تحصیل در ایسلند و بررسی آن

تحصیل در ایسلند ، شرایط اخذ اقامت ایسلند از طریق تحصیل و تحصیل در مقاطع مختلف  دانشگاهی در ایسلند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی دقیق و علمی قرار می گیرد. آیا تحصیل در ایسلند منجر به اقامت و تابعیت در ایسلند می شود؟ چه شرایطی برای تحصیل در کشور ایسلند باید وجود داشته باشد؟ آیا ایسلند می تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت تحصیلی باشد؟ از آنجایی که یکی از راه های مهاجرت به کشور ایسلند، از طریق تحصیل می باشد بهتر است بدانید که ایسلند دارای سطح علمی خوبی برای تحصیل و همچنین دارای دانشگاه هایی با جایگاه علمی مناسب می باشد. برای تحصیل در ایسلند شخص متقاضی باید شرایط اخذ ویزای تحصیلی را دارا باشد، تا امکان تحصیل در این کشور را داشته باشد.  موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله به شرایط تحصیل در ایسلند به طور جامع می پردازد. برای اطلاعات بیشتر می توانید از طریق تماس با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش از مشاوره رایگان  بهره مند شوید.

تحصیل در ایسلند
 • تحصیل در ایسلند و شرایط عمومی
 • تحصیل در ایسلند در مدارس
 • تحصیل در ایسلند در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در ایسلند در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در ایسلند در مقطع دکتری
 • تحصیل در ایسلند به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در ایسلند و هزینه های زندگی در ایسلند
 • تحصیل در ایسلند و کار دانشجویی
 • تحصیل در ایسلند و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در ایسلند و معرفی دانشگاههای برتر ایسلند
 • تحصیل در ایسلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • تحصیل در ایسلند و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در ایسلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

تحصیل در ایسلند و شرایط عمومی

ایسلند یک جزیره در اقیانوس اطلس شمالی با جمعیت ۳۵۷،۰۵۰ نفر است. این کشور کم جمعیت ترین کشور در اروپا محسوب می گردد. پایتخت و بزرگترین شهر آن ریکیاویک است. ریکیاویک و مناطق اطراف آن بیش از دو سوم جمعیت این کشور را در خود جای داده اند. ایسلند از لحاظ آتشفشانی و زمین شناسی فعال است. هفت دانشگاه در کشور ایسلند وجود دارد. اکثر موسسات آموزش عالی دولتی و یا موسسات خصوصی  هستند که با حمایت دولت اداره می شوند. حدود ۱۸۰۰۰ دانش آموز در نظام آموزش عالی ثبت نام کرده اند که حدود ۵ درصد آنها دانشجویان بین المللی هستند. سال تحصیلی ایسلند به طور معمول از ماه سپتامبر تا می خواهد بود و به دو ترم پاییز و بهار تقسیم می شود. به طور کلی، ترم پاییز از ابتدای ماه سپتامبر تا اواخر دسامبر و ترم بهار از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه می، می باشد. البته آغاز و پایان ترم ممکن است در برخی از رشته ها متفاوت باشد. هزینه های تحصیل در موسسات آموزشی متفاوت است و تفاوت هزینه بستگی به این دارد که آیا موسسه دولتی است یا خصوصی؟ دانشگاه های دولتی هزینه های تحصیل ندارند اما هزینه های ثبت نام یا هزینه سالانه که همه دانشجویان باید پرداخت کنند، از این قاعده مستثنی است. نظام آموزش و پرورش در ایسلند به مقاطع پیش دبستان، تحصیلات تکمیلی، اجباری، فوق لیسانس و بالاتر تقسیم می شود و شبیه به سایر کشورهای شمال اروپا است. تحصیل برای کودکان ۶ تا ۱۶ساله اجباری است.

تحصیل در ایسلند

برای اطلاع بیشتر از پاسپورت ایسلند و شرایط کار و تحصیل در ایسلند به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

پاسپورت ایسلند
تحصیل در دانشگاههای برتر ایسلند
مهاجرت کاری به ایسلند

تحصیل در ایسلند در مدارس

تحصیل در ایسلند و مدارس از ۶ سالگی شروع می شود که به تحصیل در مقطع ابتدایی شناخته شده است. آموزش ابتدایی به مدت ده سال به طول می انجامد و در نهایت منجر به گواهی Grunnskólapróf می شود. دوره هایی تحت عنوان Studentspróf در کشور ایسلند وجود دارد. آموزش حرفه ای ثانویه توسط مدارس متوسطه عالی (fjölbrautaskólar)، مدارس حرفه ای صنعتی (iðnmenntaskólar) و مدارس حرفه ای تخصصی (sérskólar) ارائه می گردد. دانش آموزان می توانند در زمینه تجارت آموزش ببینند و یا آموزش های حرفه ای را در زمینه هایی مانند کشاورزی، صنعت ماهیگیری، صنایع تولید مواد غذایی و یا بهداشت و بازرگانی دنبال کنند. دانش آموزان در برنامه های حرفه ای می توانند مطالعات بیشتری را برای تکمیل Stúdentspróf انجام دهند. توجه داشته باشید که برای سن زیر ۶ سال امکان ورود به پیش دبستانی یا ((play school برای یکسال وجود خواهد داشت.

دیاگرام تحصیل در مقاطع مختلف در ایسلند

تحصیل در ایسلند در مقطع کارشناسی

برای تحصیلات عالی در ایسلند در دانشگاه ها ، اصطلاح “háskóli” برای اشاره به دانشگاه و موسسات آموزشی، استفاده می شود. در حال حاضر هشت “háskóli” در ایسلند وجود دارد و سه موسسه خصوصی هستند اما با حمایت دولت اداره می شوند.

مرحله اول دانشگاه: دیپلم،گواهینامه، مدرک لیسانس:

دوره های یک تا دو ساله در زبان های خارجی، برای رشته های فنی و مهندسی ارائه می شود. مدرک لیسانس (BA، BS، B.Ed، BFA، B.Mus) به دانشجویانی اعطا می شود که تحصیل شان ۳ تا ۴ سال تحصیلی به طول می انجامد و در رشته های علوم انسانی، الهیات، علوم اجتماعی، آموزش و پرورش، تحصیلات ویژه، اقتصاد، مدیریت بازرگانی، علوم طبیعی، موضوعات بهداشتی، شیلات، کشاورزی، علوم فنی و مهندسی، تدریس پیش دبستانی، آموزش مدارس، آموزش و پرورش اجتماعی، هنرهای زیبا، حقوق و هنر ارائه می گردد. در مقطع تحصیلی لیسانس به جز رشته های پرستاری (B.S.) فیزیوتراپی (B.S.) رادیوگرافی (B.S.)، تجهیزات آزمایشگاهی پزشکی (B.S.)، مددکار اجتماعی (B.A.) و معلمان مدارس (B.ED.) معمولا گواهینامه حرفه ای صادر نمی شود. مدرک لیسانس یک مدرک رسمی برای تحصیلات تکمیلی است.

اقامت از طریق تحصیل

تحصیل در ایسلند در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در ایسلند در مقطع کارشناسی ارشد بعد از مقطع کارشناسی معمولا یک یا دو سال به طول می انجامد و درکشور ایسلند به  kandidatsgraad یا Candidatus  شناخته شده است . این مدرک حرفه ای در زمینه الهیات، پزشکی، علوم کشاورزی، داروسازی، مامایی، حقوق، روانشناسی و دندانپزشکی ارائه می گردد. جالب است بدانید که در رشته علوم کشاورزی یک سال بعد از مقطع کارشناسی و در رشته مامایی و روانشناسی دو سال پس از مدرک کارشناسی به طول می انجامد. مدارک کارشناسی ارشد( MA،MS، M.Ed، ML؛ MBA، MPA، MPH ، M.Paed-meistaragrad ) پس از یک سال و نیم تا دو سال موفقیت در تحصیلات تکمیلی در زمینه های علوم انسانی، پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مطالعات شیلات و مطالعات محیطی، علوم پزشکی، حقوق، اقتصاد، مدیریت بازرگانی، علوم اجتماعی، آموزش و پرورش، علوم طبیعی ارائه گردید. یک پایان نامه یا رساله یا پروژه تحقیق معمولا قسمت قابل توجهی از برنامه کارشناسی ارشد را تشکیل می دهد.

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در خارج از کشور ـ کارشناسی ـ کارشناسی ارشد ـ دکتری در خارج از کشور

تحصیل در ایسلند در مقطع دکتری

مدرک دکتری (dr.phil)، (dr.odeont ) ، (Ph.D ) یا ( doktorsgrada) به کسانی که با موفقیت مقطع دکترا را در کشور ایسلند تکمیل کرده اند و از پایان نامه دوره دکترا در ادبیات ایسلندی، زبان ایسلندی، تاریخ، الهیات، حقوق، پزشکی، پرستاری، علوم پزشکی، داروخانه، دندان پزشکی، مهندسی، علوم طبیعی، آموزش و پرورش و علوم اجتماعی دفاع کرده باشند، تعلق می گیرد. مقطع دکترا در دانشگاه های زیر ارائه می گردد:

 • دانشگاه ایسلند
 • دانشگاه ریکیاویک

دانشگاه ریکیاویک برنامه های دکترا را در رشته های زیر برگزار می کند :

برنامه های دکترا در دانشگاه ریکیاویک ایسلند

دانشگاه ایسلند برنامه های دکترا را در رشته های زیر برگزار می کند :

برنامه های دکترا در دانشگاه ملی ایسلند

تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

تحصیل در ایسلند به همراه بورس تحصیلی

همانطور که انواع مختلفی از کمک های مالی در ایالات متحده، انگلستان و سایر کشورها وجود دارد، کمک های مالی نیز برای دانشجو هایی که مایل به تحصیل در ایسلند هستند،  نیز در دسترس است. بورس تحصیلی مقدار پولی می باشد که بر اساس امتیازات و یا شایستگی فردی به دانشجو تعلق می گیرد. مقادیر بورس تحصیلی متفاوت است و می تواند از منابع مختلف، تامین شود. یک راه بسیار مطمئن برای کسب بورسیه تحصیلی اطلاع از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در کشورهای مختلف و دانشگاه ها می باشد. بورس تحصیلی توسط دو دانشگاه در کشور ایسلند اعطا می شود:

 • دانشگاه ریکیاویک
 • دانشگاه ایسلند

وزارت آموزش و پرورش ایسلند سالانه تعدادی از بورس تحصیلی برای دانشجویان خارجی برای تحصیل در زبان، ادبیات و تاریخ ایسلندی در دانشگاه ایسلند و ریکیاوویک را به دانشجویان اعطا می کند. بورس تحصیلی برای دانشجویان زبان و ادبیات در نظر گرفته شده است. اخذ بورس تحصیلی دولتی ایسلندی در موسسه مطالعات ایسلندی Árni Magnússon در دفتر Sigurður Nordal امکان پذیر است. برای اطلاع کامل تر در مورد بورسیه تحصیلی در کشور ایسلند به لینک مقاله ای با عنوان بورسیه تحصیلی ایسلند از همین وبسایت مراجعه فرمایید.

بورس تحصیلی ـ اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاههای خارج از کشور

تحصیل در ایسلند و هزینه های زندگی در ایسلند

ایسلند با توجه به نظام اقتصادی مبتنی بر مالیات و هزینه زندگی ماهیانه حدود ۱۰۰۰دلار آمریکا تقریبا کشوری با هزینه زندگی بالا محسوب می شود که این امر برای دانشجویانی که تمایل به تحصیل در این کشور را دارند، امری حائز اهمیت است. آپارتمان دانشجویی در نزدیکی بسیاری از دانشگاه های ایسلند وجود دارد که به دانشجویان توصیه می شود برای اطلاعات بیشتر با دانشگاه یا مدرسه مورد نظر خود تماس حاصل بفرمایید، تا شما را در پیدا کردن مسکن یاری کنند. دانشجویانی که در دانشگاه ایسلند حضور دارند می توانند از خدمات دانشجویی ایسلندی (Félagsstofnun stúdenta) برای مسکن استفاده کنند. برخی از هزینه های زندگی حین تحصیل در ایسلند برای شما عزیزان در جدول زیر آورده شده است. برای اطلاع دقیق تر از هزینه های زندگی دانشجویی در ایسلند می توانید به لینک مقاله ای با عنوان هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند مراجعه کنید.

جدول برخی از هزینه های زندگی در ایسلند

تحصیل در ایسلند و کار دانشجویی

کار دانشجویی در خارج از کشور

یکی از مسایلی که مورد توجه بسیاری از دانشجویان می باشد، موضوع کار دانشجویان در حین تحصیل در ایسلند می باشد. بسیاری از دانشجویان به دنبال این هستند که برخی از هزینه های خود را با کار ضمن تحصیل تامین نمایند و هم چنین تجربه کاری لازم نیز برای کار بعد از پایان تحصیل در ایسلند را نیز به دست آورند. در بسیاری از کشورها از جمله ایسلند دانشجویان اجازه کار هنگام تحصیل را برای ۱۵ تا ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت خواهند داشت و هم چنین در تعطیلات میان ترم نیز اجازه کار به صورت تمام وقت را خواهند داشت. این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد و هر گونه کپی برداری از آن به لحاظ شرعی حرام و از نقطه نظر قانونی از قابلیت پیگیری برخوردار است.

کار ضمن تحصیل در کشور ایسلند
شرایط کار دانشجویی در ایسلند

تحصیل در ایسلند و بررسی ویزای همراه

برای دریافت ویزای همراه در کشور ایسلند باید قبل از ورود به کشور در یکی از سفارت های ایسلند درخواست خود را برای این ویزا مطرح کنید. هر عضو خانواده که مایل به اخذ ویزای همراه است باید فرم درخواست ویزا را به طور جداگانه تکمیل و ارسال کند و سرپرست خانواده باید فرم درخواست فرزندان کمتر از ۱۸ سال را تکمیل کند. تمام مدارک مورد نیاز بایستی ضمیمه ی درخواست شوند، به همراه گواهی عدم سوء پیشینه، که برای کودکان کمتر از ۱۵ سال لازم نیست. برای دریافت ویزای تحصیلی مدارک زیر لازم است:

 • مدرکی که نشان دهد تحت پوشش بیمه هستید.
 • مدرکی که نشان دهد از پشتیبانی مالی و امکانات مالی اقامت برخوردار هستید.
 • شناسنامه ی کودکان کمتر از ۱۸ سال
 • سند ازدواج برای همسران

شایان ذکر است که همراه به طور معمول با فاصله سه تا چهار ماهه می تواند به فردی که از طریق تحصیل در ایسلند اقامت دارد، الحاق می یابد.

ویزای همراه برای مهاجرت به خارج از کشور

تحصیل در ایسلند و معرفی دانشگاههای برتر ایسلند

تحصیل در ایسلند نیاز به اطلاعات کاملی در مورد دانشگاه های این کشور دارد. ایسلند با برخورداری از هشت دانشگاه دولتی، دارای امکانات پیشرفته ای جهت جذب دانشجویان بین المللی می باشد. زبان مورد نیاز برای تحصیل در اکثر این دانشگاه ها، ایسلندی است البته تعدادی از دانشگاه ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی را در سالهای اخیر فراهم نموده اند. همانند بسیاری از کشورهای اروپایی تحصیل در ایسلند، به زبان ایسلندی رایگان می باشد. برای کسب اطلاعات کامل و جامع در مورد دانشگاه های این کشور جهت تحصیل لیستی از دانشگاه های ایسلند برای شما عزیزان آورده شده است :

جدول معرفی دانشگاههای ایسلند

تحصیل در دانشگاههای برتر ایسلند

تحصیل در ایسلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

برای اقدام به جهت تحصیل در ایسلند ، نیاز به اخذ ویزای تحصیلی خواهید داشت. ویزای تحصیلی برای هر کشوری نیاز به مدارک و شرایط خاصی دارد که برخی از مدارک مورد نیاز آن در کشور ایسلند برای شما عزیزان آورده شده است. مهلت درخواست ویزای دانشجویی قبل از شروع ترم در موعد مقرر باید ارائه شود. برای ترم پاییز، تمام اسناد باید تا تاریخ ۱ ژوئیه تحویل داده  شوند، در حالی که مهلت تحویل مدارک مربوط به ترم بهار تا یک نوامبر است. مدت اعتبار ویزاهای دانشجویی معمولا شش ماهه یا برای یک ترم تحصیلی است. دانشجویان بین المللی باید تقاضای تمدید ویزای دانشجویی خود را حداقل ۳۰ روز قبل از پایان دوره درخواست کنند.

 • فرم درخواست ویزای دانشجویی
 • اثبات ثبت نام در دانشگاه
 • جزئیات بیمه درمانی
 • گواهی مسکن
 • گواهی پزشکی (در صورت لزوم)
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی تمکن مالی(یک فرد ۱۱۵۵۶۷ کرون ایسلند به میزان هر ماه )( برای یک خانواده ۲ نفری ۱۸۴۹۰۷ کرون ایسلندی برای هر ماه)
 • فتوکپی گذرنامه
 • یک عکس گذرنامه
 • رسید پرداخت درخواست اقامت

تحصیل در خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

تحصیل در ایسلند و موقعیت کار پس از تحصیل

موضوع کار بعد از تحصیل و اینکه فرد چه شرایطی برای کسب شغل مورد نظر خود بعد از تحصیل در ایسلند دارد، می تواند دغدغه ی بسیاری از افراد برای انتخاب کشور ایسلند جهت مهاجرت تحصیلی باشد. اتباع خارج از اتحادیه اروپا، که قصد دارند در ایسلند برای مدت بیش از ۳ ماه اقامت داشته باشند، ملزم به اخذ مجوز اقامت هستند. یکی از راه هایی که برای اقامت بعد از تحصیل برای دانشجویان وجود دارد، دریافت اقامت این کشور از طریق کار می باشد. برای کار در کشور ایسلند مانند بسیار از کشورهای اروپایی باید ابتدا کارفرمای مورد نظر خود را پیدا کنید و کارفرمای مربوطه ابتدا باید شغل مورد نظر را در اتحادیه اروپا آگهی دهد تا در صورتی که فردی از اتحادیه اروپا برای شغل مورد نظر یافت نشد، برای دانشجوی خارجی ویزا صادر خواهد شد تا بتواند در نهایت اقامت دریافت نماید. هم چنین می توان از سایت های کاریابی نیز برای پیدا کردن کار مورد نظر استفاده نمایید.

نمودار نرخ بیکاری در کشور ایسلند در سالهای 2018 و 2019

نرخ بیکاری در ایسلند تعداد افرادی را که به طور فعال به دنبال شغلی به عنوان یک درصد از نیروی کار هستند، محاسبه می کند. نرخ بیکاری فصلی در ایسلند در ماه مارس ۲۰۱۹ از ۳/۳ درصد در ماه فوریه  به ۲٫۹ درصد کاهش یافت.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد ویزای کاری ایسلند

مقاله مرتبط

ویزای کاری ایسلند

تحصیل در ایسلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

مجوز اقامت دائم فقط برای کسانی که در کشور ایسلند بنا به مجوز دیگری برای حداقل چهار سال زندگی کرده اند، صادر می شود. متقاضیان همچنین باید ثابت نمایند که آنها در طی این ۴ سال در این کشور مرتکب عملی غیر قانونی نشده اند. معمولا درخواست برای اقامت دائم ۹۰ روز طول می کشد. مجوز اقامت دائم در صورتی که شخص متقاضی بیش از ۱۸ ماه متوالی در بیرون از ایسلند ساکن باشد، غیرقانونی است. اسناد و مدارکی که برای اخذ اقامت دائم در کشور ایسلند لازم به ارائه می باشد، عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر
 • نسخه های تایید شده از پرداخت مالیات برای چهار سال گذشته
 • گواهی نامه زبان ایسلندی که توسط متقاضی گرفته شده
 • یک قرارداد کاری مرتبط
 • مدارک  تمکن مالی
 • یک گواهی خدمات اجتماعی که نشان می دهد متقاضی در طول چهار سال گذشته هیچ گونه حمایت اجتماعی دریافت نکرده است

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک اقامت پس از تحصیل در کشور ایسلند مراجعه فرمایید.

طبیعت ایسلند

راههای مهاجرت به ایسلند
تحصیل در ایسلند و سخن پایانی

تحصیل در ایسلند و شرایط کار هنگام تحصیل و موقعیت کار بعد از تحصیل در کشور ایسلند به طور کامل برای شما عزیزان مورد بررسی قرار گرفت. تحصیل در ایسلند در برخی از رشته ها برای دانشجویان امکان پذیر است و دانشجویان می توانند با توجه به رشته مورد نظر خود دانشگاه محل تحصیل خود را نیز انتخاب نمایند. البته اگر به دنبال کشوری با سطح علمی بسیار عالی و شرایط زندگی مناسب هستید که بتوانید کار بعد از تحصیل خود را نیز تضمین کنید، قطعا کشورهایی مثل انگلیس و کانادا با سطح علمی بسیار بالا و کشورهایی مثل آلمان و دانمارک با نرخ بیکاری بسیار پایین گزینه های بهتری خواهند بود. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله شرایط تحصیل در ایسلند را بیان نموده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در ایسلند و یا یافتن بهترین گزینه جهت ادامه ی تحصیل ، می توانید با تماس تلفنی از مشاوره رایگان کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE اتریش بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ نیز مطرح نمایید تا هرچه سریعتر به پاسخ آن ها دست پیدا کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ