تحصیل در قبرس و بررسی آن

تحصیل در قبرس ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی قبرس و به طور کلی مهاجرت تحصیلی به این کشور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا اخذ بورس تحصیل در قبرس امکان پذیر است؟ شرایط کاری برای دانشجویان خارجی و فارغ التحصیلان در قبرس چگونه است؟ هزینه های زندگی دانشجویی در قبرس  چقدر می باشد؟ دانشگاه های معتبر برای تحصیلی در قبرس چه دانشگاه هایی هستند؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه تحصیل در کشور قبرس و اخذ ویزای تحصیلی قبرس پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه در این خصوص بیان می کنیم. سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه، قبرس در ساحل جنوبی ترکیه و سواحل غربی سوریه قرار دارد. قبرس مقصد مهم گردشگری در مدیترانه است. جمهوری قبرس یک اقتصاد پیشرفته و با درآمد بالا با شاخص انسانی بسیار بالا است. قبرس یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و هر ساله بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در قبرس اقدام می کنند. شما همواره می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت مشاوره تخصصی داشته و همچنین از ویدیو ها و مقالات موسسه دیدن فرمایید.

در ادامه مقاله سر فصل های زیر را تشریح خواهیم نمود :

تحصیل در قبرس
 • تحصیل در قبرس و شرایط عمومی
 • تحصیل در قبرس در مدارس
 • تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در قبرس در مقطع دکترا
 • تحصیل در قبرس بهمراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در قبرس و هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس
 • تحصیل در قبرس و کار دانشجویی
 • تحصیل در قبرس و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در قبرس و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در قبرس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • تحصیل در قبرس و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در قبرس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در قبرس و شرایط عمومی

تحصیل در قبرس با کیفیت و مقرون به صرفه در محیطی سالم است. قبرس آموزش و پرورش استانداردهای با کیفیت بالا را فراهم می کند. موسسات آموزش عالی در قبرس دانش و مهارت کافی برای کار در بازار کار جهانی را فراهم می کنند. مؤسسات آموزش عالی در قبرس طیف گسترده ای از دوره های کارشناسی و همچنین دوره های کارشناسی ارشد را ارائه می دهند. تحصیل در قبرس به زبان انگلیسی و یونانی امکان پذیر است. در حالی که در قبرس تحصیل می کنید، فرصتی برای مطالعه و یادگیری زبان خارجی خواهید داشت، در نتیجه مهارت های زبان خود را افزایش داده و این مهارت به CV شما افزوده خواهد شد. سال تحصیلی در این کشور از  Sepتا May می باشد.

متقاضیان تحصیل در قبرس قادر هستند بدون داشتن مدرک زبان پذیرش خود را از یکی از دانشگاه های قبرس دریافت نمایند، این پذیرش وابسته به این است که فرد متقاضی قبل از شروع ترم های دانشگاهی یک سری دوره های زبان را در قبرس بگذراند، به این دلیل که زبان تحصیلی در دانشگاه های قبرس انگلیسی است. اگر که دانشجویی مدرک زبانش  IELTS 6  نباشد شامل کسانی می شود که باید دوره های زبان را پیش از شروع ترم های دانشگاهی بگذراند، بدین ترتیب که در امتحان تعیین سطح دانشگاه شرکت می کنند و چنانچه این امتحان را با موفقیت بگذرانند می توانند شروع به تحصیل نمایند، اما اگر شخص متقاضی این مدارک زبان را داشته باشد، می تواند به محض ورود به قبرس تحصیل خود را در یکی از دانشگاه های قبرس شروع کند.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با کلیه طرق مهاجرت به قبرس میتوانید به لینک زیر مراجعه نمائید .

پرچم قبرس
مهاجرت به قبرس

تحصیل در قبرس در مدارس

 تحصیل در قبرس برای افراد زیر ۱۸ سال امکان پذیر است. یک حالت اینکه مدرسه یا مرکز آموزشی، قیومیت فرد زیر ۱۸ سال را به عهده می گیرد. در این حالت هزینه شهریه خوابگاه خورد و خوراک بیمه حدودا ۲۰ الی ۲۵ هزار یورو خواهد بود. حالت دوم این است که دولت قبرس مسئولیت و قیومیت فرد زیر ۱۸ سال را بعهده می گیرد که در این حالت حدودا ۲۰ هزار یورو به شهریه اضافه خواهد شد.

تحصیل در مدارس در خارج از کشور

تحصیل در قبرس در مقطع لیسانس

قبرس شرقی ترین جزایر مدیترانه است و سومین منطقه بعد از سیسیل و ساردینیا است. بیش از ۸۸،۰۰۰ دانشجو از ۱۳۵ کشور مختلف در حال حاضر در ۱۶ دانشگاه عمده در شمال قبرس ثبت نام کرده اند. برای آموزش با کیفیت با هزینه های مقرون به صرفه، شمال قبرس انتخاب هر ساله هزاران دانش جویان است. اگر از مقطع کالج به تحصیل در قبرس مشغول شده اید پس از اتمام کالج دانش آموزان باید آزمون Pancyprian را شرکت کنند تا بتوانند در تحصیلات عالی (دوره کارشناسی) وارد شوند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل در قبرس :

مدارک لازم برای تحصیل در قبرس

در اینجا یک لیست از برخی رشته های جالب برای تحصیل در قبرس را آورده ایم:

برخی رشته های جالب در قبرس

تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد

قبرس دارای دانشگاه ها و جمعیت دانشجویی متنوع و بین المللی است. دانشجویان بین المللی باید جهت تحصیل در قبرس در موسسات آموزش عالی قبرس پذیرفته شده باشند و تحصیلات متوسطه آنها توسط مرجع آموزشی مربوطه کشورشان به رسمیت شناخته شده باشد و دانش خوبی از زبان یونانی یا انگلیسی داشته باشند. دانشجویان بر اساس GCE / GCSE یا مدارک دیگر پذیرفته می شوند. جهت پذیرش، درخواست و اسناد دانشجویی متقاضی تحصیل در قبرس مورد بررسی قرار می گیرد و اگر واجد شرایط باشید، یک نامه پیشنهاد مشروط صادر می شود. دانشجویانی که این نامه را دریافت می کنند، موظف به پرداخت هزینه تحصیل مورد نیاز به موسسه / دانشگاه مربوطه هستند. برای دانشجویانی که هزینه های تحصیل را پرداخت می کنند، یک نامه پذیرش نهایی صادر می شود که آن را به سفارت قبرس ارائه می کنند. معیار پذیرش بستگی به الزامات خاص موسسات آموزش عالی دارد.

رشته های محبوب جهت تحصیل در قبرس در مقطع ارشد عبارتند از :

رشته های تحصیلی محبوب در قبرس

تحصیل در قبرس در مقطع دکتری

بطور کلی مؤسسات آموزش را جهت مقطع دکتری می توان به دو دسته تقسیم کرد: در دسته اول پذیرش در دوره دکتری که مستلزم ارائه پروپوزال، مصاحبه و داشتن یک استاد راهنما یا سوپر وایزر است که مستلزم کار بر روی یک پروژه و شامل حقوق می باشد و در دسته دوم پذیرش به صورت یک کورس با پرداخت شهریه که به سوپر وایزر نیاز ندارد. در نوع اول باید یک استاد راهنما در یکی از دانشگاه های قبرس برای شما دعوتنامه کاری ارسال کند تا استخدام دانشگاه بشوید و مسلما با رقابت بالایی که در این نوع پذیرش در مقطع دکتری تحصیل در قبرس وجود دارد، فرد باید رزومه بسیار درخشانی داشته باشد. برای افرادی که در محیط و در ارتباط مستقیم با  اساتید نیستند، اخذ اینگونه پذیرش بسیار مشکل است. پذیرش تحصیل در قبرس در مقطع دکترا از نوع دوم راحت تر از نوع اول است. کل دوره دکتری از ۳ تا ۵ سال زمان می برد. رشته های پرطرفدار جهت تحصیل در قبرس در مقطع دکترا شامل نفت و گاز، مدیریت کسب و کار، علوم آموزشی، علوم کامپیوتر و مهندسی الکترونیک می شود.

تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور

تحصیل در قبرس به همراه بورس تحصیلی

برخی از موسسات آموزش عالی قبرس، مانند دانشگاه های قبرس و دانشگاه مرکزی لانکاشیایر UCLan -Cyprus، موسسه بین المللی مدیریت قبرس، دانشگاه نیکوزیا، دانشگاه فردریک، و غیره، بورس تحصیلی به دانشجویان متقاضی تحصیل در قبرس بنا بر شرایط مالی و رزومه ارائه می دهند. دانشگاه ها و مؤسسات خصوصی قبرس، با سازمان های دولتی و خصوصی محلی برای ارائه بورس تحصیلی همکاری می کنند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و غیرقانونی می باشد.

 • بورس تحصیلی کامل

  هزینه تحصیل + هزینه هزینه خوابگاه + کمک هزینه (۲۰۰ $ * ۱۲ ماه) + کمک های ثابت (۱۲۰ لیراس ترکی / هر ترم)

 • بورس تحصیلی جزئی

  کمک مالی (۲۰۰ $ * ۱۲ ماه) + کمک های ثابت (۱۲۰ لیراس ترکی / هر ترم)

 • شرایط استفاده

  دانش آموزانی که در یک دوره کارشناسی یا در مقطع کارشناسی ارشد در یک دانشگاه در TRNC پذیرفته شده اند، می توانند برای بورس تحصیلی درخواست دهند. درخواست ها در ابتدای هر ترم، پذیرفته می شوند؛ در ماه سپتامبر و در ماه فوریه.

تحصیل در قبرس و هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس

هزینه تحصیل در قبرس پایین است. هزینه تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی، ۲۸۰۰ یورو تا ۷۲۰۰ یورو ؛ و بین ۷۵۰۰ € و ۱۵۰۰۰ € برای مقطع تحصیلات تکمیلی بسته به رشته و مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه می باشد. مؤسسات آموزش عالی خصوصی شهریه های بیشتری دارند.

 • هزینه زندگی در قبرس مقرون به صرفه است و بسته به شیوه زندگی، محل و امکانات رفاهی متفاوت است.
هزینه تحصیل و هزینه زندگی در قبرس

تحصیل در قبرس و کار دانشجویی

کار دانشجویی در خارج از کشور

تحت قانون ، دانشجویان بین المللی مجاز هستند در کنار تحصیل در قبرس به طور نیمه وقت کار کنند. دانش آموزان بین المللی مجاز به کار در قبرس برای ۲۰ ساعت در هفته، پس از شش ماه ورود به جمهوری قبرس می باشند. در ایام تعطیل، دانش آموزان می توانند در یک هفته ۳۸ ساعت کار نیمه وقت داشته باشند. اجازه کار شما برای مدت تحصیل شما معتبر خواهد بود. شما می توانید ۶ ماه پس از شروع تحصیل جهت درخواست مجوز کار، اقدام کنید.

 • مدارک لازم جهت درخواست مجوز کار دانشجویی در قبرس:

  • یک مجوز اقامت معتبر (با تاریخ حداقل شش ماه)؛
  • یک قرارداد کاری که توسط دو طرف امضا شده است؛
  • جدول زمانی کلاس های دانشگاه – که نباید با ساعت کاری هماهنگ باشد.
  • تصویب اداره مهاجرت

لازم به ذکر است که شما بعنوان دانشجو فقط می توانید در مشاغل خاصی کار کنید: تعمیرات، خدمات اجتماعی، کشاورزی، تولید، خدمات خانوار، غذا و ساخت و ساز.

تحصیل در قبرس و بررسی ویزای همراه

طبق قانون کشور قبرس ویزای همراه برای دانشجویان مشغول به تحصیل در قبرس وجود ندارد. خانواده و افراد وابسته می توانند ویزای توریستی قبرس تحت عنوان خانواده دریافت کنند . این ویزا طبق قانون شنگل ۹۰ روز مدت دارد که اجازه اقامت ۳۰ روزه به فرد می دهد.  این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و غیرقانونی می باشد.

ویزای همراه برای مهاجرت به خارج از کشور

تحصیل در قبرس و معرفی دانشگاه های برتر قبرس

قبرس، شروع به کسب شهرت برای دانشگاه های خود کرده است. آنها از دانشجویان بین المللی استقبال می کنند و رشته های مختلفی به زبان انگلیسی جهت تحصیل در این کشور ، با کیفیت بالا ارائه می دهند. علاوه بر این، بسیاری از این دانشگاه ها با دانشگاه های آمریکایی، انگلیس و اروپای شمالی همکاری می کنند.

در اینجا ۶ دانشگاه و مؤسسه آموزشی برتر در سال ۲۰۱۹ در رتبه بندی جهانی را آورده ایم:

دانشگاه های معتبر قبرس

برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های قبرس میتوانید به لینک زیر مراجعه نمائید .

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

تحصیل در قبرس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی قبرس عبارتند از :

  • نمرات و گواهینامه های دبیرستان و سوابق تحصیلی.
  • مدرک زبان انگلیسی یا یونانی
  • گواهی دانش یونانی (در صورت لزوم)
  • گواهی تولد
  • سوابق تحصیلی دانشگاه (برای مطالعات کارشناسی ارشد و دکترا)
  • یک کپی از پاسپورت و ۲ عدد عکس پاسپورت (برای دانشجویان بین المللی)
  • گزارش معاینه پزشکی: دانشجویان بین المللی باید گزارش پرونده پزشکی را به موسسه عالی آموزش عالی ارسال نمایند. دانش آموزان باید آزمایش های پزشکی – TB، X-Ray و هپاتیت B و غیره را انجام دهند.
  • دریافت پرداخت هزینه تحصیل
  • نامه پذیرش: نامه نهایی پذیرش پس از پرداخت هزینه توسط موسسه آموزش عالی مورد نیاز است که شامل توضیحات، ساختار و مدت دوره است
  • توصیه نامه: دو یا چند نامه امضا شده
  • شواهد ثبات مالی
  • CV: باید شامل نام، اطلاعات تماس، جزئیات آموزشی، تجربه حرفه ای (اگر وجود داشته باشد)، افتخارات و جایزه های علمی و پژوهشی، انتشارات (در صورت وجود)، فعالیت های اضافی و منابع، باشد. باید ویژگی های شخصیتی قوی و مهارت های خود را فهرست کنید.
  • انگیزه نامه: خلاصه ۲ صفحه از اهداف و انگیزه تحصیل در قبرس.
  • پروپوزال اولیه مقدماتی: پروپوزال تحقیق برای مطالعات دکترا.
  • پایان نامه کارشناسی ارشد (برای برنامه دکترا)
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • اثبات منابع مالی کافی که نشان می دهد دانشجو می تواند در هنگام تحصیل در قبرس مطالعات و هزینه های زندگی را برآورده کند. که می تواند یک پرینت بانکی باشد.
مدارک مورد نیاز ویزا

اسناد مذکور توسط سفارت یا کنسولگری قبرس تایید می گردد. سفارت یا کنسولگری قبرس در کشور محل اقامت، دانش آموزان را برای مصاحبه ویزا دعوت می کند. اسناد اصلی باید در زمان مصاحبه نشان داده شود. اگر ویزای تحصیلی قبرس صادر شود، کنسولگری قبرس اسناد دانشجویان را تمبر می کند و آنها را برای دانشجویان می فرستد. زمان پردازش ویزای دانشجویی ۱ ماه است.

دانش آموزان باید این اسناد را در نقطه ورود در فرودگاه در قبرس نشان دهند. دانش آموزان بین المللی باید طی ۷ روز پس از تاریخ ورود به جمهوری قبرس در شعبه اتباع بیگانه پلیس منطقه، ثبت نام کنند. آنها پس از ورود به کشور، تحت آزمایش های پزشکی قرار می گیرند و ظرف ۱ هفته از تاریخ ورود، گزارش پزشکی را به شعبه خارجی پلیس منطقه ارسال می کنند.

قبرس و ویزای تحصیلی دانشجویی قبرس

تحصیل در قبرس و موقعیت کار پس از تحصیل

اگر پس از اتمام تحصیل در قبرس  بخواهید کار کنید دولت به شما اجازه این کار را می دهد. مجوز کار به شما اجازه خواهد داد تا زمانی که قرارداد کار دارید، در قبرس اقامت داشته باشید. کارفرما درخواست شما را به اداره کار منطقه ارسال می کند. سپس درخواست استخدام فرد خارجی به اداره ثبت احوال و مهاجرت ارائه می شود. آنگاه مجوز کار توسط مدیر ریاست ثبت و اداره مهاجرت، صادر می شود. مدت مجوز کار ۲ ساله و قابل تمدید است. حداکثر ساعت کار در هفته ۴۰ ساعت می باشد. در نمودار های زیر نرخ بیکاری در قبرس را به ترتیب در ۵ سال گذشته و در اواخر ۲۰۱۹ و اوایل ۲۰۱۹ مشاهده می کنید:

نمودار نرخ بیکاری در قبرس در پنج سال اخیر
نمودار نرخ بیکاری در قبرس در سال 2018 و 2019

 همانطور که ملاحظه می فرمایید، نرخ بیکاری در قبرس در سالهای گذشته با شیب نزولی قابل ملاحظه ای مواجه شده است و پیدا کردن کار پس از تحصیل در این کشور با احتمال بیشتری مواجه شده است. اما پیشنهاد می کنیم چنانچه قصد دارید که پس از اتمام تحصیل در به کشور خود باز نگردید، به گزینه های تحصیل در اتریش ، تحصیل در آلمان و تحصیل در دانمارک و سایر کشور های اروپایی با سطح کیفیت آموزشی و رفاه نسبی بالاتر و نرخ بیکاری بسیار پایین تر از قبرس بیندیشید.

 • مدارک مورد نیاز جهت تبدیل ویزای تحصیلی قبرس به ویزای کاری

  • فرم درخواست؛
  • فتوکپی گذرنامه ؛
  • سابقه کیفری پاک؛
  • ترخیص پزشکی؛
  • قرارداد کاری؛
  • ضمانت نامه بانکی که برای کارفرما صادر می شود.
  • کارفرما باید ثابت کند شهروند اتحادیه اروپا یا قبرس نمی تواند این کار را انجام دهد.

تحصیل در قبرس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

طبق قانون اکثر کشورهای عضو شنگن پس از فارغ شدن از تحصیل در قبرس درصورتیکه فرد کار پیدا کند و استخدام شود، پس از ۵ سال با شرط پرداخت بیمه و مالیات می تواند درخواست اقامت دائم داده و پس از ۷ سال درخواست تابعیت قبرس بدهد. پس از دریافت اقامت کاری امکان درخواست جهت ویزای همراه وجود دارد.

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در قبرس و سخن پایانی

تحصیل در قبرس ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی قبرس و به طور کلی مهاجرت تحصیلی به این کشور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. مدارک تحصیلی از موسسات آموزش عالی قبرس در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و پذیرفته شده است. شهریه برخی دانشگاه های قبرس جهت تحصیل در قبرس بالاست ولی در عین حال بورس های خوبی به دانشجویان با شرایط خوب تخصیص می دهد. البته باید توجه داشت این شرایط در کشورهای تاپ اروپایی هم قابل دسترس است که در مقایسه با تحصیل در قبرس از رنک بالاتر برخوردارند. شما می توانید با توجه به مقاله فوق برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه تحصیل در قبرس با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشورت با مشاوران موسسه اطلاعات رایگان در این زمینه به دست آورید . همچنین می توانید نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه یا پرسش و پاسخ مطرح نموده تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 پاسخ
 1. عرفان گفته:

  سلام عرفان هسجری هستم
  من سال دیگه دیپلم میگیرم و ۱۷ سالمه
  رشتم ناوبری
  من فقط یک میلیون تا اون موقع دارم
  مهارت های زیادی دارم از مکانیک و الکترونیک تا کامپیوتر و فوتوشاپ
  من نمیخوام برم و برگردم میخوام برای همیشه اونجا بمونم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، دوست عزیز همانطور که در کامنت های قبلی عرض کردیم ، باید میزان سرمایتون بالاتر باشه که بشه اقدام کرد. مهاجرت بدون پشتوانه مالی نتیجه خوبی نداره و امکان پذیر نیست

   پاسخ
 2. شقایق گفته:

  سلام و خسته نباشید…
  در واقع من خیلی مایلم که تحصیل و ادامه زندگیم در یک کشور سامان یافته و پیشرفته باشه اما نهایت پولی که احتمالا میتونم در نطر بگیرم ۱۰ میلیونه.
  من چطور میتونم اقدام کنم و نظر شما چیه؟؟

  پاسخ
 3. ریحانه گفته:

  با سلام و خسته نباشید شما کشور قبرس شمالی رو برای اقامت دایم بعد از تحصیل در مقطع ارشد پیشنهاد میکنید؟

  پاسخ
  • رسول صفری گفته:

   با عرض ادب و احترام.
   کشور قبرس به هیج عنوان جهت تحصیل و زندگی پیشنهاد نمیگردد.
   شما می توانید با صرف هزینه هایی بسیار پایینتر کشورهای ااروپایی را جهت اخذ اقامت و تحصیل و زندگی انتخاب نمایید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.
   https://telegram.me/parsiaanlaw

   ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ