تحصیل و اعزام دانشجو به نیوزیلند

 

 

تحصیل و اعزام دانشجو به نیوزیلند در هنگام مهاجرت به نیوزیلند ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ اگر قصد تحصیل در نیوزیلند ۲۰۱۸ را دارید بایستی از طریق مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند اقدام کنید چرا که یکی از آسان ترین راههای مهاجرت به نیوزیلند و یا اخذ اقامت نیوزیلند راه تحصیل در نیوزیلند میباشد.

بدون شک شما از آن دسته افراد هستید که با هزینه کم به دنبال کیفیت مطلوب نیز میباشید به همین جهت کشور پیشنهادی ما کشور نیوزیلند است زیرا با هزینه تحصیل مناسب میتوانید امکاناتی نظیر امکانات کشور استرالیا از لحاظ کیفیت علمی دانشگاهها و سیستم آموزشی قوی در اختیار داشته باشید پس بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل در نیوزیلند تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایید.تا شما را در جهت چگونگی اخذ اقامت نیوزیلند, راههای مهاجرت به نیوزیلند, بالاخص راه تحصیل در نیوزیلند راهنمایی کنیم .

نیوزیلند یا زلاند نو کشوری است در در اقیانوسیه واقع در آبهای جنوب غربی اقیانوس آرام و جنوب خاوری استرالیا که از جزایر مختلف تشکیل شده است. نزدیکترین همسایه به کشور نیوزیلند استرالیا میباشد. شهر ولینگتون پایتخت و سومین شهر پرجمعیت نیوزیلند است محیط زیست نیوزیلند با جانوران و گیاهان منحصربفرد خود از تمام نقاط دنیا متمایز است. این کشور از لحاظ نژادی به دو بخش عمده و بزرگ تقسیم شده‌است. بیشتر اروپائی‌ها تبار بریتانیایی یا ایرلندی دارند و مهاجرانی که از آلمان ایتالیا ، یوگسلاوی ، هلند ، اتریش و سوئیس آمده‌اند هم جمعیت قابل توجهی دارند. نیوزیلند یک کشور عمدتاً شهرنشین است. ۸۶٪ مردم در ۱۶ منطقه شهری این کشور زندگی می‌کنند و نیمی از آن‌ها در سه شهر اصلی آوکلند،ولینگتون و کرایست چرچ به ‌سر می‌برند.

کشور نیوزیلند یکی از کشورهای انگلیسی زبان است و از نظر آموزشی از دیگر کشورهای جهان برتری دارد.مراکز آموزشی نیوزیلند در مقایسه با سایر مراکز تحصیلی کشورهای نیمکره غربی از نظر هزینه ی زندگی و تحصیلی مناسب تر و از سطح تحصیلی بالاتر برخوردار است.مراکز آموزشی نیوزیلند همواره با نیازهای دانشجویان همراه هستند و در جهت تطبیق آنان با شرایط محیط جدید ، یاریشان می‌کنند.

newzland2

برنامه دانشگاهها و مراکز آموزشی نیوزیلند متناسب و با توجه به نیازهای دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی تنظیم گردیده است.دانشگاههای نیوزیلند به تمامی استانداردهای آموزشی مجهز می‌باشند و منطبق با‌ آن دانشجویان خارجی را می‌پذیرند.

دانشگاههای نیوزیلند در صدد برآورده کردن استانداردهای بین المللی متعهد هستند. نيوزيلند داراي يك نظام آموزشي بسيار عالي مي‌باشد و مدارك تحصيلي كه از دانشگاههاي نيوزيلند اخذ مي‌شود هم طراز با بهترين‌ها در جهان مي‌باشد. بيش از يكصد سال است كه نيوزيلند داراي يك نظام آموزش دولتي است كه در مقطع دبستان و دبيرستان رايگان و اجباري است.از آنجایی که نیوزیلند کشوری چند فرهنگی و هماهنگ در دنیا میباشد که مردمانش خیلی گرم و صمیمی هستند و به راحتی اتباع دیگر کشورها را میپذیرند.

تحصیل در نیوزلند:

مقاطع تحصیلی در نیوزیلند تقریبا مشابه استرالیا میباشد. با این تفاوت که در نیوزیلند امکان تحصیل از کارشناسی به دکترا میسر است. هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزیلند به نسبت استرالیا پایین تر است. معمولا سن لازم برای اقدام کردن در کشور استرلیا از ۱۵ سالگی آغاز میگردد.

دوره‌های‌ تحصیلی‌در نیوزیلند

دوره متوسطه و پیش دانشگاهی

 • Diploma شامل‌ یک‌ سال‌ پژوهش‌ و کار بعد از دوره Certificate است و شامل فردی است که دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده باشند. امتحان مدارس كه منجر به اخذ گواهينامه تحصيلي مي‌گردد بعد از ۳ سال تحصيل در دوره متوسطه برگزار مي‌گردد و بيشتر دانش‌آموزان در اين امتحانات شركت مي‌كنند كه اين معادل A-Levelانگليس مي‌باشد و سال ۱۲ كه در ايالات مختلف استراليا بدست آمده باشد.(سطح عادي و پيشرفته) گواهينامه مقطع ششم به دانشجوياني اعطاء مي‌گردد كه با موفقيت يك دوره ۱ساله را در يك يا چند رشته به اتمام رسانده‌اند. اين مدرك معادل سال يازدهم مدارس آمريكا يا كانادا است.
 • Foundation در نیوزیلند این دوره یک دوره تحصیلی یک ساله و پیش نیاز ورود به دانشگاههای نیوزیلند میباشد که شامل افرادی است که دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشند.
 • تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس
 • دانشگاههای دولتي زیادی در نيوزيلند وجود دارد و همگي آنها در سطح بين‌المللي شناخته شده هستند. هر كسي كه بتواند شرايط ورود به دانشگاه مورد نظر در نیوزیلند را بدست آورد مي‌تواند وارد اين دانشگاهها شود و در سطح دانشگاه دانشجويان مي‌توانند در رشته‌هاي كارشناسي، كارشناسي ارشد و دوره دكتري در نیوزیلند ادامه تحصيل بدهند. داشتن مدرك دانشگاهي از نيوزيلند مي‌تواند راه‌گشاي تحصيلات بعدي در آمريكا و انگليس باشد.

Bachelor  در نیوزیلند شامل سه‌ تا شش‌ سال‌ تحصیل‌ بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ است.طول‌ تحصیل‌ در این‌ دوره‌ به‌ رشته‌ بستگی‌ دارد. اکثر رشته‌های‌ علوم‌ پایه ، مهندسی ، کشاورزی‌ و علوم‌ انسانی‌ سه‌ تا چهار سال ، رشته‌های‌ معماری ، دندانپزشکی‌ و دامپزشکی‌ پنج‌ سال‌ و رشته‌های‌ پزشکی‌ شش‌ سال‌ به‌ طول‌ می‌انجامد.. داشتن IELTS 6 برای این دوره الزامی است. برای‌ دوره‌های‌ سه‌ ساله‌ Bachelor بعد از یک‌ سال‌ تحصیل(که‌ در مجموع‌ چهار سال‌ می‌شود) مدرک‌ Honours صادر می‌شود و دوره‌های‌ چهار ساله‌ Bachelor به‌ چهار دسته‌ Second,FirstوThird تقسیم می‌شود. بدیهی‌ است‌ که‌ مدرک‌Honours – First بالاترین‌ و Thirdپایین‌ ترین‌ سطح‌ را دارد.

‌اخذ مدرک‌Post Gradute Diploma نیز بعد از گذراندن‌ دوره‌های‌Foundation, Diploma یا Bachelor در دانشگاه‌های‌ این‌ کشور میسر می‌شود. با دروس‌ این‌ دوره‌ معمولاً‌ یک‌ دوره‌ پژوهش‌ نیز همراه‌ است‌ که‌ یک‌ تا سه‌ سال‌ به‌ طول‌ می‌انجامد و مدت‌ آن‌ به‌ برنامه‌ آموزشی‌ و رشته‌ بستگی‌ دارد.

Pre-master در نیوزیلند

این دوره طی یک سال به طول می انجامد و دوره پیش نیاز فوق لیسانس است برای کسانی که میخواهند با مدرک فوق دیپلم ادامه تحصیل دهند شرط ورود به این دوره داشتن حداقل IELTS 5.5 است و حداکثر سن ۳۵ سال می باشد.

Master در نیوزیلند

 برای ورود به‌ این‌ دوره ، امتحانی‌ صورت‌ نمی‌ گیرد ، بلکه‌ با توجه‌ به‌ نمرات‌ دوره‌Bachelor و معرف‌های‌ ارائه‌ شده‌ پذیرش‌ صادر می‌شود. طول‌ مدت‌ این‌ دوره‌ به‌ نوع‌ مدرک‌ Bachelor بستگی‌ دارد ، بدین‌ صورت‌ که‌ دو سال‌ تحصیل‌ بعد از دوره‌ سه‌ ساله‌Bachelor و یک‌ سال‌ تحصیل‌ بعد از دوره‌ چهار ساله‌ Bachelor Honours لازم‌ است . دوره‌های‌Master با درس‌ و پژوهش‌ همراه‌ است.

PhD در نیوزیلند

 این دوره‌ فقط‌ پژوهشی‌ است یعنی معمولا تحت عنوان دوره های by research‌ مطرح میگردد. و مدتش‌ حداقل‌ ۳ سال‌ و حداکثر ۶ سال‌ است ، که‌ در پایان‌ دانشجو باید از پایان‌ نامه‌ خود شفاهاً‌ دفاع‌ کند ، البته‌ در برخی‌ موارد از دانشجویان‌ امتحان‌ کتبی‌ نیز گرفته‌ می‌شود.

در نظام‌ آموزشی‌ نیوزیلند ، همانند انگلستان‌ گرفتن‌ مدرک‌ PhD به‌ طور مستقیم ، پس‌ از Bachelor نیز امکان‌پذیر است‌ که‌ در این‌ صورت‌ دانشجو بایستی‌ وضعیت‌ علمی‌ کاملاً‌ مطلوبی‌ داشته‌ باشد.

امکان ۲۰ ساعت کار در حین تحصیل برای همه دانشجویان و دانش‌آموزان در نیوزیلند وجود دارد. هر یک از این دانشجویان می‌توانند در حین ترم تحصیلی خود تا بیست ساعت در هفته و در هنگام تعطیلات به طور تمام وقت به کار بپردازند. اجازه کار بلافاصله پس از آغاز تحصیل در نیوزیلند فراهم می‌شود. هزینه های زندگی در نیوزیلند برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا ، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در کشور نیوزیلند می باشد . هزینه های دانشگاه های نیوزیلند نیز بصورت میانگین سالیانه ۲۰ تا ۳۰هزار دلار می باشند.

امید است که در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات کافی را در زمینه مهاجرت به نیوزیلند از جمله مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند و یا تحصیل در نیوزیلند اختیار شما قرار داده باشیم در صورت کسب اطلاعات تکمیلی تر در خصوص تحصیل در نیوزیلند میتوانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 پاسخ
 1. نگین گفته:

  با سلام ایا با مدرک پزشکی عمومی ایران میتوان در نیوزیلند ادامه تحصیل داد یا بعنوان پزشک عمومی کار کرد؟
  مناسب ترین کشورها برای ادامه تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی با مدرک عمومی از ایران کدام کشور ها هستند؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز در ابتدا باید بتوانید مدارک تحصیلی خود را معادل سازی نمایید و سپس بتوانید برای تخصص و یا کار اقدام داشته باشید بدون معادل سازی متاسفانه امکان اخذ ویزای کار وجود ندارد برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 2. فرشته فرمهينى فراهانى گفته:

  فرشته

  باعرض سلام و خسته نباشيد.فرغ اتحصيل رشته راديولوژى از دانشگاه تهران در مقطع كارسناسى با معدل ١٥هستم و داراى سابقه كار به مدت ١٣سال در راديولوژى و ام ار اى هستم و دادو مدارك بين المللي سي تى اسكن وام ار اى از انجمن راديولوژى ايران تمايل به مهاجرت كارى و يا مهاجرت تحصيلى در كشور نيوزلند ويا اتريش ويا نروژ را دارم
  ممنون ميشم اگر بنده را راهنمايي كنيد

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزای کار در کشور نروژ باید کارفرما داشته باشید تا امکان اقدام وجود داشته باشد اما برای اخذ ویزای کار نیوزلند و اتریش باید در سیستم امتیاز بندی قرار بگیرید و امتیازات لازم را بدست آورید علاوه بر آن باید مدرک تحصیلی خود را معادل نمایید تا امکان کار وجود داشته باشد همچنین باید بتوانید مدرک زبان نیز ارائه دهید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 3. فرزاد گفته:

  سلام وخسته نباشید
  باعرض معذرت بنده جواب سوالمو داخل هرسه موردی که عرض نمودین پیدا نمیکنم…!
  ایاهنوز جواب داده نشده یا بنده پیدا نمیکنم…!؟
  باتشکر

  پاسخ
 4. علی گفته:

  بسیار سپاسگزارم از پاسخی که بصورت فایل صوتی در کانال برایم گذاشتید. البته من سوالم در مورد نیوزیلند بود و خودم هم فوق لیسانس معماری از دانشگاه هنر تهران سال ۱۳۷۹ دارم.
  کلا تمایل دارم بورسیه دکتری بگیرم و خانوادم را هم ببرم. آیلتس و تافل هم فعلا ندارم. ۴۲ساله هستم. دوست دارم بدونم در چه کشوری این امکان برای من هست و در چه رشته هایی.
  باز هم ازتون ممنونم

  پاسخ
 5. فرزاد گفته:

  باعرض سلام وخسته نباشید
  ببخشید من ازتون راهنمایی میخوام
  بنده ۲۱سال سن دارم کاردانیم رو ازدانشگاه ازادگرفتم والان دانشجوی سال اخرکارشناسى ناپیوسته دردانشگاه سراسری دررشته عمران هستم احتمالا میانگین معدلم ۱۵٫۵بیاد وبرای کنکورارشد ۹۷دارم میخونم ومیخوام ارشد رو توایران بخونم بعدش م خدمت برم وبعدا برای دکترا اپلای کنم..!
  البته میخواستم مدرک زبانمم تو دوره ارشد بگیرم ومقاله هایی بنویسم…!
  الان سوالاتم اینه که ایا برنامه ای که دارم ایراد داره یاخیر…؟
  چه گرایشی انتخاب کنم که پذیرشم رو اسونتر کنه و بدردبخور باشه تو اروپا یا استرالیا یانیوزلند(البته اکثرا میگن مهندسی محیط زیست و مهندسی اب بهتره)…!؟
  بنده عموم درنروژ زندگی می کنن و الان شهروند اونجا هستن ایا به اپلای من در نروژ میتونن کمک کنن یاخیر…!؟
  جسارت نباشه ولی میخواستم کلا اینارو بدونم ویا هر راهنمایی دیگه ای که دارین ممنون میشم
  اگه پاسخم درقالب فایل صوتی باشه در کانالتون ممنون میشم

  پاسخ
 6. علی گفته:

  سلام.
  آیا امکان گرفتن بورسیه تحصیلی برای دکتری هم وجود دارد؟ آیا میتوانم همسر و فرزندانم را هم باخودم ببرم؟ آیا میتوان بدون نیاز به مدرک آیلتس پذیرش دکتری و بورسیه گرفت؟

  پاسخ