که به دنبال آن باید تمامی راه های تحصیل در انگلستان رایگان را مورد بررسی قرار دهیم تا با آگاهی از شرایط تحصیل در انگلستان بطور رایگان جهت مهاجرت به انگلستان اقدام نماییم .

با دانستن و آگاهی از شرایط تحصیل در انگلستان رایگان شما متقاضیان عزیز برای مهاجرت به انگلیس می توانید بسیار راحت و با اطمینان کامل اقدام فرمایید . موسسه ی مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور سعی دارد تا در این مقاله بطور کامل تمامی جوانب و شرایط تحصیل در انگلستان رایگان را بررسی نماید و شما متقاضیان را از فواید و شرایط اقامت و مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل مطلع سازد .

انگلستان کشوری است کهاز شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم مرز است و مهم‌ ترین و عمده‌ ترین جزء تشکیل‌دهنده کشور بریتانیا است . مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند ، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند ، و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره ‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند.  شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است . واحد پول پوند است که امروزه به دلیل نرخ ریال نسبت به  پوند مهاجرت ایرانیان هم از نظر مالی و هم به دلایل منطقه ای به این کشور بسیار مشکل است . مساحت این کشور ۱۳۰۳۹۵  کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود ۵۴۳۱۶۶۰۰ نفر می باشد .

برای تحصیل در انگلستان ابتدا باید برای ویزای دانشجویی این کشور اقدام کرد . ویزای دانشجویی به شما اجازه خواهد داد که در طول دوره خود در انگلستان زندگی و تحصیل کنید.

 

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط A-level انگلستان

 

انواع ویزای دانشجویی :

۱-      ویزای دانشجویی درجه ۴ ( کودک ) :

این یک ویزای دانشجویی بریتانیا برای کودکان ۴ تا ۱۷ ساله است که می خواهند در یک مدرسه مستقل در انگلستان تحصیل کنند. این برنامه باید از خارج از انگلستان ساخته شود و مشروط به قرار دادن در مدرسه، رضایت والدین یا سرپرست و اثبات این است که هزینه های زندگی و دوره را می توان پوشش داد.

ویزای طول دوره، حداکثر ۶ سال طول می کشد و می تواند تمدید شود.

۲-     ویزای دانشجویی درجه ۴ (عمومی) :

اگر شما ۱۶ ساله و یا بیشتر هستید و می خواهید در سطح تحصیلات عالی تحصیل کنید ، باید برای یک ویزای دانشجویی سطح ۴ (عمومی) درخواست بدهید.

قبل از درخواست ویزای دانشجویی سطح ۴ (عمومی) ، باید منتظر بمانید تا پیشنهادی از دانشگاه یا کالج دریافت کنید. دانشگاه یا کالج شما بعد از آن قادر است که  به شما یک سند به نام تایید پذیرش مطالعات (CAS) بدهد.  برای انجام این کار، موسسه یا دانشگاه  انتخاب شده شما باید توسط دولت انگلیس به عنوان یک حامی “مجوز سطح ۴”  تأیید شود .

مدارکی که باید ارائه دهید :

هنگام درخواست ویزای شما باید:

 • گذرنامه فعلی یا سایر اسناد سفر معتبر
 • اثبات اینکه شما می توانید از خودتان حمایت کنید و برای دوره خود پرداخت کنید – این بستگی به شرایط شما خواهد داشت
 • مدارک والدین یا سایر رضایت دهنده های قانونی اگر شما زیر ۱۸ سال سن دارید
 • اثبات رابطه شما با والدین یا سرپرست شما
 • اگر شما از کشورهایی هستید که باید تست را انجام دهید، نتایج آزمایش سل شما را نشان می دهد

اگر گذرنامه و پاسپورت شما خالی از مهر ویزا است ممکن است اسناد دیگری لازم باشد که ارایه دهید .

اسناد شما معمولا ظرف ۱۴ روز ارسال می شود.

۳-     ویزای تحصیلی کوتاه مدت :

شما می توانید برای یک ویزا تحصیلی کوتاه مدت درخواست کنید اگر:

اگر یک بازدید کننده دانشگاهی هستید، به یک ویزای استاندارد مسافر نیاز دارید.

اگر شما تابعیت دوگانه دارید که یکی از تابعیت ها انگلیسی است باید از طریق شهروندی انگلیس درخواست کتید و نمی توانید درخواست وسزای کوتاه مدت دهید .

شما می توانید:

 • یک دوره کوتاه تحصیل در انگلستان، مانند یک دوره زبان انگلیسی یا یک دوره آموزشی انجام دهید .
 • در صورت تحصیل در خارج از کشور، دوره کوتاهی از تحقیق را بخشی از دوره تحصیلی انجام دهید .

شما نمیتوانید:

 • در مدرسه دولتی تحصیل کنید .
 • کار ( از جمله در محل کار یا تجربه کار ) و یا انجام هر گونه کسب و کار
 • نمی توانید این ویزا را گسترش دهید .
 • اعضای خانواده ( وابستگان ) را با خود بیاورد – آنها باید جداگانه درخواست کنند . ( شرط همراه ندارد )
 • دریافت وجه عمومی

چه مدت می توانید بمانید :

 • ۶  ماه – برای هر دوره کوتاه ( از جمله دوره های زبان انگلیسی ) ، یا دوره کوتاه تحقیق اگر شما ۱۶ سال یا بیشتر هستید.
 • ۱۱  ماه – اگر شما ۱۶ سال یا بیشتر دارید و دوره ی زبان انگلیسی را فرا می گیرید .

چقدر طول میکشد :

شما می توانید درخواست ویزای خود را تا ۳ ماه قبل از تاریخ سفر خود به انگلستان درخواست کنید.

شما باید مدت ۳ هفته در مورد ویزای خود تصمیم گیری کنید.

هم چنین باید ثابت کنید که شما:

 • که شما در یک کاج یا مکان برای تحصیل در انگلستان پذیرفته شده اید و پذیرش را ارایه دهید .
 • پول کافی برای حمایت از خودتان بدون کار و کمک از بودجه عمومی ، یا اینکه بستگان و دوستان می توانند از شما پشتیبانی کنند .
 • می تواند برای بازگشت یا سفر بعدی خود هزینه را پرداخت کنید .

اگر شما زیر ۱۸ سال هستید، باید:

 • برای سفر شما و اقامت در انگلیس اقداماتی را انجام داده اید که همان پذیرش کالج شما در انگلستان می باشد.
 • اجازه تحصیل در انگلستان را از والدین یا سرپرست خود داشته باشید .

آیا می توانم در ویزای تحصیلی در بریتانیا کار کنم؟

بسیاری از دانشجویان بین المللی در انگلستان ، در کنار تحصیلات خود ، کار نیمه وقت ، کار یا کارآموزی را انجام می دهند. ساعت و نوع کاری که انجام می دهید بستگی به نوع ویزا و دانشگاه یا کالج حمایت کننده شما می باشد که معمولا حدود ۲۰ ساعت در هفته است .

هزینه ها :

 • ویزای دانشجویی درجه ۴ (عمومی) – ۳۲۸ پوند
 • ویزای دانشجویی درجه ۴ (کودک) – ۳۲۸ پوند
 • مدت اقامت کوتاه مدت ۱۱ ماه (دوره زبان انگلیسی) – ۱۷۰ پوند
 • مدت اقامت کوتاه مدت ۶ ماه – ۸۹ پوند

مدارک تحصیلی انگلستان دانشجویی برای اجازه اقامت بیومتریک :

شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا  EFTA که می خواهند در انگلستان برای مدت بیش از ۶ ماه اقامت داشته باشند باید درخواست مجوز اقامت بیومتریک UK (BRP) را درخواست کنند . BRP  برای مدت اقامت خود در انگلستان، حداکثر ۱۰ سال  معتبر است.

شما می توانید برای یک مجوز اقامت بیومتریک انگلیس از داخل انگلستان در مرکز خدمات پست یا مرکز ویزا و یا خارج از انگلیس در یک مرکز درخواست ویزای انگلستان درخواست بدهید.

ساکنان می توانند برای اقامت دائم یا برای اقامت کامل بریتانیا پس از ۵ سال زندگی در انگلستان درخواست دهند.

هزینه تحصیل در انگلستان

دانشگاه های انگلستان به طور معمول هزینه های خود را برای دوره های خود می پردازند . اگر دانشجوی بین المللی هستید به مقیاس هزینه های دیگری اعمال خواهد شد.

اگر از اتحادیه اروپا (خارج از انگلیس) ، EEA  یا سوئیس آمده باشید یا اگر فرزند یک کارگر ترکیه در انگلستان هستید، دانشگاه های انگلستان می توانند هزینه تحصیل دانشجویان را تا ۹،۲۵۰ پوند در سال بپردازند.  دانشگاه های ولز می توانند تا ۹۰۰۰ پوند هزینه کنند . دانشگاه های ایرلند شمالی می توانند تا ۴،۱۶۰ پوند هزینه کنند.

اگر دانشجوی خارجی هستید و به طور معمول در یک کشور خارج از اتحادیه اروپا و EEA زندگی می کنید ، در دانشگاه های انگلستان هزینه های پرداخت هزینه نزدیک به کامل را پرداخت خواهید کرد .  لطفا توجه داشته باشید که تفاوت در میزان بین دوره های پایه و پایه تحصیلی وجود دارد .

این عاقلانه است که هزینه های تحقیق را با دقت بررسی کنید زیرا این میزان می تواند بین دانشگاه ها بسیار متفاوت باشد ، بنابراین یک عامل مهم تصمیم گیری خواهد بود.  همچنین لازم به ذکر است که اگر شما اسکاتلند هستید و مایل به تحصیل در اسکاتلند هستید، هیچ هزینه تحصیلی را پرداخت نخواهید کرد. با این حال، از جاهای دیگر در انگلستان ، شما مجبور هستید هزینه ها را پرداخت کنید.

انواع دانشگاه ها در انگلستان

۱۰۹ دانشگاه و کالج دانشگاه در انگلستان وجود دارد. این رقم شامل آنچه که به عنوان دانشگاه های قدیمی و معتبر شناخته شده در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم و دانشگاه های جدید (که قبلا به عنوان تکنیک های فنی شناخته می شود) شناخته می شود. فرضیه ای وجود داشت که دانشگاه های پلی تکنیک سبک پایینتری نسبت به سبک کلاسیک دانشگاه داشتند، که اغلب مختص علوم و مهندسی هستند.  با این حال، تقسیم در حال حاضر بسیار کمتر است، و بسیاری تغییر نام خود را به حذف کلمه “پلی تکنیک” داده اند .

در این مقاله دریافتیم که تحصیل در انگلستان رایگان پروسه ای زمان بر و دارای هزینه های زیادی به دلیل افزایش نرخ پوند است و برای ایرانیان رایگان نمی باشد به دلیل هزینه های زیاد زندگی برای اقدامات لازم برای اقامت این کشور باید حتما به وسیله مشاورین خبره و با آگاهی بسیار زیاد از دانشگاهها  چه مقدار هزینه لازم است برای تحصیل در انگلیستان رایگان گام برداریم . در این راستا و در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی دارید ،

می توانید با موسسه ی مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و شرایط خود را در باب تحصیل در انگلستان رایگان و شرایط مهاجرت به انگلستان و شرایط اخذ اقامت انگلستان را برای مشاورین زبده مطرح سازید تا با اطلاعات کامل و آگاهی نسبت به پیچیدگی ها و شرایط خاص تحصیل در انگلستان رایگان بدست آورید با آگاهی هرچه بیشتر وارد این پروسه برای آغاز مهاجرت امن شوید و اقدامات لازم را به عمل آورید .

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. سمر گفته:

  سلام.من ۳۰ ساله و شاغل هستم. شرکتی که در آن مشغول به کار هستم میخواهد برای یادگیری هرچه سریعتر من را برای دوره های کوتاه مدت زبان (۶ماهه) به انگلستان بفرستد. تمام هزینه ها هم برعهده شرکت است. میخواستم بدونم اصلا برای این دوره هاویزا میدن یا نه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 2. کارو گفته:

  سلام
  من ۱۷ سالمه بزودی ۱۸ ساله میشم دانش آموز پایه دوازدهم ریاضی هستم
  معدلم زیاد خوب نیست و در حدود ۱۷ است
  میخواستم بدونم چطور میتونم پذیرش کالج های دانشگاه کمبریج رو بگیرم
  شرایط فاند و پشتیبانی مالی تو کالج چیه
  برای وقت سفارت باید چطور اقدام کرد و آیا زمان زیادی میبره

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای اخذ پذیرش ما باید مدارک تحصیلی خودتون رو ترجمه بفرمایید و در سایت دانشگاه اپلود بفرمایید. با توجه به سن فاند و بورسیه شدن آسان نیست اما بخشی از شهریه رو میشه تخفیف گرفت. انشالله بعد از صدور پذیرشتون برای وقت سفارت اقدام می فرمایید و از طریق سایت وقت می گیرین ، هم میشه برید دوبی و هم میشه تشریف ببرین ترکیه

   پاسخ