تحصیل در دانمارک و بررسی آن

تحصیل در دانمارک ، شرایط و راههای اخذ اقامت تحصیلی در دانمارک و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دانمارک در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد.تحصیل در دانمارک از چه راههایی امکان پذیر است؟ مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در کشور دانمارک کدامند؟ هزینه هاي تحصیل و زندگی در دانمارک چگونه است؟ دانشگاه های معتبر دانمارک برای تحصیل کدام ها هستند؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه تحصیل در دارنمارک و مهاجرت تحصیلی به دانماک پاسخ داده و مهم ترین واصلی ترین نکات پیرامون آن را شرح خواهیم داد. تحصیل در كشور دانمارک در سال های اخیر بسیار مورد توجه علاقمندان مهاجرت به اروپا قرار گرفته است چرا که سطح علمی دانشگاهها در این کشور بالا بوده و همچنین بستر مناسب به جهت اقامت پس از تحصیل در دانمارک فراهم می باشد . به دلیل نرخ بیکاری پایین و خدمات رفاهی شهروندی مناسب و بالا بودن سطح کیفی زندگی، دانمارک می تواند مقصدی مناسب به جهت مهاجرت باشد. کشور دانمارک سالانه پذیرای تعداد کثیری توریست از سراسر دنیا می باشد و همین مطلب زمینه ساز بالا رفتن موقعیت های شغلی و راحتتر بودن شرایط کاریابی پس از تحصیل در این کشور گردیده است. این مقاله توسط کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور گردآوری گردیده است تا شما سروران اطلاعات کامل و جامعی در زمینه تحصیل در کشور دانمارک بدست آورید. همچنین به جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با سرچ این مطلب با استفاده از کلیدواژه ملک پور در گوگل فایلها تصویری و مقالات مرتب دست یابید. علاوه بر آن می توانید با تماس به کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور و اخذ مشاوره رایگان تلفنی شرایط خود را ارزیابی نموده و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

تحصیل در دانمارک
 • تحصیل در دانمارک و شرایط عمومی
 • تحصیل در دانمارک در مدارس
 • تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در دانمارک در مقطع دکتری
 • تحصیل در دانمارک به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در دانمارک و هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک
 • تحصیل در دانمارک و کار دانشجویی
 • تحصیل در دانمارک و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در دانمارک و معرفی دانشگاه های برتر دانمارک
 • تحصیل در دانمارک و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • تحصیل در دانمارک و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در دانمارک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در دانمارک و شرایط عمومی

تحصیل در دانمارک به دلیل شرایط ایده آل از لحاظ زندگی و امکان یافتن کار مناسب پس از اتمام دوره تحصیلی و در نهایت اقامت دائم در این کشور بسیار مورد توجه هموطنان ما و سایر اتباع کشورهای مختلف می باشد. سالانه افراد بسیاری به جهت تحصیل در دانمارک به این کشور مهاجرت می نمایند؛ چرا که سطح آموزش در این کشور بسیار بالا می باشد و در نهایت امکان کاریابی در دانمارک به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور بسیار بالا خواهد بود. متقاضی تحصیل در دانمارک این شانس را دارد که با توجه به مدت زمانی که به او جهت یافتن کار مناسب تعلق می گیرد، کار مورد نظر را بیابد و پس از چند سال کار در این کشور به اخذ اقامت دائم و در نهایت پاسپورت این کشور نائل گردد. به دلیل عضویت دانمارک در اتحادیه اروپا و شنگن اخذ اقامت دائم و پاسپورت دانمارک به معنایی اخذ اقامت دائم و پاسپورت اروپا می باشد.

دانمارک

کشور دانمارک از موسسان سازمان ملل و ناتو می باشد. این کشور که از مرفه ترین کشورها از لحاظ رفاه اجتماعی محسوب می گردد و از نظر سطح درآمد مردم دارای کمترین اختلاف می باشد که از این لحاظ  در رتبه اول جهان قرار دارد. دانمارک از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان قرار دارد و در بررسی‌های سالانه، مردم کشور دانمارک جزء «راضی‌ترین و شادترین» مردم جهان اعلام می گردند . کشور دانمارک به از لحاظ فساد اداری در کمترین سطح در جهان قرار دارد. در جدول ذیل اطلاعاتی کلی در رابطه با کشور دانمارک خواهید دید.

جدول مشخصات عمومی کشور دانمارک

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد اقامت و تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک در مدارس

تحصیل در دانمارک در مدارس از ۶ سال الی ۱۶ سال می باشد. البته در دانمارک کودکان پیش از تحصیل در مقطع ابتدایی، به مدت یک سال دوره ای نظیر به پیش دبستانی می گذرانند که اجباری می باشد و برای آمادگی کودکان و آشنایی آنها با شرایط مدرسه و تحصیل می باشد. تحصیل در مدارس دانمارک به دو مرحله ابتدایی و متوسطه تقسیم می گردد.

تحصیل در مدارس در خارج از کشور

مدارس دولتی دانمارک تحت نظر شهرداری ها می باشند. دانش آموزان در دانمارک، مقاطع ابتدایی و متوسطه را ۱۰ ساله پیاپی و پیوسته تحصیل می نمایند. در مقاطع ابتدایی و متوسطه دانش آموزان در کلیه  مراحل ارزیابی می شوند و آمادگی انها در این ۱۰ سال سنجیده می شود. پس از این ۱۰ سال دانش آموزان وارد مقطع متوسطه می شوند که بین ۲ الی ۵ سال به طول می انجامد. مقاطع متوسطه به سه بخش دبیرستان عمومی که دانش اموزان را برای ورود به دانشگاه اماده می کنند و بخش دانشکده فنی و حرفه ای که برای کسانی است که می خواهند وارد بازار کار شوند و بخش سوم نیز که شامل رشته های فنی ،کسب و کار و ورزشی می باشد.

مدارس دانمارک به سه دسته تقسیم می گردند:

 • مدارس دولتی
 • مدارس خصوصی
 • مدارس بین المللی

تحصیل در دانمارک در مقطع ابتدایی و متوسطه بصورت رایگان می باشد. تعدادی از مدارس بین المللی در دانمارک عبارتند از :

جدول معرفی تعدادی از مدارس بین المللی دانمارک

تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی

تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی این امکان را جهت متقاضیان مهاجرت تحصیلی به دانمارک فراهم می سازد تا از بین تعداد کثیری از رشته هایی که ارائه می گردد، رشته مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. دوره های کارشناسی در کشور دانمارک ۳ ساله می باشد و دانشجویان می توانند با کسب امتیاز ECTS 180  موفق به فارغ التحصیلی می گردند. دوره های بسیاری جهت تحصیل در دانمارک نیز وجود دارند که معادل لیسانس محسوب می گردند و برای ورود مستقیم به دوره های کارشناسی ارشد ارائه می گردد. شخصی که این دوره ها را می گذراند دیگر نیازی به داشتن مدرک لیسانس ندارد. این دوره ها ۲ ساله است و برای پذیرش نیاز به مدرک دیپلم و ۲ سال تجربه کاری دارد.

دانمارک ـ مهاجرت به کشور دانمارک ـ اقامت دانمارک

متقاضیان تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی  جهت تحصیل باید مدرک آیلتس ۶ داشته باشند. از جمله رشته هایی که بسیار مورد توجه متقاضیان تحصیل در دانمارک است عبارتند از : مهندسی عمران ، مدیریت ،هنر ، اقتصاد ، طراحی و …

تحصیلات دانشگاهی در دانمارک

تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد

 تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد به این صورت می باشد که متقاضی در  ابتدا باید برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاههای دانمارک پذیرش اخذ نماید. دوره های کارشناسی ارشد معمولا  ۲ سال به طول می انجامد و در انتها نیاز به کسب  امتیاز ۱۲۰  ECTS به منظور کسب مدرک کارشناسی ارشد می باشد. دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های هنر ۲ الی ۳ ساله می باشد که میزان امتیاز همانند سایر رشته ها به جهت اخذ مدرک می باشد. این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که اکثر دانشگاه های دانمارک به منظور تحصیل در مقطع فوق لیسانس به متقاضی اینترشیپ می دهند و این به معنی گذراندن دوره های کارآموزی و در صورت رضایت از کیفیت کار متقاضی استخدام دائم خواهد بود. به جهت تحصیل در دانمارک در مقطع فوق لیسانس شخص باید مدرک آیلتس ۶٫۵ اخذ نماید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

تحصیل در دانمارک در مقطع دکتری

مسیر مهاجرت مناسب و ارزیابی شرایط شما به منظور یافتن بهترین مسیر همراهی نماید.قبل از اقدام به اخذ پذیرش و ویزا توصیه می کنیم با مشاورین ما تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر همچنین میتوانید مقاله موسسه حقوقی ملکپور را در رابطه با بهترین راهها جهت مهاجرت به دانمارک  را مطالعه نماییداز آنجایی که بسیاری از دانشگاههای کشور دانمارک با شرکت ها در ارتباط هستند مسی توانند بستر مناسبی برای متقاضیان تحصیل به جهت کار در این کشور فراهم سازند.لازم به ذکر است به جهت تحصیل در دانمارک مقطع دکترا باید مدرک آیلتس ۷ را ارائه نمود.

تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک
تحصیل در مقطع دکتری در دانمارک

تحصیل در دانمارک به همراه بورسی تحصیلی

به جهت تحصیل در دانمارک ، این امکان برای متقاضیان فراهم است تا از کمک هزینه های مالی و بورس های تحصیلی در کشور دانمارک استفاده نمایند. برنامه های متفاتی که به منظور ارائه کمک هزینه های تحصیلی وجود دارد عبارتند از:

 • NordPlus

  این برنامه به اتباع کشورهای حوزه ی بالتیک و اسکاندیناوی تعلق می گیرید .

 • Erasmus

  این برنامه به  دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس ارائه می گردد که ۳  الی ۱۲ ماه از تحصیلشان را در کشور خود گذرانده باشند.

 • ٍErasmus Mundus

   این برنامه در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی امکان پذیر می باشد و توجه به این نکته الزامی است که این برنامه برای رشته های خاصی در مقطع کارشناسی ارشد قابل استفاده است.

بورسیه تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور

بورس های تحصیلی دانمارک به دو بخش تقسیم می گردد. بورسیه هایی که تمامی هزینه های تحصیل در دانمارک را در برمی گیرد یا بورسیه هایی که تنها به جهت کمک هزینه های زندگی ارائه می گردد. اولویت ارائه این نوع بورسیه ها را واحد پذیرش دانشگاه تعیین می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان بورسیه تحصیلی دانمارک مراجعه نمایید.

تحصیل در دانمارک و هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک

تحصیل در دانمارک شامل هزینه هایی نظیر شهریه دانشگاه و هزینه مسکن و در کل زندگی می باشد. کشور دانمارک از لحاظ هزینه مسکن و زندگی، جزء کشورهای گران محسوب می گردد که البته سطح درآمدها نیز به تناسب هزینه های زندگی بالا می باشد و این مطلب را می توان از پایین بودن نرخ تورم در دانمارک دریافت. در ادامه در رابطه با هزینه های زندگی و میزان شهریه های دانشگاههای کشور دانمارک به سبب تحصیل در این کشور اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار شما سروران قرار خواهیم داد.

تحصیل در کشور دانمارک ـ تحصیل در دانشگاههای دانمارک

هزینه های زندگی در دانمارک

هزینه های زندگی در دانمارک

هزینه تحصیل در دانمارک

جدول هزینه های تحصیل در دانمارک

در نمودار زیر هزینه های زندگی به جهت تحصیل در دانمارک را مشاهده می نمایید:

نمودار هزینه های زندگی در دانمارک

هزینه های زندگی در دانمارک

تحصیل در دانمارک و کار دانشجویی

دانشجویانی که از اتباع غیر از اتحادیه اروپا هستند و تحصیل در دانمارک را انتخاب نموده اند، می توانند از شرایط کار ضمن تحصیلات در کشور دانمارک بصورت پاره وقت بهره مند گردند. هر دانشجوی بین المللی در دانمارک می تواند در هفته ۲۰ ساعت کار نیمه وقت داشته باشد. همچنین دانشجویان بین المللی که تحصیل در دانمارک را انتخاب نموده اند، می توانند در تعطیلات ماههای  ژوئن، جولای و آگوست به صورت تمام وقت در دانمارک کار کنند و مجوز کار تمام وقت در این کشور خواهند داشت. همچنین می توانند به صورت رایگان در شهرداری ها زبان دانمارکی بیاموزند و با اخذ واحد های درسی دانمارکی به مهارت های خود بیافزایند تا در نهایت شانس کاریابی خود را در کشور دانمارک افزایش دهند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری است.

کار ضمن تحصیل ـ کار دانشجویی

کار دانشجویی در دانمارک

تحصیل در دانمارک و بررسی ویزای همراه

تحصیل در دانمارک این امکان را برای متقاضیان خود فراهم می سازد که بتوانند اعضای خانواده خود را که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باش، به محض  اخذ کارت اقامت تحصیلی شخص متقاضی تحصیل در دانمارک می تواند پروسه الحاق خانواده را آغاز نماید. جالب است بدانید مدت زمان الحاق خانواده در دانمارک نسبت به دیگر کشورها مدت زمان بسیار کمتری به طول می انجامد. همچنین لازم به ذکر است که بر خلاف بسیاری از کشور ها که به همراه دانشجویان بین المللی اجازه کار به راحتی داده نمی شود، همراه متقاضی در کشور دانمارک اجازه کار تمام وقت خواهد داشت و این خود یکی از مزایای بسیار عالی تحصیل در دانمارک و یکی از بهترین گزینه ها برای پوشش هزینه های زندگی متاهلی و تحصیل در دانشگاههای این کشور می باشد.

بررسی ویزای همراه در مهاحرت به خارج از کشور

تحصیل در دانمارک و معرفی دانشگاه های برتر دانمارک

تحصیل در دانمارک در دانشگاههای معتبر و تاپ این امکان را برای متقاضیان فراهم می سازد که شانس کاریابی به مراتب بالا رفته و زمینه ساز اقامت دائم در این کشور گردد. در ادامه به معرفی دانشگاههای برتر در کشور دانمارک خواهیم پرداخت:

تحصیل در دانمارک و دانشگاههای برتر دانمارک

فایل ویدئویی مؤسسه ملک پور در مورد دانشگاههای دانمارک

تحصیل در دانمارک و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

به جهت تحصیل در دانمارک  و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک مدارک ذیل مورد نیاز می باشد:

 • پرینت حساب مالی جهت ارائه اسنادی جهت اثبات تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل ۱۸ ماه
 • گواهی پذیرش دانشگاه
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • جواب آزمایشات بیومتریک
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • عکس
 • انگیزه نامه
 • آخرین مدرک تحصیلی مورد تایید

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی دانمارک مراجعه نمایید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به خارج از کشور

 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاههای دانمارک

  • کلیه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه از اساتید  برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا

تحصیل در دانمارک و موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در دانمارک می تواند زمینه ساز اقامت دائم و در نهایت اخذ پاسپورت این کشور گردد. از این طریق که با اتمام دوره تحصیل به شخص متقاضی ۶ ماه زمان داده خواهد شد تا کار مناسبی یافته و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری و در نهایت اقامت کاری تبدیل نماید. در صورتی که شخص متقاضی تحصیل در دانمارک در ۶ ماه اول موفق به یافتن کار مناسب نشود، مهلت داده شده به ۶ ماه دوم نیز تمدید می گردد. البته با وجود نرخ بیکاری بسیار پایین در کشور دانمارک و با توجه به این مطلب که شخص مدارکی مبنی بر تحصیلات آکادمیک در این کشور داشته شانس کاریابی اش به مراتب بالاتر خواهد رفت. لازم به ذکر است که نرخ بیکاری کشور دانمارک در سال ۲۰۱۸ صورت میانگین ۳٫۷ گزارش داده شده است. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور دانمارک در ماههای اخیر مشاهده خواهید نمود.

نمودار نرخ بیکاری در کشور دانمارک

به منظور کمک به شما سروران به جهت یافتن کار در دانمارک تعدادی از سایت های معتبر کاریابی در دانمارک را معرفی خواهیم نمود:

 • adecco.dk

 • http://jobbank.dk

 • stepstone.dk

 • graduateland.com

 • randstad.dk

تحصیل در دانمارک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

پاسپورت اروپایی

تحصیل در دانمارک خود به تنهایی موجب دریافت اقامت دائم و تابعیت کشور دانمارک نخواهد شد اما می تواند شرایط اخذ اقامت دائم و کسب پاسپورت را فراهم سازد؛ بدین صورت که شخص با مهاجرت تحصیلی به دانمارک می تواند پس از فارغ التحصیلی با یافتن کار مناسب و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری به اقامت کاری دست یابد و در دانمارک زندگی کند.

در صورت تمدید قرارداد کاری، شخص می تواند درخواست اقامتش را نماید و بعد از ۵ سال اقامت کاری در این کشور می تواند جهت اخذ اقامت دائم در این کشور اقدام نماید و مدتی  پس از دریافت اقامت دائم به منظور اخذ تابعیت دانمارک اقدام نماید. موسسه حقوقی ملکپور با بهره مندی از مشاوران و کارشناسان مجرب در امر مهاجرت و وکلای بین المللی آماده است که به شما جهت مهاجرتی ایمن و مطمئن یاری رساند.

اقامت دانمارک

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

تحصیل در دانمارک و نتیجه گیری

تحصیل در دانمارک ، مهاجرت تحصیلی به دانمارک و شرایط و مدارک مورد نیاز به جهت تحصیل در دانمارک بصورت کامل و مفصل مورد بررسی علمی قرار گرفت. چنانچه به دنبال تحصیل در یکی از بهترین کشورهای دنیا هستید به شما پیشنهاد میکنیم که بر روی مهاجرت تحصیلی به دانمارک مطالعه نمایید .سالانه افراد بسیاری به جهت تحصیل و اقامت دائم در کشور دانمارک اقدام می نمایند و این استقبال به جهت سطح بالای کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی در این کشور می باشد. تحصیل در دانمارک می تواند زمینه هایی جهت کسب اقامت دائم دانمارک و در نهایت اقامت دائم کل اروپا را برای شما سروران به ارمغان بیاورد. همچنین در صورتی که تمایل به مهاجرت به کشور زیبا و پیشرفته دانمارک دارید می توانید کلیه روش های مهاجرت اعم از کار ، سرمایه گذاری ، تولد فرزند و ازدواج در این کشور را با استفاده از کلید واژه ملک پور در گوگل جستجو نمایید و مقالات ما را در این باب مطالعه نمایید. ایضا می توانید به کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور بصورت رایگان شرایط شما سروران را در ارزیابی نموده و شما عزیزان را در انتخاب بهترین راه جهت مهاجرتی ایمن یاری رسانند. در صورت هرگونه سوال و یا ابهامی می توانید با طرح سوالات خود در قسمت دیدگاهها به جواب مناسب دست یابید چرا که در اسرع وقت به سوال شما پاسخ داده می شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 پاسخ
 1. نادر گفته:

  با سلام و خسته نباشید.دختر پنج ساله دارم دوست دارم تحصیلات ابتدایی خودشو در دانمارک شروع کنه.با همسرم که صحبت میکنم میگه بعید می‌دونم برای فرزند و نهایت مادرش امکان تحصیل باشه به خصوص که ما پول چندانی هم نداریم خواستم از شما راهنمایی بگیرم.ایا از همین کوچکی امکان فرستادن دخترم هست؟هدف تنها تحصیل دخترم هست.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به سن خیلی آسون نیست ، بهتره که اجازه بدین بزرگتر بشن ، برای سن های بیشتر از ۱۳ سال گزینه های بسیار خوبی وجود داره . میشه برای خود شما یا پدر هم اقامت گرفت و از طریق شما ایشون هم تحصیل کنند.

   پاسخ