تحصیل در دبیرستان های کانادا و بررسی آن

تحصیل در دبیرستان های کانادا ، شرایط و کیفیت تحصیل در آن ها و هچنین هزینه ی تحصیل در مدارس کانادا ، در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط تحصیل در دبیرستان های کانادا چیست؟ هزینه های تحصیل برای دانش آموزان بین المللی در کانادا چه میزان است؟ آیا به واسطه اخذ ویزای تحصیلی در دبیرستان های کانادا می توان ویزای همراه دریافت کرد؟ شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان های کانادا چیست؟ هزینه مدارس دولتی کانادا چقدر است؟ آیا امکان تحصیل رایگان در دبیرستان های کانادا وجود دارد؟ تمامی این موارد جز مطالبی می باشد که ما در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد. پیشنهاد ما به شما این است اگر شما نیز از متقاضیان تحصیل در دبیرستان های کانادا هستید، در این مقاله همراه ما باشید تا به سوالات شما پاسخ داده شود؛ همچنین شما می توانید در راستای تکمیل اطلاعات خود با مشاورین متخصص ما در موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از مشاوره به صورت رایگان بهره مند گردید. آنچه که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت :

دبیرستان های کانادا
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و نظام آموزشی در این مقطع
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و اخذ بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و هزینه تحصیل و زندگی در دبیرستان های کانادا
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و معرفی دبیرستان های کانادا
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و موقعیت ورود به دانشگاه
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و راه یابی به رشته های علوم پزشکی
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • تحصیل در دبیرستان های کانادا و سخن پایانی

تحصیل در دبیرستان های کانادا و شرایط عمومی آن

تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا چه شرایطی دارد؟ آیا تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا از راههای مهاجرت به کانادا می باشد ؟ هزینه های تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا و اخذ اقامت کانادا چقدر است؟ شرایط و قوانین تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا چگونه است ؟  شرایط و قوانین تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و شرایط تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا چگونه است؟

کانادا کشوری بسیار پیشرفته و واقع در قسمت شمالی قاره امریکا می باشد و پس از روسیه به عنوان وسیع ترین کشور جهان شناخته می شود. کانادا در همسایگی آمریکا و دارای بلندترین مرز زمینی با این کشور می باشد. این کشور متشکل از ده استان است که هر استان دارای استقلال از دولت مرکزی می باشد. اسامی استان های مهم کانادا به ترتیب زیر می باشد :

جدول اطلاعات عمومی استان های کانادا

هر استان هزینه های خود را از دولت فدرال دریافت می کند و همه ی خدمات اجتماعی، رفاهی، بهداشتی، آموزشی در هر استان به صورت مستقل می باشد. وسعت این کشور در حدود ۹٫۹ میلیون کیلومتر مربع، حدود ۱۰ برابر وسعت ایران و دارای جمعیتی بالغ بر ۳۷ میلیون نفر می باشد. از نظر آب و هوایی این کشور به دلیل نزدیکی به قطب شمال در بعضی نواحی دارای آب و هوای سرد و قطبی می باشد و در مناطق دورتر از سوی قطب، کمی معتدل تر می باشد. کانادا دارای مناطق و چشم اندازهای بینظیری می باشد. یکی از دلایل انتخاب کشور کانادا جهت تحصیل، کار و زندگی سطح بالای زندگی و خدمات آموزشی و همچنین زندگی در یک فضای چند ملیتی می باشد. پایتخت این کشور شهر اتاوا می باشد و اداره آن به دست یک حکومت دموکراسی در غالب پارلمانی فدرال می باشد. کانادا از نظر صنعت در جایگاه بسیار بالایی بوده و نظام آموزشی فوق العاده آن باعث گردیده است که سالانه آمار دانش آموزانی که از سراسر دنیا برای تحصیل در کانادا ویزا دریافت کرده اند رو به افزایش باشد.

تحصیل در دبیرستان های کانادا برای متقاضیانی در رده سنی ۱۴ تا ۱۹ سال امکان پذیر می باشد و شخصی که متقاضی تحصیل در دبیرستان های کانادا می باشد باید بتواند انگیزه نامه قوی در خصوص علت و دلیل تحصیل در این کشور ارائه دهد. با این توضیح می توان گفت که کانادا از دانش آموزان با انگیزه و با استعداد برای تحصیل در دبیرستان های این کشور استقبال می کند. تحصیل در دبیرستان های کانادا دوزبانه بوده و شخص علاه بر اینکه زبان انگلیسی را به خوبی می آموزد در کنار آن به یادگیری زبان دیگری نیز می پردازد. اگر می خواهید از شرایط عمومی تحصیل در کانادا اطلاعات بیشتری دریافت نمایید به لینک تحصیل در کانادا مراجعه کنید.  در چارت زیر می توانید تعداد کل متقاضیان تحصیل در کانادا در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ را مشاهده نمایید.

نمودار تعداد کل متقاضیان تحصیل در کانادا

نقشه استانی کانادا ـ مهاجرت به کانادا

مقاله مرتبط

تحصیل رایگان در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

مقاله مرتبط

تحصیل در کشور کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا و نظام آموزشی در این مقطع

در کانادا آموزش و پرورش و سیستم آموزشی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد. مسئولیت تأمین سیستم آموزشی با دولت های فدرال، استانی و محلی می باشد و هر استان مسئول نظارت بر سیستم آموزشی خود می باشد. به طور معمول دانش آموزان از سن ۶ سالگی و در برخی استان ها از ۵ سالگی تحصیل خود را شروع می کنند و تا سن ۱۶ سالگی تحصیل به صورت اجباری می باشد که در برخی از استان هایی نظیر منیتوبا، نیوبرانزوئیک، اونتاریو سن اجبار تحصیل تا ۱۸ سالگی می باشد. توجه داشته باشید که گاهی در برخی ایالت ها سن شروع مدرسه و سن پایان متفاوت می باشد. به طور معمول در اکثر مناطق کانادا ،دانش آموزان ۱۸۰ تا ۱۹۰  روز در سال به تحصیل مشغول می باشند و  شروع سال تحصیلی به صورت رسمی از سپتامبر آغاز و در ژوئن به پایان می رسد . در ادامه در جدول زیر سن شروع تحصیل و اجبار پایان تحصیل در چند ایالت کشور کانادا ارائه می گردد.

جدول معرفی سن شروع تحصیل و اجبار پایان تحصیل در چند ایالت کشور کانادا

مقاله ای با عنوان تحصیل زیر ۱۸ سال نیز ممکن است به شما در جهت تحصیل فرزندان تان در خارج از کشور راهگشای شما باشد. برای مراجعه به آن مقاله می توانید روی این لینک کلیک نمایید.

تحصیل در دبیرستان های کانادا و یادگیری زبان

در خصوص تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا به این صورت است که کانادا به علت پیشرفت تحصیلی آن ، برنامه های مقرون به صرفه، استقبال از فرهنگ و زیبایی های طبیعی زیبا، کانادا بیش از ۱۷۵،۰۰۰ دانشجوی بین المللی را در هر سال جذب می کند. کسانی که مایل به تحصیل زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) یا فرانسوی به عنوان زبان دوم (FSL) هستند ، ممکن است کانادا به عنوان مقصد ویژه ای دعوت کنند، زیرا این کشور به طور رسمی دو زبانه است.

تاریخچه زبان دو زبانه کانادا، بازتاب و علاقه در میان کانادایی ها در یادگیری زبان دوم را ایجاد کرده است. همچنین تعداد زیادی از مهاجران تازه وارد کشور نیاز به مهارت در هر دو زبان رسمی دارند. در نتیجه، دانشجویان بین المللی یک انتخاب بسیار عالی از مؤسسات کانادایی ارائه آموزش زبان انگلیسی یا فرانسوی را کشف می کنند.

دانش آموزان متقاضی  تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا می توانند به علت کسب و کار، علمی یا شخصی، ESL یا FSL را در یک مدرسه دانشگاه،کالج یا مدرسه خصوصی در کانادا ادامه دهند . طیف گسترده ای از برنامه های ESL موجود در کانادا وجود دارد که به دانش آموزان متقاضی تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا کمک می کند تا مهارت های صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن را در تمام سطوح مهارت به دست بیاورند. برنامه های تجاری و یا اجرایی انگلیسی به دانشجویان کمک می کند تا مهارت های ارتباطی را برای محل کار فراهم کنند.

تحصیل در مدارس خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به مدارس خارج از کشور

دانش آموزان با توجه به مطالعات پس از دوره متوسطه و تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا در مرحله بعد ممکن است علاقه مند به دوره های آمادگی دانشگاهی انگلیسی باشند که واژگان ، نوشتن و سایر مهارت های تحصیلی را در بر می گیرد.  همچنین دوره هایی برای آمادگی برای آزمون های مهارت زبان مانند TOEFL وجود دارد.

در خصوص بحث لازم به ذکر است که تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا مؤسسات کانادایی که FSL را ارائه می دهند، در استان کبک قرار دارند، در حالی که زبان فرانسوی حدود ۸۰ درصد از جمعیت فرانسه است . نزدیک به ۹ میلیون کانادایی به زبان فرانسه صحبت می کنند، ۲۶٪ آنها در خارج از کبک زندگی می کنند. دانش آموزان FSL می توانند مکالمه، واژگان، مهارت های خواندن و نوشتن فرانسوی را بدست آورند، چه در زبان جدید باشند و چه در جهت بهبود مهارت های آنها.

کانادا برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت ESL و FSL ، غواصی های شدید، اردوگاه های زبان و یا برنامه های تعطیلات را فراهم می کند که شامل آموزش زبان با فعالیت های گشت و گذار و فرهنگی می باشد. بعضی از مدارس برنامه های کار و تحصیل برای دانش آموزان پیشرفته را برای تمرین مهارت های خود در محل کار ارائه می دهند.

تحصیل در دبیرستان های کانادا و اخذ بورسیه تحصیلی

کانادا نیز مانند سایر کشورها امکان اعطای بورسیه تحصیلی را فراهم کرده است اما لازم به ذکر است که امکان دریافت بورسیه تحصیلی که با عناوینی نظیر scollarship  یا Grant  شناخته می شوند، با  داشتن شرایط خاصی و تنها در بعضی از مقاطع ارائه می شود. مقطع دکترا و پست دکترا و در برخی موارد در مقطع فوق لیسانس امکان اخذ بورسیه تحصیلی با داشتن یک رزومه قوی امکان پذیر می باشد، اما دریافت بورسیه برای تحصیل در دبیرستان های کانادا از همان ابتدا بسیار سخت و می توان گفت دور از دسترس می باشد. تنها در صورتیکه شما در دبیرستان های کانادا تحصیل کنید و جز دانش آموزان برتر باشید و نمرات بالایی داشته باشید برای سال تحصیلی بعد امکان تخفیف در شهریه وجود دارد. لطفا توجه بفرمایید این مقاله توسط نگارندگان و متخصصان موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده است و شرعا و قانونا استفاده و کپی حرام و خلاف قانون می باشد.

بورس تحصیلی ـ اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاههای خارج از کشور

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا و هزینه تحصیل و زندگی در آن

تحصیل در دبیرستان های کانادا در دو بخش روزانه و به صورت شبانه روزی امکان پذیر می باشد که هر کدام هزینه های متفاوتی را در بر می گیرد. هر شخص بر اساس میزان بودجه و تمکن مالی می تواند برای تحصیل در دبیرستان های کانادا به صورت روزانه و شبانه روزی boarding school  اقدام نماید که قبل از اقدام والدین باید موضوع باید در نظر داشته باشند :

اگر شما میخواهید فرزند خود را در یکی از مدارس روزانه کانادا ثبت نام کنید باید علاوه بر هزینه تحصیل پیش بینی محل زندگی و هزینه های زندگی accommodation وی را نیز داشته باشید. بسیاری از افرادی که دارای اقوام درجه یک و یا دوست و آشنا در کشور کانادا هستند، معمولا فرزندان خود را به آن ها می سپارند و این افراد را به عنوان قیم فرزند خود معرفی می کنند. اما اگر چنین امکانی برای شما وجود نداشته باشد می توان از طریق home stay  اقدام کرد که در ادامه توضیح خواهیم داد که Home stay  چیست.

Home stay یا house family

 

در کانادا خانواده هایی وجود دارند که با  نظارت دولت، خانه خود را که دارای یک یا چند اتاق خالی می باشد به صورت اجاره در اختیار دانش آموزان قرار می دهند تا به عنوان محل زندگی این دانش آموزان استفاده گردد. معمولا این خانواده ها با نظارت دقیق دولت و همچنین خود مدرسه انتخاب می گردند. برای انتخاب معمولا مدرسه پروفایل دقیقی از این افراد را در اختیار دانش آموز و والدین قرار می دهد. در این پروفایل شغل، لوکیشن خانه، تصاویری از منزل مسکونی و امکانات آن در اختیار والدین قرار می دهند و هزینه های Home stay  معمولا بسته به نوع خانه و شرایط اتاق و امکانات آن همراه با خورد و خوراک  از ۶۰۰ دلار  تا ۱۱۰۰ دلار متغیر می باشد.

home stay و خوابگاههای دانش آموزی

هزینه تحصیل در مدارس بین المللی روزانه + home stay

هزینه های تحصیل در دبیرستان های کانادا که به صورت روزانه و بین المللی در ارزانترین حالت ممکن با اضافه کردن هزینه home stay  بابت یکسال در شهر تورنتو در حدود  ۲۸ تا ۳۰ هزار دلار کانادا می باشد و این هزینه در شهر ونکوور برای مدارس بین المللی روزانه ۲۶ هزار دلار در سال می باشد که هزینه های home stay نیز به آن اضافه می شود.

هزینه تحصیل در مدارس بین المللی شبانه روزی boarding school

هزینه های تحصیل در دبیرستان های کانادا به صورت شبانه روزی(boarding school)  و بین المللی می باشند، بسته به میزان امکانات آموزشی، کلاس های فوق برنامه، خدمات رفاهی و تفریحی که در مدرسه ارائه می دهد بسیار متغیر می باشد و می توان گفت این هزینه از ۳۵ هزار دلار کانادا تا ۴۵ هزار دلار کانادا متغیر است. در ادامه در بحث معرفی دبیرستان های کانادا هزینه های تحصیل در هر مدرسه را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. لطفا توجه بفرمایید این مقاله توسط نگارندگان و متخصصان موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده است و شرعا و قانونا استفاده و کپی حرام و خلاف قانون می باشد.

در جدول پیش رو هزینه های زندگی در کشور کانادا خدمت شما ارائه می شود:

جدول هزینه های زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا و بررسی ویزای همراه

ویزای همراه یکی از مواردیست که معمولا برای والدینی که تصمیم دارند برای تحصیل فرزندانشان در دبیرستان های کانادا اقدام کنند، حائز اهمیت می باشد. در سنوات گذشته ویزایی تحت عنوان ویزای گاردین برای والدین صادر می گردید که به واسطه آن پدر و مادر می توانستند به همراه فرزند خود وارد کانادا شوند و اقامت داشته باشند و همچنین اجازه کار و تحصیل برای آن ها وجود داشت. اما در حال حاضر این امکان برای والدین فراهم نمی باشد و تنها یکی از والدین می تواند به میزان طول مدت تحصیل فرزندشان به صورت ویزای توریستی در کنار فرزندشان اقدام نمایند. اگر شما نیز جز کسانی هستید که قصدتان از تحصیل فرزندانتان در دبیرستان های کانادا دریافت اقامت برای خودتان می باشد می توانید اطلاعات تکمیلی را در لینک های اخذ ویزا از طریق تحصیل فرزندان و ویزای همراه برای تحصیل فرزندان در کانادا مطالعه نمایید.

تحصیل فرزندان در مدارس خارج از کشور

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد نکات مهم تحصیل در کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا و معرفی دبیرستان های این کشور

دبیرستان های کانادا به دوبخش دولتی و بین المللی و همچنین روزانه و بین المللی تقسیم بندی می شود. معمولا برای دانش آموزان خارجی تحصیل در مدارس بین المللی به دلیل تنوع نژاد و ملیت و امکان وجود فرهنگ های مختلف و چند ملیتی بیشتر توصیه می گردد. هرچند که امکان تحصیل در مدارس دولتی این کشور نیز وجود دارد  اما بمنظور بالا رفتن شانس ویزای متقاضی توصیه می گردد برای تحصیل در دبیرستان های کانادا در بخش بین المللی اقدام کنید. در ادامه لیستی از دبیرستان های کانادا در ایالت های مختلف را خدمت شما ارائه می دهیم:

جدول لیست مدارس بین المللی کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در دبیرستان های کانادا قاعدتا شما نیاز به داشتن ویزای تحصیلی دارید. اخذ ویزای تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در دبیرستان های کانادا منوط به تکمیل و ارائه مدارکی است که به صورت آنلاین در سایت سفارت کانادا ثبت می گردد. پروسه درخواست وقت سفارت کانادا ۲ ماه به طول می انجامد. به همین دلیل دقت داشته باشید که در DEAD LINE  مناسب برای پذیرش در دبیرستان های کانادا اقدام نمایید تا فرایند ویزا به موقع انجام پذیرفته و شما در زمان مقرر وارد کلاس های خود شوید. زمان درخواست برای پذیرش در دبیرستان های کانادا به طور معمول در بهار و پاییز می باشد. مدارک مورد نیاز اخذ ویزا برای تحصیل در دبیرستان های کانادا عبارتند از :

 • نامه پذیرش از سوی دبیرستان
 • پاسپورت معتبر
 • نامه تمکن مالی به مبلغ ۳۰ هزار دلار کانادا بابت هزینه زندگی به اضافه هزینه تحصیل
 • عدم سوء پیشینه
 • انگیزه نامه برای تحصیل
 • دو قطعه عکس در ابعاد پاسپورتی

پس از ارائه مدارک لازم و ثبت نام در سایت متقاضی باید برای انگشت نگاری و ثبت آن به مرکز درخواست ویزای کانادا VFS  مراجعه کند. با توجه به اینکه این مرکز در ایران موجود نمی باشد شخص جهت انگشت نگاری می تواند به VFS در کشورهای اطراف نظیر ترکیه و امارات مراجعه نماید.

vfs _ vfs چیست

VFS یک شرکت خصوصی که وظیفه رسیدگی به پرونده های مهاجرت و همچنین جمع آوری مدارک ارائه کلیه خدماتی که مربوط به ثبت اثر انگشت و عکاسی چهره (بیومتریک) برای تسهیل خدمات کنسولی بر عهده دارد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل و شرایط ویزای تحصیلی کانادا

مقاله مرتبط

شرایط ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا و موقعیت ورود به دانشگاه

غالبا سوالی که از سوی والدین مطرح می گردد اینست که آیا دانش آموزانی که در دبیرستان های کانادا تحصیل می کنند امکان ورود به دانشگاه را دارند؟ پاسخ این سوال مثبت است. اغلب دبیرستان های کانادا به صورت روزانه یا شبانه روزی، دانش آموزان را در سال های انتهایی تحصیل آماده ورود به دانشگاه می کنند، حتی در بعضی از دبیرستان های کانادا یک سال یا دوسال به صورت پیش آمادگی ورود به دانشگاه برنامه های درسی ارائه می گردد. اگر دانش آموزی در دوره دبیرستان ممتاز باشد و نمرات و معدل بالایی داشته باشد بعضا می تواند از بهترین دانشگاه های کانادا بورسیه تحصیلی دریافت کنند و بخشی از شهریه به آن ها تخفیف داده خواهد شد. لازم است بدانید از ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان ۱۵ دانشگاه متعلق به کشور کانادا می باشد. در ادامه فهرستی از بهترین دانشگاه های کانادا جهت آگاهی بیشتر شما ارائه می گردد.

لیست معتبرترین دانشگاههای کانادا به همراه رنکینگ جهانی آن ها

تحصیل در دبیرستان های کانادا و راه یابی به رشته های علوم پزشکی

از آنجاییکه رشته های پزشکی همیشه جز رشته های بسیار محبوب برای دانش آموزان و والدین بوده اند، انگیزه بسیاری از افراد برای تحصیل در دبیرستان های کانادا، ورود به رشته های پزشکی می باشد. به این منظور لازم است بدانید  ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی درکانادا، حتی برای شهروندان کانادایی نیز به صورت مستقیم نمی باشد. لازم به ذکر است ورود به رشته های پزشکی درکانادا بسیار رقابتی می باشد. شرط ورود به رشته های پزشکی این است که پس از فارغ التحصیلی دانش آموز از دبیرستان های کانادا، ابتدا باید یک رشته علوم پایه در مقطع لیسانس، نظیر رشته های بیولوژی، زیست شناسی، پرستاری، یا به اصطلاح رشته های health science خوانده و پس از آن با قبولی در یک آزمون تحت عنوان MCAT می توانند وارد رشته ی مورد نظر خود گردند . این آزمون مهارت افراد را در مواردی نظیر حل مسئله، مهارت نوشتاری، تفکر انتقادی و همینطور از نظر علمی را می سنجد و اگر شخص در این آزمون نمره قبولی دریافت کند وارد رشته پزشکی می شود. طول دوره تحصیل در رشته های پزشکی ۳ تا ۵ سال، بسته به دوره لیسانس و مدرک قبل از آن متغیر می باشد. در خصوص اطلاعات تکمیلی در باب تحصیل رشته های پزشکی می توانید به لینک تحصیل پزشکی در کانادا مراجعه فرمایید.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور

تحصیل در دبیرستان های کانادا و وضعیت اقامت پس از تحصیل

از دیگر موارد بسیار حائز اهمیت برای متقاضیان تحصیل در دبیرستان های کانادا وضعیت اقامت پس از تحصیل می باشد. البته بسیاری از دانش آموزان پس ازپایان تحصیل در دبیرستان های کانادا جهت ادامه تحصیل وارد دانشگاه و یا کالج می شوند و تحصیلات خود را در این مقاطع ارائه می دهند. اما مبتنی بر یک قانون مصوب تحت عنوان PGWP  (POST GRADUATION WORK PERMIT) در کشور کانادا اشخاصی که در این کشور تحصیل کرده اند می توانند جهت جستجوی کار پس از تحصیل از این  قانون استفاده کنند. براساس این قانون شخصی که در کانادا تحصیل کرده است می تواند بسته به میزان سال تحصیلی از ۱ تا ۳ سال این اقامت را دریافت کند و در این کشور به دنبال کار باشد. پس از پیدا کردن کار ، اقامت تحصیلی به اقامت کاری تبدیل می شود و کسی که بتواند در کانادا به مدت ۵ سال کار کند و مالیات خود را پرداخت نماید، اقامت دائم خود را دریافت نماید . البته لازم به ذکر است در برخی موارد ، فارغ التحصیلی در یک رشته خاص نظیر مدیریت انرژی و امنیت سایبری می تواند بلافاصله منجر به اخذ اقامت دائم این کشور شود. به موجب قانون PGWP فارغ التحصیلان از دبیرستان های کانادا نباید چندان نگران وضعیت اقامت پس از تحصیل خود باشند. در خصوص اخذ اقامت کانادا می توانید با مراجعه به لینک اخذ اقامت و تابعیت کانادا و پاسپورت کانادا اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

اخذ کارت اقامت دائم کانادا

تحصیل با تضمین کار در کانادا ـ کوآپ کانادا

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در دبیرستان های کانادا و سخن پایانی

تحصیل در دبیرستان های کانادا و شرایط آآن ها در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس مطالب مندرج در این مقاله تحصیل در این مدارس برای سنین ۱۴ تا ۱۹ سال امکان پذیر بوده و دانش آموزان می توانند در بهترین مدارس بین المللی با بهترین شرایط و امکانات فوق العاده در زمینه های آموزشی، خدماتی و تفریحی در یک محیط بین المللی به تحصیل بپردازند. همچنین شرایط اسکان برای دانش آموزانی که قصد تحصیل در دبیرستان های کانادا را دارند می تواند به دو صورت خوابگاه در محل خود مدرسه یا به صورت Home stay باشد. تحصیل در مدارس کانادا یک فرصت استثنایی برای آشنایی با فرهنگ های مختلف و همچنین یک راه ورود بسیار عالی به بهترین دانشگاه های این کشور باشد. لازم به ذکر است موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش؛ با داشتن یک دفتر در شهر ونکوور کانادا و با دارا بودن وکیل رسمی مهاجرت کانادا می تواند شما را برای این امر راهنمایی کرده و به شما کمک کند تا بتوانید در بهترین دبیرستان های کانادا تحصیل نمایید. شما می توانید با ما تماس بگیرید و با اخذ مشاوره رایگان از مشاورین مجرب ما اطلاعات تکمیلی دیگری را در خصوص تحصیل در دبیرستان های کانادا اخذ نمایید. همچنین می توانید سوالات خود را زیر همین مقاله مطرح کنید؛ ما در اولین فرصت به شما پاسخ خواهیم داد.

32 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای مهاجرت تحصیلی می بایست شرایطی فراهم باشد که از مهم ترین آنها داشتن تمکن مالی ست .در هر صورت مدارس دولتی در برخی از کشورها هستند که شما می توانید دربرخی مدارس آن رایگان تحصیل نمائید مانند کشور اتریش .پیشنهاد میگردد مقالات مربوط به تحصیل رایگان در اتریش را در سایت های مربوط به موسسه حقوقی ملک پور مطالعه بفرمائید .

   پاسخ
 1. عباسی گفته:

  با عرض سلام و تشکر از شما به خاطر رهنما یی های ارزنده تون، پسر من یازده سالش هست و میخواییم هر چه سریعتر برای رفتن به کانادا اقدام کنیم در بعضی سایتها گفته شده که امکان دریافت ویزای دانش آموزی برای سن سیزده سال هم هست، آیا این مطلب صحت داره؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز امکان اخذ پذیرش تحصیلی در کلیه مقاطع تحصیلی امکان پذیر می باشد .عموما توصیه می شود چنانچه بستگانی در کانادا ندارید و قرار هست که فرزند شما در مدارس شبانه روزی تحصیل نمایند ، از کلاس نهم به بعد اقدام نمایید که فرزند شما از لحاظ فکری و عاطفی به رشد مطلوبی رسیده باشد.

   پاسخ
 2. raha گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید من دختری ۱۵ ساله هستم و سال بعد کلاس دهم میروم . میخواستم بدونم اگر بخوام در کانادا تحصیل کنم باید از کجا شروع کنم چون هیچ جا شروع کار رو توضیح نداده من باید در کدام سایت فرم پر کنم ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب دوست عزیز شما می بایست در ابتد با ارائه مدارک تحصیلی از یکی از مدارس کانادا پذیرش اخذ نمائید و پس از دریافت پذیرشبرای اخذ ویزا اقدام نمایید. هر کدام از این دو مرحله روال و شرایط خاص خودشان را دارند.سطح زبان شما هم بسیار مهم هست .لطفا با موسسه تماس بگیرید تا شما را در این خصوص راهنمایی کنند.

   پاسخ
 3. Helen گفته:

  سلام
  برای تحصیل در دبیرستان های کانادا میشه از سال دوازدهم اقدام کرد؟
  و با۱میلیارد میشه رفت یا نه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 4. pouria گفته:

  باسلام خدمت دکتر ملک پور.
  بنده تازه وارد ۱۵ سال شده ام و دو سال هست که در مدرسه ی تیزهوشان تحصیل می کنم. معدل سال هفتم و هشتمم ۱۹٫۵ شده. ما اصلا تمکن مالی برای صرف همچین هزینه بالایی رو نداریم. اما تحصیل در کانادا با رویای پزشک شدن در آنجا ذهنم را درگیر کرده. میخواستم ببینم آیا راهی برای من هست؟؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، برای تحصیل پزشکی در کانادا شرایط به این صورت هست که شما در ابتدا یک لیسانس مرتبط با پزشکی اخذ بفرمایید. بعدش میشه برای پزشکی اقدام کرد. مدرک زبان با نمره حدودا ۷ داشته باشید و سعی کنید معدلتون بالا باشه که پذیرشتون از دانشگاه های تاپ و با بورسیه باشه.

   پاسخ
 5. احمد گفته:

  با سلام و تشکر از توضیحات خوبتون
  برای ورود به دبیرستان های کانادا برای سال ۱۲ نیازمند به چه مقدار معدلی میباشد
  ایا برای معدل محدودیتی وجود دارد

  Rating: ۵
  پاسخ
 6. Amin گفته:

  با سلام من و رفیقم جفتمان ۱۷ سالمونه و به زبان فرانسه و انگلیسی مسلط هستیم و نزدیک به ۳ میلیارد سرمایه داریم البته دختر خاله ام هم با ما میاید که ۱۶ سالشه ، من و رفیقم در المپیاد مرحله دو قبول شدیم میشه از الان اقدام کنیم تا بعد از اینکه تابستان به کلاس ها رفتیم و مدال گرفتیم برای سال ۱۲ در دبیرستان کانادا تحصیل کنیم فقط اینکه رضایت نامه پدر و مادر چگونه است چون ما سرپرست می گیریم و خودمان کار هایمان را انجام می دهیم؟؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 7. Amin گفته:

  با سلام من ۱۶ سالمه و معدلم ۱۹٫۴۸ شده و نزدیک به ۳میلیارد پول دارم و فرانسه ام فوله و انگلیسی هم خوبه ولی پدر و مادرم نمی خواهند که من بروم ولی من علاقه شدیدی به تحصیل در دبیرستان های کانادا مثل بادول را دارم و می خواهم که سرپرست بگیرم و آیا این که مدت زمان که طول می کشد تا جواب سفارت بیاید چقدر است??

  Rating: ۵
  پاسخ
 8. امین گفته:

  با سلام چگونه می توان بدون رضایت نامه پدر و مادر رفت من ۱۶ سالمه و ۳ میلیارد پول دارم و زبان انگلیسیم خوبه و فرانسه فولم معدلم هم همیشه بالای ۱۹ بوده ولی پدر و مادرم نمی خواهند ولی من میل به رفتن دارم و می خواهم امسال یا سال بعد اونجا باشم

  Rating: ۴
  پاسخ
 9. امین گفته:

  با سلام بنده دهم هستم الان و می خواهم که تابستان کانادا باشمسرمایم نزدیک ۲ میلیارد و زبانم خوبه فرانسه هم کمی بلدم و معدلم ۱۹٫۴۸ شده ولی پدر و مادرم نمی توانند بیابند من چی کار می تونم بکنم که تابستان کانادا باشم

  Rating: ۴
  پاسخ
 10. مهشاد کرمی گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید من در سایت های دیگر خوانده ام که یکی از شرایط تحصیل دوره دبیرستان در کانادا معرفی کردن کسی است که در کانادا زندگی می کنه آیا این درسته ؟ لطفا راهنماییم کنید
  با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
 11. آتوسا گفته:

  با سلام
  دختر من ۱۴ سالش هست
  من ميخواستم براي ادامه زندگیش به کانادا برود و بعد از چند سال اقامت دائم کانادا را بگیرد
  میشه لطفا در باره Home Stay راهنمایي کنید و شرایطش رو بگید
  با سپاس فراوات??

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر شما با فرزند اقدام کنید شرایط اندکی مشکل است، اما برای فرزند به تنهای امکان اقدام وجود دارد. برای home stay هم اگر در گوگل سرچ کنید به اطلاعات کاملی دست پیدا می کنید. شرایط به این صورت است که شخص در عوض کار یا پرداخت هزینه با یک خانواده در کشور مقصد زندگی می کند.

   پاسخ
 12. علی گفته:

  با سلام خدمت اقای ملک پورپسر من میره کلاس یازدهم رشته تجربی قصد دارم برای ادامه تحصیل بفرستم کانادا معدل سال اول دبیرستان ۱۸/۸۰ هست استعداد خوبی هم دارد در ایند دوست دارم ذر رشته پزشکی ادامه دهد شرایط اقامتش رو می خواهم بدونم و شرایط تحصیل و هزینه تحصیل به چه صورت هست؟ از پاسخی که خواهید داد بسیار سپاسگزارم.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید در ابتدا برای مدارس اقدام نمایید سپس وارد دانشگاه شوند که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 13. mie editor3 گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر.ببخشید من کلاس یازدهم هستم و میخواستم بدونم چجور میتونم کلاس دوازدهم و یا بعد از دوازدهم که میشه دانشگاه رو خارج از کشور ادامه بدم البته با هزینه های کمتر و ایا میتونم از طریق ورزش که به صورت حرفه ای کار میکنم و تیم ملی هم رفته ام موفق به ادامه کارم داخل ورزش در خارج از کشور بشم و در خارج از کشور زندگی کنم؟ یعنی هم تحصیلم و هم ورزشم رو ادامه بدم البته هرچه هزینه کمتر بهتر خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید ببخشید تکرار میشه ولی اگه میشه اینحا جواب بدید

  پاسخ
 14. مهسا گفته:

  با عرض سلام خدمت اقای ملکپور من مدت هاست که عضو کانال شما هستم و تقریبا تمامی فایلهای صوتی شما و مطالبی که گذاشتید خواندم و گوش کردم و نهایت استفاده و لذت رو بردم من قصد دارم دخترم که ۱۹ سالش هست و دیپلم و پیش ریاضی دارد را به کانادا برای تحصیل بفرستم رشته هایی که به انها علاقه دارد رشته مدیریت هتلداری و همچنین مدیریت فناوری و اطلاعات هست در انتخاب رشته دچار سر در گمی شده است با توجه به اینکه معدل دیپلم و پیشش خوب نیست دیپلم ۱۴.۶۰وپیش ۱۲.۵۰هست چقدر شانس پذیرش و ویزا رو داره و خیلی هم علاقه به ادامه تحصیل هست وزبان هم در حال خواندن و اماده شدن برای آزمون آیلتس هست

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز میتوانید اقدام داشته باشید اما ریسک کار شما به دلیل پایین بودن معدل فرزندتان بالاست برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 15. mie editor3 گفته:

  باسلام پسر من در بوداپست است ۱۸ ساله ديپلم رياضي و فيزيك از تيزهوشان با معدل۱۸٫۵۹ زبان آيلتس۶ اگر ممكن است در خصوص ادامه تحصيل پيش دانشگاهي در كانادا مخصوصا شهرهاي ونكوور و مونترال راهنمايي بفرماييد

  پاسخ
Rating: 5