تحصیل در اوکراین و بررسی آن

تحصیل در اوکراین ، شرایط اخذ ویزای دانشجویی اوکراین و مهاجرت از طریق تحصیل در این مقاله مورد تحقیق و بررسی علمی قرار گرفته است. تلاش ما بر این است که به سوالات شما عزیزان در باب تحصیل در اوکراین پاسخ بدهیم. تحصیل در مقطع کارشناسی در اوکراین به چه صورت است؟ شرایط ویزای همراه در اوکراین چگونه است؟ آیا امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت پس از تحصیل وجود دارد؟ دانشگاه های برتر  اوکراین کدام است؟ هزینه های تحصیل و زندگی در اوکراین به چه صورت است؟ به درخواست مکرر دوستان بر آن شدیم تا مقاله ای کامل در باب تحصیل در اوکراین تهیه نموده و نکات لازم  را به طور خلاصه بیان کنیم. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده و تلاش شده چراغ راه شما سروران در این زمینه باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید و یا میتوانید ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نموده و با تماشای آن بهترین مسیر خود برای مهاجرت را بیابید.

تحصیل در اوکراین
 • تحصیل در اوکراین و شرایط عمومی
 • تحصیل در اوکراین در مدارس
 • تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری
 • تحصیل در اوکراین به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در اوکراین و هزینه های تحصیل و زندگی در اوکراین
 • تحصیل در اوکراین و کار دانشجویی
 • تحصیل در اوکراین و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در اوکراین و معرفی دانشگاه های برتر اوکراین
 • تحصیل در اوکراین و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اوکراین
 • تحصیل در اوکراین و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در اوکراین و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در اوکراین و سخن پایانی

تحصیل در اوکراین و شرایط عمومی آن

افرادی که قصد گرفتن ویزای تحصیل در اوکراین را دارند باید با شرایط عمومی آن در ابتدای امر آشنا شوند. اوکراین از کشورهای اروپای شرقی با جمعیتی ۴۶ میلیون نفری است که از شرق با روسیه؛ در شمال با بلاروس؛ از غرب با لهستان، اسلوواکی و مجارستان؛ از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم‌مرز است و در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد و پایتخت آن شهرکیف و زبان رسمی آن زبان اوکراینی می‌باشد و دانش زبان روسی نیز در این کشور کاربرد گسترده ای دارد. اوکراین با ۶۰۳٫۵۵۰ کیلومتر مربع مساحت و ۲٬۷۸۲ کیلومتر خط ساحلی چهل و چهارمین کشور بزرگ جهان و پس از روسیه دومین کشور وسیع در اروپا است. نوع حکومت اوکراین جمهوری بوده که از ۲۴ استان تشکیل شده‌است و دارای یک بخش خودمختار (کریمه) نیز می‌باشد. کشور اوکراین به ۲۴ اوبلاست (استان) و استان‌های اوکراین به نوبه خود به ۴۹۰ رایون (بخش) تقسیم شده‌اند. طبق قانونی اساسی اوکراین، تمام شهروندان اوکراینی از تحصیل رایگان برخوردار هستند. اوکراین دارای دانشگاه‌های بسیار زیاد و تنوع رشته بسیار زیاد است و رشته‌هایی مانند مکانیک، برق کاملاً کاربردی و هدفمند تدریس می‌شود، دانشگاه‌های اوکراین دارای امکانات کامل و با تکنولوژی روسی و به سبک روسی کلیه رشته‌ها تدریس می‌شود. برای آشنایی کامل در خصوص تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کشور اوکراین روی این لینک کلیک کنید تا به مقاله ای مختص همین موضوع دسترسی پیدا کنید.

تحصیل در اوکراین

درباره اوکراین

تحصیل در اوکراین در مدارس

طبق قانون اوکراین، آموزش و پرورش از سن ۶ سالگی شروع می شود و ۱۲ سال ادامه دارد و پس از این مدت دانش آموزان فارغ التحصیل می شوند. سیستم آموزشی اوکراین به چهار سطح تقسیم می شود: آموزش ابتدایی، متوسطه ابتدایی، متوسطه ارشد و تحصیلات تکمیلی. برنامه درسی مدرسه شامل کلاس های زبان اوکراینی، ادبیات اوکراینی، زبان خارجی، ادبیات جهان، تاریخ اوکراین، تاریخ جهان، جغرافیا، جبر، هندسه، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، تربیت بدنی، موسیقی، هنر، محیط زیست و اموزش اجتماعی است. بخشی از تایم روز در مدارس فعالیت هایی مانند شطرنج، کاراته، اجرای نمایش ها، یادگیری عرفان و ترانه های محلی، گروه کر و گروه های دیگر صرف شده است. پس از مدرسه، دانش آموزان ممکن است درس های موسیقی، فوتبال، هاکی یا تنیس داشته باشند. آموزش کودکان در خانه در اوکراین قانونی است و به طور صریح در مقررات ۵۹ و ۶۰ قانون آموزش و پرورش اوکراین اجازه داده می شود و کودکان می توانند در خانه نیز از حق تحصیل استفاده نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک تحصیل زیر ۱۸ سال کلیک کنید.

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی

دانشجویان بین المللی در اوکراین این فرصت را دارند که تحصیلات عالی خود را در دانشگاه ها، آکادمی ها و مؤسسات، که نه تنها معتبر هستند، بلکه دارای مجوز خاص برای آموزش دانش آموزان خارجی می باشند، به پایان برسانند. اتباع خارجی برای تحصیل در اوکراین نیاز به دریافت دعوتنامه از یکی از دانشگاه های این کشور هستند. به محض این که دعوت نامه را دریافت میکنید، باید به سفارت اوکراین مراجعه کنید و برای کنترل پاسپورت، گذرنامه خود را با ویزا، اصل دعوتنامه رسمی و خط مشی بیمه درمانی نشان دهید علاوه بر این شرایط می بایست افراد مدرک زبان انگلیسی ایلتس ۵ را در شروع تحصیل خود داشته باشند و اگر این مدرک زبان را نداشته باشند باید یک سال دوره کالج را بگذرانند. وزارت آموزش عالی و علوم اوکراین کیفیت خدمات آموزشی ارائه شده به دانشجویان خارجی را کنترل می کند. دانشجویان بین المللی در صورت لزوم شروع به تحصیل در یک سال پایه (فاندیشن) می کنند. این شامل یک دوره از زبان اوکراین (روسی) و برخی از دروس زیر مجموعه مربوط رشته تحصیلی مدنظر دانشجو است. سال تحصیلی بین اول سپتامبر تا فوریه آغاز می شود و شامل دو ترم است. همه دانش آموزان در تعطیلات بین دو دوره قرار می گیرند، ترم اول (سپتامبر – ژانویه) و ترم دوم (فوریه – ژوئن) است. تعطیلات تابستانی به طور متوسط به مدت سه ماه طول خواهد کشید. دوره تحصیلات عالی شامل یک دوره کارآموزی برای بعضی از رشته هایی که نیاز به طی این دوره هست نیز می باشد. هزینه تحصیل در اوکراین بین ۵۰۰۰ الی ۶۰۰۰ یورو در سال است.

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد به مدت  ۲ سال زمان می برد و برای پذیرش دانشجو نیازمند به مدرک لیسانس می باشد. از جمله نکات مهم تحصیل در این کشور این موضوع می باشد که آزمون ورودی ندارند. جالب است بدانید تحصیل در اوکراین امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم می آورد از طرفی دانشجویان می توانند دوره زبان روسی که پاتفکت نام دارد را نیز بگذرانند و پس از آن وارد دانشگاه های به زبان روسی شوند. همچنین امکان تغییر رشته در دانشگاه های این کشور نیز وجود دارد. از طرفی محدودیت سنی قابل توجهی از طرف دانشگاه های اوکراین اعلام نشده است در نتیجه به راحتی می توانند افراد با گپ تحصیلی نسبتا زیاد نیز اقدام کنند. کار در حین تحصیل از نکات بسیار مهمی می باشد به طوری که دانشجو اجازه ۲۰ ساعت کار در حین تحصیل را خواهد داشت. امکان تحصیل در اوکراین در رشته های مختلفی فراهم است بنابراین دانشجویان از جهت رشته نیز محدودیتی نخواهند داشت.

تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری

تحصیل در اوکراین و ورود به مقطع دکترا در این کشور از مواردی بوده که زیاد مورد استقبال دانشجویان بین المللی قرار نگرفته است. دانشجویانی که قصد ورورد به دانشگاه های این کشور را دارند باید توجه داشته باشند از تمام موارد مهم تر تایید رزومه شما توسط استاد راهنمای شما می باشد. شما باید رزومه خود را برای استاد راهنمای خود در اوکراین ارسال نمایید و در صورت تایید شما باید مدارک همچون آیلتس ۷ و مقالات بین المللی ISI ارائه دهید تا دانشگاه مورد نظر شما را تایید نماید. شما می توانید بعد از اخذ پذیرش در این کشور درخواست ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشید. متقاضیان تحصیل دکترا در دانشگاه های این کشور توجه داشته باشید شما می توانید قبل از ورود به این کشور با ارسال رزومه خود به دانشگاه های این کشور درخواست بورس تحصیلی این کشور را داشته باشید.

تحصیل در اوکراین به همراه بورس تحصیلی

بورسیه تحصیلی در واقع کمک هزینه مالی برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی می باشد . بورسیه تحصیلی در کشور اوکراین در صورتی به فرد تعلق میگیرد که توافقنامه بین المللی بین اوکراین و کشور خاصی که دانشجوی بین المللی تابعیت آن را دارد، وجود داشته باشد .در حال حاضر توافقی بین المللی میان ایران و کشور اوکراین برای استفاده از بورسیه تحصیلی برای دانشجویان ایرانی وجود ندارد، بنابراین دانشجویانی که به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی در اروپا می باشند می توانند از دانشگاه های رایگان و کم هزینه کشورهایی همچون آلمان، اتریش و فرانسه استفاده نمایند.

تحصیل در اوکراین و هزینه های تحصیل و زندگی در اوکراین

هزینه های تحصیل در اوکراین از نکات بسیار مهمی می باشد که دانشجویان پیش از اقدام باید آن را در نظر بگیرند. در واقع هزینه تحصیل در این کشور بسیار مناسب تر از سایر کشورها می باشد. هزینه تحصیل ثابت نمی باشد زیرا سالانه هزینه اعلام شده از سوی دانشگاه ها متفاوت می باشد. به طور کلی هزینه تحصیل به زبان روسی بسیار پایین تر از زبان انگلیسی می باشد.

تحصیل در اوکراین

هزینه زندگی و تحصیل در اوکراین برای متقاضیانی که قصد تحصیل در اوکراین را دارند بسیار حائز اهمیت می باشد. لازم به ذکر است  هزینه زندگی در این کشور بسیار مناسب می باشد و به طور کلی شباهت زیادی به به کشور روسیه و بلاروس که همسایگان این کشور هستند دارند.

در جدول زیر لیست هزینه های زندگی در اوکراین آمده است:

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین و کار دانشجویی

دانشجویان کشورهای دیگر که اجازه اقامت برای تحصیل در اوکراین را دارند می توانند برای مجوز کار به اداره پلیس و گارد مرزی درخواست خود را ارائه کنند. شما باید از اداره آموزش و پرورش که در آن تحصیل می کنید نامه تاییدیه برای کار ضمن تحصیل داشته باشید و حداکثر مدت اعتبار مجوز کار دانشجویی بستگی به دوره اعتبار مجوز اقامت دانشجو دارد. مدت زمان ارائه دادخواست مجوز کار ضمن تحصیل تا زمان به نتیجه رسیدن آن حدود ۱- ۲ ماه طول خواهد کشید. برای اطلاع شما متقاضیان عزیز باید این نکته را بیان کرد که ساعت کار در اوکراین ۴۰ ساعت در هفته است و ساعت کاری معمولا از ۸ صبح تا ۱۷ و یا ۹ صبح تا ۱۸ است. سوالی که ممکن است برای دانشجویان پیش آید این است که مکان هایی که می توانید آنجا برای فرصت های شغلی جستجو کنید عبارت اند از مراکز حرفه ای و مراکز اطلاع رسانی در دانشگاه ها، وب سایت ها، دوستان، همکلاسی ها و دانشجویان محلی و یا تماس مستقیم با شرکت هایی که اگهی استخدام منتشر نموده اند. متوسط حقوق ماهانه در اوکراین ۸۰۰ دلار (معادل ۳۰۰ یورو) در هر ماه است.

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین و بررسی ویزای همراه

تحصیل در اوکراین با استقبال زیادی از سوی دانشجویان بین المللی رو به رو شده است، اما متقاضیان در نظر داشته باشند که کشور اوکراین روادیدی برای همراهان دانشجویان در نظر نگرفته است همراهان دانشجویان تنها می‌توانند با یک ویزای توریستی یا با ویزای گردشگری وارد این کشور شوند و اجازه  کار در این کشور ندارند. شما در صورتی می توانید تقاضای ویزای همراه برای خانواده ی خود ( همسر و فرزند زیر ۱۸ سال) داشته باشید که ویزای شما تبدیل به یک ویزای کاری شود و وارد بازار کاری این کشور شوید. متقاضیان تحصیل در کشور های اروپایی می توانند با اخذ پذیرش در کشورهای برتر اروپایی برای همراهان خود تقاضای ویزای همراه داشته باشند و نکته بسیار جالب آن است شما می توانید در این کشورها برای همراهان خود تقاضای اجازه کار نمائید، متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر کد دریافت مشاوره رایگان تلفنی از وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور بهترین کشور را برای ادامه تحصیل و اخذ اقامت دائم انتخاب نمائید.

تحصیل در اوکراین و معرفی دانشگاه های برتر اوکراین

دانشگاه های اوکراین برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در اوکراین را دارند شرایط مناسبی فراهم آورده است. در واقع دانش آموزان می توانند از کیفیت آموزشی بالا در دانشگاه های عالی در اوکراین بهرمند شوند. اوکراین از جمله کشورهایی می باشد که وزارت علوم و آموزش آن همه ساله سعی در کنترل کیفیت خدمات آموزشی خود دارد. از برترین دانشگاه های اوکراین می توان به دانشگاه ملی تاراس شوچنکو  اشاره کرد. مهم ترین نکته در مورد این دانشگاه این موضوع می باشد که با تحصیل در اوکراین علاوه بر دریافت کیفیت آموزشی بالا مدرک دریافتی از این دانشگاه بسیار معتبر می باشد. لازم به ذکر است ورود به این دانشگاه آسان نبوده و هزینه تحصیل نیز به نسبت بالا می باشد.

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

متقاضیان جهت ادامه تحصیل در اوکراین می بایست مدارک خاصی را جهت پذیرش تحصیلی و هم چنین جهت اخذ ویزای تحصیلی ارائه نمایند. ارائه درست مدارک و چیدمان مدارک یکی از موضوعاتی است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا در صورت عدم ارائه درست مدارک امکان لغو پذیرش و ردی ویزا قطعی می شود. متقاضیان تحصیل در اوکراین جدا از ارائه مدارک و اسناد تحصیلی و شناسایی، ملزم به ارائه تمکن مالی مناسب و قابل قبول نیز می باشند. ویزا در بحث مهاجرت از طریق تحصیل در اوکراین بسیار حائز اهمیت است و مدارک خاصی را نیازمند می باشد که مهم ترین مدرک در بحث ویزای تحصیلی ارائه نامه پذیرش دانشگاه مورد تایید می باشد. تمامی این مدارک می بایست ابتدا جهت اخذ پذیرش تحصیلی به دانشگاه ارسال شوند و پس از اخذ پذیرش، تمامی مدارک به همراه پذیرش به سفارت اوکراین ارائه گردد.

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اوکراین عبارت است از:

تحصیل در اوکراین

 • پاسپورت معتبر و دارای اعتبار حداقل ۶ ماه
 • ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • ارائه عکس پرسنلی ۳*۴
 • گردش حساب مالی (شامل هزینه های زندگی ۱ ساله متقاضی است)
 • گواهی نامه سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پذیرش تحصیلی به همراه فیش پرداختی شهریه دانشگاه
 • مدارک تحصیلی به همراه ترجمه آن و ریز نمرات
 • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی (دانشگاه های سطح علمی بالا الزامی است)

تحصیل در اوکراین و موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در اوکراین و ورود به بازار کار این کشور نیاز به بررسی شرایط کاری آن کشور دارد سالانه متقاضیان زیادی از طریق دانشگاه ها و کالج ها وارد بازار کار کشور موردنظرشان می‌شوند اما باید توجه داشت که کشور مورد نظر چقدر نرخ بیکاری دارد و آیا مورد تایید دولت می باشد یا خیر ؟ متقاضیان زیادی بعد از تحصیل در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد وارد بازار کار این کشور می شوند باید دقت داشت که این کشور اکنون نرخ بیکاری به میزان ۹.۳ درصد را تجربه می کند این میزان نسبت به نرخ بیکاری و میانگین آن در کل اتحادیه اروپا نرخ بالایی می باشد و متقاضیان باید به آن توجه کنند که شما می توانید با تحصیل در کشورهایی که نرخ بیکاری بسیار کمی دارند به راحتی وارد بازار کاری شوید از جمله این کشور ها می‌ توان به کشور هلند، دانمارک، آلمان و اتریش اشاره کرد.

تحصیل در اوکراین و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

اوکراین یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که از طریق تحصیل در این کشور می توانید اجازه ورود به این کشور را کسب نمایید. همانند بسیاری از کشورهای اروپایی، درکشور اوکراین هم می توان از تحصیل به عنوان راه ورود به این کشور و سپس یافتن شغل مناسب استفاده کرد و بعد از یافتن شغل و تغییر نوع اقامت از تحصیلی به کاری می توانید اقامت این کشور را کسب نمایید البته شرایط یافتن شغل در این کشور به آسانی صورت نمی گیرد بلکه شما باید ابتدا کارفرمای مورد نظر خود را بیابید و بعداز آگهی توسط کارفرما و پیدا نشدن نیروی کار مناسب ،می توانید از طریق کارفرما به  کشور اوکراین ورود پیدا کنید و در نتیجه اقامت کاری کسب نمایید زیرا برای حضور در کشور بعد از پایان دوره ی تحصیل باید اجازه حضور طور قانونی در کشور را کسب نمایید و اقامت کاری می تواند یکی از این راه ها باشد. نکته ی جالب این است که به صرف کار و یا تحصیل هم اقامت دایم این کشور قابل اخذ نمی باشد پس در نتیجه گزینه مناسبی جهت مهاجرت نمی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

راههای اخذ اقامت اوکراین

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در اوکراین و سخن پایانی

تحصیل در اوکراین و شرایط اخذ ویزای دانشجویی در این مقاله مورد تحقیق و بررسی علمی قرار گرفته است. تحصیل در اوکراین با توجه به هزینه های مناسب تحصیل و زندگی در این کشور مورد توجه واقع شده است ولی با توجه به مطالب ذکر شده دانشجویان می توانند برای سایر کشورهای اروپایی که هم هزینه مناسبی دارند و هم عضو شنگن هستند اقدام کنند از جمله این کشورها می توان به مجارستان و چک اشاره کرد به این ترتیب با تحصیل در این کشورها امکان کار پس از آن و اخذ اقامت نیز قطعی می باشد. در این مقاله تمام نکات مربوط به تحصیل در اوکراین بیان شده است و امیدواریم به سوالات شما در باب تحصیل در اوکراین پاسخ داده باشیم. جهت اخذ اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین تخصصی ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسهMIE اتریش تماس حاصل نموده و یا در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان کنید و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید تا شما را در این امر مهم یاری نمایند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ