تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی

تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی

آیا به دنبال تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی هستید؟آیا تا به حال به کشورهای اسکاندیناوی سفر کرده اید؟آیا به این اندیشیده اید که پس از تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی امکان کار در کشورهای اسکاندیناوی را  نیز دارید یا خیر؟ آیا می دانید شرایط زندگی در کشورهای اسکاندیناوی  در حین تحصیل در اسکاندیناوی چگونه است؟ آیا میدانید کشورهای اسکاندیناوی به چه زبانی صحبت میکنند و تحصیل در اسکاندیناوی به چه زبانی ارائه میشود؟ آیا مایلید بدانید که پس از تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی امکان اخذ اقامت کشورهای اسکاندیناوی را دارید ؟ایا می دانید یکی از راههای اخذ اقامت کشورهای اسکاندیناوی تحصیل در اسکاندیناوی میباشد.  چنانچه به دنبال پاسخ سوالات خود هستید کافیست علاوه بر دنبال کردن این مقاله با مشاورین مجرب موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) نیز در ارتباط با شید تا شما را راهنمایی نمایند.

 1

کشورهای اسکاندیناوی شامل نروژ، فنلاند، سوئد ، دانمارک و … می باشند. در کشورهای اسکاندیناوی زبان آلمانی رایج است . از شرایط تحصیلی و کاری، خوبی برخوردار هستند من بر این باور هستم که کشوری که برای تحصیل انتخاب می کنم کشوری باشد که از نظر سطح رفاه زندگی و آموزشی و نیز شرایط کاری از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

و توصیه می کنم چنانچه مشتاق به تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی هستید نسبت به شرایط زندگی ، کاری،سطح آموزشی را بررسی نمایید و با دیدی باز کشورهای اسکاندیناوی را انتخاب نمایید چون این خود یکی از دلایل موفقیت شما در آینده در کشورهای اسکاندیناوی محسوب می گرددو چنانچه شما با شرایط اقامتی در اسکاندیناوی ،ویزای کاری دراسکاندیناوی، ویزای تحصیلی در اسکاندیناوی،پذیرش تحصیلی در اسکاندیناوی، پذیرش کاری، اخذ اقامت،شرایط اخذ ویزای همراه اشنا باشید متوجه خواهید شد که کشورهای اسکاندیناوی با توجه به مزیتهایی که منتخب شما هست می توانند کشوری مناسب برای شما باشند.

کشورهای اسکاندیناوی همانطور که مستحضر هستید مزایای خوبی را در اختیار شهروندان خود قرار می دهند.

و از بین کشورهای اسکاندیناوی مشتاقان کشور سوئد  نسبت به کشورهای دیگر اسکاندیناوی بیشتر است. تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی تقریبا رایگان است. تحصیل در دانشگاههای اسکاندیناوی هم به زبان انگلیسی هم آلمانی امکان پذیر می باشد. کشورهای اسکاندیناوی از جمله کشورهای پیشرفته در دنیا محسوب می گردند.

 بنابراین متقاضیان پس از تحصیل جذب بازار کار می شوند و علاوه بر این می توانند در خواست اقامت کشورهای اسکاندیناوی را نمایند.در این مقاله سعی میکنیم کشورهای اسکاندیناوی را به طور مجزا از نظر  شرایط تحصیلی بررسی نماییم.

بنابر این از کشور سوئد که مشتاقان زیادی در سطح دنیا دارد آغاز می   کنیم. سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی است دارای  مساحتی به وسعت کیلومتر مربع  و جمعیتی در حدود ۹ میلیون نفر و رشد سالانه جمعیتی بالغ بر ۲٪ است.

 پایتخت سوئد استکهلم و زبان  مردم سوئدی و نیز دین و مذهب آنان مسیحی ارتدکس می باشد(شایان ذکر است که مدم سوئد از آزادی مذهب برخوردار هستند. سوئد  موقعیت شمالی اروپا قراردارد و از شرایط آب و هوایی تقریبا سردی نیز برخوردارشوید یکی از پیشرفته ترین کشورهای اسکاندیناوی شمرده می شود که از نظر رشد اقتصادی و فرهنگی درکشورهای اسکاندیناوی زبانزد است. از نظر تجارت از اعضای بازار اروپا محسوب می گردد. و در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته است. بد نیست بدانید که سوئد در اتحادیه اروپا قرار دارد.

تحصیل در سوئد در حدود ۵ سال پیش کاملا رایگان بود اما در حال حاضر تحصیل در سوئد هزینه دارد. از مزیتهای تحصیل در سوئد می توان به مواردی نظیر: نداستن محدودیت سنی برای اخذ پذیرش،اخذ پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان با نمره بالا،اخذ ویزای همراهان ( همراه به معنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) اجازه کار برای دانشجویان می توان نام برد.

2

همانطور که مستحضر هستید اخذ پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان در خیلی از کشورها به راحتی امکان پذیر نیست. خدماتی که موسسه مشاوره ای MIE در خصوص مشتاقان تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی علی الخصوص کشور سوئد ارایه می نماید. با توجه به اینکه

موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) نماینده مستقیم دانشگاههای اسکاندیناوی می باشد. در خصوص مشتاقان تحصیل  و زندگی در کشورهای

اسکاندیناوی علی الخصوص سوئد این بشارت را به متقاضیان تحصیل در اسکاندیناوی می دهیم که می توانند با استفاده از مشاوره مشاوران مجرب موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) که بصورت مستقیم تحت نظارت جناب آقای ملک پور (دانشجوی دکترای حقوق تجارت بین الملل دانشگاه ملی وین) مد ملک پور که در امور بین الملل زبانزد عام هستند بهره جویند و برای تحصیل در کشورسوئد که یکی از کشورهای اسکاندیناوی می باشد اقدام نموده و نتیجه مطلوب خود را کسب نمایند.

هدف ما از جمع آوری مقالات در اختیار قراردادن اطلاعات مکفی به مشتاقان تحصیل در کشورهای مختلف علی الخصوص کشورهای اسکاندیناوی می باشد. تا متقاضیان پس از مطالعه و آشنایی با کشورهای مورد نظر خود از جمله کشورهای اسکاندیناوی با داشتن پیش زمینه سوالاتی که پس از مطالعه مقالات برای متقاضیان پیش می آید را بتوانند با استفاده از تجارب و تخصص مشاوران مجرب مورد تایید و تحت نظارت مستقیم جناب آقای ملک پور (دانشجوی دکترای حقوق تجارت بین الملل دانشگاه ملی وین) در میان بگذارند و نیز بدیهی است در این مسیر به درستی هدایت شوند تا به نتیجه مورد دلخواه خود دست یابند.

مشاورین موسسه مشاوره ای  MIE با توجه به شعب مختلف و روند یکسان و هماهنگ و کاملا تنظیم شده سعی می نمایند شما را در این مسیر راهنمایی نموده و از هیچ تلاشی فروگذار نمیکنند.

3

یکی دیگر از کشورهای اسکاندیناوی کشور فنلاند است. که با روسیه و نروژ و سوید هم مرز است. فنلاند عضو اتحادیه اروپا نیز است. دولت فنلاند جمهوری می باشد. کشور فنلاند نیز از کشورهای پیشرفته اسکاندیناوی محسوب می شود.

اقتصاد کشورهای اسکاندیناوی از سطح خوبی برخوردار است فنلاند در خصوص ماشین آلات و کاغذ و مواد شیمیایی نیز صادرات به دیگر کشورها دارد. فنلاند دارای جمعیت در حدود ۵۳۰۰۰۰۰ نفر با مذهب مسیحی و مساحت ۳۳۸۱۴۵ کیلومتر مربع است. پایتخت فنلاند هلینسکی  و واحد پول آن یورو با پیش شماره ۰۰۳۵۸ است. کشور فنلاند همانند سوید در شمال اروپا قرارگرفته است و با سوید،روسیه و نروژ همسایه است.

زبان رایج فنلاندی و شرایط آب و هوایی سرد می باشد و سرمای طولانی مدتی به نسبت دیگر کشورهای اسکاندیناوی دارد. تحصیل در فنلاند مشتاقان خاص خود را دارد همانطور که از مشاوران ما شنیده اید شرایط تحصیل رایگان در فنلاند وجود دارد.

در سه سال اخیر به عنوان دارا بودن بهترین سیستم آموزشی در دنیا مطرح شده است به همین دلیل هر ساله  متقاضیان زیادی از کشورهای دیگر نیز برای تحصیل در فنلاند اقدام می نمایند. از مزایای تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی تحصیل به زبان انگلیسی است که فنلاند نیز از این گزینه مستثنی نیست.

بعضی از دانشگاهها در کشورهای اسکاندیناوی از جمله فنلاند برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیاز به گذراندن آزمون ورودی دارند. اما در مقطع فوق لیسانس دارابودن مدرک زبان آیلتس با نمره ۶.۵ امکان پذیر است. شایان ذکر است که هر دانشگاهی شرایط پذیرش متفاوتی دارد و پرونده هر متقاضی متفاوت می باشد بنابراین توصیه نویسنده مقاله این است که با استفاده از مشاوره مشاورین مجرب موسسه مشاوره ای MIE از راهنماییهاو تجارب مشاورین موسسه مشاوره ای MIE  با ارایه مدارک و شرایط خود( همانطور که میدانید شرایط هر شخص متفاوت هست بنابراین پیشنهادات مشاور بسیار تاثیر گذار خواهد بود) به مشاورین موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) می توانید بهترین مشاوره را تجربه نمایید.بسیار خرسند می شویم چنانچه نواقصی را مشاهده نمودید با ما در میان بگذارید تا بتوانیم امروز بهتر از دیروز با ارایه کیفیت بالا در مشاوره در مسیری که در پیش رو دارید شما را یاری رسانیم.

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 3٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

31 پاسخ
 1. مهناز گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید من لیسانس زیست جانوری با معدل ۱۵ از دانشگاه سراسری گیلان دارم و ایلتس ۷ دارم
  میخواستم بپرسم برای تحصیل رایگان در کشور دانمارک چه اقداماتی باید کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، تحصیل رایگان در دانمارک نیازمند روزمه تحصیلی و پژوهشی خوبی هست. معدلتون شاید برای تحصیل رایگان مناسب نباشه اما اگر در فیلد تخصیی خودتون مقاله داشته باشید شانس بالا هست.

   پاسخ
 2. Arashjs گفته:

  با سلام. من لیسانس کامپیوتر هستم و مدرک تافل دارم. ۲۵ سال هم سنمه. میتونم اقدام کنم برای تحصیل در فنلاند یا سوِئد؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 3. سمانه گفته:

  سلام وقت بخير
  من ارشد فيزيك اتمي از دانشگاه علوم تحقيقات هستم.مقاله در ژورنال خارجي هم دارم ميخوام برا دكتري فيزيك پزشكي در كشور سوئد اقدام كنم.ميخواستم ببينم امكانش هست بورسيه بشم؟
  من ٣٥ سال سن دارم و همسر و بچه هم دارم
  لطفأ راهنماييم كنيد.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای دکترا در ابتدا باید سوپروایزر خود را تعیین کنید. سپس از طریق ارتباط با وی پذیرش دانشگاه را بدست آورید و با آن برای ویزا اقدام کنید. ارتباط با استاد راهنما از طریق سایت دانشگاه امکان پذیر است.

   پاسخ
 4. نگار صديق گفته:

  سلام
  من ۲۹ ساله با لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷٫۱ با آیلتس ۶٫۵ آکادمیک هستم
  میخواستم ببینم تو کدوم کشورهای اروپایی یا اسکاندیناوی میتونم ویزای تحصیلی برای خودم و ویزای همراه برای همسرم بگیرم؟
  ممنون از شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در بسیاری از کشورها امکان اقدام را دارید و می توانید برای سوئد ، هلند ، دانمارک و . . . اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. میثم گفته:

  سلام.خسته نباشید
  من و همسرم میخوایم به یه کشور اروپایی برای اقامت و کار نقل مکان کنیم اما نمیدونیم از چه راهی به این عرصه وارد بشیم.کشورهای مد نظر ما کشورهای اسکاندیناوی هستش.هم من و هم همسرم دارای مدرک کارشناسی حسابداری هستیم البته من شروع کردم به ادامه تحصیل در همین رشته.اگه ممکنه خیلی خوشحال میشم زحمت بکشید به ما مشاوره بدین.ممنونم از شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست بزرگوار باید اطلاعات کامل خود را ذکر نمایید تا بتوان مشاوره و راهنمایی دقیق ارائه داد علاوه بر آن برای کشورهای اسکاندیناوی می توانید از طریق تحصیل اقدام نمایید و برای کار متاسفانه بدون کارفرما امکان پذیر نمی باشد . برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 6. محمدرضا مهرعلی گفته:

  سلام.من لیسانس مهندسی صنایع دارم و میخام مدیریت بخونم ارشد اونجا.مسلط به زبان هستم ایلتس دارم.
  خانمم هم لیسانس زبان داره.ایلتس هم داره میخواد ارشد حقوق بخونه.امکانش هست؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان پذیر است اما باید شرایط خود را به صورت کامل بیان نمایید تا مورد بررسی قرار گیرد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان پذیر است اما باید شرایط شما برای اقدام بررسی گردد که می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. فاطمه گفته:

  سلام من لیسانس علوم تجربی دارم و رسمی آموزش و پرورش با ده سال سابقه ولی دوست دارم وارد کشور های اسکاندیناوی بشم چطور ممکنه

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   از روش های متفاوتی می توانید برای مهاجرت اقدام نمایید اما شرایط شما از جمله سن ، تحصیلات و… باید به طور کامل بررسی شود که می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. شکوفه گفته:

  سلام من ارشد اموزش زبان انگلیسی هستم ایا ممکنه در فنلاند در مقطع دکترا مشغول ب تحصیل شم؟ و شرایط بورسیه چطوره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   سلام
   شما امکان ادامه تحصیل در فنلاند و در کشورهای دیگر را دارید اما برای ورود به مقطع دکترا باید در ابتدا سوپروایزر داشته باشید که می توانید برای راهنمایی بیشتر با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 9. رزاقی گفته:

  سلام. من ارشد بیوسیستماتیک جانوری با معدل هجده دارم، ایلتس ندارم ولی میتونم با نمره هفت قبول شم، یه مقاله پژوهشی دارم و اشنا به امور مدیکال ژورنالیسم هیتم و سابقه کار در این زمینه رو دارم، بنظر شما شانس گرفتن بورسیه رو دارم؟! تمایل به گرفتن بورسیه از کشورهای اسکاندیناوی هستم.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای دریافت بورسیه باید در ابتدا از طریق دانشگاه های کشور مورد نظر وارد گفت و گو شوید . زیرا هر دانشگاه تعداد محدودی بورسیه صادر مینماید و خود دانشگاه تصمیم میگیرد که بورسیه اعطا نماید یا خیر
   با تشکر

   پاسخ
 10. Danial گفته:

  Slm vaght bekheyr mikhastam bebinam vase sweden reshtehaye bazargani mahdodiyat moadel daran vase arshad ya kheyr ya age daran che moadeli . Farghi ham mikone karshenasi azad bashe ya kheyr mamnon .

  پاسخ
 11. sepideh گفته:

  salam man hamrahe ba baradar va madaram ghaste mohajerat darim . man va baradram hardao mikhaym baraye lisans dar soed tahsil konim vali bedone madrake zaban mikhastam bebinam sharayrte tahsil va zendegi dar soed ba in sharayet emkan pazire ya khir va in ke hazine haye tahsil va zendegi dar onja be che sorat hast . mamnon misham agar javabamo bedid .

  پاسخ
 12. احلام گفته:

  باسلام و عرض خسته نباشید ،من لیسانس فقه و مبانی حقوق هستم و دارم برای ازمون وکالت ۹۵میخونم که با شرایط سختی که الان در ازمون وکالت هست ،قبولی یکم سخت شده ،اگه لیسانس حقوق داشتم صدردصد تلاش میکردم که به یکی از کشورهای اسکاندیناوی مهاجرت کنم ،سوال من اینه که ایا تحصیل با لیسانس فقه حقوق در اونجا امکان پذیر هست؟و ایا اگه ازمون وکالت امسال قبول شدم ،بعداز دوره کاراموزی میتونم در اونجا به شغل وکالت ادامه بدم و اینکه اگه ارشد حقوق خصوصی در ایران قبول بشم و مکالمه زبان انگلیسی رو قوی کنم امکانش هست که دانشگاه فنلاند یا نروژ و سوید پذیرای من باشند ،و حتی اگه نیاز به مقاله باشه من دریغ نمیکنم ،و اگه کشوری غیراز اسکاندیناوی باشه که شرایط منو بپذیره معرفی کنید ،من واقعا به راهنمایی شما احتیاج دارم واقعا ممنون میشم در این راه کمکم کنید ،خداقوت میگم ،پایدار باشید

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام
   شما می توانید با برقراری تماس و ارایه مشخصات تکمیلی با مشاورین ما شانس خود را برای پذیرش در رشته های تجارت و مهندسی اقدام نمایید.
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ