تحصیل مهندسی در انگلستان و مقدمه ای بر آن

تحصیل مهندسی در انگلستان، مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل مهندسی و اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق مهاجرت تحصیلی برای تحصیل در رشته مهندسی در مقاطع مختلف دانشگاه های انگلیس در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. شرایط تحصیل مهندسی در انگلستان چیست؟ آیا از طریق تحصیل در انگلستان در رشته های مهندسی امکان اخذ اقامت و تابعیت این کشور وجود دارد؟ بورسیه های تحصیلی که انگلستان برای دانشجویان بین المللی ارائه می نماید چیست؟ هزینه های تحصیل مهندسی در انگلستان و هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور چگونه است؟ نحوه اخذ اقامت کشور انگلستان از طریق تحصیل چگونه حاصل می شود؟ شرایط و بازار کار برای مهندسی مکانیک در انگلستان چگونه است؟ آیا تحصیل مهندسی بدون مدرک زبان در انگلستان امکان پذیر است؟ بهترین دانشگاه های مهندسی انگلیس کدامند؟ شما با مطالعه این نوشتار می توانید به پاسخ این قبیل سوالات دستیابید. کشور انگلستان با برخورداری از یکی از برترین نظام های آموزشی دنیا همواره به عنوان یکی از top‌ ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان می باشد و افرادی زیادی از سرتاسر دنیا خواهان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل می باشند. بنابراین بر آن شدیم که یکی از مسیر های مهاجرت به کشور انگلستان را بیان داریم و به صورت جزئی تر در باب تحصیل مهندسی در انگلستان به ارائه مطلب به روز و علمی بپردازیم. امید است شما بزرگواران پاسخ تمامی سوالات خود را در باب تحصیل مهندسی در انگلستان در این مقاله که به وسیله مشاورین خبره موفقترین موسسه مهاجرتی خاورمیانه؛ موسسه حقوقی ملک پور( موسسه MIE اتریش) نگارش گردیده است، بیابید. در صورت داشتن پرسشی در باب مهاجرت به انگلستان می توانید با مشاورین این موسسه تماس حاصل نمایید و پاسخ سوالات خود را به صورت رایگان بیابید.

 • تحصیل مهندسی در انگلستان و شرایط عمومی آن
 • تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع لیسانس
 • تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع فوق لیسانس
 • تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع دکتری (PHD)
 • تحصیل مهندسی در انگلستان و هزینه های تحصیل
 • تحصیل مهندسی در انگلستان و هزینه های زندگی در آن
 • تحصیل مهندسی در انگلستان به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل مهندسی در انگلستان به زبان انگلیسی
 • تحصیل مهندسی در انگلستان و مدارک مورد نیاز
 • تحصیل مهندسی در انگلستان و وضعیت ویزای همراه
 • تحصیل مهندسی در انگلستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • تحصیل مهندسی در انگلستان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل مهندسی در انگلستان و شرایط عمومی آن

جزیره بریتانیا در شمال غربی سرزمین اروپا واقع شده است که شامل انگلستان، اسکاتلند، ولز و ناحیه شمالی کشور ایرلند می باشد که این چهار کشور به پادشاهی متحد مجمع الجزایر بریتانیا موسوم است. کشور انگلستان در قسمت جنوبی جزیره بریتانیا می باشد. پایتخت این کشور لندن است که بزرگترین و پرجمعیترین شهر در انگلستان و بریتانیا محسوب می شود که در حدود ۵۷ درصد از مساحت بریتانیا و ۸۶ درصد از جمعیت آن را تشکیل میدهد که در کنار رود تیمز قرار دارد و قدمت آن به ۲۰۰۰ سال پیش بر می گردد. جزایر متعددی در کشور انگلستان وجود دارند که به جزایری مانند جزیره من و وایت می توان اشاره کرد. از دیگر شهرهای انگلستان می توان بیرمنگام، منچستر و لیورپول را نام برد. زبان رسمی این کشور انگلیسی است و جمعیت انگلستان در سال ۲۰۱۴ در حدود ۵۴٫۵ میلیون نفر بوده است و پس از بررسی جمعیت طی ۵ سال گذشته در سال ۲۰۱۹ جمعیتی برابر ۵۶ میلیون تخمین زده شده است.

مهاجرت به انگلستان و شرایط زندگی در انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان و شرایط عمومی آن

انگلستان که به عنوان بخشی از پادشاهی بریتانیا می باشد از نظر نظام سیاسی دارای سلطنت مشروطه و نظام پارلمانی است. پول رایج در انگلستان پوند استرلینگ می باشد و از نظر اقتصادی جز چهار کشور برتر دنیا محسوب می شود و بیشترین درآمد آن از طریق صنعت و بخش خدمات آن می باشد که حتی در سالیان اخیر بر پایه خدمات تاکید بیشتری داشته اند، که از این حیث می توان شهر لندن را مثال زد. در بخش صنعت کشور انگلستان، تولید کننده محصولات شیمیایی اتومبیل، هواپیما، پارچه و… می باشد. نرخ بیکاری انگلستان برای سال ۲۰۱۹ در حدود ۳٫۸ درصد و رشد اقتصادی آن ۰٫۵ درصد برآورد شده است. شرایط اقتصادی مطلوب و کیفیت عالی آموزشی دانشگاهای کشور انگلستان و همچنین نرخ بیکاری پایین در این کشور سبب شده است که سالیانه افراد زیادی برای اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری، کار، تحصیل و… اقدام نمایند. در این مقاله به بررسی مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل می پردازیم و به صورت تخصصی در زمینه تحصلی مهندسی در انگلستان نگارش می کنیم. برای کسب اطلاعات تخصصی تر درباره اخذ ویزا و مسائل مربوط به سفارت و مدارک مورد نیاز پیشنهاد می شود به مقاله « ویزای تحصیلی انگلستان » رجوع کنید.

تحصیل مهندسی در انگلستان و شرایط عمومی آن-map
تحصیل مهندسی در انگلستان و شرایط عمومی آن- flag

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

فایل ویدئوی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان
مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد
تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع لیسانس

دانشگاه های کشور انگلستان با ارائه بهترین نظام آموزشی و هزاران دوره های درسی متنوع و همچنین کشوری بی نظیر برای تعالی و تعلیم دانشجویان در سراسر دنیا شناخته می گردد. یکی از قویترین دلایلی که دانشجویان بسیار زیادی علاقه مند به تحصیل در انگلستان می باشند؛ این موضوع است که مدرک دانشگاهی آنها در سرتاسر دنیا شناخته شده و قابل احترام می باشد؛ کما اینکه بسیاری از کشور ها سعی بر ایجاد سیستم آموزشی بر اساس سیستم بریتانیای دارند. افرادی که در دانشگاه های این کشور تحصیل می نمایند به ویژه افرادی که قصد تحصیل مهندسی در انگلستان را دارند مهارت های لازم برای کسب موفقیت را می آموزند. برای اقامت در یک کشور فرد بایستی بتواند در کسب و کاری در آن کشور مشغول به کار گردد. از این رو دانشگاه های انگلستان مسیر دستیابی به این مهم را سهل تر می نمایند و فرد به صورت تخصصی و حرفه ای آموزش های لازم را در یافت می نماید.

تحصیل مهندسی در انگلستان و شرایط عمومی آن-map

افرادی که قصد تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع کارشناسی را دارند پس از گذراندن دوره های A-LEVEL ( به طور عادی به مدت ۲ سال) یا دوره های فاندیشن(Foundation year) که یک ساله می باشد، واجد الشرایط می گردند. مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان به طور معمول به مدت ۳ سال می باشد اما در برخی از رشته ها به مدت ۴ به طول می انجامد. داشتن حداقل نمره آیلتس ۶ برای دانشجویان خواهان تحصیل مهندسی در مقطع کارشناسی در انگلستان الزامی می باشد در صورتی که نمره کمتری ارائه گردد فرد می تواند پذیرش مشروط دریافت نمایند و دوره زبان انگلیسی در این کشور را بگذراند. دانشجویانی که قصد تحصیل مهندسی در انگلستان می باشند می توانند در رشته های مختلفی نظیر؛ مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مواد و… تحصیل نمایند در ادامه به بررسی بهترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل مهندسی در انگلستان در رشته های مختلف می پردازیم.

فایل ویدئوی موسسه ملک پور در مورد یادگیری زبان در انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع فوق لیسانس

افرادی که قصد افزایش میزان علم و تحصیلات خود را دارند و خواهان دستیابی به مدارج بالاتر علمی می باشند می توانند از طریق تحصیل مهندسی در انگلستان برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایند و بعد از تحصیل در مشاغل مختلف و صنعت های گوناگون مشغول به کار گردند. عموما مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان یک ساله می باشد و ارائه مدرک زبان ۶٫۵ مورد نیاز است. افرادی که گپ تحصیلی پایینی داشته باشند می توانند برای تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند. افرادی که در این مقطع تحصیل می نمایند تا ۲۰ ساعت در هفته را می توانند کار کنند. تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع فوق لیسانس از طریق دو سیستم درس و پژوهش و پژوهش و تحقیق مطرح می گردد که در حالت درس و پژوهش دانشجویان به مدت ۶ ماه را در این مقطع تحصیل می نمایند و پس از آن تحقیق و پژوهشی را انجام می دهند و از پایان نامه دفاع می نمایند در حالت تنها پژوهش دانشجو نیازی به حضور در کلاس ندارد و به مدت تقریبا ۲ سال طول می کشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور ـ تحصیل در مقطع فوق لیسانس در خارج از کشور

تحصیل در مقعطع کارشناسی ارشد در کانادا
مقایسه سطح تحصیلات فوق لیسانس در آلمان و انگلیس
تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش

تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع دکتری (PHD)

تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع دکتری (PHD)

افرادی که قصد تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع دکتری را دارند بایستی دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند اگر چه در برخی از رشته ها فرد می تواند بعد از دوره لیسانس نیز برای مقطع دکتری اقدام نماید. دوره های دکتری در انگلستان به صورت کلی پژوهش محور می باشد و فرد بایستی ناشناخته ای را کشف نماید یا موضوع جدیدی را در علوم نهادینه نماید. طول دوره تحصیل مهندسی در انگلستان برای مقطع دکتری سه سال می باشد. دوره M.Phil به عنوان اولین مرحله مقطع دکتری تعریف می گردد. دانشجویانی که قصد تحصیل مهندسی در مقطع دکتری را دارند بایستی از نظر پیشینه تحقیقی قوی و دارای معدل بالایی باشند و نمره زبان بالاتر از آیلتس ۷ مورد نیاز است. به منظور کسب اطلاعات دقیق ، به روز و تخصصی در این زمینه می توانید به مقاله « تحصیل دکترا در انگلستان » مراجعه نمایید.

شرایط ویژه تحصیل دکترا در انگلستان

تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور

تحصیل پزشکی در انگلستان
تحصیل دارو سازی در انگلستان
تحصیل دندان پزشکی در انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان و هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل مهندسی در انگلستان از هزینه های تحصیل در آمریکا به عنوان کشوری هم تراز با انگلستان کمتر می باشد. گفتنی است که به طور معمول برنامه های تحصیلی انگلستان نیز نسبت به سایر کشورها کوتاه تر می باشد. هزینه های تحصیل در انگلستان برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بین ۱۷٫۰۰۰ پوند تا ۲۵٫۰۰۰ پوند متغییر می باشد و هزینه های زندگی دانشجویان نیز در حدود ۱٫۳۰۰پوند به صورت ماهیانه می باشد. در جداول زیر میزان هزینه های تحصیل مهندسی در انگلستان را در مقطع لیسانس و فوق لیسانس می توان مشاهده نمود. خواننده محترم! این مقاله توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور و با صرف تلاش فراوان نگارش شده است و کپی برداری از آن حرام می باشد. مقاله ای تحت عنوان « هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان » می تواند یکی از بهترین و جامع ترین منابع برای بررسی هزینه ها و مخارج اقامت دانشجویی در انگستان باشد.

هزینه های تحصیل در انگلستان برای مقطع لیسانس:

رشته دانشگاه هزینه تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع لیسانس سالیانه (پوند) مدت زمان تحصیل (سال)
مهندسی مکانیک خودرو دانشگاه وست انگلستان ۱۵,۰۳۲ ۳
مهندسی مکانیک خودرو دانشگاه نورتومبیا ۱۷,۹۲۳ ۳
مهندسی هوا و فضا دانشگاه وست ۱۵,۰۳۲ ۳
خلبانی حرفه ای کالج فنی ورمونت ۲۷,۳۹۴ ۴
مهندسی عمران دانشگاه جان مورس لیورپول ۱۰,۶۹۶ ۴
مهندسی عمران دانشگاه New England ۲۶,۰۹۲ ۳
مهندسی برق دانشگاه شرق آنگلیا ۱۰,۶۹۶ ۳
مهندسی الکترونیک دانشگاه وست ۱۵,۰۳۲ ۴
مهندسی مکانیک دانشگاه New England ۲۶,۰۹۲ ۳
مهندسی مکانیک دانشگاه New England ۳۲,۱۷۶ ۴

هزینه های تحصیل در انگلستان برای مقطع کارشناسی ارشد:

رشته دانشگاه هزینه تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع لیسانس سالیانه (پوند) مدت زمان تحصیل (سال)
مهندسی هوا و فضا دانشگاه کاونتری ۱۸,۲۶۹ ۱
مهندسی هوا نوردی دانشگاه ولز جنوبی ۱۵,۴۹۴ ۱
مهندسی رباتیک دانشگاه لینکلن ۱۸,۵۰۱ ۱
مهندسی طراحی خودرو و حمل و نقل دانشگاه کاونتری ۱۶,۱۸۸ ۱
مهندسی مکانیک دانشگاه ساندرلند ۱۵,۰۳۲ ۱
مهندسی خودرو دانشگاه هرتفوردشابر ۱۴,۶۲۷ ۱
مهندسی رباتیک دانشگاه سالفورد ۱۶,۵۴۷ ۱
مهندسی شیمی دانشگاه بیرمنگام ۲۵,۰۸۰ ۱
مهندسی شیمی و مدیریت فرایند دانشگاه لندن جنوبی ۱۵,۹۳۴ ۱
مهندسی شیمی مواد دانشگاه منچستر ۱۲,۰۶۰ ۱
مهندسی عمران دانشگاه پورنسموث ۱۷,۴۶۰ ۱
مهندسی ژئوتکنیک دانشگاه بیرمنگام ۲۵,۰۸۰ ۱
مندسی خدمات ساختمان دانشگاه GCU ۱۴,۵۶۹ ۱
مهندسی برق دانشگاه GCU ۱۳,۲۹۷ ۲
مهندسی مکانیک دانشگاه مونتفورت ۱۶,۳۰۴ ۱
مهندسی سیستم های هوشمند مکانیکی دانشگاه بیرمنگام ۱۹,۰۷۹ ۱
مهندسی نفت و گاز دانشگاه کاونتری ۱۷,۴۰۲ ۱
مهندسی نفت و گاز دانشگاه لندن جنوبی ۱۷,۴۶۰ ۱
مهندسی معدن دانشگاه اکستر ۲۷,۴۰۴ ۱
مهندسی نفت و گاز دانشگاه برونل لندن ۲۱,۶۴۶ ۱
مهندسی مواد دانشگاه بیرمنگام ۲۴,۷۶۸ ۱
تحصیل رایگان در انگلستان
مقایسه هزینه تحصیل مقطع فوق لیسانس انگلستان با دیگر کشورها
تحصیل در دانشگاه های انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان و هزینه های زندگی در آن

برای هر شخصی که قصد مهاجرت به کشوری را دارد هزینه های زندگی یکی از مهمترین مسائلی است که به آن توجه می کند. هزینه های زندگی در شهرهای مختلف انگلستان متفاوت می باشد و خانواده ها نیز سبک و سیاق متفاوتی برای زندگی دارند که بر هزینه های آنها تاثیر می گذارد، اما به طور میانگین هزینه های زندگی در انگلستان در سال ۲۰۱۹ که از طریق ۵۴,۰۵۴ داده مختلف و از ۶۲۵۵ ناحیه طی ۱۸ ماه گذشته به دست آمده است در جدول ذیل قابل مشاهده است:

متوسط درآمد فرد در طول یک ماه( مالیات کسر شده) ۱,۷۶۸
عنوان هزینه ها (پوند)
محصولات و مواد غذایی
شیر یک لیتری ۰٫۹
برنج یک کیلوگرم ۰٫۹۲
تخم مرغ بسته ۱۲ تایی ۱٫۸۵
گوشت گاو یک کیلو گرم ۷٫۴۶
گوشت مرغ یک کیلوگرم ۵٫۷۱
موز یک کیلو گرم ۱٫۰۵
سیب یک کیلو گرم ۱٫۷۵
غذا رستوران ارزان قیمت ۱۲
غذا برای دو نفر رستوران متوسط ۴۵
حمل و نقل
بلیط یک طرفه وسیله نقلیه عمومی ۲٫۴
هزینه سفر داخلی ماهیانه ۶۰
تاکسی یک کیلومتر ۱٫۸۶
سکونت
هزینه های برق، گرمایشی، سرمایشی، آب ، زباله برای آپارتمان ۸۵ متر مربع ۱۴۳٫۷۸
اجاره آپارتمان یک خوابه مرکز شهر ۷۲۸٫۳۵
اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر ۵۸۵٫۴۸
اجاره آپارتمان سه خوابه مرکز شهر ۱۲۰۴
اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر ۹۳۸٫۸۶
قیمت آپارتمان در مرکز شهر به ازای هر متر مربع ۴,۰۶۱
قیمت آپارتمان در خارج مرکز شهر به ازای هر متر مربع ۲,۸۲۷

نکته بارز و مثبت در رابطه با انگلستان و هزینه ها تقریبا بالا و پایین بودن نرخ تورم این کشور می باشد. نرخ تورم سالیانه در انگلیس در نمودار زیر قابل مشاهده است که در ماه اوریل ۲۰۱۹ به ۲٫۱ درصد افزایش یافته است.

تحصیل مهندسی در انگلستان و هزینه های زندگی در آن-نمودار 1

به طور میانگین هزینه های زندگی در انگلستان ۷۰٫۵۱ درصد بالاتر از ایران می باشد. در نمودار زیر میزان هزینه های زندگی در انگلستان به تفکیک سهم هر عامل در هزینه های زندگی قابل مشاهده می باشد.

تحصیل مهندسی در انگلستان و هزینه های زندگی در آن-نمودار 2

تحصیل مهندسی در انگلستان به همراه بورس تحصیلی

افرادی که خواهان تحصیل مهندسی در انگلستان هستند می توانند از بورسیه های متنوعی که در این کشور ارائه می گردد استفاده نمایند. به طور کلی بورسیه های تحصیلی رقابتی می باشد و افرادی که سوابق تحصیلی بسیار خوبی دارند می توانند برای دریافت بورسیه اقدام نمایند. معدل دانشجویان بایستی بالا باشد، مقالات علمی پژوهشی و بین المللی یا داشتن کتاب برای اخذ بورسیه بسیار تاثیر گذار است و از دیگر شرایط مهم داشتن مدرک زبان انگلیسی در سطح بالا می باشد. «‌ بورسیه های تحصیلی در مقاطع مختلف در انگلستان » وجود دارد و حتی دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره های A-LEVEL را دارند در صورتی که دارای معدل بالایی باشند نیز می توانند از بورسیه در قالب تخفیف شهریه بین ۵۰ تا ۷۰ درصد استفاده نمایند.

 • در مقطع کارشناسی بورسیه هایی نظیر؛ بورسیه تحصیلی Castlesmart که تا ۶۰۰۰ پوند کمک مالی به دانشجویان می نماید، بورسیه تحصیلی که دانشگاه بریستول ارائه می نماید، بورسیه تحصیلی کالج امپریال لندن ، بورسیه تحصیلی که توسط دانشگاه وست به دانشجویان ارائه می گردد، بورسیه تحصیلی دانشگاه کینگستون و … می باشد.
 • در مقطع ارشد دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی چونینگف کمک مالی دانشگاه ناتینگهام، بورسیه تحصیلی دانشگاه آکسفورد، برنامه رقابتی فولبرایت و… استفاده نمایند.
 • در مقطع دکتری در تمامی کشور ها بورسیه های تحصیلی متنوع تر می باشد در این مقطع نیز دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی کشورهای مشترک المنافع،بورسیه های تحصیلی دانشگاه ادینبورگ، کمک های مالی دانشگاه شفیلد و…استفاده نمایند و هزینه های تحصیل یا بخشی از هزینه های زندگی در انگلستان را جبران نمایند.

بنابراین دانشجویان زیادی به قصد تحصیل مهندسی در انگلستان و استفاده از بورسیه های این کشور به انگلستان مهاجرت می نمایند.

مقالات مرتبط
بورسیه تحصیلی انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بورسیه تحصیل انگلستان

مقالات مرتبط
بورسیه تحصیلی

تحصیل مهندسی در انگلستان به زبان انگلیسی

یکی از مهم ترین مسائلی که دانشجویان بین المللی با آن مواجه می باشند مسئله زبان کشورهای مختلف است. از آنجایی که زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی شناخته می گردد، در بیشتر مدارس یا دانشگاه های کشورهای مختلف تدریس می گردد و دانشجویان بین المللی نیز بیشتر تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی می باشند. از همین رو تقاضای تحصیل در انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا از دیگر کشورها بیشتر می باشد. دوره های تحصیلی در انگلستان به زبان انگلیسی می باشد:

 • دانشجویانی که قصد تحصیل مهندسی در انگلستان برای مقطع کارشناسی را دارند بایستی حداقل دارای مدرک آیلتس ۶ باشند اگرچه در برخی از دانشگاه ها برای این مقطع حداقل ۶٫۵ نیاز است.
 • برای تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع ارشد دانشجویان بایستی حداقل مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ را ارئه نمایند.
 • تحصیل در مدرک دکتری نیز نیازمند ارائه مدرک زبان در سطح آیلتس ۷ می باشد.

افراد زیادی که قصد تحصیل مهندسی در انگلستان را دارند تمایل به تحصیل در دانشگاه های برتر انگلیس را دارند. در جدول زیر تعداد اسامی ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان را به همراه رتبه آنها می توانید مشاهده نمایید.

شهر نام دانشگاه رتبه جهانی ۲۰۱۹ رتبه در انگلستان ۲۰۱۹
آکسفورد آکسفورد ۲۱ ۱
کمبریج کمبریج ۲۷ ۲
لندن کالج لندن ۴۹ ۳
ادینبورگ ادینبورگ ۵۷ ۴
منچستر منچستر ۷۴ ۵
ناتینگهام ناتینگهام ۱۱۶ ۶
لندن اقتصاد و علوم سیاسی لندن ۱۱۷ ۷
لیدز لیدز ۱۲۸ ۸
کاونتری وارویک ۱۳۱ ۹
لندن امپریال کالج ۱۵۳ ۱۰
تحصیل رایگان در دانشگاه های هاروارد و آکسفورد
رتبه بندی دانشگاه ها در انگلستان
تحصیل در دانشگاه های انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان و مدارک مورد نیاز

پرچم انگلستان - مهاجرت به انگلستان

دانشجویان برای تحصیل مهندسی در انگلستان بایستی در ابتدا پذیرش دانشگاه را اخذ نمایند و با توجه به شرایطی که هر فرد دارد می تواند در دانشگاه های مختلف انگلستان پذیرش تحصیلی را دریافت نماید و مدارکی که برای اخذ پذیرش مورد نیاز است شامل؛ آخرین مدرک تحصیلی، پرداخت هزینه دانشگاه، ارائه مدرک زبان، پاسپورت معتبر، مدارک هویتی، عکس و … می باشد. پس از آن، افراد خواهان تحصیل مهندسی در انگلستان بایستی ویزای تحصیلی دریافت نمایند و ویزای تحصیلی برای افراد بالاتر از ۱۸ سال به general student visa موسوم می باشد. باتوجه به اینکه موسسات آموزشی و دانشگاه ها در سراسر بریتانیا خصوصا انگلستان از کیفت آموزشی بالایی برخوردار می باشد و مستقیماً می توانند در معرض صنعت و تکنولوژی پیشرفته انگلستان قرار بگیرند دانشجویان بسیار زیادی از سر تا سر دنیا برای تحصیل مهندسی به انگلستان مهاجرت می کنند. ویزای تحصیلی بر اساس PBS یا یک سیستم امتیاز بندی عمل می کند که فرد بایستی ۴۰ امتیاز را کسب نماید.

این میزان امتیاز را فرد باید از طریق نامه:

 • پذیرش از دانشگاه
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس
 • میزان تمکن مالی

به دست آورد. مدارکی که فرد برای اخذ ویزای دانش جویی کشور انگلستان نیاز دارد به شرح ذیل است:

 1. ارائه نامه تمکن مالی به میزان هزینه های زندگی و تحصیل برای یکسال در انگلستان به مدت ۲۸ روز قبل از وقت سفارت
 2. داشتن نامه پذیرش از دانشگاه
 3. ارائه نمودن مدارک تحصیلی
 4. داشتن مدرک زبان انگلیسی
 5. ارائه دادن پاسپورت معتبر
 6. پر کردن فرم های مربوط به ویزا
 7. ارائه نمودن مدارک هویتی متقاضی و در صورت متاهل بودن ارائه سند ازدواج

تحصیل مهندسی در انگلستان و وضعیت ویزای همراه

افرادی که برای تحصیل مهندسی در انگلستان اقدام می نمایند می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸سال خود درخواست ویزای همراه نمایند اما درخواست این نوع ویزا بستگی به مقطع تحصیلی فرد و شرایط وی دارد و در برخی از موارد خاص فرد می تواند همسر و فرزند خود را به عنوان وابسته به انگلستان بیارود.

فرد می تواند با داشتن یکی از دو شرط زیر وابستگان خود را به انگلستان بیاورد. در صورتی که مدرک فرد در سامانه Ofqual register معادل سازی گردد و در مقطعی بالاتر از سطح ۷ توسط موسسه ای حمایت شود، می تواند برای همسر و فرزند خود درخواست ویزا نماید. دانشجویان سطح ۷ شامل دانشجویانی می گردد که در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی یا علوم مشغول به تحصیل باشند.

دانشجویانی که قصد تحصیل مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد یا بالاتر در انگلستان را دارند نیز این اجازه را داند. اما بایستی مدت زمان تحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد بیش از ۹ باشد. متقاضی این نوع ویزا می تواند در کشور مبدا یا کشور انگلستان درخواست نماید. چنانچه دانشجویی توسط دولت انگلستان تحت پوشش مالی باشد حتی می تواند برای دوره های کوتاه مدت ۶ ماهه نیز همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را به عنوان وابسته وارد انگلستان نماید. همسر متقاضی اصلی نیز می تواند در صورتی که تمایل به کار کردن در مشاغل حرفه ای یا تخصص را نداشته باشد در این کشور مشغول به کار شود و پزشکانی که مدرک انگلستان را دارند می توانند به عنوان همراه کار کنند.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

مهم ترین نکته در مورد ویزای همراه میزان تمکن مالی افراد می باشد و متقاضی اصلی بایستی ثابت نماید میزان هزینه های زندگی را برای خانواده خود داراست و وابستگان نیز بایستی تمکن مالی لازم را داشته باشند. داشتن مدرک زبان نیز برای اخذ ویزای همراه کمک کننده می باشد. همراه متقاضی اصلی نیز می تواند از طریق ویزای ویزیتوری حداکثر ۶ ماه از سال را در این کشور اقامت داشته باشد. به جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله « ویزای همراه انگلستان » رجوع بفرمایید.

تحصیل مهندسی در انگلستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل

افرادی که کشور خود را برای تحصیل مهندسی در انگلستان ترک می کنند و در این کشور مشغول به تحصیل می گردند علاوه بر این که در بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل می نمایند می توانند بعد از تحصیل تا ۱۲ ماه در این کشور به دنبال کار باشند و پس از پیدا کردن کار مورد نظر خود نوع ویزا و اقامت تحصیلی خود را به کاری تبدیل نمایند. در صورتی دانشجویان می توانند اقامت پس از تحصیل در انگلستان را اخذ نمایند که در این کشور مشغول به کار گردند و بعد از ۵ سال اقامت دائم انگلستان را به دست آورند. یکی از مهم ترین شاخص هایی که میزان اشتغال نیروی کار کشور انگلستان را نشان می دهد میزان نرخ بیکاری در کشور انگلستان است. در نمودار زیر میزان نرخ بیکاری برای کشور انگلستان قابل مشاهده می باشد که برای سال ۲۰۱۹ بسیار نرخ مناسبی است و پیدا کردن کار در این کشور چندان دور از تصور نیست. چنانچه قصد اخذ شهروندی و دستیابی به تابعیت کشور انگلستان را دارید و از راه های اخذ این امر مطلع نیستید، پیشنهاد می کنیم مقاله « پاسپورت انگلستان » از همین وبسایت را مطالعه بفرمایید.

تحصیل مهندسی در انگلستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل

معرفی کالج بلربیز
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
تحصیل مهندسی در انگلستان و سخن پایانی

تحصیل مهندسی در انگلستان در مقاطع مختلف، مهاجرت به انگلستان و کسب اقامت و تابعیت این کشور و هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان را در این نوشتار علمی مورد بررسی قرار دادیم. انگلستان با داشتن نظام آموزشی بسیار با کیفیت به عنوان مقصدی مهم برای دانشجویان متقاضی تحصیل مهندسی در انگلستان می باشد. تحصیل مهندسی در انگلستان مسیر اقامت و تابعیت را تسهیل می بخشد؛ زیرا انگلستان کسور صنعتی می باشد و به مهندسان بسیار زیادی نیاز دارد و دانشجویان می توانند پس از تحصیل وارد بازار کار این کشور گردند و اقامت و تابعیت انگلستان را دریافت نمایند. بورسیه های تحصیلی که در انگلستان برای دانشجویان بین المللی ارائه می گردد دغدغه های هزینه های تحصیل را از بین می برد. امیدواریم پاسخ پرسش های خود را در باب تحصیل مهندسی در انگلستان در این مقاله علمی دریافت نموده باشید. چنانچه در زمینه مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل یا در زمینه تحصیل مهندسی در انگلستان سوال یا ابهامی دارید می توانید از مشاوره های رایگان موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید. در دیدگاه این مقاله نیز می توانید سوالات خود را در زمینه تحصیل مهندسی در انگلستان مطرخ نمایید و پاسخ آنها را بیابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. نیکا گفته:

  سلام. ممنونم از اطلاعات دقیق و عالی که در اختیار افرادی مثل من که مشتاق تحصیل در خارج از کشور هستند قرار میدین. می خواستم بدونم بعد از چند سال می تونم پاسپورت انگلستان رو بگیرم؟

  Rating: ۵
  پاسخ