تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا

تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا

تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا

تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا و شرایط مهاجرت به آمریکا ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ شرایط تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا و راههای مهاجرت به آمریکا و همچنین قوانین تحصیل در آمریکا به چه صورت است ؟ مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا کدام است ؟ راههای اخذ اقامت آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا و هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا در و مهاجرت تحصیلی به آمریکا چگونه می باشد ؟ آیا اخذ ویزای تحصیلی آمریکا برایی افراد راحت می باشد ؟ هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا چگونه است ؟ چگونه می توان مهاجرت تحصیلی به آمریکا از جمله  اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا داشت ؟

با توجه به افزایش میل دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاههای معتبر دنیا امروزه دانشگاههای آمریکا مقصد بسیاری از دانشجویان خارجی برای تحصیل میباشد. همچنین به دلیل هزینه دار بودن دانشگاههای آمریکا شاید تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا برای این افراد دارای سوالات فراوانی باشد.. شما عزیزان می توانید در خصوص تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا از کارشناسان و حقوقدانان باتجربه در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

ما باید این نکته را مد نظر قرار دهیم که افرادی که متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس درآمریکا هستند به دلیل اینکه کشور آمریکا دیپلم ایران را قبول ندارد باید در ابتدا برای دوره های کالج در آمریکا اقدام کنند و در صورتی که دیپلم آمریکا را در کالج گذراندند وارد دوره لیسانس شده و در مقطع لیسانس در آمریکا مشغول به تحصیل شوند. هزینه تحصیل و زندگی در مقطع لیسانس در آمریکا با فرض دریافت هیچگونه کمک هزینه تحصیلی سالی حداقل ۳۰،۰۰۰ دلار می باشد. به جرات میتوان گفت با توجه به رتبه دانشگاههای آمریکا در رنکینگ جهانی دانشگاهها در سایت های مختلف اکثر دانشگاههای آمریکا مورد تایید وزارت علوم ایران میباشند.

مدارک تحصیلی در مقطع لیسانس در بیشتر دانشگاه های آمریکا مورد تایید سایر کشورها  می باشند. کسانیکه دوره پیش دانشگاهی را تمام نکرده باشند ممکن است بتوانند در مقطع لیسانس پذیرش بگیرند به شرطی که تعدادی از دروس اصلی دوره پیش دانشگاهی را قبل از شروع دوره لیسانس بگذرانند. برای پذیرش در برخی از رشته ها مثل Mechanical Engineering  معدل باید بالای ۱۵ باشد.  همچنین برای پذیرش از دانشگاه های ممتاز معدل بالای ۱۵ ضروریست. برای اخذ پذیرش غیر شرطی در تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا  داشتن یک مدرک زبان حتما مورد نیاز میباشد.به عنوان مثال:

مدرک زبان انگلیسی (IELTS, 6.5) و یا (TOEFL, iBT: 81; CBT: 220; PBT: 550)

در برخی دانشگاه های آمریکا ، در صورتی که متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا دارای تمامی شرایط لازم برای اخذ پذیرش باشد و یکی از مدارک زبان بالا را نیز داشته باشد ولی نمره زبان او پایین تر از نمره مورد نیاز باشد، می تواند همچنان پذیرش غیر مشروط گرفته ولی باید یک ترم زبان بگذراند. در صورتی که متقاضی دارای هیچ گونه مدرک زبان نباشد، بایستی پذیرش مشروط گرفته و ابتدا دوره های زبان دانشگاه را طی نماید. طول دوره زبان بستگی به سطح زبان متقاضی داشته و ممکن است بین یک تا دو ترم تحصیلی طول بکشد.

کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا

به دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا با معدل بالا در دوره لیسانس تحت شرایطی که به ندرت اتفاق می افتد کمک هزینه و بورسیه تحصیلی در سال پرداخت می گردد. همچنین دانشجویان واجد شرایط می توانند برای دریافت بورسیه های خارج از دانشگاه اقدام نمایند. هزینه تحصیل در دوره لیسانس در دانشگاه های آمریکا بین۲۰ هزار دلار تا ۶۰ هزار دلار در سال است که بستگی به شهرمحل تحصیل و دانشگاه مورد نظردارد.

دوره های دوساله تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا

بیش از هزاران کالج در آمریکا وجود دارند که دوره های دوساله دارند.دانشجویان میتوانند دوره های دوساله ای که معادل کاردانی در ایران هست را بگذرانند که شامل دو سال تحصيل بعد از ديپلم دبيرستان از كالج هاي دو ساله يا پس از گذراندن دو سال تحصيل از يك دوره چهار ساله دانشگاهي است . در تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا برای دریافت شما باید ۶۰ ساعت کلاسی دوره بگذرانید، که به طوری عموما دوسال به طول می انجامد. در دوره ی کاردانی بنابراین که شما در رشته ی علوم تجربی تحصیل میکنید یا علوم انسانی و یا هنر تفاوت هایی دیده می شود  و به شکلی طراحی شده که دانشجویان را برای انتقال دادن به دوره های چهارساله آماده میسازد.

در خصوص تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا شایان ذکر است که شما عزیزان اگر خواهان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می باشید و می خواهید که از چگونگی اخذ پذیرش از آمریکا و  شرایط تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا آگاه شوید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا با کارشناسان و حقوقدانان این موسسه مشاوره رایگان اخذ نمایید .

دوره های چهار ساله تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا

بیشتر از ۲۰۰۰ دانشگاه دوره های چهار ساله لیسانس را ارائه می نمایند. مدرک کالج  و لیسانس عموما چهار ساله و متشکل ازکلاسهای  ۱۲۸-۱۲۰ ساعته هستند.

در نهایت در خصوص  تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا باید یک سری مسائلی که معمولا در پروسه اخذ روادید کشور آمریکا وجود دارد را بطور کامل شرح دهیم بدین صورت که اکنون اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای آمریکا در مقطع لیسانس شاید برای موسسات اعزام دانشجو و دفاتر حقوقی کار بسیار دشواری نباشد در واقع بخش اعظم کار در مورد ویزای تحصیلی آمریکا میباشد که موسسات اعزام دانشجو را دفاتر حقوقی متمایز میکند زیرا با توجه به شرایط فعلی سفارت آمریکا ویزای آمریکا شاید برای هموطنان ایرانی درصد ریسک بسیار بالایی را داشته باشد پس بهتر است در  زمینه مهاجرت تحصیلی به آمریکا و تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا بسیار با احتیاط قدم برداشت.

در واقع بد نیست در اینجا در خصوص  تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا یک مقایسه اجمالی در این زمینه داشته باشیم، ما زمانی که کشور آمریکا را با کشورهای هم ترازش مقایسه میکنیم میبینیم که با همین هزینه ای که در دانشگاههای آمریکا هست بلکه با هزینه ای حتی کم تر از این در کشور انگلستان میتوان تحصیل کرد زیرا هم رتبه دانشگاه در هردو کشور یکسان است و هم اینکه هزینه تحصیل در انگلستان تقریبا از آمریکا کم تر میباشد و در نهایت شانس بسیار بالای ویزای انگلستان این کشور را نه تنها از آمریکا بلکه از تمام کشورهای دنیا متمایز میکند شما میتوانید در بخش ویزای تحصیلی انگلستان توضیحات کامل تری را در این زمینه بدست آورید .

موسسه حقوقی ملک پور در پایان این مقاله و در خصوص تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا و مهاجرت تحصیلی به آمریکا و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و مراحل اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا بیان م نماید که شرایط تحصیل در آمریکا در مقاطع مختلف اکنون با سختی ها و پیچیدگی های فراوانی مواجه است . و افرادی که می خواهند تحصیل در آمریکا و به ویژه تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا داشته باشند ممکن است که به نتیجه مثبت نرسند . سوال این است که آیا تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا می تواند به اخذ اقامت تحصیلی آمریکا برسد یا خیر . با توجه به تقاضای بالای افراد برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا برای آگاهی افراد در خصوص تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص مهاجرت به آمریکا و هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا و تحصیل در دانشگاههای آمریکا و در نهایت اخذ اقامت آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا به شما عزیزان می باشد .

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (9 نظرات, میانگین: 4٫56 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر مدرک زبان با نمره بالا داشته باشید بله میشه پذیرش گرفت.لطفا در ابتدا دانشگاه مدنظرتون رو تعیین کنید و اطلاعات رو از بخش ادمیشن برداشت کنید و سپس اقدام به اپلای کنید.

   پاسخ
 1. مریم علیدادی گفته:

  سلام من مریم هستم ۱۸ سالمه رشته تجربی میخونم . میخوام پزشکی بخونم ایا من میتونم اقامت امریکا بگیرم ؟! ولی فک نمیکنم بتونم سالی اونقدر هزینه کنم ایا راهی هست ؟! میشع راهنمایی کنین ؟مرسی

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای اینکه پروسه مهاجرت شما کم هزینه باشد باید از بورسیه های تحصیلی استفاده کنید که شرایط خاص مربوط به خود را دارد. شما می توانید برای کشورهای دیگر مانند چک برای پزشکی اقدام کنید که هزینه کمتری دارند.

   پاسخ
 2. رضا گفته:

  با سلام
  من معدل دیپلم ریاضی ۱۷
  نمره تافل ۹۲
  معدل لیسانس مهندسی عمرانم از دانشگاه شهید چمران اهداز ۱۲ و نیمه
  آیا امیدی داشته باشم،

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام دوست گرامی
   در حال حاضر مهاجرت به آمریکا دشواری هایی را دارد.
   شرایط شما نیز باید بیشتر بررسی شود.برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. محبوب ملک گفته:

  سلام محبوب استم فارغ صنف ۱۲ ازیکی از مکاتب دولتی شهر کابل و فعلآ محصل رشته اقتصاد هستم و شخصاً پول شخصی ندارم که تحصیل خوده در خارج از کشور ادامه بدهم اما میخام که در بورسیه های شما شامل شوم به کشور امریکا تاکه ادامه تحصیل کنم .
  اگر راهنمایی کنید ممنون میشم .

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد اما در مورد اخذ بورس تحصیلی باید بتوانید مدرک زبان و معدل بالا داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. امیر درخشان گفته:

  سلام بنده دارم برا کنکور هنر سال ۹۷ می خونم و تمام سعی و تلاشم بر این است که رتبه ۱ تا ۳ بشم .
  الان ۱۸ سالمه و دیپلم ریاضی دارم و معدلم ۱۶/۷۰ هستش .
  قصد دارم در دانشگاه رشته سینما بخونم سوالم آینه که آیا امکانش هست بنده برا لیسانس در رشته سینما بورسیه بگیرم برای آمریکا ؟
  البته زبان هم دارم پیش می برم
  اگر راهنمایی کنید ممنون میشم .

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان اخذ بورسیه وجود دارد اما برای مقطع لیسانس شرایط اخذ بورسیه به سختی انجام می شود و باید شرایط اخذ بورس را داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 5. فرشته Freshta ibrahimi گفته:

  فرشته ابراهیمی هشتم فارغ صنف ۱۲ از مکتب دولتی کابل هستم و شخصا پول شخصی ندارم که تحصیل خوده ادامه بدهم هما میخام که در بورس های شما شامل شوم به کشور امریکا تاکه ادامه تحصیل کنم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز باید اطلاعات خود را بفرمایید تا امکان مشاوره وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید

   پاسخ