اعزام دانشگاه به انگلستان و بررسی آن

اعزام دانشجو به انگلستان
 • اعزام دانشجو به انگلستان و موسسه معتبر MIE
 • اعزام دانشجو به انگلستان و شرایط عمومی
 • اعزام دانش آموز به مدارس انگلستان
 • اعزام دانشجو به انگلستان در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به انگلستان در مقطع دکتری
 • اعزام دانشجو به انگلستان و بورسیه تحصیلی انگلستان
 • اعزام دانشجو به انگلستان و دانشگاه های برتر انگلستان
 • اعزام دانشجو به انگلستان و هزینه های زندگی در انگلستان
 • اعزام دانشجو به انگلستان و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به انگلستان و ویزای تحصیلی انگلستان
 • اعزام دانشجو به انگلستان و زمان اعزام دانشجو به انگلستان
 • اعزام دانشجو به انگلستان و بررسی وضعیت همراه
 • اعزام دانشجو به انگلستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل

اعزام دانشجو به انگلستان و مقدمه ای برآن

اعزام دانشجو به انگلستان ، شرایط تحصیل در انگلستان و مهاجرت تحصیلی به انگلستان در این مقاله به صورت علمی و دقیق مورد بحث و بررسی تخصصی قرار می گیرد. اگر در اندیشه مهاجرت به انگلستان هستید احتمالا با این سوالات در ذهن خود روبرو شده اید که شرایط اعزام دانشجو به انگلستان چگونه است؟ آیا با تحصیل در انگلستان می توان اقامت دائم این کشور را اخذ نمود؟ تحصیل در انگلستان و اخذ اقامت از این طریق در حال حاضر مورد نظر خیلی از عزیزان می باشد. ما مهم ترین و اصلی ترین نکات را به طور کامل و جامع در زمینه اعزام دانشجو به انگلستان و اخذ اقامت و تابعیت انگلستان در این مقاله شرح خواهیم داد. شما همواره می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE، در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت مشاوره تخصصی داشته و همچنین از ویدیوها و مقالات موسسه دیدن فرمایید.

 • آیا امکان تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان  وجود دارد ؟
 • آیا در رابطه با راههای مهاجرت به انگلیس و تحصیل و اعزام دانشجو به کشور انگلستان اطلاعاتی دارید ؟
 • شرایط مهاجرت تحصیلی به انگلستان و تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان چگونه است ؟
 • شرایط  تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان و راههای اخذ اقامت انگلیس چگونه می باشد ؟
 • مدارک مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان و یا تحصیل دکترا در انگلستان چبست ؟
 • میزان تحصیل و اعزام دانشجو به انگلیس و همچنین میزان درخواست بورسیه تحصیلی انگلستان چه مقدار می باشد ؟
 • کسانی که تحصیل رایگان در انگلستان داشته باشند و می توانند ویزای همراه دانشجویی انگلستان نیز داشته باشند ؟
 • مراحل اقدام برای تحصیل در انگلستان چگونه می باشد ؟

ما در رابطه با تحصیل درانگلستان مطالبی را جمع آوری نموده ایم بنابراین اگر می خواهید با شرایط تحصیل در انگلستان و قوانین کار ضمن تحصیل در انگلستان و در نهایت اقامت پس از تحصیل در انگلستان آشنا شوید می توانید این مطالب با دقت مطالعه نموده و در صورت هرگونه سوال دیگری در رابطه با ویزای تحصیلی انگلستان خواهید توانست با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای  ام آی ای اتریش درمورد تحصیل درانگلستان مشاوره ی رایگان تلفنی دریافت نمایید .

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

مقاله مرتبط

ویزای تحصیلی انگلستان و پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان

اعزام دانشجو به انگلستان و موسسه معتبر MIE

اعزام دانشجو به انگلستان و تحصیل در انگلستان با توجه به شرایط خاص این کشور همواره از مباحث مورد بخث بوده است. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امر مهاجرت همواره آماده کمک به شما عزیزان جهت اعزام دانشجو به انگلیس ، اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان می باشد. با توجه به اینکه انگلستان از نظر کیفیت زندگی و سطح علمی و آموزشی از برترین کشورهای جهان می باشد، متقاضیان زیادی تمایل به مهاجرت به این کشور دارند. موسسه حقوقی ملک پور با ارائه مشاوره تخصصی توسط کارشناسان حقوقی در زمینه اعزام دانشجو به انگلستان، تحصیل در انگلستان و اقامت انگلستان شما را در این امر یاری می نماید.

کسانی که می خواهند در خصوص راههای مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل و تحصیل و اعزام دانشجو به انگلیس اطلاعات داشته باشند و قصد تحصیل درانگلستان و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای انگلستان را دارند می توانند جهت مشاوره با موسسه حقوقی ملک پور همکارموسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و دفتر مرکزی  و شعبه وین به صورت مستقیم تماس گرفته  و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران تماس حاصل نموده و اطلاعات کامل و جامع را در باب تحصیل و اعزام دانشجو به کشور انگلستان و تحصیل در انگلستان به صورت رایگان دریافت نمایید .

اعزام دانشجو به انگلستان و شرایط عمومی

اعزام دانشجو به انگلستان و تحصیل در آن یکی از بهترین راه های مهاجرت به انگلستان می باشد. چرا که کشور انگلستان یکی از مناسب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان سراسر جهان است. همانطور که مستحضر هستید انگلستان بخش بزرگی از بریتانیا را تشکیل می دهد، که تحت سلطه بریتانیا می باشد. انگلستان دارای اب و هوای مرطوب و ملایم است. کشور انگلستان علاوه بر سیاست و اقتصاد قوی، دارای فرصت های شغلی بسیار مناسبی می باشد، و همچنین به طور قابل توجهی هزینه تحصیل در انگلستان نسبت به ایالات متحده امریکا و استرالیا ارزان تر می باشد، که به همین دلیل افرادی که تمایل به اخذ اقامت در کشور انگلستان را دارند گزینه تحصیل و کار پس از تحصیل را انتخاب می نمایند. همه ساله دانش آموزان و دانشجویان زیادی از این طریق به این کشور مهاجرت می نمایند. انگلستان دارای ۳۰۰۰ موسسه آموزشی می باشد که گزینه های متنوعی برای انتخاب دانشجویان بین المللی فراهم نماید و شرایط اعزام دانشجو به انگلستان را تسهیل کند. ویزای تحصیلی انگلستان به نام Tier4 student می باشد، که به دو دسته child tier4  ( افراد زیر ۱۷ سال و ۶ ماه ) و general tier4  (افراد بالای ۱۷ سال و۶ ماه) تقسیم می گردد. که در ادامه مقاله به تشریح ویژگی ها و  تفاوت های این ویزاها نیز خواهیم پرداخت.

سیستم آموزش و پرورش در انگلستان همه چیز را به گونه ای الهام بخش برای توسعه دادن دانش و مهارت های دانشجویان با داشتن آزادی برای خلاقیت ها تنظیم کرده و همه ی دانشجویان را پشتیبانی می کنند تا به بهترین وضعیت خود برسند .

همچنین این کشور مقصد شماره ی یک جهان برای مطالعه ی زبان انگلیسی می باشد و بدین علت که در آموزش زبان انگلیسی مقدم بوده است در آموزش تکنیک های مورد استفاده ی زبان در سراسر جهان پیشگام است .

در این کلاسها به جای صرفأ گوش دادن به معلم، حل مسائل و بازی و سرگرمی و بحث و مشارکت از تکنیک های آموزشی می باشد .همچنین ممکن است گوش کردن به آهنگ و تماشای تلویزیون و فیلم و یا خواندن مجلات برای تمرین مهارت درک مطلب کمک کننده باشد . در هر حال این دوره های زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان بین المللی برای کمک به دریافت مدرک زبان انگلیسی ارائه می شوند .

دوره های تحصیلی دانشگاهی عالی در انگلستان  که شامل کارشناسی سه ساله و  کارشناسی ارشد نه ماهه الی یکساله و دکتری سه تا چهار ساله می شوند هم برای دانشجویان بومی و هم برای دانشجویان بین المللی ارائه خواهند شد . این دوره ها به طور کلی با متدی طراحی شده اند که نسبت به سایر کشورها کوتاه تر هستند و بنابراین این مزیت را خواهند داشت که افراد در طول مدت زمان کمتری مدرک خود را اخذ نموده و پس از فارغ التحصیلی سریع تر وارد بازار کار شوند .

همچنین کوتاهی پروسه ی تحصیل در انگلستان مسبب پایین تر آمدن هزینه های تحصیل و زندگی در طول مدت تحصیل، به طور محسوسی خواهد شد .

اعزام دانش آموز به مدارس انگلستان

اعزام دانش آموز به مدارس انگلستان و تحصیل افراد زیر ۱۷ سال نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد. نظام آموزشی انگلستان رایگان نمی باشد و دانش آموزان بابت تحصیل در این کشور باید هزینه پرداخت نمایند. هزینه تحصیل به شرح زیر می باشد:

 • کالج های دولتی ۷ تا ۱۰ هزار پوند در سال ( شامل ما ایرانی ها نمی باشد)
 • کالج های خصوصی ۳۰ تا ۴۰ هزار پوند در سال می باشد.

والدین نمی توانند به عنوان همراه ویزای گاردین دریافت نمایند، بلکه افراد زیر ۱۷ سال باید در انگلستان قیم داشته باشند یا مدارس شبانه روزی ثبت نام نمایند. اعزام دانش آموز به انگلستان و سیستم آموزشی این کشور در مقاطع تحصیلی پایه برای والدینی که متقاضی اعزام فرزندان خود به انگلستان برای تحصیل  هستند در این بخش از مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. این امر مراحل مختلف تحصیلات پایه در مدارس دولت و خصوصی و نیز در بین مدارس متفاوت است.

مدارس انگلستان ، کالج های انگلستان و دانشگاه های انگلستان برای تحصیل در انگلستان بالاترین سطح کیفیت را برای ارائه ی آموزش دارد که در سطح جهانی، بسیار معتبر و عالی می باشند که این شانس را به شما خواهند داد تا به دنبال شور و شوق برای یادگیری و ارتقای سطح آگاهی و تحصیلات در کنار تخصص در آن زمینه، شرایط مناسب کار برای کارفرمایان و دانشگاهیان در سراسر جهان را بدست آورید.

برنامه درسی/امتحانات مدارس مستقل سال تحصیلی سن از یکم سپتامبر
مدارس به طور گسترده از برنامه های آموزشی ملی پیروی می کنند اما موظف نیستند این کار را انجام دهند.با موضوعات تکمیلی که معمولا شامل زبان نیز هست و همینطور تاکید بیشتر بر ورزش و هنر پیش آماده سازی
مهد کودک
پذیرش
۱
۲
۳-۴
۴-۵
۵-۶
۶-۷
تاکید بر آمادگی بیشتر برای امتحانات ورودی آمادگی
۳
۴
۵
۶
۷-۸
۸-۹
۹-۱۰
۱۰-۱۱
تاکید بر آمادگی بیشتر برای امتحانات ورودی دبیرستان
۷
۸
۱۱-۱۲
۱۲-۱۳
دانش آموزان آموزش گسترده ایی را در سال نهم آموزشی فرا می گیرند و در سال های بعد دوره GCSEدر برخی از مدارس این رده آغاز می شود. همچنین موضوعات اصلی در دوساله دهم و یازدهم به صورت GCSE , IGCSE  ارائه می شود مدرسه ارشد
۹
۱۰
۱۱
۱۳-۱۴
۱۴-۱۵
۱۵-۱۶
مدرک دیپلم حرفه ایی IB BTECS مدرک دیپلم کارشناسی

 A LEVELS/PRE-U

فرم ششم
۱۲
۱۳
۱۶-۱۷
۱۷-۱۸

برخی از مدارس از رده سنی ۳ الی ۱۸ سال برنامه تحصیلی کاملی ارائه می دهند، به همین دلیل انتقال از مدرسه ایی به مدرسه دیگر لزومی ندارد و دانش آموزان مجبور نیستند مجددا امتحان ورودی سایر مدارس را بگذرانند. همان طور که در جدول بالا مشاهده فرمودید، افرادی که بین سن ۱۴ تا ۱۶ سال هستند در گروه  GCSE قرار می گیرند و باید دو سال آخر دبیرستان وارد دوره foundation یا ALEVEL شوند. ALEVEL دوره ای ۲ ساله و foundation یک ساله می باشد، که دانش آموزان بعد از پایان این دوره وارد مقطع لیسانس می شوند. تفاوت این دوره ها علاوه بر طول زمان تحصیل، تفاوت محتوایی است، در واقع افرادی که از شرایط تحصیلی خوبی برخوردارند یا تمایل به ادامه تحصیل در رشته های برتر مانند پزشکی و دانشگاه های برتر را دارند عموما در دوره ALEVEL و سایر دانش آموزان دوره foundation را می گذارنند. اگر اعزام دانش آموز از ایران صورت گیرد، افرادی که برای این دوره ها اقدام می نمایند باید حداقل ۱۶ سال داشته باشند. خاطر نشان می گردد که مدرک ALEVEL در سراسر جهان معتبر است. همچنین لازم به ذکر است که بدانید گذراندن دوره های ALEVEL برای افرادی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و یا دندان پزشکی را دارند الزامی است.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

مقاله مرتبط

تحصیل در دانشگاه های انگلستان

اعزام دانشجو به انگلستان در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به انگلستان در مقطع کارشناسی همانند بسیاری کشورها نیاز به مدارک تحصیلی پیشین نظیر دیپلم ۱۲ ساله و پیش دانشگاهی دارد. مقطع لیسانس در انگلستان سه ساله می باشد. اما در بعضی از موارد ممکن است ۴ سال به طول انجامد. برای اعزام دانشجو به انگلیس در مقطع لیسانس حداقل آیلتس ۶ و گاها در بعضی از دانشگاه ها با توجه به رنکینک دانشگاه و رشته های تحصیلی آیلتس ۶٫۵ نیاز می باشد. اگر در این مقطع نیم نمره از زبان کم داشته باشید می توانید برای دوره pressesional cours اقدام نمایید و بعد وارد تحصیل bachelor شوید. اعزام دانشجو به کشور  انگلستان در مقطع bachelor یا کارشناسی حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار پوند در سال می باشد. همچنین افراد در این مقطع همزمان با تحصیل می توانند ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند. دانشجویان بسیاری در سراسر دنیا تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلستان دارند چرا که گرفتن مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاه های انگلیس می تواند حائز اعتبار ویژه ای باشد و علاوه بر فراهم نموده شرایط ادامه تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان، امکان اشتغال پس از تحصیل را فراهم نماید که خود سبب ساز اخذ اقامت در یکی محبوب ترین کشورهای جهان می گردد.

 انواع رشته هایی که در مقطع لیسانس در کشور انگلستان ارائه می شود در موارد زیر به آنها اشاره می گردد :

 • انسان شناسی و باستان شناسی
 • علوم اجتماعی ( جامعه شناسی و روان شناسی )
 • ادبیات انگلیسی
 • علوم کامپیوتر
 • کسب و کار ( اقتصاد و مدیریت )
 • قانون
 • زمینه های پزشکی و پیش پزشکی
 • هنر و موسیقی
 • فنی و مهندسی
 • فلسفه
 • علوم (شیمی . فیزیک . ریاضی . زیست و زمین شناسی)
 • دین و کلیسا

برای متقاضیان ادامه تحصیل در رشته های علوم اجتماعی و زیر شاخه های آن و علوم انسانی و زیر شاخه های آن و همین طور زبان خارجه در پایان مقطع لیسانس در کشور انگلستان ، مدرکی تحت عنوان BA اعطا می شود.

همین طور برای اعزام دانشجو به انگلستان متقاضی تحصیل در رشته های فنی در انگلستان، پس از اتمام دوره لیسانس، مدرکی تحت عنوان BSC اعطا می شود.

شرایط و الزامات ورود به دانشگاه انگلستان برای رشته ها و دانشگاه ها متفاوت است. مهمترین چیزی که برای اعزام دانشجو به انگلستان و پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس نیاز می باشد این است که تحصیلات دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم تکمیل باشد. در انگلستان مدارک دیپلم اکثر متقاضیان خارجی مورد پذیرش قرار می گیرد اما مواردی وجود دارد که ممکن است مدرک دیپلم بعضی از متقاضیان در برخی از کشور ها پذیرفته نشود و مستقیما نتوانند در خواست پذیرش لیسانس بدهند. برای این افراد معمولا پذیرش در رده پایه که پیش از این به معرفی آن پرداختیم الزامی است.

اعزام دانشجو به انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد در مقایسه با سایر نقاط جهان به طور کلی یک سال به طول می انجامد. این بدان معناست که دانشجویان می توانند از نظر زمان و پول صرفه جویی نمایند. اعزام دانشجو به انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به آیلتس ۶٫۵ می باشد.

افرادی که مدرک فوق دیپلم دارند و یا مدرک مورد نیاز زبان را ندارند می توانند برای دوره های یک ساله pre master اقدام نمایند. این دوره ها قبل از ورود افراد به مقطع کارشناسی ارشد می باشد و گزینه ای ایده آل جهت تکمیل اطلاعات لازم برای ورود به دوره فوق لیسانس و ارتقا دانش زبانی می باشد. از الزامات ورود به این دوره داشتن مدرک زبان (آیلتس ۶) است. با اتمام این دوره ها شما واجد شرایط برای ورود به مقطع بعدی می گردید و می توانید مدرک فوق لیسانس را اخذ نمایید.  اعزام دانشجو به کشور انگلستان و هزینه تحصیل در این مقطع بین ۱۱ تا ۱۵ هزار پوند متغیر می باشد.

در همین سایت مقاله ها و مطالب بسیار مطلوب و جامعی در خصوص اعزام دانشجو به انگلستان برای اطلاع شما عزیزان وجود دارد که در صورت نیاز و برای اطلاع از شرایط و چگونگی اعطای آن ، می توانید به مطالعه انها بپردازید.

تحصیل در انگلستان

اعزام دانشجو به انگلستان در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به انگلستان در مقطع دکترا سه ساله می باشد. برای پذیرش در این مقطع فرد باید سوپروایزر (استاد راهنما) پیدا کند و با آنها مکاتبه و ارتباط برقرار نمایند تا اینکه اخذ پذیرش انجام گیرد. برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا ارائه پروپوزال الزامی می باشد. پروپوزال باید کاملا علمی باشد تا مورد تایید واقع گردد. اعزام دانشجو به انگلیس و مدرک مورد نیاز زبان در این مقطع آیلتس ۷ می باشد. در این مقطع اگر فردی مدرک مورد نیاز زبان را ندارد می تواند دوره pre phd بگذراند و بعد وارد تحصیل اصلی شود. افرادی در این دوره می توانند شرکت نمایند که مدرک تحصیلی فوق لیسانس را اخذ کرده باشند. در واقع این دوره ها شما را با نظام آموزشی انگلستان و زبان آن کشور آشنا می نماید و شما برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا آماده می کند.  شما در طول تحصیل می توانید ۳۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوید.

اعزام دانشجو به انگلستان و بورسیه تحصیلی انگلستان

اعزام دانشجو به انگلستان از طریق بورسیه تحصیلی امکان پذیر است. برای بورس شدن نیاز به یک رزومه قوی از جمله معدل بالای ۱۶، مدرک زبان و مقالات ISI  می باشد. در انگلستان بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به دو گروه اصلی تقسیم می شود و در واقع اعزام دانشجو به انگلیس از طریق بورسیه تحصیلی را می توان در این تقسیم بندی کلی قرار داد:

 • اعزام دانشجو به انگلستان از طریق بورسیه تحصیلی دولتی
 • اعزام دانشجو به کشور انگلستان بورسیه تحصیلی غیر دولتی

انگلستان به عنوان یکی از بزرگترین جاذبه های آموزشی جهان و اطلاعات دقیقی از مسائل مالی دانشجویان دارد. از این رو دولت انگلستان دو طرح جامع بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دارد و اعزام دانشجو به انگلستان می تواند با این کمک هزینه های تحصیلی همراه شود:

 • اعزام دانشجو به کشور انگلستان از طریق بورس تحصیلی chevening
 • اعزام دانشجو به انگلیس از طریق بورسیه تحصیلی کشور های مشترک المنافع

بورس تحصیلی chevening:

برنامه اصلی بورسیه تحصیلی دانشگاه های انگلستان است این طرح یک هدف بلند مدت برای حمایت از دانشجویان با توان بالقوه تحصیلی دارد. از سال ۱۹۸۳ تاکنون هزاران دانش آموز با استعداد از این بورسیه تحصیلی بهره مند می شوند که دو مدل کمک و حمایت مالی ارائه می دهد.

 • بورس تحصیلی
 • جوایز

اعزام دانشجو به انگلستان والزامات اخذ بورس تحصیلی chevening:

 • داشتن تجربه کاری دو ساله
 • سود مند بودن برای انگلستان
 • داشتن حداقل پذیرش مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به انگلستان و بورسیه تحصیلی کشور های مشترک المنافع:

این طرح سرشار از طرح های غنی برای بورسیه دانشجویان بین المللی در انگلستان دارد که به طور مشترک به ۵۳ کشور از مستعمرات سابق انگلستان و همچنین کشور های مشترک المنافع با انگلیس تعلق می گیرد و در دوره های زیر ارائه می شود:

 • آموزش دوره های یک ساله یا معادل آن
 • مدرک دکتری برای ۳-۴ سال

این بورسیه تحصیلی شامل هزینه دانشگاه، هزینه های مسافرتی و هزینه های ضروری زندگی می شود و همه را پوشش می دهد و به دانشجویان رشته های فنی و مهندسی، علمی و کاربردی، کشارزی، علوم انسانی تعلق می گیرد و از اعزام دانشجو به انگلیس به صورت ویژه ای حمایت می نماید.

اعزام دانشجو به کشور انگلستان و بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های مختلف انگلستان:

علاوه بر انواع بورسیه های تحصیلی که در بالا توضیح داده شد، تعدادی دیگر از منابع مالی تحصیلی در انگلستان وجود دارد. طرح ها و برنامه هایی که توسط سازمان ها و دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی طی شرایط خاصی اعطا می شود. افرادی که مایل به بهره بری از این بورسیه ها هستند باید معیار های زیر را دارا یباشند :

 • چهار سال تحصیل در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در آمریکا در سه سال اخیر
 • GPA حداقل ۳٫۷
 • قبلا در هیچ مقطع تحصیلی در انگلستان تحصیل نکرده باشند.

لیست دانشگاه هایی که بورسیه های تحصیلی منحصر به خود را در دانشگاه های خود برای دانشجویان بین المللی خود ارائه می دهند، وجود دارد:

 • بورس تحصیلی گیتز کمبریج
 • بورسی تحصیلی خانه های رودز
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه بین المللی ادینبورگ
 • کمک هزینه تحصیلی از شورای بریتانیا
 • بورس تحصیلی دنیس هلند

شما می توانید برای اخذ بورس تحصیل در صفحه ما در سایت در لینک زیر اطلاعاتتان را وارد نمایید، تا متخصصین ما شرایط شما را برای اعزام دانشجو به انگلستان از طریق دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان و کشورای مختلف به طور رایگان بررسی نمایند و در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

مقاله مرتبط

بورسیه تحصیلی انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد بورسیه تحصیلی انگلستان

مقاله مرتبط

معرفی کالج بلربیز

اعزام دانشجو به انگلستان و دانشگاه های برتر انگلستان

دانشگاه های برتر انگلستان از مسائل مهم برای متقاضیان اعزام دانشجو به انگلستان می باشد. انگلستان دارای یکی از بزرگترین سیستم های آموزشی و پیشرفته در امر تحصیلات می باشد که در این بخش از مقاله به معرفی برترین دانشگاه های انگلستان و نیزتحلیل رنکینگ آن ها درانگلستان و کل دنیا می پردازیم.

در جدول زیر (لیست کشویی) لیست ۲۰ دانشگاه برتر انگلستان به همراه رتبه های جهانی آن ها را ملاحظه می فرمایید. همان طور که مشخص است هر دو دانشگاه اول و دوم  از کشور انگلستان بوده و سالانه دانشجویان زیادی برای پذیرش در این دانشگاه ها تلاش می کنند. همچنین برای اعزام دانشجو به کشور انگلستان و متقاضیان بین المللی سالانه برای ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه ها اقدام می کنند.

در دوره های آموزشی علاوه بر تحصیل با کیفیت بالا در انگلستان شما از امکانات بسیار عالی بهره مند می شوید که توسط آموزش و پرورش این کشور استاندارد کیفیتی آنها دقیقأ تعیین شده است .

نتایجی که کیفیت عالی تحصیل در دانشگاه های انگلستان را منعکس می کنند شامل موارد زیر هستند .در رتبه بندی جهانی یا همان QS چهار دانشگاه از شش دانشگاه برتر دنیا در انگلستان می باشند . در گزارشات نوآوری سالانه یا همان BIS انگلستان رتبه ی دوم در جهان را برای همکاری دانشگاه و صنعت داراست .در بررسی رضایت دانشجویان، بالاترین درصد رضایت که حدود ۸۶ درصد مربوط به دانشجویان دانشگاه های UK است .

کشور انگلیس به مرکز تحقیقات جهانی تبدیل شده است و محققان برای مقایسه ی بین المللی از پایه ی تحقیقات انگلستان به عنوان یک منبع معتبر استفاده می نمایند و حدود ۵۴ درصد از تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه های انگلستان در ارزیابی تحقیقاتی در جهان پیشرو هستند .

همچنین در خصوص بحث تحصیل در انگلستان می توان گفت که  از میان دانشجویان بین المللی در دانشگاه های انگلستان  ۸۸ درصد از فارغ التحصیلان آموزش عالی بین المللی از تجربه ی یادگیری خود رضایت کامل داشتند  و ۹۳ درصد از دانشجویان کارشناسی ارشد امتیاز کیفیت مثبت آموزشی را به دانشگاه ها داده اند . UK کمترین میزان افت دانشجو را در اروپا داشته است و موسسات تحقیقاتی و دانشگاه های آن تا کنون برنده ی ۱۰۷ جایزه ی نوبل شده اند .

لیست دانشگاه های برتر انگلستان

شهر نام دانشگاه رتبه جهانی رتبه در انگلستان
آکسفورد University of Oxford ۱ ۱
کمبریج University of Cambridge ۲ ۲
لندن Imperial College London ۹ ۳
لندن UCL ۱۴ ۴
ادینبورگ University of Edinburgh ۲۶ ۵
منچستر University of Manchester ۲۹ ۶
لندن King’s College London ۳۸ ۷
لندن London School of Economics and Political Science ۵۷ ۸
بریستول University of Bristol ۷۸ ۹
وارویک University of Warwick ۷۹ ۱۰
گلاسگو University of Glasgow ۹۳ ۱۱
شفیلد University of Sheffield ۱۰۶ ۱۲
دورام Durham University ۱۱۴ ۱۳
بیرمنگام University of Birmingham ۱۱۶ ۱۴
ساوتهمپتون University of Southampton ۱۱۸ ۱۵
یورک University of York ۱۱۹ ۱۶
لندن Queen Mary University of London ۱۳۰ ۱۷
اکستر University of Exeter ۱۴۱ ۱۸
لنکستر Lancaster University ۱۴۶ ۱۹
ناتینگهام University of Nottingham ۱۴۹ ۲۰

اعزام دانشجو به انگلستان و هزینه های زندگی در انگلستان

اعزام دانشجو به انگلستان و هزینه های زندگی در انگلستان سوال متداول در بین متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان می باشد. هزینه زندگی در انگلستان با توجه به زندگی در شهرهای مختلف آن متغیر می باشد. ما در این بخش از مقاله اعزام دانشجو به انگلیس، هزینه های مسکن و هزینه های زندگی را بررسی می نماییم.

برای اعزام دانشجو به کشور انگلستان در جدول زیر میانگین هزینه های مصرف مواد غذایی در شهرهای مختلف انگلستان برای یک خانواده دو نفره بررسی شده است:

میانگین هزینه های مواد غذایی در هر ماه (پوند)

میانگین هزینه های مواد غذایی در هر ماه (پوند) شهر های انگلستان
۲۶۵ لندن
۲۵۵ ادینبورگ
۲۴۵ بلفاست
۲۴۰ منچستر
۲۳۵ ناتینگهام
۲۲۵ شرفیلد
۲۱۵ بیرمنگام
۲۰۵ لیورپول

برای اعزام دانشجو به انگلستان هزینه های غذایی مصرفی را در جدول زیر می توانید مشاهده نمایید :

هزینه های غذایی مصرفی

میانگین هزینه ها (یورو) موارد مصرفی
۱٫۰۹ نان ۰٫۵ گرم
۰٫۹۴ آب ۱٫۵ لیتر
۰٫۹۲ شیر ۱ لیتر
۲٫۱۲ تخم مرغ ۱۲ عدد
۶٫۳۱ پنیر محلی ۱ کیلو
۸٫۶۴ پوند گوشت گاو ۱ کیلو
۶٫۸۵ پوند سینه مرغ بدون استخوان ۱ کیلو
۲٫۳۰ گوجه فرنگی ۱ کیلو
۱٫۲۱ سیب زمینی ۱ کیلو
۱٫۲۰ پیاز ۱ کیلو
۱٫۶۳ برنج ۱ کیلو
۲٫۰۱ سیب ۱ کیلو
۲٫۰۳ پوند پرتقال ۱ کیلو
۱٫۰۷ پوند موز ۱ کیلو

هزینه اجاره منزل با توجه به مکان های زندگی در انگلیس متغیر می باشد که به طور تفکیکی در جدول زیر می توانید ملاحظه بفرمایید:

هزینه های سکونت در انلگستان

قیمت هزینه ها موارد
۶۵۰ پوند اجاره منزل یک خوابه در شهر
۵۵۰ پوند اجاره منزل یک خوابه خارج از شهر
۴۰ پوند مجموع خدمات آب.برق.گاز هفتگی
۱۰ پوند وعده غذایی برای یک نفر در یک رستوران
۵۱٫۲۵ یورو شلوار جین

در حال حاضر اجاره یک آپارتمان در لندن به طور متوسط بیش از هزار پوند در هر ماه می باشد. به طور میانگین اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان در مرکز لندن حدودا ۱۶۵۰ پوند است. یک آپارتمان مشابه در محله های حومه ۱۱۷۰ پوند هزینه دارد. می توان گفت هزینه یک واحد آپارتمانی در مرکز شهر بین ۱۲۰۰ تا ۲۲۰۰ پوند و در شرایط مشابه در حومه شهر ۹۰۰ تا ۱۵۰۰ پوند ماهانه هزینه باید پرداخت کرد.

از طرفی هزینه های خدماتی از قبیل آب و برق و گاز شامل گرمایش و خنک کننده و…  برای یک آپارتمان ۸۵ متری می تواند حدود ۱۴۵٫۴۱ پوند ماهانه هزینه داشته باشد، که همین موارد برای آپارتمانی ۴۵ متری حدود ۱۲۰ پوند هزینه دارد.

اعزام دانشجو به انگلستان و پذیرش تحصیلی

اعزام دانشجو به انگلستان با طی نمودن پروسه اخذ پذیرش و ویزا انجام می شود. افرادی که برای اعزام دانشجو به کشور انگلستان در گام نخست قرار دارند نیازمند تهیه الزامات اولیه جهت اخذ پذیرش می باشند، مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آن به شرح زیر می باشد:

 • مدرک زبان (مقطع کارشناسی آیلتس ۶، مقطع کارشناسی ارشد آیلتس ۶٫۵، مقطع دکترا آیلتس ۷)
 • توصیه نامه در سربرگ دانشگاه (برای مقطع لیسانس و فوق لیسانس حداقل دو عدد)
 • آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات آن ها
 • تمکن مالی
 • مدارک پدر و مادر (در صورت غیر رشید بودن)
 • شناسنامه متقاضی و شناسنامه همراهان(همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال)
 • پاسپورت متقاضی و همراهان(همسرو فرزندان زیر ۱۸ سال)

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان زیر ۱۸ سال

اعزام دانشجو به انگلستان و ویزای تحصیلی انگلستان

 اعزام دانشجو به انگلستان و ویزای تحصیلی انگلستان مشتمل بر دو نوع است :

 • ویزای تحصیلی برای افراد زیر ۱۷ سال و شش ماه
 • ویزای تحصیلی برای افراد بالای ۱۷ سال و شش ماه

اعزام دانشجو به انگلستان و سایر شرایط و مدارک عبارتند از:

 • ارائه مستندات اقامتی مناسب
 • توانایی بهره بری از زبان انگلیسی
 • متقاضی خارج از اتحادیه اروپا
 • مستندات تمکن مالی جهت دوران اقامت
 • پرداخت هزینه ویزا و بیمه درمانی

شرایط لازم ویزای (Child student visa (Tier 4:

 • داشتن مکانی برای زندگی در طول دوران تحصیل
 • رضایت نامه والدین
 • داشتن حمایت مالی کافی برای دوران تحصیل
 • پرداخت هزینه های ویزا و بیمه خدمات درمانی

برای این ویزا نیز باید سه ماه قبل از شروع برنامه تحصیلی اقدام کنید، که مدت پاسخ دهی به آن ۳ هفته است . هزینه  ویزا ۳۴۸ پوند می باشد. در ضمن در این نوع ویزا اگر متقاضی بیشتر از ۱۶ سال داشته باشد اجازه کار تا حد اکثر هفته ایی ۱۰ ساعت را دارد.

اعزام دانشجو به انگلیس و ویزای تحصیلی آن برای افراد بالای ۱۷ سال و شش ماه بر اساس سیستم امتیازبندی می باشد که متقاضی باید ۴۰ امتیاز اخذ کند تا بتواند اقدام نماید. این امتیازات براساس شرایط ذیل می باشد:

 • نامه بانکی (۱۰ امتیاز)
 • مدرک زبان (۱۰ امتیاز)
 • نامه پذیرشCAS (20 امتیاز) منوط به موارد زیر می باشد:
 • سوابق تحصیلی، آخرین مدرک تحصیلی، پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن ها
 • توصیه نامه از اساتید دانشگاه
 • statement of purpose (   SOPفرمی از سوابق خود و احوالات شخصی متقاضی)
 • نامه کاری (در صورت اشتغال)
 • سند ازدواج یا سند طلاق(در صورت وجود)
 • شناسنامه متقاضی و شناسنامه همراهان(همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال)
 • پاسپورت متقاضی و همراهان(همسرو فرزندان زیر ۱۸ سال)

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کالج بلربیز انگلستان

اعزام دانشجو به انگلستان و زمان اعزام دانشجو به کشور انگلستان

اعزام دانشجو به انگلستان باید در زمان های از پیش تعریف شده ای صورت گیرد. طبیعتا شناخت زمان پذیرش دانشگاه ها در هر کشور انگلستان می تواند بسیار راه گشا باشد. در اکثر دانشگاه های کشور انگلستان زمان ورودی دانشگاه ها در ماه های ژانویه، فوریه و اکتبر می باشد و دانشجویان باید با برنامه ریزی مناسب مدارک خود را پیش از زمان تعیین شده به دانشگاه مد نظر ارائه نمایند، چرا که هر گونه تاخیر می تواند سبب ساز بروز اختلال در روند پذیرش گردد. به طور مثال در دانشگاه های معروف انگلستان مانند آکسفورد یا کمبریج زمان نهایی این اقدام ۱۵ اکتبر می باشد و در اکثر دوره های تحصیلی این دانشگاه ها مانند دارو سازی، دندان پزشکی و … مصداق دارد.  بنابراین بهتر است اعزام دانشجو به انگلیس بدون آگاهی لازم و داشتن برنامه ریزی مناسب انجام نپذیرد و در صورت لزوم از وکلای مجرب در این زمینه اطلاعات کافی دریافت نمایید. برای راهنمایی بیشتر در این زمینه می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار دفترمشاوره MIE تماس حاصل فرمایید تا از راهنمایی های لازم بهره مندگردید.

اعزام دانشجو به انگلستان و بررسی وضعیت همراه

اعزام دانشجو به انگلستان و وضعیت بردن همراه از جمله مواردی است که برای بسیاری از افراد حائز اهمیت می باشد و جز سوالات متداولی است که در ذهن افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند می پروراند. برای اعزام دانشجو به انگلستان با توجه به داشتن شرایط زیر، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند به عنوان همراه با شما به انگلستان بیایند و تا زمان اتمام تحصیل شما می توانند کنار شما باشند:

 • مدت زمان تحصیل در انگلستان بالاتر از یکسال (در مقطع فوق لیسانس)
 • تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان
 • مشغول به تحصیل در طرح حمایتی دولت بالاتر از ۶ ماه
 • اثبات تمکن مالی (باید نشان دهید قادر به پرداخت هزینه زندگی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال هستید)

برای افرادی که زیر ۱۷ سال هستند بردن همراه امکان پذیر نمی باشد. باید در انگلستان یا قیم داشته باشند یا مدارس شبانه روزی ثبت نام نمایند.

مدارک مورد نیاز ویزای همراه برای اعزام دانشجو به کشور انگلستان به شرح زیر می باشد:

 • شناسنامه
 • عکس پاسپورت از تمامی صفحات
 • عکس مورد تایید سفارت
 • نامه تمکن مالی
 • سند ازدواج
 • نامه عدم سوءپیشینه
 • سند طلاق(در صورت وجود)

اعزام دانشجو به انگلستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل

اعزام دانشجو به انگلستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل در آن یکی از مهم ترین مسائلی است که برای افراد در حال تحصیل در این کشور حائز توجه می باشد. پیش از هرچیز نیم نگاهی به نرخ بیکاری این کشور و تغییرات آن در سال های اخیر می تواند ارزیابی مناسبی از شرایط کنونی اشتغال در کشور انگلستان ارائه نماید. با توجه به نمودار زیر نرخ بیکاری در انگلستان ۴ درصد می باشد که شرایط مطلوب کار در این کشور را ثابت می نماید.

نرخ بیکاری در انگلستان

برای اعزام دانشجو به انگلستان اگر هدف شما اقامت پس از تحصیل است، به دلیل اینکه تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار مبحث تخصصی است می توانید با مشاوران ما جهت بالا بردن شانس خود مشورت فرمایید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی می باشد.  بهترین راه برای اخذ اقامت ویزای کار می باشد، که بستگی به شرایط تحصیل دانشجویان بین المللی در انگلستان دارد. از این طریق افراد می توانند پس از ۵ سال اقامت دائم و بعد از ۱۰ سال تابعیت این کشور را اخذ نمایند. در صورتی که پس از اعزام دانشجو به انگلیس شرایط مناسب شغلی برای او ایجاد گردد، باید مدارک لازم جهت تبدیل ویزای تحصیلی (tier4) به ویزای کاری (tier2) تهیه شود که به شرح زیر می باشد:

 • ارائه دیپلم ۱۲ سال تحصیلی
 • ارائه مدرک کارشناسی در انگلستان
 • ارائه مدرک کارشناسی ارشد در انگلستان
 • ارائه گواهی کارشناسی ارشد ارشد در انگلستان

اگر فرد بتواند پس از تحصیل کارفرمای مورد نظر خود را پیدا کند باید دارای شرایط زیر باشد:

 • ارائه گواهی ضمانت مالی
 • ضامن بودن کارفرما نسبت به کار شما
 • حقوق دریافتی حداقل ۲۰۸۰۰ پوند
 • اثبات دانش زبان انگلیسی

برای اعزام دانشجو به کشور انگلستان و اخذ اقامت پس از تحصیل در اکثر مواقع باید فرد از خاک کشور انگلستان خروج نماید تا بتواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای دیگر تبدیل فرماید.

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اعزام دانشجو به انگلستان و سخن پایانی

اگر شما عزیزان به دنبال مهاجرت به انگلستان و مهاجرت تحصیلی به انگلستان و تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان هستید و در رابطه با ویزای تحصیل در انگلستان دارای سوال و ابهام می باشید همواره خواهید توانست با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای ام آی ای تماس حاصل نموده و و از طریق مشاورین و حقوقدانان با تجربه این موسسه به صورت رایگان مشاوره ی تلفنی در باب تحصیل در انگلستان دریافت نمایید . اطلاعات مورد نیاز و بیشتر در باب تحصیل در انگلستان و قوانین کار ضمن تحصیل در انگلستان و در نهایت اقامت پس از تحصیل در انگلستان و در صورت کلی اخذ اقامت انگلستان نزد مشاورین مجرب و حقوقدانان با تجربه ی موسسه حقوقی ملک پور می باشد .با ما همراه باشید. اعزام دانشجو به انگلستان و تحصیل در دانشگاه های انگلستان با توجه به رتبه جهانی می تواند انتخاب مناسبی برای افراد باشد. زیرا مدارک اخذ شده از دانشگاه های انگلستان مورد تایید کل جهان می باشد. و داشتن تنها یک زبان آن می تواند یکی از نکات مثبت اعزام دانشجو به کشور انگلستان می باشد. حال با توجه به مقاله فوق برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه اعزام دانشجو به انگلستان و اقامت انگلستان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نمود و با مشورت با مشاوران موسسه اطلاعات رایگان به دست آورید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ