تحصیل در ایتالیا

بررسی شرایط تحصیل در ایتالیا

 • معرفی کشور ایتالیا
 • مزایای تحصیل در ایتالیا
 • تحصیل در ایتالیا
 • تحصیل در ایتالیا در مقطع لیسانس
 • تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس
 • ادامه تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری
 • شرایط تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی بدون نیاز به مدرک زبان
 • معرفی برخی از دانشگاه ها برای تحصیل در ایتالیا
 • تحصیل در ایتالیا و هزینه های زندگی در حین تحصیل
 • جمع بندی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا به دلیل زیبایی و پیشینه تاریخی کشور ایتالیا و نزدیکی فرهنگ مردم آن کشور با ایرانیان جزو انتخاب های اول ایرانیان برای تصیل و اقامت محسوب می شود.تحصیل در ایتالیا دارای ویژگی های خاص خود میباشد که موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در این مقاله سعی نموده تمامی نکات را یادآوری نماید.

مزایای تحصیل در ایتالیا

 • هزینه مناسب تحصیل در ایتالیا با سطح کیفی بالا

  یکی از قوانین ارزشمند در مورد تحصیل در ایتالیا این است که  ادامه تحصیل، باید برای همه اقشار ممکن باشد. در همین جهت ، در تمامی دانشگاه های دولتی در ایتالیا ، شهریه دانشگاه طبق میانگین درآمد سالیانۀ خانوادۀ دانشجو تعیین می شود.

  در نظر داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های ایتالیا از نظر هزینه های زندگی با کشورهای همسایه ایران نظیر ارمنستان و ترکیه و سایر کشور های همسایه در هزینه تحصیل تقریبا برابر است با این تفاوت که سطح کیفیت تحصیل در ایتالیا و دانشگاه در ایتالیا با دانشگاه کشوری مثل ترکیه و ارمنستان بسیار متفاوت است و همینطور اگر شخص بخواهد اقامت دائم آن کشور را اخذ کند، مطمئنا کشورهای اروپایی و عضو اتحادیه شنگن را به هیچ وجه نمیتوان با کشورهایی مانند کشورهای همسایه ایران قیاس کرد.

 • بورسیه های دولتی و دانشگاهی ایتالیا

  می توان گفت تقریبا تمام دانشجوها در تمام دنیا به دنبال دریافت بورسیه های تحصیلی در دانشگاههای معتبر دنیا هستند که رسیدن به این مهم شاید خیلی دشوار بوده و بعضا امکان گرفتن بورسیه تحصیلی امکان پذیر نباشد اما یک ویژگی خوب تحصیل در ایتالیا، وجود کمک هزینه های ۲۵۰۰ و ۵۰۰۰ یورویی در سال برای دانشجویان بین المللی است که از کشور های جهان سوم می آیند و فارغ از معدل و شرایط فارغ التحصیلی شان می توانند از دولت  ایتالیا دریافت نمایند. این بورسیه ها با بورسیه های دانشجویان ممتاز متفاوت بوده و احتمال گرفتن آن برای متقاضیان ایرانی بسیار ممکن است. بیشتر دانشجویان ایرانی که در ایتالیا در حال تحصیل در دانشگاه های ایتالیا می باشند از این بورسیه بهره می برند و بخش عظیمی از هزینه های زندگی شان را در دوران تحصیل با این بورس می توانند تامین کنند.

  برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکتری در ایتالیا این امکان وجود دارد که بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع دکترا را طبق تعرفه روز از استادی که با وی مشغول همکاری هستند دریافت کنند.

 • کیفیت و شاخص های بالای زندگی در ایتالیا

  ایتالیا به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا دارای استاندارد های بالای سطح زندگی در زمینه های مختلفی از جمله بهداشت، خدمات اجتماعی، پوششهای بیمه ای، رفاه و ثروت اجتماعی می باشد. امروزه ایتالیا کشوری توسعه ‌یافته است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید.

معرفی کشور ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب اتحادیه اروپا قرار دارد و پایتخت این کشور شهر رم میباشد و کشور ایتالیا در واقع از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی تشکیل شده است و از نظر رتبه بندی از نظر جمعیت در رده پنجم اروپا و بیست و سوم جهان قرار دارد و همنین دو کشور مستقل به نام های واتیکان و سن مارینو هم در خاک کشور ایتالیا قرار دارد.

تحصیل در ایتالیا

کشور ایتالیا جز یکی از برترین کشورها از نظام تحصیلی در جهان میباشد که برای دانشجویانی که تمایل دارند در این کشور تحصیل کنند شرایطی را فراهم کرده است که هزینه های تحصیل در ایتالیا توسط دولت پرداخت بشود و در حال حاضر امکان تحصیل در هر سه مقطع برای دانشجویان فراهم شده است و همچنین این تحصیل به زبان انگلیسی می باشد

و نکته بعدی که در خصوص تحصیل در ایتالیا وجود دارد این است که اشخاصی که تمایل دارند تحصیل در ایتالیا داشته باشند میتوانند کمک هزینه هم دریافت کنند و با توجه به دریافت این کمک هزینه بخش عمده ایی از هزینه های تحصیلی ایتالیا و حتی هزینه های اقامتی ایتالیا را برای خود را پرداخت کنند و ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که این کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا به عنوان بلا عوض می باشد.

و لازم به ذکر است که این کشور در خصوص تحصیل در ایتالیا حق بردن همراه را به افرادی که تمایل دارند از طریق تحصیل در ایتالیا اقدام کنند را نمی دهد ولی این امکان وجود دارد که همراهان از طرق دیگر بتوانند در کنار دانشجویان خود قرار بگیرند و همچنین کشور ایتالیا جز دسته کشور هایی می باشد که جهت اخذ پذیرش و ویزای ایتالیا نیازمند مدرک زبان است و دوستانی که تمایل دارند برای مهر ماه اونجا باشند باید تا اردیبهشت ماه و دوستانی که تمایل دارند برای بهمن ماه در کشور ایتالیا حضور داشته باشند باید تا اخر مرداد مدرک زبان خود را ارائه کنند.

امروزه دانشجویان فراوانی از تمام نقاط دنیا با هدف تحصیل در دانشگاههای معتبر اروپا و کشور های سطح بالا ، مسیر زندگی خود را به سمت این قاره هدایت می نمایند ، از بین این مقاصد کشور ایتالیا برای دانشجویان بین المللی بخصوص دانشجویانی که از کشورهای جهان سوم و آسیایی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا امکانات مناسبی را فراهم نموده است. ادامه تحصیل در ایتالیا در تمامی مقاطع تحصیلی ( لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری ) با داشتن شرایطی مهیا می باشد.

وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور در خصوص تحصیل در ایتالیا مشاوره ای رایگان و تخصصی به شما متقاضیان محترم ارائه می دهند .

اشخاصی که برای ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام می نمایند می توانند از شرایط مناسبی بهره مند شوند که مهمترین آن تحصیل در دانشگاه معتبر اروپا ست و نکته مهمتر اینکه علاوه بر این موضوع حتی می توان برای دانشجویان بین المللی بورس تحصیلی دریافت کرد که در بعضی مواقع منجر به رایگان شدن هزینه تحصیل در ایتالیا و همچنین دریافت هزینه زندگی نیز می شود.

مقاله مرتبط

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بورس تحصیلی فوق لیسانس و دکترا در ایتالیا

فایل صوتی مقایسه تحصیلی آلمان و ایتالیا

تحصیل در ایتالیا در مقطع لیسانس

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس را دارند ابتدا باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را از ایران اخذ نمایند و سپس برای ادامه تحصیل اقدام نمایند. از سال۱۹۹۸ با تصویب این قانون که متقاضیان با تکمیل فرم نقل و انتقال و ارسال آن به وزارت علوم و فناوری ایتالیا ، قادرند بدون نیاز به گذراندن آزمون ورودی ، در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند.

البته راه دیگری برای تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا در ایران ارائه می شودو آن به این ترتیب می باشد که سفارت ایتالیا در تهران هر ساله ۳ ترم کلاس هابی به زبان ایتالیایی برگزار می کند که هر ترم شامل ۳۳ جلسه بوده و به صورت ۳ جلسه ۲ ساعته در هفته است. که در طول این ۳ ترم، سه کتاب (Espresso) به متقاضیان آموزش داده می شود.

پس از آموزش دو کتاب اول در صورتی که شخص بتواند ۹۰ امتیاز یا نمره A  را در این آزمون کسب کند به سفارت ایتالیا معرفی می شود و می تواند جهت دریافت پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا ادامه اقدامات را انجام دهد.

لازم به ذکر است که این امکان وجود دارد که دانشجو در مقطع کارشناسی بدون نیاز به مدرک آیلتس و تنها با داشتن اطلاعاتی در حد مکالمه و درک مطلب برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در کشور ایتالیا اقدام نماید و همینطور می توانند به زبان ایتالیایی نیز ادامه تحصیل نمایند.

دوره لیسانس در کشور ایتالیا شبیه به ایران بوده و این دوره  ۴ ساله است. دانشجویان این مقطع در کشور ایتالیا اجازه کار به مدت ۱۰ ساعت در هفته بوده و حداقل دستمزد افراد در ساعت حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو می باشد. لازم به ذکر است در صورت یافتن کار و اشتغال، این درآمد می تواند مکفی بخش زیادی از هزینه های زندگی شخص باشد . البته می توان برای متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در ایتالیا ، بورسیه های تحصیلی دریافت نمود که در ادامه متن توضیح کامل آن را ارائه خواهیم کرد.

تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس

ایتالیا به دلیل داشتن معتبرترین دانشگاه های اروپا و جهان، یکی از مقاصد اصلی متقاضیان ادامه تحصیل در کشور های اروپایی است و به همین دلیل بسیاری از متقاضیان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر فوق لیسانس ، کشور ایتالیا را برای تکمیل تحصیل خود انتخاب می نمایند، زیرا این افراد می توانند بصورت کاملا رایگان ادامه تحصیل در ایتالیا را داشته باشند و مدارک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه های اروپا اخذ نمایند و این امکان را فراهم کنند تا از طریق بورسیه های تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکتری رایگان تحصیل کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا دو ساله بوده و دروس دانشگاهی در این کشور به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس میشوند. متقاضیانی که می خواهند تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی داشته باشند برای تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی نیاز به هیچ مدرکی نداشته و بدون مدرک زبان میتوانند برای تحصیل در ایتالیا اقدام کنند. دانشجویان این مقطع در کشور ایتالیا اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته بوده و حداقل دستمزد افراد در ساعت حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو می باشد. لازم به ذکر است در صورت یافتن کار و اشتغال ، این درآمد می تواند مکفی هزینه های زندگی شخص باشد.

ادامه تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری

دانشگاه های ایتالیا از برترین دانشگاههای اروپا میباشند که سالانه متقاضیان زیادی را از کل کشورهای دنیا در بر می گیرد. اشخاصی که  که هدف تحصیل در مقطع دکتری ایتالیا را دارند از این امکان بهره مندند که علاوه بر تحصیل رایگان در ایتالیا همچنین بورسیه های تحصیلی در ایتالیا از دانشگاه اخذ نمایند که هزینه های زندگیشان را تامین می کند. برتری دیگری که دانشگاههای ایتالیا نسبت به سایر دانشگاههای اروپا دارد این می باشد که امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در مقطع دکترا بدون نیاز به مدرک آیلتس و تنها با داشتن اطلاعاتی در حد مکالمه و درک مطلب برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در کشور ایتالیا وجود دارد و البته می توانند به زبان ایتالیایی نیز ادامه تحصیل نمایند.

برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا در مقطع دکترا شخص متقاضی بایست دیپلم ۱۲ ساله و لیسانس ۴ ساله و فوق لیسانس ۲ ساله را گذرانده باشد. در ادامه در مورد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری در ایتالیا توضیح مبسوط ارائه خواهد شد.

شرایط تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی بدون نیاز به مدرک زبان

مطلب مهم و قابل توجه برای متقاضیان تحصیل در ایتالیا این است که اگر مایل به تحصیل به زبان انگلیسی هستید موسسه حقوقی ملک پور این توانایی را دارد که برای متقاضیان محترم پذیرش تحصیلی در ایتالیا بدون نیاز به مدرک زبان را اخذ کند، کافیست دانشجو در حدی مسلط به زبان انگلیسی باشد که بتواند در یک جلسه ی با دانشگاههای ایتالیا تعیین سطح شود. این امر به دانشجویانی که مدرک آیلتس ندارند و زبان می دانند یا این که با گرفتن این مدرک دچار مشل هستند توصیه می شود تا از این طریق راهی به دانشگاه های ایتالیا بیابند.

تحصیل در کشور ایتالیا و شهرت جهانی در رشته های معماری، هنر، مهندسی، باستان شناسی، و . . . دارد .

بنابراین تحصیل در دانشگاه های ایتالیا با توجه به رنکینگی که در این رشته ها دارند و همچنین با توجه به هزینه های مناسب تحصیلشان دانشجویانی که در رشته های فوق الذکر فارغ التحصیل شده اند یا قصد ادامه تحصیل در رشته هنر در ایتالیا را دارند گزینه ای مناسب برای ادامه تحصیل است.

دانشگاه رم تور ورگاتا University of Rome Tor Vergata

تحصیل در ایتالیا

دانشگاه بولونیا University of Bologna

دانشگاه بولونیا

دانشگاه ساپینزا رم Sapienza University of Rome

دانشگاه ساپینزا رم

دانشگاه پلی تکنیک میلان Politecnico di Milano

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه لوییس LUISS University

دانشگاه لوییس

تحصیل در ایتالیا و هزینه های زندگی در حین تحصیل

هزینه های زندگی در ایتالیا ۱۰۱.۴۳٪  بیشتر از ایران است( اطلاعات جمع آوری شده از تمامی ش شهرها به جز هزینه اجاره مسکن).

هزنه زندگی ماهیانه برای هر نفر در ماه چیزی حدود ۷۲۴ یورو یا حدود ۱۰۹۵۰۰۰۰۰ریال یا معدل ده میلیون و نهصد و پنجاه هزار تومان است. شهر رم ۱۱۵ امین شهر گران جهان برای زندگی. است شاخص هزینه های زندگی در رم به نسبت تهران ۸۸٫۰۲% بیشتر است.

جمع بندی در مورد تحصیل در ایتالیا

در این مقاله سعی بر این بود تا شرایط تحصیل در ایتالیا ، و قوانین و راههای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و قوانین اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و راههای اخذ اقامت ایتالیا مراحل و هزینه های اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا به اطلاع متقاضیان گرامی برسد .
شما متقاضیان تحصیل در ایتالیا در مقطع لیسانس و تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس و همچنین در تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا میتوانید با تماس با دفتر مرکزی اتریش و دفاتر همکار مستقل موسسه حقوقی ملک پور از مشاوره وکلا و مشاورین زبده این مجموعه درخصوص راه های مهاجرت از جمله راه های مهاجرت به ایتالیا و شرایط تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان و قوانین و راه های اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا و اقامت پس از تحصیل در ایتالیا بهره مند گردند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

37 پاسخ
 1. بهرنگ گفته:

  سلام خسته نباشید. من ۲۶ سالمه و تازه وارد دانشگاه شدم و یک ترم هست که مشغول به تحصیل مهندسی کامپیوتر دانشگاه سراسری روزانه هستم. آیا میتونم برای ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام کنم؟ از لحاظ سنی مشکلی وجود داره یا نه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اخذ اقامت تحصیلی در مقطع لیسانس سن شما با ریسک ویزا همراه هست .توصیه می شه لیسانس رو در ایران بگیرید و برای مقطع مستر برای اخذ پذیرش اقدام کنید. شما مدرک زبان دارید؟

   پاسخ
 2. سهراب گفته:

  سلام خسته نباشید .من دیپلم گرافیک دارم ایا امکان داره با مدرک “دیپلم” درخواست اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا رو بدم؟دانشگاه هم نرفتم هنوز

  Rating: ۵
  پاسخ
 3. محمد گفته:

  با سلام و احترام
  آیا با مدرک زبان (غیر آیلتس و تافل) MSRT یا Tolimo هم میتوان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی ایتالیا(مثل پلی تکنیک میلان و …) پذیرش و تحصیل نمود و ویزا گرفت؟
  سپاس

  پاسخ
 4. Mohammad گفته:

  با سلام و ارادت
  آیا با مدرک دیپلم فنی حرفه ای حسابداری بازرگانی (بدون پیش دانشگاهی) ، کارشناسی ناپیوسته حسابداری بازرگانی و همچنین کاردانی علمی کاربردی برق صنعتی با معدل های بالای ۱۷ میتونم برای مقطع کارشناسی ارشد برق قدرت دانشگاه دولتی در ایتالیا (مثل دانشگاه پلی تکنیک میلان و …) تا اردیبهشت ماه(زمان اخذ مدرک آیلتس ۶) اقدام کنم؟ (آخه مؤسسه گفته بود مدرک شما باید مرتبط باشه برای ارشد)
  لطفا کامل توضیح دهید
  با سپاس فراوان

  پاسخ
 5. سعید فرهادی گفته:

  باسلام و خسته نباشید فراوان
  بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک از دانشگاه دولتی هستم. متاهل و کارمند وزارت نفت و ۱۰ سال سابقه دارم. آشنایی نسبی با زبان انگلیسی دارم. با توجه به شرایط کاریم گرفتن مدرک آیلتس و… برام زمان‌بره. آیا امکان بورس تحصیلی بدون مدرک زبان و با بورس تحصیلی برام فراهمه… توانایی مالیم هم در حد متوسطه…

  پاسخ
 6. حمید حقیقت گفته:

  با سلام و عرض ادب.ببنده ۱۸سال سن دارم و امسال با معدل ۱۷رشته تجربی وارد پایه دوازدهم میشم
  آیا ممکنه من بورسیه بشم؟چ اقداماتی لازم است تا این کار انجام شود؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای مقطع لیسانس شانس بسیار کمی برای اخذ بورس وجود دارد که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. محسن زارع گفته:

  سلام وقت بخیر وخسته نباشید.من ۱۰سال در رشته عکاسی فعالیت دارم و باخبرگزاری های رسمی و روزنامه ها همکاری داشتم.چندین جشنواره و نمایشگاه کریتور و دبیر بودم و در بیش از ۶۰ جشنواره ملی و منطقه ای حضور داشته و دارای جوایز زیادی هستم.من رشته تحصیلیم در مقطع کارشناسی روابط عمومی الکترونیک بوده آیا میتونم در مقطع ارشد در ایتالیا عکاسی بخونم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 8. رضا گفته:

  سلام بنده ۱۸ سال دارم و کنکور تجربی و زبان دادم استعداد خوبی تو نقاشی و هنر دارم(شنیدم تاثیر داره تو پذیرش) میخواستم بدونم میتونم برای مدرک لیسانس توی هر رشته ای که میخوام تو ایتالیا بورسیه بشم؟ آیلتس ندارم ولی میتونم انگلیسی حرف بزنم اگه بورسیه قبول نشد هزینه های اخذ ویزا و وکیل و… سرجمع چقدر میشه تقریبا ممنون میشم ایمیل کنین

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای مقطع لیسانس در ایتالیا درخواست بورس نمایید اما در ابتدا باید پذیرش خود را اخذ نمایید و سپس درخواست بورس خود را مطرح نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 9. عرفان گفته:

  من در رشته مدیریت مالی در مقطع کارشناسی در دانشگاه تهران هستم می خواستم شرایط مهاجرت به المان رو بپرسم وایا امکان مهاجرت رو می خواستم بدونم دارم یا نه؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام پس از اخذ مدرک لیسانس می توانید برای مقطع master اقدام نمایید اما باید بتوانید مدرک زبان خود را نیز ارائه نمایید. برای اطلاعات کامل می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 10. صالح گفته:

  با عرض سلام و ادب:
  بنده ميخواستم شرايط پذيرش دانشجو در مقطع دكتراي مديريت ورزشي در دانشگاه هاي سطح متوسط به بالا در ايتاليا بصورت بورس را بدونم!؟!؟
  ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای ورود به مقطع دکترا باید در ابتدا سوپروایزر داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید اما برای بورس تحصیلی باید شرایط آن را دارا باشید مانند معدل بالا ،مقاله ، مدرک زبان و . . . . برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 11. الهام گفته:

  سلام من در حال حاضر روی پایان نامه ی کارشناسیم ( رشته ی معماری)کار میکنم و بشدت به رشته ام علاقه مندم و دوست دارم معماری و هنر رو در جای خوبی ادامه بدم سطح زبان انگلیسیم در حد پری آیلس هست و پایانه ام با موضوع خاص علمی دنبال شده ک توانایی اخذ بورس از خیلی دانشگاه ها رو داره میخواستم بدونم ب نظر شما ایتالیا مناسبه برای ادامه تحصیل من در مقطع کارشناسی ارشد و با بورس و بدون بورس کل هزینه مهاجرت چقدر میشه ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   امکان اقدام برای بسیاری از کشورها را دارید که می توانید اقدام نمایید اما باید شرایط شما کاملا بررسی گردد همچنین برای دریافت بورس تحصیلی باید شرایط ویژه ای داشته باشید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 12. افسانه گفته:

  سلام چهل ساله هستم و دارای سه مدرک کارشناسی در رشته های ادبیات فارسی،زبان انگلیسی واقع وحقوق هستم تمایل به ادامه تحصیل در استرالیا در مقطع ارشد هستم البته در رشته هنر یا زبان ایتالیایی ،ایا و میتونم بورس تحصیلی بگیرم ؟لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا محدودیت سنی وجود دارد و باید مدرک زبان در سطح بالا ارائه نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 13. naseri گفته:

  سلام من دانشجوی دکتری هستم برای فرصت مطالعاتی کشور ایتالیا رو انتخاب کردم. میخواستم بدون بعد از اتمام فرصت مطالعاتی امکان اینکه دوباره برگردم و اونجا ادامه تحصیل بدم چقدر وجود داره؟ اگر میشه راهش چی هست؟ آیا شانس گرفتن بورسیه وجود داره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان فرصت مطالعاتی وجود دارد و می توانید پس از آن ادامه تحصیل دهید اما برای بررسی اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 14. bahar azadi گفته:

  با سلام من دانشجوی ترم آخر رشته مهندسی نرم افزار پیام نور هستم راستش موفقیت علمی ای نداشتم و خیلی دیربه فکر بورس گرفتن افتادم ولی خیلی دلم میخواد اقدام کنم برای مهاجرت از طریق کاری یا تحصیلی ایا راهی هست؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان مهاجرت به کشورهای مختلف برای شما فراهم است که بهتر است اطلاعات کامل خود را ذکر بفرمایید همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 15. گرشاسبی گفته:

  با سلام و عرض ادب. بنده ۲۵ ساله کارشناس ارشد مهندسی آب از دانشگاه ازد هستم با معدل ۱۸٫۴ ، دارای چندین مقاله داخلی، سطح زبان انگلیسی من هم در حد ۵ آیلتس هستش. سوالی داشتم در این زمینه که، آیا من با شناختی که از خودم دارم اگر در کنکور دکترای سراسری رتبه ی خوبی کسب کنم و بعد از آن برای ادامه تحصیل در ایتالیا اقدام کنم آیا شانس بیشتری دارم نسبت به زمانی که با همان مدرک کارشناسی ارشد اپلای کنم ؟؟ آیا کمک هزینه های پرداختی توسط دانشگاه می تواند زندگی متوسط یک دانشجو را ساپورت کند؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   تحصیل در ایتالیا بستگی به این دارد که برای چه رشته ای و چه دانشگاهی اقدام نمایید . ممکن است در بعضی از رشته ها شانس بیشتری داشته باشید و در بعضی نه . شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما در تمامی نقاط ایران و جهان تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم.

   پاسخ
 16. مهسا گفته:

  سلام.من کارشناسی ارشد طراحی صنعتی از دانشگاه دولتی هستم. برای گرفتن بورس دکترا بدون مدرک زبان آیلتس میتوانم اقدام کنم؟ زبان انگلیسی در حد متوسط. هزینه ی انجام پذیرش و گرفتن ویزا از طریق شما چقدر است؟سپاس

  پاسخ
 17. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و احترام.من پزشک عمومی ۳۲ ساله فارغ التحصیل دانشگاه دولتی با معدل ۱۶ هستم.آیا برای تحصیل تخصص در دانشگاه های انگلیسی زبان کشور ایتالیا، شانس دریافت بورسیه دارم؟ متشکر‌م

  پاسخ