تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ و بررسی آن

 • تحصیل در نروژ و شرایط عمومی
 • تحصیل در نروژ در مقطع ابتدایی
 • تحصیل در نروژ در مقطع دبیرستان
 • تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس
 • تحصیل در نروژ در مقطع فوق لیسانس
 • تحصیل در نروژ در مقطع دکترا
 • تحصیل در نروژ از طریق بورس تحصیلی
 • تحصیل در نروژ و دانشگاه های برتر نروژ
 • تحصیل در نروژ و هزینه های تحصیلی نروژ
 • تحصیل در نروژ و ویزای تحصیلی نروژ

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

تحصیل در نروژ و شرایط عمومی

تحصیل در نروژ ، مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل و شرایط اخذ ویزای تحصیلی نروژ در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. تحصیل در نروژ دارای نکات بسیار مهمی است که با توجه به درخواست های فراوان شما اساسی ترین جوانب اقامت تحصیلی نروژ تحت راهنمایی های وکیل مهاجرت مجرب برای شما عزیزان ارائه شده است. با بیش از ۱۵،۰۰۰ تبعه خارجی که در دانشگاه های نروژ ثبت نام کرده اند، تنوع را می توان یکی از نقاط قوت سیستم آموزش عالی نروژ و تحصیل در نروژ دانست. نروژ به عنوان یکی از کشورهای در حال پیشرفت تلاش می کند تا بهترین شرایط را برای تحصیلان خارجیان در دانشگاه های خود فراهم کند.

برای تحصیل در نروژ سه موسسه آموزش عالی در نظر گرفته شده است. دانشگاه ها ، کالج های دانشگاهی و کالج های دانشگاهی ویژه از این قبیل هستند. برای مهاجرت تحصیلی به نروژ دانشگاه های خصوصی نیز وجود دارد. نروژ با جمعیت ۵ میلیون و سیصد هزار نفری شرایط تحصیل مناسبی را برای متقاضیان فراهم کرده است. این کشور حوزه اسکاندویناوی با تاریخی برگرفته از فرهنگ وایکنیگ ها می تواند مقصد جذابی برای تحصیل باشد. با ما همراه باشید تا جوانب مختلف مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل را بررسی کنیم. مشاوران موسسه حقوقی ملک پور آمادگی دارند که به تمامی سوالات شما در مورد اقامت تحصیلی نروژ به صورت رایگان پاسخ دهند.

مقاله مرتبط

تحصیل رایگان در نروژ

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در نروژ

تحصیل در نروژ در مقطع ابتدایی

تحصیلات ابتدایی در کشور نروژ

آموزش‌ رسمي‌ و الزامی كشور نروژ برای کودکان از ۶ سالگي‌ شروع مي‌شود و مدت ۱۰ سال‌ به طول‌ مي‌ انجامد و از ۳ مرحله تشکیل می شود:

 • ابتدایی، کلاس های اول تا چهارم (۶ تا ۱۰ سالگی)
 • راهنمایی، کلاس های پنجم تا هفتم (۱۰ تا ۱۳ سالگی)
 • پیش از دبیرستان، کلاس های هشتم تا دهم (۱۳ تا ۱۶ سالگی).

در نروژ، دبستان‌ها و مدارس راهنمایی تحت نظارت شهرداری ها می باشد و دبيرستان‌ها نیز تحت نظارت دولت است. سال تحصیلی در نروژ از آگوست شروع شده و تا اواسط ژوئن ادامه می یابد، سال تحصیلی از دو نیمسال تشکیل شده است که تعطیلات کریسمس از اواسط دسامبر تا اوایل ژانویه در بین آن ها قرار دارد.

موضوعات ارائه شده در دوره های ابتدایی

 • نروژی
 • ریاضیات
 • علوم اجتماعی
 • آموزش مسیحیت، مذهب و اخلاق (CREE)
 • هنر و صنایع دستی
 • علوم طبیعی
 • انگلیسی
 • زبان های خارجی، مطالعات عالی زبان
 • غذا و بهداشت
 • موسیقی
 • تربیت بدنی
 • کار شورای دانشجویی
 • موضوع برنامه اختیاری

تحصیل در نروژ در مقطع دبیرستان

تحصیل در نروژ در مقطع دبیرستان با توجه به اینکه در حدود ۹۰ درصد مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند ، شرایط تحصیل را برای دانش آموزان فراهم می کند. برای تحصیل در نروژ در مقطع دبیرستان از دو طریق می توان اقدام کرد.

 • برنامه های تبادل دانش آموز
 • برنامه های کوتاه مدت تحصیلی

از ۱۶ سالگي‌ دانش‌آموزان‌ وارد دبيرستان‌ مي‌شوند؛ مدت زمان تحصیلات دوره دبیرستان  ۳ سال‌ می باشد، و به  دو صورت می باشد:

 1. عمومی
 2. حرفه ای.

در انتهای دوره‌ ی ۳ ساله‌ تحصيلات‌ دبيرستان، دانش‌آموزان‌ در امتحانات‌ پایانی شرکت مي‌ نمایند كه‌ بدون در نظر گرفتن اینکه دوره عمومی یا  حرفه ای را گذرانده باشند ، آزمونی واحد را پشت سر خواهند گذاشت.

تحصیل در نروژ در مقطع دبیرستان و از طریق برنامه تبادل دانش آموز

تبادل دانش آموز شرایطی را فراهم می آورد که دانش آموزان بتوانند در فرهنگ این کشور رشد کند و زندگی با خانواده های نروژی را تجربه کند. البته دانش آموزان ملزم به زندگی در اسلو نیستند و می توانند در در شهرهای دیگر نیز زندگی کنند.

تحصیل در نروژ در مقطع دبیرستان از طریق دوره های کوتاه مدت

این دوره های تحصیلی معمولا دوره های ارائه شده در تابستان هستند. این دوره ها معمولا دوره های فنی هستند و از شش ماه تا دو سال به طول می انجامند.

تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس

علاقمندان به‌ تحصيلات‌ عالي‌ در کشور نروژ بايد دیپلم دبیرستان (Vitnemål Fra Videregående Skole) را داشته باشند. علاقمندانی که حداقل‌ ۲۳ سال‌ سن‌ و ۵ سال‌ تجربه‌ كاري‌ و تحصیلی داشته و ۶ درس اصلی زبان نروژی، زبان انگلیسی، تعلیمات مدنی، تاریخ مدرن، علوم طبیعی و ریاضیات را گذرانده باشند، مي‌توانند بدون‌ دیپلم دبيرستان، وارد مراكز آموزش‌ عالي‌ شوند.
دانشجويان‌ خارجي‌ جهت ورود به‌ مراكز آموزش‌ عالي‌ باید دیپلمی هم ارزش دیپلم دبیرستان نروژ داشته باشند که معمولاً علاوه بر دیپلم دوازه ساله باید یک سال در دانشگاه تحصیل کرده باشند، علاوه بر این، مسلط بودن به زبان نروژی (اخذ حداقل نمره ۳) و انگلیسی (نمره تافل ۵۰۰ و IELTS 6 ضروری است.)

دوره های لیسانس در نروژ معمولا سه سال به طول می انجامند و در اکثر رشته ها ارائه می شوند. روش های تدریس شامل سخنرانی ، سمینار و پروژه هستند. امتحان های نهایی می تواند به صورت کتبی و شفاهی باشد و نمره نیز ازا A تا F در نظر گرفته می شود. برای ورود به دوره ای کارشناسی حداقل مدرکی که شما نیاز داریم گواهی قبولی در دبیرستان می باشد.

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد تحصیل در نروژ به صورت رایگان

مقاله مرتبط

مهاجرت تحصیلی به نروژ

تحصیل در نروژ در مقطع فوق لیسانس

یکی از مهمترین نکات در مورد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ، رویکرد استقبال از دانشجویان خارج از کشور است. تمامی دوره های کارشناسی ارشد در نروژ رایگان بوده و بیشتر آن ها به زبان انگلیسی می باشد. تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در نروژ رایگان می باشد و مدت زمان دوره کارشناسی ارشد دو سال می باشد  و دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می شود.

البته باید دقت نمود که رایگان بودن دانشگاه های این کشور، به این مفهوم نیست که تحصیل در این کشور ارزان تمام می شود، بدین جهت که کشور نروژ یکی از گران ترین کشورهای اروپایی است و به عنوان مثال، هزینه زندگی در اسلو در بسیاری از موارد به ماهانه فراتر از دو هزار یورو می رسد.

اطلاعات مربوط به تحصیل در نروژ در مقطع فوق لیسانس به صورت خلاصه در جدول زیر ارائه شده است.

تعداد دانشگاه ها ۴۰
قدیمی ترین دانشگاه دانشگاه اسلو ( ۱۸۱۱)
تعداد دانشجویان بین المللی ۱۰۸۸۰
طول دوره دو سال
هزینه درخواست و شهریه بدون هزینه
ترم های تحصیلی آگوست و ژوئن

اقدام برای پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد در نروژ نیازمند مدرک لیسانس در رشته مرتبط می باشد. تحصیل در نروژ نیازمند اجازه اقامت در این کشور می باشد که مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در ادامه برای شما ارائه می شود. برای اتمام دوره های ارشد در نروژ باید در انتها پایان نامه انجام شده باشد.

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد تحصیل فوق لیسانس در نروژ و سوئد

مقاله مرتبط

تحصیل در دانشگاه های نروژ

تحصیل در نروژ در مقطع دکترا

تحصیل در نروژ در دوره های دکترا در نروژ معمولا سه سال به طول می انجامند و با دفاع از رساله دکترا به پایان می رسند. در بعضی از موارد دانشجویان دوره های آکادمیک و تئوری را پیگیری می کنند که در این صورت دوره های دکترا در نروژ یک سال افزایش می یابد. برای تحصیل دکترا در نروژ مهمترین نکته پیدا کردن سوپروایزر مناسب می باشد. رساله باید توسط سه استاد که یکی از آن ها در خارج از دانشگاه مقصد است باید تایید شود. معمولا دفاع از پایان نامه به صورت سخنرانی است . برای تحصیل در نروژ در مقطع دکترا شخص باید مدرک فوق لیسانس یا مدرک حرفه ای داشته باشد. همچنین تحصیل دکترا در نروژ با پرداخت حقوق همراه است.

اطلاعات تحصیل در نروژ در مقطع دکترا به صورت خلاصه در جدول زیر ارائه شده است.

دانشگاه ها ۲۴
جوایز نوبل ۱۳
قدیمی ترین دانشگاه  دانشگاه اسلو ( ۱۸۱۱ )
تعداد دانشجویان بین المللی ۱۰۸۸۰
طول دوره ۳ الی ۴ سال
شهریه رایگان
ترم تحصیلی آگوست و ژوئن

تحصیل در نروژ در مقطع دکترا معمولا به این صورت است که در ابتدا متقاضی با شرایط تئوری رشته تخصصی خود آشنا می شود و در ادامه به تحقیق و جمع آوری اطلاعات در این باره می پردازد و سپس اطلاعات به دست آمده را در قالب یک رساله نگارش می کند. دقت داشته باشید که در تمام طول پروسه شخصی به عنوان سوپروایزر یا استاد راهنما در کنار دانشجو است و او را راهنمایی می کند.

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد پذیرش دکترا در نروژ

مقاله مرتبط

تحصیل دکترا در نروژ

تحصیل در نروژ از طریق بورس تحصیلی

بیشتر موسسات آموزشی نروژ با موسسات آموزشی عالی خارجی قراردادهای را منعقد کرده اند. این توافق ها معمولا برای تبادل دانشجویان ، معلمان و محققان است. از این روی برنامه های دولتی متعددی برای حمایت از دانشجویان بین الملی وجود دارد. شرایط هر موسسه و دانشگاه برای اعطای بورس تحصیلی متفاوت است اما مهمترین نکته داشتن رزومه علمی پژوهشی مناسب است. مقالات بین المللی ، اختراعات ، سخنرانی ها و مدارک بین المللی تا حد زیادی شما را برای تحصیل در نروژ از طریق بورسیه تحصیلی یاری خواهد کرد.

در ادامه برخی از مهمترین بورس های تحصیلی نروژ را به صورت تیتروار برای شما بیان می کنیم و شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد آن ها به مقالات تخصصی ارائه شده بر روی وبسایت های ملک پور مراجعه کنید.

 • علم بدون مرز : این بورسیه برای دانشجویان برزیلی است که قصد داره در دوره های حداکثر یکساله در نروژ ثبت نام کنند.
 • گرنت های ترمی : این بورس ها معمولا به صورت یک الی سه ماهه هستند و برخی هزینه های سکونت ، حمل و نقل و هزینه های جانبی را پوشش می دهند.
 • برنامه اراسموس Erasmus : این بورس های برای تبادل دانش آموزان در اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا است و معمولا سه الی ۱۲ ماه به طول می انجامد.
 • برنامه های اراسموس مندس  Erasmus Mundus : بورسیه تحصیلی برای شرکت در دوره های خاص کارشناسی ارشد اراسموس مندس
 • آموزش عالی نردپلاس Nordplus Higher Education : برنامه های تبادل دانشجو بیان دانشگاه های حوزه شمال اروپا و دریای بالتیک

چگونگی ارزشيابي‌ مدارك‌ تحصيلي‌

 •  ‌‌مدرك‌ Høgskolekandidat و كليه‌ مدارك‌ ۲ يا ۳ سال‌ تحصيل‌ و همچنين‌ تحصيلات‌ نيمه‌ تمام‌ معادل‌ حداقل‌ ۷۰ واحد دانشگاهی ایران به مأخذ”كاردانی” ارزشيابي‌ مي‌شود.
 •  مدارک Bachelor و Candidatus/ Candidata magisterii) Cand. Mag) به مأخذ “كارشناسي” ارزشيابي‌ مي‌شود.
 •  مدرک Master به مأخذ “کارشناسی ارشد” ارزشیابی می شود.
 •  مدرک Philosophiae Doctor ، “دكترا” ارزشيابي‌ مي‌شود.

می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در کشور نروژ و اعزام دانشجو به کشور نروژ با تلفن های موسسه ملک پور تماس حاصل نمائید واز مشاوره تلفنی تخصصی و رایگان بهره مند شوید.

مقاله مرتبط

اقامت نروژ

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در نروژ و اتریش

تحصیل در نروژ و دانشگاه های برتر نروژ

یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل باید در نظر داشت این موضوع است که بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در نروژ کدام دانشگاه هستند. هر ساله موسسه ها و نهادهای بین المللی زیادی اقدام به رده بندی دانشگاه ها می کنند . این رده بندی ها معمولا بر اساس تولیدات علمی ، ارتباط با صنعت و امکانات می باشد. در ادامه لیست ۵ دانشگاه برتر نروژ را در سال ۲۰۱۹ برای شما بیان می کنیم. این رده بندی ها شامل توسط THE ، QS و ARWU ارائه شده اند.

دانشگاه ها  THE 2019 QS 2019 ARWU 2018
University of Oslo ۱۲۱ ۱۳۵ ۶۲
University of Oslo ۱۹۷ ۱۷۱ ۲۰۱-۳۰۰
Norwegian University of Science and Technology ۳۵۱-۴۰۰ ۳۶۳ ۱۰۱-۱۵۰
UiT The Arctic University of Norway ۴۰۱-۵۰۰ ۳۶۹
Norwegian University of Life Sciences ۵۰۱-۶۰۰

همانطور که قبلا نیز اشاره شد نروژ دارای سه نوع دانشگاه می باشد که در ادامه لیست بعضی از آن ها را برای شما ارائه کرده ایم.

لیست دانشگاه های نروژ

 • Norwegian University of Science and Technology
 • Norwegian University of Life Sciences
 • University of Agder
 • University of Bergen
 • University of Nordland
 • University of Oslo
 • University of Stavanger
 • University of Tromsø.

لیست دانشگاه – کالج های نروژ

 • Inland Norway University of Applied Sciences
 • Saami University College
 • Oslo and Akershus University College of Applied Sciences
 • Oslo National Academy of the Arts
 • Østfold University College
 • University College of Southeast Norway
 • Volda University College
 • Western Norway University of Applied Sciences

لیست دانشگاه – کالج های ویژه نروژ

 • Bergen Norwegian School of Economics and Business Administration
 • Molde University College
 • Norwegian School of Sports Sciences
 • Oslo Norwegian State Academy of Music
 • The Oslo School of Architecture and Design

تحصیل در نروژ و هزینه های تحصیل در این کشور

بیشتر دانشگاه ها و موسسات آموزشی در نروژ معمولا توسط وزارت علوم این کشور حمایت می شوند و این بدان معنی است که برای تحصیل در آن ها نیازی به پرداخت شهریه نیست. اما همانند سایر کشورها برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی باید هزینه های پراخت شود و برای پرداخت شهریه بین دانشجو بین المللی و نروژی تفاوتی نیست. در نظر داشته باشید که درست است که اکثر دانشگاه های نروژ رایگان هستند اما دانشجو به صورت ترمی هزینه های ناچیزی  را بابت ثب نام ف امتحانات سفر ارزان ، بیمه و دیگر تسهیلات پرداخت می کند. معمولا این هزینه ۳۰۰ تا ۶۰۰ کرون نروژ می باشد که برابر با ۲۸ الی ۵۶ یورو در هر نیمسال می باشد.

در نظر داشته باشید که هزینه های زندگی در نروژ به نسبت سایر کشورهای اروپایی بسیار بالا می باشد.

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در نروژ و اتریش

مقاله مرتبط

هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ

تحصیل در نروژ و ویزای تحصیلی نروژ

دانش آموزان متقاضی تحصیل در نروژ از کشورهای ایسلند ، دانمارک ، سوئد و فنلاند نیازی به ویزای تحصیلی ندارند. با این وجود اگر شما قصد تحصیل در نروژ برای مدت بیشتر از شش ماه را دارید باید در اداره مالیات اطلاعات خود را ثبت کرده و ورود به نروژ را اطلاع دهید.

متقاضیان از اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا و منطقه تجارت آزاد اروپا می تواند برای مدت ۹۰ روز در نروژ بدون اجازه اقامت حضور داشته باشند.

اگر شما متعلق به هیچ کدام از دو منطقه بالا نیستید و قصد تحصیل در نروژ برای بیشتر از سه ماه را دارید باید برای ویزای دانش آموزی اقدام کنید. در ادامه مدارک مورد نیاز برای اخذ اجازه تحصیل و ویزای تحصیلی نروژ را بررسی می کنیم.

 1. پاسپورت
 • اصل پاسپورت و کپی از صفحه اطلاعات
 • امضا شده
 • صادر شده در ده سال اخیر
 • معتبر تا سه ماه بعد از اقامت در نروژ
 • حداقل ۲ صفحه خالی برای ویزا

۲٫ فرم درخواست ویزای نروژ

 • تکمیل فرم درخواست به صورت آنلاین
 • ساخت پروفایل و ثبت نام
 • رسید پرداخت

۳٫ عکس موردنیاز

 • یک قطعه عکس ۲*۲ پاسپورتی با زمینه سفید

۴٫ نامه پذیرش

۵٫ اثبات وضعیت اقامت 

 • نامه یا مدرکی که نشان دهد وضعیت اقامت شما در نروژ مشخص است. اجاره نامه و …

۶٫ اثبات دارایی کافی

 • ۱۰۰۹۲۰ کرون برای هر سال
 • نامه نشان دهنده وام از یک موسسه معتبر در نروژ
 • تمکن مالی در یکی از بانک های نروژ
 • قرارداد کاری با جزئیات

۷٫ دستورالعمل ویژه

 • فرم انگشت نگاری برای درخواست ویزا
اشکالات شرایط اخیر در مهاجرت تحصیلی به نروژ
راه های مهاجرت به نروژ
شرایط کار دانشجویی در نروژ
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ
تحصیل در نروژ و سخن آخر

در این مقاله سعی شد بحث تحصیل در نروژ به صورت کلی و با جزئیات کامل برای شما بیان شود. همانطور که مشاهده کردید تحصیل در نروژ رایگان است اما در طرف مقابل هزینه های زندگی در این کشور بالا بوده و مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل نیازمند مشورت با وکیل با تجربه است. شما عزیزان می توانید با مشاوران موسسه ملک پور در ایران و یا در خارج از کشور تماس گرفته و در باب اقامت تحصیلی در نروژ اطلاعات رایگان کسب کنید. نروژ شرایط تحصیل را برای تمام رده های سنی فراهم کرده است و تحصیل رایگان در این کشور باعث شده است متقاضیان زیادی از سراسر جهان قصد مهاجرت به نروژ را داشته باشند، از این روی مهمترین نکته برای تحصیل در نروژ آگاهی کامل از جزئیات آن است. شما می توانید در بخش پرسش و پاسخ همگانی سوالات خود و همچنین تجربیات ارزشمند خود را در باب مهاجرت تحصیلی به نروژ بیان کنید تا سایر هموطنان نیز از آن بهره ببرند. امیدوار است که از نوشتار تحصیل در نروژ نهایت استفاده را کرده باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 پاسخ
 1. Mahbob گفته:

  سلام من ۲۹ سالمه فارغ تحصیل بهداشت عمومی از دانشگاه علوم پزشکی دوره روزانه با معدل ۱۷
  دارای ۵ سال سابقه کار
  می خواستم شانسم رو در خصوص اپلای دندانپزشکی رایگان در نروژ بدونم
  اگر مطمئن باشم در این باره برای گرفتن مدرک ایلتس اقدام میکنم
  ممنون میشم پاسختون رو در این باره بدونم

  پاسخ
 2. میثم گفته:

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم و البته دوره پیش دانشگاهی روهم گذروندم اما سابقه تحصیلدردانشگاه روندارم
  می خواستم بپرسم آیا من می تونم پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه های نروژ رو دریافت کنم
  لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
 3. فروزان گفته:

  سلام
  من میخواهم برای تحصیل در دوره فوق لیسانس در کشور نروژ اقدام کنم. میخواستم بدانم اگر من ویزای تحصیلی بگیرم می توانم همسر را نیز با خودم ببرم ؟؟ و آیا همسرم آنجا اجازه کار خواهد داشت ؟ و آیا همسرم برای گرفتن ویزا نیاز به امتحان آیلتس دارد یا خیر ؟
  با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. هادی مرادی گفته:

  با سلام
  من دانشجوی سال ۴ پزشکی در کشور بلاروس هستم،میخواستم‌ بدونم که امکان گرفتن انتقالی به نروژ امکان پذیر هست یا نه؟
  با تشکر

  پاسخ
 5. پریا گفته:

  سلامـ خسته نباشینـ.من دیپلم ۱۹.۵ تجربی دارم و میخواستمـ ببینمـ که نمیتونمـ بدون اینکه وارد دانشگاه ایران بشم ؛ در کالج های نروژ ادامه تحصیل بدم؟!

  پاسخ
 6. بهار گفته:

  با سلام
  من ۲۷ ساله هستم و کارشناسی اکتشاف معدن با معدل ۱۷٫۵ دارم الیته از دانشگاه غیر انتفاعی و کارشناسی ارشد نانو مواد با معدل ۱۶٫۶۰ در دانشگاه سراسری نسبتا سطح بالا خوندم. یک مقاله isi هم دارم در حال گذروندن دوره ایلس هم هستم
  به نظر شما من در رشته معدن یا مهندسی نفت میتونم در نروژ ادامه تحصیل بدم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان پذیر است اما باید شرایط شما کاملا بررسی گردد که می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 7. فرشاد گفته:

  با سلام
  من معدل کارشناسی مکانیکم ۱۴/۲۰ هست و ایلتس ۷ دارم و دوره های تخصصی سالیدورکس- اباکس- کامسول- متلب- فلوئنت- ففورترن رو با نمرات ۸۵-۱۰۰ دارم. ۲ مقاله ای اس ای هم دارم. میخواستم ببینم امکان گرفتن پذیرش از یک دانشگاه متوسط در نروژ بدون فاند و بدون امکانات خوابگاهی رو دارم؟ هر گرایشی از مکانیک باشه، مشکلی ندارم!

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   شرایط اولیه شما مناسب به نظر می آید . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا شرایط را یک بار برای شما مرور نمایند . با تشکر از پیام شما

   پاسخ
 8. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و خسته نباشيد خدمت استاد عزيز و تشكر بابت پاسخ دهي به سوالات احسان هستم از ايران و سوالم اينه كه من ليسانس مهندسي نفت دارم و قصد ادامه تحصيل در نروژ را دارم اينجا به همكاران مستقل شما مراجعه كردم و جواب درستي بهم ندادن با توجه به اين كه شما استاد عزيز در سايت فرموديد مجوز ادامه تحصيل ايرانيان در نروژ لغو شده ميخواستم بدونم در حال حاضر امكان تحصيل در رشته نفت وجود دارد بنده هفت سال هم تجربه كار در پالايشگاه را دارم اگر امكان داره در مورد رشته هايي كه در مقطع فوق ليسانس به زبان نروژي تحصيل ميشه و در ابتدا يكسال اموزش زبان نروژي داره هم بفرماييد من هميشه فايل هاي شما رو گوش ميكنم و هرروز سر نماز براتون دعا ميكنم كه خداوند هميشه حافظ و نگهدار انسانهاي شريفي مثل شما باشه استاد عزيز چند بار با دفتر وين تماس گرفتم ولي سعادت صحبت با شما رو نداشتم با تشكر از شما

  پاسخ
 9. سهیلا گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  من دارای مدرک ارشد فناوری اطلاعات و ۱۰ سال سابقه کار با بیمه تامین اجتماعی هستم و در حال گرفتن مدرک زبان ایلتس هستم و خیلی علاقمند هستم در مقطع دکترا در نروژ یا سوئیس یا فنالاند از امکانات رایگان دانشگاهها استفاده کنم لطفا من را راهنمایی کنید آیا بنده شرایط لازم دارم و می توانم از تحصیل رایگان این دانشگاهها استفاده کنم ؟؟؟ با تشکر

  پاسخ
 10. pourya.rashidi گفته:

  با سلام توی توضیحاتی که خوندم نوشتید که تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در نروژ رایگان می باشد میشه در این مورد یه کم بیشتر توضیح بدید شرایط خاصی داره (شرط معدل یا چیزی مثل این
  )

  پاسخ
 11. علی گفته:

  سلام ببخشید من یه نوجوون ۱۵ساله ام و کلاس نهم ام.معدلم بالای ۱۹ه.از نظر زبان،کلاس می رم و کتاب Four Corners3را میخونم.آرزو دارم که برای دبیرستان به یک کشور دیگه مثل نروژ برای تحصیل و اقامت مهاجرت کنم و دبیرستان و دانشگاه را اونجا برم به نظر شما این امر امکان پذیره؟اگه بخوام برم باید اسپانسر پیدا کنم؟

  پاسخ
  • سمیرا میرزاقایی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   برای گذراندن دوره دبیرستان در هر یک از کشورهای اروپایی می بایست به زبان کشور مقصد مسلط باشید و اکثر دبیرستانها و مدارس دولتی بر خلاف دانشگاه به زبان آن کشور فعالیت دارند. اگر قصد دارید دوره دبیرستان را در کالج های معتبر به زبان انگلیسی بگذرانید می توانید در کشورهایی همچون کانادا، امریکا و استرالیا همچنین مالزی پذیرش بگیرید
   جهت کسب اطلاعات کامل از شرایط تحصیل در این کشورها می توانید با شماره تلفن های موسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
 12. علی گفته:

  با سلام. این درسته که می گن برای رشته های حساس پذیرش نمی دن یا اگر هم بدن دانشجویان در معرض خطر اند و هر لحظه ممکنه اخراج بشن (مثل اتفاقایی که برای دانشجویان ایرانی در نروژ و فنلاند چند وقت پیش افتاد)؟ اصلا منظور از رشته های حساس چیست؟

  پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   احتراما باید به استحضار شریفتان برسانیم که فی الواقع رشته های حساس وجود ندارد با توجه به اتفاقات گذشته شرایط پذیرش برای ایرانیان نسبت به گذشته سخت تر شده است و رشته ی خاصی مد نطر نیست برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان داشته باشید.
   موفق و پیروز باشید
   شماره تماس :
   ۸۸۰۸۸۶۱۴
   ۸۸۰۸۷۷۲۳

   پاسخ