تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان ۲۰۲۰

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان ، شرایط مهاجرت تحصیلی به فنلاند، اخذ اقامت پس از تحصیل در فنلاند و مواردی از این دست موضوع بحث و بررسی علمی در این مقاله هستند. آیا امکان اخذ ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان ممکن است؟ آیا تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان در تمامی مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است؟ آیا اخذ ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان رایگان است؟ هزینه تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان چقدر است؟ آیا تحصیل در دانشگاههای فنلاند منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور می شود؟ پاسخ به چنین سوالاتی در این مقاله هدف قرار گرفته است. کشور فنلاند به دلیل امنیت بسیار بالا و شرایط آموزشی منحصر به فرد مورد علاقه دانشجویان بین المللی بی شماری است و در این مقاله کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) سعی نموده اند جزئیات کامل تحصیل در فنلاند و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان را مطرح نمایند و شما با مطالعه این مقاله می توانید بسیاری از ابهامات خود در زمینه تحصیل در فنلاند را رفع نمایید. همچنین از طریق تماس رایگان تلفنی با مشاورین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)  امکان کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه تحصیل در کشور فنلاند بدون مدرک زبان فراهم شده است.

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و شرایط عمومی
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و تحصیل در مدارس
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و تحصیل در مقطع دکتری
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و کار دانشجویی
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و معرفی دانشگاه های برتر فنلاند
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فنلاند
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و شرایط عمومی

کشور فنلاند یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که از نظر شرایط اقتصادی و امنیت اجتماعی شرایط بسیار مناسبی دارد. مناظر چشم نواز، شهرهای امن و کیفیت بالای زندگی موجب شده این کشور کشوری با محیطی جذاب برای تحصیل باشد. در واقع، پایتخت فنلاند به عنوان یکی از امن ترین شهرهای دنیا شناخته شده است. سیستم آموزش عالی فنلاند ارائه دهنده دوره های لیسانس و فوق لیسانس در ۱۳ دانشگاه و ۲۳ دانشگاه علوم کاربردی است. شاید برای علاقه مندان به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان جالب باشد بدانند که بیش از ۲۰٫۰۰۰ دانشجوی بین المللی در مناطق مختلف فنلاند مشغول تحصیل هستند.

نکته مثبت در مورد فنلاند آن است که در این کشور بر خلاف بسیاری از کشورها تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی امکان پذیر است و در واقع، تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی برای افراد امکان پذیر شده است.

به علاوه، کشور فنلاند در رتبه بندی کشورها از نظر رفاه اجتماعی همواره موقعیت مناسبی داشته است و همین باعث شده است تا بسیاری از افراد خواهان و طالب مهاجرت به فنلاند و زندگی در این کشور باشند. در نمودار زیر می توانید اطلاعاتی را درباره کشور زیبای فنلاند مشاهده نمایید:

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و تحصیل در مدارس

همچون بسیاری از کشورهای اروپایی، تحصیل در مدارس فنلاند برای تمامی دانش آموزان اجباری است. در واقع، تحصیل اجباری دانش آموزان از ۷ سالگی آغاز می شود و دانش آموزان می توانند در سن ۶ سالگی برای کسب آمادگی بیشتر برای ورود به مدرسه دوره پیش دبستانی را بگذرانند. در طول دوره تحصیلات اجباری که عموماً ۹ ساله است، دانش آموزان علوم پایه را می آموزند و برای مقاطع تحصیلی بعدی و تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان آماده می شوند. پس از پایان این دوره تحصیلات اجباری دانش آموزان با هدف کسب آمادگی برای ورود به دانشگاه در دوره های سه ساله آموزشگاه های فنی و مدارس عمومی شرکت می کنند. این دوره از تحصیلات دانش آموزان در سن ۱۹ سالگی به پایان می رسد و فرد موفق به کسب دیپلم می شود. در جدول زیر به نام چند مدرسه بین المللی در فنلاند اشاره شده است:

نام مدرسه

مدرسه بین المللی Kielo
مدرسه ابتدایی و راهنمایی Kulossari
مدرسه بین المللی هلسینکی
مدرسه بین المللی Vantaa
مدرسه بین المللی Espoo

لینک مقاله پیشنهادی

چنانچه زیر ۱۸ سال هستید و قصد تحصیل درخارج از کشور را دارید یا تمایل دارید فرزندتان را به خارج از کشور برای تحصیل بفرستید، اکیدا توصیه می کنیم مقاله زیر را از دست ندهید :

تحصیل افراد زیر ۱۸ سال در خارج از کشور

تحصیل در مدارس در خارج از کشور - مدارس خارجی

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و تحصیل در مقطع کارشناسی

ارائه دیپلم ۱۲ ساله و یا پیش دانشگاهی و داشتن معدل حداقل ۱۴ از الزامات تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند محسوب می شود. دوره کارشناسی در کشور فنلاند بسته به رشته انتخابی عموماً ۳ الی ۴ ساله است. شروع ترم در دانشگاه های فنلاند برای مقطع کارشناسی در ماه های سپتامبر و یا ژانویه است و دانشجویان ملزمند که شهریه ای بین ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو را برای تحصیل در این مقطع بپردازند. در واقع، اگرچه قبلاً امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های فنلاند وجود داشت در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد و تنها دانشجویان می توانند با فراگیری زبان فنلاندی تا ۳۰ درصد هم فاند بگیرند و نکته جالب توجه آن است که دانشجویان می توانند با هزینه رایگان زبان فنلاندی را در دانشگاه بیاموزند. خوشبختانه دانشجویان در مقطع لیسانس تا ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و می توانند در ازای کارهای نیمه وقت بین ۹ تا ۱۱ یورو حقوق دریافت کنند و با زبان انگلیسی می توانند به بخش وسیعی از مراودات اجتماعی خود بپردازند.

تحصیل کارشناسی در خارج از کشور - تحصیل لیسانی در دانشگاههای خارجی

خوشبختانه

تحصیل در فنلاند و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان نیز در مقطع کارشناسی ممکن است و افراد تنها لازم است در آزمون ورودی دانشگاه که منحصراً توسط موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) برگزار می شود شرکت کنند.

تحصیل مهندسی در فنلاند
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند
معرفی انواع دوره های تحصیلی در فنلاند

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

ارائه مدرک لیسانس از الزامات تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند است و عموماً ۲ سال به طول می انجامد. دانشجویان بین المللی می توانند به دو زبان انگلیسی و فنلاندی در این مقطع در فنلاند تحصیل نمایند و اغلب افرادی برای تحصیل در این مقطع پذیرفته می شوند که بیش از ۵ سال از فارغ التحصیلی آنها در مقطع کارشناسی نگذشته باشد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بسته به رشته و دانشگاه متوسط است، اما غالباً بین ۱۰ الی ۱۸ هزار یورو می باشد. با این حال، دانشجویان با داشتن اجازه کار برای ۲۰ الی ۲۴ ساعت در هفته می توانند بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی خود را جبران کنند و همچنین تحصیل برای دانشجویان تبعه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس و دانشجویانی که به زبان سوئدی و یا فنلاندی در فنلاند مشغول تحصیل شوند رایگان است.

متأسفانه

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر نیست و دانشجویان ملزم به ارائه آیلتس حداقل ۶٫۵ و یا تافل ۸۰ هستند.

معمولاً شروع ترم در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند در ماه سپتامبر است.

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و تحصیل در مقطع دکتری

دوره دکتری در فنلاند اغلب ۴ ساله و آغاز ترم تحصیلی در ماه آگوست است. تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری نیازمند داشتن رزومه علمی قوی و مقالات علمی و پژوهشی است و از آن مهم تر لازم است فرد سوپروایزری را در دانشگاه های این کشور بیابد.

نکته جالب توجه درباره تحصیل دکتری در فنلاند آن است که دانشجویان بین المللی فارغ از ملیت خود هیچگونه شهریه ای را برای تحصیل در این مقطع پرداخت نمی نمایند.

تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور - ویزای تحصیلی دکترا

متأسفانه

متأسفانه تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان در مقطع دکتری امکان پذیر نیست و نیاز است فرد آیلتس ۷ ارائه دهد.

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای کار در فنلاند برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد و دانشجویان بین المللی می توانند ویزای خود را تا یک سال نیز برای کاریابی در فنلاند تمدید نمایند.

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان به همراه بورسیه تحصیلی

در برخی کشورها بورسیه هایی برای کمک به دانشجویان بین المللی و داخلی در اختیار آنها قرار داده می شود تا راحت تر بتوانند به تحصیل در آن کشورها بپردازند. در کشور فنلاند نیز بورسیه هایی به دانشجویان اعطا می شود که غالباً در مقطع فوق لیسانس و دکتری هستند. البته که داشتن رزومه علمی قوی، مقالات علمی، نمرات و سطح زبان خوب در اخذ پذیرش بسیار تأثیرگذار است و به طور کلی شانس دانشجویان برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری بالاتر است. با این حال، « شرایط اخذ بورسیه در فنلاند » به نحوی است که دانشجویان می بایست در ابتدا وارد محیط شوند و به تحصیل در دانشگاه بپردازند و بعد برای بورسیه درخواست دهند. در جدول زیر برای اطلاع بیشتر علاقه مندان تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان به چند نوع بورسیه در فنلاند اشاره شده است:

نام بورسیه

مشخصات بورسیه

Erasmus Mundus تا سقف ۴۸٫۰۰۰ یورو برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا
International Distinction Awards ۱۲٫۰۰۰ یورو
Global Perspectives Scholarship ۲۵۰۰ یورو
Keto Scholarship ۳۲۰۰ یورو
Women in Business Equal Pay Scholarship ۵۱% تخفیف شهریه

بورسیه تحصیلی در دانشگاههای خارجی

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند

میزان هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند قطعاً یکی از موارد مهم و تأثیرگذار در تصمیم افراد برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان است. همانطور که پیش تر اشاره شد، اگرچه هزینه تحصیل در فنلاند تا سال ۲۰۱۷ برای دانشجویان بین المللی رایگان بوده است در حال حاضر، دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه هستند. البته هزینه تحصیل در فنلاند خیلی بالا نیست به نحوی که به طور کلی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین ۸ تا ۱۲ هزار یورو و در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۰ تا ۱۸ هزار یورو است و در مقطع دکتری نیز نیازی نیست دانشجویان شهریه ای را بپردازند. در مورد هزینه های زندگی نیز به طور کلی باید برای اطلاع علاقه مندان به تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان اشاره کرد که هزینه های زندگی در فنلاند ۷۹٫۸۲ درصد و اجاره بهای خانه ۸۳٫۵۳ درصد بالاتر از ایران است. در جداول زیر به هزینه تحصیل در برخی دانشگاه های فنلاند و هزینه زندگی در فنلاند اشاره شده است.

جدول هزینه های تحصیل در فنلاند و شهریه برخی دانشگاهها

دانشگاه

شهریه (یورو)

دانشگاه فنلاند شرقی ۱۵۰۰۰-۸۰۰۰
دانشگاه آرکادا ۹۰۰۰-۶۰۰۰
دانشگاه هلسینکی ۱۸۰۰۰-۱۳۰۰۰
دانشکده اقتصاد هانکن ۱۲٫۵۰۰
دانشکاه اوولو ۱۳۰۰۰-۱۰۰۰۰
دانشگاه تورو ۱۶۰۰۰-۸۰۰۰ یورو

جدول برخی هزینه های زندگی در فنلاند

فهرست برخی اقلام و موارد ضروری

هزینه (یورو)

۱ کیلوگرم برنج سفید ۱٫۸۳
یک عدد نان ۱٫۹۱
۱ کیلوگرم پنیر محلی ۶٫۲۷
۱ کیلوگرم سینۀ مرغ (بدون استخوان) ۹٫۳۲
۱ کیلوگرم سیب ۱٫۹۶
۱ کیلوگرم پیاز ۱٫۲۶
یک بطری ۰٫۳۳ لیتری آب ۱٫۶۹
۱ لیتر بنزین ۱٫۵۳
برق، آب، گاز، … برای یک آپارتمان ۸۵ متری ۹۵٫۴۵
اجارۀ ماهیانۀ یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۷۵۳٫۴۹
اجارۀ ماهیانۀ یک آپارتمان ۳ خوابه خارج از مرکز شهر ۹۴۹٫۴۸

هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و کار دانشجویی

 یکی از دغدغه های مهم دانشجویان بین المللی برای تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان امکان داشتن اجازه کار حین تحصیل است. خوشبختانه امکان کار حین تحصیل در فنلاند در مقاطع مختلف برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است. دانشجویان عضو اتحادیه اروپا تا جائیکه به تحصیل آنها خللی وارد نکند هیچ گونه محدودیتی برای کار دانشجویی در فنلاند ندارند، اما دانشجویان بین المللی تنها در ساعات محدودی امکان کار در فنلاند را دارند. در واقع، همانطور که پیشتر اشاره شد، دانشجویان در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ۲۰ ساعت و در مقطع دکتری ۲۵ ساعت در هفته اجازه کار دارند. البته حقوق دریافتی در ازای کارهای نیمه وقت تنها می تواند بخشی از هزینه های زندگی فرد را تأمین نماید. بنابراین، لازم است فرد یک تمکن مالی ابتدایی برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان داشته باشد. کپی برداری از محتوای این مقاله تحت هر شرایطی خلاف شرع و رضایت موسسه MIE است.

فنلاند - پرچم فنلاند - مهاجرت به فنلاند - اقامت فنلاند - تحصیل در فنلاند

کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا
شرایط کار ضمن تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و بررسی ویزای همراه

امکان بردن همراه حین تحصیل قطعاً یکی از دغدغه های مهم افراد علاقه مند به تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان علی الخصوص برای افراد متأهل است. خوشبختانه با توجه به اهمیت فراوانی که کشور فنلاند به تحکیم بنیان خانواده می دهد امکان بردن همراه در پروسه تحصیلی فنلاند وجود دارد. باید توجه داشت که همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال به عنوان همراه فرد در نظر گرفته می شوند. به علاوه، امکان الحاق همراه در ابتدای امر وجود ندارد. در حقیقت، اقامت فرد دانشجو در ابتدا در فنلاند ۹۰ روزه است و سپس به اقامت تحصیلی بلند مدت تغییر می یابد. در این بازه زمانی ابتدایی امکان الحاق همسر و فرزند وجود ندارد و پس از اخذ اقامت بلند مدت دانشجو می تواند خانواده خود را در کنار خود داشته باشد. البته لازم است فرد تمکن مالی لازم را برای پوشش هزینه های زندگی خود و همراهانش نشان دهد تا پروسه دریافت ویزای آنها با مشکل مواجه نشود.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

شما سروران می توانید برای کسب اطلاعات دقیق در باب تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و تمامی پروسه های مهاجرتی دیگر محصول راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت را تهیه نمایید.

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
انواع ویزاهای فنلاند

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و معرفی دانشگاه های برتر فنلاند

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، فنلاند به علل مختلف یکی از جذاب ترین مقاصد برای تحصیل دانشجویان بین المللی است. حتی با وجود آب و هوای سرد این کشور تعداد دانشجویان مهاجر علاقه مند به تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان به این کشور قابل ملاحظه است. تعدادی از با پرستیژ ترین و با کیفیت ترین دانشگاه های دنیا در فنلاند قرار گرفته اند. در جدول زیر به نام چند مورد از برترین دانشگاه های فنلاند همراه با رنک آنها اشاره شده است:

نام دانشگاه

رنک جهانی توسط Times Higher Education  (۲۰۲۰)

دانشگاه هلسینکی ۹۶
دانشگاه Aalto ۱۸۴
دانشگاه Tampere ۲۵۱
دانشگاه Oulu ۲۵۱
دانشگاه Turku ۳۵۱
دانشگاه فنلاند شرقی ۴۰۱
دانشگاه LUT ۵۰۱
دانشگاه Jyväskylä ۵۰۱
دانشگاه Abo Akademi ۶۰۱

تحصیل در دانشگاههای برتر فنلاند
تحصیل در دانشگاههای فنلاند

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

دانشجویان پس از اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر فنلاند لازم است برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. چینش صحیح مدارک و ارائه کامل آنها در پروسه اخذ ویزای تحصیلی تأثیر بسزایی دارد و هرگونه قصور در این مورد ممکن است شانس اخذ ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان یا بطور کلی تحصیل در فنلاند را برای فرد از بین ببرد. بنابراین، به متقاضیان تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان توصیه می نماییم حتما با وکلای مجرب مهاجرتی مشورت نمایند تا از بروز هرگونه اتفاق ناگوار جلوگیری شود. در زیر به مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند اشاره شده است:

 • مدارک تحصیلی پیشین فرد
 • مدرک زبان انگلیسی با نمره مورد نیاز ( در صورت لزوم )
 • پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از یک سال
 • مدارک هویتی همچون شناسنامه
 • عکس با فرمت پاسپورت
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • بیمه نامه معتبر
 • اجاره نامه
 • نامه تمکن مالی
 • نامه پذیرش

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ پذیرش و چگونگی آن می توانید به مقاله ای با عنوان « مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای فنلاند » رجوع بفرمایید.

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و موقعیت کار پس از تحصیل

بسیاری از افراد تمایل دارند بدانند موقعیت شغلی آنها پس از اتمام تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و یا با ارائه مدرک زبان چگونه است؟ خوشبختانه کشور فنلاند و دانشگاه های این کشور تا حد زیادی در پروسه کاریابی به دانشجویان کمک می کنند و دانشجو تا ۱ سال پس از پایان تحصیل نیز می تواند در کشور فنلاند به کاریابی پرداخته و موفق به اخذ اقامت کاری کشور فنلاند شوند. خوشبختانه نرخ بیکاری فنلاند نسبت به تراکم جمعیتی که دارد پایین است و همین مسئله می تواند تا حد زیادی افراد را به کاریابی در این کشور امیدوار نماید، زیرا در جوامع و کشورهایی که نرخ بیکاری پائین است، طبعا شانس پیدا کردن کار بالاست. شایان ذکر است که شرط تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری در فنلاند این است که کار پیدا شده توسط دانشجو باید مرتبط با رشته تحصیلی وی و دارای حقوق مکفی حداقلی پایه اداره کار فنلاند باشد.

نمودار زیر نرخ بیکاری فنلاند را در بازه زمانی سال های ۲۰۱۵ تا اواخر سال ۲۰۱۹ به تصویر می کشد. همانطور که مشاهده می کنید مطابق جدیدترین آمار نرخ بیکاری کنونی در فنلاند چیزی حدود ۵ درصد است.

نمودار نرخ بیکاری فنلاند در بازه سالهای 2015 تا 2019

اقامت پس از تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

به طور قطع هدف بسیاری از دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور است. دانشجویان بین المللی تنها در صورتی پس از تحصیل موفق به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می شوند که بتوانند در این کشور کار پیدا کنند و مدتی مالیات بپردازند. نکته مثبت دیگر آنکه بسیاری از رشته های تحصیلی در فنلاند به نوعی تضمین کار هم دارند و به همین دلیل دانشجو تا حد زیادی می تواند به کاریابی و اخذ اقامت دائم پس از تحصیل امیدوار باشد. دانشجویان پس از آنکه شغل مورد نظر خود را بیابند و با کارفرمایی معتبر قرارداد امضا کنند مسیر اخذ اقامت دائم آنها هموار می شود. فرد با گذشت ۵ سال و در صورت پرداخت منظم بیمه و مالیات موفق به اخذ اقامت دائم فنلاند می شود و بعد از گذشت ۲ الی ۳ سال نیز فرد می تواند تابعیت ، شهروندی یا پاسپورت فنلاند را اخذ نماید.

نحوه اخذ تابعیت - نحوه اخذ شهروندی - تابعیت مضاعف - سیتیزن شیپ - شهروندی

گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
مهاجرت تحصیلی به فنلاند

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و سخن پایانی

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و به طور کلی شرایط مهاجرت تحصیلی به فنلاند به دقت و به شکل تخصصی در این مقاله بررسی شد. همانطور که اشاره نمودیم، خوشبختانه در کشور زیبا و امن فنلاند برخلاف بسیاری از کشورها که تنها تحصیل به زبان بومی آنها امکان پذیر است و تنها فرد با آزمون ورودی می تواند وارد دانشگاه شود، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و در واقع، تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان فراهم شده است و افراد می توانند در شرایطی بسیار مساعد در این کشور تحصیل نمایند. هزینه های پایین و گاهاً رایگان تحصیل در این کشور نیز برای جذابیت آن برای دانشجویان بین المللی علاقه مند به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان می افزاید. همچنین از آنجائیکه بسیاری از دانشگاه ها به فرد در پروسه کاریابی کمک می کنند مسیر اخذ اقامت دائم در این کشور نیز هموار است. شما سروران گرامی می توانید در صورت داشتن هرگونه ابهام و نیاز به دانستن جزئیات بیشتر درباره تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان یا اخذ ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) ارتباط برقرار نموده و اطلاعات تکمیلی را از آنها جویا شوید. امکان بیان دیدگاه ها نیز در بخش پایانی این مقاله یا رفع ابهام و طرح پرسش نیز در فروم پرسش و پاسخ همین سایت برای شما سروران فراهم شده است.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. ABR گفته:

  سلام
  من خیلی علاقه به تحصیل در فنلاند دارم
  مقاله تون رو خوندم خیلی اطلاعات مهمی رو یاد گرفتم مرسی

  من آیلتس ندارم اما زبانم در حد آیلتس ۶ هست
  یعنی دیگه نمی خواد برای تحصیل لیسانس توی رشته مکانیک مدرک زبان ارائه بدم؟ وقت صرف این قضیه گرفتن مدرک نکنم یعنی؟

  پاسخ