تحصیل در نیوزلند و بررسی آن

تحصیل در نیوزلند
 • تحصیل در نیوزلند و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در نیوزلند در مدارس آن
 • تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در نیوزلند در مقطع دکتری
 • تحصیل در نیوزلند به همراه بورس تحصیل و زندگی در نیوزلند
 • تحصیل در نیوزلند و کار دانشجویی
 • تحصیل در نیوزلند و معرفی دانشگاه های برتر نیوزلند
 • تحصیل در نیوزلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند
 • تحصیل در نیوزلند و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در نیوزلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در نیوزلند و مقدمه ای بر آن

تحصیل در نیوزلند ، شرایط تحصیل در نیوزلند و اخذ اقامت نیوزلند از طریق تحصیل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. چرا تحصیل در نیوزلند؟ ویزای تحصیلی نیوزلند چه شرایطی دارد؟ تحصیل در نیوزلند برای چه کسانی مناسب است؟ سعی ما بر این است تا به این سوالات پاسخ داده و به صورت ساده و خلاصه کلیه شرایط تحصیل در نیوزلند ، از مقطع ابتدایی تا دکترا بررسی نموده و نکات کلیدی در خصوص تحصیل درکشور نیوزلند را بیان نماییم. شما می توانید در خصوص تحصیل در نیوزلند با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب این موسسه  شما عزیزان را یاری نمایند. تحصیل در کشور نیوزلند شرایط و نکاتی دارد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

دانشگاه های نیوزلند

تحصیل در نیوزلند و شرایط عمومی آن

تحصیل در نیوزلند و یکی از دلایل علاقه مندی تحصیل در نیوزلند، دانشگاه های معتبر و رتبه علمی بالا آن می باشد. نیوزلند دارای هشت دانشگاه است که طیف وسیعی برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های تخصصی مانند پزشکی، کشاورزی، مهندسی و… ارائه می دهد. همچنین نیوزلند دارای ۱۸ موسسه فناوری و تکنولوژی است که از دوره های مقدماتی تا دوره های پیشرفته تحصیلی مانند مقطع PHD ارائه می دهد. سال تحصیلی از ماه مارس تا نوامبر می باشد.

نیوزلند کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام و نزدیک ترین همسایه آن استرالیا است. جمعیت نیوزلند در سال ۲۰۱۹ بر اساس اخرین آمار ۴٫۷۷۵٫۶۳۷ می باشد و جمعیت آن ۰٫۰۶% از کل جمعیت جهان است. رشد جمعیت نیوزلند را از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ در نمودار زیر مشاهده می فرمایید:

نمودار رشد جمعیت نیوزلند

تحصیل در نیوزلند در مدارس آن

تحصیل در مدارس نیوزلند

تحصیل در مدارس نیوزلند و سیستم آموزشی آن به این صورت است که همه کودکان از سن ۶ تا سن ۱۶ سالگی بایستی در مدرسه تحصیل داشته باشند. طول دوره مقدماتی تحصیلی در نیوزلند ۱۳ سال می باشد که سال های اول تا ششم تحصیل مربوط به دوره ابتدایی و سال هفتم تا هشتم تحصیل مربوط به دوره متوسط است. پس از اتمام دوره متوسط دانش آموز می تواند جهت تکمیل تحصیل خود به دبیرستان ورود داشته باشد، که این دوره  بین سال های نهم تا سیزده ام تحصیل می باشد.

انواع مدارس در نیوزلند
 • مدارس دولتی در نیوزلند( مدارس متعلق به دولت است و منابع مالی آن توسط دولت تامین می شود)

  اکثر دانش آموزان در نیوزلند در مدارس دولتی تحصیل می کنند و آموزش تا سن ۱۹ سالگی رایگان است. این مدارس برای دانش آموزانی که ساکن و شهروند نیوزلند هستند و دانش آموزانی که اقامت دائم این کشور را دارند، می باشد. همچنین شهروندان جزایر کوک و نیوئه ها که ویزا و اقامت کاری دارند، فرزندان آنها می توانند در مدارس دولتی به تحصیل بپردازند.

 • مدارس خصوصی در نیوزلند( مدارسی که هزینه آن طی یک دوره یک ساله تعیین می شود)

  در این مدارس معمولا ۵% از دانش آموزان به آن مراجعه می کنند، برخی از این مدارس خصوصی به صورت شبانه روزی هستند و دانش آموز طی این دوره در مدارس شبانه روزی اسکان داشته و زندگی می کنند. هزینه این دوره توسط دولت پرداخت نمی شود و فرد بایستی پرداخت کند. حدود این هزینه ۲۰٫۰۰۰ دلار در سال است.

 • مدارس یک پارچه در نیوزلند( مدارس با شخصیت خاص)

  بیش از ۱۰ درصد از دانش آموزان در نیوزلند در این مدارس ثبت نام می کنند. مدارس یک پارچه دولتی با شخصیت خاص و ویژه هستند، این به این معنی است که توسط یک اعتقاد مذهبی خاص مانند کاتولیک اجرا می شود و هزینه آن توسط دولت تامین می شود.

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی برخلاف اکثر کشور ها که چهار ساله است، به صورت سه ساله می باشد، زیرا کلاس های آموزش عمومی بسیار کم می باشد. به همین دلیل یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل شناخته شده است. برای پذیرش از دانشگاه و تحصیل در مقطع کارشناسی در نیوزلند، بایستی پیشنیاز آن، یعنی سوابق تحصیلی ۱۲ ساله مقدماتی، دیپلم و پیش دانشگاهی ارائه شود. زبان تحصیل در نیوزلند انگلیسی می باشد و در مقطع کارشناسی نیازمند آیلتس ۶ می باشد. دانشجویان در مقطع کارشناسی اجازه ده ساعت کار در هفته دارند.

مدارک مورد نیاز تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی:

 • پاسپورت
 • مدرک آیلتس ۶
 • رزومه تحصیلی CV
 • اصل و ترجمه ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزلند شبیه به استرالیا و کشورهای مشابه است همه آنها تحت نظام آموزش عالی انگلیس قرار می گیرد. تحصیلات تکمیلی برای دانشجویانی است که حداقل مدرک کارشناسی را در یک موسسه و دانشگاه معتبر به پایان رسانده اند. برای تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد چند گزینه وجود دارد که به آنها می پردازیم:

گزینه های تحصیلی در مقطع ارشد نیوزلند

مدارک مورد نیاز تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد :

 • اصل و ترجمه پاسپورت
 • مدرک آیلتس ۶٫۵
 • رزومه تحصیلی CV
 • اصل و ترجمه دیپلم ۱۲ ساله و پیش دانشگاهی و لیسانس

*هزینه های تحصیل در نیوزلند بین ۱۴ تا ۱۸ هزار دلار می باشد.

تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا

تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا می تواند برای دانشجویان بین المللی منجر به اخذ اقامت شود. از آن جایی که سیستم آموزشی عالی نیوزلند همانند انگلیس طراحی شده است، مدرک دکترا در دانشگاههای این کشور در جهان از اعتبار بالایی برخوردار است. برای تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا در ابتدا دانشجو بایستی رزومه خود را برای استاد راهنما ارسال کند. در صورت تایید و موافقت استاد می توان از دانشگاههای نیوزلند پذیرش را اخذ نمود. برای مقطع دکترا باید رزومه قوی شامل آیلتس ۷ و مقالات ارائه شود. دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا معمولا به صورت تمام وقت مجوز کار دارند. طول دوره تحصیل دکترا در نیوزلند بین ۳ تا ۵ سال می باشد. توصیه نامه و انگیزه نامه دانشجو برای تحصیل در این مقطع باید ارائه شود. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هرگونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور
مراحل درخواست تحصیل دکترا در نیوزلند

مدارک لازم برای تحصیل در مقطع دکترا در نیوزلند :

 • توصیه نامه استاد
 • اصل و ترجمه پاسپورت
 • مدرک آیلتس ۷
 • رزومه تحصیلی CV
 • اصل و ترجمه دیپلم ۱۲ ساله و پیش دانشگاهی و لیسانس و فوق لیسانس با ترجمه
 • انگیزه نامه

تحصیل در نیوزلند به همراه بورس تحصیلی و زندگی در نیوزلند

بورس تحصیلی در نیوزلند شامل هزینه کامل تحصیل، کمک هزینه زندگی (۴۸۰ دلار در هفته) و حقوق ( ۳۰۰۰ دلار) ، بیمه درمانی و کمک هزینه تحقیق می باشد. به طور کلی چند نوع بورس تحصیل در نیوزلند برای تحصیلات عالی وجود دارد که شامل:

 • بورس تحصیلی دانشگاه کانتربری

  این بورس سالیانه برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارائه می شود و سالیانه بین ۱۰٫۰۰۰ تا ۲۰٫۰۰۰ دلار پرداخت می شود.

 • بورس تحصیلی در دانشگاه اوکلند نیوزلند

  این بورس برای دانشجویان بین المللی کشور های در حال توسعه در نظر گرفته شده است و در زمینه اقتصاد، مدیریت، علم و فناوری می باشد. برای شرکت در این بورس حداقل مدرک لیسانس با رزومه قوی و همچنین حداقل دو سال سابقه کاری می باشد.

 • بورس تحصیلی دانشگاه اوتاگو در مقطع کارشناسی ارشد

  این نوع بورس برای تامین مالی دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده و زمینه علوم بهداشتی، علوم انسانی و بیزنس می باشد و سالیانه مبلغ ۱۳۰۰۰ دلار برای کمک هزینه تحصیل در نظر گرفته شده است.

 • بورس تحصیلی دانشگاه ویکتوریا

  این بورس برای حمایت از تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ویکتوریا می باشد که برای مقطع کارشناسی ارشد به صورت پژوهش و تحقیق تمام وقت در نظر گرفته شده است و سالیانه مبلغ ۱۵۰۰۰ دلار برای این بورس پرداخت می شود.

هزینه های زندگی در نیوزلند

در جدول زیر به برخی از هزینه زندگی در نیوزلند می پردازیم:

جدول هزینه های زندگی در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند و کار دانشجویی

کار دانشجویی در حین تحصیل در نیوزلند می تواند کمکی جهت پوشش هزینه های زندگی دانشجویی در نیوزلند باشد. همچنین آشنا شدن با محیط کار و افراد جدید می تواند در روند اقامت تاثیر گذار باشد. دانشجویان بین المللی در مکان هایی مانند کتابخانه، فروشگاه ها و … می توانند به صورت پاره وقت در نیوزلند کار کنند، برای پیدا کردن کار دانشجویی،  می توان از طریق سازمانی که به پیدا کردن کار دانشجویان کمک می کند،اقدام نمود.

برای مقاطع تحصیلی مختلف، ساعت کاری متفاوت است. به طور مثال برای دوره کارشناسی ۱۰ ساعت و کارشناسی ارشد و دکترا بین ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار کردن دارند، در تابستان بیش از ۴۰ ساعت می توانند در نیوزلند کار کنند.حداقل دستمزد در کشور نیوزلند به ازای یک ساعت کار ۱۶٫۵۰ دلار می باشد.

تحصیل در نیوزلند و معرفی دانشگاه های برتر نیوزلند

دانشگاه های نیوزلند از نظر سطح علمی و تحقیقاتی از کیفیت بالایی برخوردارند و چهار دانشگاه آن جز ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. در ادامه به معرفی این دانشگاه های برتر در نیوزلند می پردازیم :

4 دانشگاه معتبر نیوزلند

دانشگاه های برتر نیوزلند و رتبه بندی آن :

دانشگاه های برتر نیوزلند و رتبه بندی آن

تحصیل در نیوزلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

برای تحصیل در نیوزلند دانشجویان خارجی بایستی در ابتدا ویزای تحصیلی آن را دریافت کنند تا بتوانند به نیوزلند وارد شود. برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند، دانشجو باید نامه پذیرش از دانشگاه را داشته باشد و همراه دیگر مدارک به سفارت ارائه دهد، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند شامل:

 • پاسپورت
 • عکس
 • تکمیل فرم ویزا
 • پذیرش دانشگاه
 • فیش پرداختی شهریه دانشگاه
 • ارائه اجاره نامه یا خوابگاه
 • تمکن مالی

پس از بررسی مدارک توسط سفارت در صورت تایید، برای متقاضی ویزای تحصیلی نیوزلند صادر می شود و جهت تحصیل می توان وارد نیوزلند شده و هر ساله ویزای آن را تمدید کرد.

تحصیل در نیوزلند و موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجویان و فارغ التحصیلان زیادی قصد دارند پس از اتمام تحصیلات برای کار در نیوزلند اقدام کنند. جهت تمدید اقامت نیاز است که فرد بتواند فعالیتی انجام دهد از آن جهت که ویزای تحصیلی آن به ویزای کاری تبدیل شود. دولت نیوزلند این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده است که پس از اتمام دوره تحصیل، به مدت یک سال به دانشجو زمان داده می شود تا بتواند در زمینه مرتبط با رشته تحصیلی خود، کار پیدا کرده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نماید.

 پس از اتمام تحصیل در نیوزلند، در صورت پیدا کردن کار، می توان ویزای سه ساله کاری دریافت نمود. این ویزا به صورت یک سال کار آزاد در نیوزلند و دو سال ویزای کار با قرارداد کارفرما می باشد. هنگامی که ویزای کاری دریافت می شود بایستی شماره مالیاتی (IRD ) را دریافت نمود. این کد و شماره مالیاتی برای درآمد داخلی استفاده می شود و باید به کارفرما ارائه شود.

تحصیل در نیوزلند و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل

پاسپورت

همانطور که گفته شد، دانشجو پس از اتمام تحصیل در نیوزلند ، به مدت یک سال وقت دارد که در این کشور به دنبال کار بگردد. البته شغل آن بایستی در حیطه رشته تحصیلی و مدرک فارغ التحصیلی باشد. پس از پیدا شدن شغل و قرداد کاری منعقد شده شخص می تواند درخواست تمدید ویزا را دهد و ویزای کاری به مدت یک تا سه سال  بسته به سطح تحصیلات صادر شود. بعد از گذشت پنج سال با توجه به سابقه کاری و پرداخت مالیات همچنین سطح زبان، سن و تحصیلات فرد می تواند اقامت دائم نیوزلند را اخذ نماید.

همچنین در سیستم امتیاز بندی کاری نیوزلند که به صورت مستقیم زیر نظر دولت است می توان شرکت داشته باشید و کارت اقامت دائم را از این طریق بدست آورد.  در سیستم امتیاز بندی کاری، برای اخذ اقامت دائم نیاز به کسب ۱۴۰ امتیاز است که این امتیازات شامل سابقه کاری، تحصیلات، اعضای خانواده نزدیک در نیوزلند، سن می باشد. در باب تحصیل در نیوزلند و راه های مهاجرت به نیوزلند و اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آن و همچنین کشور های اروپایی توصیه می شود با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب شما عزیزان به صورت رایگان یاری بفرمایند.

مهاجرت به نیوزلند
کار در نیوزلند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در نیوزلند و سخن پایانی

تحصیل در نیوزلند ، شرایط تحصیل در نیوزلند و اخذ اقامت نیوزلند از طریق تحصیل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. با توجه به اینکه نیوزلند دارای دانشگاه های معتبر و با رنکینگ بالا است دانشجویان تمایل به تحصیل در نیوزلند دارند. همچنین نرخ بیکاری نیوزلند ۴٫۳ درصد می باشد و با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری این فرصت به دانشجو داده می شود که پس از تحصیل به دنبال کار باشند و اقامت دائم را دریافت کنند. لازم به ذکر است که مدت زمانی پس از اخذ اقامت دائم، تحت شرایط خاص، امکان اخذ تابعیت و شهروندی این کشور وجود دارد. امیدواریم این مقاله پاسخ تمام سوالات شما در زمینه تحصیل در نیوزلند را داده باشد، در صورت وجود هرگونه سوال می توانید آن را در قسمت دیدگاه های همین مقاله مطرح کرده تا همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

0 پاسخ