تحصیل در پرتغال و بررسی آن

تحصیل در پرتغال ، مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل و شرایط تحصیل در کشور پرتغال در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط تحصیل در پرتغال چگونه است؟ آیا امکان تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی پرتغال امکان پذیر می باشد؟ مدارک لازم برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی پرتغال چیست؟ هزینه تحصیل در پرتغال و هزینه های زندگی چقدر می باشد؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه تحصیل در کشور پرتغال پاسخ داده و به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما متقاضیان ارائه می گردد. با توجه به هزینه های مناسبی که تحصیل در کشور پرتغال دارد بسیاری از دانشجویان بر آن شده اند که به تحصیل در این کشور بپردازند اما باید گفت که برای تحصیل در این کشور باید به زبان پرتغالی تسلط کافی داشته باشید تا بتوانید به صورت رایگان یا با هزینه های مناسب اقدام به تحصیل نمائید. امیدواریم مقاله پیش رو که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب مهاجرت تحصیلی به پرتغال و تحصیل در پرتغال خدمت شما عزیزان ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور ؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

در ادامه به ارائه مطالبی در مورد سرفصل های زیر خواهیم پرداخت :

تحصیل در پرتغال
 • تحصیل در پرتغال و شرایط عمومی
 • تحصیل در پرتغال در مدارس
 • تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در پرتغال در مقطع دکترا
 • تحصیل در پرتغال به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در پرتغال و هزینه های زندگی و تحصیل در پرتغال
 • تحصیل در پرتغال و کار دانشجویی
 • تحصیل در پرتغال و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در پرتغال و معرفی دانشگاه های برتر پرتغال
 • تحصیل در پرتغال و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی پرتغال
 • تحصیل در پرتغال و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در پرتغال و وصعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در پرتغال و شرایط عمومی

تحصیل در پرتغال دارای شرایطی می باشد که در ادامه مقاله به صورت مفصل به بررسی آن خواهیم پرداخت. با توجه به شرایط نسبتا مطلوبی که تحصیل در پرتغال دارد بسیاری از افراد قصد دارند تا تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند. برای تحصیل در پرتغال باید بدانید که نیاز است تسلط به زبان پرتغالی و یا در مقاطع بالاتر تسلط به زبان انگلیسی داشته باشید. در صورتی که بخواهید به زبان انگلیسی تحصیل نمائید، باید هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نمائید تا امکان تحصیل در این کشور نیز فراهم گردد. تحصیل در پرتغال در تمامی مقاطع و تمامی رشته ها امکان پذیر می باشد، متقاضیان می توانند با توجه به شرایط کلی خود برای یکی از دانشگاه های پرتغال اقدام نمایند. اگر قصد تحصیل در کشوری با هزینه های مناسب را داشته باشید می توانید از کشورهای دیگری مانند اتریش، هلند، دانمارک و … استفاده نمائید تا هم بتوانید با هزینه مناسب به تحصیل بپردازید و هم امکان کار در حین تحصیل و پس از تحصیل را داشته باشید.

پرچم پرتغال

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد هفت دلیل برای تحصیل در پرتغال (لیسبون)

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد نیاز به زبان برای تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال در مدارس

تحصیل در پرتغال از مدارس این کشور شروع می شود. تحصیل در مدارس این کشور در مدارس دولتی که معمولاً رایگان می باشند و مدارس خصوصی که دارای شهریه می باشند، امکان دارد. تحصیل در مدارس دولتی این کشور به زبان رسمی کشور می باشد ولی مدارس بین المللی به زبان انگلیسی نیز در کشور پرتغال هستند که افراد خارج اتحادیه اروپا می توانند در آنها به تحصیل بپردازند. تحصیل در مدارس پرتغال از سنین ۶ الی ۱۵ سالگی اجباری و رایگان می باشد. تحصیلات در سن ۶ الی ۱۵ سالگی در ۳ مرحله انجام میگیرد:

در دوره اول تحصیلی که ۴ سال می باشد معمولاً توسط یک معلم انجام می شود که البته اشخاص دیگری نیز در زمینه های مختلف به این معلم کمک می کنند.

دوره دوم که ۲ سال طول می کشد مسائل عمومی آموزشی را شامل می شود.

دوره سوم که ۳ سال به طول می انجامد شامل دوره تخصصی یا دوره های خاصی می شود که برای هر درس و هر موضوع دبیر خاصی در نظر گرفته می شود و برخی رشته ها نیز جنبه عملی دارند.

تحصیل در مدارس در خارج از کشور

 • برخی مدارس بین المللی در کشور پرتغال

  • مدرسه بریتانیایی اوپورتو
  • مدرسه بین المللی سینترا
  • مدرسه بین المللی آلگارو

هزینه های تحصیل در مدارس بین المللی پرتغال از ۱۰ الی ۲۰ هزار یورو متغیر می باشد.

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی عموماً به زبان پرتغالی می باشد و در دانشگاه های بین المللی به زبان انگلیسی نیز برخی دوره ها ارائه می شود که هزینه های تحصیل در آنها بالاتر می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال معمولا ۳ الی ۴ ساله می باشد و در رشته های متنوعی مانند کسب و کار، کامپیوتر، علوم اجتماعی و هنر و… به تحصیل بپردازند. تحصیل در کشور پرتغال به علت هزینه های پایین زندگی ممکن است، مورد توجه اشخاص بسیاری باشد ولی هزینه های تحصیل در دانشگاه های بین المللی گاهی بالا می باشد و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های دولتی که هزینه های پایین تری دارند، نیاز به تسلط به زبان پرتغالی دارند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور پرتغال به زبان انگلیسی ۳ الی ۸ هزار یورو در سال متغیر می باشد. چند رشته و دانشگاه در پرتغال به زبان انگلیسی:

چند رشته و دانشگاه در پرتغال به زبان انگلیسی

برای کسب اطلاعات در زمینه تحصیل در پرتغال در رشته های پزشکی می توانید به لینک زیر مراجعه نمائید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. متقاضیان تحصیل در پرتغال باید در ابتدا یک پذیرش تحصیلی در از دانشگاه مورد نظر داشته باشند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور حدودا ۲ سال زمان می برد. متقاضیان عزیز توجه داشته باشد هزینه تحصیل در این مقطع حدودا ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو می باشد. متقاضیان می توانند در حین تحصیل به صورت پاره وقت ( ۱۰ الی ۱۵ ساعت در هفته) کار کنند. افرادی که وارد این کشور می شوند، می توانند خانواده خود را به عنوان همراه وارد این کشور نمایند. افرادی که قصد تحصیل در این مقطع را دارند باید توجه داشته که مدرک تحصیلی کارشناسی باید ۴ ساله باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

تحصیل در پرتغال در مقطع دکتری

تحصیل در پرتغال در مقطع دکترا در دانشگاه های برتر این کشور برای اشخاصی که دارای مدرک کارشناسی ارشد می باشند، امکان دارد. تحصیل در مقطع دکترا در کشور پرتغال ۳ الی ۴ سال بطول می انجامد. در ترم های آغازین، شخص دوره های تحصیلی و آموزشی می گذراند و پس از مدتی دوره های تحقیقاتی و پژوهشی وی آغاز می شود. تمامی دانشجویان مقطع دکترا در کشور پرتغال نیاز به داشتن استاد سوپروایزر دارند و برای دریافت پذیرش و اخذ بورسیه، یافتن استاد راهنما قبل از اقدام جهت پذیرش به دانشجو کمک بسیاری می کند. پس از اتمام دوره های تحصیلی شخص باید از رساله خود را در حضور اساتید و متخصصین آن رشته دفاع کند. هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در کشور پرتغال ۶ الی ۱۵ هزار یورو می باشد.

نکات کلیدی تحصیل دکترا در پرتغال

تحصیل در پرتغال به همراه بورسیه تحصیلی

تحصیل در پرتغال و اخذ بورسیه تحصیلی همواره مد نظر بسیاری از اشخاص به خصوص دانشجویان ممتاز و برتر بوده است. البته برای درخواست بورسیه تحصیلی شخص باید رزومه آکادمیک و تحصیلی قوی داشته باشد و سطح زبان و کارهای پژوهشی و تحقیقاتی قوی ارائه بدهد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوردی شده است و هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری است. معمولاً بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا به اشخاص خارجی اعطا می شود و در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس به اتباع کشور خارجی در شرایط خاص اعطا می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به می توانید به مقاله بورسیه تحصیلی پرتغال از همین وبسایت مراجعه فرمایید.

 • برخی بورسیه های تحصیلی در پرتغال

  • بورسیه های تحصیلی اراسموس برای دانشجویان برتر اروپایی و غیر اروپایی در سراسر اروپا
  • بورسیه های تحصیلی ناتو ترین برای دوره های فلوشیپ در مقطع فوق دکترا
  • بورسیه های تحصیلی دانشگاه پنسیلوانیا
  • بورسیه های تحصیلی دانشگاه لیسبون برای دانشجویان دوره MBA
  • بورسیه های تحقیقاتی دانشگاه پورت
بورسیه اراسموس
بورسیه و اسکالرشیپ تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در پرتغال و هزینه های زندگی و تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال و هزینه های زندگی در این کشور برای متقاضیان عزیز مورد بررسی قرار گرفته است. دانشجویان و متقاضیان توجه داشته باشند هزینه های زندگی در این کشور حدودا ۸٫۰۰۰ تا ۱۰٫۰۰۰ یورو در سال می باشد که این هزینه امکان دارد در شهر هایی همانند لیسبون افزایش یابد به به سالی ۱۲٫۰۰۰ یورو برسد. متقاضیان توجه داشته باشند هزینه درخواست ویزای تحصیل در پرتغال ۱۷۰ یورو (۲۰۵ دلار) می باشد که اصولا ۲ تا ۳ ماه زمان می برد. در ادامه مطالب لیستی از هزینه های زندگی در این کشور برای شما عزیزان قرار داده شده است.

چدول هزینه های زندگی در پرتغال

هزینه زندگی در پرتغال

تحصیل در پرتغال و کار دانشجویی

تحصیل در پرتغال و جست و جوی کار در این کشور پس از اتمام تحصیل از برای دانشجویان امکان پذیر می باشد. کار در این کشور و شرایط کاری این کشور به خصوص می باشد. دانشجویانی که در این کشور مشغول تحصیل می باشند، اجازه کار پاره وقت حین تحصیل دارند که با توجه به مقاطع تحصیلی متفاوت می باشد. داشنجویان در مقطع کارشناسی اجازه کار ۱۰ الی ۱۵ ساعت در هفته را دارند و این ساعات برای دانشجویان کارشناسی ارشد به ۱۵ الی ۲۰ ساعت افزای می یابد. دانشجویان مقطع دکترا می توانند به صورت تمام وقت در این کشور کار کنند و هزینه های تحصیل خود را پوشش دهند. متقاضیان تحصیل در پرتغال توجه داشته باشند شما صرفا با کار پاره وقت توانایی پوشش هزینه های تحصیل خود را ندارید و باید حتما هزینه های خود را قبل از ورود به این کشور تامین نمایید. متقاضیان باید توجه داشته باشند حداقل حقوق در این کشور ۵۳۰ یورو می باشد.

کار دانشجویی در خارج از کشور

تحصیل در پرتغال و بررسی ویزای همراه

تحصیل در پرتغال برای اشخاصی که متاهل هستند و یا دارای همسر و فرزند می باشند و قصد الحاق و پیوست خانواده به شخص متقاضی را دارند، نیز امکان دارد. در صورتی که شخصی که در پرتغال مجوز اقامت دارد می تواند خانواده خود را نیز به خود ملحق کند. البته نوع اقامت همراهان وی به نوع اقامتی شخص اصلی نیز بستگی دارد که اگر اقامت شخص اقامت موقت نظیر اقامت تحصیلی باشد، مدت زمان اقامت همراه به میزان اقامت شخص اصلی می باشد. البته برای درخواست الحاق خانواده باید شخص پشتوانه و تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی خانواده خود در مدتی که همراه وی اقامت دارند را اثبات کند. همراه در کشور پرتغال پس از تائید اداره محلی اجازه تحصیل و کار نیز خواهد داشت و می تواند حتی به صورت تمام وقت مشغول به کار شود.

 • مدارک مورد نیاز برای الحاق خانواده در برای تحصیل در پرتغال

  • مدرک ازدواج
  • پاسپورت شخص
  • مدرک محل زندگی
  • تمکن مالی مورد نیاز برای مدت زمان زندگی
  • گواهی عدم سوء پیشینه

تحصیل در پرتغال و معرفی دانشگاه های برتر پرتغال

تحصیل در پرتغال و ورود به این کشور جهت تحصیل نیاز به بررسی دانشگاه ها و مراکز تحصیلی آن کشور دارد در ادامه مطالب لیستی از دانشگاه های معتبر این کشور قرار داده شده است.

لیستی از دانشگاه های معتبر پرتغال

تحصیل در پرتغال و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی پرتغال

تحصیل در پرتغال و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور نیاز به ارائه مدارک مورد نیاز دارد، در این بخش مدارک مورد نیاز ویزای تحصیل در پرتغال برای شما عزیزان به طور کامل ذکر شده است.

 • مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی پرتغال

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه مدارک پذیرش دانشگاه مورد نظر
  • ارائه مدارک زبان مورد نیاز
  • ارائه تمکن مالی جهت تحصیل
  • ارائه انگیزه نامه دال بر ادامه تحصیل متقاضیان
  • ارائه مدارک اسکان متقاضیان و محل سکونت دانشجویان
  • ارائه بیمه نامه مسافرتی
  • ارائه مدارک هویتی معتبر

تحصیل در پرتغال و موقعیت کار پس از تحصیل

با تحصیل در پرتغال، شرایط کار بعد از تحصیل نیر برای دانشجویان را فراهم می گردد. متقاضیان می توانند بعد از اتمام تحصیلات خود، جست وجوی کار داشته باشند و بعد از استخدام در این کشور کار کنند و با پرداخت مالیات بتوانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. متقاضیان که قصد کار در این کشور را دارند و خواهان آن هستند تا با مدرک دانشگاهی از این کشور وارد بازار کاری این کشور شوند، باید قبل از هرگونه اقدام شرایط کاری این کشور را بررسی نمایند و مشاغل مورد نظر این کشور را مطالعه نمایند و در صورتی که توانایی تحصیل در این رشته ها را دارد وارد آن کشور شوند از موارد بسیار مهم که متقاضیان باید به آن توجه داشت باشند نرخ بیکاری این کشور می باشد که نرخ بیکاری در پرتغال در سالهای اخیر روند نزولی داشته و در سال ۲۰۱۹ به ۶٫۷ درصد رسیده است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود به مقاله ای با عنوان مهاجرت به کشور پرتغال از طریق کار از همین وبسایت مراجعه کنید.

ویزای کار پرتغال و شرایط کار در پرتغال در اولین مرحله نیازمند کاریابی می باشد. کاریابی و یافتن کار در یک کشور ارتباط مستقیم با شرایط کار و نرخ بیکاری در آن کشور دارد. نرخ بیکاری در کشور پرتغال در آخرین آمار رسمی منتشر شده 6.7% می باشد و این نرخ با توجه به جمعیت و شرایط این کشور نرخی متوسط است. شرایط کار در این کشور در مقایسه با کشورهای شماره یک اروپایی نظیر آلمان و هلند و اتریش مناسب نیست ولی از برخی کشورهای اروپایی نظیر اسپانیا بهتر می باشد. همینطور با توجه به سیاست های جذب سرمایه گذار خارجی، طی 5 سال اخیر نرخ بیکاری این کشور بسیار کاهش داشته و نرخ بیکاری از 18% که در سال 2013 بود به نرخ 6.7 درصد در امسال یعنی در سال 2019 رسید که این پیشرفت بسیار جالبی می باشد.

تحصیل در پرتغال و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در پرتغال برای اشخاصی که قصد دریافت اقامت و تابعیت کشور پرتغال را دارند نیز امکان دارد،‌البته در صورتی که شخص به صورت تحصیلی وارد کشور پرتغال شود و پس از گذراندن دوره تحصیلی خود بتواند پیشنهاد شغلی از یک کارفرما دریافت کند می تواند با دریافت اقامت کاری در کشور پرتغال بماند و گرنه تحصیل در پرتغال یا هر کشور دیگر به خودی خود منجر به اخذ اقامت و تابعیت می شود. تحصیل در یک کشور به شخص کمک بسیار زیادی جهت پیدا کردن کار و کارفرما می کند و اشخاصی که قصد دریافت اقامت پرتغال را دارند، می توانند از طریق تحصیل وارد این کشور بشوند و پس از یافتن کار اقامت این کشور را دریافت کنند. لازم به تکرار است که تحصیل در این کشور موجب دریافت اقامت دائم نمی شود و شخص جهت دریافت اقامت بلند مدت کشور پرتغال باید حداقل به مدت ۵ سال در این کشور زندگی کرده باشد. در صورتی که شخص ۵ سال در کشور پرتغال زندگی و کار کند می تواند درخواست اقامت بلند بدهد. طبق قوانین تبعیتی کشور پرتغال شخصی که ۵ سال در این کشور زندگی کند و به زبان پرتغالی نیز تسلط داشته باشد و با فرهنگ و آداب و رسوم و زندگی در پرتغال ادغام شده باشد می تواند درخواست پاسپورت کشور پرتغال را بدهد.

پاسپورت و تابعیت پرتغال

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

تحصیل در پرتغال و سخن پایانی

تحصیل در پرتغال ، مهاجرت تحصیلی به پرتغال و شرایط تحصیل در موضوعی است که در مقاله بالا به صورت جامع مورد بررسی قرار گرفت. دانشجویانی که قصد تحصیل در پرتغال را دارند می توانند در مقاطع مختلفی مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیلات خود را ادامه دهند. برای اخذ پذیرش و تحصیل در پرتغال شخص دانشجو باید مدارک خود را به صورت کامل ارائه نماید تا امکان اخذ پذیرش فراهم گردد. اگر بخواهید به صورت رایگان تحصیل نمایید، می توانید از کشورهای دیگر اروپایی نظیر آلمان و اتریش نیز بهره مند گردید. در مقاله فوق سعی بر آن شد تا شرایط تحصیل در در مقاطع مختلف، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در پرتغال، مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال، هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال، شرایط کار دانشجویی در پرتغال، شرایط دریافت اقامت پس از تحصیل خدمت شما متقاضیان عزیز ارائه شد. در صورت نیاز به اطلاعات مفید در زمینه تحصیل در می توانید با مشاوران متخصص ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید. همچنین می توانید انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاهترین زمان ممکن دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 پاسخ
 1. سعید صفرزادگان مقدم گفته:

  سلام و خسته نباشید برای ویزای تحصیلی ایلتس اکادمیک باید داشته باشیم یا ژنرال برای بالا بردن شانس ویزا ممنون از شما و همکاران

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رساند آیلیس آکادمیک برای ادامه تحصیل مورد نیاز است و لذا پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ