تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و بررسی شرایط آن

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش ، هزینه های تحصیل، رشته های مربوطه ، شرایط و مدراک و تمامی نکات مربوط به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش ، در نوشتار پیش رو مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش شرایط سنی خاصی دارد؟ لیست رشته های کارشناسی ارشد اتریش چیست؟ شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد چیست؟ آیا برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش به دانشجویان ایرانی بورسیه ای تعلق می گیرد؟ آیا تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟ برای تحصیل مهندسی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد چه باید کرد؟ آیا بازار کار مرتبط با رشته پس از تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش مناسب است؟ پاسخ این سوالات و تمامی ابهامات به وجود آمده برای شما عزیزان در خصوص تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش در این مقاله مورد بررسی و نقد قرار خواهد گرفت. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن تجربه ای ۱۵ ساله در زمینه ی مهاجرت های قانونی اعم از مهاجرت های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، می تواند زمینه ساز مهاجرتی بی دردسر و قانونی را برای شما عزیزان فراهم آورد. شما می توانید از طریق تماس با موسسه، شرایط خود را با مشاورین در میان بگذارید تا با بررسی دقیق شرایط به صورت رایگان، بهترین و ارزان ترین راه موجود برای مهاجرت برای شما را خدمتتان معرفی نمایند. در ادامه ی مقاله به مباحث زیر خواهیم پرداخت؛ لطفا با ما همراه باشید:

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش
 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و شرایط عمومی
 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی
 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و کار دانشجویی ضمن تحصیل
 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و بررسی ویزای همراه برای تحصیل
 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و شرایط عمومی

اتریش کشوری در قاره ی اروپا و عضوی از اتحادیه ی شنگن است. تحصیل در مقاطع دانشگاهی در اتریش به زبان آلمانی رایگان است که این امر موجب درخواست بالای دانشجویان کشور های دیگر برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی اتریش شده است. از مزایای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و سایر مقاطع دانشگاهی اعم از لیسانس و دکتری، کیفیت بالای زندگی در اتریش و سطح بالای آموزش در مقاطع دانشگاهی است. در ۱۰ سال گذشته شهر وین پایتخت کشور اتریش، به عنوان بهترین شهر جهان از نظر سطح رفاه، امنیت، فرهنگ مردم و… انتخاب شده است. اتریش جمعیتی بالغ بر  ۷/۸ میلیون نفر جمعیت دارد که بیش از ۳۵۰ هزار دانشجو در این کشور به تحصیل می پردازند و از این تعداد حدود ۲۵ درصد دانشجویان بین المللی از سایر کشور ها هستند. از دیگر مزایای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش می توان به نرخ بیکاری بسیار کم کشور اتریش و سادگی پیدا کردن کار پس از اتمام تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش اشاره کرد که دانشجویان پس از اتمام دوره ی تحصیل خود می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند و نوع اقامت خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهند که این امر در بلند مدت سبب اقامت دائمی در اتریش می شود. البته شما پس از اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانید ادامه تحصیل دهید و موفق به تحصیل در مقطع دکترا در اتریش نیز گردید. تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد نیز در اتریش وجود دارد اما به صورت رایگان نیست. هزینه های دانشگاه برای یک سال در مقطع کارشناسی حدودا بین ۱۲ تا ۱۴ هزار یورو می باشد که نسبت به نوع رشته و شهری که دانشجو در آن تحصیل می کند متفاوت است. اجازه ی کار در حین تحصیل و اجازه ی الحاق همسر و فرزند نیز برای دانشجو وجود دارد.

اعزام دانشجو به اتریش
مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل
تحصیل رایگان در اتریش و آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ارشد اتریش و چگونگی خواندن زبان آلمانی

معرفی کالج ACTILINGUA
دوره زبان در اتریش
تحصیل در اتریش با مدرک زبان غیر انتفاعی

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و بورسیه تحصیلی

همانطور که گفته شد تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و به طور کلی در مقاطع دانشگاهی با داشتن شرایط تعیین شده از سوی دانشگاه های اتریش برای دانشجویان رایگان است و هزینه ای که دانشجویان بابت شهریه می پردازند بسیار کم است. از این رو دانشجو برای تحصیل در اتریش بیشتر تمرکز خود را بر روی قضیه پوشش هزینه ی ماهیانه ی زندگی خود قرار دهد و همان مبلغی که بابت ثبت نام دانشگاه می پردازند. دانشجویانی که از لحاظ سطح علمی و نمرات درسی شرایط ایده عالی داشته باشند، بعد گذراندن سال اول می توانند برای بورسیه هایی که شامل هزینه های زندگی می شود درخواست دهند که اگر مورد تایید قرار گرفت دانشگاه مبلغی را به عنوان کمک هزینه ی زندگی به دانشجو می پردازد.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاههای خارجی

 در حالت کلی در اکثر کشور ها بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری به دانشجویان اعطا می شود که شرایطی مانند داشتن استاد راهنما، مقالات معتبر، نمرات بالا و رزومه ی تحصیلی خوب و معتبر، و داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره ی ۷ از شروط اصلی برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری می باشد. در مقطع کارشناسی ارشد هم بورسیه هایی به دانشجویان تعلق میگیرد اما بیشتر بورسیه های اعطا شده در اکثر کشور ها در مقطع دکتری، پست دکتری، Research Assistant و یا فرصت های مطالعاتی بوده است.

از ۴۴ نمونه بورس در مقطع کارشناسی ارشد مورد تایید Erasmus Mundus ، در شش دانشگاه به دانشجویان بورس های تحصیلی اعطا می شود. اتریش از این حیث در مقام دوم در اروپا بعد از فرانسه قرار دارد.

کمیسیون اروپا ۴۴ بورس متفاوت در مقطع کارشناسی ارشد با همکاری موسسه Erasmus Mundus را تصویب کرده است. شش مورد از آنها با هماهنگی دانشگاه های اتریش انجام می شود. بودجه ی هماهنگ شده با دانشگاه های اتریش برای بورسیه های تحصیلی این کشور ۱۹٫۹ میلیون یورو است که قادر به اعطای ۴۱۰ بورس تحصیلی خواهند بود. در زیر نام ۶ دانشگاهی که بورسیه هایی را به دانشجویان اعطا می کنند را مشاهده می کنید:

 • the University for Continuing Education Krems with Research and Innovation in Higher Education ;
 • the University of Further Education Krems with Media Arts Cultures ;
 • the University of Salzburg with MSc & MA in Digital Communication Leadership ;
 • the University of Salzburg with Copernicus Master in Digital Earth and
 • the University of Graz with International Master’s Program on Circular Economy
 • the University of Natural Resources and Life Sciences Vienna with European Master in Animal Breeding and Genetics .

مقاله ای با عنوان «‌ شرایط بورسیه تحصیلی اتریش » یکی از تحقیقاتی است که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در این خصوص شده است که با کلیک کردن روی آن می تواند به اطلاعات جامعی در خصوص انواع بورسها در کشور اتریش دست یابید.

شرایط گرفتن Fund از اتریش
بورسیه تحصیلی اتریش

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی

هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش بسته به نوع رشته ی دانشجو و شهری که در آن درس می خواند متفاوت است اما به طور میانگین هزینه ی یک سال تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش بین ۱۲ تا ۱۴ هزار یورو می باشد که این مبلغ برای دو ترم است. این مبلغ برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان و خصوصی اتریش است و هزینه ی تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش که به زبان آلمانی است و شرایط خاصی را دارد تقریبا برای هر ترم ۴۰۰ الی ۵۰۰ یورو است که این مبلغ بابت ثبت نام و کار های اداری مرتبط به دانشجو است که در مقایسه با دانشگاه های خصوصی به نوعی رایگان به حساب می آید. هزینه های زندگی در اتریش نسبت به سبک زندگی یا لایف استایل هر شخص متفاوت است اما به طور میانگین هزینه ی زندگی یک دانشجو در اتریش ماهیانه نزدیک به ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در هر ماه است. در جدول زیر که مبالغ آن به یورو ارائه شده است، هزینه بعضی از اقلام مصرفی مورد نیاز در اتریش را مشاهده می کنید. گفتنی است که مبالغ ذکر شده در جدول بر حسب یورو می باشد:

هزینه برخی از اقلام مصرفی در کشور اتریش ( بر حسب یورو )

مطالعه این مقالات نیز می تواند برای شما مفید باشد:

هزینه ی تحصیل در اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای تحصیلی اتریش و مشکلات آن

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد طولانی شدن ویزای اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد جامعه شناسی در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد حقوق وکالت در انگلیس و اتریش

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و کار دانشجویی ضمن تحصیل

مانند بسیاری از کشور های جهان، دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش هم مجازند ضمن تحصیل مشغول به کار شوند. دانشجویان برای تامین هزینه های خود به کار های نیمه وقت مانند فروشندگی، کار در فست فود ها و رستوران ها، انجام کار های دانشجویی و از این قبیل کار ها می پردازند تا بخشی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. دولت اتریش به دانشجویان بین الملی و سایر دانشجویان که تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش را انتخاب کرده اند اجازه کار ۲۵ ساعت کار در هفته را داده است. حقوقی که دانشجویان از بابت کار های نیمه وقت به دست می آورند متفاوت است اما معمولا برای هر ساعت کار کردن بین ۷ الی ۱۲ یورو می گیرند. نکته ی مهم در خصوص کار های دانشجویی این است که این نوع کار ها نمی تواند همه ی هزینه های زندگی یک دانشجو را پوشش دهد و شخص برای پوشش هزینه های خود و تبدیل اقامت تحصیلی خود به اقامت کاری، باید به صورت تمام وقت به کار مشغول باشد. مقاله ای با عنوان « کار ضمن تحصیل در اتریش » می تواند راهنمای خوبی در این خصوص برای شما باشد.

ویزای Job Seeker اتریش
ویزای Job Seeker اتریش

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و بررسی ویزای همراه

در علم مهاجرت و حقوق بین الملل، منظور از همراه، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال، محسوب می شوند. متقاضیان مهاجرت های تحصیلی و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش می توانند همراهان و اعضای خانواده شان را به خود الحاق دهند. در سال های گذشته دولت اتریش به متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و سایر مقاطع دانشگاهی در این کشور اجازه ی ورود همزمان به همراهان شخص اصلی را صادر می کرد اما از سال گذشته الحاق همراهان با فاصله ای بین ۳ الی ۵ ماهه بعد از ورود به متقاضی اصلی در اتریش اتفاق می افتد. اجازه ی کار در اتریش برای همراه نیز وجود دارد.

نکته

برای بالا بردن شانس اخذ ویزا برای شخص اصلی، بهتر است که از همان ابتدا برای همراهان درخواست الحاق انجام نشود و بعد از وارد شدن شخص اصلی برای همراهان درخواست ویزای الحاق به خانواده را داد. این امر به دلیل سخت گیری های اعمال شده از سوی سفارت اتریش برای دانشجویان ایرانی می باشد.

همراه ـ بررسی ویزای همراه برای مهاجرت به خارج از کشور

به جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله « ویزای همراه اتریش » از همین سایت را مطالعه بفرمایید. گفتنی است چنانچه قصد دارید به صورت همزمان برای الحاق همراهان خود با ورود به کشور مورد نظر تان برای تحصیل ، درخواست دهید، مهاجرت تحصیلی به دانمارک گزینه مناسبی است. زیرا دانمارک به متقاضیان تحصیل خود اجازه ورود همراهان با شخص اصلی را بصورت همزمان اعطا نموده است.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای همراه اتریش

مقاله مرتبط
تحصیل در کشور دانمارک

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و معرفی دانشگاه های برتر

از اصلی ترین مباحث در خصوص تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و یا سایر مقاطع تحصیلی، سطح علمی دانشگاه های اتریش و رنکینگ دانشگاه های دولتی و خصوص اتریش در بین سایر دانشگاه های جهان است که در دانشگاه های خصوصی در اتریش به زبان انگلیسی آموزش داده می شود و دارای شهریه و هزینه می باشد. اتریش دارای دانشکده هایی مطرح و سطح بالا در رشته های موسیقی و هنر می باشد که همه ساله دانشجویان بسیاری برای ادامه ی تحصیل در این رشته ها به این کشور برای تحصیل مهاجرت می کنند. در جدول زیر نام تعدادی از بهترین دانشگاه های کشور اتریش بهمراه را مشاهده می کنید:

لیست 20 دانشگاه برتر و مطرح در اتریش

تحصیل در دانشگاه وین اتریش
تحصیل در اتریش و دانشگاه وین
تحصیل در دانشگاههای اتریش

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش عبارتند از:

 • مدرک گواهی اشتغال به تحصیل از وزارت علوم و یا دانشگاه دولتی به صورت ترجمه شده
 • گواهی عدم منع تحصیل در مقطع فوق لیسانس
 • پرینت ریز نمرات و مدرک لیسانس به صورت ترجمه شده
 • پرینت ریز نمرات مدارک کاردانی ( در صورت وجود ) ، دیپلم، و پیش دانشگاهی به صورت ترجمه شده
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی به صورت ترجمه شده
 • نامه ی پذیرش از سوی دانشگاه در اتریش
 • رزومه ی متقاضی که قابل استعلام گرفتن باشد
 • توصیه نامه از اساتید دانشگاه در ایران
 • انگیزه نامه (S O P)

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

نکته ی مهم در خصوص مدارک برای ویزا های تحصیلی ترجمه ی مدارک است که همه ی مدارک گفته شده باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشند. شما عزیزان می توانید لیست مدارک مورد نیاز را از وب سایت رسمی سفارت اتریش در ایران را مشاهده بفرمایید. خواننده محترم! مقاله تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش با زحمات فراوان کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی ملک پور از طریق سایت این موسسه در اختیار شما قرار گرفته است؛ خاطر نشان می گردد که هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع حرام و غیر قانونی و البته قابل پیگیری خواهد بود.

وکیل مهاجرت در اتریش

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و موقعیت کار پس از تحصیل

همه ی دانشجویان پس از تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و مقاطع دیگر دانشگاهی، پس از اتمام دوره تحصیلی شان اجازه ی ماندن در اتریش به مدت ۱ سال را دارند که در این مدت کار مورد نظر و مرتبط با رشته ی خود را پیدا کنند. اتریش جز کشور هایی از نرخ بیکاری بسیار پایین برخوردار است. همین امر موجب آن شده است که دانشجویان پس از اتمام تحصیل نگرانی بابت پیدا کردن کار نداشته باشند. کار کردن در زمینه ی تخصصی در رشته خود موجب تغییر نوع ویزا و اقامت تحصیلی به اقامت کاری اتریش می شود. اقامت کاری، بهترین نوع اقامت و مورد نظر اکثر داشجویان است که پس از ۵ سال کار کردن در اتریش تحت شرایطی خاص و اخذ کارت قرمز سفید قرمز می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. « اقامت پس از تحصیل در اتریش » عنوان مقاله ای است که در این خصوص می تواند به شما راهنمایی های خوبی ارائه دهد. کشور اتریش با توجه به جمعیت خود نیاز به نیروی کار متخصص دارد از همین رو اقدام به جذب نیروی کار برای تامین نیرو های مورد نیاز خود می کند به همین علت دانشجویان پس از تحصیل می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور اتریش را مشاهده می کنید:

نمودار نرخ بیکاری کشور اتریش از سال 1980 تا سال 2020

شرایط اخذ ویزای کار اتریش
قرمز سفید قرمز بهترین روش اقامت اروپا

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت

همانطور که می دانید، اقامت های تحصیلی در هیچ کشوری از جهان اقامت های دائم محسوب نمی شوند و نوعی اقامت موقت به حساب می آیند. از این رو برای تبدیل اقامت های تحصیلی ( موقت) به اقامت های دائم باید نوع آن تغییر کند. تغییر نوع اقامت، از طریق کار در اتریش می تواند اتفاق بیوفتد. منظور از کار کردن، کار در زمینه ی تخصص و رشته ی دانشگاهی است. همانطور که گفت شد پس از ۵ سال کار کردن در اتریش و پرداخت بیمه و مالیات، می توان برای اقامت دائم سپس تابعیت در اتریش اقدام کرد. تابعیت و اقامت دائم به منزله ی اخذ پاسپورت اتریش می باشد. پاسپورت اتریش از معتبر ترین و با ارزش ترین پاسپورت های حال حاضر در جهان است. داشتن تابعیت در اتریش به منزله ی تحصیل رایگان برای فرزندان، دریافت حقوق ماهیانه بچه ها تا سن ۱۸ سالگی، پوشش کامل بیمه های درمانی و بسیاری دیگر از امکانات رفاهی در اتریش می باشد. لازم به ذکر است که شهروندان خارجی که به تابعیت اتریش می رسند، حق رای دادن و داشتن پست های مهم سیاسی را نخواهند داشت. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و کار پس از تحصیل در این کشور می تواند زمینه ساز اقامت دائم در اتریش شود.

اخذ پاسپورت - تابعیت مضاعف - پاسپورت و تابعیت کشور های اروپایی و کانادا

گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
ارتباط با ما

برای خرید محصول ویدئویی با نام « اپلای و ویزای تحصیلی اتریش » که از خدمات کم نظیر و ارزشمند موسسه حقوقی ملک پور است، می توانید بر روی عکس زیر کلیک کنید :

اپلای و ویزای تحصیلی اتریش
تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و سخن پایانی

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش تابعیت پس از تحصیل، کار در حین تحصیل و بعد از تحصیل، مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش و همه ی مطالب مرتبط با این روش مهاجرتی در این مقاله به سمع و نظر شما عزیزان رسید. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش و سایر مقاطع دانشگاهی در اتریش که تحصیل در آنها به زبان آلمانی است برای عموم رایگان است. از این رو متقاضیان زیادی را برای ادامه ی تحصیل به این کشور جذب می شوند. کار پس از تحصیل در اتریش به دلیل نرخ بیکاری بسیار کم این کشور برای دانشجویان محیا است. یعنی دانشجویانی که به تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش یا مقاطع دیگر مشغول هستند بعد از اتمام تحصیل می توانند به بازار کار مرتبط با رشته ی خود جذب شوند و بعد از ۵ سال کار در اتریش به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنند. موسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور (MIE اتریش) با سابقه و تجربه ی بسیار در زمینه ی مهاجرت های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری به اکثر کشور های جهان می تواند همراه شما در این زمینه باشد. شما می توانید سوالات خود را در مورد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنید تا در کمترین زمان به آن پاسخ داده شود و یا با تماس به موسسه اطلاعات رایگان در مورد روش های مهاجرتی را از مشاورین تلفنی دریافت کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 پاسخ
 1. mie editor3 گفته:

  سلام ممنون از لطف شما ،من ۲۳ سال سن دارم دانشجوی سال اخر مهندسی عمران از دانشگاه ازاد هستم میخواستم برای فوق لیسانس اتریش یا المان اقدام کنم سوالم این هست چقدر شانس اپلای گرفتن دارم باتوجه به دانشگاه ؟در ضمن میتونم طی چند ماه مدرک ب یک و چند پروژه تحقیقاتی وسابقه کار هم انجام بدم ممنون از وقتی که میگذارید

  پاسخ
 2. mie editor3 گفته:

  باسلام خدمت استاد ملک پور بزرگوار من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته معماری هستم و معدل هم تقریبا ۱۵:۵۰ هست اردیبهشت فارغ التحصیل میشم سطح زبان b-1 دارم میخونم و ادامه میدم قصد مهاجرت به المان هم برای تحصیل و هم کار دارم سرمایه در حدود ۱۰۰۰۰ یورو دارم. سوال در مورد شرایط تحصیل و کار دارم دوره های نرم افزار ۳dmax و autocad هم تا چند وت دیگه میگیرم با این شرایط امکان وجود کار کنار تحصیل هست هزینه زندگی در شرایطی که از خوابگاه استفاده بشه چقدر هست؟ ممنون میشم لطف کنید راهنمایی کنید سرور گرامی استاد ملک پور

  پاسخ
 3. ابوالفضل گفته:

  با سلام.من امسال کنکور دادم و انتخاب رشته کردم و به احتمال زیاد مهندسی مکانیک بوعلی همدان یا دانشگاه مازندران قبول میشم همچنین مکانیک آزاد علوم تحقیقات تهران رو هم زدم و تحصیل در تهران رو ترجیح میدم و هدفم اینه که برای ارشد در المان یا اتریش یا انگلستان تحصیل کنم.خواستم بدونم چون علوم تحقیقات آزاده امتیاز منفی حساب میشه؟به نظر شما کدوم دانشگاه رو انتخاب کنم؟چون علوم تحقیقات بهترین واحد آزاد ایرانه.برای اپلای بین دانشگاه سراسری و آزاد تهران تفاوتی وجود داره؟با تشکر.

  پاسخ
 4. مشاور حقوقی گفته:

  سلام و عرض ارادت خدمت استاد محترم جناب آقای دکتر ملک پور وتشکر به خاطر راهنمایی ها و باسخ سوالات به هموطنان که بدون چشمداشت مادی میدهید بنده ۲۷ سال دارم و لیسانس مکانیک با توجه به تحقیقات بنده راجب به کاریابی در اروپا که مقداری برای ساکنان خارج از اروپا کاریابی مشکل شده است میخواستم نطر شما و راهنمایی کارشناسانه تان را در مورد تحصیل در مقطع ارشد مکانیک ترجیحا در المان یا اتریش و بعد از ان وارد بازار کار اروپا شدن را جویا شوم اگر زحمت نیست لطفا شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته مکانیک اعم از مدارک مورد نیاز زبان و دانشگاهی و همچنین در صورت وجود ازمون ورودی مقطع فوق را مرحمت بفرمایید با تشکر از استاد گرامی

  پاسخ