تحصیل در هلند و بررسی کامل شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند ۲۰۲۰

تحصیل در هلند در سال ۲۰۲۰ ، شرایط ، مدارک و مستندات مورد نیاز به جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند و اخذ اقامت و تابعیت هلند از طریق تحصیل در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط و مزایای تحصیل در هلند چیست؟ محدودیت سنی برای تحصیل در هلند چگونه است؟ آیا تجریه تحصیل در هلند موجب اخذ اقامت و تابعیت این کشور می گردد؟ تحصیل در کشور هلند در چه مقاطعی امکان پذیر است؟ آیا امکان کار و تحصیل در هلند به صورت همزمان وجود دارد؟ شرایط تحصیل در مدارس هلند چیست؟ شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی از هلند چیست؟ مهاجرت تحصیلی به هلند و اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل می تواند فرصت مناسبی را برای متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور و كشور اروپایی ایجاد كند تا از امكانات و شرایط زندگی و تحصیل ایده آل در سطح بالا برخوردار باشند. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی هلند و همچنین تحصیل در دانشگاه های هلند و اخذ اقامت تحصیلی هلند مستلزم آگاهی از قوانین و شرایط پیش روی افراد متقاضی تحصیل در هلند می باشد. این نوشتار گردآوری شده است تا به سوالات و ابهامات شما سروران در باب اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل و شرایط دستیابی به ویزای تحصیلی هلند پاسخی درخور داده شود. اگر با مطالعه مقاله ذیل کماکان سوالاتی در این باب برای شما عزیزان وجود داشت می توانید در بخش دیدگاهها و یا پرسش و پاسخ همگانی سوالات خود را مطرح نمایید تا در زمانی کوتاه به سوالات شما پاسخ داده شود. اگر تمایل دارید مقالات متعددی در باب بهترین روش های مهاجرت مطالعه نمایید سایت های موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش را از دست ندهید. همچنین با تماس با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور می توانید به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید و شرایط خود را به صورت دقیق و علمی بررسی نمایید. در ادامه نوشتار در خصوص عناوین ذکر شده در ذیل مطالبی علمی و متقن ارائه می گردد.

تحصیل در هلند
 • تحصیل در هلند و شرایط عمومی
 • تحصیل در هلند در مدارس
 • تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در هلند در مقطع دکتری
 • تحصیل در هلند به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در هلند و هزینه های زندگی و تحصیل در هلند
 • تحصیل در هلند و کار دانشجویی
 • تحصیل در هلند و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در هلند و معرفی دانشگاههای برتر
 • تحصیل در هلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی هلند
 • تحصیل در هلند و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در هلند و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در هلند و سخن آخر

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در هلند و شرایط عمومی

هلند کشوری است کوچک و بسیار زیبا با شانزده و نیم میلیون نفر جمعیت که پایتخت این کشور زیبا که به سرزمین گلها مشهور می باشد شهر آمستردام است. کشور هلند از شرق با آلمان همسایه است و از جنوب با بلژیک و از سمت غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا در ارتباط می باشد. مردم این کشور به زبان هلندی گویش می کنند که این زبان شاخه ای از زبان های ژرمنی است و شباهت زیادی به آلمانی دارد. تجربه تحصیل در هلند به واسطه بازار کار مناسب در این کشور مورد استقبال بسیاری از هموطنان ما قرار دارد. از آنجایی که کشورهایی نظیر هلند و دانمارک سخت گیری نسبت به سن متقاضیان جهت ادامه تحصیلی اعمال نمی کنند متقاضیان بسیاری می توانند به واسطه مهاجرت تحصیلی به هلند شرایط اخذ اقامت و تابعیت خود در اتحادیه اروپا و حوزه شینگن را فراهم سازند.

نقشه هلند - مهاجرت به هلند - سفر به هلند - ویزای هلند - پاسپورت هلند

کشور هلند وسعتی در حدود ۴۱٫۵۴۰ کیلوتر مربع دارد و واحد پول رسمی این کشور یورور می باشد. هلند عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن می باشد. کشور هلند دارای اقتصادی قوی و بازاری پررونق می باشد که این مطلب برای افرادی که تجربه عملی تحصیل در هلند را انتخاب می کنند بسیار حائز اهمیت می باشد؛ چرا که پس از فارغ التحصیلی شانس بسیار بالایی جهت یافتن کار مناسب و اخذ اقامت و تابعیت این کشور را خواهند داشت.

کشور هلند به واسطه دارا بودن مقام اول در پروش و تجارت گل و حرف بسیاری در زمینه کشاورزی و حتی دامداری دارد. جالب است بدانید کشور هلند با وجود وسعت کم موقعیت بسیار محکم و مهمی در بانکداری جهانی و تجارت بین المللی دارد و کشورهای بسیاری از بازار های اصلی هلند محسوب می گردند. کشور هلند دارای صنایع متعددی نظیر صنایع شیمیایی ، صنایع کشاورزی و دامداری و… است و در کنار این صنایع دارای صنعت توریسم قوی نیز می باشد. شایان ذکر است که در بین راههای مهاجرت به هلند ، تحصیل در هلند بهترین راه و آسان ترین راه است.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت تحصیلی به هلند

اقامت هلند
قوانین هلند
تحصیل و مهاجرت تحصیلی به هلند

تحصیل در هلند در مدارس

تحصیل در مدارس هلند از ۵ الی ۱۶ سالگی می باشد. لازم به ذکر است تحصیل تا سن ۱۶ سالگی در کشور هلند اجباری می باشد. تحصیل در هلند در مدارس به زبان هلندی رایگان می باشد اما مدارس بین المللی نیز وجود دارد که با پرداخت شهریه آن می توان کودکان را ثبت نام نمود. به صورت کلی مثل همه کشورها مدارس هلند به دو گروه دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که عمدتا مدارس خصوصی را مدارس بین المللی تشکیل می دهند. تحصیل دانش آموزان در مقطع ابتدایی از سن ۵ الی ۱۲ سالگی می باشد. پس از فارغ التحصیلی در مقطع دبستان دانش آموزان وارد دبیرستان می شوند که با توجه به نوع دبیرستان ها و طول دوره تحصیلی دبیرستان ها در هلند به سه گروه تقسیم می شوند. گروه اول، دبیرستان های preparatory vacational secondary education (vmbo) که طول دوره تحصیل در این نوع از دبیرستانها ۴ سال می باشد، گروه دوم، دبیرستانهای senior general secondary education(havo) که طول دوره تحصیل در این دبیرستانها ۵ سال می باشد و گروه سوم، دبیرستان های university preparatory education (vwo) که طول دوره تحصیل در این دبیرستانها ۶ سال می باشد. لازم به ذکر است که دانش آموزانی که تحصیل در مدارس هلند را انتخاب می کنند باید در کشور هلند یک قیم قانونی داشته باشند. در زیر نام برخی از مدارس مطرح بین المللی در شهرهای مختلف هلند را در قالب یک جدول خدمت شما عزیزان ارائه نموده ایم :

برخی مدارس بین المللی در هلند

نام شهر نام مدرسه
آلمیر International Primary School Almere* (K-5)
International School Almere* (Secondary) (gr 6-12)
آمستردام Amsterdam International Community School* (K-12)
مدرسه بین المللی Amity
مدرسه بریتانیایی آمستردام
Florencius International School (Primary)
International School of Amsterdam (K-12)
مدرسه ژاپنی های آمستردام
Annexe du Lycée Français Vincent van Gogh
Arnhem Rivers International School Arnhem* (K-12)
Brunssum (Limburg) مدرسه بین المللی آفنورث
دلفت ISDelft ( هم ابتدائی و هم متوسطه )
آیندهوون International School Eindhoven* (K-12)
هارلم مدرسه ابتدائی Florencius

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی

تحصیل لیسانس در هلند می تواند در دانشگاههای تحقیقاتی و یا دانشگاههایی علوم کاربردی صورت گیرد که این مطلب بسته به انتخاب دانشجو متغییر خواهد بود. از مزایای تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی امکان یافتن کار مناسب پس از تحصیل می باشد چرا که افرادی که تجربه تحصیل در دانشگاههای هلند را انتخاب می کنند به جهت دریافت یک مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاههای این کشور شانس یافتن کار خود را افزایش خواهد داد. تحصیل کارشناسی در هلند نیاز به مدرک زبان با نمره آیلتس ۶ خواهد داشت و از دیگر مدارک مهم در رابطه با تحصیل در این مقطع می توان به مدرک دیپلم ۱۲ ساله اشاره نمود. در ادامه تحصیل در دانشگاههای تحقیقاتی و دانشگاههای علوم کاربردی خدمت شما شرح داده خواهد شد.

تحصیل در دانشگاههای هلند - تحصیل در هلند در دانشگاهها

 • تحصیل در هلند در دانشگاههای علوم کاربردی

در تحصیل در مقطع لیسانس در هلند در دانشگاه های علوم کاربردی شما می توانید در برنامه های کارشناسی در طیف وسیعی از رشته ها نظیر اقتصاد، بهداشت، هنرهای زیبا، کشاورزی و دیگر رشته ها ثبت نام کنید. در هر رشته، انواع زیادی از برنامه ها وجود دارد که می تواند از نظر محتوا از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت باشد. تحصیل در هلند در مقطع لیسانس و در دانشگاه های علوم کاربردی که دارای محتوای آموزشی آزادتر هستند به نتایج بهتری ختم می شود. اکثر این برنامه ها به صورت دو بخشی کار و تحصیل می باشد و بیشتر برنامه های کارشناسی در سال اول تشکیل می شود (پروپرتروز)، و پس از آن فاز اصلی سه ساله است.تمرکز این برنامه ها برروی این موضوع است که مهارت شما در یک رشته موضوع خاص افزایش دهند. این بدان معنی است که شما متقاضی تحصیل در هلند می توانید از طریق کارآموزی، مهارت های عملی و کارآمد، علاوه بر آموزش در کلاس، از کار بر روی پروژه ها و تکالیف گروهی، بهره مند شوید. پس از اخذ مدرک لیسانس یا برای کار یا فوق لیسانس خود اقدام کنید. برای پیدا کردن برنامه های تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند، به Studyfinder بروید. برای درک اینکه آیا واجد شرایط برای یک برنامه هستید، شرایط مورد نیاز را بررسی کنید.

 • تحصیل در هلند در دانشگاههای تحقیقاتی

در دانشگاه های تحقیقاتی می توانید در برنامه های کارشناسی در رشته های مختلف از قبیل اقتصاد، علوم رفتاری و اجتماعی، زبان و فرهنگ، مهندسی و فن آوری، علوم طبیعی، حقوق و علوم پزشکی ثبت نام کنید. شما همچنین می توانید یک برنامه بین رشته ای در هنرهای لیبرال را انتخاب کنید: این برنامه ها توسط چندین کالج دانشگاهی در سراسر کشور ارائه می شود. هدف از تحصیل در دانشگاه های تحقیقاتی هلند این است که شما را برای تحصیلات بیشتر و همچنین استخدام آماده کرده و مهارت های علمی مرتبط با یک برنامه دانشگاهی سنتی و دانشگاهی را آموزش ببینید. شایان ذکر است که محتوای درسی ارائه شده با توجه به دانشگاه متفاوت است. در برخی از موسسات، شما باید موضوع اصلی و جزئی را تکمیل کنید. تقریبا در تمام برنامه های کارشناسی شما باید یک دوره روش تحقیق و یک پایان کارشناسی انجام دهید. شما عزیزان اگر قصد تجربه تحصیل در دانشگاههای هلند را در سر داشته باشید و می خواهید با مهاجرت تحصیلی به هلند و مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند و شرایط تحصیل در هلند آشنا شوید و می خواهید بدانید که هزینه های زندگی دانشجویی در هلند به چه صورت است همواره می توانید با موسسه حقوقی ملكپور به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران ارتباط برقرار کرده و در خصوص چگونگی تحصیل در هلند مشاوره رایگان اخذ نمایید .

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل دندان پزشکی در هلند

تحصیل دندانپزشکی در کشور هلند
تحصیل پزشکی در هلند
تحصیل داروسازی در هلند

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد

هدف اصلی برنامه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند که توسط دانشگاه های علوم کاربردی ارائه می شود، افزایش دانش و تخصص حرفه است. تمرکز بر بهبود مهارت های حرفه ای خود، مهارت های بالینی و تحلیلی و آماده شدن برای موقعیت های مدیریتی و رهبری در یک حوزه خاص است. برخی از برنامه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند تمام وقت هستند، اما اکثریت به طور نیمه وقت کار می کنند، زیرا شما معمولا نیاز دارید که در حرفه خاصی کار کنید. این مزیت به شما این امکان را می دهد تا تئوری کلاس درس را به کار روزانه اعمال کنید و در طرف مقابل تجربه کاری را در محیط آکادمیک به اشتراک بگذارید. در بسیاری از برنامه ها شما همچنین باید نوعی تحقیق کاربردی را انجام دهید، البته بر اساس تجربه عملی که در کار کسب کرده اید. هدف اصلی برنامه های تحقیقاتی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند این است که مهارت های لازم و تحلیلی خود را در سطح تحصیلات تکمیلی به شما ارائه دهد تا بتوانید تحقیق مستقل را در زمینه خاص یا در زمینه چند رشته ای انجام دهید. بسیاری از دوره های تحصیلی در هلند در سطح آموزش عالی به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشگاه آمستردام دارای بیش از ۱۳۰ برنامه کارشناسی ارشد در زبان انگلیسی است و در دانشگاه لیدن نیز این امکان وجود دارد. دلیل استفاده از زبان انگلیسی در بعضی از مقاطع در هنگام تجربه تحصیل در هلند تعهد بین المللی شدن می باشد که باعث ایجاد جامعه چند فرهنگی شده و آگاهی مردم را افزایش می دهد. لازم به ذکر است که به جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشددر هلند  متتقاضیان باید مدرک زبان آیلتس با نمره ۶٫۵ را ارائه نمایند و همچنین تمامی مدارک لازم مانند دیپلم ۱۲ ساله و مدارکی مبنی بر فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی باید ارائه گردد.

مدت زمان تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است که در ادامه با انواع آن آشنا خواهید شد:

 • برنامه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند حداقل یک سال (۶۰ واحد) است، اما بسیاری از آنها طولانی تر از ۱٫۵ تا ۴ سال (۹۰-۲۴۰ واحد) هستند. برای پیدا کردن برنامه های کارشناسی ارشد، می توانید به وبسایت Studyfinder رجوع کنید.
 • حداقل دوره برنامه تحصیل فوق لیسانس در دانشگاههای هلند یک سال است (۶۰ واحد)، اما کارشناسی ارشد در رشته ها و برنامه های مهندسی، ریاضیات، علوم طبیعی و کشاورزی دو سال طول می کشد (۱۲۰ واحد).
 • برنامه های حرفه ای پیشرفته در علوم پزشکی مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروهای دامپزشکی و داروخانه در مجموع سه سال (۱۸۰ عدد) مطالعه است.

انواع برنامه های تحصیلی در دانشگاههای هلند در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد که از میان آنها می توان انتخاب نمود، عبارتند از:

 • ستاد علمی ارائه آموزش های پیشرفته در آماده سازی برای اشتغال
 • استاد تحقیقاتی که در آن شما در تحقیق علمی شرکت می کنید
 • برنامه های کارشناسی ارشد تربیت معلم، که شما را در تمام سطوح آموزش متوسطه آماده می کند

تحصیل در هلند در مقطع دکتری

تحصیلات عالی در هلند در بسیاری از موسسات این کشور قابل انجام است. رایج ترین دانشگاه های تحقیقاتی، دانشگاه های علوم کاربردی و موسسات آموزش بین المللی هستند. این ارائه دهندگان آموزش عالی هلند برنامه های با کیفیت بالا را ارائه می دهند. در نظر داشته باشید که برخی نقاط قوت علمی آنها نیز کمی متفاوت هستند. برخی از موسسات نسبت به آموزش مهارت حرفه ای بیشتر متمركز شده اند و تاكید كمتری بر برنامه های تحقیقاتی در حال انجام دارند. به عنوان یک دانشجوی دکترا در هلند ، احتمالا به یک کار تحقیقاتی خواهید پرداخت و تحت نظارت سوپروایز متخصص و با امکانات پیشرفته مطالعات خود را انجام خواهید داد. موسسات آموزش بین المللی بر روی پروژه های همکاری و مشارکت های علمی متمرکز هستند که متخصصین مختلف را در اختیار دارند. دانشگاه های علوم کاربردی درجه دکتری را نمی پذیرند؛ آنها در عوض بر روی طیف وسیعی از موضوعات لیسانس و همچنین کارشناسی ارشد تمرکز عمیقی دارند.

تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور - ویزای تحصیلی دکترا

 تحصیل در مقطع  PhDدر هلند و دانشکده هلندی به طور مستقیم تحت نظارت دانشگاه های دیگر هلند (سازمان اعتباربخشی فلاندی یا NVAO مجاز نیست. در عوض، دانشگاه ها مسئول کیفیت و محتوای فرایندهای آموزش دکترای خود هستند، هرچند NVAO همچنان نقش مهمی را در نظارت بر کیفیت موسسات ارائه شده دکترای هلند ایفا می کند. همانند سایر سیستم های آموزشی، دکتری در هلند متمرکز بر پژوهش است. به عنوان دانشجوی دکترا در هلند می بایست مطلع باشید که تحصیل در این مقطع حداقل ۴ سال طول می کشد که طی آن شما یک رشته تحقیق پیشرفته را ارائه می کنید که به دانش اصلی در زمینه خود کمک می کند.

تحصیل در مقطع  PhDدر هلند توسط دانشگاه های تحقیقاتی ارائه می شوند. دانشکده های تحصیلات تکمیلی با دانشگاه های شخصی ارتباط دارند، در حالیکه دانشکده های تحقیقاتی اغلب با امکانات فراوان و نیروی متخصص در پروژه های فراوانی مشارکت دارند .در برخی موارد دانشگاه همچنین با شرکای خارجی، از جمله سازمان های پژوهشی خصوصی، کسب و کار و صنعت همکاری می کند. این موضوع اجازه می دهد که تحصیل در هلند در مقطع دکترا با پیشرفت چشمگیری همراه شود. اگرچه مدرک دکتری همیشه توسط دانشگاه تحقیقاتی اعطا می شود، شما ممکن است این فرصت را داشته باشید که در خارج از کشور مستقر شوید و با استفاده از نتایج تحقیق خود مشغول به کار شوید. لازم به ذکر است تحصیل در هلند در مقطع دکتری نیاز به دارا بودن ۲ الی ۳ مقاله معتبر ژورنالی در ISI ، مدرک زبان با نمره ۷ آیلتس و همچنین داشتن یک استاد راهنما و یا سوپروایزر که با متقاضی مصاحبه و تمایل به استفاده وی در یک پروژه علمی داشته باشد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل دکترا در هلند

تحصیل در هلند به همراه بورسیه تحصیلی

احتمال گرفتن بورسیه تحصیلی از هلند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار پایین می باشد؛ مگر با داشتن رزومه قوی و دارا بودن حداقل دو مقاله ISI . اما در مقطع دکترا شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی از هلند راحت تر است که شرایط آن بسته به دانشگاههای مختلف متفاوت است. ضمن اینکه دوره های دکتری در اغلب کشور های دنیا از جمله هلند شغل به حساب می اید و با اخذ بورسیه تحصیلی در دوره دکترا در هلند می توانید به طور رایگان به تحصیل پرداخته و چه بسا حقوق دریافت نمایید.

مهمترین بورسیه های تحصیلی کشور هلند در سال ۲۰۲۰

Erasmus+
Holland Scholarship
MENA Scholarship Programme (MSP)
NN Future Matters Scholarship
Orange Knowledge Programme
Orange Tulip Scholarship Programme
Sino-Dutch Scholarship
StuNed Scholarships
The Desmond

به جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برنامه های بورس دانشگاهها و دولت هلند می توانید به مقاله ای با عنوان «‌ شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی از هلند » مراجعه بفرمایید.

بورسیه تحصیل در هلند

بورسیه تحصیلی هلند

تحصیل در هلند و هزینه های زندگی و تحصیل در هلند

تحصیل در هلند و همچنین زندگی در این کشور شمال هزینه هایی می شود که در ادامه به جهت افزایش اطلاعات شما سروران در جدولهای ذیل ذکر خواهیم نمود.

هزینه تحصیل در هلند در مقطع مختلف

شهریه سالیانه تحصیل در  مدارس هلند ۵ الی ۱۷ هزار یورور
شهریه سالیانه تحصیل لیسانس در هلند ۷٫۵۰۰ الی ۱۲٫۵۰۰ یورو
شهریه سالیانه تحصیل فوق لیسانس در هلند ۱۱٫۰۰۰ الی ۳۲٫۵۰۰ یورو
شهریه تحصیل دکترا در هلند تحصیل در هلند در مقطع دکترا با بورسیه تحصیلی امکان پذیر است که در این صورت متقاضی حقوق دریافت خواهند نمود

 

 

هزینه زندگی در هلند

عناوین هزینه (یورو)
غذا در رستوران ارزان قیمت ۱۵
غذا برای ۲ نفر در رستوران متوسط ۶۰
گوشت گاو معادل ۱ کیلوگرم ۱۴٫۳۳
سینه مرغ ۱ کیلو گرم ۸٫۵۲
شیر (۱ لیتر) ۰٫۸۷
نان شیرینی تازه (۵۰۰ گرم) ۱٫۱۵
تخم مرغ (۱۲عدد) ۲٫۱۹
برنج ۱ کیلو گرم ۱٫۱۵
گوشت گاو معادل ۱ کیلوگرم ۱۴٫۳۳
سیب (۱ کیلوگرم) ۲٫۲۶
موز (۱ کیلوگرم) ۱٫۸۵
پیاز (۱ کیلو گرم) ۱٫۲۵
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) ۳
تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه عادی) ۲٫۲۱
شارژ آپارتمان ۸۵ متری ۱۶۲٫۸۷
اینترنت با سرعت ۶۰ مگابایت بر ثانیه ۳۸٫۱۷
اجاره آپارتمان ۱خوابه مرکزشهر ۱۰۰۴
اجاره آپارتمان ۱ خوابه خارج از مرکز شهر ۷۹۹
اجاره آپارتمان سه خوابه مرکز شهر ۱۶۴۴
اجاره آپارتمان ۳ خوابه خارج از مرکز شهر ۱۲۵۰
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۴،۰۴۴٫۴۱
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز ۲٫۹۵۰٫۷۱۰

نمودار هزینه های زندگی در هلند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد هزینه های زندگی دانشجویی در هلند

تحصیل رایگان در هلند
هزینه های تحصیل در کشور هلند
هزینه های تحصیل و زندگی در هلند

تحصیل در هلند و کار دانشجویی

متقاضیانی که مشغول به تحصیل در هلند هستند می توانند بسته به مقطع تحصیلی خود به کار ضمن تحصیل بپردازند. دانشجویان در مقطع کارشناسی مجاز به ۱۰ ساعت در هفته کار ضمن تحصیل، دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد مجاز به ۲۰ ساعت در هفته کار ضمن تحصیل و دانشجویان دکتری مجاز به ۳۰ ساعت در هفته کار مجاز خواهند بود. از مزایای کار ضمن تحصیل در کشور هلند می توان به یادگیری ، تسلط بیشتر بر زبان و ایجاد ارتباط و ادغام با جامعه هلندی و همچنین ایجاد یک پیش زمینه کاری و کسب تجربیات به جهت یافتن کار مناسب پس از فارغ التحصیلی می توان ذکر نمود.

کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا
کار دانشجویی در هلند

تحصیل در هلند و بررسی ویزای همراه

در صورتی که متقاضی تحصیل در هلند دارای همراه باشد که همراه شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد پس از ورود به کشور هلند و دریافت کارت اقامت موقت تحصیلی می تواند به جهت الحاق خانواده به اداره مهاجرت این کشور درخواست خود را ارائه نماید. همراه اجازه تحصیل رایگان را خواهد داشت اما به جهت کار تمام وقت در هلند باید مجوز کاری از اداره کار هلند دریافت نماید. لازم به ذکر است همراه متقاضی اخذ اقامت تحصیلی هلند در صورت دارا بودن تخصص و تحصیلات مرتبط می تواند به دنبال کار بگردد و در صورت یافتن کار مناسب مجوز کاری دریافت نماید.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

تحصیل در هلند و معرفی دانشگاههای برتر

هلند دارای دانشگاههایی با رتبه جهانی بالا می باشد که همین امر موجب استقبال مهاجران بسیاری به جهت تجربه ادامه تحصیل در هلند می باشد. دانشگاههای هلند در ادامه به همراه رتبه بین المللی آنها ذکر خواهد شد.

ردیف

دانشگاه

رتبه جهانی

۱ Delft University of Technology ۵۸
۲ Wageningen University & Research ۵۹
۳ University of Amsterdam ۶۲
۴ Leiden University ۶۸
۵ Erasmus University Rotterdam ۷۰
۶ Utrecht University ۷۴

تحصیل در هلند - تحصیل در دانشگاههای هلند - زندگی دانشجویی در هلند - بهرین راه مهاجرت به هلند - مهاجرت تحصیلی به هلند

تحصیل در دانشگاههای هلند

تحصیل در هلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی هلند

به جهت تحصیل در هلند باید مدارک به صورت آنلاین به سفارت ارائه گردد. در دو مرحله باید مدارک لازم را به دانشگاه (‌بمنظور اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ) و سفارت کشور هلند ( بمنظور اخذ ویزای تحصیلی هلند ) ارائه نمود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. خواننده محترم! مقاله پیش رو با زحمات فراوان کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده و در سطح وبسایت رسمی این موسسه منتشر گردیده است. شایان ذکر است که هر گونه کپی برداری از مقاله تحصیل در کشور هلند حرام و غیر مجاز بوده و قطعا شامل پیگرد قانونی خواهد بود.

مدارک لازم به جهت تحصیل در هلند عبارتند از:

 • پاسپورت
 • عکس
 • فرم تکمیل درخواست ویزا
 • مدرک دیپلم ۱۲ ساله
 • مدرک لیسانس ( در صورت اقدام به تحصیل در هلند در مقطع فوق لیسانس)
 • مدرک زبان
 • ارائه تمکن مالی
 • گواهی سلامت
 • فیش پرداخت شده هزینه ویزا معادل ۱۷۱ یورو
 • کلیه سوابق تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • CV تحصیلی
 • توصیه نامه از دانشگاه محل تحصیل
 • مدارک هویتی
 • نامه ای مبنی بر چرایی انتخاب هلند به جهت ادامه تحصیل
مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی هلند

تحصیل در هلند و موقعیت کار پس از تحصیل

متقاضیانی که تحصل در هلند را انتخاب می کنند از این امتیاز برخوردار خواهند بود که پس از فارغ التحصیلی در صورت تمایل در یک مدت زمان مشخص به دنبال کار بگردند و در صورت یافتن کار مناسب اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری هلند تبدیل کنند. به دلیل رشد بالای اقتصادی در کشور هلند و همچنین رونق بازار در این کشور و وجود صنایع و شرکت های مختلف نرخ بیکاری این کشور معادل ۳٫۱ درصد می باشد یعنی از هر ۱۰۰ نفر قریب به ۹۷ نفر در این کشور مشغول به کار هستند و این مطلب نشان از شانس بالای دانشجویان بین المللی به جهت یافتن کار در هلند دارد. افرادی که تحصیل در هلند را انتخاب می کنند به واسطه تحصیل در این کشور و دریافت مدارک معتبر تحصیلی از دانشگاههای هلند شانس بسیار بالاتری به جهت کاریابی خواهند داشت. به جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله ای تحت عنوان «‌ شرایط کار پس از تحصیل در کشور هلند » رجوع بفرمایید. در ادامه به جهت اثبات ادعای نرخ پایین بیکاری این کشور و نیاز مبرم هلند به نیروی کاری متخصص نمودار نرخ بیکاری کشور هلند را خواهید دید:

نمودار نرخ بیکاری در کشور هلند

تحصیل در هلند و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در هلند خود به تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور نمی گردد. افرادی که تمایل دارند پس از فارغ التحصیلی در کشر هلند اقامت دائم و پاسپورت هلند را دریافت نمایند زمان دارند تا به دنبال کار بگردند و در صورت یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی در صورتی که ۳ الی ۵ سال در این کشور مشغول به کار باشند و مالیات خود را پرداخت نمایند می توانند موفق به اخذ اقامت دائم هلند گردند. پس از دریافت اقامت دائم نیز می توانند به جهت اخذ پاسپورت هلند به اداره مهاجرت این کشور مراجعه و با ارائه مدارک مورد نیاز درخواست پاسپورت هلند نمایند. از جمله شرایط اخذ شهروندی ، تابعیت یا پاسپورت هلند می توان به :

 • داشتن تسلط به زبان هلندی
 • عدم سوء پیشینه و عدم ارتکاب به اعمال غیر قانونی در مدت اقامت در هلند
 • قبولی در آزمون شهروندی و تاریخ کشور هلند

تحصیل در هلند - ویزای تحصیلی هلند - اقامت تحصیلی هلند - تحصیل در دانشگاههای هلند

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور

تحصیل در هلند و سخن آخر

تحصیل در هلند و شرایط آن در سال ۲۰۲۰ ، مقاطع مختلف به جهت تحصیل و همچنین امکان کار در حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی در هلند در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. کشور هلند به سبب نظام آموزشی قوی می تواند گزینه بسیار مناسبی به جهت ادامه تحصیل باشد و همچنین به جهت وجود موقعیت های کاری مناسب و نرخ بیکاری بسیار پایین می تواند گزینه ای بسیار ایده آل برای کسانی باشد که تمایل به گذراندن دوره های کوتاه مدت تحصیلی (‌ نظیر دوره های top up ) و ورود سریع به بازار کار دارند. در صورتی كه تمایل به تحصیل در دانشگاههای هلند را دارید، ما در تمام این مسیر همراه شما خواهیم بود، با توجه به شرایط استثنایی که در این کشور وجود دارد. ما در هنگام اپلای، ویزا و بعد از تحصیل در کنار شما خواهیم بود. بعد از اتمام تجربه تحصیل در هلند یکسال وقت به شما داده می شود که به دنبال کار بگردید، در صورت اقدام برای پذیرش با موسسه ملک پور ما شما را رایگان در امر یافتن شغل یاری خواهیم کرد و گزینه ای بسیار استثنایی که در باب تحصیل در هلند وجود دارد این است که شما می توانید فرزندان و همسر خود را نیز به همراه داشته باشید. در خصوص قواعد و شرایط اخذ پذیرش و تحصیل در کشور هلند و در صورتی كه نیاز به اطلاعات كامل تر و تخصصی نیاز دارید می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کرده و بهترین مشاوره ها را به صورت تلفنی و کاملا رایگان در خصوص اقامت تحصیلی هلند دریافت کنید. در صورتی که با مطالعه این نوشتار کماکان سوالاتی برای شما عزیزان در تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در هلند مطرح می باشد می توانید در بخش دیدگاهها و یا پرسش و پاسخ همگانی طرح نمایید تا در کوتاه ترین زمان به پاسخی کامل و دقیق و صحیح دست یابید. در نهایت از تمام عزیزانی که تا پایان مقاله تحصیل در هلند همراه ما بودند نهایت تشکر را داریم.

27 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. ehsan گفته:

  سلام مشخصات من به شرح زیر هستن برای اقامت کاری میخواهم اقدام کنم همراه همسرم چطور میتونم اقدام کنم؟
  سن۲۴
  کارشناشی مکانیک جامدات طراحی ماشینا الات
  ۵ سال سابقه کار مرتبط و کارخانه های بزرگ صادراتی
  و یک ویزای ۳۰ روزه هلند داشتم و رفتم استفاده کردم و برگشتم

  همسرم هم ۲۸ سال
  رشته حساب داری با ۳ سال سابقه کای کارخانه جات صنعتی معتبر
  هر دو به زبان انگلیسی کامل مسلط هستیم
  و راه های دیگه چیه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز برای اخذ ویزای کار ی شما می بایست دعوتنامه داشته باشید برای اخذ ویزای جاب سیکر نیز شما می بایست حد اقل سه سال سابقه کاری پس از فارغ التحصیلی داشته باشید . روش تحصیلی و کار ضمن تحصیل برای شما بسیار مناسب تر می باشد .

   پاسخ
 2. k.a.s گفته:

  سلام شرایط به این صورت
  سن:۲۸
  ارشد و کارشناسی و معدل ۱۷ و ۱۷٫۵
  ۲ مقاله isi
  ایلتس ۷
  ۲ سال سابقه کار ۱سال در ایران و ۱ سال در قطر
  رشته مهندسی برق
  کشور های سوییس و هلند کدام مناسبه برای رشته من؟
  کشور سوییس شنیدم هزینه ها سالی ۲۳ هزار فرانک سوییس و هلند سالی ۱۷ هزار یورو
  البته من میخوام بورسیه بگیرم و دنبال سوپروایزر بگردم بنظر شما کردم مناسب تره
  ایا امریکا هم میشه اقدام کرد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   دوست عزیز سلام
   شرایط کلی شما برای اخذ بورسیه مناسب می باشد.لطفا رزومه تحصیلی و اطلاعاتتون رو در قسمت آموزش رایگان سایت های مربوط به موسسه حقوقی ملک پور وارد کنید تا بررسی و نتیجه را خدمت شما اطلاع دهند

   پاسخ
 3. مهرشاد گفته:

  سلام من امسال دیپلم تجربی رو میگیرم میخاستم بگم چطور میتونم برای تحصیل بیام کشور هلند و هزینه چطوره؟ترمیه,ماهیانست،سالانست؟بعد مدارک مورد نظر باید چی باشه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز شما می بایست ایلتس ۶داشته باشید و شهریه یکسال را قبل از اخذ ویزا پرداخت می نمایید و همچنین هزینه یکسال زندگی در هلند را در حساب به عنوان تمکن باید داشته باشید.

   پاسخ
 4. سجاد گفته:

  سلام. برای دوره دو ساله دکتری مهندسی حرفه ای (pdEng) که برخی دانشگاه های هلند دارند، امکان گرفتن معافیت تحصیلی وجود داره؟ برای نظام وظیفه رسمیت داره این دوره؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 5. مریم بهروزی گفته:

  سلام.من دانشجوی کاردانی مدیریت پیش دبستانی هستم.میخواستم بدونم میتونم برا ادامه تحصیل به هلند برم.تکلیف همسرم و ۲ فرزندم چیست؟
  آیا امکان داره از همون ابتدای تحصیل خودم در هلند همراه من باشن
  و هزینه تحصیل فرزندانم چقدر میشود؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز در کشور هلند همراهان با ۴تا ۶ ماه تاخیر به شما ملحق می شوند.در نظر داشته باشید برای اخذ پذیرش تحصیلی سن شما مهم هست.چند ساله هستید؟

   پاسخ
 6. فائزه گفته:

  سلام وقت بخير
  من ليسانس معماري دانشگاه ازاد مشهد رو دارم و معدلم ١٨ هستش ميخواستم بدونم كدوم كشور اروپايي خوبه براي ادامه تحصيل؟ و رشته خودمو ادامه بدم يا عوض كنم بهتره؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، کشورهای هلند و دانمارک برای رشته های بیزینس خوب هستند. میشه رشته های مرتبط با مدیریت در این کشورها اقدام کرد. برای رشته معماری کانادا گزینه مناسبی هست که نیاز به معادلسازی مدارک داره .

   پاسخ
 7. کامیار گفته:

  سلام
  من می خواستم برای دوره های PDEng در هلند اقدام کنم. از نظر معافیت تحصیلی مشکلی ندارم؟ مثل دوره های دکتری معافیت داده میشه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 8. فاطمه گفته:

  سلام من دانشجو کشاورزی دانشگاه شیراز هستم دوست دارم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش بورس بگیرم از یک دانشگاه خارج از کشور باید چیکار کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 9. مریم شایان گفته:

  سلام.اقای دکتر من سال ۷۳ از رشته داروسازی فارغ التحصیل شده و تا کنون اشتغال به کار داشته ام و ترجیح میدم یک دوره حرفه ای و یا حتی لیسانس علوم رفتاری در هلند بگذرونم .و پسرم هم برای ادامه تحصیلات به هلند ببرم.

  پاسخ
 10. مسعود گفته:

  سلام دکتر ملک پور عزیز خسته نباشید خواستم بپرسم شرایط تحصیل پزشکی در هلند چطوره و وضعیت زندگی پزشکان در هلند به چه صورته(منظورم درامد و ساعت کاریه)

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، به زودی مطالب جامعی در این باب برروی وب سایت های ملک پور منتشر خواهد شد. لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 11. Sajede amini گفته:

  با سلام وخسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی میکروبیولوژی هستم تو سایت context یک مقاله در رابطه با تحصیل رایگان در مقطع دکترا به زبان انگلیسی ارائه شده و در اون ذکر شده که با ایلتس ۶ امکان رفتن به هلند هست یا اینکه مقاله ای اس ای داشته باشیم میخواستم بدونم که صحت داره یا نه خیلی خیلی متشکرم بابت زحماتتون

  پاسخ
 12. Mahshad گفته:

  سلام روز بخیر من فوق دیپلم مربی کودک و فوق لیسانس روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد نجف اباد دارم.میخوام برای دکتری رشته خودم برای هلند اقدام کنم.امکان پذیرش من وجود داره و ایا فاند به من تعلق میگیرد؟

  پاسخ
 13. حمیده ابراهیمی گفته:

  با سلام و خسته نباشید من دانشجوی فوق لیسانس پرستاری از دانشگاه شهید بهشتی می باشم و برای پایانامم با استاد از هلند که کرسی دانشگاه کیت هلند رو داره و مقالات معتبر زیادی رو نوشته آشنا شدم ایشون خیلی زیاد منو تو پایانامم همکاری کردند میخواستم بدونم درخواست ایشون از دانشگاه میتونه برای اخذ بورسیه به من کمک بکنه.
  در غیر اینصورت من با فوق لیسانس پرستاری چطور میتونم تو هلند کار بکنم چون برای زبان توآزمون تافل ثبت نام کردم نمره آزمون تافل میتونه به من کمک بکنه یا حتمات با آیلتس باشه
  با تشکر

  پاسخ
  • رسول صفری گفته:

   با عرض ادب و احترام.
   داشتن توصیه نامه از اساتید یکی از مدارکی است که شانس شما را برای اخذ بورسیه افزایش خواهد داد.
   مدرک تافل نیز برای اکثر دانشگاه ها مورد تایید است اما بهتر آن است که آزمون آیلتس بدهید و نمره زبان شما نیز تاثیر زیادی در اخذ بورسیه دارد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.
   https://telegram.me/parsiaanlaw

   ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ
Rating: 4