تحصیل دکترا در استرالیا و مقدمه ای بر آن

تحصیل دکترا در استرالیا ، مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل در این کشور و اخذ اقامت و تابعیت کشور استرالیا از طریق تحصیل دکتری در استرالیا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل دکترا در استرالیا چیست؟چه نوع بورسیه هایی تحصیلی برای دانشجویانی که قصد تحصیل دکتری در استرالیا دارند وجود دارد؟ آیا دانشجویان پس از اتمام تحصیل دکترا در استرالیا می توانند اقامت و تابعیت استرالیا را اخذ نمایند؟ روند اخذ پذیرش در دانشگاه و تحصیل دکترا در استرالیا چگونه است؟ شما با مطالعه این نوشتار به جواب این قبیل سوالات دست پیدا خواهید کرد. استرالیا با داشتن مراکز تحقیقاتی در سطح جهانی و دانشگاه هایی با رتبه های بین المللی بالا یک مرکز مهم برای تحقیقات به شمار می آید که دانشجویان بین المللی بسیار زیادی از سر تا سر جهان برای تحصیل دکترا در کشور استرالیا اقدام می نمایند و با دریافت بورسیه های تحصیلی، شرایط لازم برای تحصیل در این کشور را به دست می آورند. امیدواریم مقاله حاضر که به واسطه مشاورین موسسه حقوقی ملک نگارش گردیده است به عنوان منبعی برای کسب آگاهی در رابطه با تحصیل دکترا در استرالیا مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد، در صورت داشتن سوالی در زمینه مهاجرت به استرالیا یا سایر کشورهای انگلیسی زبان از طریق تحصیل می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از به روز ترین اطلاعات در زمینه مهاجرت به کشورهای مختلف بهره مند گردید.

تحصیل دکتری در استرالیا
 • شرایط عمومی تحصیل دکترا در استرالیا
 • تحصیل دکترا در استرالیا PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟
 • دانشگاه های برتر استرالیا
 • مدارک لازم برای تحصیل دکترا در استرالیا
 • پیدا کردن سوپروایزر ( استاد راهنما برای PHD ) برای تحصیل دکترا در استرالیا
 • مدت زمان تحصیل دکترا در استرالیا
 • وضعیت ویزای همراه برای تحصیل دکترا در استرالیا
 • نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در استرالیا
 • کار بعد از تحصیل دکترا در استرالیا
 • اخذ پذیرش و خدمات مؤسسه ملک پور برای تحصیل دکترا در استرالیا
 • سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی تحصیل دکترا در استرالیا

کشور استرالیا در کوچکترین قاره دنیا که اقیانوسیه می باشد واقع گردیده است و دارای مساحتی در حدود ۷,۶۸۶,۸۵۰ کیلومتر مربع می باشد که از این حیث به عنوان ششمین کشور پهناور جهان مطرح است. جمعیت کشور استرالیا در حدود ۲۵ میلیون نفر می باشد. کشور استرالیا با هیچ کشوری مرز مشترک زمینی ندارد و اطراف آن را اقیانوس آرام، اقیانوس منجمد شمالی، اقیانوس هند و دریاهای مختلف احاطه نموده است. کشور استرالیا دارای شش ایالت می باشد و پایتخت این کشور کانبرا است و دو شهر ملبورن و سیدنی از شهرهای بزرگ این کشور می باشند. زبان رسمی مردم استرالیا انگلیسی می باشد. استرالیا دارای پنج نوع آب و هوای مختلف می باشد و در ایالات های مختلف این کشور تنوع آب و هوایی زیادی قابل مشاهده می باشد؛ اما به طور کلی هوا در تابستان گرم و مرطوب می باشد و دارای زمستان خنکی می باشد. کشور استرالیا یکی از متنوع ترین حیات وحش دنیا را در اختیار دارد و جاذبه های زیادی برای افرادی که به این کشور سفر می نمایند وجود دارد.

استرالیا | مهاجرت به استرالیا | اقامت استرالیا

واحد پول استرالیا ، دلار استرالیا می باشد. کشور استرالیا دارای اقتصادی بسیار قویی می باشد که بر کشاورزی و تجارت مبتنی است و به دلیل سطح بالای زندگی در کشور استرالیا، نرخ بیکاری پایین، شاخصه های مثبت اقتصادی، آب و هوای مطلوب، داشتن دانشگاه های با کیفیت و … این کشور به عنوان یکی از جذابترین مقاصد مهاجرتی به شمار می آید و از آنجایی که استرالیا در مقاطع تحصیلات عالیه بورس های زیادی را ارائه می نماید، دانشجویان بسیار زیادی خواهان تحصیل در این کشور به ویژه برای تحصیل دکترا در استرالیا می باشند. در ادامه این مقاله به نکات مهم در رابطه با تحصیل دکترا در استرالیا می پردازیم.

پرچم استرالیا | مهاجرت به استرالیا | اقامت استرالیا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد دیدنی های توریستی استرالیا

مقاله مرتبط

اقامت استرالیا

تحصیل دکترا دراسترالیا PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟

یکی از مهم ترین مسائلی که هر دانشجویی برای ادامه تحصیل در نظر دارد موضوع هزینه ها می باشد و از آنجایی که کشور استرالیا دارای دانشگاه های معتبری در سطح دنیا می باشد و در مقاطع مختلف بورسیه های تحصیلی متنوعی ارائه می نماید، دانشجویان بین المللی نگاه ویژه ای به این کشور دارند. کشور استرالیا دارای ۴۳ دانشگاه می باشد که دانشجویان بسیار زیادی قریب به ۳۳۵,۵۰۰ نفر در این کشور در حال تحصیل می باشند. به طور معمول دانشجویان در مقطع تحصیل دکترا در استرالیا هزینه ای بالغ بر ۱۴,۰۰۰ دلار استرالیا الی ۳۷,۰۰۰ دلار استرالیا هزینه می نمایند اما دانش جویان با استفاده از فاند و بورس کامل هزینه های خود را کاهش می دهند.

افرادی که قصد تحصیل دکترا در استرالیا را دارند می توانند از انواع مختلف بورس در این کشور استفاده نمایند. بورس های تحصیل در استرالیا ممکن است هزینه های نظیر شهریه دانشگاه، هزینه اقامت و زندگی یا هردو گزینه را پوشش دهد. برخی از بورسیه ها فقط به دانشجویان کشور های خاصی ارائه می گردد؛ اما به طور کلی بر این اساس است که دانشجویانی که دارای سطح علمی بالاتری هستند می توانند بورس این کشور را دریافت نمایند به همین خاطر فرد در یک فضای رقابتی قرار می گیرد. بورسیه های تحصیلی در این کشور ممکن است توسط گروه های ذیل ارائه گردند.؛

بورسیه های تحصیلی در خارج از کشور | انواع بورس دانشگاهی خارجی | بورسیه تحصیلی

 1. دانشگاه مدنظر دانشجو برای تحصیل.
 2. جوایز استرالیا؛ در سال ۲۰۱۹ وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا (DFAT) بیش از ۳,۱۶۱جایزه برای دانشجویانی از ۵۵ کشور مختلف که قصد تحصیل در این کشور را داشته اند ارائه نموده است.
 3. دولت استرالیا، که طیف وسیعی از بورسهای تحصیلی را برای مقاطع مختلف و دانشجویانی که قصد تحصیل دکترا در استرالیا را دارند ارائه می نماید .از سال ۲۰۱۷ برنامه اعطای بورسیه تحصیلی تغییر پیدا کرده است و Australian Government research Training Program(RTP) برنامه آموزش تحقیقات دولت استرالیا جایگزین برنامه IPRS یا بورسیه تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی کشور استرالیا گردید. این بورسیه بیشتر برای دانشجویان که قصد تحصیل دکترا در استرالیا را دارند میسر می باشد.
 4. برنامه بورسیه تحصیلی Destination Australia program (DPA) برای دانشجویانی بین المللی که قصد تحصیل دکترا در استرالیا یا قصد تحصیل در سایر مقاطع تحصیلی را دارند میسر است که به صورت ایالتی یا منطقه ای می باشد و بیش از ۱۰۰۰ بورسیه متفاوت ارائه می نماید و سالیانه در حدود ۱۵۰۰۰ دلار برای هر دانشجو فاند ارائه می نماید.
 5. بورسیه دیگری تحت عنوان APEC جهت توانمند سازی نقش بانوان در عرصه علم تکنولوژی، مهندسی و… ارائه می گردد.

افرادی که قصد تحصیل دکترا در استرالیا را دارند و خواهان اخذ بورسیه می باشند، بایستی دارای رزومه تحصیلی قوی باشند. تجارب پژوهشی و نگارش مقالات ISI و ژورنالی به این دانشجویان برای دریافت بورسیه کمک شایانی می کند و هر کدام از دانشگاه ها در ایالات مختلف قوانین و شرایط خاص خود را دارا می باشند.

دانشگاه های برتر استرالیا

Top 10 Universities in Australia

همانطور که بیان نمودیم کشور استرالیا از بهترین دانشگاه های دنیا بهره می برد و چندین دانشگاه این کشور در رتبه بندی بین المللی از جایگاه بسیار خوبی برخوردار می باشند، از همین رو دانشجویان بسیار زیادی تمایل به تحصیل در مقاطع مختلف به ویژه مشتاق تحصیل دکترا در استرالیا می باشند. در جدول زیر تعداد ۱۰ تا از دانشگاه های برتر استرالیا قابل مشاهده می باشد، این رتبه بندی از طریق سایت QS برای سال ۲۰۱۹ برآورد گردیده است.

جدول 10دانشگاه برتر کشور استرالیا برای تحصیل دکترا

تحصیل در دانشگاههای استرالیا

مدارک لازم برای تحصیل دکترا در استرالیا

افرادی که قصد تحصیل دکترا در استرالیا را دارند بایستی از نظر تحصیلی در سطح بالایی باشند و دارای مقالات عملی متعدد و معدل بالایی باشند و سوپروایزری در استرالیا بایستی دانشجو را با توجه به شرایط تحصیلی که دارد بپذیرد. برای تحصیل دکترا در استرالیا فرد باید از دانشگاه مربوطه پذیرش بگیرد و برای ورود به این کشور بایستی ویزای دانشجویی کشور استرالیا را اخذ نماید. دانشجویان بایستی از طریق ویزای Subclass 500 برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام نمایند؛ این ویزا به دانشجویان اجازه می دهد با توجه به دوره تحصیلی خود تا ۵ سال امکان اقامت در این کشور را داشته باشند. افرادی که خواهان تحصیل دکترا در استرالیا می باشند در ابتدا بایستی با استادی در دانشگاه مربوطه مکاتبه نمایند که فرد را با توجه به تحصیلاتی که دارد بپذیرد و سپس از دانشگاه مربوطه پذیرش بگیرند و با نامه پذیرش از دانشگاه بایستی برای ویزای خود اقدام نمایند. متقاضیان تحصیل دکترا در استرالیا بایستی ۴ سال تحصیل لیسانس به همراه ۲ سال ارشد را گذرانده باشد. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش برای دانشجویانی که قصد تحصیل دکترا در استرالیا را دارند به شرح ذیل می باشد:

 1. داشتن پاسپورت معتبر و کپی از آن
 2. ترجمه آخرین مدارک تحصیلی و در صورت لزوم مدارک لیسانس و دیپلم
 3. ارائه دادن عکس های جدید با استاندارد های لازم
 4. ارائه نمودن مدرک زبان آیلتس در سطح ۷
 5. انگیزه نامه متقاضی برای رشته مورد نظر
 6. توصیه نامه از دو یا سه استاد
 7. ترجمه رزومه متقاضی
 8. ارائه نمودن شناسنامه و اطلاعات هویتی
 9. ارائه نمودن پیشینه تحقیقاتی و مقالات علمی یا پروپزال متقاضی
 10. در صورت متاهل بودن متقاضی می بایست ترجمه سند ازدواج خود را داشته باشد.

پس از اینکه دانشجویان نامه پذیرش از دانشگاه را دریافت نمودند بایستی مدارکی مانند بیمه نامه، نامه تمکن مالی، مدارک هویتی و گذرنامه معتبر، مدرک زبان معتبر و … را برای اخذ ویزای استرالیا تحت Subclass 500 ( برای آشنایی با انواع ویزاهای استرالیا می توانید به این لینک مراجعه نمایید ) ارائه نمایند.

اسناد و مدارک مورد نیاز‌ | اسناد و مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا
تحصیل پزشکی در استرالیا

پیدا کردن سوپروایزر ( استاد راهنما برای PHD ) برای تحصیل دکترا در استرالیا

همانطور که بیان نمودیم، افرادی که قصد تحصیل دکترا در استرالیا را دارند بایستی سوپروایزری برای خود انتخاب نمایند و با وی مکاتبه نمایند. پس از این که فرد، دانشگاه و موسسه مورد نظر خود را برای تحصیل دکترا در استرالیا انتخاب نمود؛ می بایست با توجه به پورپزال خود و روزمه تحصیلی و تحقیقاتی اش سرپرستی را انتخاب نماید که علاوه بر مرتبط بودن زمینه های تخصصی و حرفه ای، از نظر شخصی نیز بتواند با وی همکاری نماید. متقاضیان تحصیل دکترا در استرالیا بایستی سوپروایزر یا استاد راهنما را با توجه به اینکه؛ در چه زمینه های تحقیقاتی تخصص دارد، درگذشته در چه زمینه های تحقیقاتی فعالیت داشته است، در زمینه نظارتی چه تجاربی دارد، چند درصد از دانشجویان وی تحصیلات خود را با وی تمام کرده اند، نتایج اشتغال دانشجویان قبلی وی چگونه بوده است و چندین موضوع دیگر را مد نظر قرار دهند.

 موسسه حقوقی ملک پور با داشتن وکلای خبره و مشاوران حرفه ای با بررسی شرایط شما عزیزان متقاضی تحصیل دکترا در استرالیا ، برای انتخاب سوپروایزر و دریافت بورسیه تحصیلی راهنمایی های لازم را ارائه می نماید. برای بررسی شرایط خود می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

تحصیل دکترا در خارج از کشور | دکترا در خارج | تحصیل در مقطع دکترا

هزینه مهاجرت به استرالیا

مدت زمان تحصیل دکترا در استرالیا

دانشجویانی که قصد تحصیل دکترا در استرالیا را دارند به طور معمول بایستی بین ۳ تا ۴ سال در این مقطع تحصیل نمایند و به صورت تمام وقت می باشد. دوره هایی نیز به صورت پاره وقت در این کشور برگزار می گردد که مدت طولانی تری به طول می انجامد، اما این دوره ها برای دانشجویانی که تابعیت کشور استرالیا را دارند میسر می باشد و دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل دکترا در استرالیا را دارند بایستی حتماً دوره های تمام وقت را برای تحصیل انتخاب نمایند. دانشجویان در پایان دوره تحصیل بایستی پایان نامه کتبی خود را که خلاصه یافته ها و شواهد تحقیقاتی خود می باشد، ارائه نمایند.

مدت زمان تحصیل در خارج از کشور | مدت زمان درخواست ویزا

وضعیت ویزای همراه برای تحصیل دکترا در استرالیا

افرادی که برای تحصیل دکترا در استرالیا به این کشور سفر نموده اند، می توانند برای همسر و فرزند خود ویزای الحاق به خانواده درخواست نمایند. هر چند این امر در ابتدا نیز امکان پذیر می باشد که فرد درخواست ویزای همراه نماید اما این موضوع بر ویزای متقاضیان اثر منفی می گذارد. همراه در قوانین حقوقی به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اطلاق می گردد، بنابراین دانشجویان خواهان تحصیل دکترا در استرالیا می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود درخواست ویزا نمایند. نکته بسیار مهم در رابطه با اخذ ویزای همراه یا الحاق به خانواده نامه تمکن مالی آنها می باشد و بایستی افسر مهاجرت قانع گردد که هدف فرد، بازگشت به کشور خود می باشد؛ ارائه پاسپورت معتبر، بیمه نامه، مدارک هویتی، سایر اسناد مالی در صورت وجود و … در اخذ ویزای همراه تاثیر بسزایی دارد. در برخی از کشور ها شریک زندگی فرد اصلی که از طریق ویزای همراه به همسر خود الحاق می یابد می توانند از همان ابتدای ورود اجازه کار تمام وقت در کشور مقصد داشته باشد که از این بین می توان از کشور کانادا و دانمارک نام برد.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

تحصیل در کانادا
تحصیل در کشور دانمارک

نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در استرالیا

افرادی که خواهان مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل دکترا در استرالیا هستند بایستی در نظر داشته باشند که پروسه اخذ پذیرش دکترا زمان بر می باشد و دانشجویان نباید به خاطر این موضوع از نظر انگیزشی دچار دلسردی گردند. فرد باید با توجه به پروپزال خود و پیشینه تحقیقاتی اش سوپروایزی که در آن زمینه تخصص دارد و همسو با تجارب وی می باشد را انتخاب نماید. یکی از نکات مهم اخذ پذیرش برای تحصیل دکترا در استرالیا تسلط فرد به زبان انگلیسی می باشد و بایستی مدرک آیلتس با نمره ۷ را ارائه نماید. برای درخواست تحصیل دکترا در استرالیا ، یک دانش جو باید یک دوره ۳ تا ۴ ساله لیسانس و یک دوره آموزشی ۲ ساله فوق لیسانس را گذرانده باشد. دانشجو همچنین نیاز به ارسال نامه مرجع، پیشنهاد تحقیق، خلاصه و … به دانشگاه دارد.

نکات مهم

کار بعد از تحصیل دکترا در استرالیا

همانطور که بیان نمودیم افرادی که قصد تحصیل دکترا در استرالیا یا سایر مقاطع را دارند بایستی از طریق ویزای دانشجویی تحت Subclass 500 اقدام نمایند. دانشجویان می توانند پس از تحصیل در کشور استرالیا برای کار اقدام کنند و از این طریق، مجوز اقامت بلند مدت و اقامت دائم دریافت نمایند، اما قبل از توضیح در رابطه با کار پس از تحصیل در استرالیا، نرخ بیکاری این کشور را بررسی می نماییم. همانطور که از نمودار زیر قابل مشاهده می باشد نرخ بیکاری در استرالیا در ماه جولای سال ۲۰۱۹ برابر ۵٫۲ درصد می باشد.

نمودار نرخ بیکاری کشور استرالیا در سال 2018 و 2019

افرادی که در حال تحصیل دکترا در استرالیا می باشند می توانند با توجه به رشته تحصیلی خود از طریق ویزای نیروی کار ماهر استرالیا تحت Subclass 190 اقدام نمایند و اقامت ۴ ساله و اقامت دائم کشور استرالیا را اخذ نمایند. دانشجویان نیز می توانند پس از اتمام تحصیل دکترا در استرالیا، از طریق Subclass 485 به مدت ۱۸ ماه در این کشور اقامت داشته باشند و پس از پیدا کردن کار مورد نظر خود اقامت کاری و بلند مدت اخذ نمایند. شما عزیزان می توانید از طریق لینک زیر اطلاعات بیشتری را اخذ نمایید.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار
پاسپورت استرالیا

اخذ پذیرش و خدمات مؤسسه ملکپور برای تحصیل دکترا در استرالیا

افرادی که قصد مهاجرت به کشوری را دارند بایستی در رابطه با قوانین آن کشور و حقوق بین الملل اطلاعات کامل و جامعی را داشته باشند و از آنجایی که قوانین دستخوش تغییرات زیادی می گردد، فرد بایستی اطلاعات به روز شده در رابطه با همه کشور ها داشته باشد که عملا امکان پذیر نمی باشد و نیازمند وکیل مهاجرتی می باشد. یکی از مهم ترین مسائلی که دانشجویان متقاضی تحصیل دکترا در استرالیا با آن مواجه می باشند، نحوه اخذ پذیرش و اخذ ویزای دانشجویی استرالیا می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با بهره مندی از مشاورین و کارشناسان خبره در زمینه مهاجرت از طریق تحصیل و وکلای با دانش در این زمینه می تواند به عنوان همراهی مطمئن برای اخذ پذیرش از دانشگاه باشد و برای اخذ ویزای استرالیا شما عزیزان را راهنمایی نماید. تجربه ۱۵ ساله این مجموعه و هزاران پرونده موفق در زمینه مهاجرت نشان دهنده اعتبار موسسه حقوقی ملک پور می باشد.

وکیل مهاجرت

شما عزیزان می توانید از طریق لینک زیر مصاحبه و ویزاهای موفق موسسه حقوقی ملک پور را مشاهده نمایید و همچنین افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای مختلف را دارند و با قوانین و مسیرهای مهاجرت آشنایی ندارند می توانند با خریداری محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت در رابطه با قوانین مهاجرت و مسیر های مختلف مهاجرتی اطلاعات جامع و کاملی را دریافت نمایند.

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
ویزاها و مصاحبه های موکلین
سخن پایانی

تحصیل دکترا در استرالیا ، نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه و شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل دکترا در استرالیا در این مقاله علمی مورد تحلیل واقع گردید. بی شک کشور استرالیا پس از کشورهای آمریکا و انگلیس دارای بهترین نظام آموزشی می باشد و دانشجویان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا برای تحصیل دکترا در استرالیا اقدام می نماید و با توجه به شرایطی که کشور استرالیا از نظر اقتصادی و نرخ پایین بیکاری که دارد افراد زیادی پس از تحصیل از طریق Subclass های موجود برای اخذ اقامت دائم کشور استرالیا اقدام می نمایند، بنابراین یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت کشور استرالیا از طریق تحصیل در این کشور می باشد. افراد نیز می توانند از طریق ویزاهای کاری و سرمایه گذاری اقامت دائم کشور استرالیا را اخذ نمایند. شما عزیزان می توانید برای تحصیل دکترا در استرالیا با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کنید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. موسسه حقوقی ملک پور به عنوان برترین موسسه خاورمیانه همواره در کنار هموطنان عزیزمان برای رسیدن به اهدافشان می باشد. چنانچه سوال یا ابهامی در زمینه تحصیل دکترا در استرالیا یا سایر کشورها برای شما بزرگواران ایجاد گردیده است می توانید در قسمت دیدگاه این مقاله یا در قسمت پرسش و پاسخ همگانی سوال خود را مطرح و در اسرع وقت پاسخ آن را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 پاسخ
 1. KASRA گفته:

  سلام من با دانشگاه ایلتی کوییزلند در شهر بریزبن با استاد راهنما مکاتبه کردم و پذیرش را برای ترم جدید میگیرم .
  هزینه سالیانه دانشگاه طبق چیزی که استاد و دانشگاه به من گفتن سالی ۲۷ هزار دلار استرالیا هست که هروقت پذیرش را گرفتم میتونم از بورسیه استفاده کنم
  میخواستم بدونم اگر من پذیرش را بگیرم مرحله بعدی اقدام برای سفارت هستش؟
  ایا میشه از سفارت ایران اقدام کرد و چقدر طول میکشه تا ویزای من صادر بشه؟
  و میخواستم بدونم ویزایی که برای من صادر میشه تا پایان وقتی هست که تحصیل میکنم یا ۱ سال اعتبار داره؟
  خیلی ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز بعد از اخذ پذیرش و با دریافت نامه قطعی پذیرش بایستی برای ویزا اقدام کنید. از سفارت ایران بایستی اقدام کنید. مدت زمان ویزا بستگی به وقت سفارت دارد ولی حدودا ۲ الی ۳ ماه زمانبر هست. تا پایان تحصیلات شما دارای اعتبار هست اما ساب کلاسی وجود دارد برای فارغ التحصیلان که از طریق آن می توانند برای کار در استرالیا اقدام کنند. یا از طریق اسکیل ورکر اقامت کاری دریافت نمایند.

   پاسخ
 2. ساناز گفته:

  سلام . من ۳۵ سال سن دارم و برای مقطع دکترا قصد دارم استرالیا اپلای کنم. آیا سن من برای کشور استرالیا فاکتور منفی حساب میشه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز استرالیا به گپ تحصیلی بسیار اهمیت می دهد .شما چه سالی فارغ التحصیل شدید؟

   پاسخ
 3. Sepehr kargar گفته:

  من برای phDمیخواهم به استرالیا یا کانادا بروم فوق لیسانسم از دانشگاه شریف است آیا درصورت رفتن به هرکدام ازآنها میتوانم مادرم و برادر ۴۰ساله را با خود ببرم؟ لطفا جواب دهید ممنونم

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام. با سلام برای ورود به مقطع دکترا باید سوپروایزر داشته باشید تا امکان اقدام را نیز داشته باشید. باید شرایط آن ها به صورت جدا بررسی شود، لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ