تحصیل در انگلستان و بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی به انگلیس

تحصیل در انگلستان ، مهاجرت تحصیلی به انگلستان و اخذ اقامت و پاسپورت از طریق اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و همچنین شرایط و الزامات مهم در رابطه با تحصیل در انگلیس ، در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. تحصیل در انگلیس در چه مقاطعی امکان پذیر است؟ هزینه تحصیل در انگلستان به چه صورت می باشد؟ محدودیت سنی تحصیل در انگلستان چگونه است؟ آیا تحصیل در کشور انگلستان سبب اخذ اقامت این کشور و به طبع آن اخذ پاسپورت انگلیس می گردد؟ آیا تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ شرایط تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم چیست؟ شرایط تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا چگونه است؟ دریافت بورسیه های تحصیلی انگلستان در مقطع مختلف چگونه امکان پذیر است؟ در این نوشتار قصد داریم با پاسخ به سوالات مذکور در رابطه با کشور انگلستان و شرایط تحصیل در آن به صورت کامل و مفصل خدمت شما سروران، مطالبی را شرح دهیم.

 تحصیل در کشور انگلستان را انتخاب کرده اید؟ باید گفت که انتخاب بسیار مناسبی است؛ چرا که از نظام آموزشی بسیار قوی برخوردار در سطح بین المللی برخوردار است. در ادامه به بررسی دقیق تحصیل در انگلستان می پردازیم و در صورتی که سوالی در این رابطه برای شما مطرح شد، می توانید در بخش دیدگاه ها و یا پرسش و پاسخ همگانی مطرح نمایید، تا در کمترین زمان به پاسخ صحیح دست یابید. همینطور چنانچه تمایل به بررسی شرایط خود و دریافت اطلاعات تکمیلی داشتید، می توانید با پر کردن فرم واتس آپ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور‌ ( MIE اتریش ) در این زمینه صحبت نموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. در ادامه به بررسی عناوین ذیل می پردازیم:

تحصیل در انگلستان
 • تحصیل در انگلستان و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در انگلستان در مدارس
 • تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری
 • تحصیل در انگلستان به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در انگلستان و هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان
 • تحصیل در انگلستان و کار دانشجویی
 • تحصیل در انگلستان و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در انگلستان و معرفی دانشگاه های برتر انگلستان
 • تحصیل در انگلستان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی انگلستان
 • تحصیل در انگلستان و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در انگلستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در انگلستان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در انگلستان و شرایط عمومی آن

تحصیل در انگلستان ، به دلیل دانشگاه ها و مدارس با سطح علمی بالا، می تواند بسیار ایده آل محسوب گردد. انگلستان با دارا بودن ۲۰۹ دانشگاه، دارای نظام آموزشی بسیار قوی می باشد. در حال حاضر بیش از ۴۶۰ هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های مطرح کشور انگلستان مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین و از جمله معتبرترین دانشگاه در کشور انگلستان است که هر ساله، پذیرای دانشجویان بسیاری است. بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در سراسر جهان، رویای تحصیل در این دانشگاه را در سر می پرورانند. سال تحصیلی در کشور انگلستان از سپتامبر آغاز و تا می ادامه خواهد داشت. متقاضیان تحصیل در انگلستان از طریق اخذ ویزای تحصیلی انگلیس با نام TIER 4 قادر به ورود به انگلستان از طریق تحصیل خواهند بود. ویزای تحصیلی انگلستان به دو گروه تقسیم می شد و برای متقاضیان زیر ۱۷٫۵ سال، به زیر گروه Child Tier 4 و برای متقاضیان بالای ۱۷٫۵ سال به زیر گروه General Tier 4 تقسیم می شود. کشور انگلستان از جمله کشورهای پیشرفته در زمینه های اقتصادی و علمی محسوب می گردد که متقاضیان بسیاری به دلیل خدمات اجتماعی و رفاهی قوی و همچنین سطح زندگی بالا، این کشور را مقصدی مناسب به جهت مهاجرت می دانند. کشور انگلستان با مساحتی حدود ۲۴۲٫۴۹۵ کیلومتر مربع، ۶۶٫۰۴۰٫۲۲۹ نفر جمعیت را در خود جای داده است. همسایگان انگلستان کشورهای اسکاتلند، ایرلند، ولز و فرانسه هستند که با برخی مرز زمینی و با برخی دیگر مرز آبی دارد. واحد پول انگلستان پوند استرلینگ و زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد. تحصیل در تمامی مقاطع در انگلستان به زبان انگلیسی انجام می گردد. شایان ذکر است که کشور انگلستان در تمامی مقاطع مختلف تحصیلی دانش آموز و دانشجوی بین المللی می پذیرد.

تحصیل در خارج از کشور - مهاجرت تحصیلی به خارج - تحصیل در دانشگاههای خارجی

مهاجرت به انگلستان و شرایط زندگی در انگلستان

مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان
مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

فایل ویدئوی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان در مدارس

در انگلیس کودکان در ٥ سالگی وارد مدارس می گردند که به این مقطع از تحصیل، سال های اولیه تحصیل گفته می شود. به صورت کلی، مدارس انگلستان به دو گروه خصوصی و دولتی تقسیم می گردد که اتباع کشورهای دیگر تنها مجاز به تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان هستند. نظام آموزش و پرورش در انگلستان بسیار قوی است و کودکان در سنین بسیار پایین تر از دیگر کشورها، وارد دوره تحصیلی می گردند. لازم به ذکر است که تحصیل در کشور انگلستان برای کودکان بالای ٥ سال تا سن ١٦ سال اجباری می باشد. تحصیل در مدارس انگلستان به دو مقطع ابتدایی و ثانویه تقسیم می گردد. تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان هزینه ای حدود ٣٠ الی٤٠ هزار پوند در سال خواهد داشت. در مقطع ابتدایی که از سنین ٥ الی ١١ سالگی کودکان است، دانش آموزان خواندن و نوشتن، ریاضیات و علوم پایه را می آموزند. در سنین ١١ الی ١٦ سالگی، دانش آموزان در مقطعی مشغول به تحصیل خواهند بود که پس از گذراندن آن، مدرک ملی GCSE را دریافت می کنند. در این مقطع دانش آموزان زبان انگلیسی، یکی از زبان های خارجی ،ریاضیات، علوم انسانی ، هنر و… را خواهند آموخت. پس از اتمام این دوره ها و قبل از ورود به دانشگاه، دانش آموزان وارد دوره های A-Level و یا Foundation می گردند. تحصیل در A-Level که یکسال به طول می انجامد و برای دانش آموزانی است که در سطوح بسیار بالا تمایل به تحصیل دارند و Foundation که دو سال به طول می انجامد و تحصیل در سطوح علمی پایین تری صورت می گیرد. «‌ تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور » عنوان مقاله ایست که راهنمای خوبی برای تحصیل فرزندان شما باشد.

تحصیل در مدارس کانادا ـ مهاجرت تحصیلی به کانادا ـ دبیرستان های کانادا

مقالاتی که بی شک مطالعه آنها برای شما در خصوص تحصیل در مدارس خارجی مفید خواهند بود :

تحصیل در مقطع دبستان در انگلستان

تحصیل در مقطع دبیرستان در انگلستان

معرفی کالج بلربیز

فایل ویدئوی موسسه ملک پور در مورد تحصیل زیر ۱۸ سال در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کالج بلربیز انگلستان

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی

تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس ، معمولا سه سال و در برخی رشته ها چهار سال نیز ممکن است به طول انجامد. برای تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی، نیاز به مدرک دیپلم ١٢ ساله و همچنین مدرک زبان آیلتس ٦ می باشد. دانشگاه‌های کشور انگلستان به لحاظ سطح آموزش از برترین دانشگاه ها می باشند که اکثر آنها جزو رتبه های اول در سطح جهان می باشند. متقاضیان می توانند در رشته های نظری MBA و یا در رشته های فنی مهندسی BSC در دانشگاه های انگلستان مشغول به تحصیل گردند. شایان ذکر است چنانچه متقاضی تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی نتواند نمره زبان مورد نظر را بدست آورد، این امکان برای وی فراهم است که ابتدا به انگلستان آمده و زبان خود را تا حد مطلوب تقویت نموده و برای شرکت در کلاسهای دوره اصلی اش آماده گردد. از جمله رشته هایی که در دانشگاه ها برای متقاضیان تحصیل در انگلستان ارائه می گردد عبارتند از:

 • کلیه رشته های مهندسی
 • تاریخ
 • باستان شناسی
 • روانشناسی
 • حقوق
 • ریاضیات
 • هنر
 • مدیریت
 • رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن
 • زیست شناسی
 • زمین شناسی

فایل ویدئوی موسسه ملک پور در مورد یادگیری زبان در انگلستان

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد ، به دو صورت پیوسته و ناپیوسته می باشد. کارشناسی ارشد پیوسته برای افرادی است که پس از دریافت مدرک دیپلم دوازده ساله دوره تحصیلی کارشناسی خود را نیز در دانشگاه های انگلستان می گذرانند که در این صورت هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد سه سال به طول می انجامد. کارشناسی ارشد ناپیوسته برای افرادی است که مقطع کارشناسی را گذرانده اند و پس از آن یکسال به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خواهند پرداخت. مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد آیلتس۶٫۵می باشد. افراد متقاضی تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد، می توانند در رشته های تجارت (MBA)، رشته های فنی مهندسی (MSC) مشغول به تحصیل گردند. متقاضیانی که در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان مشغول به تحصیل هستند، با ارائه مقالات معتبر و همچنین تحقیق و پژوهش، می توانند با جمع آوری رزومه قابل قبول، شرایط را به جهت تحصیل در مقطع دکتری فراهم سازند. از جمله رشته هایی که در دانشگاه های انگلستان به جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می گردد عبارتند از:

 • رشته های فنی مهندسی
 • علوم پایه
 • علوم اجتماعی
 • تاریخ
 • حقوق

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور ـ تحصیل در مقطع فوق لیسانس در خارج از کشور

تحصیل در مقعطع کارشناسی ارشد در کانادا
مقایسه هزینه های تحصیل فوق لیسانس در انگلستان با سایر کشورها

تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور - ویزای تحصیلی دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان ، معمولا ٣ ساله است که البته در اکثر مواقع به رشته تحصیلی متقاضی بستگی خواهد داشت. تحصیل در مقطع دکتری و پذیرش در این مقطع، نیاز به داشتن یک استاد و یا سوپروایزر در دانشگاه های این کشور دارد. تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری، به دو طریق تحقیقاتی و علمی صورت می پذیرد که نیاز به مدرک زبان آیلتس ٧ دارد. افرادی که اقدام به تحصیل دکترا در انگلستان می کنند، باید با مدارک تحصیلی خود در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به این مهم نمایند. لازم به ذکر است که تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری از جمله بالاترین سطوح تحصیل در این کشور است که می توان پس از پایان تحصیلات وارد بازار کار شد و شرایط اخذ اقامت و تابعیت را فراهم سازد.

شرایط ویژه تحصیل دکترا در انگلستان

تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور

تحصیل پزشکی در انگلستان
تحصیل دارو سازی در انگلستان
تحصیل دندان پزشکی در انگلستان

تحصیل در انگلستان به همراه بورسیه تحصیلی

می توان گفت که تحصیل در انگلستان از طریق اخذ بورسیه تحصیلی، بسیار دشوار است چرا که به صورت کلی در اکثر رشته ها و دانشگاه ها حتی شهروندان انگلیسی نیز برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، شهریه پرداخت می کنند. البته انگلستان نیز به دلیل نظام آموزشی بسیار قوی و استقبال و جذب متقاضیان تحصیل در انگلستان با رزومه و سوابق علی و پژوهشی ایده آل و قوی، اقدام به اعطا بورسیه های مختلف با عناوین متفاوت می نماید. دانشجویان بین المللی که تمایل به تحصیل در انگلستان دارند، ممکن است با هزینه های بسیاری روبرو گردند که در صورت داشتن سوابق علمی و پژوهشی، مقالات علمی معتبر در ISI و تحصیل در دانشگاه های بسیار معتبر، از این شانس برخوردار هستند که با اخذ بورسیه تحصیلی ، بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیلی خود را تامین نمایند. بورسیه هایی که کشور انگلستان به دانشجویان بین المللی اعطا می کند، به دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم می گردد. بورسیه های دولتی به دو گروه chevening و commonwealth تقسیم می شود:

 • بورسیه تحصیلی همراه با فاند chevening که بودجه آن توسط وزارت امور خارجه انگلستان و همچنین کشورهای مشترک المنافع و دانشگاه ها، تامین می گردد. این کمک هزینه های تحصیلی، با عناوین مختلفی نظیر جوایز و همچنین بورسیه تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط تعلق می گردد.

 • بورسیه تحصیلی commonwealth تنها به دانشجویان بین المللی اتباع کشورهای مشترک المنافع که در مجموع ۵۳ کشور هستند، تعلق می گیرد. این بورسیه تحصیلی به متقاضیان تحصیل در انگلستان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق خواهد گرفت. دانشجویان در رشته هایی نظیر کشاورزی، فنی و مهندسی، علوم اجتماعی می توانند از این بورسیه برخوردار شوند.

تحصیل در خارج از کشور - مهاجرت تحصیلی به خارج - تحصیل در دانشگاههای خارجی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بورسیه تحصیل انگلستان

مقاله مرتبط
بورسیه تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلستان و هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

تحصیل در انگلستان به نسبت دیگر کشورها از هزینه های بیشتری برخوردار است، چرا که مضاف بر هزینه های تحصیل، می توان گفت هزینه های زندگی به نسبت دیگر کشورها بیشتر است. البته می توان اینگونه محاسبه نمود که مدت زمان گذراندن مقاطع تحصیل در انگلستان به نسبت دیگر کشورها از مدت زمان کمتری برخوردار است که همین مطلب می تواند بخشی از هزینه ها را کسر نماید. به صورت کلی فرد مجردی که تنها در کشور انگلستان مشغول به تحصیل است، بودجه هفتگی اش با احتساب اجاره، تقریبا ۲۴۰٫۸۹ پوند (۳۷۰ دلار آمریکا) می باشد. مطمئناً بسته به آپارتمانی که اجاره می شود، می توان با هزینه ایی کمتر از آن زندگی نمود، اما به صورت میانگین به ۱۵ هزار پوند ( ۲۳ هزار دلار آمریکا) می رسد. از آنجایی که به جهت تحصیل در هر کشوری باید از هزینه های زندگی در آن کشور به لحاظ تامین آنها، اطلاعات کاملی داشت، در این راستا تلاش نمودیم در یک جدول به صورت کامل هزینه های زندگی را خدمت شما سروران، شرح نماییم.

جدول هزینه های زندگی در انگلستان

نموداری مبنی بر هزینه های زندگی در انگلستان را در ادامه مشاهده خواهید نمود:

نمودار هزینه های زندگی و خانوار در انگستان

تحصیل در کشور انگلستان رایگان
تحصیل رایگان در انگلستان

تحصیل در انگلستان و کار دانشجویی

متقاضیانی که تحصیل در انگلستان را انتخاب می کنند، مانند اکثر کشورها به تناسب مقطع تحصیلی، اجازه کار نیمه وقت خواهند داشت. در انگلستان، دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف مجاز به حداکثر ۲۰ ساعت کار پاره وقت در هفته خواهند بود. قابل توجه است که این زمان در تعطیلات افزایش نمی یابد. افرادی که تمایل به کار دانشجویی ضمن تحصیل و تامین بخشی از هزینه های خود از این طریق دارند، باید قوانینی نظیر کسب رضایت نامه از دانشگاه محل تحصیل و همچنین داشتن سن بالای ۱۸ سال را رعایت نمایند. از دیگر قوانینی که دانشجویان بین المللی در حین تحصیل، ملزم به رعایت آن هستند عبارتند از: مجاز بودن کار مورد نظر، تائید شده توسط وزارت امور خارجه و همچنین تحت قوانین ویزای کاری انگلستان باشد. از جمله نکات مثبت درباره کار پاره وقت در انگلستان، انطباق پذیری بیشتر با جوامع انگلیسی و همچنین کسب تجربه در مشاغل مختلف می باشد که می تواند با تجارب مفید بسیاری همراه باشد. از جمله این مشاغل عبارتند از: فروشنده، پیک تحویل غذا، کارهای دانشجویی در دانشگاه، پیک تحویل دارو، دستیار پزشک و… . به منظور اطلاع از دانش بیشتر در این خصوص پیشنهاد می کنیم مقاله « شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان » را مطالعه نمایید.

تحصیل در انگلستان و بررسی ویزای همراه

ویزای همراه ، برای دانش آموزان و یا دانشجویان بین المللی از اهمیت بسیاری برخوردار است و یکی از موارد مهمی است که خانواده ها به آن توجه ویژه ای خواهند داشت. در رابطه با دانش آموزان، لازم به ذکر است که والدین آنها نمی توانند ویزای همراه دریافت نموده و در کنار فرزندان خود در کشور انگلستان باشند و تنها با ویزای بازدید کننده در مدت محدود می توانند به کشور انگلستان سفر نمایند. دانش آموزان در کشور انگلستان یا قیم خواهند داشت و یا در مدارس شبانه روزی می توانند ثبت نام نمایند. در رابطه با دانشجویان بین المللی، لازم به ذکر است که دانشجویان مقطع کارشناسی قادر به بردن همراه نخواهند بود و تنها از مقطع کارشناسی ارشد به بعد، امکان بردن همراه میسر خواهد بود. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به بعد هم، تنها در صورتی می توانند از شرایط بردن همراه بهره مند شوند که مدت حضور و تحصیل شان در انگلستان از ۹ ماه بیشتر باشد. لازم به ذکر است همراه دانشجویان، به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال گفته می شود.

ارائه مدارک ذیل به جهت اخذ ویزای همراه انگلستان الزامی خواهد بود:

 • ارائه مدارکی مبنی بر تمکن مالی (سند ملکی، حساب بانکی و …)
 • پاسپورت
 • سند ازدواج
 • ارائه بلیط به همراه کپی آن
 • داشتن مدارکی مبنی بر سفر به انگلستان در گذشته

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

ویزای بازدید کننده انگلستان
انواع ویزای انگلستان و راهنمای اخذ آن

تحصیل در انگلستان و معرفی دانشگاه های برتر انگلستان

کشور انگلستان به دلیل نظام و سیستم بسیار قوی، مقصد بسیار از متقاضیانی است که تمایل به تحصیل در دانشگاه های سطح بالا و دارای رتبه های جهانی بالا هستند. افرادی که تحصیل در انگلستان را انتخاب نموده و فارغ التحصیل از یکی از دانشگاه های این کشور هستند، می توان گفت شانس بالایی برای کاریابی نه تنها در انگلستان بلکه در بسیاری از کشورهای جهان دارند. در ادامه دانشگاه های مطرح انگلستان را معرفی نموده و رتبه آنها را خدمت شما سروران عرض خواهیم نمود.

لیست برترین دانشگاههای انگلستان

رتبه بندی دانشگاهها در انگلستان

تحصیل در انگلستان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

افرادی که تمایل به تحصیل در انگلستان دارند، در کنار اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های این کشور، باید موفق به اخذ ویزای تحصیلی انگلستان گردند که تحت عنوان TIER4 شناخته شده است. مدارک و اسنادی برای اخذ این نوع ویزا نیاز است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود:

 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی انگلستان
 • عکس
 • پاسپورت
 • کلیه مدارک هویتی
 • نامه تمکن مالی
 • نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های انگلستان ( CAS LETTER)
 • ارائه یک آدرس دقیق مبنی بر محل اقامت
 • ارائه فیش رسید هزینه پرداختی ویزا (۳۳۵ پوند)
 • ارائه مدرک زبان برای هر مقطع
 • ارائه اثر انگشت

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاههای خارجی

تحصیل در انگلستان و موقعیت کار پس از تحصیل

متقاضیانی که تحصیل در انگلستان را انتخاب می کنند، در ادامه تمایل به یافتن کار مناسب و در نهایت اخذ اقامت دائم انگلستان و پاسپورت این کشور را دارند. متقاضی تحصیل در انگلستان، باید به محض فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور، وارد پروسه کاری شود و کار متناسب با رشته تحصیلی خود را بیابد تا قادر به اخذ اقامت کاری گردد. امکان به دنبال کار گشتن برای دانشجویان بین المللی تا تاریخ انقضای ویزای تحصیلی آنها میسر خواهد بود و با یافتن کار مناسب، امکان تغییر به ویزای کاری و در نهایت اقامت کاری میسر می باشد. در صورتی که متقاضی با اتمام مدت ویزای تحصیلی، موفق به یافتن شغل مناسب نشود، می تواند این مطلب را با Home office در میان گذاشته و مدت اعتباری ویزای خود را افزایش دهد. در صورتی که پس از اتمام تحصیلات، موفق به یافتن یک کارفرمای داری مجوز شدید، می توانید جهت اخذ ویزای کاری انگلستان تحت عنوان Tier 2 اقدام نمایید. این نوع از ویزای انگلستان، مجوز اقامت به مدت ۵ سال را به شما خواهد داد. کشور انگلستان به دلیل اقتصاد نسبتا قوی، از نرخ بیکاری پایینی برخوردار است که این موضوع زمانی می تواند برای متقاضیان از سایر کشورها سودمند باشد که قادر به یافتن یک کارفرما گردند، تا از آن طریق موفق به اخذ ویزای کاری انگلستان شوند. در غیر اینصورت، تحصیل می تواند این شرایط را فراهم سازد؛ چرا که تحصیل در انگلستان شانس یافتن کار در این کشور را برای دانشجویان بین المللی افزایش می دهد. در ادامه نموداری مبنی بر نرخ بیکاری کشور انگلستان در سال‌های اخیر، خدمت شما سروران ارائه می گردد.

تحصیل در انگلستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در انگلستان خود به تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت انگلستان نمی گردد، اما می تواند یکی از مسیرهای مناسب به جهت یافتن کار مناسب در این کشور باشد. چرا که با تحصیل در دانشگاه های مطرح در این کشور، امکان یافتن یک کار مناسب، بسیار بیشتر خواهد بود. افرادی که تحصیل در انگلستان را انتخاب می کنند، با یافتن کار متناسب با رشته تحصیلی، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر می دهند و در ادامه پس از ۵ سال اقامت و کار در این کشور، موفق به دریافت اقامت دائم انگلستان می گردند. پس از دریافت کارت اقامت دائم، می توان جهت اخذ پاسپورت انگلستان اقدام نمود که معمولا بین ۸ الی ۱۰ سال زمان خواهد بود. مقاله « اقامت پس از تحصیل در انگلستان » نیز می تواند اطلاعات بیشتری را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
تحصیل در انگلستان و سخن پایانی

تحصیل در انگلستان، الزامات و شرایط تحصیل در این کشور و همچنین مدارک و اسناد مورد نیاز جهت تحصیل در کشور انگلستان در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. کشور انگلستان به دلیل سیستم آموزشی بسیار قوی، از جمله کشورهایی است که متقاضیان بسیاری تمایل به تحصیل در آن را دارند. از سراسر دنیا اتباع مختلف از کشورهای گوناگون، جهت تحصیل در مدارس و دانشگاه ها، به کشور انگلستان مهاجرت تحصیلی می‌کنند. نوشتار تحصیل در انگلستان در راستای ارتقا اطلاعات شما سروران تهیه شده است تا با علم کامل در این رابطه، در مسیر مهاجرت تحصیلی به انگلستان اقدام نمایید. اگر سوالاتی در زمینه تحصیل در انگلستان دارید می توانید در قسمت دیدگاه‌ها و یا پرسش و پاسخ همگانی مطرح نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن، به سوالات شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شود. در صورتی که تمایل دارید شرایط خود را جهت تحصیل در انگلستان بررسی نمایید، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور از طرق مختلفی مانند تماس مستقیم و یا پر نمودن فرم درخواست مشاوره تلفنی رایگان، از اطلاعات تکمیلی در این زمینه برخوردار گردیده و تمامی راه‌ها و کشورهای مختلف به جهت مهاجرت تحصیلی را بررسی نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

22 پاسخ
 1. KASRA گفته:

  سلام ببخشید ایا در مقطع دکتری احتمال گرفتن بورسیه تحصیلی هست؟
  ببخشید میخواستم بدونم شهریه دانشگاه های خصوصی انگلیس ( خارج از لندن ) در رشته های مهندسی چقدره در سال؟
  ایا این درسته که میگن شهریه های دولتی سالی ۸ تا ۱۲ هزار پوند و خصوصی سالی ۱۰ هزار پوند تا ۲۵ هزار پوند هستش؟
  شرایط بورسیه راهم نمیدونم دارم یا خیر چون از یکی بستگانم که انگلیس زندگی میکنند پرسیدم گفتن در انگلیس فول فاند بشدت رقابتی و بیشتر بصورت تخفیف در شهریه هستش
  و گفتن کشور های امریکا. استرالیا . و کشور های اروپایی به نسبت راحت تر بورسیه میدن؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای اخذ بورسیه شما می بایست معدل بالا ، مقالات isi، سابقه پژوهشی خوب و سطح زبان بالائی داشته باشید . لطفا با موسسه تماس بگیرید مشاورین شما را راهنمائی می کنند .

   پاسخ
 2. پرهام گفته:

  سلام،من ۲ سال پیش مدرک لیسانسم رو در رشته مدیریت بازرگانی گرفتم،الان هم تازه سربازیم تموم شده و نمره ایلتسم ۷ هستش،واسه فوق لیسانس انگلیس میتونم اقدام کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز گپ زیادی ندارید و می توانید برای انگلستان اقدام کنید. البته سن شما هم حائز اهمیت می باشد

   پاسخ
 3. FARSHADASKARI گفته:

  سلام و خسته نباشید.
  من ۲۹ ساله دارای مدرک مدیریت هستم و در حال گذروندن دوره های آیلتس هستم و در سطح آیلتس ۷ می تونم مدرک ارایه بدم. دوست دارم برای ارشد در رشته mba انگلستان یا کانادا اقدام کننم. با توجه به شرایطی که خدمتون عنوان کردم کدام گزینه بهتر هست ؟ کدام کشور راح تر می تونم به اقامت برسم؟ از نظر مالی مشکلی ندارم.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در نظر داشته باشید کشورهائی نظیر کانادا و انگلستان در خصوص گپ تحصیلی سختگیری بسیاری نشان می دهند . شما چه سالی فارغ التحصیل شدید ؟ آیا می توانید این گپ را با سابقه کار پر کنید ؟

   پاسخ
 4. رادین گفته:

  سلام و خسته نباشید. بنده ۱۸ سالمه و مدرک دیپلم تجربی و مدرک زبان آیلتس ۷ رو دارم. میخوام برای کشور انگلستان اقدام کنم برای رشته پزشکی. سوالی که داشتم این است آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود داره؟ معدلم هم ۱۹٫۵۸ هست و یه سوال دیگه ک داشتم این هست ک مدت زمان تحصیل در پزشکی چند سال هست.
  ممنونم از سایت بسیار خوبتون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع از تحصیل امکانپذیر نمی باشد ولی شما می توانید با توجه به نمرات و معدل بالائی که دارید از کالج و یا دانشگاه تخفیف بگیرید .طول دوره تحصیل پزشکی ۴ تا ۶ سال می باشد

   پاسخ
 5. گلی چناری گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  آیا امکان گذراندن دوره زبان در انگلستان وجود داره؟
  بنده ۳۸ ساله هستم لیسانس نرم افزار همسرم ۲۸ ساله و دو فرزند دارم میشه به این طریق وارد شد و در محیط به کار رسید؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   خیر دوست عزیز شما از طریق پذیرش دوره های زبان نمی توانید اقامت انگلستان را داشته باشید . با توجه به شرایط سنی شما و همسرتان دوره های زبان در کشورهائی نظیر اتریش و مجارستان و سوئد پیشنهاد میگردد .

   پاسخ
 6. سیاوش گفته:

  سلام عرض میکنم خدمت شما. در مورد گپ تحصیلی سوال داشتم. من ۸ سال پیش لیسانسم رو گرفتم الان ۳۵ ساله هستم ایا با این گپ که بین این دومرک من افتاده میتونم برای تحصیل در انگلیس اقدام کنم؟ ایلتس ۶ جنرال هم دارم. ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز گپ تحصیلی شما برای تحصیل در انگلستان بالاست و ویزای شما با ریسک زیادی همراه خواهد بود . شما می توانید برای تحصیل در کشورهائی نظیر اتریش، هلند، دانمارک، سوئد، نروژ ، مجارستان و…. اقدام نمائید.

   پاسخ
 7. آرزو گفته:

  سلام فرزند من ۱۶ سالشه. میخوام برای A level بفرستمش انگلیس. آیا باید تعیین سطح بده یا مستقیم میتونه سر کلاس های این مقطع بشینه؟ ممنون از شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در این سن ایشان می بایست gcse 2 را تحصیل کنند. برای ورود به ای لوی نیاز به آزمون تعیین سطح نیست .با توجه به نمرات و معدل ، ایشان می توانند ای لول و یا فاندیشن را بخوانند .

   پاسخ
 8. فرخ گفته:

  ممنون از مقاله خوبتون
  من ۲۳ سالمه و می خواستم برای کارشناسی اقدام کنم. آیا با این گپ تحصیلی امکان پذیراست؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز برای کشور انگلستان با توجه به گپ تحصیلی ایجاد شده ویزای شما با ریسک همراه خواهد بود .ولی شما می توانید برای کشورهائی نظیر فنلاند ، اتریش، هلند و دانمارک و مجارستان و فرانسه اقدام نمائید.

   پاسخ
 9. امير گفته:

  با سلام
  من ترم ٨ كارشناسي رشته عمران هستم
  ولي از نظرم واحد حدود ٨٠تا از ١٤٠ تا پاس كردم
  براي پناهندگي انگليس ميخوام اقدام كنم
  به نظر شما با فوق ديپلم برم اونجا يا با ليسانس

  Rating: ۵
  پاسخ
 10. حمید بیگی گفته:

  با سلام چگونه میتوان بدون گذراندن آیلتس برای پذیرش اقدام کرد؟ چون بنده آیلتس ۶٫۵ در سال ۲۰۰۴ داشتم. آیا میتوان از طریق کالج بعنوان شرایطی اقدام کرد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض احترام، با توجه به اینکه مدرک ایلتس دارای اعتبار است باید شرایط شما برای کالج ارسال گردد. لطفا بفرمایید که چند سال دارید

   پاسخ
 11. Sina گفته:

  سلام وقت بخير
  پذيرش مستقيم و غير مستقيم چيست؟
  ايا بدون مدرك ايلتس مي توان در دانشگاه هاي انگليس در مقطع ارشد تحصيل نمود،؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، پذیرش مستقیم یعنی اینکه مدرک زبان مورد نظر دانشگاه رو ارائه کنید و دوره زبان نگذرونید دیگه ، پذیرش غیر مستقیم هم برعکس همین قضیه هست و در ابتدا دوره زبان یه یه دوره پایه ای میرید بعد که به حد موردنظر دانشگاه رسیدین بره دوره اصلی میرید سر کلاس،
   بدون مدرک زبان که امکانش نیست ولی برای وفق آیلتس ۶٫۵ می خواد که اگه ۶ داشته باشید میشه اقدام کرد.

   پاسخ