تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه ، تحصیل پزشکی در فرانسه و به طور کلی تحصیل در فرانسه به دلیل کیفیت آموزش و بالا بودن درجات علمی ،دانشجویان بین المللی تمایل تحصیل در این کشور را دارند. تحصیل دندانپزشکی در فرانسه دارای شرایط خاصی است و شرایط اخذ ویزای تحصیلی فرانسه برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه مستلزم آگاهی از برخی نکات مهم است. با ما همراه باشید تا به صورت کلی تحصیل دندانپزشکی در فرانسه را با هم مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

فرانسه کشوری است پیشرو در زمینه میزبانی از دانشجویان بین المللی که در نظر دارند به زبان فرانسوی تحصیل کنند. وزارت امور خارجه فرانسه به کمپس فرانسه ( مسئول ارتقا آموزش عالی فرانسه و استقبال از دانشجویان بین المللی ) متکی است، که این امر تحت حمایت وزارت آموزش پرورش فرانسه قرار دارد. اکثر دانشگاه های فرانسه دانشجویانی را که تمایل دارند به زبان فرانسوی تحصیل کنند را انتخاب می کنند . دانشگاه های مختلفی در سراسر فرانسه واقع شده اند که در سه مقطع کارشناسی ،کارشناسی ارشد و مقطع دکتری قابل تحصیل است و تحصیل در هرکدام از مقاطع در دانشگاه های مختلف فرانسه دارای یک سطوح تحصیلی مشابهی هستند .

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فرانسه 

تحصیل در فرانسه برای دانشجویان بین المللی : ( تحصیل دندانپزشکی در فرانسه )

 • دانشجویان بین المللی می توانند در تمام زمینه ها و در تمام سطوح آموزشی تحصیل نمایند.
 • در فرانسه بیش از ۴۰۰ موسسه آموزش عالی و مراکز تحقیقاتی بین المللی دایر هستند.
 • در هر حرفه و رشته برنامه درسی متناسب با آن رشته ارائه می شود.
 • بخشی از هزینه آموزش و تحصیل توسط دولت فرانسه تامین می شود.

تمام افرادی که دارای دیپلم ۱۲ ساله هستند به راحتی می توانند برای ورود به دانشگاه های فرانسه اقدام داشته باشند و در رشته های مختلفی مانند : پزشکی، مهندسی، هنر، حقوق، ورزش و … ثبت نام داشته باشند.

موسسات دولتی و خصوصی که ارائه دهنده دوره های آموزشی در بخش های مختلف مانند : پزشکی، مهندسی، کشاورزی، علوم ارتباطات و … می باشد از این رو تمامی دانشگاه های فرانسه در تمامی رشته ها بر پایه یادگیری و تحصیل می باشد. تعداد موسسات در کشور فرانسه نزدیک به ۳٫۰۰۰ است که پذیرش در آن بر اساس امتحان ورودی برای متقاضیان در رشته های مختلف می باشد. تحصیل در این رشته های معمولا بین ۲ الی ۵ سال زمان بر است .

اگر شما از ان دسته دانشجویانی هستیدکه برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی می خواهید اقدام کنید پس نیازی به یادگیری زبان فرانسه ندارند، اما این نکته را درنظر بگیرید که اگر شما جزو افرادی هستید که قصد تحصیل در فرانسه را دارید باید زبان فرانسوی بلد باشید ، پس باید مدارکی دال بر دانش و داشتن سطحی از زبان فرانسه را ارائه دهید که مرجع مشترک این اسناد TEF ، TCF می باشد .

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه در مقاطع مختلف

برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد سطح زبان فرانسوی B2  توصیه می شود و این سطح از زبان برای پذیرش اولیه تحصیلی نیاز است .

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه راهی است عالی برای به دست آوردن دیدگاهی از آموزش متناوب . فرانسه کشوری است مستقل در اروپای غربی که این کشور تنها یکی از سه کشور است که دارای سواحل اقیانوس اطلس و مدیترانه باشد. موسسات و دانشگاه هایی در فرانسه تعیین شده است که رشته ی داندانپزشکی را ارائه میکنند. در اکثر موارد، داوطلبان واجد شرایط باید دارای مدرک کارشناسی باشند .

اداره آموزش پرورش دندان پزشکی کشور فرانسه Ordre National des Chirurgiens-Dentistes  ( اداره دولتی ) یک وب سایت آموزشی راه اندازی نموده که در آن دانش آموزان و دانشجویان میتوانند درمورد شرایط پذیرش و جزئیات مختلف مربوط به برنامه های آموزشی در رشته پزشکی و دندانپزشکی ، اطلاعات دریافت کنند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه و پذیرش تحصیل دندانپزشکی در فرانسه در دانشکده دندان پزشکی پس از اتمام ۱۲ سال تحصیلات در علوم پایه ( دیپلم ) صورت می گیرد. رشته دندانپزشکی در فرانسه شامل کارآموزی می باشد، این دوره کارآموزی شامل دورس پایه از جمله شیمی، فیزیک و زیست شناسی می باشد. و در مراحل بالاتر در برخی از موضوعات پزشکی مانند آناتومی، فیزیولوژی، بهداشت دهان و دندان دوره می گذرانند که در دوره های بالاتر و با پیشرفت در این رشته دوره های تخصصی تر شامل تمامی جوانب دندانپزشکی ارائه می گردد.

دانشکده های دندان پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد افرادی را که در مقطع کارشناسی در شته های پایه ای مانند : زیست شناسی، شیمی، بیوشیمی، فیزیولوژی و علوم پزشکی، و غیره هستند را می پذیرند . مقطع کارشناسی معمولا بین ۴ الی ۵ سال طول می کشد. این نکته را اید در نظر داشت که میانگین نمرات شما در مقطع کارشناسی باید از حد متوسط به بالا باشد چرا که دانشکده های دندانپزشکی از شما میخواهد تمام اطلاعات تحصیلی ( دانش تخصصی، مهارت، توانایی ) خود را در عرصه علمی برای آنها ارسال نمایید.

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه و  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ترمیمی :

مطالعه و تشخیص بیماری های دندان و بازسازی آنها شامل چندین تخصص در رشته دندانپزشکی است، که از جمله این تخصص ها پریودنتولوژی، پروتز دندانپزشکی و اندودنتیکس است. دانشجویانی که در این دوره ها تحصیل می کنند یاد می گیرند که چگونه با این تخصص ها در تعامل باشند . برخی از محتوای تحصیل پزشکی در فرانسه :

 • زیست شناسی دهان و دندان
 • کانی شناسی
 • روش تحقیق در دندان پزشکی
 • آمار زیستی و داده ها در دندان پزشکی
 • دندان پزشکی ترمیمی پیشرفته ۱ ، ۲
 • سمینار در دندان پزشکی و دندان پزشکی ترمیمی
 • تمرین بالینی در دندان پزشکی ترمیمی ۱ ، ۲

در رشته دندان پزشکی و دندان پزشکی ترمیمی همانند دیگر دوره های پیشرفته تحصیلی نیاز به پایان نامه یا DDM ، DDS می باشد. موضوع پایان نامه باید تا پایان سال سوم تصویب گردد و قبل از فارغ التحصیلی به هیئت علمی ارائه گردد. هر کدام از محصلین برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه باید یک دوره ۸۰۰ ساعت در طول تحصیل را بگذرانند که در طول یک سال تحصیلی این دوره باید حداقل ۱۵۰ ساعت در سال باشد.

لیست دانشگاه های پزشکی فرانسه برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

 • Université PSL
 • École Polytechnique ParisTech
 • CentraleSupélec
 • École Normale Supérieure de Lyon
 • Université Paris-Sud
 • Ecole des Ponts ParisTech
 • Grenoble-Alpes
 • Université Diderot Paris 7
 • Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne
 • دانشگاه سوربن
 • و دانشگاه علوم پایه فرانسه

پذیرش در دانشگاه های فرانسه بر اساس رقابت و  درجات علمی بالا میباشد ، کیفیت در آموزش یکی از دلایل برای اغلب دانشجویان می باشد. در یک نظر سنجی در سال ۲۰۱۷ ، ۶۴ در صد از دانشجویان بین المللی فرانسه را به عنوان دومین کشور جذاب برای تحصیل انتخاب کردند. کشور فرانسه به دلیل هزینه های پایین تحصیل در دانشگاه های دولتی ، گزینه ای نسبتا رایگان برای دانشجویان بین المللی است.  هزینه های تحصیل در دانشگاه های ملی در مقطع کارشناسی ارشد بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو و در مقطع دکتری بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو می باشد. اما در دانشگاه های خصوصی و بین المللی معمولا بین ۳۰۰۰ تا ۱۰٫۰۰۰ یورو در سال میباشد.

در  مجموع، تحصیل دندانپزشکی در فرانسه شش ساله است که در این زمان تمام کارآموزان تحت نظارت یک متخصص دندانپزشک هستند. این برنامه شش ساله در یکی از ۱۶ دانشکده دندان پزشکی در فرانسه می باشد که شامل یک دوره دو ساله، یک دوره سه ساله و یک دوره یک ساله است .و همیشه باید این نکته را در نظر داشت که فرانسه بهترین سیستم آموزشی در جهان است.

نتیجه گیری کلی در مورد تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

در پایان توصیه می گردد اگر شما می خواهید با مهاجرت تحصیلی و برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه اقدام نمایید قبل از هر اقدامی برای این امر و برای آگاهی دقیق تر و کامل تر از بحث تحصیل دندانپزشکی در فرانسه و اخذ اقامت تحصیلی فرانسه  با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE  اتریش تماس حاصل نموده و از مشاورین متخصص و کارشناسان ارشد مسلط به امور حقوقی و بین المللی به صورت تخصصی و تلفنی در خصوص تحصیل دندانپزشکی در فرانسه مشاوره رایگان دریافت نمایید شما می توانید تمام نظرات خود را در مورد تحصیل دندانپزشکی در فرانسه ، تحصیل پزشکی در فرانسه و تحصیل در فرانسه در زیر همین مقاله یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کنید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ