تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش

تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش

تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش

تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش چگونه است ؟ آیا از شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش و راههای مهاجرت به اتریش و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت  و راههای اخذ اقامت اتریش مطلع هستید ؟ اقدامات لازم جهت تحصیل در اتریش چگونه می باشد ؟ قوانین تحصیل در دانشگاه های اتریش به چه صورت است ؟ آیا تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش امکان پذیر است؟ موسسه مشاوره ای MIE ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) در رابطه با مهاجرت تحصیلی به اتریش و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش مقاله ای را به نگارش درآورده است لذا اگر شما عزیزان در رابطه با تحصیل رایگان در اتریش دارای سوال هستید همواره می توانید با موسسه مشاوره ای MIE ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) تماس حاصل نموده و از حقوقدانان و مشاوران با تجربه ی این موسسه در رابطه با قوانین تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید

همانطور که میدانید بالاترین نرخ مهاجرت از کشوری به کشورهای دیگر، در دنیا از طریق اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاهها صورت میگیرد. به این صورت که افراد میتوانند کشور مورد نظر خود را انتخاب کرده، پذیرش دانشگاه های آن کشور را اخذ کرده و با گرفتن ویزای تحصیلی وارد آن کشور شوند تا ادامه تحصیل دهند. لازم به ذکر است که همین امور نیاز به علم پذیرش و ویزا و آشنایی با قوانین آن ها دارد تا در نهایت دقت و صحت انجام شود. امروزه میبنیم که معتبرترین دانشگاه های دنیا اکثرا در کشور هایی چون آمریکا و انگلستان میباشند و البته بعد از آنها اتریش، آلمان و سوئیس هم توانسته اند مراکز علمی و دانشگاه های  با سطح علمی بالایی را معرفی کنند که مهد دانش و آموزش میباشند. در این میان کشور اتریش به دلیل اینکه از تحصیل رایگان در دانشگاه هایش میتوان بهره برد، در صدر کشور هایی قرار گرفته که مهاجرت به آن بسیار آسان شده است. از شرایط بسیار مطلوب اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای کشور اتریش اینست که نیاز به داشتن هیچ نوع مدرک زبانی ندارد.

نکته ای که در این مسیر وجود دارد اینست که بیشتر متقاضیان مهاجرت ابتدا در سایت ها و رسانه های مربوطه راه های مهاجرت کاری و سرمایه گذاری را جست و جو میکنند اما چون به این نتیجه میرسند که این مسیرها امن نبوده و به دلیل انتقال وجوه نقد و حساب های بالای بانکی امکان اینکه کلاهبرداری صورت بگیرد به وفور وجود دارد، به سراغ ویزاهای تحصیلی می روند. یکی از کشور های تحت شعاع در این زمینه کشور ایران است.

کارشناسان ما در موسسه ی حقوقی ملک پور با در دست داشتن بیش از ۲۰۰۰  پرونده در سال در زمینه ی حقوق بین الملل طبق تجربه به این نتیجه رسیده اند که حضور یک وکیل در نقطه ی شروع یک پرونده الزامیست تا هموطنان عزیز ایرانی از ابعاد روحی و مالی متضرر نشوند.

از میان دانشگاههای معتبر و تراز اول دنیا میتوان به دانشگاه وین اتریش اشاره کرد که هم از لحاظ قدمت و هم از لحاظ امکانات آموزشی در سطح دنیا شناخته شده و رده های نخست را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه با بهره گیری از اساتید برتر رشته های حقوق، علوم هنر، روانشناسی، علوم ریاضیات، علوم پزشکی و مهندسی  و با استعانت از امنیت بالای اجتماعی و رفاهی که شهر وین دارد، گزینه ی اول و یا دوم نتیجه ی جست و جو های اینترنتی دانش جویان متقاضی مهاجرت را به خود تخصیص داده است.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و و یزای تحصیلی از دانشگاه های اتریش 

 • اصل پاسپورت
 • ارایه اصل مدرک تحصیلی از جمله اصل مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی، لیسانس و …
 • ارایه ریز نمرات تمام مقاطع تحصیلی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • سه قطعه عکس
 • ارایه نامه تمکن مالی که مبلغ مشخصی است و بایستی ۳ ماه قبل از وقت سفارت در حساب شخص بماند.
 • کپی یا اصل مدارک تحصیلی ترجمه شده که به تایید سفارت اتریش رسیده باشد.
 • نامه اشتغال به تحصیل برای دانشجویان در حال تحصیل دانشگاه دولتی داخلی
 • نامه عدم منع تحصیلی برای تحصیل در مقاطع بالاتر
 • ارایه رزومه و توصیه نامه اساتید برای مقاطع دکترا
 • گواهی زبان آلمانی( در صورتیکه این کورس ها را گذرانده باشید)
 • گواهی که آدرس محل سکونت شما در آن ذکر شده باشد.

زمان اخذ پذیرش تحصیلی در اتریش برای ترم تابستان تا اول فوریه یا اواخر ژانویه و برای ترم تابستان تا اول سپتامبر یا آخر آگوست می باشد.

شرایط ورود به دانشگاه های اتریش

در خصوص تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش میتوان بیان نمود که برای کسانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه های آزاد و سراسری هستند و فارغ التحصیل نشده اند یکی از بهترین فرصت های تحصیلی ، اخذ انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های کشور اتریش می باشد. به عبارت دیگر اگر شخصی دیپلمه باشد، یعنی ۱۲ سال تحصیل کامل داشته باشد نمیتواند مستقیما برای دانشگاه های اتریش اقدام نماید، بلکه باید قبولی در کنور دانشگاه را داشته باشد تا بتواند برای کالج اقدام کند. و کالج در اتریش تقریبا دو ترم است و کالج ها فقط به زبان آلمانی میباشد.

برای این منظور داوطلبان تحصیل در اتریش می بایستی دانشجوی رشته مورد نظر در دانشگاه کشور خود و یا کشور دیگری که مورد تائید است باشد، در واقع پیش شرط درخواست پذیرش جهت دانشگاه های اتریش قبولی در کنکور دانشگاه (سراسری یا آزاد ) در رشته و مقطع مورد نظر است.

 

برای این منظور با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود به همراه ریزنمرات تایید شده و گواهی عدم منع تحصیلی در دانشگاه خود به همراه سایر مدارک مورد نیاز، پرونده شما جهت اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر وین و سایر شهرهای اتریش بازگشایی می شود، لازم به توضیح است در این روش واحدهایی که شما در دانشگاه اولیه خود گذرانده اید مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیاز به گذراندن مجدد این واحد ها در دانشگاه مقصد نمی باشد.

در اتریش حدود ۱۸ دانشگاه و ۱۱۰ مرکز آموزشی وجود دارد که زبان ملی و تدریس آلمانی می باشد البته در دوره دکتری و در بعضی دانشگاه های خصوصی می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد. بهترین دانشگاه آن دانشگاه وین دارای رتبه ۸۴ در جهان و رتبه ۱۵ در اروپا می باشد.

نکته در خصوص تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش  :

برای اخذ پذیرش برای دانشجویان خارجی نیاز به مدرک زبان آلمانی نمی باشد و دانشجو می تواند پس از اخذ پذیرش در کشور مربوطه دوره های زبان را طی کند. برای افرادی که آشنایی به زبان آلمانی ندارند سه ترم نیاز است که دوره زبان بگذرانند. هزینه دوره زبان برای هر ترم ۳۸۰ یورو میباشد.

اتریش مهد موسیقی و معماری در دنیا بوده و دانشجویان فارغ التحصیل مخصوصا در این رشته ها دارای امتیاز بالایی در کل دنیا جهت ادامه تحصیل و کار می باشند. و هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها در تمامی مقاطع و درتمام رشته ها تک نرخی و تقریبا رایگان می باشد.

شهریه هر ترم ۳۸۰ یورو ( نصف شهریه دانشگاه آزاد در مقطع لیسانس و یک چهارم شهریه دانشگاه آزاد در مقطع فوق لیسانس) می باشد، که با شرایط معدلی مختلف بیشتر این مبلغ نیز به دانشجو مسترد می گردد .

نکته در خصوص تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش :

تحصیل در بعضی از دانشگاه ها مانند تحصیل در دانشگاه گراتس اتریش این شهریه را در صورتی که دانشجوی ایرانی حداقل ۹ واحد در ترم گذرانده باشد به صورت کامل برمی گرداند .

دانشگاه وین اتریش در رشته هایی مانند حقوق و هنر رنک بسیار بالایی در سطح جهان دارد. امروزه از سراسر اروپا دانشجویان رشته های روانشناسی و پزشکی جهت گذراندن تحصیلات عالیه به کشور اتریش آمده و از آرامش، امنیت و رفاه اجتماعی شهر های آن استفاده میکنند.

بسیاری از افرادی که با شماره های موسسه ی حقوقی ملک پور تماس میگیرند و از مشاوره ی رایگان بهره میبرند از بزرگترین سوالاتشان اینست که آیا میتوانند با هزینه های کم و مدارک دانشگاهی پیام نور و آزاد از دانشگاه های رده بالایی مثل دانشگاه مرکزی وین یا دانشگاه تکنیک وین پذیرش بگیرند؟

به طور کلی می توان گفت با توجه به شرایط بسیار مطلوب و مناسب کشور اتریش بسیاری از افراد برای تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش علاقه مند می باشند، کشور اتریش نیز با قرار دادن شرایط و امتیازاتی برای متقاضیان تحصیل رایگان در اتریش ، تمامی نقاط مثبت آن ها را سنجیده و پس از آزمودن امتیاز آن ها مشتاق به ورود این افراد می باشد. در این مقاله تلاش شد در ارتباط با تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش و انواع آن اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. شما می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در ارتباط با تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش به سایت های علمی و معتبر در این زمینه مراجعه نمایید و یا با تماس مستقیم با موسسات با تجربه مانند موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش در این زمینه اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمائید.

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 پاسخ
 1. مینا گفته:

  سلام آقای دکتر ملک پور عزیز. مدت زیادی است که کانال و صحبت های شیرین شما رو دنبال می کنم. خداقوت به انرژی همیشگیتون و احسنت به گشاده رویی تون. مرسی از اینکه احساس خوبی به مخاطبانتون منتقل می کنید.
  من مینا هستم سی ساله. با تعریف هایی که شما از کشور اتریش دادید شدیدا علاقه مند شدم که برای ادامه زندگی به این کشور مهاجرت کنم. لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل ۱۷٫۶۰ ازیکی از دانشگاههای غیرانتفاعی کشور دارم. در حال حاضر در حال دفاع از پایان نامه ام در مقطع فوق لیسانس در رشته برنامه ریزی شهری می باشم. نزدیک به هشت سال هم سابقه کار در یک دانشگاه غیرانتفاعی در بخش های مختلفش از امور آموزشی دانشجویان، امور مالی دانشجویان، کارهای فرهنگی و کارشناس پژوهشی و روابط عمومی را بر عهده دارم. ولی تصمیم گرفتم برای ادامه تحصیل مجددا از مقطع فوق لیسانس در رشته مدیریت بازاریابی یا بیزنیس یا کسب و کار یا کار آفرینی و امثالهم شروع کنم. یکی از مهم ترین دلایلم طبق فرمایشات شما برای انتخاب اتریش الزامی نبودن مدرک زبان است. حال سوال من از شما این است اگر اول خدا بخواهد و بعد من بخواهم برای مهر سال آینده یعنی ۹۷ در کشور اتریش مقطع فوق لیسانسم را در رشته ی مدیریت شروع کنم
  ۱: از چه زمانی باید مدارکم را آماده کنم و تحویل شما یا دانشگاه دهم تا مهر ۹۷ اونجا باشم ؟
  ۲:آیا واقعا نداشتن مدرک زبان، کارهای ویزا و سفارت من را به مشکل نمی اندازد؟ البته ناگفته نماند چند سالی است به کلاس زبان انگلیسی می روم.
  ۳: چطور باید با شما قرارداد را انجام داد؟ مبلغ قرارداد شما؟
  ۴: اینکه مدرکم از دانشگاه غیرانتفاعی است مشکلی در پذیرش به وجود نمی آورد؟ چون مؤسسات اعزام دانشجوی دیگر به من گفته اند اتریش مدرک غیرانتفاعی نمی پذیرد.
  ۵: و اینکه شما تا چه مراحلی از کار را انجام می دهید؟ منظورم این است آیا در ابتدای ورودم خوابگاه دارم؟
  ۶:و اینکه شما فرمودید افرادی که مدرک زبان ندارند باید سه ترم دوره زبان آلمانی بگذرانند… آیا در این سه ترم دانشجو اجازه کار دارد؟
  ۷: و سوال آخر اینکه بعد از اینکه وارد اتریش شدم، همسرم می تواند با ویزای همراه به من ملحق شود؟
  و در آخر از ثانیه ثانیه وقتی که برای ما می گذارید و اطلاعاتی که در اختیار ما قرار می دهید بی نهایت سپاسگزارم…

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   ویزای همراه وجود دارد و پروسه ی آن بین ۲ تا ۶ ماه به طول خواهد انجامید
   البته باید این مورد را در نظر داشته باشید که هیچ تضمینی برای پذیرش در رشته ی دلخواه شما وجود ندارد . حتی ممکن است مجبور باشید که دوره ی لیسانس را از اول مطالعه نمایید . بهتر است با دفتر مرکزی تماس حاصل نمایید تا شرایط را یک بار برای شما بررسی نماییم. با تشکر

   پاسخ
 2. Parastoo گفته:

  با سلام .من لیسانس حسابداری هستم میخوام ارشد اتریش بخونم.ایا موسسه ی شماامکان بورسیه ارشد در کشور اتریش رو فراهم میکنه‌؟شرایطش چیه؟ممنون

  پاسخ
 3. عبداله گفته:

  باسلام
  ليسانس مديريت بازرگاني،از موسسه غيرانتفاعي كه زيرمجموعه دانشگاه مازندران ميباشد را دارم .براي ادامه تحصيل در اتريش راهنمايي مي فرماييد.درضمن سن بنده ٣٧سال مي باشد.

  پاسخ
 4. پریسا گفته:

  سلامم..خسته نباشید…من ارشد نرم افرار دارم…از دانشگاه ازاد.ِو فقط کاردنیم دانشکده فنی بوده….اما ارشد ازاد….من یه پسر ۷ ساله دارم….و اگه بخوام برای خوندن رشته روانشناسی یا پیراپزشکی به اتریش برم….ایا میتونم پسرمم همراه خودم ببرم..و اونم تحصیل کنه…برای خودم.ویزا بگیرم…اما اون فقط میخام ببرم با خودم چون نمیتونم بدون اون برم…

  پاسخ
 5. مصلح ملازاده گفته:

  با سلام ۲۰ سالمه میانگین معدل پیش و سوم بالای ۱۶ دیپلم تجربی دارم میخام در اتریش دندانپزشکی بزبان آلمانی بخوانم اگه امکانش هست

  پاسخ
  • عاطفه سلطانی گفته:

   با عرض سلام
   شما برای پذیرش از دانشگاه اتریش برای رشته ی دندانپزشکی باید به زبان آلمانی کنکور را با موفقیت پشت سر بگذارید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.
   شماره های تماس موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان:
   ۸۸۵۶۷۳۴۰-۰۲۱
   ۸۸۵۶۷۳۲۶-۰۲۱
   ۸۸۰۸۸۶۱۴-۰۲۱

   پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   احتراما به استحضار شزیفتان عرض میکنیم که اگر تمایل به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور اتریش هستید می بایست در همین رشته در کشور خودمان پذیرش از دانشگاه داشته باشید و حدااقل ۳ ترم بگذرانید و پس از موفقیت در آزمون می توانید به تحصیلات رایگان در کشور اتریش بپردازید برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود میتوانید با موسسه تماس داشته و مشاوره رایگان داشته باشید.
   موفق و پیروز باشید

   پاسخ