تحصیل در کشور کانادا

تحصیل در کشور کاناداتحصیل در کشور کانادا

تحصیل در کشور کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از طرق مهاجرت به کانادا می باشد. با توجه به سوالات فراوانی که در مورد اقامت تحصیلی در کانادا و تحصیل در کشور کانادا وجود دارد در این نوشتار سعی می کنیم که اخذ اقامت و تابعیت از طریق تحصیل در کشور کانادا را بررسی کنیم.

موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کشور کانادا و چگونگی اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا فایل های ویدیوی را تهیه کرده است که حاوی تمام نکات اصلی و مهم در این مورد هستند شما می توانید این فایل های را ذخیره بفرمایید زیرا که برای مدت اندکی به صورت رایگان در اختیار شما قرار دارند. همچنین فایل های صوتی که برگرفته از فایل های ویدیوی تحصیل در کشور کانادا می باشد برای سهولت در امر دانلود با کیفیت بالا و حجم کم در اختیار شما قرار گرفته است.

مبحث تحصیل در کشور کانادا دارای سه گام مهم است. که در زیر آن ها را بیان می کنیم

 • چگونه و در کجا پذیرش بگیریم.
 • چگونه پذیرش تحصیلی در کشور کانادا به اخذ ویزای تحصیل کانادا منجر می شود.
 • مهمترین گام این است که چگونه اقامت تحصیلی در کانادا را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنیم.

دقت داشته باشید که این سه گام به هم دیگر وابسته هستند و در صورت برداشتن گام اول به صورت درست می توان برای گام های بعدی به راحتی اقدام کرد.

نحوه اقدام برای تحصیل در کشور کانادا در گام اول

بسیاری از عزیزان برای سهولت در روند پذیرش تحصیل کانادا در ابتدا برای پذیرش کالج اقدام می کنند زیرا که در بیشتر موارد اقامت تحصیلی کانادا از طریق کالج ها راحت تر است و پذیرش تحصیلی در کانادا از طریق بعضی از کالج ها نسبت به دانشگاه ها راحت تر است. در انتخاب کالج و دانشگاه مقصد برای تحصیل در کشور کانادا باید در نظر داشته باشید که کدام موسسه شما را برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا یاری خواهد کرد و روند راحتری برای شما ایجاد می کند.

باید در نظر داشته باشید که در انتخاب دانشگاه مقصد برای تحصیل در کشور کانادا باید شرایط شما به نحوی باشد که بعد از تحصیل بتوانید برای کار در کانادا اقدام کنید. همچنین در نظر داشته باشید با توجه به شرایط جدید پذیرش تحصیل در کالج های زبان کانادا با مشکلاتی رو به رو شده است و اخذ پذیرش کالج زبان مشکل تر شده است.

رشته های مناسب برای تحصیل در کشور کانادا

معمولا برای پذیرش تحصیلی در کانادا رشته های همچون پزشکی ، دندانپزشکی و ژنتیک در شاخه علوم پزشکی و رشته های مکانیک ، الکترونیک ، IT و کامپیوتر در بخش فنی و مهندسی و در حوزه مدیریت رشته های بخش MBA مناسب به نظر می رسند. همچنین رشته های کارگردانی و فیلم در شاخه هنر از شرایط خوبی برخوردار هستند .

در هنگام پذیرش تحصیلی در کانادا و انتخاب دانشگاه مقصد رنکینگ دانشگاه یکی از پارامترهای مهم می باشد اما مهمتر از آن رنکینگ کاریابی بعد از تحصیل در کشور کانادا است و ارتباط با صنعت یکی از مهمترین فاکتورها می باشد. برای مثال برای تحصیل در کشور کانادا در رشته پزشکی اگر همه جوانب رعایت شود قطعا نتایج خوبی حاصل خواهد شد.

شرایط موردنیاز برای تحصیل در کشور کانادا و اقامت تحصیلی

یکی از مهمترین فاکتورهای که برای تحصیل در کشور کانادا باید در نظر گرفته شود شرایط سنی است، با توجه به مقطعی تحصیلی شرایط سنی متفاوت است و به طور کلی می توان این گونه گفت که باید سن متقاضی به نحوی باشد که بعد از تحصیل در کشور کانادا بتوانید برای کانادا مفید باشد.

فاکتور مهم دیگر شرایط مالی متقاضی است در هنگام مصاحبه با افسر سفارت شرایط مالی خود را خوب باید نشان دهید. شما باید اثبات کنید که می توانید هزینه های خود را در حین تحصیل در کشور کانادا پوشش دهید. بسیاری از موارد دیده شده است که تمام مدارک و نحوه ارائه مناسب بوده است اما در نهایت به دلیل شرایط مالی نامناسب از اعطای ویزای تحصیلی کانادا ممانعت شده است. در بعضی از موارد پیشنهاد می شود که از دیگران پول قرض گرفته و در حساب خود داشته باشید در حین مصاحبه برای ویزا افسر از توانایی مالی شما مطمئن شود.

بررسی گپ تحصیلی برای تحصیل در کشور کانادا

در ابتدا باید گفت که گپ تحصیلی شما نباید زیاد باشد. اگر فاصله زمانی لیسانس و فوق لیسانس ۶ الی ۷ سال باشد شما باید نشان دهید که در این مدت در رشته یا کاری مرتبط با رشته تحصیلی مشغول بوده اید. برای مثال اگر شخصی در ۴۰ سالگی برای تحصیل در کشور کانادا در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کند اولین سوالی که از او پرسیده می شود این است که در فاصله زمانی لیسانس تا فوق لیسانس به چه کاری مشغول بوده است و آیا برای اقامت در کانادا بعد از تحصیل مناسب است یا خیر.

سن زیر ۳۵ سال برای تحصیل در کشور کانادا در مقطع کارشناسی ارشد مناسب به نظر می رسد. اگر بخواهیم صادق باشیم اگر شما در سن ۳۵ سالگی برای یک دوره یکساله آموزش در کانادا اقدام کنید و گپ تحصیلی شما زیاد باشد در مصاحبه اخذ ویزای کانادا رد خواهید شد.

شرایط مصاحبه سفارت برای اخذ ویزای تحصیل در کشور کانادا

در هنگام درخواست برای ویزای تحصیلی کانادا شما باید مجموعه از مدارک را در قالب یک پرونده کامل ارائه کنید. نحوه چیدمان و ارائه مدارک بسیار مهم می باشد. دلیل و  هدف شما برای تحصیل در کشور کانادا باید قانع کننده باشد. در بعضی از موارد دیده می شود که بعضی از افراد ناآگاه در فضای مجازی بیان می کنند که افسر سفارت با متقاضی مشکل دارد و رفتار درستی ندارند. اما در واقعیت این گونه نیست و افسر سفارت تنها به دنبال افرادی است که واقعا به دنبال تحصیل و پیشرفت در کانادا هستند.

نیت شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کانادا باید تحصیل در کشور کانادا باشد و نه اینکه برای پناهندگی در این کشور اقدام کنید. پس قطعا نحوه ارائه و حس و ذهنیتی که به افسر منتقل می شود بسیار مهم است.

نکات مهم در مورد تحصیل در کشور کانادا و اقامت تحصیلی

برنامه ریزی درست و تلاش اصولی قطعا به ویزای تحصیلی کانادا منجر خواهد شد. رشته تحصیلی مورد نظر ، برنامه تحصیلی مناسب و تلاش در جهت موفقیت قطعا نتایج بسیار مناسبی را رقم خواهد زد. ما در سمینارهای آموزشی همه اصول و جانب تحصیل در کشور کانادا و نحوه اقدام برای ویزای تحصیلی در کانادا را برای شما بیان می کنیم و شما با شرکت در این دوره ها به دانش کاملی از نحوه اقدام برای تحصیل در کشور کانادا دست پیدا خواهید کرد. یکپارچگی و تطابق صحبت ها شما در طول پروسه اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید رعایت شود.

سخن اخر در موارد تحصیل در کشور کانادا

با توجه به سوالات فراوانی که در مورد تحصیل در کشور کانادا و اقامت تحصیلی در کانادا بر روی وب سایت های ملک پور مطرح می شود ما سعی می کنیم که در فایل های ویدیوی و صوتی همه نکات را بیان کنیم. با توجه به تجربه فراوانی که در این زمینه داریم باید عرض کنیم که رد شدن در مصاحبه عملا مشکل فراوانی ایجاد نمی کند و شما با دانست نقص خود و برطرف کردن آن در مراجعه بعدی موفق خواهید شد.

بر روی وب سایت های ما ویزاهای تحصیلی کانادا که در توسط موسسه ملک پور اخذ شده است قرار داده شده است همچنین شرایطی در حال فراهم شدن است که کسانی که با موسسه ما برای تحصیل در کشور کانادا اقدام کرده اند نظرات و تجربیات خود را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند. با این شرایط شما می توانید اطلاعات فراوانی را برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا به دست بیاورید و عملا از مراجعه به وکیل مهاجرتی بی نیاز شوید. شما می توانید تمام سوالات خود را در مورد تحصیل در کشور کانادا در زیر همین مقاله و بخش دیدگاه ها مطرح کنید و ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهیم بود. همچنین شما می توانید تمام سوالات خود را در مورد تحصیل در کشور کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا را با مشاوران ما در میان بگذارید.

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (6 نظرات, میانگین: 4٫83 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 پاسخ
 1. اکرم گفته:

  سلام
  من ۴۲ ساله هستم کارشناس پرستاری که کارشناسی رو در سال ۱۳۸۰ اخذ کردم وبعد ازاون استخدام بیمارستان بودم ‌مشغول به کار بودم
  آیا امیدی به ادامه تحصیلم در کشور دیگه هست ؟کدوم کشور رو پیشنهاد میدین؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   سن و گپ تحصیلی شما ریسک ویزای تان را بالا می برد. ضمن اینکه صرف نظر از سن ، برای ادامه تحصیل می بایست مدرک شما معادل سازی شود .شما متاهل هستید یا مجرد ؟

   پاسخ
 2. سامان گفته:

  با سلام و درود خدمت آقای ملک پور پر انرژی و همکاران و سایت خوبتون؛
  من اکثر سایت هارو چک کردم و شما کامل ترین مطالبو گذاشته بودید؛
  شرایط من به این صورته که آخر همین تابستان ،۲۱ ساله میشم، الان درحال تحصیل مهندسی مکانیک تو دانشگاه آزادم (سال ۳ام)؛ اما متاسفانه واحد کافی پاس نکردم(اگر انصراف یا تغییر رشته بدم فوق دیپلم مخصوص حال من نمیشه) و سربازی هم دارم؛ زبانم خوبه و به نظرم با کلاس رفتن تو ۶ ماه آینده میتونم نمره قبولی آیلتس رو بگیرم،برای محاجرت میتونم به انگلیس برم، که داییم اونجا حضور داره و پسر خالم؛ که به من اطلاع داده شده که خرج و مالیات توی اون کشور بالا هست و نمیشه با کار در اونجا خرج تحصیلو دراورد. الان به فکر محاجرت به کانادا از طریق تحصیلیم و میخوام در کنار تحصیل کار کنم آیا احتمال این کار هست؟ و اگه جواب مثبته یه شغل عادی چند ساعت از وقت منو میگیره و چقدر درامد برای من داره؟
  در رابطه با رشته ای که میخوام اونجا ادامه بدم؛ به من چه چیزی جز مکانیک پیشنهاد میکنید. (علاقه و نظر خودم بیشتر روی مهندسی کامپیوتر یا mba هست )
  شرمنده سرتونو درداوردم بازم ممنون از انرژی زیادتون و وقتی که میزارین.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، ممنون از شما که وب سایت ما رو انتخاب کردین. شرایط سنیتون خوب هست باید سریع اقدام کنید. اگر بتونید فوق دیپلم بگیرید خیلی شرایطتتون بهتر هست. آیلتس در حد ۶ داشته باشید میشه مستقیم اقدام کرد. مهمترین نکته این هست که سریع اقدام بفرمایید و اجازه ندین گپ تحصیلیتون زیاد بشه

   پاسخ
 3. ژاله گفته:

  سلام من ٢٥ سالمه ، ديپلم فنى دارم كه براى سال ٢٠١٠ هست ، به علت مشكلات مالى امكان ادامه تحصيل نداشتم ، امسال براى مدرك پيش دانشگاهى اقدام كردم كه سال ٢٠١٩ هست ، آيا براى كالج كانادا گپ تحصيلى دارم ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 4. محمد گفته:

  با سلام
  من ۲۹ سال دارم فوق لیسانس معماری هستم ۵ سال پیش فارغالتحصیل شدم و در این ۵ سال هم مشغول کار حرفه ای بودم و هم در دانشگاه تدریس داشتم و دارم.
  خواستم بپرسم امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری و یا دوباره برای مقطع فوق لیسانس تا زود تر ویزای تحصیلی به کاری تبدیل شود کدام را پیشنهاد میکنید؟ همچنین اینکه ایا امکان گرفتن بورس تحصیلی در کانادا وجود دارد یا نه؟
  با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، بهتره که برای مقطع بالاتر اقدام بشه. برای پذیرش دکترا ما می تونیم کمکتون کنیم. تحصیل دکتر در اکثر کشورها با حقوق هست که نیازمند داشتن سوپروایزر هست.

   پاسخ
 5. ابوالفضل گفته:

  سلام
  من ۳۳ سال دارم فوق دیپلمو سال ۸۵ گرفتم الان بخوام برا کالج اقدام کنم آیا گپ تحصیلی مانع میشه ؟
  در صمن در این مدت هم مرتبط با رشته تحصیلیم کار کردم

  Rating: ۴
  پاسخ
 6. Sara گفته:

  با سلام خسته نباشید
  من ۲۳ ساله هستم و مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ دارم دیپلم تجربی با معدل ۱۹ و پیش دانشگاهی تجربی با معدل ۱۴٫۶۰ دارم امسال دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی هر دو با معدل بالا ی ۱۹٫۸۰ گرفتم آیا ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی که امسال دریافت کردم گپ تحصیلی ۵ ساله رو پر میکنه؟ تشکر فراوان

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، هزینه های تحصیل در کانادا وابسته به مقطع تحصیلی شما هست ، برای لیسانس و بالاتر از ۱۲ هزار دلار به صورت سالیانه شروع میشه ، در خصوص پرداخت هزینه ها توسط دانشگاه نیز کانادا تحصیل رایگان نداره و همه دانشگاه ها شهریه میگیرن

   پاسخ
 7. مهدی گفته:

  با سلام و خسته نباشید . دوره های آموزشی وفنی برنامه نویسی تو کانادا تو چه دانشگاه هایی برگزار میشه و هزینش چقدره ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  پاسخ
 8. جرن گفته:

  سلام
  من یک خانوم هستم با ۳۷ سال سن و دو فرزند ۷ و ۱۶ ساله و همسرم ۴۸ سال سن و مدرک من لیسانس کامپیوتر و معماری و ارشد معماری و همسرم لیسانس عمران هستن . میخواستم برای تحصیل اقدام کنم آیا میتونم ؟؟

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   سلام بله شرایط شما مناسب است.شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. علیرضا شیخان گفته:

  سلام ، سوالی دارم ، ۴۲ ساله هستم و سال گذشته فوق دیپلم روابط عمومی گرفتم و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی هستم . ۲۲ سال سابقه کار دولتی مرتبط دارم . آیا میتوانم برای ویزای تحصیلی برای خودم و خانواده ام اقدام کنم ، با نیت اقامت پس از تحصیل؟

  پاسخ
  • m.n گفته:

   سلام و عرض ادب
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ