تحصیل در ایتالیا و بررسی اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان با شرط سنی ۲۰۲۰

تحصیل در ایتالیا ۲۰۲۰ ، شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا ، شرایط دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا در سال ۲۰۲۰ و همچنین شرایط اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا پس از فارغ التحصیلی در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم و بدون مدرک زبان میسر می باشد؟ آیا تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان میسر خواهد بود؟ هزینه های لازم به جهت تحصیل در مقاطع مختلف در ایتالیا چقدر است؟ شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا چگونه است؟ در این نوشتار در تلاشیم که تمامی موارد و نکات مهم در رابطه با تحصیل در کشور ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا خدمت شما سروران شرح دهیم. ایتالیا به دلیل زیبایی و پیشینه تاریخی و نزدیکی فرهنگ مردم آن کشور با مردم ایران جزو انتخاب های ایرانیان برای تحصیل و اقامت محسوب می شود که تنها نمی توان دلیل استقبال ایرانیان را زیبایی کشور ایتالیا قلمداد نمود و از دیگر دلایلی که بسیار حائز اهمیت است، هزینه تحصیل در کشور ایتالیا نیز بسیار کم و یا به عبارتی رایگان می باشد. در این نوشتار برانیم تا به تمامی سوالات شما در باب تحصیل در کشور ایتالیا پاسخ دهیم و در صورتی که همچنان سوالاتی در این باب دارید می توانید در قسمت پرسش و پاسخ مهاجرت این وبسایت و یا در قسمت دیدگاههای این مقاله مطرح نمایید تا در زمانی بسیار کم توسط کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش به آنها پاسخ داده شود. همچنین می توانید با خطوط موسسه تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان تلفنی در رابطه با اقامت تحصیلی ایتالیا دریافت نمایید. در ادامه می توانید مطالبی در باب عناوین زیر مطالعه نمایید.

تحصیل در ایتالیا
 • تحصیل در ایتالیا و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در ایتالیا در مدارس
 • تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در ایتالیا در مقطع دکترا
 • تحصیل در ایتالیا به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در ایتالیا و هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا
 • تحصیل در ایتالیا و کار دانشجویی
 • تحصیل در ایتالیا و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در ایتالیا و معرفی دانشگاه های برتر ایتالیا
 • تحصیل در ایتالیا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
 • تحصیل در ایتالیا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در ایتالیا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در ایتالیا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در ایتالیا و شرایط عمومی آن

کشور ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است و در همسایگی کشورهایی نظیر سان مارینو، اتریش، اسلوونی، فرانسه و سوییس قرار دارد. کشور ایتالیا که به دلیل شباهتش نقشه اش به چکمه با این نام نیز شهرت دارد و مساحتی معادل ۳۰۱٫۳۴۰ کیلومتر مربع دارد که جمعیتی معادل ۶۰٫۳۵۹٫۵۴۶ نفر را در خود جای داده است. پایتخت ایتالیا شهر رم می باشد. کشور ایتالیا جز یکی از برترین کشورها از لحاظ نظام تحصیلی در جهان به شمار می رود که برای دانشجویانی که تمایل دارند در این کشور تحصیل کنند شرایطی را فراهم کرده است که هزینه های تحصیل در ایتالیا توسط دولت پرداخت بشود و در حال حاضر امکان تحصیل در هر سه مقطع برای دانشجویان فراهم شده است و همچنین این تحصیل به زبان انگلیسی می باشد و نکته بعدی که در خصوص مهاجرت تحصیلی به ایتالیا وجود دارد این است که متقاضیانی که تمایل دارند در این کشور به کسب علم و دانش بپردازند میتوانند کمک هزینه هم دریافت کنند و با توجه به دریافت این کمک هزینه ، بخش عمده ایی از هزینه شهریه های دانشگاه و حتی هزینه های زندگی دانشجویی در ایتالیا را برای خود را پرداخت کنند.

نقشه ایتالیا - ایتالیا کجاست؟ - مهاجرت به ایتالیا - تحصیل در ایتالیا

ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که این کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا به عنوان بلا عوض می باشد.

کشور ایتالیا دارای ۹۶ دانشگاه است که تعداد ۲۶ تای آنها را دانشگاههای خصوصی تشکیل می دهد. لازم به ذکر است که این کشور حق بردن همراه را به افرادی که تمایل دارند به ایتالیا مهاجرت تحصیلی داشته باشند را اعطاء نمی کند ولی این امکان وجود دارد که همراهان از طرق دیگر بتوانند در کنار دانشجویان خود قرار بگیرند.

نکته شایان ذکر دیگر این است که کشور ایتالیا جز دسته کشور هایی می باشد که جهت اخذ پذیرش و ویزای ایتالیا نیازمند مدرک زبان است. متقاضیانی که تمایل دارند برای مهر ماه آنجا باشند باید تا اردیبهشت ماه و متقاضیانی که تمایل دارند برای بهمن ماه در کشور ایتالیا حضور داشته باشند باید تا آخر مرداد مدرک زبان خود را ارائه کنند. از جمله نکاتی که باید در رابطه با کشور ایتالیا از آن مطلع باشید واحد پول این کشور است که یورو می باشد. سوای مهاجرت تحصیلی راههای زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که با کلیک بر روی مقاله ای با عنوان « راه های مهاجرت به ایتالیا »‌ می توانید به اطلاعاتی جامع در این خصوص دست یابید.

شرایط عمومی ایتالیا - آنچه در باره مهاجرت به ایتالیا باید بدانید

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد ایتالیا

اعزام دانشجو به ایتالیا
مهاجرت به کشور ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا در مدارس

تحصیل در ایتالیا در مدارس به چهار بخش تقسیم می گردد که عبارتند از پیش دبستانی، ابتدایی، دوره متوسطه اول و دوره متوسطه دوم. تحصیل در مقطع پیش دبستانی اجباری نیست و کودکان ۳ الی ۶ ساله می توانند در این مقطع تا ۳ سال مشغول به تحصیل باشند. تحصیل در مقطع ابتدایی در ایتالیا اجباری است که کودکان سنین ۶ الی ۱۱ ساله در این مقطع به مدت ۵ سال مشغول به تحصیل خواهند بود. پس از قبولی در مقطع ابتدایی دانش آموزان وارد مقطع متوسطه اول می شوند که در این مقطع دانش آموزان ۱۱ الی ۱۴ ساله به مدت ۳ سال دیگر مشغول به تحصیل خواهند بود. مقطع متوسطه دوم شامل دانش آموزان ۱۴ الی ۱۷ یا ۱۹ ساله خواهد بود که بسته به مدت زمان تحصیل ۳ الی ۵ سال به طول می انجامد. لازم به ذکر است که دانش آموزان باید نمرات قبولی در هر مقطع را کسب نمایند تا بتوانند وارد مقاطع بعدی گردند. هزینه تحصیل در مدارس در ایتالیا برای شهروندان این کشور رایگان می باشد. تحصیل در ایتالیا در سنین ۶ الی ۱۶ سالگی برای شهروندان این کشور اجباری خواهد بود. پس از قبولی و موفقیت در مقطع متوسطه دوم دانش آموزان می توانند خود را برای تحصیل در دانشگاههای این کشور آماده سازند. تحصیل در مدارس بین المللی ایتالیا برای دانش آموزان خارجی امکان پذیر است و پس از گذشتن از فیلترهایی نیر آزمون های هوش سنجی و تائید مدارس تحصیلی آنها می باشد. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در مدارس ایتالیا برای دانش آموزان بین المللی بسته به نوع و کیفیت مدارس بین ۶ الی ۱۳ هزار یورو می باشد:

نام مدارس

میانگین شهریه سالیانه ( یورو)

مدرسه اروپایی وارسه ۸۰۰۰
Acorn house international school ۹٫۰۴۰
مدرسه بین المللی ایتالیا رم ۷٫۰۲۵
مدرسه بین المللی Castelli ۹٫۷۵۰
مدرسه بین المللی اندرسن ۷٫۸۰۰ الی ۱۱٫۴۰۰
مدرسه بین المللی هسته ای ۱۲٫۵۰۰
مدرسه بین المللی دلددا ۸٫۰۵۰
مدرسه بین المللی انگلیسی ۱۲٫۰۸۰
مدرسه بین المللی مودنا ۸٫۹۸۰
مدرسه بین المللی مونزا ۶٫۷۸۹

تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ابتدا باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ارائه نمود. از سال ۱۹۹۸ با قانونی تصویب شده است که متقاضیان با تکمیل فرم نقل و انتقال و ارسال آن به وزارت علوم و فناوری ایتالیا ، قادرند بدون نیاز به گذراندن آزمون ورودی ، در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند. البته راه دیگری برای تحصیل در مقطع لیسانس ایتالیا در ایران ارائه می شود و آن به این ترتیب می باشد که سفارت ایتالیا در تهران هر ساله ۳ ترم کلاس هایی به زبان ایتالیایی برگزار می کند که هر ترم شامل ۳۳ جلسه بوده و به صورت ۳ جلسه ۲ ساعته در هفته است. که در طول این ۳ ترم، سه کتاب (Espresso) به متقاضیان آموزش داده می شود. پس از آموزش دو کتاب اول در صورتی که شخص بتواند ۹۰ امتیاز یا نمره Aرا در این آزمون کسب کند به سفارت ایتالیا معرفی می شود و می تواند جهت دریافت پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا ادامه اقدامات را انجام دهد. لازم به ذکر است که این امکان وجود دارد که دانشجو در مقطع کارشناسی بدون نیاز به مدرک آیلتس و تنها با داشتن اطلاعاتی در حد مکالمه و درک مطلب برای تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان انگلیسی در کشور ایتالیا اقدام نموده و همینطور می توانند به زبان ایتالیایی نیز ادامه تحصیل نمایند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا ۴ ساله می باشد. گفتنی است که شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا برای مقطع کارشناسی مورد بررسی قرار نمی گیرد. دانشجویان این مقطع در کشور ایتالیا مجوز کار به مدت ۱۰ ساعت در هفته را داشته و حداقل دستمزد افراد در ساعت حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو می باشد. لازم به ذکر است که شرایط سنی جهت تحصیل در ایتالیا از اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود و حداکثر فاصله تحصیلی بین مقاطع تحصیلی باید ۴ الی ۵ سال باشد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مقایسه تحصیل آلمان و ایتالیا

تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد مستلزم دارا بودن مدارک فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی به انضمام مدارکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی می باشد. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در ایتالیا ۱ تا ۲ سال زمان خواهد برد.

در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان انگلیسی امکان پذیر نیست و به مدرک زبان انگلیسی به نمره آیلتس ۶٫۵ نیاز دارد. شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد نیز لحاظ نمی گردد.

دانشجویان این مقطع در کشور ایتالیا اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته را داشته و حداقل دستمزد افراد در ساعت حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو می باشد. کشور ایتالیا به دلیل وجود دانشگاههای معتبر بسیار و همچنین ارائه رشته های متنوع سالانه دانشجویان بسیاری در سراسر جهان را پذیرا می باشد که بسته به نوع زبان انتخابی تحصیل و یا رشته های تحصیلی و یا دانشگاهی که در آن تحصیل انجام می گردد دارای شهریه های متفاوتی در این مقطع می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاههای ایتالیا بسته به زبان تحصیل دارای تفاوت هایی نیز می باشد بدین صورت که تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد با زبان ایتالیایی سالانه در حدود ۱۰۰۰ یورو و در تحصیل به زبان انگلیسی در حدود ۷ الی ۲۵ هزار یورو هزینه بر می باشد. در برخی دانشگاهها دانشجویان بین المللی به سبب تحصیل باید مدارکی نظیر انگیزه نامه، توصیه نامه از اساتید متقاضی از دانشگاه محل تحصیل در مقطع کارشناسی و استادی پلن ارائه نمایند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا در مقطع دکترا

دانشگاه های ایتالیا از برترین دانشگاههای اروپا می باشند که سالانه متقاضیان زیادی را از کل کشورهای دنیا در بر می گیرد. اشخاصی که سودای تحصیل در مقطع دکتری در ایتالیا را دارند از این امکان بهره مندند که علاوه بر تحصیل رایگان در ایتالیا ، بورسیه ها یا کمک هزینه های دانشجویی در ایتالیا از دانشگاه اخذ نمایند که هزینه های زندگیشان را تامین می کند. برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا در مقطع دکترا شخص متقاضی بایست دیپلم ۱۲ ساله و لیسانس ۴ ساله و فوق لیسانس ۲ ساله را گذرانده باشد. لازم به ذکر است تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان در این مقطع میسر نخواهد بود. همچنین به جهت تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا نیاز به یک رزومه تحقیقاتی و علمی قوی اعم از دارا بودن مدرک زبان آیلتس با نمره ۷، دارا بودن مقالات معتبر در ISI و همچنین یک سوپروایزر یا استاد راهنما که با شما از قبل مصاحبه نموده و تمایل به بهره مندی از شما در یک پروه علمی تحقیقاتی داشته باشد، الزامی است؛ همچنین در کنار مدارکی که ذکر شد ارائه توصیه نامه از تعدادی از اساتید معتبر در دانشگاه محل تحصیل خود ، ارائه انگیزه نامه و همچنین یک روزمه تحقیقاتی قوی لازم خواهد بود. شایان ذکر است که دانشگاههای مختلف به جهت پذیرش دانشجو در مقطع دکترا مدارک متفاوتی را از وی خواهند خواست و حتی ممکن است از وی نمونه کار تحقیقاتی نیز طلب نمایند.

تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور - ویزای تحصیلی دکترا

تحصیل در ایتالیا به همراه بورس تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا به جهت پوشش بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی و تحصیل در ایتالیا می تواند بسیار موثر باشد. اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. می توان گفت دانشجویان بین المللی شانس بیشتری به جهت کسب بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا خواهند داشت. بورسیه تحصیلی ایتالیا معمولا از طرف دولت ایتالیا و یا دانشگاههای این کشور اعطا می گردد. شرایط تحصیل در ایتالیا و همچنین اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا بنا به شرایط دانشجویان و همچنین دانشگاههایی که این بورسیه ها را اعطا می کنند متفاوت خواهد بود که بیشتر به مقطع تحصیلی، رزومه قوی دانشجو ، معدل و نمرات وی در مقاطع قبلی، مقالات معتبر وی و همچنین رشته تحصیلی ارتباط خواهد داشت. دانشجویانی که تمایل به دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا دارند می توانند با توجه به اطلاعاتی که در رابطه با انواع بورسیه های تحصیلی ایتالیا می دهیم اقدام نمایند.

بورسیه تحصیلی ایتالیا - تحصیل در ایتالیا

انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی ایتالیا از دانشگاه پایا:

دانشجویان بین المللی که تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی دارند می توانند با ارائه مدارک مبنی بر رزومه علمی و تحقیقاتی قوی خود این بورسیه را که کمک هزینه تحصیلی معادل ۸۰۰۰ یورو را به دانشجویان اعطا می کند دریافت نمایند. لازم به ذکر است شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا با این بورسیه تحصیلی لحاظ می گردد.

 • بورسیه تحصیلی ایتالیا از دانشگاه ITN

دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا با ارائه توصیه نامه، رزومه علمی و پژوهشی قوی و همچنین ارائه مقالات متعدد معتبر می تواند موفق به دریافت این نوع از بورسیه تحصیلی ایتالیا گردند که کمک هزینه تحصیلی معادل ۳ الی ۴ هزار دلار به دانشجویان اعطا می گردد.

 • بورسیه تحصیلی DSU

این نوع از بورسیه تحصیلی ایتالیا به دانشجویانی با توان مالی پایین اعطا می گردد که دانشجویان برای دریافت آن باید اثبات کنند که درآمد خانواده آنها در سال کمتر از ۱۰ هزار یورو می باشد. این کمک هزینه تحصیلی به صورت ماهیانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ یورو می باشد که به دانشجویان اعطا می گردد. این نوع از بورسیه در سراسر دنیا بسیار پرطرفدار است و به طبع آن درخواست برای اخذ آن بالا می باشد. لازم به ذکر است دانشجویان شهروند ایتالیایی شانس بیشتری برای دریافت آن خواهند داشت.

 • بورسیه تحصیلی ایتالیا از دانشگاه PIEDMONT

این نوع از بورسیه تحصیلی ایتالیا به دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا اختصاص داده می شود که به دانشجویان رشته NAMPT که مرتبط با رشته های سلولی است اعطا می گردد.

 • بورسیه تحصیلی ایتالیا از دانشگاه GRAN SASSO

این نوع از بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا اختصاص داده می شود که در رشته هایی نظیر ریاضی، علوم طبیعی، علوم کامپیوتر، اقتصاد و علوم اجتماعی مشغول به تحصیل هستند اعطا می گردد. این بورسیه تحصیلی معمولا به هر متقاضی تنها یک بار تعلق خواهد گرفت.

 • بورسیه تحصیلی ایتالیا از دولت ایتالیا

این بورسیه تحصیلی به دانشجویان کارشناسی ارشد تعلق می گیرد که مشغول به تحصیل در رشته های هنر و موسیقی در ایتالیا هستند و همچنین به دانشجویان مقطع دکترا که در رشته های زبان ایتالیایی و یا رشته های تاریخ و فرهنگ ایتالیا مشغول به تحصیل هستند اعطا می گردد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بورس تحصیلی فوق لیسانس و دکترا در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا و هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

اقامت تحصیلی در ایتالیا شامل هزینه هایی نظیر شهریه و مخارج زندگی دانشجویی و دیگر هزینه های متفرقه می باشد. به صورت معمول هزینه های زندگی در ایتالیا برای یک نفر در ماه در حدود ۵۰۰ الی ۷۰۰ یورو می باشد که به نوع و سبک زندگی و مدیریت هزینه های متقاضی تحصیل در ایتالیا نیز ارتباط مستقیم خواهد داشت. در ادامه جدولی مبنی بر هزینه تحصیل ( شهریه ) در ایتالیا و همچنین جدولی مبنی بر هزینه های زندگی در ایتالیا خدمت شما سروران ارائه می گردد.

هزینه تحصیل در ایتالیا

مقطع تحصیلی شهریه سالیانه ( یورو)
مدارس ۶۰۰۰ الی ۱۳۰۰۰
مقطع کارشناسی ۱۰۰۰۰ الی ۲۵۰۰۰
مقطع کارشناسی ارشد ۱۵۰۰۰ الی ۳۵۰۰۰
دکترا ۷۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰

هزینه های زندگی در ایتالیا

عنوان هزینه ( یورو)
غذا، رستوران ارزان قیمت ۱۵
غذا برای ۲ نفر، رستوران درجه متوسط ۵۰
کک یا پپسی (بطری ۰٫۳۳ لیتر) ۲
آب (بطری ۱٫۵ لیتر) ۰٫۴
کاپوچینو یا قهوه معمولی ۱٫۴
شیر کم چرب (۱ لیتر) ۱٫۱
نان سفید تازه (۵۰۰ گرم) ۱٫۶
برنج (۱ کیلوگرم) ۱٫۹
تخم مرغ (۱۲ عدد) ۲٫۶
پنیر محلی (۱ کیلوگرم) ۱۲٫۳
مرغ (بدون پوست و استخوان) (۱ کیلوگرم) ۸٫۲
گوشت گاو (۱ کیلوگرم) ۱۵
سیب (۱ کیلوگرم) ۱٫۸
پرتقال (۱ کیلوگرم) ۱٫۷
گوجه (۱ کیلوگرم) ۱٫۹
سیب زمینی(۱ کیلوگرم) ۱٫۲
نان شیرینی تازه (۵۰۰ گرم) ۱٫۵۸
شارژ ماهیانه آپارتمان ۸۵ متر مربعی ۱۴۸٫۳۳
تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه عادی) ۱٫۳۰
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) ۱٫۵۰
آپارتمان (۱ اتاق خواب) در مرکز شهر ۶۰۵٫۱۳
آپارتمان (۱ اتاق خواب) خارج از مرکز ۴۵۷٫۳۱
آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر ۱٫۰۵۳٫۹۰
آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز ۷۶۶٫۴۰
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۳٫۳۴۹٫۵۱
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز ۲٫۰۱۵٫۷۴

 

در ادامه می توانید نموداری مبنی بر هزینه های زندگی در ایتالیا را مشاهده نمایید.

نمودار هزینه های زندگی در ایتالیا

در ادامه می توانید نرخ تورم کشور ایتالیا را در سالهای اخیر مشاهده نمایید چرا که نرخ تورم هر کشور نشان دهنده میزان هماهنگی درآمدها با هزینه ها می باشد. هر چه دامنه نوسانات نرخ تورم در یک کشور وسیع تر باشد نشان دهنده ناپایداری اقتصادی آن کشور است. در نمودار زیر مشاهده می کنید که نرخ تورم در ایتالیا با نوسانات قابل قبول به بین ۰ تا ۱ درصد رسیده است.

نمودار نرخ تورم کشور ایتالیا

به جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله « هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا » رجوع کنید.

راههای اخذ اقامت ایتالیا
مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

تحصیل در ایتالیا و کار دانشجویی

از جمله نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت اجازه کار ضمن تحصیل در کشور ایتالیا می باشد. در اکثر کشورها دانشجویان بین المللی می توانند به نسبت تحصیل در مقاطع مختلف از شرایط کار ضمن تحصیل بهره مند گردند که در مقطع کارشناسی دانشجویان قادر به ۱۰ ساعت در هفته، در مقطع کارشناسی ارشد قادر به ۲۰ ساعت و در مقطع دکترا امکان ۳۰ ساعت کار دانشجویی در ایتالیا خواهند بود که همین امر می تواند به عنوان کمک هزینه ای به جهت تحصیل در مقاطع مختلف در ایتالیا باشد و بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی را تامین نمود. لازم به ذکر است که با توجه به نرخ بیکاری بالا در کشور ایتالیا امکان یافتن کار در این کشور حتی برای شهروندان ایتالیایی سخت می باشد.

کار دانشجویی - کار ضمن تحصیل در خارج از کشور

شرایط کار ضمن تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در ایتالیا و بررسی ویزای همراه

معمولا دانشجویان بین المللی متاهل تمایل دارند در زمان تحصیل شان خانواده خود را به همراه داشته باشند که در اکثر کشورها بر اساس قوانین رایج دانشجویان از این امکان برخوردار هستند که در زمان تحصیل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را در کنار خود داشته باشند. در رابطه با کشور ایتالیا این قانون کمی متفاوت است. دانشجویان متاهل می توانند خانواده خود را که همسر و فرزندان زیر ۱۴ سال را در این کشور با ویزای توریستی در کنار خود داشته باشند که مدت حضور خانواده در کنار دانشجویان ۳ ماه خواهد بود . البته دانشجویان می توانند این ۳ ماه حضور خانواده را در کنار خود به اقامت کامل تبدیل نمایند که با ارائه درخواست به سفارت به همراه داشتن مدارک لازم مبنی بر دارا بودن امکانات و تمکن مالی لازمه به جهت همراهی و تأمین مخارج خانواده خواهد بود. لازم به ذکر است که همراه اجازه کار نخواهد داشت. با دریافت موافقت سفارت و اداره مهاجرت ایتالیا این امر امکان پذیر خواهد بود. از جمله مدارکی که به جهت الحاق خانواده به دانشجویان بین المللی در ایتالیا نیاز است عبارتند از:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • پاسپورت و کلیه مدارک هویتی اعضای خانواده ( همسر و فرزندان زیر ۱۴ سال)
 • عکس
 • سند ازدواج
 • اثبات برخورداری از امکان اسکان دانشجو و خانواده وی
 • ارائه تمکن مالی کافی

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

راهنمای اخذ انواع ویزای ایتالیا
ویزای توریستی ایتالیا

تحصیل در ایتالیا و معرفی دانشگاه های برتر ایتالیا

کشور ایتالیا دارای دانشگاههای بسیار معتبری می باشد که دارای رتبه های قابل توجه در سراسر دنیا می باشند. در دانشگاههای ایتالیا تنوع رشته بسیاری در کلیه مقاطع وجود دارد و دانشجویان می توانند به تحصیل در آنها مشغول گردند. در ادامه دانشگاههای برتر ایتالیا به هراه رتبه آنها در کشور ایتالیا و همچنین اعتبار و رتبه آنها در دنیا را مشاهده خواهید نمود.

شهر

نام دانشگاه

رتبه جهانی ۲۰۱۹

رتبه در ایتالیا ۲۰۱۹

بولونیا بولونیا ۱۴۶ ۱
میلان پلی تکنیک میلان ۱۶۷ ۲
میلان میلان ۲۷۵ ۳
رم ساپینزای رم ۲۹۳ ۴
پادووا پادووا ۳۳۵ ۵
تورین تورین ۳۴۸ ۶
تورین پلی تکنیک تورین ۳۵۸ ۷
فلورنس فلورنس ۴۵۷ ۸
ناپل فدریکوی دوم ناپل ۵۱۵ ۹
پیزا پیزا ۵۳۳ ۱۰
ترنتو ترنتو ۶۴۷ ۱۱
ژنوا ژنوا ۷۴۹ ۱۲
ونیز کا فوسکاری ونیز ۷۶۶ ۱۳
رم تور ورگاتای رم ۷۶۹ ۱۴
پارما پارما ۷۹۳ ۱۵
رم رم تر ۹۱۹ ۱۶
میلان میلان- بیکوکا ۱۰۱۷ ۱۷
کاتانیا کاتانیا ۱۰۴۹ ۱۸
باری باری ۱۱۴۸ ۱۹
سیئنا سیئنا ۱۱۵۰ ۲۰

تحصیل در ایتالیا - تحصیل در دانشگاههای ایتالیا

تحصیل در ایتالیا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

تحصیل در ایتالیا زمانی میسر خواهد بود که متقاضیان موفق به دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا گردند. به سبب دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا نیاز است به مدارک و نوع چینش آن توجه ویژه ای داشت. وکلای حاذق در امر مهاجرت به نسبت شرایط و عوامل مورد توجه افسر ویزا در سفارت هر کشور مدارک لازم را با توجه به نکات کلیدی و تاثیر گذار جمع آوری نموده و آنها را به سفارت ارائه می دهند. هر چه در انتخاب وکیل نکته سنج تر عمل نمود و به رزومه و سوابق وکیل مهاجرت توجه بیشتر داشت شانس اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا افزایش یافته و موفقیت امکانپذیرتر خواهد بود. به سبب تغییرات بسیار و هر روزه در قوانین مهاجرت نیاز است از وجود وکیلی با دارا بودن علم به روز بهره مند گردید.

پرچم ایتالیا - ویزای ایتالیا

در ادامه به عنوان مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا خواهیم پرداخت:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا
 • عکس
 • پاسپورت و کیه مدارک هویتی
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه اصل مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات با در دست داشتن ترجمه رسمی آنها
 • ترجمه مدارک هویتی به زبان انگلیسی یا ایتالیا
 • بیمه نامه دانشجویی
 • اثبات دارا بودن اسکان از ابتدا ورود به ایتالیا
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه توصیه نامه از اساتید
 • ارائه مدرک زبان نگلیسی و یا ایتالیایی مورد نیاز در هر مقطع تحصیلی

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا

تحصیل در ایتالیا و موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجویان بین المللی معمولا به دنبال اخذ اقامت دائم و پاسپورت در کشور محل تحصیل خود می باشند. تحصیل در ایتالیا زمانی می تواند شرایط اخذ اقامت و تابعیت را فراهم سازد که امکان یافتن کار مناسب و مرتبط با تحصیلات وجود داشته باشد. معمولا پس از فارغ التحصیلی دانشجویانی که تحصیل در ایتالیا را انتخاب نموده اند به مدت ۶ ماه می توانند در ایتالیا اقامت داشته و به دنبال کار بگردند و در صورت یافتن کار مناسب درخواست اقامت کاری خود را به اداره مهاجرت این کشور تسلیم نمایند. اما مسئله مهم نرخ بیکاری کشور ایتالیا می باشد که در سال ۲۰۱۹ معادل ۱۰٫۷ درصد می باشد که در کشورهای اروپایی جزء بالاترین نرخ بیکاری میباشد. امکان یافتن کار در ایتالیا حتی برای شهروندان این کشور دشوار است. پس ایتالیا در این مورد نمی تواند گزینه ای مناسب به جهت کاریابی به شمار رود. اگر تمایل دارید پس از تحصیل در کشور محل تحصیل اقامت دائم کسب نمایید و تمایل به اخذ اقامت اروپا و پاسپورت اتحادیه اروپا دارید می توانید کشورهایی را به سبب تحصیل انتخاب نمایید که دارای نرخ بیکاری پایین هستند و در شرایط بحرانی کمبود نیروی کاری می باشند. از جمله کشورهایی که دارای این شرایط هستند عبارتند از هلند، دانمارک، اتریش، آلمان و… می باشد. در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری کشور ایتالیا در سالهای اخیر مشاهده فرمایید.

نمودار نرخ بیکاری کشور ایتالیا

ویزای کاری ایتالیا
مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق کار

تحصیل در ایتالیا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا خود به تنهایی موجب اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا نمی گردد. دانشجویانی که مشغول به تحصیل در دانشگاههای ایتالیا هستند می توانند تحت شرایط خاصی به اقامت دائم و تابعیت ایتالیا دست یابند. در صورتی که دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی موفق به یافتن کار مناسبی گردند می توانند جهت اخذ اقامت کاری در این کشور اقدام نمایند. پس از ۵ سال کار در ایتالیا و پرداخت مالیات در این کشور امکان اخذ اقامت دائم ایتالیا میسر خواهد بود. متقاضی تحصیل در ایتالیا می تواند پس از ۲ الی ۳ سال از دریافت کارت اقامت دائم ایتالیا اقدام به دریافت پاسپورت ایتالیا نماید که البته این امر تنها با دارا بودن شرایطی نظیر تسلط به زبان ایتالیایی و ادغام با فرهنگ ایتالیایی خواهد بود. باز هم خاطر نشان می کنیم اگر تمایل به تحصیل در دانشگاههای ایتالیا و کسب اقامت تحصیلی در ایتالیا هستید به نرخ بیکاری این کشور توجه داشته باشید. به صورتی که اگر موقعیت کاری هم در این کشور وجود داشته باشد اولویت با نیروی کاری شهروند ایتالیایی خواهد بود که این مطلب شانس کاریابی را برای دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه بسیار کاهش خواهد داد و یافتن کار در مدت ۶ ماه با توجه به نرخ بیکاری بالای کشور ایتالیا قدری ناممکن خواهد بود. دانشجویانی که تمایل به تحصیل در خارج از کشور را دارند بهتر است کشورهایی را به جهت ادامه تحصیل انتخاب نمایند که شرایط مناسبی به جهت کار پس از تحصیل و در نهایت اقامت دائم و پاسپورت را محیا سازد. به جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در این خصوص می توانید به مقاله « اقامت پس از تحصیل در کشور ایتالیا »‌ رجوع فرمایید. حتی با تحصیل رایگان هم می توان به اقامت دائم ایتالیا دست یافت کشورهایی نظیر نروژ و یا فرانسه و آلمان این امکان را میسر خواهند ساخت. حتی کشورهایی هستند که با تحصیل با شهریه های کم شرایط مناسبی به جهت اقامت دائم و کسب پاسپورت خواهند داشت نظیر فنلاند، مجارستان و …

پاسپورت ایتالیا

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
تحصیل رایگان در اروپا
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
تحصیل در ایتالیا و سخن پایانی

تحصیل در ایتالیا، شرایط سنی جهت تحصیل در این کشور و مقاطع مختلف تحصیلی ایتالیا به همراه شرایط کاریابی و نرخ بیکاری ایتالیا در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. اگر تمایل به تحصیل در ایتالیا دارید و می خواهید از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا بهره مند گردید می توانید سایر مقالات موسسه حقوقی ملک پور را با استفاده از کلید واژه ملک پور در گوگل جستجو نموده و در سایر سایت های این موسسه مطالعه نمایید. در این نوشتار تلاش نمودیم در رابطه با دانشگاههای ایتالیا، مقاطع مختلف جهت تحصیل در ایتالیا و همچنین هزینه و شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا اطلاعات مفیدی خدمت شما سروران ارائه نماییم. لازم به ذکر است که اگر قصد دارید اقامت دائم کل اتحادیه اروپا را دریافت نمایید کشور ایتالیا نمی تواند گزینه مناسبی باشد چرا که با نرخ بیکاری بالایی که داراست امکان کاریابی را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان غیر شهروند ایتالیایی بسیار دشوار و تقریبا ناممکن می سازد. از آنجایی که تحصیل رایگان در اروپا بسیار ایده آل محسوب می گردد می توانید کشورهایی نظیر فرانسه و یا نروژ را انتخاب نمایید و یا هزینه های کم تحصیلی در کشورهایی مانند مجارستان، لهستان و یا فنلاند را انتخاب نمایید که شرایط کاریابی مناسبتر با نرخ بیکاری بسیار پایین و در نهایت اخذ اقامت دائم و پاسپورت را محیا سازد. در صورتی که با مطالعه این نوشتار کماکان سوالات و ابهاماتی دارید می توانید در بخش پرسش و پاسخ همگانی و همچنین اگر کماکان تمایل به تحصیل در کشور ایتالیا دارید می توانید با خطوط موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان تحصیل در ایتالیا دریافت نمایید.

65 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. کیوان احمدی گفته:

  سلام روزتون بخیر
  میشه تو مدارس ایتالیا مجانی درس خوند؟ من کلاس ۸ هستم و دوست دارم به ایتالیا مهاجرت کنم. لطفا راهنماییم کنین.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   در صورتي كه از طريق والدينتان مهاجرت بفرماييد امكان تحصيل رايگان در مدارس اين كشور براي شما فراهم مي باشد

   پاسخ
 2. جعفری گفته:

  سلام
  من ۳۲ سالمه فوق لیسانس مدیریت دارم. دوست دارم برای فوق لیسانس مجدد برای ایتالیا اقدام کنم. ولی اگر بخوام اقدام کنم ۸ سال گپ تحصیلی دارم. تاثیری روی ویزای من داره؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز کشور ایتالیا روی گپ تحصیلی حساسیت دارد و در صورتیکه نتوانید مدارک کاری برای گپ تحصیلی خود ارائه دهید ویزای شما ریسکی خواهد بود.

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام برای دریافت این بورسیه باید اثبات کنید که شرایط مالی خیلی مناسبی ندارید و برای ادامه تحصیل و زندگی نیاز به حمایت مالی دارید.

   پاسخ
 3. امیر عباس گفته:

  سلام و عرض ادب بنده ۲۸ سال سن دارم و لیسانس مهندسی عمران رو در سال ۹۶ گرفتم قصدم اینه که برای ایتالیا اقدام کنم آیا با ۳۰۰ میلیدن سرمایه این امکان وجود دارد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز سن و گپ تحصیلی و میزان پشتوانه مالی شما برای تحصیل در این کشور مناسب می باشد . همچنین شما می توانید از بورسیه های این کشور از سال دوم استفاده نمائید .

   پاسخ
 4. علی گفته:

  سلام و درود به شما
  ببخشید باسن ۳۳ سال و مدرک لیسانس مهندسی کامپیوتر میشه برای فوق لیسانس در ایتالیا اقدام کرد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای تحصیل در ایتالیا نباید گپ بالائی داشته باشید .با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور پیشنهاد میگردد در کشورهائی نظیر اتریش،هلند ، دانمارک و … اقدام نمائید

   پاسخ
 5. t.mohebi گفته:

  سلام و عرض ادب. از مقاله خیلی خوبتون خیلی ممنونم. برای ویزای همراه آیا میشه برای پدر و مادر درخواست داد یا خیر؟ مثلا از طرف دانشگاه دعوتنامه گرفت و برای آن ها فرستاد؟ اگر بله آیا می تونن بعد از ورود درخواست اقامت دائم هم دهند؟ ممنون از پاسخگویی همیشه شما.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و وقت بخیر ، در صورت صدور دعوتنامه برای دیدار والدین ، پدر و مادر فقط می تونن از طریق ویزای توریستی اقدام کنن. این ویزا قابلیت تبدیل به اقامت را ندارد و فقط میتونن به صورت توریست در کشور مورد نظر حضور پیدا کنن.

   پاسخ
 6. سامان گفته:

  سلام
  ممنونم از مقاله خوبتون
  من برای تحصیل در ایتالیا می خوام برای رشته معماری در مقطع فوق لیسانس اقدام کنم. می خوام بدونم می تونم بورسیه بگیرم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز شما می توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا اقدام نمائید .در نظر داشتخ باشید مبلغ بورسیه بالا نمی باشد .

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. با ارائه مدرک آیلتس ۶٫۵ می توانید برای تحصیل رایگان در مقطع مستر در نروژ اقدام نمایید اما برای ایتالیا چنین امکانی نیست و شما می توانید از بورسیه های این کشور استفاده کنید که معمولا مبالغ زیاد بالاپی نیستند .

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرش ارادت
   دوست عزیز در برخی رشته ها در کشور آلمان و فرانسه و در میطع فوی لیسانس در کسور نروژ و با ارائه مدرک زبان تحصیل رایگان می باشد

   پاسخ
 7. حامد گفته:

  سلام. ایا ایتالیا هم مانند اتریش در حین تحصیل و پس از تحصیل اجازه کار برای دانشجو وجود دارد؟ از نظر کار ایا ایتالیا بازار کار خوبی برای دانشجویان خارجی داره؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام بله اجازه ی کار در حین تحصیل و پس از تحصیل وجود داره اما چون ایتالیا نرخ بیکاری بالایی داره اولویت با تبعه ی ایتالیایی هست تا دانشجویان خارجی.

   پاسخ
 8. Babak گفته:

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید ، بنده دیپلم کار و دانش رشته معماری رو سال ۸۳ گرفتم سوالم اینه که اگر پیش دانشگاهی رو بگیرم برای کدوم کشورها میتونم برای کارشناسی اقدام کنم؟ ممنون از شما

  Rating: ۵
  پاسخ
 9. جواد گفته:

  سلام ۳۷ سالم معماری خوندم و مدرک کارشناسی ۱سال از دانشگاه ازاد گرفتم.میخوام برای رشته نقاشی برم ایتالیا ایا شرایطش رو دارم یا نه. ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای اخذ ویزای این کشور شما در رشته تحصیلی معماری و رشته های مرتبط با آن می توانید ادامه تحصیل دهید . برای تحصیل در مقطع لیسانس نیز سن شما ایجاد ریسک بسیار بالائی خواهد نمود .

   پاسخ
 10. بهرنگ گفته:

  سلام خسته نباشید. من ۲۶ سالمه و تازه وارد دانشگاه شدم و یک ترم هست که مشغول به تحصیل مهندسی کامپیوتر دانشگاه سراسری روزانه هستم. آیا میتونم برای ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام کنم؟ از لحاظ سنی مشکلی وجود داره یا نه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اخذ اقامت تحصیلی در مقطع لیسانس سن شما با ریسک ویزا همراه هست .توصیه می شه لیسانس رو در ایران بگیرید و برای مقطع مستر برای اخذ پذیرش اقدام کنید. شما مدرک زبان دارید؟

   پاسخ
 11. سهراب گفته:

  سلام خسته نباشید .من دیپلم گرافیک دارم ایا امکان داره با مدرک “دیپلم” درخواست اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا رو بدم؟دانشگاه هم نرفتم هنوز

  Rating: ۵
  پاسخ
 12. محمد گفته:

  با سلام و احترام
  آیا با مدرک زبان (غیر آیلتس و تافل) MSRT یا Tolimo هم میتوان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی ایتالیا(مثل پلی تکنیک میلان و …) پذیرش و تحصیل نمود و ویزا گرفت؟
  سپاس

  پاسخ
 13. Mohammad گفته:

  با سلام و ارادت
  آیا با مدرک دیپلم فنی حرفه ای حسابداری بازرگانی (بدون پیش دانشگاهی) ، کارشناسی ناپیوسته حسابداری بازرگانی و همچنین کاردانی علمی کاربردی برق صنعتی با معدل های بالای ۱۷ میتونم برای مقطع کارشناسی ارشد برق قدرت دانشگاه دولتی در ایتالیا (مثل دانشگاه پلی تکنیک میلان و …) تا اردیبهشت ماه(زمان اخذ مدرک آیلتس ۶) اقدام کنم؟ (آخه مؤسسه گفته بود مدرک شما باید مرتبط باشه برای ارشد)
  لطفا کامل توضیح دهید
  با سپاس فراوان

  پاسخ
 14. سعید فرهادی گفته:

  باسلام و خسته نباشید فراوان
  بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک از دانشگاه دولتی هستم. متاهل و کارمند وزارت نفت و ۱۰ سال سابقه دارم. آشنایی نسبی با زبان انگلیسی دارم. با توجه به شرایط کاریم گرفتن مدرک آیلتس و… برام زمان‌بره. آیا امکان بورس تحصیلی بدون مدرک زبان و با بورس تحصیلی برام فراهمه… توانایی مالیم هم در حد متوسطه…

  پاسخ
 15. حمید حقیقت گفته:

  با سلام و عرض ادب.ببنده ۱۸سال سن دارم و امسال با معدل ۱۷رشته تجربی وارد پایه دوازدهم میشم
  آیا ممکنه من بورسیه بشم؟چ اقداماتی لازم است تا این کار انجام شود؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای مقطع لیسانس شانس بسیار کمی برای اخذ بورس وجود دارد که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 16. محسن زارع گفته:

  سلام وقت بخیر وخسته نباشید.من ۱۰سال در رشته عکاسی فعالیت دارم و باخبرگزاری های رسمی و روزنامه ها همکاری داشتم.چندین جشنواره و نمایشگاه کریتور و دبیر بودم و در بیش از ۶۰ جشنواره ملی و منطقه ای حضور داشته و دارای جوایز زیادی هستم.من رشته تحصیلیم در مقطع کارشناسی روابط عمومی الکترونیک بوده آیا میتونم در مقطع ارشد در ایتالیا عکاسی بخونم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 17. رضا گفته:

  سلام بنده ۱۸ سال دارم و کنکور تجربی و زبان دادم استعداد خوبی تو نقاشی و هنر دارم(شنیدم تاثیر داره تو پذیرش) میخواستم بدونم میتونم برای مدرک لیسانس توی هر رشته ای که میخوام تو ایتالیا بورسیه بشم؟ آیلتس ندارم ولی میتونم انگلیسی حرف بزنم اگه بورسیه قبول نشد هزینه های اخذ ویزا و وکیل و… سرجمع چقدر میشه تقریبا ممنون میشم ایمیل کنین

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای مقطع لیسانس در ایتالیا درخواست بورس نمایید اما در ابتدا باید پذیرش خود را اخذ نمایید و سپس درخواست بورس خود را مطرح نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 18. عرفان گفته:

  من در رشته مدیریت مالی در مقطع کارشناسی در دانشگاه تهران هستم می خواستم شرایط مهاجرت به المان رو بپرسم وایا امکان مهاجرت رو می خواستم بدونم دارم یا نه؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام پس از اخذ مدرک لیسانس می توانید برای مقطع master اقدام نمایید اما باید بتوانید مدرک زبان خود را نیز ارائه نمایید. برای اطلاعات کامل می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 19. صالح گفته:

  با عرض سلام و ادب:
  بنده ميخواستم شرايط پذيرش دانشجو در مقطع دكتراي مديريت ورزشي در دانشگاه هاي سطح متوسط به بالا در ايتاليا بصورت بورس را بدونم!؟!؟
  ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای ورود به مقطع دکترا باید در ابتدا سوپروایزر داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید اما برای بورس تحصیلی باید شرایط آن را دارا باشید مانند معدل بالا ،مقاله ، مدرک زبان و . . . . برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 20. الهام گفته:

  سلام من در حال حاضر روی پایان نامه ی کارشناسیم ( رشته ی معماری)کار میکنم و بشدت به رشته ام علاقه مندم و دوست دارم معماری و هنر رو در جای خوبی ادامه بدم سطح زبان انگلیسیم در حد پری آیلس هست و پایانه ام با موضوع خاص علمی دنبال شده ک توانایی اخذ بورس از خیلی دانشگاه ها رو داره میخواستم بدونم ب نظر شما ایتالیا مناسبه برای ادامه تحصیل من در مقطع کارشناسی ارشد و با بورس و بدون بورس کل هزینه مهاجرت چقدر میشه ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   امکان اقدام برای بسیاری از کشورها را دارید که می توانید اقدام نمایید اما باید شرایط شما کاملا بررسی گردد همچنین برای دریافت بورس تحصیلی باید شرایط ویژه ای داشته باشید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 21. افسانه گفته:

  سلام چهل ساله هستم و دارای سه مدرک کارشناسی در رشته های ادبیات فارسی،زبان انگلیسی واقع وحقوق هستم تمایل به ادامه تحصیل در استرالیا در مقطع ارشد هستم البته در رشته هنر یا زبان ایتالیایی ،ایا و میتونم بورس تحصیلی بگیرم ؟لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا محدودیت سنی وجود دارد و باید مدرک زبان در سطح بالا ارائه نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 22. naseri گفته:

  سلام من دانشجوی دکتری هستم برای فرصت مطالعاتی کشور ایتالیا رو انتخاب کردم. میخواستم بدون بعد از اتمام فرصت مطالعاتی امکان اینکه دوباره برگردم و اونجا ادامه تحصیل بدم چقدر وجود داره؟ اگر میشه راهش چی هست؟ آیا شانس گرفتن بورسیه وجود داره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان فرصت مطالعاتی وجود دارد و می توانید پس از آن ادامه تحصیل دهید اما برای بررسی اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 23. bahar azadi گفته:

  با سلام من دانشجوی ترم آخر رشته مهندسی نرم افزار پیام نور هستم راستش موفقیت علمی ای نداشتم و خیلی دیربه فکر بورس گرفتن افتادم ولی خیلی دلم میخواد اقدام کنم برای مهاجرت از طریق کاری یا تحصیلی ایا راهی هست؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان مهاجرت به کشورهای مختلف برای شما فراهم است که بهتر است اطلاعات کامل خود را ذکر بفرمایید همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 24. گرشاسبی گفته:

  با سلام و عرض ادب. بنده ۲۵ ساله کارشناس ارشد مهندسی آب از دانشگاه ازد هستم با معدل ۱۸٫۴ ، دارای چندین مقاله داخلی، سطح زبان انگلیسی من هم در حد ۵ آیلتس هستش. سوالی داشتم در این زمینه که، آیا من با شناختی که از خودم دارم اگر در کنکور دکترای سراسری رتبه ی خوبی کسب کنم و بعد از آن برای ادامه تحصیل در ایتالیا اقدام کنم آیا شانس بیشتری دارم نسبت به زمانی که با همان مدرک کارشناسی ارشد اپلای کنم ؟؟ آیا کمک هزینه های پرداختی توسط دانشگاه می تواند زندگی متوسط یک دانشجو را ساپورت کند؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   تحصیل در ایتالیا بستگی به این دارد که برای چه رشته ای و چه دانشگاهی اقدام نمایید . ممکن است در بعضی از رشته ها شانس بیشتری داشته باشید و در بعضی نه . شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما در تمامی نقاط ایران و جهان تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم.

   پاسخ
 25. مهسا گفته:

  سلام.من کارشناسی ارشد طراحی صنعتی از دانشگاه دولتی هستم. برای گرفتن بورس دکترا بدون مدرک زبان آیلتس میتوانم اقدام کنم؟ زبان انگلیسی در حد متوسط. هزینه ی انجام پذیرش و گرفتن ویزا از طریق شما چقدر است؟سپاس

  پاسخ
 26. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و احترام.من پزشک عمومی ۳۲ ساله فارغ التحصیل دانشگاه دولتی با معدل ۱۶ هستم.آیا برای تحصیل تخصص در دانشگاه های انگلیسی زبان کشور ایتالیا، شانس دریافت بورسیه دارم؟ متشکر‌م

  پاسخ
Rating: 5