تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و بررسی کامل شرایط آن

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ، تحصیل در دانشگاههای کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم و مدارک لازم برای اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا با مدرک دیپلم به صورت کاملا علمی و دقیق در قالب مقاله پیش رو، ارائه شده است. آیا تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم امکان پذیر است؟ چه شرایطی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا با مدرک دیپلم نیاز است؟ آیا تحصیل در کانادا با معدل پایین دیپلم نیز امکان پذیر است؟ وضعیت اقامت و اخذ تابعیت یا پاسپورت کانادا پس از تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم چگونه است؟ در این مقاله که به کوشش مشاوران حقوقی موسسه حقوقی ملک پور جمع آوری شده است، سعی بر آن است تا به این قبیل سوالات پاسخ داده شود. روش های مهاجرتی در کانادا متفاوت است و از روش های مختلفی چون تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و حتی پناهندگی می توان به این کشور مهاجرت داشت. کانادا جزء یکی از کشورهای مهاجر پذیر می باشد که همه ساله افراد زیادی قصد مهاجرت به آن را دارند. شما کاربران گرامی از طریق تماس با مجموعه حقوقی ملک پور MIE اتریش می توانید در مورد تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم اطلاعات کاملی را کسب نمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. در ادامه در مورد عناوین زیر به صورت تخصصی توضیحاتی داده خواهد شد:

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و شرایط عمومی
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در کالج
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم برای دوره های کوآپ
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم برای دوره های پرستاری کوآپ
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم برای رشته های پزشکی
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و کار دانشجویی ضمن تحصیل در کانادا
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و دانشگاه های برتر کانادا
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و موقعیت کار پس از تحصیل در کانادا
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و شرایط عمومی

کانادا از جمله کشورهایی است که به دلیل اینکه زبان رسمی آن انگلیسی است، بسیاری از افراد تمایل به مهاجرت و ادامه تحصیل در این کشور را دارند. موضوعی که فکر بسیاری از افراد را به خود مشغول می کند، چگونگی ورود به کشور کانادا و هم چنین تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم می باشد. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که تحصیل در کشور کانادا شامل دو مرحله مجزا از هم می باشد مرحله اول اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر و کالج های این کشور است و مرحله بعدی اخذ ویزا می باشد. بسیاری از دانشگاه ها معیار پذیرش به دانشجو را بار علمی او می دانند و چه بسا در بسیاری از دانشگاه ها افرادی با سن بالا مشغول به تحصیل می باشند. اما نکته ای که وجود دارد این است که فردی که از کشورهای دیگر برای تحصیل در این کشور در تلاش است علاوه بر پروسه پذیرش، باید دولت این کشور را جهت اخذ ویزا و ادامه تحصیل مجاب نماید. یکی از ملاک های مهم برای کشورهایی چون انگلستان، کانادا، استرالیا شرایط سنی فرد و میزان گپ تحصیلی او می باشد. در صورتی که فردی با مدرک دیپلم قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارد، باید بداند که از زمان اخذ دیپلم که معمولا ۱۸ سالگی می باشد، نهایت دو تا سه سال می تواند فاصله داشته باشد. در غیر این صورت شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا به نسبت گپ تحصیلی پایین تر خواهد آمد. بعبارت بهتر یکی از دلایل ریجکتی ویزای کانادا گپ تحصیلی بالا می باشد.

مهاجرت به کانادا | هزینه زندگی در کانادا در شهرهای مختلف

آموزش نحوه نگارش Study Plan برای تحصیل در کانادا توسط آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

تحصیل در کشور کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
اعزام دانشجو به کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در کالج

سوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول می کند، تفاوت تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در کالج با دانشگاه است. برخی کالج ها در کشور کانادا دوره هایی را ارائه می دهند که منجر به صدور گواهینامه (Certificate) در زمینه های خاص می شوند در حالی که دانشگاه ها روی برنامه های آکادمیک و حرفه ای تمرکز می کنند. کالج ها و دانشگاه ها عموما مقطع لیسانس را ارائه داده و بسیاری از آنها برنامه های کارشناسی ارشد را نیز ارائه می دهند. دانشگاه ها به طور کلی بزرگتر از کالج ها هستند و دوره متنوع تری را ارائه نمایند. جالب است بدانید گاهی اوقات یک دانشگاه می تواند از چندین مدرسه یا کالج تشکیل شود. کالج ها نسبت به دانشگاه ها مستقیماً به سمت کاریابی و ورود افراد به بازار کار متمایل و متمرکز هستند. این بدان معناست که آنها دروس عملی را به متقاضیان تحصیل در خود ارائه می دهند. به طور کلی در اکثر کالج های کانادا، مدت زمان لازم برای اخذ یک گواهینامه (Certificate) یک سال یا کمتر است در حالی که اخذ یک مدرک دیپلم (Diploma)حدود دو تا سه سال به طول می انجامد. برخی از بهترین کالج های کانادا در ادامه برای شما در قالب یک جدول معرفی شده و اطلاعاتی در مورد آنها خدمت شما بزرگواران عرضه شده است:

لیست بهترین کالج های کانادا و معرفی آنها

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم برای دوره های کوآپ

یکی از گزینه های مورد نظر بسیاری از دانشجویان بین المللی دوره های تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا می باشد. این دوره ها عموما دوره های کوتاه مدت محسوب می گردد که مناسب افرادی است که در جستجوی تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم هستند و می خواهند با سرعت بالاتری وارد بازار کاری شوند و به دلار درآمد کسب نمایند. به طور کل دوره های کوآپ از دو بخش تشکیل می شوند. در نیمه اول این دوره، به تحصیل می پردازید و در نیمه دوم این دوره، کار می کنید. به اصطلاح شما به عنوان کار آموز حقوق دریافت می نمایید. طول مدت این دوره ها از ۱۲ ماه تا ۳ سال متغیر است. هزینه های دوره کوآپ با توجه به طول دوره حدود ۱۲ هزار دلار کانادا تا ۲۵ هزار دلار کانادا متغیر است. دقت نمایید دوره هایی با طول مدت کمتر و حتی هزینه پایین تر نیز در این کشور ارائه می گردد؛ اما بسیاری از این دوره ها اعتبار کافی برای اخذ ویزا را ندارند و یا مناسب افرادی است که اقامت این کشور را دارند. جالب است بدانید که در نیمه دوم این دوره ها دانشجویان حدود ۲ تا ۳ هزار دلار کانادا حقوق دریافت خواهند کرد و با تجربه کاری که به دنبال این دوره کسب نموده اند، به راحتی وارد بازار کار می شوند. در حال حاضر این دوره ها در رشته هایی چون طراحی داخلی، دیجیتال مارکتینگ، مدیریت هتلداری،IT و پرستاری ارائه می گردد.

دوره های کوآپ کانادا ـ فرصتی عالی برای ورود به بازار کار کانادا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد کوآپ کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم برای دوره های پرستاری کوآپ

در صورتی که در جستجوی تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم هستید، یک گزینه بسیار جالب دوره های کوآپ پرستاری است که سریع ترین راه برای ورود به این کشور و اخذ اقامت دائم کانادا است. این دوره کوآپ سه ساله است و در ۱۸ ماه اول، واحد های درسی را می گذرانید و بعد از آن، برای ۱۸ ماه بعدی دوره های کارآموزی را پشت سر می گذارید. از آنجایی که در این دوره کارورزی، می توانید اجازه کار ( work permit ) دریافت کنید، بعد از سه سال حضور در کشور کانادا به راحتی برای اقامت دائم کانادا اقدام می نمایید. دقت داشته باشید که کار در این دوره گارانتی دارد و تضمین شده است. کشور کانادا به خصوص ایالت بریتیش کلمبیا در جولای ۲۰۱۹ اعلام کرد نیاز به حدود ۱۹ هزار نیروی کار پرستار دارد. از آنجایی که در کشور کانادا نیاز کاری به رشته پرستاری وجود دارد، با درآمد بالاتری می توانید در این کشور به استخدام درآیید. در صورتی که یک فرد در کشور کانادا درآمد متوسط ۱۳ دلار در ساعت دارد، پرستاران با استخدام در بیمارستان های خصوصی حدود ۱۶ دلار در ساعت و در بیمارستان های دولتی حدود ۲۰ دلار در ساعت درآمد خواهند داشت. سیستم درمان کانادا سیستم خاصی است و پرستاران در این کشور مرتبه متفاوتی دارند که پایین ترین مرتبه health care assistant می باشد. یکی از نکات مثبت این دوره این است که به شما مجوز کار در بیمارستان را می دهد، زیرا بسیاری از دوره های پرستاری در این کشور وجود دارد که صرفا به شما مجوز نگهداری و پرستاری از کودکان، بیماران و سالمندان در منزل و یا آسایشگاه را می دهند. هزینه دوره ها حدود ۱۸ هزار دلار کانادا می باشد و از آنجایی که نظارت وزارت بهداشت در این دوره ها زیاد است، شما برای اخذ پذیرش در این دوره ها نیاز به آیلتس ۶ دارید. جالب است بدانید که این دوره ها هر ماه به غیر از ماه های دسامبر و جولای پذیرش دارند. شایان ذکر است که متقاضی اصلی تحصیل پرستاری کوآپ با مدرک دیپلم در کانادا بعد از گذراندن دوره تحصیلی و اخذ work permit می تواند برای الحاق همسر و فرزند به اداره مهاجرت این کشور درخواست خود را عرضه نماید.

لینک مقاله : دوره های پرستاری کوآپ کانادا ( سریعترین روش اخذ اقامت با مدرک دیپلم )

پرستاری کوآپ کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم برای رشته های پزشکی

بسیاری از دانشجویان بین المللی در جستجوی تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم می باشند و تمایل به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی دارند. بهتر است بدانید تحصیل پزشکی در کانادا به نسبت سایر کشورها دشواری های خاص خود را دارد. دانشجویان بین المللی برای تحصیل دوره های پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم در ابتدای امر باید یک لیسانس در رشته های علوم پایه داشته باشند و بعد از پایان دوره در آزمون MCAT شرکت نمایند و در صورتی که نمره های لازم را کسب نمایند می توانند شروع به تحصیل در دوره های پزشکی نمایند که حدود ۴ تا ۵ سال به طول می انجامد. این آزمون، آزمونی تستی مربوط به دروس پیش نیاز پزشکی است. این آزمون از بخش هایی چون استدلال کلامی، فیزیک، زیست و نوشتن مقاله تشکیل می شود.

نجصیل پزشکی در کانادا - کار پزشکان در کانادا - مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل پزشکی

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در کانادا با توجه به دانشگاه مورد نظر متفاوت است؛ اما شهریه دانشگاه ها عموما به طور میانگین حدود ۱۲ تا ۲۰ هزار دلار کانادا می باشد. البته دانشجویان نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶٫۵ تا ۷ را دارند و بعد از پایان دوره تحصیلی ملزم به گذراندن دوره های عملی در بیمارستان های این کشور هستند. در ادامه برخی از بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل پزشکی و رنکینگ جهانی و کشوری آنها برای شما آورده شده است.

لیست بهترین دانشگاههای کانادا برای تحصیل رشته های پزشکی

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی، شرایط خاصی دارد. از آنجایی که این کشور نسبت به شرایط سنی سخت گیری دارد، بهتر است بعد از زمان اخذ دیپلم بیشتر از ۲ تا ۳ سال فاصله نیفتاده باشد.

مهم

هر چه میزان گپ تحصیلی شما بیشتر باشد شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا پایین تر خواهد آمد.

علاوه بر مدرک دیپلم شرایط دیگری نیز مورد نیاز است. یکی از مهم ترین مدارک، مدرک زبان می باشد. برای اخذ پذیرش در دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس عموما آیلتس ۶ لازم است. خبر خوب این که در صورتی که سطح زبان شما پایین تر از سطح مورد نیاز دانشگاه باشد، شما می توانید برای دوره های زبان دانشگاه مورد نظر خود در کانادا ثبت نام نمایید و قبل از شروع دوره های لیسانس در این کشور سطح زبان خود را تقویت نمایید. در نتیجه شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان نیز وجود دارد. مهم ترین نکته در مورد دانشجویان بین المللی اجاره کار پاره وقت به مدت ۲۰ ساعت در هفته می باشد. هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس از رشته به رشته متفاوت است اما شهریه دانشگاه ها به طور میانگین حدود ۱۲ تا ۱۸ هزار دلار کانادا است.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

کار ضمن تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم به همراه بورسیه تحصیلی

بسیاری از دانشجویان بین المللی در صدد تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم می باشند، در حالی که باید توجه داشته باشند، کشور کانادا سیستم تحصیل رایگان ندارد و در مقطع لیسانس در اکثر موارد شانس اخذ بورسیه تحصیلی به نسبت سایر مقاطع دانشگاهی پایین تر است. زیرا اساسا بورسیه تحصیلی به افرادی تعلق می گیرد که رزومه علمی و پژوهشی قوی از خود نشان دهند و طبیعتا دانشجویان مقطع لیسانس هنوز وارد حوزه های تخصصی در رشته خود نشده اند و مطالعات آنها به گستردگی دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد نیست از همین رو باید توجه داشت که معدل بالا، کسب مقام علمی، اختراعات یا اکتشافات علمی و یا مقالات علمی و پژوهشی می تواند تاثیر چشمگیری در شانس گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا برای دانشجویان بین المللی داشته باشد. در ادامه برخی از معروف ترین بورسیه های تحصیلی دانشگاه های کانادا برای شما عزیزان آورده شده است:

لیست برخی از بورسیه های تحصیلی در کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و هزینه های زندگی و تحصیل

یکی از موضوعاتی که ذهن یک دانشجوی بین المللی را به خود مشغول می کند، هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل در کانادا است. کشور کانادا با واحد پولی دلار کانادا به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی چون مجارستان، چک، فنلاند و یا لتونی هزینه زندگی بالاتری دارد و هم چنین کانادا مانند کشورهایی چون آلمان و یا اتریش سیستم تحصیل رایگان را ندارد، در نتیجه هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا به نسبت برخی از کشورها بالاتر است. اما سیستم آموزشی منحصر به فرد و زبان رسمی انگلیسی بسیاری از افراد را به سمت این کشور سوق می دهد و از آنجایی که کانادا کشور مهاجر پذیر با نرخ بیکاری پایینی است، دانشجویان بین المللی می توانند با کار حین تحصیل برخی از هزینه ها را تامین کنند. در صورتی که قصد تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم را دارید، برخی از هزینه های اصلی در این کشور در ادامه برای شما کاربران گرامی آورده شده است:

جدول برخی از هزینه های زندگی در کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و کار دانشجویی ضمن تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم مستلزم هزینه های زیادی خواهد بود به همین دلیل اهمیت کار ضمن تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی در این مرحله نمایان می شود. دانشجویان بین المللی در کانادا حدود ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار به صورت نیمه وقت دارند. به طور متوسط برای هر ساعت حدود ۱۲ دلار کانادا کسب می نمایند که تقربیا برای یک ماه می توانند روی ۱۰۰۰ دلار کانادا حساب کنند. البته در ایام تعطیل اجازه کار تمام وقت خواهند داشت و می توانند از تعطیلات میان ترم برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنند.

مهم

از آنجایی که افرادی که به تحصیل در کانادا می پردازند، اجازه الحاق همسر را دارند و همسر آنها می تواند اجازه کار تمام وقت داشته باشد، در صورتی که یک نفر تحصیل کند و دیگری کار، بخش اعظمی از هزینه ها تامین می گردد.

نرخ بیکاری در کانادا حدود ۵٫۵ درصد است که نشان از بازار کار خوب برای دانشجویان بین المللی دارد.

نمودار نرخ بیکاری کانادا در ماههای سال 2019

کار در کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و بررسی ویزای همراه

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم همانند سایر مقاطع تحصیلی منجر به اخذ ویزای همراه برای دانشجوی بین المللی می گردد. همراه طبق آخرین قوانین مهاجرتی کانادا شامل همسر و فرزند زیر ۲۲ سال می شود. همراه می تواند با اخذ ویزای open work permit به صورت تمام وقت مشغول به کار در این کشور شود و کمک شایانی در تامین هزینه های زندگی داشته باشد و هم چنین می تواند در زمینه شغلی و تحصیلی خود به موقعیت مناسبی دست یابد. فرزندان زیر۲۲ سال نیز می توانند در این کشور از شرایط تحصیل رایگان و یا تحصیل با هزینه بسیار پایین در مدارس کانادا استفاده نمایند. دقت داشته باشید که تحصیل در کشور کانادا منجر به اخذ اقامت برای فرزندان می شود، اما به طور مثال تحصیل فرزندان منجر به اخذ اقامت والدین نخواهد شد مگر در شرایط خاص. این مقاله با نگارش تیم حقوقی موسسه حقوقی ملک پور در تلاش برای اطلاع رسانی شما بزرگواران بوده است در نتیجه استفاده از مطالب آن غیر قانونی و غیر اخلاقی تلقی خواهد شد.

ویزای همراه کانادا

اخذ ویزا از طریق تحصیل فرزندان
تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و دانشگاه های برتر کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم به نسبت بسیاری از کشورها نکات مثبتی دارد به طور مثال دانشجویان به زبان انگلیسی درس می خوانند و با تسلط نسبی به این زبان می توانند راحت تر وارد بازار کار شوند. این کشور دانشگاه های بسیار برتری از نظر علمی در سطح جهان دارد، که سالیانه دانشجویان بین المللی زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود روانه می کند. برخی از مهم ترین دانشگاه های کانادا در کنار رتبه جهانی و کشوری در ادامه لیست شده است:

لیست برترین دانشگاههای کانادا با رنکین

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

در روند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا چیدمان درست مدارک یکی از مهم ترین نکات در طول پروسه است. از همین رو در صورتی که در صدد اخذ پذیرش جهت تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و هم چنین اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه ها و کالج های معتبر کانادا می باشید، با اخذ مشاوره مهاجرت به کانادا از مدارک و شرایط اخذ ویزای کانادا اطلاعات کامل به دست آورید و بدانید برای مهاجرت به کانادا از کجا باید شروع کنید و از راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا نیز اطلاع کافی پیدا کنید. متعاقبا برخی از مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که علاقه مند به تحصیل در کانادا می باشند آورده شده است:

 • مدارک پذیرش
 • مدارک هویتی
 • مدارک تمکن مالی
 • انگیزه نامه

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کانادا

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و موقعیت کار پس از تحصیل در کانادا

طبق قانون PGWP کانادا ( Post Graduate Work permit)، دانشجویان بین المللی که با هدف تحصیل وارد این کشور شده اند، در صورتی که طول مدت دوره تحصیلی آنها بیشتر از ۹ ماه باشد، حداقل برای سه سال اجازه اقامت در این کشور را دارند. هدف از وضع این قانون حمایت از دانشجویان بین المللی است که در صورت اتمام تحصیل دغدغه اجازه اقامت در این کشور را نداشته باشند و هم چنین با خیال آسوده به دنبال کار در کانادا بگردند. هم چنین با وجود این قانون، افرادی که با حمایت دولت در این کشور به درجه تحصیلی بالا رسیده اند جذب بازار کار این کشور می شوند و به کاریابی در کانادا می پردازند و این خود به پیشرفت و اعتلای این کشور کمک می کند. به دلیل نرخ بیکاری پایین کشور کانادا، دانشجویان بین المللی که با هدف تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم به این کشور ورود پیدا کرده اند، شانس بالایی برای پیدا کردن کار در این کشور دارند.

کاریابی در کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص
لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

دانشجویان بین المللی که با هدف تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم به این کشور ورود پیدا کرده اند تا زمانی که در این کشور تحصیل می نمایند، اجازه اقامت در این کشور را دارند و اما بهتر است بدانید تحصیل صرف هیچ گاه منجر به اخذ اقامت دائم کانادا و در نهایت تابعیت شما در این کشور نخواهد شد. در نتیجه دانشجویان بین المللی باید به فکر اخذ اقامت دائم کانادا همراه با تحصیل در این کشور باشند. دانشجویان بین المللی بعد از تحصیل در این کشور اجازه ماندن و پیدا کردن کار دارند و در صورتی که حداقل سه سال بعد از تحصیل در این کشور کار کنند و مالیات های خود را به موقع پرداخت نمایند، می توانند تقاضای اقامت دائم کانادا را بدهند. بعد از اخذ اقامت دائم نوبت به اخذ پاسپورت و اخذ تابعیت کانادا است. برای اخذ تابعیت کانادا شرایطی لازم است که در ادامه به طور خلاصه مهم ترین نکات برای شما همراهان عزیز آورده خواهد شد:

 • فراگیری یکی از زبان های رسمی کانادا ( انگلیسی و یا فرانسوی )
 • اخذ مجوز اقامت دائم کانادا
 • حضور در کانادا برای حداقل سه سال در مدت ۵ سال بعد از اخذ اقامت دائم
 • پرداخت مالیات حداقل به مدت ۳ سال از ۵ سال آخر اقامت دائم شخص

با رعایت شرایط بالا به راحتی می توانید موفق به اخذ پاسپورت کانادایی شوید.

پرچم کانادا | مهاجرت به کانادا |

مهاجرت به اروپا یا کانادا
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه ملک پور
مشاوره مهاجرت به کانادا
تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و سخن پایانی

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی با در دست داشتن مدرک دیپلم ، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا جهت تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و بررسی مقاطع مختلف تحصیلی جهت اخذ ویزای تحصیلی به صورت کاملا تخصصی در این مقاله به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است. کانادا مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان بین المللی در سراسر جهان است. این مقاله با تمرکز بر مطالبی چون دوره های کوآپ(کار ضمن تحصیل)، شرایط اخذ اقامت و تابعیت کانادا، شرایط کار حین تحصیل و موقعیت و بازار کاری بعد از زمان فارغ التحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای شما کاربران عزیز تهیه گردیده است. در صورتی که در مورد روش های مهاجرتی به کانادا نیاز به اطلاعات دقیق تری دارید، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان حقوقی بهره مند شوید و در صورت نیاز اقدام به رزرو وقت مشاوره تخصصی نمایید. هم چنین سوالات تخصصی خود در زمینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ، را در انتهای مقاله در قسمت دیدگاه بیان نمایید و یا در قسمت پرسش و پاسخ عنوان نمایید تا تیم حقوقی در کمترین زمان پاسخی علمی و دقیق را خدمت شما بزرگواران عرضه نمایند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 پاسخ
 1. امیر گفته:

  سلام
  امیرم ۲۵ سالمه
  مدرک کارشناسی پرستاری دانشگاه تهران
  معدل دانشگاه ۱۸٫۵
  ۳ سال سابقه کار دارم
  ایتلس ۷٫۵
  چیکار کنم

  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز شما برای کار و یا تحصیل در ابتدا می بایست مدرک خود را معدلسازی کنید.توصیه می شود در ابتدا با اخذ پذیرش تحصیلی در رشته های مدیریتی این فرصت را برای خود ایجاد نمایید.

   پاسخ
 2. ali گفته:

  سلام و ممنونم بابت مقالتون من ۱۸ سالمه و علوم انسانی میخونم امسال دیپلممو میگیرم آیلتس ۶/۵هم دارم میخاستم بدونم برای تحصیل در کانادا باید قبولی کنکور داشته باشم؟؟؟و اینکه شانس گرفتن ویزا برای دانشگاه بهتره یا کالج؟؟؟ آیا بعد دوره کالج با پیدا کردن کار میتونم اقامتو بگیرم ؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز قبولی در کنکور نیاز نیست.قبولی در کالج و یا دانشگاه تفاوتی ندارد و شما بعد از فارغ التحصیلی مدتی را می توانید در کانادا دنبال کار بگردید .در هر صورت پس از ۳سال کار و پراخت بیمه و مالیات می توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام ـنمائید.

   پاسخ
 3. علیرضا گفته:

  سلام ممنون بابت مقالتون من ۲۵ سالمه مذرک دیپلم هنرستان فنی و حرفه ای نرم افزار دارم مدرک mcsd مایکروسافت دارم آزمون آیلتس هم دادم آیا امیدی داشته باشم برای کار؟
  آیا بعدش اونجا میتونم ادامه تحصیل هم بدم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز چنانچه شما قصدداردی از طریق کاری اقدام کنید می بایست در روش اسکیلد ورکر امتیازات لازم را کسب کتید . برای ابن منظور سن و مدرک تحصیلی مدرک زبان با نمره بالا و سابقه کار همراه با بیمه در کنار فاکتورهای دیگر برای شما امتیاز خواهند داشت .د صورتی کت امتیازات لازم را اخذ نمایید برای شما از همان ابتدا اقامت دایم صادر می شود و از بیشترین حقوی شهروندی برخوردار خواهید بود .ولی با توجه به مدرک تحصیلی شما اروپا گزینه مناسب تری خواهد بود .

   پاسخ
 4. pariya گفته:

  سلام من ۲۰ سالمه و آیلتس ۶/۵ دارم با توجه به این که وقفه ی تحصیلی دارم امکان گرفتن پذیرش مقطع لیسانس رشته ی روانشناسی در کانادا با توجه به شرايط م وجود داره؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز هر چه سریعتر جهت اخذ پذیرش می بایست اقدام نمائید .برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس بیش از دو سال گپ ویزای شما با ریسک همراه خواهد بود .

   پاسخ
 5. mohammadreza گفته:

  سلام.من رتبه ۱۸ کنکور سراسری تجربی ایران در سال ۹۸ هستم و دانشجوی بزشکی دانشگاه تهران.میشه مدارک رو فرستاد و برای کانادا اقدام کرد و با این شرایطی که الان دارم مستقیم وارد دانگاه شد یا نه باید بازم مقطع لیسانس رو بگذرونیم.شما جی بیشنهاد میکنید.یا بهتره که دوره عمومی تموم بشه و برای تخصص اقدام کرد.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای تحصیل پزشکی در کانادا شما می بایست ابتدا لیسانس در رشته های مرتبط با پزشکی را داشته باشید و سپس در آزمون ام کت شرکت کنیدو پس از قبولی در آزمون می توانید تحصیلات پزشکی خود را شروع نمائید .قبولی در کنکور دانشگاههای ایران متاسفانه امتیازی برای شما محسوب نمی شود .

   پاسخ
 6. amin گفته:

  سلام. اگر بخوایم رشته های پزشکی رو توی کانادا بخونیم مستقیم وارد دانشگاه پزشکی میشیم؟ یعنی بعد از اتمام مدرسه میشه مستقیم وارد دوره های پزشکی شد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز برای تحصیل در رشته پزشکی در کانادا نیاز هست که در ابتدا در مقطع لیسانس در رشته های علوم پایه مرتبط با پزشکی تحصیل نمائید و سپس در آزمون پزشکی شرکت نمائید

   پاسخ
 7. سارا گفته:

  سلام و وقت بخیر
  من ۲۳ ساله هستم لیسانس هوشبری دارم مجردم ایلتس ۶٫۵ هم دارم آیا میتونم دوره کواپ پرستاری شرکت کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز به دیلی سخت گیر یهای کانادا مبنی بر صدور ویزا و از آنجا که این دوره برای افرادی که تازه دیپلم گرفتند و نهایت تا ۲۰ سال سن دارند توصیه می گردد، ویزای شما با ریسک همراه خواهد بود.

   پاسخ
 8. R Dpr گفته:

  سلام و عرض ادب،
  ممنون از اطلاعات مفیدی که در وب سایتتون قرار می دید. آیا با دیپلم ریاضی می شه برای دوره کوآپ پرستاری کانادا اقدام کرد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   بله دوست عزیز امکان اقدام وجود داره .ولی از آنجا که برای تحصیل در این دوره ها می بایست اطلاعات اولیه در خصوص زیست و دروس مرتبط با پرستاری را داشته باشید ،توصیه می گردد حتما اطلاعات خود را در زمینه های ذکر شده افزایش دهید.

   پاسخ
 9. مهسا گفته:

  سلام. از شما خیی ممنونم بابت مقالات کامل و عالی تون. می خواستم بدونم تا چند سال بعد از گرفتن مدرک لیاسانس می تونم برای فوق لیسانس اقدام کنم؟چند سال فاصله تحصیلی رو کانادا قبول می کنه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز عموما کانادا گپ تحصیلی تا ۶ سال را می پذیرد .البته بهتر هست که این گپ را با سابقه کار پر کنید.

   پاسخ
 10. Samira گفته:

  ممنون از مقاله كاملتون براي كساني كه ديپلم فني حرفه اي دارن و ديپلمشون ١١ سالست ميشه اقدام كرد براي ادامه تحصيل؟

  Rating: ۵
  پاسخ