تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه و بررسی شرایط آن

 • تحصیل در فرانسه و شرایط عمومی
 • تحصیل در فرانسه در مقطع دبستان
 • تحصیل در فرانسه در مقطع دبیرستان
 • تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس
 • تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس
 • تحصیل در فرانسه در مقطع دکترا
 • تحصیل در فرانسه با اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه
 • تحصیل در فرانسه و معرفی دانشگاه های این کشور
 • تحصیل در فرانسه و شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در فرانسه و مقدمه ای بر آن

تحصیل در فرانسه ، مهاجرت تحصیلی به فرانسه و شرایط اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. تحصیل در فرانسه از جهات  مختلفی قابل بررسی است که مهم ترین و اساسی ترین نکات آن در این مقاله گفته خواهد شد. اگر شما خواهان تحصیل در فرانسه هستید در این مقاله با ما همراه باشید. فرانسه کشوری با سطح فرهنگ بسیار غنی و خواستگاه زیبایی ها مادی و معنوی همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور بوده است. دانشگاه های با امکانات مناسب ، سطح فرهنگ متفاوت ، سطح آموزشی بالا و آماده سازی بستر پیشرفت از طریق تحصیل این کشور را به یکی از جذابترین کشورها برای تحصیل تبدیل کرده است.

موسسه حقوقی ملک پور با سابقه ۱۵ ساله در امر مهاجرت آمادگی دارد که شما را در تمام مراحل حقوقی تحصیل در فرانسه یاری کند. این نوشتار را با راهنمایی وکلای مهاجرت نوشته شده و سعی شده است که شرایط به صورتی باشد که تصمیم گیری شما برای تحصیل در فرانسه با دید بازتری انجام شود.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل و اقامت در فرانسه

مقاله مرتبط

تحصیل رایگان در فرانسه

تحصیل در فرانسه و شرایط عمومی

سیستم آموزش تحصیل در فرانسه بسیار متمرکز و سازمان یافته است . هم چنین سیستم تحصیل در فرانسه  بخش های بسیار زیادی دارد که به سه مرحله تقسیم میشود.

 • مرحله اول: آموزش ابتدایی
 • مرحله دوم : آموزش متوسطه
 • مرحله سوم: آموزش عالی

همه ی برنامه های آموزشی تحصیل در فرانسه ، توسط وزارت آموزش پرورش ملی تنظیم شده است. رئیس این وزارت ،وزیر آموزش و پرورش ملی است. در نظام آموزشی فرانسه قانون بر عرف حکم فرماست از این رو سیستم آموزشی به صورت رایگان است و فقط هزینه ثبت نام  در دانشگاه اخذ می شود و هزینه شهریه گرفته نمی شود اما نکته ای که دارد هزینه های زندگی در فرانسه و به طور مثال در پاریس بسیار زیاد است. از دیگر معایب تحصیل در فرانسه این است که شما اگر ۱۰ سال ادامه تحصیل در فرانسه بدهید در این کشور به شما تابعیت نمی دهند و همیشه باید با ویزای تحصیلی در فرانسه بمانید.  دانشجویان با استفاده از کارت دانشجویی از رستورانها و مراکز تفریحی و هنری می توانند از تخفیف ویژه ای استفاده نمایند.

تحصیل در فرانسه در تمامی مقاطع امکان پذیر است. اگر قصد تحصیل در فرانسه را دارید باید بدانید که مقطع لیسانس در فرانسه ۳ ساله ، مستر ۲ سال، دکتری ۳ تا ۴ سال است. دورهٔ ‌لیسانس را مثل ایران باید واحد گذراند و امتحان داد. تعداد کمی از شاخه‌ها هم هستند که دانشجو باید پایان‌نامه‌ای در آخر سال تحویل دهد. مستر به دو دوره مستر یک و مستر دو (هر کدام یکسال) تقسیم می‌شود. مسترها ترکیبی از امتحان و پایان‌نامه هستند. دانشجویان دورهٔ‌ دکترا اما از شر امتحان راحت هستند. فقط باید یک تز نوشت و به طور شفاهی از آن دفاع کرد. سمینارهایی هم برای بالا بردن سطح علمی دانشجویان دکترا برگزار می‌شود که معمولا شرکت در آنها اجباری است اما خیلی‌ها شرکت نمی‌کنند و اتفاقی هم نمی‌افتد.

ناگفته نماند که تعداد زیادی دانشگاه خصوصی برای ادامه تحصیل در فرانسه هم اکنون در حال فعالیت هستند. شروع ترم این دانشگاه ها در سپتامبر یا اکتبر می باشد و در ماه مه یا ژوئن به پایان می رسد البته همه این ها بستگی به دوره تحصیلی و موسسه انتخابی شما دارد. نکته حائز اهمیت دیگر این است که برای تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس به سختی ویزا می‌دهد اما کسانی که اخرین مدرک تحصیلی آنها لیسانس می باشد این امکان وجود دارد که برای فوق لیسانس اقدام نمایند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فرانسه و کانادا

مقاله مرتبط

بورسیه تحصیلی در فرانسه

تحصیل در فرانسه و مدرک زبان مورد نیاز

جهت تحصیل در فرانسه مدرک زبان فرانسوی لازم است هرچند ممکن است یکسری از رشته ها در بعضی دانشگاه ها به زبان انگلیسی هم تدریس شوند.  درصورتی که مشتاق به ادامه تحصیل به زبان فرانسوی هستید، قبل از درخواست ویزای تحصیل در فرانسه ابتدا شما نیازمند گذراندن دوره های زبان فرانسوی و گرفتن نمره قبولی در آزمون TEF یا TCF که توسط سفارت فرانسه و دانشگاه تهران برگزار می شود، خواهید بود. این امتحانات هر ماه برگزار شده و دانشجو با خواندن کتاب ۱ و ۲ Alter ego و کسب حداقل نمره B1 می تواند برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام نماید. لازم بذکر است که داشتن این مدرک تنها برای گرفتن ویزا می باشد و برای ورود به دانشگاه باید مدارک مورد نیاز هر دانشگاه را تهیه نمایید.

متقاضیان ادامه تحصیل به زبان فرانسوی میتوانند از سیستم رایگان تحصیل در فرانسه استفاده نمایند. این کشور دارای ۸۴ دانشگاه و موسسه آموزش عالی می باشد که تحصیل در همه ی آنها به صورت رایگان می باشد و نکته ی حائز اهمیت این است که تدریس در دانشگاه های فرانسه به زبان فرانسوی می باشد.

اما برای پذیرش در دانشگاه های فرانسه باید مدرک زبان (زیر)  Tef-DELF-DALf داشته باشید

دوره های آموزش زبان برای تحصیل در فرانسه

هم چنین برای فراگیری زبان فرانسه در کشور فرانسه در حال حاضر این امکان وجود دارد که از طریق دوره های زبانی که در دانشگاه سوربن فرانسه برگذار می گردد ، اقدام شود و در حال حاضر نیز به این دوره ها ویزا تعلق خواهد گرفت  اما لازم به ذکر است که سفارت فرانسه در ایران با درخواست ویزاهای دوره های زبان که کوتاه تر از یک سال هستند، موافقت نکرده ودر اکثر موارد ویزا نمی دهد.

تحصیل دکترا در فرانسه
دانشگاه های برتر کشور فرانسه

تحصیل در فرانسه در مقطع دبستان

معلمان در مدارس ابتدایی و متوسطه عمومی، همه کارمندان دولت هستند و وزیر بزرگترین کارفرما در این کشور است. اساتید و محققان در دانشگاه های فرانسه نیز توسط دولت استخدام می شوند. دوره دبستان در فرانسه از سن ۶ الی ۱۱ سال است. آموزش مدارس در فرانسه به صورت کاملا ساختاریافته است و تحت کنترل وزارت آموزش می باشد. در کشور فرانسه برخی مدارس خصوصی وجود دارد که بیشتر آن ها کاتولیک هستند. در سن ۶ سالگی دانش آموزان دوره ابتدایی خود را آغاز می کنند، همچنین در نظر داشته باشید که کودکستان از سن ۳ سال می باشد. تحصیل در فرانسه در مدارس معمولا ۲ معلم دارد که معمولا به آن ها زبان فرانسوی ، علوم انسانی و ریاضیات به صورت جزئی آموزش داده می شود.

در ادامه لیستی از بهترین مدارس برای دانش آموزان بین المللی در فرانسه ارائه شده است:

 • Bilingual International School of Paris (BISP)
 • British School of Paris
 • EIB Paris (Ecole Internationale Bilingue)
 • The Bilingual Montessori School of Paris
 • Collège Fédérico Garcia Lorca
 • College International De Fontainebleau (Anglophone Section)
 • Ecole Internationale Bilingue (EIB Paris)
 • Ecole Jeannine Manuel
 • Ecole Russe
 • Eurécole
 • International Deutsche Schule Paris
 • International School of Paris
 • Iraqi School in Paris
 • Lycée International-American Section
 • Lycée International-British Section
 • Lycée International Montessori
 • Lycée de Sèvres
 • Marymount School
 • Notre Dame International High School
 • Swedish School in Paris
 • United Nations Nursery School
اقامت پس از تحصیل در فرانسه
کار ضمن تحصیل در فرانسه برای دانشجویان

تحصیل در فرانسه در مقطع دبیرستان

پس از دبستان ۲ دوره ی آموزشی وجود دارد که اولین دوره ۴ سال تحصیلات تکمیلی از ۱۱ سالگی تا ۱۵ سال است سپس  دوره ی دوم ۳ ساله آموزش متوسطه از سن ۱۵ تا ۱۸ سال است. در این دوره دانش آموزان برای ورود به دانشگاه آماده می شوند. مهمترین لازمه ورود به دانشگاه در کشور فرانسه قبولی در baccalauréat یا bac می باشد. در کشور فرانسه تنوع دوره های دیپلم گسترده است و دانش اموزان می توانند برای دوره های زیر اقدام کنند.

 • Série scientifique : تمرکز بر روی علوم طبیعی ، فیزیک و ریاضی
 • série  économique et sociale : درباه اقتصاد و علوم اجتماعی
 • série littéraire : تمرکز بر روی زبان فرانسه ، زبان های خارجی ، فلسفه ، تاریخ ، جغرافیا و هنرهای دستی

لیستی از دبیرستان های کشور فرانسه در ادامه در اختیار شما قرار گرفته است.

 1. Lycée Fénelon
 2. Lycée Saint-Louis
 3. International School of Paris
 4. Lycée Louis le Grand
 5. Lycée Henri IV
 6. Collège Lycée Charlemagne
 7. Lycée Montaigne
 8. Notre Dame de Sion
 9. Collège Pierre de Ronsard
 10. Lycée Molière
شرایط بورسیه تحصیلی در فرانسه
هزینه های تحصیل در کشور فرانسه

تحصیل در فرانسه در دوره های فنی برای ورود به بازار کار

دانش آموزان عمدتا ترجیح می دهند مسیر آموزش های مختلفی را طی ۴ سال نهایی تحصیلات خود دنبال کنند. آنها ممکن است بین دوره های تئوری baccalauréat technologique که آنها را برای تحصیلات عالی حرفه ای تربیت می کند یا دوره های فنی abaccalauréat professionnel که آنها را آماده می کند تا بلافاصله از طریق آموزش حرفه ای وارد بازار کار شوند، انتخاب داشته باشند.

 • CAP ،Certificat d’Aptitude Professionnelle: گواهی صلاحیت حرفه ای که پس از ۲ سال تحصیلی اعطا می شود.
 • BP ،Brevet professionne: گواهی از صلاحیت حرفه ای در ۲ سال پس از CAP
 • BAC professionnel: گواهینامه حرفه ای در دبیرستان پس از ۳ سال تحصیل
مهاجرت تحصیلی به فرانسه
تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس

ادامه تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس ۳ سال می باشد. در این دوره دانشجویان موظف به گذراندن ۶ نیمسال تحصیلی و ۱۸۰ واحد درسی هستند. اکثر این دوره ها به زبان فرانسه برگزار می شود و دانشجویان جهت ورود به این دوره ها نیازمند مدرک زبان فرانسه می باشند(ب ۲) و این دوره ها به زبان فرانسه کاملاً رایگان می باشد.

دانشجویان در حین تحصیل حق کار تمام وقت را نداشته ولی بصورت پاره وقت و حداکثر به مدت ۲۰ ساعت در هفته می توانند کار کنند با این وجود در مقطع لیسانس شانس ویزا پایین می باشد اما هر چه مقطع تحصیلی بالا تر برود شانس ویزا بیشتر خواهد شد و در نتیجه به متقاضیان کشور فرانسه که دارای مدرک دیپلم می باشند پیشنهاد می گردد که وارد مقطع لیسانس در کشور خود شوند و این مقطع را در کشور خود بگذرانند و برای مقطع فوق لیسانس برای کشور فرانسه اقدام نمایند تا وقت و سرمایه تان تلف نگردد.  کشور فرانسه کلیه دانشگاه ها و مراکز آموش عالی کشور ایران را قبول دارد بنابراین مشکلی از نظر پذیرش دانشجو با توجه به دانشگاه وجود نخواهد داشت.

تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس

مدت تحصیل در فرانسه برای دانشجویانی که در حال تحصیل  مقطع فوق لیسانس هستند ، ۲ سال می باشد و شامل دو دوره ی مستر ۱ و مستر ۲ می باشد که می توان جداگانه هر دوره را گذارنده و مدرک آن دوره را دریافت کنند. متقاضیان ادامه تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس حتماً باید ۱۲۰ واحد را گذرانده باشند زمان شروع دانشگاه نیز از شهریور ماه می باشد. حداق معدل ۱۵ می باشد و امکان بورس شدن و برخورداری از خوابگاه  و کار در کنار تحصیل وجود دارد.

تحصیل داروسازی در فرانسه
تحصیل دندان پزشکی در فرانسه
هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل در فرانسه در مقطع دکترا

برای ادامه تحصیل درفرانسه در مقطع دکتری دانشجویان حتماً باید مستر ۲ را گذرانده باشند تا بتوانند وارد مقطع دکتری شوند. مقطع دکتری سه سال به طول می انجامد و شامل پژوهش می باشد. شروع اولین اقدام برای اخذ پذیرش ماه فوریه ( بهمن ماه ) بوده و جواب نهائی در ماه ژوئیه ( تیر ماه ) از طرف دانشگاه صادر خواهد شد و از شهریور ماه دانشگاه ها شروع خواهند شد. با احتساب اقدام برای ویزای دانشجویی که حداکثر ۷۰ روز به طول می انجامد ،دانشگاه های  فرانسه در ماه سپتامبر هر سال پذیرای دانشجویان خواهند بود. بیمه اجباری است .  خوابگاه و امکان کار قانونی در کنار تحصیل و امکان بورس برای متقاضی تحصیل در فرانسه وجود دارد. و حداقل معدل نیز ۱۴ می باشد.مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش لزوما بایستی ترجمه رسمی به زبان فرانسه توسط مترجم معتمد سفارت فرانسه شده و شناسنامه ایرانی و مدارک تحصیلی و ریز نمرات علاوه بر ترجمه رسمی به تائید سفارت نیز برسد. بعد از تحصیل در فرانسه دولت ۶ ماه به دانشجویان فرصت می دهد تا کار مرتبط با رشته خود را پیدا کنند، البته فرد می تواند کاری نا مرتبط با رشته تحصیلی برای گذران زندگی داشته باشد.

مهمترین نکته برای تحصیل دکترا در فرانسه این است که شما باید در ابتدا سوپروایزر یا استاد راهنمای خود را پیدا کنید. نحوه ارتباط با استاد راهنما و پیدا کردن استاد مرتبط با رشته و نحوه نگارش پروپوزال موضوعی است که نیازمند مشاوره می باشد و حتما باید با در مورد آن درست عمل کرد تا نتیجه مناسب حاصل شود.

اقامت فرانسه

تحصیل در فرانسه و لیست دانشگاه های این کشور

دانشگاه های فرانسه

 • Sorbonne university
 • University of Kent Paris School of Arts and Culture
 • Toulouse Business School
 • Montpellier Business School
 • Leonard de Vinci - Paris la Defense
 • Audencia Business School
 • emlyon business school
 • American University in Paris
 • Pantheon-Sorbonne University
 • University of Bordeaux
 • Ecole Polytechnique
 • Paris College of Art
 • SKEMA Business School
 • International Fashion Academy
 • Parsons Paris - The New School
 • International University of Monaco
 • Sciences Po Paris
 • Joseph Fourier University
 • Kedge Business School
 • Universite de Lorraine
 • ESMOD
 • IFM paris
 • HEC paris
 • ESCP Europe
 • Claude Bernard University Lyon 1
 • IESEG School of Management
 • Schiller International University, France
 • INSEAD

هفت دانشگاه برتر فرانسه

 • (Ecole Normale Supérieure, Paris ( ENS Paris

 • (Ecole Polytechnique (ParisTech

 • (Université Pierre et Marie Curie (UPMC

 • CentraleSupélec

 • École Normale Supérieure de Lyon

 • Université Grenoble-Alpes

 • Sciences Po

تحصیل در فرانسه با اخذ بورسه تحصیلی فرانسه

در سال های اخیر فرانسه به یکی از مقاصد برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است و با توجه به هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بورسیه های تحصیلی و فاند ها دانش آموزان را در پوشش هزینه ها یاری می کنند. هزینه های شهریه در دانشگاه های دولتی این  کشور ۲۰۰ الی ۶۰۰ یورو و در دانشگاه های خصوصی این کشور در حدود ۱۰ هزار یورو می باشد. هزینه های زندگی در این کشور نیز با توجه به سبک و استایل زندگی متفاوت است ما می توان آن را در حدود ۱۰ هزار یورو به صورت سالیانه در نظر گرفت.

اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه مستلزم شرایطی است که در اکثر دانشگاه های دنیا قابل قبول است. پیشینه عملی و پژوهشی مناسب اولین قدم برای اخذ بورسیه تحصیلی است. مقالات معتبر ، اختراعات و سایر مواردی که دخیل شدن شما در شاخه تحصیلی موردنظرتان را نشان دهد می تواند باعث اهدای بورسیه تحصیلی شود. در نظر داشته باشید که اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع بالاتر مانند فوق لیسانس و دکترا به مراتب راحتر تر از دوره های لیسانس است.

در ادامه برخی از مهمترین بورس های تحصیلی را برای شما بیان می کنیم.

 • بورسیه تحصیلات عالی ایفل Eiffel Excellence Scholarships

  این بورسیه توسط وزارت امور خارجه فرانسه و برای دانشجویان بین المللی در مقاطع ارشد و دکترا ارائه می شود

 • École Normale Supérieure International Selection

  هر سال ENS از بین دانش آموزان بین المللی متقاضی تحصیل در فرانسه ۳۰ نفر را برای بورسیه تحصیلی  ۲ یا ۳ ساله انتخاب می کند.

 • Ampere Scholarships of Excellence at ENS de Lyon

  این بورسیه نیز توسط  ENS de Lyon و همکارانش برای مقطع ارشد ارائه می شود و برای علوم خاصی که در مقالات تخصصی به بررسی آن ها پرداخته ایم ارائه می شود.

 • Emily Boutmy Scholarships at Sciences Po University

  این بورسیه نیز به صورت خاص تحت عنوان  Emile Boutmy برای دانش آموزان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا و توسط Sciences Po ارائه می شود

متقاضیان عزیز در نظر داشته باشید که دانشگاه های فرانسه نیز با توجه به شرایط هر کدام بورسیه های مخصوص مربوط به خود را ارائه می دهند که در مقالات تخصصی ارائه شده بر روی وبسایت های ملک پور آن ها را بررسی کرده ایم.

تحصیل در فرانسه و شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

انواع ویزای تحصیلی فرانسه

 • ویزا ی تحصیلی برای امتحانات ورودی دانشگاه ها

  برای تحصیل در فرانسه  و شرکت در امتحانات ورودی دانشگاه ها میتوانید ویزای تحصیلی برای ورود به دانشگاه ها درخواست کنید.اگر امتحان خود را پاس کنید و پاسپورت بگیرید، پس از آن شما مجاز به درخواست یک مجوز اقامت قابل تمدید، یک ساله می باشید.

 • ویزای شینگن ( کوتاه مدت )

  اگر تحصیل در فرانسه کمتر از سه ماه طول بکشد ، ویزای اقامت کوتاه مدت یا شنگن صادر می شود. ویزای شینگن دانشجویی رایگان است و نمی تواند تمدید شود یعنی سینگل یا یک بار ورود است.

 • ویزای موقت بلند مدت

  ویزای مدرک تحصیلی به مدت یک ماه، ویزای دانشجویی موقت است که به شما امکان می دهد تا برای تحصیل در فرانسه به مدت شش ماه بمانید.  با این ویزای دانشجویی فرانسه شما مجبور نیستید جداگانه برای مجوز اقامت درخواست کنید.

 • ویزای بلند مدت

  اگر به مدت طولانی تر از شش ماه در فرانسه تحصیل کرده اید، این ویزا به عنوان، ویزای اقامت طولانی مدت و یا اقامت طولانی مدت VLT-TS شناخته می شود. ویزای اقامت طولانی مدت چیزی است که شما برای تحصیل در فرانسه به آن نیاز دارید، در صورتی که بخواهید بیش تر از شش ماه در فرانسه بمانید. ویزا به عنوان مجوز اقامت عمل می کند و تا طول مدت تحصیل شما اعتبار دارد ( معمولا ۳ سال برای مدرک لیسانس، دو سال برای برنامه ی کارشناسی ارشد و چهار سال برای یک دکترا ) طول می کشد.

مدارک مورد نیازاخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در فرانسه

درخواست های ویزا از طریق بخش همکاری و فعالیت های فرهنگی سفارت فرانسه در تهران انجام می گیرد. سفارت فرانسه در تهران در محدوده تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۶-۶۴ واقع شده است .

 •  چهار فرم تکمیل شده و امضا شده ویزای بلند مدت
 •  رزومه متقاضی CV  متقاضی
 •  پنج قطعه عکس جدید متقاضی و بدون روتوش
 • کپی اخرین مدرک تحصیلی ایرانی به همراه ترجمه فرانسه
 • کپی تائید شده ترجمه شناسنامه و کپی اصل فارسی ان
 • کپی گواهی ثبت نام در یک دانشگاه یا موسسه عالی فرانسوی همراه با مهر تائید دولت
 • پنج کپی از صفحه اول پاسپورت
 • مدارکی که استطاعت مالی دانشجو  را حین تحصیل در فرانسه نشان دهد
 •  یک حساب بانکی فرانسوی به نام دانشجو با اعتبار معادل   ۶۰۰۰ یورو
تحصیل در فرانسه و سخن پایانی در مورد آن

در این مقاله شرایط تحصیل در فرانسه گفته شد. در اینکه فرانسه کشور بسیار زیبا و زنده است و دانشگاه های معتبر زیادی در سطح جهان دارد و کشوری توریستی و بسیار پیشرفته است هیچ شبه ای نیست اما با وجود تمام مزیت ها و امکانات فوق العاده و مهم تر ازهمه رایگان بودن تحصیل در فرانسه، به دلیل بالا بودن هزینه زندگی بسیار بالا، هزینه ی بالای مسکن و ندادن تابعیت و اقامت بعد از پایان تحصیل در فرانسه در انتخاب این کشور حتما باید دقت شود. کشورهای مانند آلمان و اتریش نیز همین شرایط را دارا هستند اما شرایط اقامت که مهمترین اصل مهاجرت است را دظر نظر گرفته اند. شما می توانید تمامی سوالات خود را در مورد تحصیل در فرانسه در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کنید. همچنین مشاوران ما آمادگی دارند که به صورت رایگان شرایط تحصیل در فرانسه و مهاجرت از طریق تحصیل به فرانسه را برای شما بیان کنند. امیدوار است که این نوشتار مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

27 پاسخ
 1. ایدا گفته:

  سلام ببخشید من هنوز دیپلم نگرفتم و تقریبا ۱۷ سالمه و معدلم ۱۹ هستم می تونم برای پزشکی اقدام کنم و از الان زبان یاد بگیرم ؟ در اونا صورت بدون کنکور و با دیپلم می تونم ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز زرای تحصیل در رشته پزشکی می بایست در ازمون ورودی در رشته و یا دانشگاه پزشکی پذیرفته شوید و نیاز به قبولی در کنکور ایران نیست

   پاسخ
 2. علیرضا گفته:

  سلام ببخشید من معدل دیپلمم ۱۸/۸۴وپیش دانشگاهی ۱۳ هس میخوام دوره ی زبان رو درفرانسه بگذرونم ببخشید میتونم برای فیزیوتراپی یا داروسازی یا دندون پزشکی اقدام کنم، کدومش بدون آزمون هس؟؟؟ ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما برای پذیرش در دوره های زبان بهتر هست که مدرک a2 فرانسه را داشته باشید و پس از اخذپذیرش و داشتن سطح b2 بدون ازمون در رشته های پزشکی و دندانپزشکی ،داروسازی و فیزیو تراپی تحصیل کنید که بعد از یکسال از شما آزمون گرفته می شودو پس از قبولی می توانید رشته مورد نظر را انتخاب و ادامه تحصیل دهید.

   پاسخ
 3. علی گفته:

  سلام آیا دانشگاه سوربن در مقطع مستر رشته ی حقوق آزمون ورودی داره؟
  معدلم ۱۸٫۰۱ ایلتس۶٫۵ وتافل ۹۸ دارم و ۲۳سالمه.یکسال سابقه ی کار در دفتر وکیل هم داشتم اما بیمه رد نشده.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز دانشگاه سوربون در رشته حقوق آزمون ندارد . در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزا سن شما بسیار مهم هست شما چند ساله هستید؟

   پاسخ
 4. محمد گفته:

  من مدت پنج سال از پایان لیسانسم میگذره و زبان فرانسه b2 دارم و همچنین ۳۲ سال سن دارم با این وجود میتونم برای ارشد تقاضا بدم یا خیر

  Rating: ۵
  پاسخ
 5. امید گفته:

  من کلاس ۱۲ در رشته کارودانش رو تمام کردم میتونم برای تغییر رشته و تحصیل برم فرانسه در سفارت مشکل برای رشته کارودانش نیست..

  Rating: ۴
  پاسخ
 6. بهنام گفته:

  سلام وقت بخیر
  من لیسانس مترجمی فرانسه از ایران دارم. قصد دارم برای مستر در فرانسه همین رشته یعنی traductologie یا ترجمه شناسی ادامه تحصیل بدم. کاملا به زبان فرانسه تسلط دارم. منتهی ۲۴ سال از گرفتن لیسانس من می گذره. آیا می تونیم با وجود این گپ، اقدام کنم برای فوق لیسانس در فرانسه؟ سپاس

  Rating: ۵
  پاسخ
 7. زهرا گفته:

  با سلام ببخشید میخوام ببینم اگر شرایط معدل رو نداشته باشیم یعنی معدلمون کم باشه نمیتونیم اقدام کنیم برای مهاجرت؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 8. میثم گفته:

  با سلام
  می خواستم در مقطع کارشناسی ارشد دررشته های مرتبط با مکانیک ( مکاترونیک ، طراحی کاربردی و یا …) تحصیل کنم ولی شنیده ام که دیگر دانشگاه های فرانسه رایگان نمی باشند ایا این مطلب درست هست و چه طور می توانم بفهمم کدام دانشگاه ها هنوز رایگان هستند البته دانشگاه های که در رشته های مرتبط با مکانیک باشند .
  ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، تحصیل به زبان فرانسوی در این کشور رایگان است. دانشگاه های فراوانی هستند که این رشته ها رو پیشنهاد میدن ، شما با یک سرچ کوتاه در بخش پذیرش سایت دانشگاه مدنظرتون می تونین همه چیو پیدا کنید.

   پاسخ
 9. eli ahmadi گفته:

  باعرض سلام خدمت دکترملک پورعزیز خانمی۲۸ساله هستم وقصدم تحصیل دندان پزشکی فرانسه هست بایه موسسه ای مشاوره کردم گفتن امکانش هست وازمون ورودی داره من سرمایه هفتادمیلیون دارم وقصدکارپاره وقت ضمن تحصیل دارم چون پشتوانه مالی درایران ندارم ایاامکانش هست بتونم کارپیداکنم برام مهم نیس،چطورکاری باشه فقط بتونم هزینهام پوشش بدم ولیسانس اماردارم ممنون ازشما

  پاسخ
 10. mie editor3 گفته:

  سلام باتشکرازسایت خوبتون ومشاورهای عالی شما من قبلادوبارپیام دادم وجوابی نگرفتم ۲۸ساله هستم ولیسانس اماردارم میخواستم بپرسم ایاامکان تحصیل دندانپزشکی درفرانسه برای من وجوددارد؟باتوجه به اینکه ازمون ورودی دارنداگه قبول نشدم میتونم رشته دیگه ای انتخاب کنم واینکه ۷۰میلیون تومن بیشترپول ندارم وایامیتونم باکارپاره وقت هزینهام پوشش بدم؟ ممنون اززحمات شما

  پاسخ
 11. mie editor3 گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید . میخواستم بدونم که با آیلتس ۵٫۵ میتونم از دانشگاههای انگلیسی زبان فرانسه یا لهستان برای مستر کامپیوتر اپلای بگیرم؟ معدل لیسانسم هم بالای ۱۷ هستش.

  پاسخ
 12. نادیا گفته:

  سلام آقای دکتر، وقتتون بخیر.
  من درحال حاضر دانشجوی ارشد زبان و ادبیات فرانسه هستم و قصد دارم برای مستر۲ یکی از دانشگاههای فرانسه اقدام کنم، امامتاسفانه مدرک کارشناسی من مشمول قانون تعهد خدمت هست و من درحال حاضر توانایی خرید مدرک و آزاد سازی آن را ندارم آیا راه حلی وجود دارد که من فعلا برای اپلای بدون آزاد سازی مدرک اقدام کنم با توجه به اینکه تا ۲۱ اسفند ماه وقت دارم ، خیلی لطف میکنید اگه پاسخ سوال مرا بدهید.
  ممنون از پاسخگوییتون.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   برای اقدام باید اصل مدرک شما ترجمه شود پس بنابر این باید بتوانید مدارک خود را اخذ نمایید و سپس اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 13. Arash گفته:

  سلام ممنون از اطلاعات مفید و ارزنده شما
  میخواستم بدونم حدودا چند درصد از فارق التحصیلان در رشته های مهندسی در فرانسه موفق به یافتن کار مرتبط شدن. آیا آماری اینچنینی در دسترستون هست؟
  میخواستم برای کارشناسی ارشد رشته medical imaging در فرانسه اقدام کنم. البته هنوز دانشجو هستم.

  پاسخ
 14. صبا گفته:

  با سلام خدمت شما
  من و همسرم دانشجو پزشكى عمومى سال اخر هستيم و براى دوره تخصص قصد تحصيل در فرانسه داريم ولى متاسفانه اطلاعات مناسبى از شرايط اين كشور و دوره هاى تخصصى ان نداريم
  لطفا در اين مورد ما را راهنمايى كنيد
  با تشكر از وبسايت مفيد شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای تحصیل در فرانسه شما در ابتدا باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید یا مدرک زبان فرانسوی . اگر با مدرک انگلیسی اقدام نمایید امکان استفاده از ویزای همراه را نخواهید داشت ولی اگر با مدرک زبان فرانسوی اقدام نمایید میتوانید جهت ویزای همراه نیز اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که کشور فرانسه کشور پرهزینه ای است ! میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید با تشکر

   پاسخ