تحصیل دکترا در اتریش و بررسی شرایط آن

تحصیل دکترا در اتریش و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش جهت تحصیل دکترا در دانشگاه های اتریش و اقامت و تابعیت و نحوه اخذ پاسپورت بعد از تحصیل دکترا در این کشور به طور تخصصی و علمی در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. تحصیل دکترا در اتریش چه شرایطی دارد؟ مزایای تحصیل دکترا در اتریش چیست؟ آیا تحصیل دکترا در اتریش بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ کدام رشته های دکتری در اتریش برای تحصیل مناسب هستند؟ آیا امکان اخذ فاند دکترا برای اتریش وجود دارد؟ بهترین رشته های تحصیلی در اتریش برای مقطع دکترا کدام ها هستند؟ هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در اتریش چقدر است؟ نحوه کاریابی بعد از تحصیل دکترا در اتریش چگونه می باشد؟ در ادامه به تمامی سوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخ خواهیم داد. اتریش کشوری سرسبز با رفاه اجتماعی بالا در اروپاست که شهر وین آن برای ده سال پیاپی بهترین شهر جهان به منظور زندگی اعلام شده است. این کشور با آب و هوای مناسب و دارا بودن دانشگاه های معتبر با رنک جهانی عالی، می تواند مقصد بسیاری از دانشجویان به منظور تحصیل باشد.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود جهت تحصیل با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. هم چنین می توانید از طریق پر کردن فرم تماس رایگان، درخواست تماس خود را ثبت نموده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس برقرار نمایند. بعلاوه می توانید در قسمت پرسش و پاسخ همگانی همین سایت سوالات خود را در باب تحصیل دکترا در اتریش و یا دیگر روش های مهاجرتی مطرح نموده و پاسخ مناسب را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

تحصیل دکترا در اتریش
 • تحصیل دکترا در اتریش و شرایط عمومی
 • تحصیل دکترا در اتریش PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟
 • تحصیل دکترا در اتریش و دانشگاه های برتر اتریش
 • تحصیل دکترا در اتریش و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • تحصیل دکترا در اتریش و پیدا کردن سوپروایزر ( استاد راهنما برای PHD )
 • تحصیل دکترا در اتریش و طول مدت زمان تحصیل در این مقطع
 • تحصیل دکترا در اتریش و وضعیت ویزای همراه
 • تحصیل دکترا در اتریش و نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در اتریش
 • تحصیل دکترا در اتریش و کار بعد از تحصیل
 • تحصیل دکترا در اتریش و اخذ پذیرش و خدمات مؤسسه ملک پور
 • تحصیل دکترا در اتریش و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل دکترا در اتریش و شرایط عمومی

جهت تحصیل دکترا در اتریش بهتر است در ابتدا شرایط کلی این کشور را بررسی کنیم. اتریش کشوری است در قلب اروپا که با اقتصادی غنی و پیشرفته جایگاهی ویژه برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشد. اتریش با کشورهایی نظیر آلمان، مجارستان، جمهوری چک، اسلواکی، ایتالیا، اسلوونی، لیختنشتاین و سوئیس هم مرز می باشد. اتریش مساحتی در حدود ۸۳ هزار کیلومتر مربع داشته و جمعیتی در حدود ۹ میلیون نفر را در خود جای داده است. پایتخت این کشور وین و زبان آلمانی زبان رسمی آن می باشد، البته باید گفت که زبان انگلیسی به طور فراگیر در این کشور صحبت می شود و زبان های کرواتی، مجاری و اسلوونیایی به طور منطقه ای کاربرد دارد. واحد پول این کشور یورو است.

نقشه اتریش - اتریش بر روی نقشه - جغرافیای اتریش

اگر هدف شما از تحصیل دکترا در اتریش اخذ اقامت و در نهایت پاسپورت این کشور است میبایست ابتدا اعتبار شهروندی، تابعیت یا پاسپورت این کشور را بررسی نمایید. پاسپورت اتریش رتبه ۳ جهان را در کنار پاسپورت دیگر کشورها داشته و از لحاظ اعتبار، شرایطی برابر با دانمارک، آمریکا، سوئیس، سنگاپور و چند کشور پیشرفته دیگر دارد. افراد با پاسپورت اتریش می توانند بدون نیاز به ویزا به ۱۲۵ کشور سفر کنند. برای سفر به ۴۴ کشور در داخل فرودگاه ویزا بگیرند و برای سفر به ۲۹ کشور دیگر با اخذ ویزا اقدام به سفر نمایند. در ادامه اعتبار پاسپورت اتریش را در کنار دیگر کشورها مشاهده می نمایید:

 

اعتبار پاسپورت و گذرنامه اتریش در بین پاسپورتهای جهان

از آن جا که دانشگاه های معتبر زیادی در اتریش وجود دارد سالیانه تعداد زیادی از متقاضیان با هدف تحصیل به این کشور وارد می شوند و به دلیل اینکه گپ تحصیلی و سنی تقریبا در روند اخذ ویزای اتریش کمتر از سایر کشورها اهمیت دارد، افراد با اطمینان خاطر بیشتری می توانند برای اخذ ویزا جهت تحصیل دکترا در اتریش اقدام نمایند.

 

شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد :تحصیل در اتریش

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ارشد اتریش و چگونگی خواندن زبان آلمانی

تحصیل دکترا در اتریش PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟

کشور اتریش امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور توسط بودجه دولتی را در برنامه کار خود دارد. البته افراد برای تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش باید به زبان آلمانی مشغول به تحصیل شوند. هزینه های تحصیل دکترا در اتریش در هر ترم برای دانشجویان بین المللی حداکثر ۷۲۶٫۷۲ یورو در ترم می باشد و هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی در حدود ۵۰۰۰ هزار یورو در ماه می باشد. به طور کلی ۴ نوع موسسه آموزشی در اتریش وجود دارد که با رویکردهایی متفاوت در زمینه آموزش، تحقیق و تامین بودجه امکان تحصیل را برای دانشجویان فراهم آورده اند. البته تمام این موسسات دوره های دکترا ارائه نمی کنند. سیستم آموزش عالی اتریش موارد زیر را شامل می شود:

 • دانشگاه های دولتی
 • دانشگاه های خصوصی
 • دانشگاه های علوم کاربردی
 • دانشگاه های آموزش معلمان

مهاجرت به اتریش - زندگی در اتریش

در ادامه برخی از برنامه های بورسیه اتریش در مقطع دکترا را معرفی خواهیم کرد:

 • One World Scholarship-Afro-Asian Institute Salzburg Grants Austria 2019: برنامه بورسیه دانشگاه سالزبورگ و دانشگاه اینسبروک که در مقاطع ارشد و دکترا به دانشجویانی که از کشورهای توسعه یافته اقدام می کنند، اعطا می شود.
 • CoQus PhD Fellowships at University of Vienna in Austria: این بورسیه توسط دانشگاه وین برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا با توجه به دست آورد های علمی و پتانسیل های فردی دانشجویان پس از بررسی اعضای هیئت علمی دانشگاه اعطا می گردد.
 • MODUL University Next Generation Scholarships in Austria: این بورسیه در مقطع دکترا برای دانشجویان بین المللی که در دانشگاه MODUL وین تحصیل می کنند فرصتی فراهم می کند. افرادی که موفق به اخذ این بورسیه شوند نهایتا تا سقف ۵۰% از شهریه ۴۵٫۰۰۰ هزار یورویی خود می توانند تخفیف بگیرند.

مقاله ای تحت عنوان « شرایط بورسیه تحصیلی اتریش » می تواند یکی از جامع ترین راهنماها برای بورسیه در مقاطع مختلف دانشگاهی در کشور اتریش باشد. پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را هم از دست ندهید.

شرایط گرفتن Fund از اتریش
بورسیه تحصیلی اتریش
معرفی دانشگاه مدول در اتریش

تحصیل دکترا در اتریش و دانشگاه های برتر اتریش

یکی از مهم ترین موضوعات در زمان مهاجرت تحصیلی، انتخاب کشور هدف و دانشگاه دولتی و یا خصوصی مناسب با شرایط فرد دانشجوست. از آنجا که تعدادی از برترین دانشگاه های جهان در اتریش وجود دارند و از امکان تحصیل رایگان نیز برخوردارند، سالیانه دانشجویان زیادی این کشور را به مقصد تحصیل رایگان در مقاطع تحصیلی مختلف انتخاب می نمایند. در ادامه لیست ۲۰ دانشگاه برتر اتریش را طبق رده بندی سایت webometrics مشاهده خواهید کرد:

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد جامعه شناسی در اتریش

مقاله مرتبط
تحصیل در دانشگاههای دولیتی و خصوصی اتریش به زبان انگلیسی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد حقوق وکالت در انگلیس و اتریش

تحصیل دکترا در اتریش و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل دکترا در اتریش کاملا موضوعی رقابتی بوده و از آنجا که دانشگاه ها تعداد مشخصی دانشجو را در سال می پذیرند، به این معناست که دانشجو باید از طریق سطح بالای رزومه علمی و سابقه تحقیق و پژوهش اقدام به یافتن استاد راهنما و تحصیل دکترا در اتریش نماید. داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح مناسب و همینطور ارائه مدرک زبان انگلیسی در برخی رشته ها و ارائه مقالات چاپ شده ISI و یا منتشر شده در نشریات معتبر به دانشجو کمک می کند تا بتواند برای این مقطع اقدام نماید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

دیگر مدارک و اسناد مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش برای دکترا در اتریش به صورت زیر است:

 • پاسپورت معتبر با شش ماه انقضا
 • دو عدد عکس پاسپورتی
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • نامه تمکن مالی بانکی
 • اجاره نامه خوابگاه یا مکانی که شخص قصد اقامت در آن را دارد
 • بیمه درمانی
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • پرداخت هزینه ویزا به مبلغ ۱۲۰ یورو

تحصیل دکترا در اتریش و پیدا کردن سوپروایزر ( استاد راهنما برای PHD )

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم یکی از الزامات مهم جهت دریافت پذیرش بمنظور تحصیل دکترا در اتریش داشتن سوپروایزر یا استاد راهنماست. متقاضی می تواند برای شناسایی و یافتن استاد راهنمای مورد نظر خود از مجله های معتبری که در زمینه تحقیق و پژوهش وی فعالیت می کنند، اقدام نماید. از این طریق هم امکان دستیابی به مقالات معتبر و مرتبط به موضوع تحقیق خود متقاضی امکان پذیر خواهد بود و هم می تواند اساتید و نویسندگان عالی را شناسایی نماید. به این نحو نه تنها امکان یافتن سوپروایزر مورد نظر که شخص امکان دستیابی به دانشگاه مطلوب خود را نیز خواهد داشت. جهت تحصیل دکترا در اتریش پس از یافتن استاد راهنما، دانشجو می تواند از طریق ایمیل و یا دیگر روش های ارتباطی با استاد مورد نظر ارتباط گرفته و و حتی جهت موفقیت بیشتر در این زمینه قادر است از رزومه و تحقیقات خود به نحو احسن استفاده نماید.

تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور - ویزای تحصیلی دکترا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مقطع دکترا در اتریش

تحصیل دکترا در اتریش و طول مدت زمان تحصیل در این مقطع

دانشجویانی که با هدف تحصیل دکترا در اتریش اقدام به مهاجرت به این کشور می نمایند می بایستی از قبل دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را گذرانده باشند. لازم به ذکر است که طول دوره های کارشناسی ۳ الی ۴ سال و دوره های ارشد حدود ۱ الی ۲ ماه به طول خواهد انجامید. طول دوره دکترا در اتریش ۳ الی ۴ سال و در واقع ۶-۸ ترم بوده و امکان افزایش طول مدت آن با توجه به سابقه تحصیلی و رزومه فرد دانشجو وجود دارد. در حال حاضر ۷۰ دانشگاه و موسسه آموزشی معتبر امکان تحصیل دکترا در اتریش را فراهم نموده اند و در این بین حدود ۷۰ هزار دانشجو در این مقطع مشغول تحصیل می باشند. نکته دیگر توجه به شروع ترم تحصیلی است که به طور عمومی سال آکادمیک و تحصیلی در اتریش از اکتبر تا سپتامبر می باشد. مقاله تحصیل دکترا در اتریش توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نوشته شده و تمامی حقوق آن برای گروه نگارنده محفوظ می باشد.

تحصیل در دانشگاه وین اتریش
تحصیل در اتریش و دانشگاه وین
تحصیل در دانشگاههای اتریش

تحصیل دکترا در اتریش و وضعیت ویزای همراه

یکی از مواردی که افراد جهت تحصیل دکترا در اتریش میبایست به آن توجه نمایند امکان اخذ ویزای همراه می باشد. افرادی که با ویزای تحصیلی به این کشور وارد می شوند این امکان را دارند که پس از ورود به خاک اتریش و دریافت کارت اقامت خود برای ویزای تحصیلی اتریش درخواست اقدام نمایند. در این پروسه ، همراه بعد از گذشت حدود ۴ الی ۷ ماه امکان الحاق خواهد داشت. شخص خود با ویزای تحصیلی اتریش می تواند به صورت پاره وقت به کار دانشجویی بپردازد. همراه نیز پس از اخذ مجوز کار می تواند به دنبال کار تمام وقت یا فول تایم بگردد و در صورت یافتن کاری با شرایط مناسب جهت اخذ اقامت و تابعیت و در نهایت پاسپورت اتریش تلاش نماید.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

مقاله مرتبط
تحصیل در کشور دانمارک

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای همراه اتریش

مقاله مرتبط
ویزای همراه اتریش

تحصیل دکترا در اتریش و نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در اتریش

نکته مهمی که در هنگام اقدام جهت تحصیل دکترا در اتریش و به طور کلی تحصیل در این مقطع در کشورهای top وجود دارد آنست که افراد درگیر پروسه ای سخت و طولانی خواهند شد؛ چرا که تنها با تایید استاد راهنما یا سوپروایزر است که شخص می تواند برای دکترا اقدام نماید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در هنگام جستجوی استاد راهنما حتما با اساتیدی مکاتبه کنید که در زمینه فعالیت و پژوهش های تان با شما همسو باشد تا بتوانید با موفقیت در این مسیر گام بردارید. نکته دیگر دارا بودن مدرک آیلتس ۷ و داشتن مدرک زبان آلمانی است. هم چنین باید رزومه و سابقه کاری و تحقیقاتی پژوهشی، توصیه نامه از اساتید دانشگاه های پیشین، انگیزه نامه و سایر مدارکی که به روند پرونده شما کمک می کند ارائه نمایید.

کار ضمن تحصیل ـ کار دانشجویی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد طولانی شدن ویزای اتریش

مقاله مرتبط
تحصیل رایگان در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای تحصیلی اتریش و مشکلات آن

تحصیل دکترا در اتریش و کار بعد از تحصیل

از مواردی که دانشجویان جهت تحصیل پزشکی در اتریش و یا تحصیل در سایر مقاطع این کشور باید حتما در نظر داشته باشند، امکان کار دانشجو حین تحصیل و هم چنین امکان اقامت پس از تحصیل در اتریش می باشد. به طور کلی دانشجو حداکثر می تواند تا یکسال پس از تحصیل خود در محیط به دنبال کار باشد و در صورت یافتن کار مناسب جهت تامین هزینه های زندگی و معیشت می تواند برای کارت قرمز سفید قرمز (Rot-Weiss-Rot-Karte)  که برای دوسال معتبر است اقدام نماید. با توجه به تحصیلات و رشته ای که در آن تخصص دارید با داشتن مهارت زبان های انگلیسی و آلمانی میتوانید شانس کاریایی خود در اتریش را افزایش دهید. یکی از دیگر مسائلی که هنگام تحصیل دکترا باید به آن توجه نمایید آن است که کارفرماها علاوه بر مدرک و رتبه نهایی آن، به مدت زمانی که کسب آن طول کشیده نیز توجه دارند. در ادامه نرخ بیکاری اتریش را طی بازه ده ساله مشاهده خواهید کرد:

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش

تحصیل دکترا در اتریش و اخذ پذیرش و خدمات مؤسسه ملک پور

قبل از هر گونه اقدام جهت ادامه تحصیل دکترا در اتریش و یا تحصیل در دیگر مقاطع تحصیلی این کشور باید پس از دریافت نامه پذیرش برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایید. از جمله مواردی که در پروسه ویزا اهمیت ویژه ای دارد توجه به قوانین و مسائل حقوقی است که ممکن است در حین این پروسه با آن روبرو شوید. شرایط اخذ ویزا در هر کشوری متفاوت با سایر کشور هاست و در صورت عدم آشنایی با روند پرونده و نداشتن اطلاعات کافی در زمینه مدارک مورد نیاز سفارت امکان نقصی پرونده و یا ریجکتی شما وجود خواهد داشت. موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش با بیش از ۱۵ سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای کشورهای مختلف و هم چنین همکاری با وکلا و کارشناسان متخصص از اقصی نقاط جهان، این افتخار را دارد که در این مسیر یاری رسان شما سروران گرامی باشد و تا زمان اخذ اقامت و تابعیت و پاسپورت کشور اتریش با شما همراه باشد. شما عزیزان می توانید از طریق تماس با شماره های واتساپ موسسه و یا پر کردن فرم تماس رایگان با مشاورین ما ارتباط برقرار نمایید.

هزینه های زندگی در اتریش
وکیل مهاجرت در اتریش
ارتباط با ما
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
پرچم اتریش - مهاجرت به اتریش - ویزای اتریش - پاسپورت اتریش
تحصیل دکترا در اتریش و سخن پایانی

تحصیل دکترا در اتریش و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش جهت تحصیل دکترا در اتریش در این مقاله به طور کامل و جامع بررسی شد. از آنجا که اخذ پذیرش جهت تحصیل دکترا در اتریش نیازمند داشتن رزومه خیلی خوب با سوابق تحقیقاتی و علمی و هم چنین نمرات عالی و قابل توجهی است، پیشنهاد می کنیم اگر شرایط مورد نیاز جهت تحصیل دکترا در اتریش را ندارید بهتر است برای تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایید. در این صورت می توانید بدون نیاز به داشتن سوپروایزر و نمره زبان بالا اقدام به تحصیل در اتریش نمایید. کشورهای اروپایی مانند آلمان، هلند، دانمارک، فنلاند، کانادا و… دوره های مختلف تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی ارائه می نمایند که بعد از اتمام تحصیل این امکان برای شما فراهم باشد تا جذب بازار کار اتریش شده و پس از آن قادر به کسب شهروندی و پاسپورت کشور مورد نظر باشید. شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هر گونه سوالی در زمینه تحصیل دکترا در اتریش و یا تحصیل در دیگر مقاطع تحصیلی در کشورهای مختلف از طریق بخش پرسش و پاسخ همگانی همین سایت سوالات خود را مطرح نمایید و یا در انتهای این مقاله و در بخش دیدگاه نطرات خود را بیان نمایید تا کارشناسان موسسه پاسخگوی شما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 پاسخ
 1. mie editor3 گفته:

  با عرض سلام و احترام اینجانب ۳۲ ساله و مرد و دارای مدرک کارشناسی ارشد زمین¬شناسی گرایش چینه¬شناسی و فسیل¬شناسی از دانشگاه پیام¬ نور تهران با معدل ۱۶٫۳۴ هستم . دارای سابقه کار دولتی مرتبط با مدرک فوق لیسانس خود حدود ۳ سال هستم و در جمع ۵-۶ سال سابقه بیمه¬ایی کار شده مرتبط با فوق لیسانس دارم. مهارت زبان انگلیسی من خوب است ولی مدرک آیلتس و تافل ندارم و زبان آلمانی را به صورت خودآموز از روی کتاب و مجموعه های آموزشی در حال مطالعه هستم . متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور آلمان یا اتریش هستم. چند سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدین: ۱- مدرک لیسانس من غیر مرتبط و رشته مهندسی منابع طبیعی از دانشگاه آزاد است! معدلم هم ۱۵٫۶۰ است آیا این مورد در اخذ پذیرش تحصیلی مقطع دکتری مشکلی پیش نمی آورد؟ ۲- آیا بهتر نیست مجددا گرایشی از رشته زمین شناسی در مقطع ارشد بخونم و بعد برای دکتری اقدام کنم؟ آیا اصلا با وجود داشتن مدرک کارشناسی ارشد زمین شناسی می توانم مجددا گرایش دیگری از این رشته در مقطع ارشد بخونم؟ ۳- اگر در حین ثبت نام مدرک زبان آلمانی آماده نباشد و بعد از اخذ پذیرش دانشگاه و شرکت در کالج زبان آلمانی و یا یک دوره زبان آلمانی ۶ ماهه یا ۱ ساله میشود گواهی زبان آلمانی ارائه داد؟ یا باید از ابتدای ثبت نام و پروسه درخواست مدرک زبان آلمانی ارائه داد؟ ۴- آیا موسسه شما در مورد پذیرش دانشجو چه در مقطع ارشد و چه دکتری پروسه جذب و کارهای اداری را انجام می دهد؟ هزینه این کار چقدر است؟ و چقدر پول نیاز است؟ممنون میشم راهنمایی کنین. بانهایت سپاس

  پاسخ
 2. mie editor3 گفته:

  عرض ادب و احترام خانمی مجرد هستم ۲۸ سال سن دارم. سابقه کاری ندارم . در حال حاظر بیکار هستم. دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق گرایش جزا و جرمشناسی هستم قصد دارم در مقطع دکترا در اتریش ادامه تحصیل بدم در ضمن مدرک زبان یا ایلتس ندارم.ممنون میشم اگر کامل توضیح بدید که چقدر هزینه و چه مدرکی و چقدر زمان میبره برای اخذ پذیرش تحصیلی از کشور اتریش

  پاسخ
 3. mie editor3 گفته:

  باسلام؛ من دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد هستم و میخوام برای مقطع دکتری روانشناسی در اتریش اقدام کنم ،شرایط پذیرش ادامه تحصیل تو رشته خودم تو اتریش میخواستم بدونم، ممنون میشم از این که راهنماییم بفرمائید.

  پاسخ