تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان

تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان

تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان

تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان و راههای اخذ بورسیه تحصیلی آلمان و قوانین تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  و تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان و راههای تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان به چه نحو است ؟ شرایط اخذ پذیرش تحصیلی آلمان و راههای اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای تحصیل در آلمان  چگونه می باشد ؟ چگونه می توان با تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  به اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان دست پیدا کرد ؟ برای کسب اطلاعات تخصصی در خصوص تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان و شرایط تحصیل دکترا در آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان از مشاورین این موسسه مشاوره رایگان اخذ نمایید .

کشور آلمان یکی از کشور هایی است که امروز مورد تقاضای اکثر دانشجویان هموطنان عزیز است ، تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  از سوالات متعدد امروز دانشجو ها است ، نگاه به ادامه تحصیل در آلمان و همچنین بورسیه تحصیلی آلمان باید واقع بینانه و صادقانه باشد تا شا دانشجویان بزرگوار و عزیز هموطن با اطلاعات دقیق و درست بهترین گزینه را برای آینده خود انتخاب کنید . در آلمان حدود ۴۰ میلیون نفر از جمعیت مشغول به کار هستند،  حدود ۲.۱ میلیون نفر نیز در آلمان فاقد کار بودند که، نرخ بیکاری بین این افراد ۵٪ بوده‌است . این امر باعث شده تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  امری شود که مهاجرت به کشور آلمان از این طریق علاقه مندان زیادی پیدا کند .

تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  در حال حاضر با توجه به علاقه مندان زیاد شرایط خاص و محدودیت هایی دارد که تلاش شده است در این مقاله به تمامی این راه پرداخته شود که ان شاءالله مثمر ثمر واقع شود .

تحصیل در آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است ، دولت آلمان برای دانشجویانی که اقدام به مهاجرت از طریق تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  می کنند ارزش بالایی می گذارد و ای امر را محترم می شمارد . به این علت نظام آموزشی کشور آلمان بسان کشور هایی از جمله نروژ ، فرانسه ، فلاند و اتریش رایگان می باشد و تنها شما برای ورود به دانشگاه مبلغی معادل ۳۸۰ تا ۷۶۰ یورو برای ثبت نام دانشگاه پرداخت خواهید کرد . لازم به ذکر است این ارقام حدودی میباشند.

کشور آلمان در رشته های مختلف و همچنین در تمامی مقاطع پذیرش دانشگاه می دهد ولکن با توجه به رشته و مقطع شما دانشجویان گرامی و همچنین دانشگاه مورد نظر قوانین حقوقی و آیین نامه های داخلی دانشگاه متفاوت خواهد بود .

زمان ورود به دانشگاه برای تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  یکی دیگر از مسائل مهم و حائز اهمیت دانشجویان است ، شما برای تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  در دو زمان مختلف می توانید اقدام کنید ، ابتدا مانند اکثر دانشگاه های سراسر دنیا در سپتامبر و دیگی در ماه ژانویه شما می توانید برای تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  وارد دانشگاه شوید . زمانی که شما باید ثبت نام کنید خیلی حائز اهمیت است که شما به کلاس های دانشگاه های معتر آلمان برسید که پیشنهاد می شود جهت بهره مندی از اطلاعات جامع با موسسه مشاوره ای MIE همکار موسسه حقوقی ملک پور با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ما در خصوص تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  استفاده نمایید .

شما دانشجویان گرامی جهت برخورداری از تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  می توانید از موسسات آکادمیکی که در کشور آلمان وجود دارند استفاده کنید ، استفاده از این تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  بدین صورت است که شما بعد از ورود به خاک آلمان می توانید پروژه و تحقیقات و مقالات و اختراعات خود را به این موسسه معرفی کرده و بعد از تائید علمی اساتید این موسسات شما می توانید از تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  استفاده نمایید ولیکن اینکه درصد تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  برای شما بسته به توانایی و رزومه شما خواهد بود .

جدا از هزینه شهریه دانشگاه در کشور آلمان که به صورت رایگان هست در آلمان برای دانشجویان در مراکز مختلف و همچنین اماکنی از جمله موزه ، سینما ، مراکز ورزشی ، تعرفه های تلفن ، اشتراکات جراید و بلیط وسایل نقلیه عمومی تخفیفات قابل توجهی وجود دارد که این امر سبب شده نداشتن دغدغه در ذهن دانشجویان دانشگاه های آلمان به سطح علمی و رتبه این افراد بیافزاید .

برای ورود به دانشگاه های آلمان شما به مدرک HZB معادل دیپلم کشور آلمان نیاز است ، در واقعیت تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  بدون مدرک دیپلم آلمانی شاید امکان پذیر نباشد ولکن باید خاطر نشان کرد برای افرادی که دیپلم دارند و وبعد از دیپلم قصد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را دارند باید در آزمون ورودی دانشگاه های کشور آلمان قبول شده و چون این امتحان به زبان آلمانی بوده شاید مقداری شانس برای ورودتان به این دانشگاه ها اندک باشد .

در مقاطع بالاتر یعنی همان لیسانس و فوق لیسانس امکان ورود به این دانشگاه ها بالاتر بوده اما برای دانشجویانی که از دانشگاه های آزاد و یا پیام نور در ایران فارغ التحصیل شده اند شانس تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  را از دست می دهند ولیکن در مقطع دکترا ( به صورت مستقیم ) در صورت تائید استاد راهنمای آلمانی امکان تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  خواهد بود اما باید توجه داشت اقناع استاد راهنما ( سوپروایزر ) از طریق اسکایپ و ایمیل امری دشوار به نظر می رسد .

شما برای ورود و تحصیل در دانشگاه های آلمان و همچنین اخذ بورسیه تحصیلی آلمان احتیاج به مدرک زبان خواهید داشت که باید گفت دو امتحان زبان ، آزمون آلمانی به عنوان زبان خارجی (TestDaF) و آزمون زبان آلمانی برای پذیرش دانشجویان خارجی (DSH) که توسط همه دانشگاه ‌ها به رسمیت شناخته شده و مورد قبول است ، شما برای ورود و تحصیل در دانشگاه های آلمان و تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  احتیاج به مدرک زبان B1 و یا B2 است ولیکن اگر دانشجویان متقاضی تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  اگر مدرک زبان B1 داشته باشد باید در کشور آلمان قبل از تحصیل در دانشگاه در کالج های زبان کشور آلمان زبان خود را تقویت کرده و بعد از گرفتن مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه وارد دانشگاه شوید . نمایید .

هزینه تحصیل در آلمان نسبت به سایر کشورهایی اروپایی در حد وسط قرار دارد . دانشجویان متقاضی تحصیل در آلمان به طور متوسط در یک ماه حدوداً مبلغ ۸۰۰ یورو نیاز دارند . اما باید در نظر داشته باشید جهت اخذ بورسیه تحصیلی آلمان این مبالغ به شما پرداخت خواهد شد اما این که به شما این مبالغ تعلق خواهد گرفت و یا نه به توانایی شما و همچنین به رزومه قوی شما بستگی خواهد داشت اما برخود وظیفه دانستیم که هزینه ها را به صورت میانگین خدمتتون ارائه دهیم .

برای تحصیل در آلمان مبالغ مذکور را باید مد نظر قرار دهید و لازم به ذکر است مبالغ به صورت میانگین است .

 1. عوارض وهزینه دانشجویی و تحصیلی
 2. کمک هزینه‌های دانشجویی
 3. هزینه‌های دانشجویی
 4. هزینه‌های بیمه درمانی
 5. هزینه‌های عمومی

هزینه‌های دانشجویی هر یک از قسمت های آلمان قانون آزاد و مستقلی درباره هزینه‌ها و عوارض دانشجویی و آموزشی دارا هستند و دانشجویان نخبه قانوناً از پرداخت هزینه معاف می‌باشند. دانشجویان کار‌شناسی ارشد و نیز دانش آموختگان کشور‌های دیگر در موسسات آموزشی عالی مستقل و آزاد موظف به پرداخت هزینه می‌باشند اما دقت بفرمایید جهت اخذ بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان نخبه شرایط و امتیازاتی قائل هستند که توصیه می شود جهت بهره مندی از اطلاعات دقیق با موسسه حقوقی ملک پورهمکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ما در خصوص تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  استفاده نمایید .

هزینه‌های ترم تحصیلی کمک هزینه تحصیلی در آلمان:

این کمک هزینه شامل تمامی دانشگاههای آلمان می‌باشد و همچنین هزینه‌هایی مانند هزینه‌های اداری، خوابگاه دانشجویی، ناهار خوری دانشجویان متقاضی تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  را در بر می‌گیرد. علاوه بر بورسیه تحصیلی آلمان در بسیاری از دانشگاه‌ها شامل هزینه بلیط برای استفاده از حمل و نقل عمومی هم می‌شود. این کمک هزینه با توجه به نوع دانشگاه در هر ترم بین ۲۰ بورو تا ۱۵۰ یور متغیر می‌باشد.

دیگر هزینه‌های دانشجویی دانشجویان در هنگام تحصیل باید به این امر توجه داشته باشند که برخی از هزینه‌های دانشگاه شامل: خرید کتاب، گردش‌های علمی و تجهیزات کامپیو‌تر را خودشان پرداخت کنند.

هزینه‌های بیمه درمانی کسانی که تحصیل در آلمان دارند بایستی بیمه درمانی داشته باشند. شرکت‌های بیمه طبق قانون موظف هستند لذا بیمه درمانی در کشور آلمان جدای از انواع مختلف به صورت میانگین شما باید در ۶ ماه که تحت نظارت و درمان بیمه درمانی کشور آلمان هستید مبلغ ۳۰۰ یورو پرداخت نمایید ، امکانات و سطح درمانی در کشور آلمان باعث شده است ضمن گرفتن اعتبار های جهانی بسیاری از مردم دنیا جهت درمان بیماری های صعب العلاج خود راهی کشور آلمان شوند .

در آخر برای راهنمایی شما دوستان عزیز و دانشجویان گرامی لیستی جامع از دانشگاه های کشور آلمان که بسیاری از آنان رایگان و آماده اهدای تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  هستند به شما ارائه می شود .

دانشگاه های کشور آلمان

Aachen

RWTH (Rheinisch- Westfälische Technische Hochschule)

Augsburg

Universität

Bamberg

Otto-Friedrich-Universität

Bayreuth

Universität

Berlin

Freie Universität (FUB)
Humboldt-Universität (HUB)
Technische Universität (TUB)

Bielefeld

Universität

Bochum

Ruhr-Universität

Bonn

Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität

Bonn – Alfter

Alanus Hochschule für Kunst und Gesellschaft

Braunschweig

Technische Universität

Bremen

Universität
Hochschule Bremen

Bremerhafen

Hochschule Bremerhaven

Chemnitz

Technische Universität Chemnitz

Clausthal

Technische Universität

Cottbus

Brandenburgische Technische Universität

Darmstadt

Technische Universität Dramstadt

Dortmund

Universität

Dresden

Hochschule für Technik und Wirtschaft
Technische Universität

Düsseldorf

Heinrich-Heine-Universität

Duisburg

Gerhard-Mercator-Universität – Gesamthochschule

Eichstätt

Kath. Universität Eichstätt

Erfurt

Universität Erfurt
Pädagogische Hochschule Erfurt

Erlangen-Nürnberg

Universität

Essen

Universität Gesamthochschule
Folkwang-Hochschule Essen

Esslingen

Hochschule für Sozialwesn Esslingen

Flensburg

Bildungswissenschaftliche Hochschule Flensburg

Frankfurt am Main

Johann Wolfgang Goethe Universität
Hochschule für Bankwirtschaft
Philosophisch-Theologische Hochschule Sankt Georgen Frankfurt (a.M.)

Frankfurt (Oder)

Europa-Universität Viadrina Frankfurt (Oder)

Freiberg (Sachsen)

Technische Universität Bergakademie

Freiburg im Breisgau

Universität

Gießen

Universität

Göttingen

Georg-August-Universität

Greifswald

Ernst-Moritz-Arndt-Universität

Hagen

FernUniversität

Halle

Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg

Hamburg

Technische Universität Hamburg-Harburg (TUHH)
Universität
Universität der Bundeswehr

Hannover

Universität
Medizinische Hochschule
Tierärztliche Hochschule

Heidelberg

Universität

Hildesheim

Universität

Hohenheim

Universität

Ilmenau

Technische Universität

Jena

Universität

Kaiserslautern

Universität

Karlsruhe

Universität
Staatliche Hochschule für Gestaltung Karlsruhe

Kassel

Universität

Kiel

Universität

Koblenz

Universität
Wissenschaftliche Hochschule für Unternehmensführung

Konstanz

Universität

Köln

Universität

Leipzig

Universität
Leipzig Hochschule für Grafik und Buchkunst
Hochschule für Technik, Wirtschaft und Kultur

Lübeck

Medizinische Universität

Ludwigsburg

Pädagogische Hochschule

Lüneburg

Universität

Magdeburg

Otto-von-Guericke-Universität

Mainz

Johannes Gutenberg-Universität

Mannheim

Universität

Marburg

Philipps-Universität

München

Ludwig-Maximilians-Universität
Technische Universität
Universität der Bundeswehr
Hochschule für Philosophie München

Münster

Westfälische Wilhelms-Universität

Nürnberg-Erlangen

Universität

Oestrich-Winkel

European Business School Schloß Reichartshasen (ebs)

Oldenburg

Carl von Ossietzky Universität

Osnabrück

Universität

Paderborn

Universität-Gesamthochschule

Passau

Universität

Potsdam

Universität

Regensburg

Universität

Rostock

Universität

Saarbrücken

Hochschule für Technik und Wirtschaft des Saarlandes
Universität des Saarlandes

Siegen

Universität Siegen

Speyer

Hochschule für Verwaltungswissenschaften

Stuttgart

Universität Stuttgart

Stuttgart-Hohenheim

Universität Hohenheim

Trier

Universität

Tübingen

Eberhard-Karls-Universität

Ulm

Universität

Vechta

Universität Vechta

Weimar

Bauhaus – Universität Weimar

Weingarten

Pädagogische Hochschule

Witten-Herdecke

Privat-Universität Witten-Herdecke

Wuppertal

Bergische Universität

Würzburg

Bayerische Julius-Maximilians-Universität

در خصوص بحث مهاجرت به آلمان و تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  و راههای اخذ اقامت آلمان و شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان اینگونه می توان بیان نمود که سالانه افراد بسیاری در پی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل می باشند و این افراد تمایل دارند که تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  را انتخاب نمایند چنانچه قصد تحصیل در آلمان و بورسیه تحصیلی آلمان را دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط تحصیل و بورسیه تحصیلی آلمان  به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 پاسخ
 1. رامین احمدی گفته:

  سلام
  لیسانس مکانیک با معدل ۱۴ از دانشگاه تبریز قصد اخذ بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد از المان را دارم , ایا احتمال اخذ هست ?

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام با توجه به اینکه تحصیل در آلمان رایگان است شانس دریافت بورس بسیار پایین خواهد بود برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 2. مشاور حقوقی گفته:

  سلام اقاي دكتر وقتتون بخير, ابتدا تشكر ميكنم از زحمات شما و همكارانتون, بنده در مورد پذيرش ارشد عمران از المان پرسش دارم كه به چه صورته و فرق بين پذيرش زبان الماني و زبان انگليسي چه هست؟ ايا درسته كه ارشد به زبان الماني سخته و سختي درسها به دانشجو اجازه كار نميده؟ من موندم برم مدرك زبان انگليسي بگيرم يا الماني. و اينكه وقتي ما مدرك زبان الماني مورد نياز ورودي دانشگاه رو ميگيريم براي دروس دانشگاه كه لغات تخصصي هستش چكار كنيم؟

  پاسخ
 3. علی گفته:

  سلام من پیش تجربی هستم..و زبان انگلیسی هم در حد معلومات دبیرستان میدونم…و امسال کنکوردارم…من چطور میتونم د المان برای رشته پزشکی بورسیه کامل بگیرم؟برای مشاوره باید با کدوم شماره تماس بگیرم؟ متشکرم

  پاسخ
 4. Hasti گفته:

  با سلام و خسته نباشید من دانشجوی کارشناسی ارشد پرستاری هستم میخاستم بدونم می تونم برایphdالمان پذیرش بگیرم.البته به من گفتن که پرستاری المان دانشگاهی نیست.

  پاسخ
 5. لیلی طاهرخانی گفته:

  با سلام به عرض میرسانم بنده فارغ التحصیل ارشد در رشته تربیت بدنی از دانشگاه سراسری زنجان با معدل ۱۸٫۵ و همچنین استعداد درخشان و دارای پروژه(که در نوع خود کم نظیر) و مقالات متعدد داخلی و خارجی هستم و عضو بنیاد علمی نخبگان از طرف دانشگاه.میخواستم بدونم امکان گرفتن بورس از دانشگاههای اتریش یا المان را دارم.
  سپاس

  پاسخ
 6. کمال حسامی گفته:

  با عرض سلام و درود.لیسانس برق-کنترل با معدل۱۷از دانشگاه دولتی(دانشگاه صنعت نفت)هستم(که یک دانشگاه خیلی معتبر نیست).می خواستم بدانم برای اخذ بورس تحصیلی درکشور های اتریش و یا المان برای کارشناسی ارشد(غیر از مدرک المانی و ایلتز)ارایه ی مقاله و یا چه چیز دیگری در رزومه ام نیاز است؟

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به اسحضار می رساند شما با توجه به عنوان رشته تحصیلی و سن و مدرک زبان می توانید برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد در کشور آلمان و اتریش که تحصیل کنید ولذا پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
 7. الهه بارانی گفته:

  سلام .دانشجو سال آخر ارشد پژوهش هنر هستم متأهل .قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در المان هستم.ویزا همراه برای همسرم.دوره ایلتس هم میخوام بگذرونم.رشته تاریخ هنر را میخوام در مقطع دکترا ادامه بدم.راهنمایی کنید لطفا.

  پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   احتراما باید خدمت شریفتان عرض کنیم که امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر آلمان برای شما میسر است اما نیازمند داشتن مدرک زبان و سوپروایزر هستید و باید دقیقا شرایط شما بررسی گردد تا مشخص شود که چند درصد شانس برای گرفتن پذیرش برای شما وجود دارد حال با توجه به ایمیل قبلیتان برای اگاهی از شرایط کشور پرتغال در همان ایمیل پاسخگو هستیم.
   برای بررسی شرایط خود و همسرتان می توانید با مشاوران ارشد موسسات همکار آقای ملکپور تماس گرفته و مشاوره رایگان شوید و همینطور از تخفیفات عید سعید فطر نیز بهره مند گردید.
   موفق و پیروز باشید

   پاسخ