تحصیل در مدارس اتریش و بررسی شرایط آن

تحصیل در مدارس اتریش، شرایط تحصیل در مدارس اتریش، نظام آموزشی اتریش، چگونگی اخذ بورسیه در مدارس اتریشی، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور، موقعیت ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته های علوم پزشکی، وضعیت همراه در این مقاله به طور کامل مورد بررسی علمی قرار خواهد گرفت. تحصیل در مقطع دبیرستان در اتریش امکان پذیر است؟ شرایط تحصیل فرزندان در اتریش چگونه خواهد بود؟ هزینه های زندگی و تحصیل در اتریش چگونه است؟ هزینه مدارس شبانه روزی اتریش چه میزان است؟ چه مدارکی برای تحصیل در مدارس اتریش نیاز است؟ اقامت پس از تحصیل در مدارس دولتی و بین المللی اتریش چگونه است؟ با توجه به اینکه اتریش یک کشور ایده آل در بین کشورهای اروپایی است و شهر وین چند سال متوالی بهترین شهر دنیا شناخته شده است، سالانه افراد زیادی تمایل دارند فرزندشان را برای تحصیل در مدارس اتریش به این کشور بفرستند. با توجه به این سوالات متداول، در این مقاله سعی نمودیم تمام نکات مربوط به تحصیل در مدارس اتریش را به صورت نوشتار در آوریم. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن بهترین وکلای جهان می تواند برای تحصیل در این کشور به شما کمک شایانی کند. برای شما عزیزان این امکان فراهم شده است تا بتوانید با موسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

تحصیل در مدارس اتریش
 • تحصیل در مدارس اتریش و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در مدارس اتریش و نظام آموزشی اتریش
 • تحصیل در مدارس اتریش و اخذ بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در مدارس اتریش و هزینه تحصیل و زندگی در مدارس اتریش
 • تحصیل در مدارس اتریش و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در مدارس اتریش و معرفی دبیرستان ها و کالج های اتریش
 • تحصیل در مدارس اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • تحصیل در مدارس اتریش و موقعیت ورود به دانشگاه
 • تحصیل در مدارس اتریش و راه یابی به رشته های علوم پزشکی
 • تحصیل در مدارس اتریش و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • تحصیل در مدارس اتریش و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در مدارس اتریش و شرایط عمومی آن

اتریش یکی از بهترین کشورهای اروپایی به شمار می آید که سالانه افراد بسیاری برای تحصیل در این کشور اقدام می نمایند. این کشور در قلب اروپا واقع شده و عضو اتحادیه اروپا می باشد و پایتخت آن شهر وین است. این کشور با مساحت ۸۳٫۸۷۹ کیلومتر مربع و بیش از ۸٫۸ میلیون نفر جمعیت، از نظر تولید ناخالص داخلی به عنوان یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان شناخته می شود. زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد. اتریش سطح بالایی از زندگی را برای شهروندانش فراهم نموده و بی طرفی دائمی خود را در امور سیاسی خارجی از سال ۱۹۵۵ در نپظر گرفته است. این کشور در جوار کوه های آلپ قرار دارد. اتریش با داشتن تاریخچه طولانی و چشمگیر، جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است. اتریش دارای شهرهای مدرن و توسعه یافته با اقتصادی قوی است. نظام آموزشی در این کشور به دو صورت دولتی و خصوصی می باشد.

تحصیل در مدارس اتریش و شرایط عمومی آن

به طور کلی نظام آموزشی و تحصیلی در اتریش رایگان است و افراد خارج از اتحادیه اروپا تنها در صورتی می توانند از شرایط تحصیل رایگان در مدارس اتریش استفاده نمایند که والدین آن ها به روش های مختلف مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، خودحمایتی و… اقامت این کشور را اخذ نموده باشند. در غیر این صورت اگر زیر ۱۸ سال باشند می بایست در کشور اتریش قیم داشته باشند. در ادامه به بررسی بیشتری در زمینه تحصیل در مدارس اتریش خواهیم پرداخت.

فایل ویدئوی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در اتریش

مقاله مرتبط

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

تحصیل در مدارس اتریش و نظام آموزشی اتریش

آموزش و پرورش همیشه برای ایجاد آینده موفق اجتماعی و اقتصادی یک کشور ضروری است. آموزش در اتریش دارای اهمیت بسیاری نزد مردم و صاحب منصبان آن می باشد. جمهوری اتریش دارای سیستم مدارس رایگان و دولتی است. ۹ سال تحصیل در سراسر کشور از سنین ۶ تا ۱۵ سالگی یا کلاس اول تا نهم انجام می شود. برای تحصیل در مدارس اتریش سطوح مختلف از آموزش و پرورش برای شهروندان در تمام سنین وجود دارد. کودکان از سن ۳ تا ۶ سالگی در مهدکودک مشغول به آموزش می باشند. دانش آموزان در مهد کودک هایی به نام Kinderkrippen تحت مراقبت قرار می گیرند. چهار سال اول مدرسه در مدارس ابتدایی به نام Volksschule یا Grundschule به اتمام می رسد. برای تحصیل در مدارس اتریش از سن ۱۰ سالگی کودکان می توانند در مدارس راهنمایی یا دبیرستان به نام هاوپچول یا تعاونی میتلسچول شرکت کنند. هنگامی که کودکان در سن ۱۴ تا ۱۵ سالگی وارد کلاس نهم شدند، در مدرسه چند دانشکده ای به نام Polytechnische schule به تحصیل می پردازند که در نهایت دانش آموزان را برای رشته های فنی و حرفه ای، کار و دانش یا نظری آماده می کند.

تحصیلات در اتریش در پایه نهم متوقف نمی شود. آموزش زیادی وجود دارد که دانشجویان می توانند آن ها را دنبال کنند و حدود ۲۵۰ دوره آموزش برای کارآموزی دانش آموزان وجود دارد که بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامند. نحوه کاریابی و پیدا کردن شغل به طور همزمان با تحصیل به آن ها آموزش داده می شود. دانس آموزان پس از این دوره ها یا با قبولی در امتحان نهایی دانشجو می شوند و یا با انتخاب رشته های فنی، به تکنسین ماهر و یا صنعتگر تبدیل می شوند. در حالی که سطح تحصیلات در اتریش ممکن است دقیقا مطابق با انگلستان یا ایالات متحده نباشد، اما افرادی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند بد نیست بدانند که فرزندانشان آموزش صحیحی را مطابق با متد روز جهان در اتریش دریافت می کنند. به طور کلی، کیفیت آموزش در اتریش کاملا مناسب است، زیرا مدارس دولتی بسیار خوبی در مقایسه با سایر سیستم های آموزشی در اروپا در اتریش وجود دارند.

تحصیل در مدارس اتریش و نظام آموزشی اتریش

لینک مقاله مفید: ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل در مدارس اتریش و اخذ بورسیه تحصیلی

شرایط تحصیل در مدارس اتریش و اخذ بورسیه تحصیلی سوال متداول اکثر متقاضیانی است تصمیم دارند فرزندشان را برای تحصیل به کشور اتریش بفرستند. شما باید بدانید که اگر هدفتان این است که فقط برای فرزندتان پذیرش تحصیلی بگیرید می بایست برای مدارس خصوصی اقدام نمایید. به طور کلی نظام آموزشی و تحصیلی در اتریش رایگان است و افراد خارج از اتحادیه اروپا تنها در صورتی می توانند از شرایط تحصیل رایگان در مدارس اتریش استفاده نمایند که والدین آن ها به روش های مختلف مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، خودحمایتی و… اقامت این کشور را دریافت کرده باشند. باید بدانید اصولا اخذ بورسیه تحصیلی بیشتر برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی و در مقاطع بالاتر تحصیلی تعریف شده است. شما می توانید در صورت داشتن قیم در کشور اتریش و یا انتخاب مدارس خصوصی به صورت شبانه روزی، از سال دوم در صورت داشتن شرایط مناسب تحصیلی اعم از معدل بالا، از تخفیفات شهریه بهره مند گردید.

تحصیل در مدارس اتریش و اخذ بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

تحصیل در مدارس اتریش و هزینه تحصیل و زندگی در مدارس اتریش

یکی از مهم ترین موارد برای اکثریت خانواده ها برای تحصیل فرزندشان در کشور اتریش در مرحله اول دانستن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. در ادامه لیستی از محبوب ترین مدارس بین المللی و دو زبانه برای مهاجران در اتریش با اطلاعات مربوط به هزینه ها را مشاهده خواهید کرد. همان طور که می دانید، هزینه های تحصیل در مدارس اتریش با توجه به رنکینگ و روزانه یا شبانه بودن آن مدرسه متغیر است. به طور کلی مدارس در اتریش به دو صورت دولتی و خصوصی می باشد. اگر تصمیم به تحصیل در مدارس اتریش به صورت دولتی دارید بد نیست بدانید که هزینه تحصیل در مدارس اتریش رایگان می باشد. ولی، تحصیل درمدارس اتریش به شکل رایگان زمانی امکان پذیر می باشد که یکی از والدین کارت اقامت این کشور را داشته باشند و در غیر این صورت می بایست در مدارس خصوصی تحصیل نمایید و هزینه های تحصیل در مدارس اتریش با توجه به روزانه یا شبانه بودن آن از حدود ۱۱ هزار یورو تا ۶۰ هزار یورو می باشد. برای تحصیل در مدارس اتریش بین المللی می تواند انتخاب مناسبی برای تحصیل فرزندان شما در این کشور باشد.

نام مدارس در اتریش هزینه تحصیل به یورو(سالانه) زبان تحصیل سن
مدرسه
بین المللی آمریکایی وین
۲۰٫۱۰۴ یورو انگلیسی ۴ تا ۱۸
مدرسه بین المللی وین ۲۱٫۸۶۴ یورو انگلیسی ۳ تا ۱۸
دانشکده بین المللی دانوب وین ۲۳٫۳۱۶ یورو انگلیسی ۳ تا ۱۸
مدرسه بین المللی مسیحی وین ۱۵٫۵۸۰ یورو انگلیسی ۵ تا ۱۸
مدرسه بین المللی سنت گیلگن روزانه ۳۳٫۵۰۰ یورو
شبانه ۵۴٫۵۰۰ یورو
انگلیسی ۵ تا ۱۸
کالج بین المللی سالزبورگ روزانه ۱۵٫۱۲۰  تا ۱۷٫۶۸۰ یورو
شبانه روزی ۲۶٫۵۲۵ تا ۳۰٫۵۰۰ یورو
انگلیسی ۱۳ تا ۱۹

تحصیل در مدارس اتریش و هزینه تحصیل و زندگی در مدارس اتریش

یکی دیگر از مواردی که برای خانواده ها بسیار حائز اهمیت است، هزینه های زندگی در اتریش است. با توجه به کیفیت بالای زندگی در اتریش، هزینه های زندگی در این کشور بسیار مقرون به صرفه به نظر می رسد. اتریش همانند دیگر کشورها هزینه های زندگی بستگی به منطقه و شهرهای این کشور دارد. در وین و سالزبورگ باید بودجه ماهانه را بین ۹۰۰ تا ۱٫۳۰۰ یورو برای تامین هزینه خود (محل اقامت، قبض مواد غذایی، تفریحات و حمل و نقل عمومی) در نظر بگیرید. در سایر شهرهای دانشجو پذیر مانند لینز و گراز، هزینه های زندگی بین ۹۰۰ تا ۱٫۰۰۰ یورو در ماه می باشد. در جداول زیر با هزینه های زندگی آشنا خواهید شد.

عنوان
هزینه
رستوران
یک وعده غذا برای یک نفر در یکی از رستوران های ارزان قیمت ۱۲ یورو
۰٫۳۳ لیتر آب ۲٫۱۱ یورو
کاپوچینو ۳۰۹ یورو
یک وعده غذا برای ۲ نفر در رستوران ۵۰ یورو
بازار
۵۰۰ گرم نان ۱٫۸۱ یورو
۱ لیتر شیر ۱٫۰۹ یورو
۱ کیلو پنیر ۱۰٫۹۵ یورو
۱کیلو گوشت ۱۹٫۹۱ یورو
۱کیلو مرغ ۱۰٫۴۹ یورو
۱کیلو برنج ۱٫۷۶ یورو
۱ کیلو سیب ۲٫۲۱ یورو
۱کیلو پرتقال ۲٫۴۴ یورو
۱ کیلو موز ۱٫۷۲ یورو
۱ کیلو گوجه ۲٫۱۹ یورو
۱۵ لیتر آب معدنی ۰٫۶۲ یورو
اجاره آپارتمان
۱ خواب در مرکز شهر ۷۱۹٫۱۸ یورو
۳ خواب در مرکز شهر ۱٫۳۲۶٫۷۹ یورو
۱ خواب در خارج از شهر ۵۷۰٫۲۱ یورو
۳ خواب در خارج از شهر ۱٫۰۱۷٫۸۸ یورو
هزینه ماهاهیانه آپارتمان حدود ۸۵ متری ۱۷۵٫۶۵ یورو
حمل و نقل
۱ لیتر بنزین ۱٫۲۳ یورو
تاکسی هر یک کیلومتر ۱٫۵۰ یورو
بلیط یک طرفه ۲٫۴۰ یورو
هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

تحصیل در مدارس اتریش و بررسی ویزای همراه

برای تحصیل در مدارس اتریش، دانش آموزان بین المللی که زیر ۱۸ سال هستند و خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در اتریش اقدام می کنند نمی توانند پدر یا مادرشان را به عنوان همراه با فرزند به این کشور بروند. این مقاله توسط متخصصین موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) گردآوری شده و کپی برداری از مطالب آن بدون ذکر منبع به هر صورتی غیر قانونی بوده و این موسسه هیچ گونه رضایتی بابت آن نخواهد داشت. دانش آموزان برای تحصیل در مدارس اتریش نیاز به سرپرست و قیم خواهد داشت که بتوانند نقش والدین را برای آنها ایفا کنند و مسئولیت کودک را در طول زمان تحصیل در این کشور را بر عهده گیرند. برای تحصیل در مدارس اتریش قیم می بایست مورد تایید دولت اتریش باشد. مسئولیت فرزند شما به طور کامل بر عهده سرپرستی است که دولت اتریش برای فرزند شما تعیین می نماید. سرپرست یا قیم شخصی است که مجاز به تصمیم گیری های قانونی و اداری از طرف والدین باشد. مسئولیت های سرپرست شامل مراقبت روزانه از کودک و نظارت بر فرایند یادگیری کودک در اتریش است.

تحصیل در مدارس اتریش و بررسی ویزای همراه

فایل صوتی موسسه ملک پور درباره ویزای همراه اتریش

تحصیل در مدارس اتریش و معرفی کالج های اتریش (دبیرستان های اتریش)

همان طور که در مطالب فوق گفته شد برای تحصیل در مدارس اتریش نظام آموزشی اتریش دولتی و خصوصی است. در کالج های دولتی می بایست به زبان آلمانی تحصیل نمایید و در کالج های خصوصی تحصیل به زبان انگلیسی می باشد ولی زبان آلمانی هم آموزش داده می شود. ثبت نام در کالج های اتریش معمولا در ماه مارس صورت می گیرد. برای تحصیل در مدارس اتریش برخی از مدارس هم در ماه فوریه پذیرش دارند. بیشتر مدارس بین المللی اتریش در شهر وین واقع شده اند. در این قسمت از مقاله به معرفی بهترین کالج های اتریش که دانش آموزان بین المللی می توانند به تحصیل در این کالج مشغول شوند، خواهیم پرداخت.

نام مدارس اتریش توضیحات
کالج بین المللی آمریکایی وین در مجاورت وین در وودز، هفت ساختمان بهم پیوسته بصورت پردیس دانشگاهی قرار دارد.
تحصیل در مقاطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان در این مدرسه امکان پذیر است.
کالج بین المللی دانوب این کالج در قلب وین واقع شده است. تاسیس آن در سال ۱۹۹۲ بوده است. امکان تحصیل برای سنین ۳ تا ۱۹ سال در این کالج وجود دارد.
مدرسه بین المللی مسیحی وین این مدرسه ابتدایی و خصوصی است که از مهد کودک تا کلاس چهارم می توانند در آن آموزش داشته باشند. این مدرسه در وین مستقر شده است.
مدارس فرانسه در وین یک مدرسه فرانسوی زبان در وین می باشد. در این مدرسه زبان های آلمانی، انگلیسی، اسپانیایی و عربی آموزش داده می شود.
کالج بین المللی سالزبورگ این مدرسه در سال ۱۹۷۶ تاسیس شده است. و یک مدرسه شبانه روزی می باشد.
مدرسه بین المللی سنت گیلگن این مدرسه روزانه و شبانه می باشد. دانش آموزان می توانند در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و پس از آن برای دانشگاه نیز آماده شوند.

تحصیل در مدارس اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش

برای پذیرش تحصیل در مدارس اتریش یکی از مهم ترین موارد جمع آوری مدارک و ارائه آن ها به آفیسر ویزا می باشد تا بتوانند در نهایت با چیدمان درست مدارک نتیجه مطلوب را دریافت کنند. در این قسمت از مقاله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل در مدارس اتریش مورد بررسی قرار می گیرد.

 • پاسپورت معتبر از دانش آموز
 • فرم درخواست به اتریش که توسط والدین امضا شده باشد
 • حکم دادگاه خانواده (در مواردی که فقط یک والدین حضانت کامل بر کودک داشته باشد)
 • شناسنامه و یا گذرنامه معتبر والدین
 • در صورتی که متقاضی زیر ۱۸ سال باشد می بایست مجوز رسمی والدین ارائه داده شود و امضای آن ها جهت رضایت سفر فرزندشان تحویل دهند.
 • نامه پذیرش از مدارس اتریش
تحصیل در مدارس اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل در مدارس اتریش و موقعیت ورود به دانشگاه

اگر فرزند شما پس از تحصیل در مدارس اتریش تصمیم به ورود به دانشگاه های این کشور دارد، می بایستی برای تحصیل در مقطع لیسانس مدرک دیپلم و ۱۲ سال تحصیل را تکمیل نموده باشد و به دانشگاه ارائه دهد. مدرک ۱۲ ساله حتما باید مورد تایید دانشگاه اتریش باشد. با توجه به اینکه دانشگاه های اتریش از لحاظ سطح آموزش یکی از بالاترین و بهترین سطح آموزشی را در سراسر اروپا دارند و نظام آموزشی رایگان در این کشور برقرار می باشد، سالانه افراد زیادی برای تحصیل در دانشگاه های اتریش و بخصوص شهر وین اقدام می کنند و لذا تمامی مدارک مورد نیاز برای این امر می باسیت به موقع توسط دانشجو به دانشگاه مدنظر وی ارائه داده شود تا بتواند برای ۱ سپتامبر و یا ۱ فوریه پذیرش تحصیلی اخذ نموده و در یکی از دانشگاه های اتریش مشغول به تحصیل شود. این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

تحصیل در مدارس اتریش و موقعیت ورود به دانشگاه

از آنجایی که مدت زمان پردازش مدتی طول می کشد، به شما عزیزان توصیه می شود که مدارک مورد نیاز برای پذیرش فرزندتان در دانشگاه را زودتر ارسال نمایید. برخی از رشته های تحصیلی در دانشگاه های اتریش نیاز به آزمون ورودی دارند. به عنوان مثال، رشته های علوم پزشکی، دانشگاه های هنر رشته های فنی حرفه ای و.. نیاز به آزمون ورودی خواهند داشت. شما می بایست به این نکته دقت داشته باشید که در موعد مقرر برای مهلت برگزاری کنکور اقدامات لازم را قبل از تاریخ اختتامیه برای ورود به آزمون یعنی ۶ ماه قبل از شروع ترم انجام دهید. متقاضیانی که در طول تحصیل دوران ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان در اتریش گذرانده اند و ۱۲ سال تحصیل را در این کشور تکمیل کرده اند، ورودشان به دانشگاه بسیار آسان تر خواهد بود. چرا که می توانند به راحتی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی اقدام نمایند و مورد پذیرش قرار گیرند.

تحصیل رایگان در اتریش

مدارس اتریش و راه یابی به رشته های علوم پزشکی

متقاضیانی که پس از تحصیل در مدارس اتریش سعی برای ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته علوم پزشکی دارند می بایست قبل از ورود به دانشگاه های پزشکی، دوره ای را بگذرانند و دروس شیمی، زیست شناسی، ریاضیات، فیزیک را در کشور اتریش فرا گیرند تا برای آزمون ورودی آماده شوند. برای ثبت نام در دانشگاه پزشکی اتریش دانشجویان باید امتحان ورودی بدهند. آزمون ورودی به صورت همزمان در تمام دانشگاه های پزشکی در کشور اتریش برگزار می شود. برای شرکت در این آزمون، دانشجویان می بایست مدرک آلمانی در سطح C1 داشته باشند. برای شرکت در آزمون ورودی رشته های پزشکی در اتریش باید تا ۳۱ مارس ثبت نام نمایید. آزمون ورودی رشته های پزشکی در اتریش در اولین جمعه ماه ژوئیه برگزار گردیده و نتایج آن نیز در هفته اول آگوست هر سال اعلام می گردد. لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام در دانشگاه های پزشکی اتریش تا ۵ سپتامبر است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

تحصیل در مدارس اتریش و وضعیت اقامت پس از تحصیل

افرادی که طول تحصیل راهنمایی یا دبیرستان خود را در کشور اتریش گذرانده اند، می بایست یا برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام کنند یا اتریش را ترک کند. افرادی که پس از تحصیل در مدارس اتریش تصمیم به ادامه تحصیل در این کشور در مقطع دانشگاه را دارند باید مجوز تحصیل در این کشور را برای آن اخذ نمایند. افرادی که می خواهند اقامت کشور اتریش را کسب نمایند باید بعد از تحصیل از سمت کارفرمایی در این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشند و با پیدا کردن کارفرما می توانند نوع ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و پس از گذشت ۵ سال با پرداخت بیمه و مالیات اقامت کشور اتریش را به دست بیاورند. کشور اتریش این فرصت به دانشجویان بین المللی می دهد که پس از تحصیل یکسال بتوانند در این کشور حضور داشته باشند تا بتوانند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

تحصیل در مدارس اتریش و وضعیت اقامت پس از تحصیل

یکی از مهم ترین موارد برای کاریابی در کشور اتریش توجه به نرخ بیکاری این کشور است که در نمودار زیر قابل مشاهده است.

تحصیل در مدارس اتریش و وضعیت اقامت پس از تحصیل - نمودار نرخ بیکاری

راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
تحصیل در مدارس اتریش و سخن پایانی

تحصیل در مدارس اتریش با تمام جزییات از جمله شرایط تحصیل در این کشور، مدارک مورد نیازبرای تحصیل در مدارس اتریش، نظام آموزشی این کشور، شرایط اقامت پس از تحصیل و خیلی از موارد دیگر در این مقاله مورد مطالعه قرار گرفت. همان طور که در مطالب فوق دریافتید، در تحصیل در مدارس اتریش به دو صورت دولتی و خصوصی است. به طور کلی نظام آموزشی و تحصیلی در اتریش رایگان است و افراد خارج از اتحادیه اروپا تنها در صورتی می توانند از شرایط تحصیل رایگان در مدارس اتریش استفاده نمایند که والدین آن ها به روش های مختلف مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، خودحمایتی و… اقامت این کشور را دریافت کرده باشند. به شما پیشنهاد می شود برای مشورت و اخذ مشاوره با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان استفاده کنید تا به شما را در امر مهاجرت و تحصیل در مدارس اتریش کمک شایانی نمایند. همچنین شما سروران گرامی اگر با خواندن مقاله سوالی در ذهنتان به وجود آمد می توانید در انتهای مقاله قسمت دیدگاه مطرح نمایید تا پاسخ آن را دریافت کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. مهدی قارلقی گفته:

  سلام باتحصیل فررندان در مدارس اتریش امکان اخذ اقامت خانواده هم میسر است یاخیر؟
  چنانچه امکان نداشته باشه چه راهی دارد؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دویت عزیز والدین اقامتی دریافت نمی کنند. شما از طرق دیگر مانند خود حمایتی و یا تحصیلی می توانید اقامت بگیرید.شرایط شما نیاز به بررسی دارد.

   پاسخ