تحصیل در بلغارستان و بررسی آن

تحصیل در بلغارستان ، مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های بلغارستان و موقعیت کار پس از تحصیل در بلغارستان در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت. آیا تحصیل در بلغارستان موجب اخذ اقامت بلغارستان می شود یا خیر؟ معتبر ترین دانشگاهها برای تحصیل در بلغارستان کدامند؟ چه مدارکی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های بلغارستان لازم است؟ چگونه بعد از اتمام تحصیل در بلغارستان کار کنیم؟ در ادامه به طور کامل به پاسخ این سوالات پاسخ داده و به دیگر موضوعات در این زمینه خواهیم پرداخت. در هنگام مهاجرت بهترین کار بررسی روش هایی است که در نهایت منجر به دریافت اقامت و شهروندی یک کشور می شود. بهره گیری از وکیل مهاجرت آگاه به امور بین الملل به شما کمک می کند تا تمامی مراحل را به طور دقیق و تخصصی دنبال کرده و نتیجه درستی حاصل نمایید؛ برای این منظور می توانید محصول ویدئویی بی نظیر موسسه حقوقی ملک پور با عنوان راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نمایید. هم چنین می توانید با کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل کرده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

در ادامه مقاله تحصیل در بلغارستان به ارائه مطالب زیر خواهیم پرداخت :

تحصیل در بلغارستان
 • تحصیل در بلغارستان و شرایط عمومی
 • تحصیل در بلغارستان در مدارس
 • تحصیل در بلغارستان در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در بلغارستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در بلغارستان در مقطع دکتری
 • تحصیل در بلغارستان به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در بلغارستان و هزینه های تحصیل و زندگی در بلغارستان
 • تحصیل در بلغارستان و کار دانشجویی
 • تحصیل در بلغارستان و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در بلغارستان و معرفی دانشگاه های برتر بلغارستان
 • تحصیل در بلغارستان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی بلغارستان
 • تحصیل در بلغارستان و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در بلغارستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در بلغارستان و شرایط عمومی

تحصیل در بلغارستان در مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر است. بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا با جمعیتی بیش از ۷ میلیون نفر است که هر ساله ۱/۰ از جمعیت آن کاسته می شود. این کشور در سال ۲۰۰۵ به عضویت اتحادیه اروپا در آمد. پایتخت و بزرگترین شهر آن صوفیه، زبان رسمی آن بلغاری و واحد پول کشور بلغارستان لِف (BGN)  می باشد. اکثر مردم آن بلغاری تبار و سایر آنان بیشتر ترک و کولی هستند. به طور کلی از نظر اقتصادی،  بلغارستان کشوری کشاورزی محور است و صنعت در آن جایی ندارد. این مسئله باعث بروز فقر شده است. با توجه به این موضوع امکان یافتن شغل پس از تحصیل در زمینه های صنعتی به سختی امکان پذیر است. جهت تحصیل در بلغارستان فرد در ابتدا باید برای دریافت ویزای تحصیلی براساس شرایط خود اقدام کند.

از جمله نکات مهم در باب اخذ اقامت و تابعیت بلغارستان پس از تحصیل در این کشور، توجه به اعتبار پاسپورت بلغارستان و میزان آزادی سفر برای اتباع بلغاری است. پاسپورت بلغارستان از نظر رتبه بندی جهانی در رتبه ۱۰ و در کنار کشورهای کروواسی و موناکو قرار دارد. اتباع بلغارستان و دارندگان پاسپورت این کشور می توانند بدون اخذ ویزا به ۱۱۶ کشور سفر کنند و برای سفر به ۴۳ کشور دیگر نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی یا visa on arrival‌ خواهند داشت.

اعتبار پاسپورت بلغارستان

تحصیل در بلغارستان در مدارس

آموزش و پرورش در بلغارستان عمدتا توسط دولت از طریق وزارت آموزش و پرورش پشتیبانی شده و رایگان است. سن تحصیل در بلغارستان در مدارس از ۷ تا ۱۶ سال اجباری است. سیستم آموزشی بلغارستان همان سیستم آموزشی رایج در قاره اروپاست. انواع اصلی دوره های مدارس متوسطه عبارتست از: مدارس عمومی، آموزشی، مدارس زبان و مدارس خارجی. مدارس خصوصی نیز در حال رقابت با مدارس دولتی هستند.

پنجاه و یک موسسه آموزش عالی در بلغارستان دارای دوره های کارشناسی و دوره های تحصیلات تکمیلی هستند. شروع سال تحصیلی در اکثر دانشگاه های بلغارستان حدودا از اول اکتبر آغاز شده و شامل ترم های پاییز و بهار است. سال تحصیلی تا ۳۰ هفته به طول می انجامد.

تحصیل در مدارس خارج از کشور ـ تحصیل فرزندان در خارج از کشور

زبان رسمی آموزش برای تحصیل در بلغارستان، زبان بلغاری است. در سطح مدارس، درس های عمومی برای کودکان اقلیت قومی به زبان مادری شان برگزار می شود. در مدارس تخصصی زبان، آموزش به زبان های انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی، اسپانیایی، ارمنی، عبری، روسی و سایر زبان ها برگزار می شود.

دوره تحصیلات ۸ ساله اولیه و ابتدایی به صورت زیر است:

دوره ابتدایی: دبستان ( کلاس های ۱ تا ۴ ) و پیش دبیرستان ( کلاس های ۵ تا ۸ )

 دوره متوسطه یا دبیرستان: پس از دریافت گواهینامه پایه تحصیلی ابتدایی فرد وارد این دوره شده و طول آن حدود ۴ تا ۵ سال می باشد.

دوره متوسطه به سه دسته تقسیم می شود:

 • مدارس متوسطه جامع (عمومی)
 • مدارس هنری
 • مدارس فنی و حرفه ای

برنامه درسی برای تمام مدارس یکپارچه است که شامل موضوعاتی از قبیل ادبیات (بلغاری، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی)، ریاضیات، زبان های خارجه، جفرافیا، فیزیک، بیولوژی، شیمی، علوم رایانه، روانشناسی، اخلاق و حقوق، فلسفه، موسیقی، هنر، آموزش حرفه ای و تربیت بدنی می باشد. سال تحصیلی جهت تحصیل در بلغارستان به دو دسته تقسیم می شود: دوره اول از اواسط سپتامبر تا پایان ژانویه و دوره دوم از آغاز فوریه تا پایان ماه ژوئن است. در پایان هر کدام از این دوره ها، دانش آموزان از هر درس نمره میان ترم دریافت می کنند و در پایان سال تحصیلی نمره نهایی دروس را دریافت می کنند.

تحصیل در مدارس خارج از کشور ـ تحصیل فرزندان در خارج از کشور

تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور

تحصیل در بلغارستان در مقطع کارشناسی

تحصیل در بلغارستان در مقطع لیسانس برای دانشجویان خارجی امکان پذیر است. دوره های تحصیلی گوناگونی در مقاطع دانشگاهی جهت تحصیل در بلغارستان در رشته های متعددی ارائه می شوند. دوره های دانشگاهی بر اساس زبان آموزش (بلغاری، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی)، رشته تحصیلی (اقتصاد، فنی، پزشکی، تربیت بدنی، هنر، انسان شناسی) و دسته آموزشی تقسیم بندی می شوند. طول دوره کارشناسی برای تحصیل در  بلغارستان ۴ ساله است.

تحصیل در خارج از کشور ـ تحصیل در دانشگاههای خارجی ـ دانشجوی بین المللی

رشته هایی که در دانشکده های دانشگاه سنت کلیمنت اوریدسکی صوفیه، برترین دانشگاه کشور بلغارستان، ارائه می شود به صورت زیر می باشد:

 • دانشکده فیزیولوژی

موضوعات: فلسفه، روانشناسی، جامعه شناسی، علوم سیاسی، مطالعات فرهنگی، مطالعات کتابخانه و اطلاعات، مدیریت دولتی، مطالعات اروپایی، سیستم های اطلاعات عمومی (به زبان انگلیسی)

 • دانشکده تاریخ

موضوعات: تاریخ، باستان شناسی، علوم انسانی و مردم شناسی فرهنگی، تاریخ و جغرافیا، بایگانی و مطالعات اسناد، تاریخ و فلسفه، مطالعات عبری، تاریخ و زبان خارجی (انگلیسی / فرانسوی)، تاریخ و ژئوپلیتیک بالکان

 • دانشکده فلاسفه کلاسیک و مدرن

موضوعات: مطالعات کلاسیک، فلسفه انگلیسی، فلسفه آلمانی، با مؤلفه های انتخابی “مطالعات اسکاندیناوی”، فلسفه فرانسوی، فلسفه ایتالیایی، فلسفه اسپانیایی، فلورانس پرتغالی، مطالعات اسکاندیناوی، فلسفه مجارستانی، فلورانس رومانیایی، مطالعات ژاپن، مطالعات چین، مطالعات کره­ای، مطالعات ایرانی، مطالعات هند، مطالعات ترکیه، مطالعات عربی، فلسفه یونان، مطالعات ارمنی و قفقاز، جنوب، شرق و جنوب شرقی آسیا، اتحادیه اروپا و ادغام اروپا (به انگلیسی)، مطالعات آفریقا (به زبان انگلیسی)

 • دانشکده حقوق

موضوعات: حقوق، روابط بین الملل

 • دانشکده تربیت بدنی

موضوعات: آموزش و پرورش، کار اجتماعی، آموزش غیر رسمی

 • دانشکده مطالعات سنگی

موضوعات: فلسفه بلغاری، فلسفه روسیه، مطالعات بالکان

 • دانشکده زیست شناسی

موضوعات: زیست شناسی، محیط زیست و حفاظت از محیط زیست، زیست شناسی مولکولی، بیوتکنولوژی، زیست شناسی و شیمی، جغرافیا و زیست شناسی، مدیریت زیستی و توسعه پایدار، زیست شناسی و زبان انگلیسی.

 • دانشکده فیزیک

موضوع: فیزیک، فیزیک مهندسی، فن آوری هسته ای، مهندسی برق، فیزیک و ریاضی، استروفی فیزیک، هواشناسی و ژئوفیزیک، فیزیک و رایانه، فیزیک پزشکی، ارتباطات و الکترونیک فیزیک، اپتومتری، فیزیک نظری فضایی کوانتومی و فضایی، فونیکس و فیزیک لیزر، هسته ای و فیزیک ذرات (به زبان انگلیسی)، آموزش پایه تحصیلات تکمیلی، مهندسی کامپیوتر.

 • دانشکده اقتصاد و مدیریت امور اقتصادی

موضوعات: اقتصاد و دارایی، مدیریت کسب و کار، حسابداری، مالی و برنامه های کاربردی دیجیتال (به زبان انگلیسی)

 • دانشکده شیمی و داروسازی

موضوعات: شیمی، شیمی و فیزیک، شیمی و انگلیسی، شیمی ECO، شیمی رایانه، شیمی هسته ای، مهندسی شیمی و مواد معاصر، داروسازی، داروسازی (به زبان انگلیسی)

 • دانشکده علوم و فناوری

موضوعات: ریاضیات، علوم رایانه، ریاضیات کاربردی، ریاضیات و علوم انسانی، علوم رایانه، مهندسی نرم افزار، سیستم­های اطلاعاتی، آمار

 • دانشکده زیست شناسی و زمین شناسی

موضوعات: جغرافیا، زمین شناسی، گردشگری، توسعه منطقه ای و سیاسی، جغرافیا و زبان انگلیسی، سیستم های فضایی و فناوری

 • دانشکده الهیات

موضوعات: الهیات، دین در اروپا

 • دانشکده مطالعات آموزش و پرورش و هنر

موضوعات: آموزش پیش دبستانی و ابتدایی، آموزش پیش دبستانی و آموزش زبان خارجی، آموزش ابتدایی و آموزش زبان خارجی، علوم اجتماعی، آموزش ویژه، سخنرانی، هنرهای زیبا، موسیقی، آموزش رسانه ها و ارتباطات هنری، فعالیت های فیزیکی و ورزشی، طراحی گرافیک ، فن آوری رسانه و مهندسی صدا

 • دانشکده جرم شناسی و ارتباطات ماهواره

موضوعات: روزنامه نگاری، روابط عمومی، انتشار کتاب، مدیریت ارتباطات

 • دانشکده پزشکی

موضوعات: پزشکی، پرستاری، توانبخشی پزشکی و ارگوتاپی، پزشکی (به زبان انگلیسی)

تحصیل در بلغارستان در مقطع کارشناسی ارشد

رشته های موجود جهت تحصیل در بلغارستان در مقطع کارشناسی ارشد دو دسته اند: رشته های پزشکی و داروسازی که فرد پس از پایان تحصیلات اولیه و بعد از اتمام مقطع دیپلم پس از گذراندن امتحان ورودی و قبولی در آن، می تواند تحصیل در این دو رشته را آغاز نماید. طول مدت دوره پزشکی ۶ ساله و داروسازی ۵ ساله است. در دسته دوم سایر رشته ها ارائه می شوند که با توجه به موضوع در ۲ تا ۵ ترم ارائه می گردند. رشته های ارائه شده جهت تحصیل در بلغارستان در مقطع کارشناسی ارشد شامل فلسفه، مدیریت دولتی، روانشناسی عمومی، روانشناسی سازمانی و مدیریت میان فرهنگی، مدیریت آموزش، مهندسی هوافضا، فیزیک هسته ای و ذرات، شیمی پلیمر و … می باشد.

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در بلغارستان

تحصیل در بلغارستان در مقطع دکتری

تحصیل در بلغارستان در مقطع دکتری عموما سه ساله است. جهت تحصیل در این مقطع، شخص نیازمند آن است که یک سوپروایزر را متقاعد نماید تا وی را برای این مقطع بپذیرد. علاوه بر این، مدرک آیلتس ۷ نیز جزو الزامات است. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در این مقطع نایل به دریافت مدرک دکتری می شوند. دوره دکتری در موسسات آموزشی در دوره های تمام وقت، نیمه وقت و یا دوره های از راه دور تدریس می شوند که فرد بنابر شرایط خود می تواند در آن تحصیل نماید. دوره های تمام وقت و بدون نظارت مقطع دکتری سه ساله و دوره های نیمه وقت آن چهار ساله می باشند.

نمودار زیر  هزینه آموزش عمومی در طی ده سال گذشته در بلغارستان را نشان می دهد:

نمودار هزینه آموزش عمومی در طی ده سال گذشته در بلغارستان

تحصیل در بلغارستان به همراه بورسیه تحصیلی

به طور کلی باید متذکر شویم که چیزی به نام بورسیه دولتی به دانشجویان ارائه نمی شود. در واقع دولت از دانشجویان می خواهد تا در خارج از کشور تحصیل کنند و برنامه هایی نیز جهت تحقق این امر در اختیار آن ها قرار می دهد. دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در بلغارستان به همراه بورسیه تحصیلی می توانند از برنامه های بورسیه ای که مختص به خود دانشگاه هاست استفاده نمایند. دانشگاه امریکایی بلغارستان بورس های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان داخلی و خارجی فراهم آورده است. در زیر تعدادی از بورسیه هایی که توسط این دانشگاه به دانشجویان واجد شرایط اهدا می شود را مشاهده می فرمایید:

جدول بورسیه های تحصیلی در بلغارستان

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

تحصیل در بلغارستان و هزینه های تحصیل و زندگی در بلغارستان

هزینه تحصیل در بلغارستان بسیار پایین است. هزینه تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی ۸ هزار یورو در سال ( ۴ هزار یورو در هر ترم) و  اگر قصد تحصیل در رشته دیگری را داشته باشید نیز بیش از ۴ هزار یورو در سال نخواهد بود. البته لازم به ذکر استه که هزینه دانشگاه را می توانید نهایت در دوره پرداخت کنید.

هزینه های زندگی در بلغارستان نیز پایین می باشد. به طور مثال هزینه اجاره یک اپارتمان یک خوابه در مرکز شهر نهایت ۲۵۰ یورو است و هزینه خورد و خوراک نیز معمولا کم است. در جدول زیر بخشی از هزینه های زندگی در بلغارستان را مشاهده می کنید:

جدول هزینه های زندگی در بلغارستان

هزینه های زندگی در بلغارستان

تحصیل در بلغارستان و کار دانشجویی

دانشجویان بین المللی هنگام تحصیل در بلغارستان در مقاطع مختلف دانشگاهی مجاز به کار حین تحصیل حدود ۲۰ ساعت در هفته می باشند. دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، به جز کرواسی که برای کار کردن نیاز به داشتن اجازه کار دارند، هیچ محدودیتی در کار حین تحصیل ندارند. این مقاله توسط گروه حقوقی ملک پور گردآوری شده و کپی برداری از آن یا استفاده از محتوای مقاله با تغییر کوچک در کلمات آن شرعا و قانونا حرام بوده و موسسه ملک پور هیچ گونه رضایتی از این کار نداشته و از نظر اخلاقی و قانونی حرام است.

ویزای کار ـ مهاجرت کاری و اخذ مجوز کار در کشور های خارجی

کار در بلغارستان

تحصیل در بلغارستان و بررسی ویزای همراه

متقاضیان جهت تحصیل در بلغارستان ویزای نوع D یکساله دریافت می کنند و جهت ادامه تحصیل باید آن را تمدید نمایند. لازم به ذکر است که با این ویزا فرد نمی تواند خانواده خود را به عنوان همراه به کشور بلغارستان ببرد. تنها شهروندان بلغاری می توانند جهت الحاق خانواده شان درخواست کنند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش به نگارش در آمده و در راستای بالا بردن اطلاعات شما عزیزان در باب مهاجرت ارائه شده است. علاوه بر این ویدیو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت، محصولی است که با مشاهده آن می توانید بهترین مسیر مهاجرت را با توجه به شرایط خود انتخاب کرده تا با آگاهی کامل در این مسیر گام بردارید.

بررسی ویزای همراه در مهاجرت به خارج از کشور

تحصیل در بلغارستان و معرفی دانشگاه های برتر بلغارستان

دانشگاه های بلغارستان در بسیاری از حوزه های علمی مانند پزشکی، ریاضیات، تکنولوژی ( علوم کامپیوتری، مهندسی)،  شیمی، زیست شناسی، زبان شناسی و غیره شناخته شده اند. همان طور که می دانید دانشگاه های کشور بلغارستان طبق رده بندی جهانی در رتبه های پایین تری نسبت به سایر کشورهای جهان نظیر انگلیس، کانادا، اتریش و … قرار دارند. به همین دلیل تحصیل در بلغارستان از طرف دانشجویان خارجی چندان مورد استقبال قرار نمی گیرد. در جدول ذیل، ۲۰ دانشگاه برتر کشور بلغارستان را مشاهده می فرمایید.

جدول لیست دانشگاههای معتبر بلغارستان به همراه رنکینگ آنها

تحصیل در بلغارستان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی بلغارستان

شرایط تحصیل در بلغارستان دانشگاه به دانشگاه متفاوت است اما الزامات ثابتی وجود دارد که برای ورود به سیستم آموزش عالی لازم است. در ابتدا شخص ویزای نوع D بلغارستان را دریافت می کند. برای تحصیل مدت زمان اقامت یکساله است به این معنی که فرد تا پایان تحصیلات باید هرساله این ویزا را تمدید نماید. جهت این امر افراد باید در اداره مهاجرت بلغارستان درخواست دهند و افسر پلیس مسئولیت صادر کردن، تمدید یا لغو اقامت را بر عهده دارد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی بلغارستان به شرح زیر است:

 • اصل پاسپورت و کپی آن
 • کپی از صفحات اسناد مسافرتی حاوی اطلاعات شخصی، ویزای معتبر و آخرین تمبر ورود به بلغارستان
 • برگه قرارداد آدرس محل سکونت
 • بیمه درمانی
 • اثبات داشتن تمکن مالی
 • برگه پذیرش دانشگاه صادر شده توسط وزارت علوم و آموزش و پرورش بلغارستان
 • کپی از رسید پرداخت شهریه
 • رسید پرداختی ۱۰ لِف ( ۵ یورو)
 • برگه عدم سوء سابقه با ترجمه رسمی آن به زبان بلغاری
 • فرم درخواست
 • پرداخت هزینه دریافت اقامت در اداره رسمی مهاجرت

فرم درخواست ویزا ـ Visa Application

تحصیل در بلغارستان و موقعیت کار پس از تحصیل

عموما یافتن کار و موقعیت کار پس از تحصیل در بلغارستان سهل تر از یافتن کار بدون گذراندن دوره های دانشگاهی در این کشور است. از آنجا که ویزای کار بلغارستان در صورت داشتن پیشنهاد شغلی یا Job Offer به فرد اعطا می شود، بنابراین یافتن کار برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا دشوارتر است. متقاضیانی که سابقه تحصیل در بلغارستان را داشته اند می توانند به مدت حداکثر ۶ ماه پس از تحصیل در بلغارستان به دنبال کار در این کشور باشند و از آنجا که اقامت بلند مدت این کشور را دارا هستند، می توانند برای انواع مشاغل درخواست دهند. اما باید متذکر شد با توجه به سطوح بالای بیکاری و نرخ پایین دستمزد نسبت به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا مثل آلمان و اتریش، بلغارستان مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری افراد خارجی نیست.

در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور بلغارستان را مشاهده می کنید:

نمودار نرخ بیکاری بلغارستان در 10 سال گذشته

توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به کار در اتحاده اروپا مقاله ای با عنوان کار در آلمان یا اتریش از همین وبسایت را مطالعه نمایید.

تحصیل در بلغارستان و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در بلغارستان از جمله مهم ترین موضوعاتی است که هنگام مهاجرت تحصیلی به این کشور باید به آن توجه نمود. به طور کلی ویزای تحصیلی بلغارستان برای دانشجویان خارجی یک ساله است که فرد در هنگام تحصیل نیز باید سالی یکبار آن را تمدید نماید. مجوز اقامت دائمی را تنها زمانی می توان اخذ کرد که فرد مشغول به کار در کشور بلغارستان باشد. به طور کل جهت انتخاب یک کشور به منظور کار باید به نوع تاثیرات اقامت کاری، میزان حقوق ماهیانه آن نسبت به کشور های همسایه و اروپایی، نرخ بیکاری کشور، میزان رشد اقتصادی و امکان پیشرفت در مدارج بالای کاری توجه نمود. توصیه می کنیم در هنگام اقدام جهت مهاجرت تحقیقات بیشتری به عمل آورید تا انتخابی آگاهانه و در خور شان تان انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان مهاجرت به بلغارستان مراجعه نماییم.

پاسپورت بلغارستان

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
راههای مهاجرت به بلغارستان
تحصیل در دانمارک
تحصیل در بلغارستان و سخن پایانی

تحصیل در بلغارستان ، دوره های مختلف تحصیل در بلغارستان و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی بلغارستان در این نوشتار به طور کاملا علمی مورد بحث و بررسی تخصصی قرار گرفته است. هزینه های تحصیل در بلغارستان بسیار مناسب می باشد، اما با این وجود شرایط برخی دیگر از کشورهای اروپایی مانند آلمان و اتریش که نظام تحصیلی رایگان دارند، مناسب تر است. حال اینکه تحصیل در بلغارستان با توجه به شرایط عمومی شما بهترین گزینه است یا خیر و اینکه چه آثار اقامتی برای شما خواهد داشت مستلزم تحقیق و مطالعات بیشتری است. چرا که مهاجرت امری مهم و حساس بوده و در صورت عدم انتخاب مسیر درست، آینده تان در مسیر دیگری قرار خواهد گرفت. بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای مهاجرت، با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. در انتهای این نوشتار در قسمت دیدگاه ها می توانید سوالات خود را مکتوب نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ