تحصیل در سنگاپور و بررسی آن

تحصیل در سنگاپور ، مهاجرت تحصیلی به کشور سنگاپور، شرایط اخذ اقامت سنگاپور از طریق تحصیل در مقاطع مختلف در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا با تحصیل در سنگاپور می توان به اقامت و تابعیت سنگاپور  دست یافت؟ شرایط تحصیل در سنگاپور برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور چیست؟ آیا سنگاپور گزینه مناسبی جهت تحصیل است ؟ مدارک لازم برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور  چیست؟ در این مقاله سعی شده است که به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه تحصیل در کشور سنگاپور و مهاجرت تحصیلی به این کشور پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن شرح داده شود. یکی از راه های مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل می باشد که در حال حاضر متقاضیان فراوانی دارد. کشور سنگاپور دارای سطح علمی خوبی برای تحصیل و همچنین دارای دانشگاه هایی با جایگاه علمی مناسب می باشد. امیدواریم مقاله پیش رو که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب تحصیل در سنگاپور و اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور خدمت شما عزیزان ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تمکیلی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور ؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

در ادامه مقاله به ارائه مطالبی در سرفصلهای زیر خواهیم پرداخت :

تحصیل در سنگاپور
 • تحصیل در سنگاپور و شرایط عمومی
 • تحصیل در سنگاپور در مدارس
 • تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در سنگاپور در مقطع دکتری
 • تحصیل در سنگاپور به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در سنگاپور و هزینه های زندگی در سنگاپور
 • تحصیل در سنگاپور و کار دانشجویی
 • تحصیل در سنگاپور و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در سنگاپور و معرفی دانشگاههای برتر سنگاپور
 • تحصیل در سنگاپور و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • تحصیل در سنگاپور و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در سنگاپور و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در سنگاپور و شرایط عمومی

سنگاپور بیشتر از اینکه یک مقصد تفريحي براي گذراندن تعطیلات باشد، يكي از مراکز عالی تحصیلی در جنوب شرقی آسیا است. تحصيل در سنگاپور داراي مزاياي زيادي است. سنگاپور یک مرکز  فعال اقتصادي جهانی با آب و هوای گرمسیری و جمعیت چند فرهنگی است. دانشگاه هاي سنگاپور دارای رتبه های برتر دانشگاهی، استانداردهای عالی آموزش و داراي تسهیلات تحقیقاتی پیشرفته هستند. از جمله دلايلي كه تحصيل در سنگاپور مي تواند گزينه مناسبي براي شما باشد به طور خلاصه در چهار پارامتر اصلي خلاصه شده است :

دانشگاه های معتبر:

دو دانشگاه از شش دانشگاه دولتي سنگاپور در میان ۱۰۰ موسسه آموزش عالی جهان قرار دارند كه اين امر مي تواند دليل قانع كننده اي جهت انتخاب تحصيل در سنگاپور باشد .

 كمك  هزينه هاي مالي:

گزینه های بورسيه برای دانشجویان خارجی در سنگاپور وجود دارد.

  زبان آموزشی انگليسي :

دوره های تحصیلات تکمیلی در سنگاپور به زبان انگلیسی است که به عنوان زبان مادری بسیاری از سنگاپوري ها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

کیفیت زندگی :

سنگاپور اغلب به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان نامگذاری می شود و پاکیزگی و نرخ جرم کم آن را به یک جایگاه مناسب تحصيلي مبدل كرده است.

سنگاپور بر روی نقشه ـ مهاجرت به سنگاپور

در جدول زیر به صورت اجمالی برخی از مشخصات کشور سنگاپور آورده شده است :

جدول معرفی اجمالی سنگاپور ـ اقامت سنگاپور

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به سنگاپور

مقاله مرتبط

مهاجرت به سنگاپور

تحصیل در سنگاپور در مدارس

تحصیل در سنگاپور از مدارس این کشور شروع می شود که دانش آموزان و کودکان از ۳ سالگی می توانند در پیش دبستانی شروع به تحصیل کنند و از ۶ سالگی تحصیل دوره دبستان آنها شروع می شود. در پیش دبستانی به کودکان چگونگی ارتباط با دیگران و چگونگی تحصیل و درس خواندن را آموزش می دهند. دوره ابتدایی کودکان تا ۱۲ سالگی ادامه دارد و ۶ ساله می باشد و پس از آن ۶ سال تحصیلات متوسطه را می گذرانند. در سنگاپور مدارس بین المللی با کیفیت زیادی وجود دارد که خود اشخاص سنگاپوری برای شرکت در آنها نیاز به مجوز از وزارت آموزش کشور سنگاپور دارند، در سنگاپور مدارس بین المللی آمریکایی و انگلیسی و استرالیایی و… وجود دارند که برخی اشخاص کودکان خود را جهت تحصیل در این مدارس ثبت نام می کنند. از بهترین مدارس بین المللی سنگاپور می توان به مدرسه آمریکایی سنگاپور اشاره کرد که مدرسه بسیار با کیفیتی می باشد ولی هزینه های سالیانه تحصیل در بهترین مدارس بین المللی این کشور به ۵۰ هزار دلار در سال می رسد که با این مبلغ شاید بتوان در کشورهایی نظیر کانادا و انگلستان ، کودکان مدارس درجه یک را ثبت نام کرد.

 • بهترین مدارس کشور سنگاپور

  • Singapore American School
  • United World College of South East Asia
  • best international schools in Singapore
  • German European School Singapore
  • Canadian International School (Singapore)
  • ISS International School
  • Dover Court International School

تحصیل در مدارس در سنگاپور ـ تحصیل در مدارس خارج از کشور ـ مدارس آسیای جنوب شرقی

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی در رشته های مختلفی امکان دارد. دانشجویان برای دریافت مدرک کارشناسی به پاس کردن حداقل ۱۲۰ واحد نیاز دارند. دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فنی Nanyang هر ساله و به صورت متوالی در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. تعدادی از دانشگاه های خارجی بین المللی برنامه های کارشناسی را در سنگاپور تأسیس کرده اند و به دانشجویان اجازه می دهد که در قالب یک دانشگاه آمریکایی یا اروپایی تحصیل کنند. روابط بین الملل، امور مالی، مدیریت، ارتباطات، مدیریت ورزش، مدیریت کسب و کار و اوقات فراغت و مدیریت گردشگری، فقط بخشی از برنامه های کارشناسی در دانشگاه ها و دانشکده های سنگاپور است. برنامه های کارشناسی معمولا سه سال طول می کشد و پذیرش بر اساس عملکرد در آزمون های ورودی است.

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور ـ تحصیل در مقطع لیسانس در خارج از کشور

برای اطلاعات تحصیل در رشته های مربوط به پزشکی می توانید به مقاله ای با عنوان تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سنگاپور از همین وبسایت مراجعه نمایید.

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد

سنگاپور دارای نظام آموزش عالی جهانی است و توسط وزرای آموزش و پرورش در سراسر جهان شناخته شده و مورد ستایش قرار گرفته است. دانشجویان می توانند یک مدرک کارشناسی ارشد در سنگاپور را در یک دانشگاه دولتی یا خصوصی دریافت نمایند، چندین دانشگاه در سنگاپور در سراسر جهان شناخته شده است و همچنین طیف گسترده ای از برنامه های ارشد را ارائه می دهد. موضوعاتی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سنگاپور در دسترس هستند عبارتند از: مدیریت کسب و کار، اقتصاد، مدیریت اطلاعات، حسابداری، حقوق و علوم اجتماعی. تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد یک تا دو سال طول می کشد و در ۷ دانشگاه اصلی ارائه می گردد. تصمیم گیری در مورد پذیرش دانشجویان خارجی، اغلب توسط دانشکده مربوطه پس از ارزیابی دقیق انجام می شود. ارزیابی بر اساس ترکیبی از عوامل مانند دوره های قبلی و رشته های تحصیلی، نمرات آزمون و تجربه کار مرتبط انجام می شود. اکثر دانشگاه ها دانشجویان را دو بار در سال، در ماه های اوت و ژانویه پذیرش می کنند. متقاضیان باید آمادگی برای تحصیلات تکمیلی را نشان دهند و ممکن است لازم باشد که نمرات آزمون ورودی (مثلا GRE یا GMAT) را ارسال کنند. پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به یک مدرک کارشناسی خوب یا معادل آن در رشته مربوطه دارد. دانشجویانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست، باید به عنوان بخشی از معیارهای پذیرش مهارت زبان انگلیسی را در قالب TOEFL یا IELTS نشان دهند. مدرک کارشناسی ارشد پیش نیازی برای تحصیلات دکترا است. همچنین گزینه های زیادی جهت کار حرفه ای را  به روی شما باز می کند.

جدول مربوط به اطلاعات کلیدی تحصیل ارشد در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور در مقطع دکتری

تحصیل در سنگاپور در مقطع دکترا در بهترین دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی می باشد و اشخاص متقاضی میتوانند در این کشور و در بهترین دانشگاه های این کشور که در رنکینگ های جهانی نیز جایگاه خوبی دارند، مشغول به تحصیل در مقطع دکتری شوند. در کشور سنگاپور علاوه بر فرصت های بورسیه تحصیلی برای دانشجویان برتر شرایط کار پس از تحصیل نیز برای متقاضیان وجود دارد. دانشگاه ها برای تحصیل در مقطع دکترا در سنگاپور به سه دسته دانشگاه های محلی، دانشگاه های خارجی و موسسات تحقیقاتی تقسیم می شوند. البته موسسات تحقیقاتی برای انجام تحقیقات پس از تحصیلی می باشند و مدرک تحصیلی ارائه نمی دهند و اکثرا در زمینه های علوم و مهندسی می باشند. برای اخذ پذیرش در دانشگاه های سنگاپور عموماً دانشجو نیاز به یافتن استاد سوپروایزر قبل از ورود به دانشگاه و اخذ پذیرش دارد و به خصوص برای پذیرش همراه با فاند تحصیلی، یافتن استاد راهنما قبل از اقدام جهت پذیرش بسیار به دانشجو کمک می کند. البته باید توجه شود بدون دریافت فاند تحصیلی و بورسیه، هزینه تحصیل در مقطع دکترا در این کشور نزدیک به ۳۰ هزار دلار سال می باشد که هزینه های امتحان، بیمه دانشجویی ، استفاده از کتابخانه و … نیز اضافه می شود. مواردی که جهت پذیرش شخص دانشجو بسیار تاثیر گزار می باشد، شامل سابقه تحصیلی و مدرک تحصیلات قبلی دانشجو، توصیه نامه های مختلف از اساتید قبلی، نمرات و آزمون هایی که شخص شرکت کرده است و سابقه کار مرتبط می باشد. تحصیل دکتری در سنگاپور حدوداً ۴ سال طول می کشد.

تحصیل در خارج از کشور ـ اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور ـ ویزای تحصیلی

تحصیل در سنگاپور به همراه بورس تحصیلی

تحصیل در سنگاپور هزینه بالایی دارد. دانشگاه های این کشور رایگان نیستند و هزینه شهریه و زندگی در این کشور جزو گران ترین کشورها می باشند. بنابراین با توجه به هزینه های بالای تحصیل در این کشور اشخاص متقاضی قصد دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور را دارند و بورسیه های تحصیلی در این کشور به بورسیه های تحصیلی دولتی سنگاپور و بورسیه های دانشگاه های سنگاپور تقسیم می شوند. البته باید توجه داشت اکثراً بورسیه های تحصیلی برای مقطع دکترا و جهت انجام پروژه های تحقیقاتی به اشخاص با رزومه و سابقه فعالیت های پژوهشی قوی اعطا می شود و بورسیه های کامل برای مقاطع لیسانس و یا مدارس خیلی کمتر وجود دارند.

بورسیه تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور ـ بورس تحصیلی

 • برخی از بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در سنگاپور:

  • بورسیه کمیسیون خدمات دولتی فوق لیسانس سنگاپور
  • بورسیه تحصیلی A*STAR Computing and Information Science
  • بورسیه پژوهشی هوش مصنوعی NRF
  • بورسیه NUS
  • بورسیه های دانشگاه نیانگ (بورسیه بسیار عالی که تمام هزینه تحصیل به همراه ۶۰۰۰ دلار هزینه زندگی در سال را شامل میشود)
  • بورسیه تحصیلی فرودگاه چانگی
  • بورسیه پزشکی سنگاپور

کمک های مالی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در قالب بورس تحصیلی از دانشگاه ها و سازمان های خارجی نیز در دسترس است که عبارتند از:

 • بورس تحصیلی ASEAN (برای اتباع اعضای انجمن ملل آسیای جنوب شرقی)
 • بورس تحصیلی APEC (برای رشته ی مدیریت کسب و کار، ملیت های انتخاب شده)

بورسیه تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور

دانشجویان تحصیلات تکمیلی (به استثنای افرادی که کمک هزینه تحصیلی، یارانه و غیره دریافت می کنند) نیز ممکن است برای وام تحت طرح وام هزینه تحصیل (TFL) درخواست دهند. مبلغ حداکثر وام ۹۰٪ از هزینه های تحصیلی که توسط شهروندان سنگاپور پرداخت می شود و برای تحصیلات عالی انتخاب شده است را شامل می شود.

تحصیل در سنگاپور و معرفی دانشگاههای برتر سنگاپور

تحصیل در سنگاپور و ورود به دانشگاه های این کشور نیاز به بررسی و شناخت شما عزیزان از دانشگاه های این کشور دارد. در ادامه مطالب تعدادی از دانشگاه های معتبر این کشور برای شما عزیزان قرار داده شده است.

جدول معرفی دانشگاههای معتبر سنگاپور و رنکینگ جهانی آن ها

دانشگاههای معتبر سنگاپور ـ تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور و کار دانشجویی

تحصیل در سنگاپور و شرایط کار در هنگام تحصیل نکته قابل توجهی است که بسیاری از دانشجویان بین المللی باید از آن آگاه باشند. در صورتی که اقامت دانشجویی در سنگاپور دارید، شرایط خاصی لازم است تا اجازه کار داشته باشید. شما مجاز به کار نیستید اگر:

 • در هیچ یک از موسسات مورد تایید سنگاپور تحصیل نکرده باشید.
 • دانشجوی انتقالی باشید که تنها واحد های تحصیلی خود را در سنگاپور می گذرانید.

به طور کل دانشجویان بین المللی  ۱۶ ساعت در هفته و در طول تعطیلات به صورت تمام وقت، بدون نیاز به هیچ مجوز اضافی اجازه کار دارند؛ در حالی که تمام وقت در دانشگاه سنگاپور ثبت نام کرده اند. این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد و هر گونه کپی برداری از آن حرام و غیر قانونی می باشد.

کار دانشجویی در خارج از کشور

تحصیل در سنگاپور و بررسی ویزای همراه

تحصیل در سنگاپور و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور دارای شرایط به خصوصی می باشد. متقاضیانی که در این کشور مشغول تحصیل می شوند، می توانند در برخی از مقاطع درخواست ویزای همراه برای خانواده خود نیز داشته باشند. طبق قوانین این کشور، فرزندان زیر ۱۸ سال و همسر متقاضیان می توانند از ویزای همراه استفاده نمایند و در کنار متقاضی اصلی در این کشور حضور داشته باشند. افرادی که به عنوان همراه در این کشور حضور پیدا می کنند،  اجازه کار در این کشور را ندارند مگر در شرایط خاص، که در این موارد متقاضیان باید در صورتی که درخواست کار از یک کار فرمای معتبر و یا یک شرکت در این کشور دارند، می توانند بعد از اخذ پیشنهاد کاری در این کشور از اداره مهاجرت این کشور تقاضای اجازه کار داشته باشند و وارد بازار کاری این کشور شوند.

تحصیل در سنگاپور و هزینه های زندگی در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور و ورود به دانشگاه های سنگاپور نیاز به بررسی هزینه های زندگی در این کشور دارد. متقاضیان تحصیل در سنگاپور باید قبل از هرگونه اقدام از هزینه های زندگی در این کشور مطلع شوند و در ادامه مطالب لیستی از هزینه های زندگی در سنگاپور را برای شما عزیزان قرار داداه ایم.

جدول هزینه های زندگی در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

تحصیل در سنگاپور مستلزم دریافت یک ویزای دانشجویی است. دانشجویانی که برای ویزای تحصیلی درخواست می کنند، باید اثبات کنند که بر زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی مسلط هستند و همچنین گواهی عمومی تحصیلات متوسطه و یک نامه پذیرش از دانشگاه را ارائه دهند. روند اخذ ویزا ممکن است یک یا دو ماه طول بکشد. تمام درخواست ها باید به اداره مهاجرت و بازرسی های سنگاپور ارسال شوند. تمام اطلاعات لازم برای تسهیل ورود دانش آموز یا دانشجو به سیستم آموزش عالی سنگاپور به صورت آنلاین وارد می شود. بعضی از دانشجویان به ویزا نیز نیاز دارند تا با گذرنامه دانشجویی وارد کشور شوند. هنگامی که شما در دانشگاه پذیرفته می شوید، ویزای دانشجویی خود را به دانشگاه ارائه می نمایید. با این حال، شما باید بین یک تا دو ماه قبل از شروع دوره، درخواست گذرنامه دانشجویی به اداره مهاجرت و بازرسی سنگاپور (ICA) را از طریق ثبت نام در سیستم دانشجویی (SOLAR) دهید و بعد از تکمیل مدارک مورد نیاز دانشگاه در سیستم دانشجویی SOLAR مدارک زیر را ارسال کنید:

 • فرم الکترونیکی موسوم به eForm 16 ( فرمی در اداره مهاجرت سنگاپور برای گرفتن گذرنامه دانشجویی )
 • پاسپورت
 • آدرس دانشگاه
 • آدرس ایمیل
 • عکس( مطابق با اندازه عکس پاسپورت)

پس از ورود به سنگاپور، با مراجعه به اداره مهاجرت این کشور، برای گرفتن گذرنامه دانشجویی خود، باید هزینه ای  معادل ۶۰ دلار سنگاپور پرداخت کنید. نکته ی جالب اینکه روند درخواست گذرنامه دانشجویی برای دانشجویانی که نیازمند ویزا هستند و برای کسانی که نیازی به آن ندارند، مشابه است. تنها تفاوت این است که اگر به ویزا نیاز دارید، باید درخواست گذرنامه دانشجویی خود را از کشور خودتان پیگیری کنید. از سوی دیگر، دانشجویانی که نیازی به ویزا برای ورود به سنگاپور ندارند، ممکن است برای گذرنامه دانشجویی پس از آنکه در کشور حضور پیدا کردند، درخواست دهند. توجه داشته باشید که تنها دانشجویان برخی از ملیت ها نیاز به ویزا برای ورود به سنگاپور دارند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به خارج از کشور

تحصیل در سنگاپور و موقعیت کار پس از تحصیل

سنگاپور یکی از کشورهای پویا در زمینه فعالیت های اقتصادی و دارای یکی از شلوغ ترین بنادر جهان است و برای مدت طولانی از نرخ رشد چشمگیری برخوردار بوده که به سرعت آن کشور را به مرکز فعالیت های تجاری تبدیل کرده است. افزایش مستمر شرکت های چند ملیتی دراین کشور، نیاز به افراد متخصص را افزایش داده و بازارکار بسیار خوبی را برای دانشجویانی که پس از تکمیل تحصیلات عالی خود از سنگاپور به دنبال کار هستند، فراهم می آورد. نکته مهم در مورد تحصیل در سنگاپور این است که دانشجویان نمی توانند مانند برخی از کشورهای اروپایی یا آمریکا با ویزای دانشجویی خود، کار کنند. البته یک تا سه ماه فرصت بازگشت به دانشجویان داده می شود که می توانند از این فرصت برای پیدا کردن کار و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری استفاده کنند. دانشجویان می توانند برای اقامت یک ساله (غیر قابل تمدید) در سنگاپور برای یافتن کار درخواست دهند، البته به شرطی که در موسسات مورد تایید دولت سنگاپور تحصیلات عالی خود را گذرانده باشند. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تحصیل در سنگاپور و شرایط کار پس از تحصیل، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور مشاوره نمایید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کار پس از تحصیل در کشور سنگاپور می توانید به مقاله ای با عنوان کار در سنگاپور از همین وبسایت مراجعه نمایید.

تحصیل در سنگاپور و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

پس از تحصیل در سنگاپور ، وضعیت اخذ اقامت برای اشخاصی که در این کشور یک دوره تحصیلی را به اتمام رسانده اند، بسیار خوب می باشد. برای اشخاصی که قصد دریافت اقامت پس از تحصیل و در نهایت اخذ تابعیت کشور سنگاپور را دارند، مستقیماً از طریق تحصیل نمی توانند اقامت این کشور را اخذ کنند ولی تحصیل در این کشور راه مناسبی می باشد که شخص بتواند از روش های مختلف به اقامت این کشور دست یابد و در نهایت اقامت دائم، پاسپورت و تابعیت این کشور را اخذ کند. شخص دانشجو از طرقی مثل ازدواج و سرمایه گذاری می تواند پس از اتمام تحصیل درخواست اقامت دائم کشور سنگاپور را بدهد ولی معمول ترین روش جهت دریافت اقامت این کشور یافتن کار و کارفرما پس از تحصیل می باشد. با دریافت مدرک تحصیلی از کشور سنگاپور شانس شخص برای ورود به بازار کار این کشور بیشتر می شود و می تواند اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهد. در کشورسنگاپور ۲ نوع اقامت کاری پس از تحصیل وجود دارد که هر کدام از این ۲ نوع به زیر شاخه های مختلف نیز تقسیم می شوند:

 • ویزای کار حرفه ای
 • ویزای استخدام
 • ورود
 • ویزای استخدام شخصی
 • ویزای کارمند تخصصی و نیمه تخصصی

پاسپورت سنگاپور ـ اقامت و تابعیت سنگاپور

با دریافت اقامت کاری شخص متقاضی زندگی در کشور سنگاپور تحت شرایطی می تواند همزمان با کار درخواست اقامت دائم بدهد. کار شخص در صورتی که تخصصی باشد، شرایط دریافت اقامت تخصصی وی شرایط دشواری نمی باشد. متقاضیان معمولا پس از دریافت اقامت دائم کشور سنگاپور پس از ۲ سال کار می توانند درخواست تابعیت این کشور را بدهند.

همچنین برای آشنایی بیشتر با این کشور می توانید به لینک درباره سنگاپور مراجعه نموده و با دیدن ویدئوهای این لینک به اطلاعات بیشتری در باره کشور سنگاپور دست یابید.

اقامت سنگاپور

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در سنگاپور و سخن پایانی

تحصیل در سنگاپور با توجه به اینکه هزینه های مقرون به صرفه و بورسیه های مناسبی برای دانشجویان دارد، این روزها مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. تحصیل در سنگاپور در بسیاری از رشته ها برای دانشجویان امکان پذیر است و دانشجویان می توانند با توجه به رشته مورد نظر خود دانشگاه محل تحصیل خود را نیز انتخاب نمایند. البته اگر به دنبال کشوری با سطح علمی مثال زدنی و انگلیسی زبان هستید که بتوانید کار بعد از تحصیل خود را تضمین کنید، قطعا کشور هایی مانند انگلیس و کانادا گزینه های بهتری نسبت به سنگاپور خواهند بود . موسسه حقوقی ملک پور بنا به درخواست برخی از شما عزیزان در این مقاله شرایط تحصیل در سنگاپور را بیان نموده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در سنگاپور و یا یافتن بهترین گزینه جهت ادامه تحصیل، می توانید با تماس تلفنی از مشاوره رایگان کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE اتریش بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ و در قسمت دیدگاههای همین مقاله نیز مطرح نمائید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 پاسخ
 1. مهدی رجبی گفته:

  سلام خوب هستید بنده لیسانس عمران از دانشگاه ازاد با معدل ۱۸ ایلتس ۶ برای سال دیگه میخواستم اقدام کنم
  بخاطر بی میل شدنم اینجا درس نخوندم و بیشتر کار کردم ولی با توجه با اطلاعات سایتتون کنجکاو شدم بدونم
  امکانش هست منو بورس کنن چون با توجه به شرایط فعلی کشور من توان مالی زیادی ندارم و حتی قبل اینم
  برای میلان ایتالیا بخاطر بورس استانیش و رتبه ۸ دانشگاهی عمران میخواستم برم و دانشگاه ملی سنگاپور رتبه
  ۴ روم عمرانو داره اگه با این شرایط شانس بورس شدن دارم تا زمانو از دست ندم خیلی ممنون میشم به بنده راهنمایی
  کنید چون واقعا کنار کارم کم زحمت نکشیدم برای درسم با سپاس

  پاسخ
 2. احمد گفته:

  آقای دکتر ملک پور
  بنده احمد موسوی فارق التحصیل موسیقی رشته ساز جهانی در مقطع کاردانی با معدل ۱۶.۳۲ از کنسرواتوار تهران هستم.
  گیتار فلامنکو میزنم و به این سبک موسیقی خیلی علاقه دارم.
  ۳۰ سالم هست و ۱۴ سال که تو زمینه موسیقی فعالیت میکنم و سابقه حدود ۱۱ سال تدریس به صورت خصوصی و در آموزشگاههای موسیقی در سه سبک گیتار پاپ،کلاسیک و فلامنکو رو دارم.
  کنسرت های زیادی در سبک فلامنکو و حتی به صورت تلفیقی با موسیقی سنتی داشتم که آخرین کنسرتم به سرپرستی بنده در برج میلاد تهران برگزار شد.
  میخواستم ببینم امکانش هست از دانشگاههای کشور سنگاپور و یا کشورایی مثل استرلیا،کانادا،اتریش یا آلمان بورس تحصیلی بگیرم؟
  و اینکه شانسم برا کدوم کشور بیشتره؟
  البته به کنسرواتوار روتردام در هلند ویا مدرسه فلامنکو
  “Jaleo flamencoschule”در آلمان ایمیل زدم اما جواب درستی بهم ندادن.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزای تحصیلی باید در ابتدا نمونه کار بسیار قوی ارائه نمایید و سپس مدرک زبان نیز ارائه دهید تا بتوانید برای اخذ پذیرش و ویزا اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله اما باید رزومه کامل خود را بفرمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. ابراهیم نادی گفته:

  با سلام بنده۲۶ ساله دارای کارشناسی حسابداری و ۳ سال سابقه کار و همسرم نیردارای کارشناسی نرم افزار۲۲ساله و بنده همچنین مدیریت و اجرای یک باغ ۱۰هکتاری مکانیزه رو برعهده دارم لطفا در زمینه اقامت سنگاپور ما را یاری فرمایید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   برای اخذ اقامت روش های متعددی وجود دارد از جمله تحصیل ، کار و…. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. فاطمه گفته:

  سلام وقتتون بخیر میشه لطفا بگیر هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در سنگاپور سالانه چقده و چن ساله ؟و این ک میشه از طرق تحصیل اقدام ب اقامت دائم کرد؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است ابتدا شرایط خود را به طور کامل بفرمایید تا امکان مشاوره بیشتر و دقیق تر وجود داشته باشد که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ