تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و بررسی آن

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا ، مهاجرت تحصیلی به کانادا ، اخذ اقامت دائم، تابعیت و پاسپورت کانادا پس از اتمام تحصیل در کانادا و مواردی از این قبیل در این مقاله به صورت علمی ارزیابی خواهند شد. چگونه می توان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا اقدام کرد؟ آیا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور می شود؟ برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید چه مدارکی ارائه داد؟ هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا چقدر است؟ سوالاتی از این دست موضوع بحث و بررسی در این مقاله هستند. آیا می دانستید کانادا کشوری است که درصد افراد تحصیل کرده در آن از هر کشوری بیشتر است؟ در واقع، بیش از نیمی از ساکنان آن دارای مدرک دانشگاهی هستند. بنابراین، تجربه تحصیل در چنین کشوری می تواند فوق العاده هیجان انگیز باشد، اینطور نیست؟ قطعاً دریافت اطلاعات تخصصی از کارشناسان مجرب حوزه مهاجرت در مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا اهمیت بسزایی دارد. این امکان از طریق مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور برای شما عزیزان فراهم شده است. مطالب زیر در این نوشتار موضوع بررسی علمی و تخصصی هستند:

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و شرایط عمومی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و هزینه های زندگی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و کار دانشجویی ضمن تحصیل
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و بررسی ویزای همراه برای تحصیل
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و شرایط عمومی

کانادا که بر روی نقشه، همسایه شمالی آمریکا محسوب می شود، بیش از هر چیز به سبب شیره ناب افرا، آبشار نیاگارا و تیم های هاکی رو یخ درجه یک شناخته شده است. کانادا از نظر وسعت در رده دوم دنیا قرار دارد. امروزه از بین گزینه های موجود برای تحصیلی در خارج از کشور ، تحصیل در کانادا به عنوان گزینه ای جذاب برای دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا تبدیل شده است. کانادا یکی از امن ترین نقاط دنیا محسوب می شود. به طور کلی کانادا و شهرهای مهم آن همچون تورنتو و ونکوور چنان تنوع فرهنگی را شامل می شوند که پذیرای دانشجویان بین المللی از سرتاسر دنیا و با هر نوع فرهنگی هستند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا در میان مردمی تا این اندازه مودب و دارای رفتار دوستانه تجربه ای بسیار جذاب می تواند باشد. فرهنگ رفتاری دوستانه مردم کانادا به پذیرایی از حیوانات هم کشیده شده است، به نحوی که این کشور پناهگاه بیشترین تعداد خرس های گریزلی و خرس های سیاه است.

نقشه کانادا ـ نقشه بومی کانادا ـ مهاجرت به کانادا

برخی از دانشگاه ها و کالج های تراز اول دنیا در کانادا قرار گرفته اند و دانشجویانی از سرتاسر دنیا آمده اند تا تحصیلات خود را در معتبرترین دانشگاه ها ادامه دهند. بسیاری از متخصصان حوزه روزنامه نگاری، سیاست، پزشکی و فناوری کار خود را در دانشگاه هایی همچون دانشگاه تورنتو و مک گیل آغاز کردند و با ورود به دانشگاه های کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا شانس قرار گرفتن در کنار باهوش ترین افراد دنیا را می یابید. شکل زیر بیانگر اطلاعاتی درباره کشور وسیع کاناداست.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا – قسمت اول

مقاله مرتبط

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و بورسیه تحصیلی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا همواره مورد توجه دانشجویان بین المللی بوده است. در برخی کشورهای دنیا بورسیه و یا کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان داخلی و بین المللی اختصاص داده می شود تا روند تحصیل آنها بهبود یابد. در کشور کانادا، یکی از مهم ترین حمایت های مالی از دانشجویان از سمت دولت این کشور ارائه می شود. دانشجویان کانادایی می توانند برای دو نوع کمک مالی از سمت دولت این کشور در مقطع کارشناسی ارشد درخواست دهند:

 1. کمک هزینه های تحصیلی
 2. وام های دانشجویی

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا امکان استفاده از چنین کمک هزینه ها و وام هایی مشابه دانشجویان داخلی وجود ندارد و این بدین معناست که دانشجویان بین المللی نمی توانند برای چنین مواردی درخواست دهند، اگر چه در برخی بخش های تحقیقاتی کمک هزینه هایی اعطا می شود. در واقع، به منظور ترغیب دانشجویان بین المللی به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا برنامه های دیگری در نظر گرفته شده است.

کمک هزینه ها و بورسیه های در نظر گرفته شده برای دانشجویان بین المللی می تواند در قالب موارد زیر ارائه شود:

 • بورسیه های ارائه شده توسط وزارت امور خارجه و استان های کانادا
 • کشور کانادا با کشورهای مختلفی از سرتاسر دنیا برنامه های مشترک و همکاری های آکادمیک دارد. اگر کشور شما در فهرست این کشورها باشد، می توانید برای دریافت بورسیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا درخواست دهید.
 • ارائه بورسیه توسط دانشگاه های کانادایی (برخی دانشگاه های کانادایی به منظور استخدام فارغ التحصیلان نخبه بین المللی برنامه های بورسیه تحصیلی ارائه می دهند). برای آگاهی از چنین بورسیه هایی چک کردن وب سایت دانشگاه ها می تواند به فرد کمک کند.

در بخش زیر به نمونه هایی از این بورسیه ها اشاره شده است.

جدول لیست برخی از بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

مقاله ای با عنوان شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا میتواند اطلاعات جزئی تر و مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد بورسیه تحصیلی در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و هزینه های زندگی

یکی از سوالاتی که به طور حتم ذهن متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا را به خود مشغول می کند شرایط و هزینه های زندگی در کاناداست. سیستم تحصیلات عالی کانادا به سبب انعطاف پذیری مورد توجه دانشجویان بسیاری است و دانشجویان به نوعی از نظر حضور در کلاس، الزامات دوره آموزشی مربوطه و تکالیفی که به آنها ارائه می شود آزادی عمل دارند. با این حال، انتظار می رود دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا از قوانین کلاس ها پیروی کرده و دقت کنند که چه انتظاراتی از آنها می رود. به طور کلی در کشور کانادا شهریه دانشگاه بر اساس سطح آموزشی، نوع دانشگاه و رشته متفاوت است. بنابراین، آگاهی دقیق از شهریه ها چندان آسان نیست، اما شما با مراجعه به مقاله ی هزینه های تحصیل در کانادا می توانید میزان شهریه ها و سایر هزینه های متفرقه زندگی دانشجویی در کانادا در مقاطع، دانشگاهها و حتی شهرهای مختلف را بطور کامل مشاهده کنید. با این حال، بیشترین مبلغ شهریه پرداختی توسط دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۳۹٫۰۰۰ دلار کانادا خواهد بود. اگر هزینه های زندگی در کانادا را با سایر کشورهای دنیا مقایسه کنیم متوجه می شویم که هزینه های زندگی در کانادا نسبت به کشورهای دیگر نسبتاً بالاست، به ویژه در شهرهای بزرگ کانادا هزینه حمل و نقل و خورد و خوراک نسبت به بسیاری از کشورها بالاتر است.

در واقع، به عنوان یک دانشجوی متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا لازم است ماهی ۱٫۷۰۰-۱٫۰۰۰ دلار را برای این موارد کنار بگذارید. در جدول زیر به هزینه برخی اقلام ضروری در کانادا اشاره شده است:

هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و کار دانشجویی ضمن تحصیل

هموطنان عزیزمان برای اینکه بتوانند حین تحصیل در کانادا کار کنند، لازم است مجوز کاری دریافت کنند. این مجوز به شکل مجوز کار پاره وقت در محیط دانشگاه خواهد بود. برای این کار لازم است فرد دانشجو شماره تأمین اجتماعی (SIN) دریافت کند. نکته مهم در این میان آن است که دانشجو زمانی می تواند درخواست مجوز کاری دهد که در یک دانشگاه رسمی کانادا دانشجوی تمام وقت بوده و مجوز تحصیلی وی کاملاً معتبر باشد. در کشور کانادا مجوز کاری فرد معادل طول دوره تحصیلی وی خواهد بود. دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند. با این حال، در ایام تعطیلات دانشگاه ها و تعطیلات رسمی اجازه کار تمام وقت نیز برای دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا وجود دارد. ارائه مجوز تحصیلی مبنی بر آنکه فرد اجازه کار نیمه وقت در محیط دانشگاه را دارد برای دریافت مجوز کار ضروری است. دانشجویان مشغول به تحصیل در استان کبک می توانند اجازه کار پاره وقت در خارج از محیط دانشگاه را نیز دریافت کنند.

مقاله کار ضمن تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی می تواند راهنمای خوبی برای شما در این زمینه باشد.

مجوز کار کانادا | Canada Work Permit

پرچم کانادا | مهاجرت به کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و بررسی ویزای همراه برای تحصیل

یکی از نکات مهم مد نظر متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا قطعاً امکان الحاق همراه خواهد بود. اغلب همسر، شریک قانونی و یا فرزند به عنوان همراه فرد محسوب می شوند. همسر فرد متقاضی می تواند مجوز کاری باز یا در اصطلاح Open Work Permit برای مدت تحصیل همسر خود دریافت کند و در طول مدت تحصیل در کنار همسرش باشد. فرد در صورت فرزند داشتن هم می تواند فرزندش را در کنار خود داشته باشد، اما در صورتیکه فرزند در سن مدرسه باشد لازم است مجوز تحصیل دریافت کند. اعضای دیگر خانواده همچون والدین فرد در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا می توانند برای مناسبت هایی همچون مراسم فارغ التحصیلی فرد با اخذ ویزای توریستی و ویزای سکونت موقت وارد کانادا شوند. در چنین شرایطی، لازم است همراه به افسر مهاجرت نشان دهد که حضور وی در کانادا موقتی است و پس از مدتی به کشور خود باز می گردد.

ویزای همراه برای مهاجرت به خارج از کشور | ویزای خانوادگی برای مسافرت و مهاجرت

به علاوه، افرادی که به این قصد وارد کانادا می شوند لازم است نشان دهند تمکن مالی لازم برای گذراندن زندگی خود در کانادا را دارند و بدون دریافت مجوز لازم به کار و یا تحصیل در کانادا مشغول نمی شوند. همراهان به هنگام اقدام برای پیوستن به فرد اصلی در کانادا لازم است مدارک مورد نیاز را به شکل تمام و کمال ارائه دهند. شما همراهان گرامی برای دریافت اطلاعات علمی و تخصصی در تمامی زمینه های مهاجرتی می توانید ویدئوی راهنمای مسیر مهاجرت را تهیه فرمایید.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر

دانشگاه های کانادا همواره به سبب سطح بالای آموزشی و تحقیقاتی در سطح جهانی شناخته شده بوده اند. به علاوه، دانشگاه های کانادا با داشتن Rank و پرستیژ بالا همواره پذیرای دانشجویان بین المللی توانمند بوده اند و بنابراین، متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا می توانند این کشور را مقصد مناسبی برای تحصیل خود تلقی کنند. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا به معرفی ده مورد از دانشگاه های برتر کشور کانادا می پردازیم.

لیست برترین دانشگاههای کانادا

لیست برترین دانشگاههای کانادا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا – قسمت دوم

مقاله مرتبط

دانشگاههای رایگان کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

در صورتیکه تصمیم خود را مبنی بر تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا اخذ نمایید، لازم است مدارک تعیین شده را به دقت ارائه دهید تا اثبات نمایید که از الزامات مربوطه برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر برخوردار هستید. ارائه مدارک زیر برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا ضروری است و قصور در ارائه آنها ممکن است موجب عدم موفقیت فرد در اخذ ویزای تحصیلی و بروز آثار جبران ناپذیر برای وی شود:

 • مدرک لیسانس
 • تکمیل فرم پذیرش تحصیلی
 • انگیزه نامه با نگارش مناسب
 • مدرک زبان انگلیسی (TOEFL و IELTS) و یا مدرک زبان فرانسوی بسته به استان و دانشگاه مورد درخواست
 • نامه تمکن مالی برای کل مدت تحصیل در کانادا
 • دو توصیه نامه مبنی بر آنکه آمادگی تحصیل در مقطع فوق لیسانس را دارید.

آخرین مهلت ارسال مدارک ممکن است بسته به دانشگاه و برنامه آموزشی متفاوت باشد. با این حال، اغلب آخرین مهلت برای ترم زمستان ۱ سپتامبر و برای ترم تابستان ۱ مارس است. موسسه ملک پور هیچ گونه رضایتی در قبال کپی برداری از مطالب این مقاله ندارد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

تحصیل ارزان در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجویان ایرانی متقاضی کار پس از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا لازم است برای اشتغال به مشاغل تمام وقت در کانادا پس از اتمام دوره تحصیل مجوز کاری دریافت کنند. در واقع، دانشجویان می توانند برای ماندن در خاک کانادا و انجام کار تمام وقت ، مجوز کار پس از تحصیل موسوم به PGWP را دریافت کنند. در صورتیکه فرد یک دوره تحصیلی ۲ ساله و یا بیشتر را در کانادا به پایان رسانده باشد، با در دست داشتن این مجوز می تواند به مدت ۳ سال در کانادا مشغول به کار شود. این مجوز برای افرادی مناسب است که مدرکی را از یکی از دانشگاه های معتبر کانادا اخذ کرده و قصد دارند به شکل موقت در کانادا اقامت داشته و مشغول کار شوند. افراد پس از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا می توانند در سه ماهه نخست و در زمانی که مجوز تحصیل آنها هنوز اعتبار دارد درخواستی را مبنی بر اخذ مجوز کاری ارائه دهند.

پیدا کردن کار در خارج از کشور

غالباً دریافت این مجوز ۹۰ روز به طول می انجامد. هزینه های پرداختی توسط فرد بدین منظور عبارتند از ۲۵۴٫۰۴ دلار کانادا که شامل هزینه اخذ مجوز کار و هزینه هایی که لازم است برای فرآیند صدور مجوز کار پرداخت شوند، می باشد. یکی از سوالاتی که به طور حتم ذهن علاقه مندان به کار پس از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا را به خود مشغول می کند میزان دستمزد در این کشور است. جالب است بدانید که بسته به نوع شغل و استانی که در آن مشغول کار می شوید حداقل حقوق ماهیانه بین ۲٫۴۰۰ تا ۱٫۶۰۰ دلار کانادا متغیر است. گفتنی است که تعداد ساعات کاری با این مجوز هیچ گونه محدودیتی ندارد. یکی از نکات مهم تأثیرگذار بر پروسه تصمیم گیری برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و سپس کار در کانادا عبارت است از نرخ بیکاری این کشور. نمودار زیر درصد نرخ بیکاری کانادا در بازه زمانی سال های ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۹ را به تصویر می کشد. میانگین نرخ بیکاری کانادا در این بازه زمانی معادل ۸٫۱۹ درصد بوده که البته روند آن در سال های اخیر نزولی بوده به طوریکه در سال ۲۰۱۸ به کمترین میزان خود در این بازه یعنی ۵٫۲ درصد رسیده است.

نمودار درصد نرخ بیکاری کانادا در بازه زمانی سال های 1976 تا 2019

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اقامت پس از تحصیل در کانادا

مقاله مرتبط

اقامت بعد از تحصیل در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

بسیاری از افرادی که تحصیل در یک کشور بیگانه را هدف خود قرار می دهند در پی اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت آن کشور هستند. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیستند. خوشبختانه کشور کانادا این مسیر را برای دانشجویان بین المللی هموار نموده است. در واقع، به طور کلی صرف تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا منجر به اخذ اقامت دائم نمی شود و دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلی خود ملزمند کشور مورد نظر را ترک کنند. با این وجود، همانطور که پیش تر نیز اشاره شد طبق قوانین کانادا دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلی خود می توانند مجوز کار معادل دوره تحصیلی خود و نهایتاً ۳ ساله از کشور کانادا دریافت کنند. پس از اشتغال به کار و پرداخت مالیات فرد اگر بتواند در این ۳ سال ۲ سال را در کانادا اقامت داشته، مالیات بپردازد و مشکل قانونی در کانادا نداشته باشد قادر به اخذ اقامت دائم این کشور خواهد بود. گفتنی است که اشخاص نیز پس از ۵ سال کار در این کشور می توانند به اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا نائل آیند.

دریافت پاسپورت کانادا نیز منوط به رعایت شرایط زیر است:

 • فراگیری یکی از زبان های رسمی کانادا (انگلیسی و یا فرانسوی)
 • اخذ اقامت دائم کانادا
 • حضور در کانادا به مدت ۱٫۰۹۵ روز در مدت ۵ سال در قالب اقامت دائم
 • پرداخت مالیات حداقل به مدت ۳ سال از ۵ سال آخر اقامت دائم شخص

مهاجرت به کانادا | ویزای کانادا | پاسپورت کانادا

مقاله ای با عنوان اقامت کانادا از طریق تحصیل نیز دارای مطالبی است که با مطالعه آن با جزئیات بیشتری می توانید در این خصوص اطلاعات مفیدی کسب کنید.

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا
تحصیل در مقطع دکترا در کانادا
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و سخن پایانی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و به طور کلی پروسه اخذ ویزای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد در این مقاله بررسی شد. همانطور که قبلاً اشاره نمودیم، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا به سبب کیفیت منحصر به فرد آموزشی و رنک بالای دانشگاه های این کشور مورد علاقه دانشجویان سرتاسر دنیاست. امکان اخذ مجوز کاری پس از تحصیل، فرصتی که کشور کانادا برای کاریابی به دانشجویان بین المللی می دهد و نیز کاهش نرخ بیکاری این کشور در سال های اخیر نیز هر متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا را ترغیب به ادامه تحصیل در این کشور می کند. به علاوه، کانادا جزو آن دسته کشورهایی است که به دلیل فراهم آوردن امکان کاریابی برای دانشجویان بین المللی فرآیند اخذ اقامت دائم و تابعیت را برای آنها تسهیل می بخشد. با این حال، در صورت اینکه پروسه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا به شیوه ای اصولی صورت نپذیرد فرد از مزایای مذکور بهره مند نخواهد شد. بنابراین، توصیه می نماییم روند اخذ ویزای خود را زیر نظر متخصصین امر مهاجرت پیش ببرید. کارشناسان و متخصصین مجرب موسسه ملک پور در این مقاله شما عزیزان را از چگونگی روند تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا مطلع ساختند و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از آنها از طریق تماس رایگان تلفنی کمک بیشتری را جویا شوید. به علاوه، ما مشتاقانه منتظر آگاهی از نظرات شما سروران گرامی در بخش دیدگاه ( یا در بخش ثبت پرسش همگانی ) نیز هستیم.

دیدگاه ها غیر فعال است.

4 پاسخ
 1. M.h گفته:

  با سلام وتشکر از سایت مفیدتون
  من رتبه کنکور ومعدل دیپلم ضعیف دارم
  ولی دارای یک مقاله و نمره آیلتس ۷ و معدل کارشناسی عمران دانشگاه یاسوج ۱۹ هستم آیا با این سابقه میتونم در دانشگاه های مطرح دنیا بورس بشم؟

  • m.s گفته:

   با سلام، لطفا شرایط بورسیه را در سایت دانشگاه موردنظر خود مطالعه کنید و سپس خود را برای برای آن اماده کنید.

 2. Amini گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما
  ضمن تشکر از راهنمایی ها و نکات مفیدی که در اختیار میگذارید، راهنمایی ای میخواستم از حضورتون که ممنون میشم کمکم کنید
  میخواستم بدونم که آیا میشه با مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد برای بورسیه تحصیلی دانشگاه های کانادا امیدوار بود یا اصلا مورد قبول هستند؟
  بنده لیسانس زیست شناسی از دانشگاه آزاد هستم با معدل ۱۷ و دارای یک مقاله و نمره ی آیلتس ۷
  میتونم برای گرفتن بورسیه کارشناسی ارشد کانادا شانسی داشته باشم یا خیر؟
  سپاس مجدد از حضورتون.

  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز بله شانس اخذ بورس را می توانید داشته باشید اما باید شرایط اخذ بورس را فراهم نمایید تا بتوانید بورس تحصیلی مناسبی اخذ نمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.