تحصیل در مجارستان و بررسی آن

تحصیل در مجارستان ، شرایط تحصیل، اخذ ویزای تحصیلی مجارستان و همچنین چگونگی اخذ اقامت، تابعیت و پاسپورت مجارستان از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. هزینه های زندگی و تحصیل در مجارستان چه میزان است؟ تحصیل در مجارستان در چه مقاطعی امکان پذیر است؟ دانشگاه هایی معتبر در کشور مجارستان کدام اند و رتبه جهانی آنها به چه صورت می باشد؟ امروزه متقاضیان بسیاری تمایل به تحصیل در مجارستان دارند. کشور مجارستان به سبب عضویت در اتحادیه اروپا و شنگن و همچنین هزینه های پایین تحصیل و زندگی، بسیار مورد توجه واقع شده است. اگر درباره تحصیل در کشور مجارستان و شرایط آن سوالات متعددی دارید، مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید. موسسه حقوقی ملک پور با ارائه مقالاتی کامل و تخصصی درباره تحصیل و زندگی در مجارستان در کلیه سایت های خود برآن است تا شما سروران با اشراف کامل و داشتن اطلاعاتی به روز و موثق در این مسیر گام نهید. شما عزیزان می توانید مقالات ذکر شده را با استفاده از کلیدواژه ملک پور در گوگل سرچ کنید و بیابید. از طرق مختلفی می توان به کشور مجارستان مهاجرت نمود و در ادامه اقامت و تابعیت این کشور را اخذ کرد که تمامی اطلاعات مورد نظر در رابطه با تحصیل در کشور مجارستان و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی مجارستان و همچنین کلیه طرق مهاجرت به مجارستان را در سایت های موسسه می توانید مطالعه نمایید. همچنین در این رابطه می توانید از مشاوره رایگان تلفنی نیز برخوردار گردید. در ادامه عناوین ذیل را مطالعه خواهید نمود:

تحصیل در مجارستان
 • شرایط عمومی تحصیل در مجارستان
 • تحصیل در مجارستان در مدارس
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان
 • تحصیل در مقطع دکتری در مجارستان
 • بورسیه تحصیل در مجارستان
 • هزینه های زندگی و تحصیل در مجارستان
 • کار دانشجویی ضمن تحصیل در مجارستان
 • بررسی ویزای همراه برای تحصیل در مجارستان
 • معرفی دانشگاه های برتر مجارستان
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیل در مجارستان
 • موقعیت کار پس از تحصیل در مجارستان
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در مجارستان
 • سخن پایانی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

شرایط عمومی تحصیل در مجارستان

مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده است و در همسایگی کشورهای اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی، اسلونی، اتریش می باشد. بزرگترین شهر و همچنین پایتخت کشور مجارستان شهر بوداپست می باشد.

مجارستان بر روی نقشه | مجاستان کجاست؟

کشور مجارستان به لحاظ موقعیت مکانی پلی به سمت اروپا قلمداد می گردد و از طریق تحصیل در مجارستان با سهولت بیشتری شرایط کار و اقامت دائم و پاسپورت کشورهای سطح بالای اروپایی فراهم می گردد. کشور مجارستان به دلیل دارا بودن دانشگاه های معتبر مقصد دانشجویان بین المللی بسیاری است که سودای اخذ اقامت و پاسپورت کشورهای مطرح و پیشرفته اروپایی را دارند. کشور مجارستان پذیرای ۳۰ هزار دانشجوی بین المللی از سراسر کشور های جهان است که این آمار رقم قابل توجهی می باشد. واحد پول کشور مجارستان فورینت (HUF) است. جمعیت کشور مجارستان حدود ۹٫۷۹۷٫۵۶۱  نفر می باشد. کشور مجارستان به لحاظ آمار گردشگری جهانی به عنوان یازدهمین کشور جهان رتبه گرفته است. اگر تمایل به اخذ ویزای مجارستان دارید مطالعه این نوشتار را از دست ندهید.

شرایط عمومی کشور مجارستان

پرچم مجارستان | شرایط مهاجرت به کشور مجارستان

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در خصوص تحصیل در مجارستان

مقاله مرتبط

مهاجرت به مجارستان

تحصیل در مجارستان در مدارس

در کشور مجارستان نیز شبیه به اغلب کشورهای دیگر پس از گذراندن دوره پیش دبستانی، کودکان وارد دوره دبستان می شوند. در این کشور گذراندن ۱۰ سال دوره تحصیلی در مدارس اجباری است. از این ده سال ۸ سال آن در دبستان سپری می شود و دانش آموزان پس از آن وارد دبیرستان می شوند. آنها می توانند تصمیم بگیرند تحصیلات خود را در دبیرستان ادامه دهند و یا وارد مدارس فنی شوند. برای اینکه اشخاص بتوانند در دبیرستان به تحصیل خود ادامه دهند باید  قادر به اخذ نمرات حد نصاب تعیین شده در دوره دبستان خود باشند. آموزش در مدارس مجارستان رایگان بوده و هزینه ای از شهروندان مجاری برای تحصیل دریافت نمی شود؛ اما هستند مدارسی خصوصی که به ازای دریافت هزینه خدمات ارائه می دهند.

تحصیل در مدارس خارج از کشور

دوره دبیرستان در کشور مجارستان نیز اغلب ۴ سال به طول می انجامد. دوره های تحصیلی در دبیرستان که به دوره  gimnazium معروف است، از نظر آموزشی به صورت کاملا مستقیم برای ورود به دانشگاه برنامه ریزی شده است. در نهایت نیز از دروس مهمی مانند زیست، شیمی، ریاضی، زبان خارجی و … امتحان گرفته می شود. از آنجایی که داشتن دانش زبان خارجی برای دانش آموزان بسیار اهمیت دارد، بنابراین حداقل ۲۰ ساعت در هفته برای دانش آموزان، کلاس زبان تشکیل می شود. به طور کلی می توان گفت آموزش و پرورش در کشور مجارستان در سطح بالایی مشغول به فعالیت است و درصد بالایی از دانش آموزان در این کشور وارد دانشگاه می شوند. در این کشور مدارس بین المللی نیز وجود دارد که امکان تحصیل را برای دانش آموزان خارجی نیز فراهم می آورند. در زیر چندی از این مدارس را عنوان می نماییم.

 • INTERNATIONAL SCHOOL OF BUDAPEST
 • THE AUSTRIAN-HUNGARIAN EUROPEAN SCHOOL
 • GUSTAVE EIFFEL FRENCH SCHOOL OF BUDAPEST
 • SEK BUDAPEST INTERNATIONAL SCHOOL
تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور
تحصیل در کشور مجارستان

تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان

پس از پایان دوره دبیرستان و دریافت دیپلم معتبر در ایران، شخص می تواند برای ورود به دانشگاه و تحصیل در دوره لیسانس در دانشگاه های مجارستان اقدام نماید. این دوره تحصیلی در کشور مجارستان بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد که طول مدت آن بسته به رشته متفاوت خواهد بود. به طور مثال رشته های هنرهای زیبایی، رشته های انسانی و علوم اجتماعی در این کشور در مدت ۳ سال به پایان می رسد. اغلب رشته ها در این کشور در مقطع لیسانس آزمون ورودی داشته و دانشجویان باید در سطح بالایی از زبان انگلیسی نیز باشند. علاوه بر آن حتما باید شخص مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشد و علاوه بر دیپلم، ریزنمرات خود را نیز به زبان مجاری و همچنین به زبان انگلیسی، به صورت ترجمه شده به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارائه دهد. برای دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در این کشور اقدام می نمایند، نیز سدی مثل قبولی در آزمون های ورودی وجود دارد. از این رو برای این دانشجویان ابتدا دوره هایی به صورت پیش نیاز برگزار می شود تا برای قبولی در این آزمون آماده شوند. همچنین دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این مقطع به مدرک زبان انگلیسی نیز نیاز دارند که اغلب در این مقطع از آنها آیلتس ۵ تا ۶ و یا تافل ۶۰ تا ۸۰ خواسته می شود.

پس از پایان دوره دبیرستان و دریافت دیپلم معتبر در ایران، شخص می تواند برای ورود به دانشگاه و تحصیل در دوره لیسانس در دانشگاه های مجارستان اقدام نماید. این دوره تحصیلی در کشور مجارستان بین 3 تا 4 سال به طول می انجامد که طول مدت آن بسته به رشته متفاوت خواهد بود. به طور مثال رشته های هنرهای زیبایی، رشته های انسانی و علوم اجتماعی در این کشور در مدت 3 سال به پایان می رسد. اغلب رشته ها در این کشور در مقطع لیسانس آزمون ورودی داشته و دانشجویان باید در سطح بالایی از زبان انگلیسی نیز باشند. علاوه بر آن حتما باید شخص مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشد و علاوه بر دیپلم، ریزنمرات خود را نیز به زبان مجاری و همچنین به زبان انگلیسی، به صورت ترجمه شده به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارائه دهد. برای دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در این کشور اقدام می نمایند، نیز سدی مثل قبولی در آزمون های ورودی وجود دارد. از این رو برای این دانشجویان ابتدا دوره هایی به صورت پیش نیاز برگزار می شود تا برای قبولی در این آزمون آماده شوند. همچنین دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این مقطع به مدرک زبان انگلیسی نیز نیاز دارند که اغلب در این مقطع از آنها آیلتس 5 تا 6 و یا تافل 60 تا 80 خواسته می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اغلب از تحصیل در مقطع لیسانس کوتاه تر می باشد که بسته به رشته تحصیلی ۲ تا ۳ سال به طول می انجامد. برای ورود به این مقطع نیاز است تا شخص مدرک لیسانس و دیپلم خود و همچنین ریز نمرات دوران تحصیلش را داشته باشد و تحویل دهد. در این دوره نیز شما نیاز دارید تا مدرک زبان انگلیسی در سطح ۵٫۵ تا ۶٫۵ آیلتس که معادل تافل ۷۰ تا ۹۰ می باشد را ارائه دهید. در این مقطع شما اجازه دارید تا در صورتی که متاهل هستید، همسر خود را به عنوان همراه داشته باشید. همچنین اجازه دارید در کنار تحصیل در این مقطع به صورت پاره وقت به کار بپردازید که معمولا در این مقطع مجازید تا ۲۰ ساعت در هفته را کار کنید. البته می توان گفت هزینه تحصیل در این کشور پایین نبوده و در حدود ۷ الی ۱۱ هزار یورو در سال می باشد. اما دانشگاه های این کشور از نظر اعتبار در سطح خوبی می باشند و مدارک تحصیلی که از دانشگاه های مجارستان دریافت می نمایید در کل دنیا قابل قبول می باشد. در کنار هزینه های تحصیل شما هزینه های زندگی را نیز دارید که در مقایسه با هزینه های زندگی در دیگر کشورهای اروپایی، می توان گفت هزینه زندگی در مجارستان نسبتا پایین می باشد. به طور مثال شما می توانید با ۵۰۰ یورو و یا ۶۰۰ یورو در ماه از عهده هزینه های زندگی خود در مجارستان بر بیایید.

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در خارج از کشور ـ کارشناسی ـ کارشناسی ارشد ـ دکتری در خارج از کشور

تحصیل در مقطع دکتری در مجارستان

تحصیل در مقطع دکتری اغلب به صورت پژوهشی می باشد اما به طور کلی بین ۳ تا ۴ سال زمان می برد. در کشور مجارستان معمولا این دوره چیزی در حدود ۴ سال به طول خواهد انجامید که در دو دوره دو ساله انجام می شود. در مقطع تحصیلی دکتری در مجارستان نیز شما نیاز دارید تا مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کرده باشید. به طور حتم پژوهش ها و مقالاتی که در طول تحصیل خود در مقطع کارشناسی ارشد انجام داده اید، تاثیر زیادی در موفقیت شما در پذیرش دکترا خواهد داشت. تحصیل در این مقطع همواره به صورت تئوری و عملی و پژوهشی است. شما می توانید در مقطع دکترا در این کشور به زبان انگلیسی به تحصیل مشغول شوید و از آنجایی که کشور مجارستان از نظر موقعیت جغرافیایی در اروپای مرکزی قرار گرفته شده است؛ بنابراین مقصد مناسبی برای تحصیل دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا است. البته در مقطع دکترا شما نیاز دارید تا بتوانید استادی را به عنوان سوپر وایزر خود در این مقطع انتخاب نموده و وی را به منظور جذب و پذیرش تان متقاعد نمایید. قطعا این استاد دانشگاه، بر اساس توانایی های شما و سابقه تحصیلی شما تصمیم می گیرند شما را انتخاب کنند یا خیر؟ شما در طول دوره دکتری نیز اجازه دارید به کار پاره وقت مشغول شوید که در این مقطع حدود ۳۰ ساعت در هفته شما اجازه کار خواهید داشت.

تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور

اعزام دانشجو به کشور مجارستان نیز عنوان مقاله ای تحلیلی است که می تواند به شما آمار و اطلاعات مفیدی در مورد تحصیل در این کشور ارائه دهد.

بورسیه تحصیل در مجارستان

افرادی که تمایل به تحصیل در مجارستان و خاصه اخذ بورسیه تحصیلی از این کشور هستند، باید به این نکته توجه داشته باشند که اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان شرایط خاصی دارد که معمولا در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس افراد موفق به اخذ آن نمی گردند و به منظور اخذ بورسیه در مقطع دکترا نیز دارا بودن  آیلتس ۷ به همراه مقالات معتبر ISI و همچنین سوپر وایزر یا استاد راهنما در دانشگاهی که تصمیم به تحصیل در آن دارد الزامی می باشد. افرادی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی می گردند در مقاطع مختلف کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند و اغلب دوره های تحصیلی بدون شهریه خواهد بود. حقوق ماهیانه ای که متقاضیان تحصیل در مجارستان به صورت بورسیه دریافت می کنند،‌ برای مقاطع تحصیلی لیسانس و کارشناسی ارشد معادل ۱۳۰ و ۱۵۰ یورو و در مقطع دکتری ماهیانه ۴۰۰ یورو است. مضاف بر حقوق دریافتی، به متقاضیان تحصیل در مجارستان به صورت بورسیه، ماهیانه مبلغ ۱۲۰ یورو به عنوان کمک هزینه جهت تهیه مسکن پرداخت می گردد و به عبارتی می توان گفت در طول مدت تحصیل، مسکن دانشجویان رایگان خواهد بود. تا ۱۵ ژانویه هر سال متقاضیان می توانند درخواست خود مبنی بر دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان را ارائه نمایند و پاسخ درخواست خود را در ماه جولای دریافت کنند. گفتنی است دانشجو پس از قبولی باید تا ۳۰ سپتامبر در خاک مجارستان حضور داشته باشد.

بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع دکتری

بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع دکتری

بورسیه های تحصیلی در خارج از کشور

هزینه های زندگی و تحصیل در مجارستان

از مزایای زندگی دانشجویی در کشور مجارستان جدای از عضویت در اتحادیه اروپا و شنگن، هزینه های پایین تر زندگی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی است. می توان گفت تحصیل در مجارستان به نسبت دیگر کشورها به صرفه تر است و برای متقاضیانی که توان پرداخت شهریه های بالایی برای تحصیل ندارند، امکان پذیر خواهد بود. هزینه تحصیل در مجارستان با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه متفاوت است. به صورت کلی هزینه تحصیل در مجارستان در رشته های پزشکی و دندان پزشکی به صورت میانگین سالیانه ۱۷ الی ۱۸ هزار یورو، هزینه تحصیل در رشته های مهندسی بین ۱۱ الی ۱۶ هزار یورو در سال می باشد. لازم به ذکر است متقاضی تحصیل در مجارستان به هنگام ثبت نام ۱۵ یورو به عنوان هزینه ثبت نام و امتحانات نیز باید پرداخت نماید. در رابطه با هزینه های زندگی، کشور مجارستان شرایط به نسبت خوبی دارد چرا که به صورت میانگین هزینه زندگی یک نفر در مجارستان بصورت ماهانه حدود ۵۱۰ یورو و هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره به صورت میانگین ۱۷۰۰ یورو می باشد. اگر تمایل دارید از ریز هزینه های زندگی در مجارستان آگاهی یابید جدول ذیل را مشاهده نمایید.

جدول هزینه های زندگی دانشجویی در کشور مجارستان

خاطر نشان می شود که هزینه های زندگی دانشجویی در کشور مجارستان از بسیاری از کشور های اروپای پایین تر است؛ چنانچه از ریز هزینه های زندگی در این کشور اطلاعی ندارید و تمایل دارید از این هزینه ها در شهر های مختلف مجارستان نظیر بوداپست، سگد و دبرسن اطلاع یابید، اکیدا پیشنهادی می کنیم که مطالعه مقاله هزینه های زندگی در مجارستان را از دست ندهید.

تحصیل در دانشگاههای مجارستان

کار دانشجویی ضمن تحصیل در مجارستان

متقاضیانی که جهت تحصیل در مجارستان در مقاطع مختلف اقدام می کنند، می توانند به صورت پاره وقت در این کشور مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند. دانشجویانی که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد در کشور مجارستان مشغول به تحصیل هستند ۲۰ ساعت در هفته و دانشجویان دکترا در کشور مجارستان ۳۰ ساعت در هفته به صورت نیمه وقت اجازه کار خواهند داشت. خواننده گرامی! مقاله پیش رو با تلاش و پیگیری کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده و به انتشار رسیده است، خاطر نشان می نماییم که هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع و انتشار آن شرعا و قانونا منع داشته و قابلیت پیگیری و شکایت خواهد داشت.

پیدا کردن کار در خارج از کشور

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در مجارستان

متقاضیانی که جهت تحصیل در کشور مجارستان اقدام می کنند، در ابتدای ورود نمی توانند خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می شود را همراه خود داشته باشند. در ابتدای امر باید پذیرش و ویزای خود را اخذ نموده و پس از ورود به مجارستان و دریافت کارت اقامت موقت خود، به اداره مهاجرت این کشور جهت ارائه درخواست الحاق خانواده به همراه کلیه مدارک مورد نیاز اقدام نمایند. پس از بررسی مدارک ارائه شده توسط متقاضی و دریافت جواب مثبت از اداره مهاجرت مجارستان ، خانواده متقاضی می توانند به وی ملحق گردد. لازم به ذکر است این پروسه سه الی چهار ماه به طول می انجامد.

ویزای همراه برای مهاجرت به خارج از کشور
اقامت مجارستان

معرفی دانشگاه های برتر مجارستان

کشور مجارستان به لحاظ تحصیل دارای دانشگاه های معتبر در سراسر جهان است که در این کشور، دانشجویان بین المللی از سراسر کشورهای جهان مشغول به تحصیل هستند. در ادامه به معرفی دانشگاههای معتبر کشور مجارستان خواهیم پرداخت.

لیست دانشگاههای معتبر جهت تحصیل در کشور مجارستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در خصوص تحصیل در مجارستان

مقاله مرتبط

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان ارائه مدارکی و رعایت ضوابطی نیاز است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی مجارستان عبارتند از:

 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی در آخرین مقطع به همراه ریز نمرات با ترجمه رسمی
 • رزومه کامل تحصیلی
 • پاسپورت
 • عکس
 • ارائه تمکن مالی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • ارائه مدارک هویتی با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی

لازم به ذکر است که از دیگر راه هایی که می توان موفق به اخذ ویزای تحصیلی مجارستان شد اخذ و تحصیل در دوره های زبان آلمانی در مجارستان است که متقاضی می تواند در زمان تحصیل هم به کشور آلمان جهت کاریابی سفر نماید. با توجه به فاصله بسیار کم این دو کشور و امکان سفر زمینی این مسیر مناسب افرادی خواهد بود که تمایل به یافتن کار در کشور آلمان هستند.

مدارک مورد نیاز ویزا

موقعیت کار پس از تحصیل در مجارستان

بعد از تحصیل در مجارستان و فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور این امکان وجود دارد که متقاضی در کشور مجارستان به دنبال کار بگردد. متقاضی در زمان تحصیل حداقل ۱۵ روز قبل از فارغ التحصیلی و انقضای اقامت تحصیلی اش باید درخواست خود را مبنی بر اقامت در مجارستان جهت یافتن کار مناسب، به اداره مهاجرت مجارستان تسلیم نماید و مدارک و اسناد مورد نیاز را ارائه کند. بعد از بررسی اسناد و مدارک متقاضی، در صورت داشتن شرایط لازم به متقاضی ۹ ماه اجازه اقامت پس از تحصیل در مجارستان داده می شود تا متقاضی در بازار کار مربوط به رشته خود در مجارستان به دنبال کار بگردد و کار مناسب را بیابد. در صورت یافتن کار مناسب اقامت متقاضی به اقامت کاری تبدیل شده و پس از ۳ الی ۵ سال کار در این کشور و پرداخت مالیات، موفق به اخذ اقامت دائم و در سال هفتم و یا هشتم اقامت می تواند اقدام به اخذ تابعیت و پاسپورت مجارستان نماید؛ لازم به ذکر است که نرخ بیکاری کشور مجارستان در سال ۲۰۱۸ معادل ۳٫۶ درصد است که نرخ بسیار پایینی محسوب می گردد و به این معناست که پس از پایان تحصیلات تان، به دلیل نرخ بسیار پایین بیکاری می توان با با شانس بیشتری کار مورد نظر خود در کشور مجارستان را بیابید. در ادامه نمودار نرخ بیکاری کشور مجارستان در سال های اخیر را مشاهده خواهید نمود:

نمودار نرخ بیکاری کشور مجارستان برای پیدا کردن کار در مجارستان

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان می تواند زمینه ساز اخذ اقامت و پاسپورت گردد، اما خود به تنهایی چنین شرایطی را فراهم نمی نماید و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان مختوم به تابعیت و شهروندی این کشور نخواهد شد. در صورت تحصیل در مجارستان متقاضی در زمان تحصیل می تواند به صورت نیمه وقت به کار بپردازد و همچنین پس از فارغ التحصیلی به متقاضی زمان داده می شود که به دنبال کار بگردد و در صورت یافتن کار مناسب اقامت تحصیلی وی به اقامت کاری تبدیل خواهد شد. با سه الی پنج سال کار در کشور مجارستان و پرداخت مالیات به دولت مجارستان، می توان اقامت دائم این کشور را با مراجعه به اداره مهاجرت دریافت نمود. در هشتمین سال اقامت در این کشور می توان جهت اخذ پاسپورت مجارستان اقدام نمود. لازم به ذکر است یکی از الزامات و پیشنیازهای مهم در رابطه با اخذ پاسپورت مجارستان تسلط به زبان مجاری است.

پاسپورت مجارستان از طریق تحصیل و ...
سخن پایانی

تحصیل در مجارستان ، اخذ اقامت و پاسپورت از طریق تحصیل در مجارستان و همچنین مقاطع مختلف تحصیل در این کشور در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. اگر کشور مجارستان را جهت تحصیل انتخاب نموده اید می توان گفت انتخاب بسیار خوب و هوشمندانه برای افرادی است که تمایل به تحصیل در کشورهای عضو اتحادیه اروپا با هزینه کمتر نسبت به دیگر کشورها می باشد. تحصیل در مجارستان می تواند زمینه ساز کار در کشورهای مطرح اروپایی نظیر آلمان گردد که این مطلب حتی با گذراندن دوره های زبان نیز میسر است؛ چرا که متقاضیانی که دارای تخصص و تحصیل کرده در رشته ها و مشاغل مورد نیاز کشور آلمان هستند، می توانند از طریق تحصیل در دوره های زبان آلمانی در مجارستان از شرایط استفاده از سفارت آلمان در مجارستان و سفر به آلمان جهت یافتن کار مناسب بهره مند گردند. در صورتی که در رابطه با تحصیل در مجارستان سوالات متعددی دارید می توانید با مطرح نمودن آنها در بخش دیدگاه ها به پاسخی صحیح در کوتاه ترین زمان دست یابید. همچنین می توانید سوالات خود را در رابطه با مهاجرت به کشورهای مختلف در قسمت پرسش و پاسخ همگانی مطرح نمایید و به پاسخ مناسب دست یابید. در صورتی که تمایل دارید شرایط خود را جهت تحصیل در مجارستان و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان و دیگر کشورها بسنجید می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی برخوردار گردید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. FARSHADASKARI گفته:

  سلام خسته نباشید. ممنون از مقاله خوبتون
  من ۲۵ ساله هستم زان آلمانی را تا سطح A2 مدرک دارم از گوته، می خواستم ببینم امکان تحصیل در زبان آلمانی برای من وجود داره و هزینه های تحصیل در این دوره چقدر است و آیا از مجارستان می تونم برای کشورهای دیگه اپلای کنم؟
  ممنون از پاسخ گویی تون.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز شما می توانید برای تحصیل در دوره های زبان آلمانی اقدام کنید و از آنجا که اقامت مجارستان را دارید می توانید برای اپلای و ویزای تحصیلی اقدام نمائید .

   پاسخ
Rating: 5