تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان

 • تحصیل پزشکی در آلمان و مقدمه ای بر آن
 • شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در رشته پزشکی در آلمان
 • شرایط تحصیل رشته ی پزشکی در آلمان از مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل پزشکی بالینی در آلمان
 • تحصیل عملی پزشکی در دوره یکساله
 • شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان
 • تحصیل داروسازی در آلمان
 • دانشگاههای پزشکی آلمان
 • هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل پزشکی درآلمان و مقدمه ای بر آن

تحصیل پزشکی در آلمان یکی از رشته های تحصیلی پرطرفدار و رقابتی در آلمان بشمار می رود و همه ساله هزاران دانشجوی بین المللی در دانشکده های پزشکی این کشور پذیرفته می شوند. ازآنجا که متقاضیان بسیاری به دنبال کسب اطلاعات در زمینه تحصیل پزشکی در آلمان هستند، کارشناسان موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه MIE اتریش، مقاله حاضر را به این موضوع اختصاص داده اند.کشور آلمان جزء اهداف متعالی بسیاری از متقاضیان  برای مهاجرت تحصیلی به آلمان و به ویژه مهاجرت پزشکان به آلمان می باشد .تحصیل پزشکی در آلمان به سبب داشتن دانشگاه های تراز اول متقاضیان کثیری دارد. ازمعتبرترین دانشگاه های کشورآلمان می توان دانشگاه هایدلبرگ را نام برد که در سال ۱۳۸۶ میلادی بنا گشته است و دانشگاه های پزشکی بسیاری مانند دانشگاه پزشکی شهر بخوم ،دانشگاه پزشکی شهر بن ، دانشگاه بنجامین فرانکلین شهر برلین، دانشگاه پزشکی شهر کلن و … را ذکر کرد.

امروزه تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان از دوره های آموزشی عملی با کیفیت بالا محسوب می شود و می توان گفت تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان موجب شده این گزینه از شهرت بین المللی برخوردار شود. تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان موجب شده این مراکز با شبکه ای از بیمارستان ها، دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و کسب و کار ادغام شده باشند. بنابراین آموزش، مراقبت از بیمار و پژوهش یک کل یکپارچه را در تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمانتشکیل می دهد که در آن هر کسی، به خصوص دانشجویان، دارای منفعت می باشند.

مانند هرجای دیگری در جهان، آلمان فرصت های بزرگی را برای فارغ التحصیلان در طب ارائه می دهد که عبارتند از استخدام در یک بیمارستان یا تمرینات عملی، استخدام در حوزه ی پژوهش، صنعت، خدمات بهداشت عمومی یا در مدیریت مشاوره و غیره.

علاوه بر کیفیت فوق العاده ی دانشگاه های آلمان در آموزش پزشکی، مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای آلمان نسبتا آسان و خوب سازماندهی شده است، شهریه ی رایگان، دوره مقدماتی پزشکی و سیاست آلمان در جذب دانشجویان بین المللی پزشکی که به دنبال تحصیل پزشکی دانشگاهی (برنامه های مقطع کارشناسی ارشد) و یا آموزش بیشتر در پزشکی (برنامه های پس از فارغ التحصیلی بین المللی) هستند می تواند منجر به ایجاد چشم انداز شغلی عالی شود. در همه ی دانشگاه های علوم پزشکی آلمانی، آموزش به زبان آلمانی می باشد.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در رشته پزشکی در آلمان

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در آلمان  به دو صورت می باشد.فرد متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی باید شرایط ذیل را داشته باشد.

روش اول : فرد متقاضی در کنکور ورودی ایران قبول شده باشد. یعنی این که به طور کلی برای تحصیل در این رشته افراد باید در آزمون ورودی قبول شده باشند و این آزمون ورودی به زبان آلمانی برگزار می شود که در آن فرد باید دارای حداقل سطح B2 در زبان آلمانی باشد.

روش دوم : فرد متقاضی دارای سند قبولی کنکور ایران نیست که در این صورت او می تواند با ثبت نام کردن در کالج های آلمان و پاس کردن واحدهایی تخصصی در علوم پایه مانند زیست شناسی و دریافت مدرک پایانی آن در آزمون ورودی پزشکی در آلمان شرکت کند. این کالج ها شامل یک دوره ی تحصیلی یک ساله می شوند که دارای شهریه هستند.

اما فراموش نکنید که برای کشور آلمان گپ تحصیلی بسیار مهم است و معمولا فرد نباید دارای سن بالاتر از ۲۴ سال باشد مگر این که دلیل قابل قبولی را به سفارت ارائه دهد. در ضمن شروع سال تحصیلی در رشته های پزشکی در آلمان از اول سپتامبر می باشد.در حال حاضر برخی از دانشگاه های آلمان هیچ شهریه ای برای تحصیل در این رشته دریافت نمی کنند اما به دلیل اعتراضات گسترده ی صورت گرفته اغلب این دانشگاه ها شهریه ای معادل ۵۰۰ یورو برای هر ترم دریافت می کنند.

فایل تصویری موسسه ملک پور درتحصیل پزشکی در آلمان

مقاله مرتبط

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان

مقاله مرتبط

تحصیل پزشکی در آلمان

شرایط تحصیل رشته ی پزشکی در آلمان از مقطع کارشناسی ارشد

با توجه به قانون آموزش و پرورش آلمان، در مقطع کارشناسی پزشکی ۱۲ ترم به صورت تمام وقت و اجباری وجود دارد که شامل: مرحله ی پیش بالینی، مرحله ی اول (پیش بالینی: ۲ سال) و فاز دوم بالینی (۳ سال)  و یک سال عملی است.

یکی از شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان این است که طول دوره حدود ۶ سال و در رشته ی دندانپزشکی ۵ سال است. با مدرک پزشکی عمومی که معادل کارشناسی ارشد است افراد فارغ التحصیل می توانند پروانه ی پزشکی دریافت کنند و در صورت علاقه وارد مقطع دکتری شوند و برای ادامه ی تحصیل در آلمان در مقطع دکتری اقدام کنند.

تحصیل پزشکی بالینی در آلمان

تحصیل پزشکی بالینی در آلمان : ۲ سال

در دو سال اول از مرحله ی پیش بالینی تمرکز مطالعه بر موضوعات علوم پایه مانند فیزیک، شیمی و زیست شناسی و همچنین بر روی مباحث بالینی سنتی، اصطلاحات پزشکی/ تحصیلات مقدماتی، آناتومی/ آناتومی عصبی، روانشناسی و جامعه شناسی پزشکی، فیزیولوژی و بیوشیمی قرار دارد.

در طول ترم ۳ و ۴ سمینارهای به اصطلاح یکپارچه ارائه می شوند که در آن موارد بالینی از موضوعات علوم پایه مطرح می شوند، از جمله قرار گرفتن در معرض موارد بالینی برای اولین بار و انجام تمرینات عمومی در تمامی روز. کمک های اولیه به عنوان واحد درسی در دانشگاه ارائه نمی شود  بنابراین دانشجویان باید برای شرکت در یک دوره داخل یک موسسه به رسمیت شناخته شده در خارج از دانشگاه به صورت فردی و قبل از اولین آزمون اقدام کنند. مراقبت از بیمار بخشی از این مطالعه تلقی نمی شود. با این حال، دانشجویان باید سه ماه قبل از ثبت نام برای اولین آزمون کشوری چهار حضور کار بالینی را ترتیب دهند.

تحصیل پزشکی بالینی در آلمان : ۳ سال

اتمام موفقیت آمیز آزمون کشوری اول، اولین پیش نیاز برای ورود به بخش بالینی از برنامه ی مدرک کارشناسی در  تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان است. سال اول مطالعه ی بالینی شامل دوره هایی در موضوعات اساسی بالینی، و هم چنین یک دوره ی جامع در معاینه ی بالینی و روش های معاینه ی عمومی در بخش های جراحی و غیر جراحی است. بخش بالینی واقعی در نیمه ی دوم از بخش مطالعات بالینی قرار دارد. این فعالیت ها بر پایه ی دانش کسب شده در ترم قبلی ساخته می شود. دانشجویان ارتباط مستقیم بیشتری با بیماران خواهند داشت و با زمینه های مختلف تخصصی آشنا می شوند. دوره های بالینی شامل ویزیت کردن بیماران و تمرین های عملی در بخش می شود. معمولا یک بخش عملی و سمینار با یک دوره ی سخنرانی ترمیک همراه می شود که حضور در آن اجباری نیست.

آموزش های نظری از حدود دو سوم از همه ی کلاس ها در طول دو ترم بالینی اول به ۲۵٪ در طول ترم بالینی ۳ – ۶ کاهش یافته است. در طی آخرین سال های بالینی، کلاس های نظری به یک روز در هفته و به شکل داوطلبانه (اختیاری) محدود شده که می تواند با ادامه ی تحصیلات پزشکی در آلمان هم پوشانی پیدا کند.

تحصیل عملی پزشکی در دوره یکساله

سال عملی با آزمون کشوری دوم به پایان می رسد. قبل از دومین آزمون جامع، دانشجویان باید در سال عملی در بیمارستان های دانشگاهی، یکی از بیمارستان های آموزشی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و یا موسسات معادل آن شرکت کنند.

در طول این مرحله از آموزش بالینی، انتظار می رود دانشجویان به گسترش تجربه ی خود و بهبود دانش و مهارت های پزشکی بپردازند. دانشجویان یاد می گیرند که چطور با مشکلات بیماران روبرو شوند و یک سری از وظایف پزشکی را تحت نظارت انجام دهند. مشارکت فعال در جلسات بالینی، بحث و کنفرانس جنبه ی دیگری از آموزش را تشکیل می دهد. آموزش نظری با داشتن وظیفه در بخش همراه می شود.

آموزش در سال عملی شامل تکمیل سه دوره ی شانزده هفته ای عملی تمام وقت در یک دانشگاه یا مرکز آموزشی درمانی وابسته می باشد.

و اما یک روز در هفته باید آموزش پزشکی درباره ی سه موضوع ادامه داشته باشد. پزشکی و عمل جراحی دروس الزامی است و موضوع سوم می تواند توسط دانشجو از طیف وسیعی از شانزده رشته ی مختلف انتخاب شود.

شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان

در تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان داشتن مهارت های زبان آلمانی ضروری است. در غیر این صورت شما برای دنبال کردن سخنرانی ها در آلمان یا گفتگو با بیماران آلمانی در مرحله ی عملی دچار مشکل خواهید شد. شما متقاضی تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان باید در یک آزمون زبان قبول شوید  تا نشان دهد که شما سطح مورد نیاز از مهارت در زبان آلمانی را دارید.

همچنین شما متقاضی تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان نیاز به دانستن زبان انگلیسی از آن جهت که بسیاری از ادبیات موجود در این رشته به زبان انگلیسی نوشته شده است نیز می باشید. داشتن اطلاعاتی در لاتین مفید است، اما لازم نیست  تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان موجب شده رشته ی پزشکی یک دوره ی بسیار محبوب تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان شود. به همین دلیل داشتن نمرات خوب یک پیش شرط مهم برای پذیرش تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان است. برنامه های آموزشی پزشکی بسیار وقت گیر و دارای بخش های معاینه ی فشرده است. این به این معنی است که شما گاهی اوقات با محدودیت های شخصی خود را تحت فشار خواهید یافت. اگر شما علاقه مند به این رشته هستید میبایستتحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان را دانسته و دانش دبیرستانی گسترده ای از زیست شناسی، شیمی و فیزیک داشته باشید هم چنین داشتن درک درستی از اصول علمی پزشکی، ادراک فضایی خوب، و یک میل شدید برای مشاهده و ارتباطات، توانایی های اضافی ای است که می تواند بسیار مهم باشد.

از شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان اینست که افراد متقاضیتحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان باید دارای دیپلم دوازده ساله باشند و نیز مهم ترین شرط پذیرش در دانشگاه های آلمان قبول شدن در کنکور می باشد. یکی از راه های تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان گذراندن دوره ی کالج و شرکت کردن در امتحان ورودی دانشگاه ها می باشد یعنی دانشجو باید دوره ای به نام studienkolleg را در آلمان گذرانده و در امتحان Feststellungsprüfung شرکت نماید.

فایل تصویری موسسه ملک پور درتحصیل پزشکی دندان پزشکی در آلمان

مقاله مرتبط

مهاجرت برای پزشکان و دندان پزشکان

فایل تصویری موسسه ملک پور درتحصیل داروسازی در آلمان

مقاله مرتبط

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

دانشگاههای پزشکی آلمان

 • دانشگاه بنجامین فرانکلین برلین

 • دانشگاه پزشکی بخوم

 • دانشگاه پزشکی بن

 • دانشگاه پزشکی کلن

 • دانشگاه یوهان ولفگانگ فرنکفورت

 • دانشگاه فردریش الکساندر نورنبرگ

 • دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ

هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی دانشگاههای آلمان به دو صورت دولتی و رایگان می باشد. که هزینه این دانشگاه ها متفاوت است.

مقاله مرتبط

شرایط و هزینه تحصیل پزشکی در آلمان
سخن پایانی در مورد تحصیل پزشکی در انگلستان

از این رو پیشنهاد می شود پیش از هر گونه اقدامی از تمام شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی در آلمان آگاه شده و سپس جهت اخذ پذیرش اقدام نمایید. باتوجه به نکات مذکور که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه MIE اتریش جهت اطلاع شما عزیزان به نگارش در آمده است، توصیه می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل پزشکی در آلمان، اخذ پذیرش و شرایط و مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در آلمان با مشاوران ما در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

49 پاسخ
 1. محمد گفته:

  باسلام دوباره
  الان ۲۱ساله هستم میخواهم اقدام کنم ومیخواهم اقدام کنم وهمین امسال میخواهم اقدام کنم
  خیلی ممنون از پیگیریتون

  Rating: ۵
  پاسخ
 2. محمد گفته:

  باعرض سلام
  من الان دانشجوی روزانه هوشبری دانشگاه دولتی تیپ ۱هستم ومیخواهم قبل از پایان دوره کارشناسی برای رشته پزشکی آلمان اقدام کنم یعنی مهر ۱۴۰۰المان باشم حال باتوجه به اینکه من دانشجو هستم آیا در پذیرش کالج دچار مشک میشوم
  معدل پیش دانشگاهی ۱۸/۴۸
  معدل دیپلم ۱۹/۳
  در حال تحصیل زبان آلمانی به صورت فشرده که میتوانم c1رو بگیرم
  معدل دانشگاه تا الان که ترم ۳هستم۱۵/۵۰است
  ولی میخواهم حتما از طریق کالج اقدام کنم
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  Rating: ۵
  پاسخ
 3. نگین گفته:

  سلام؛ ممنون از کمکهاتون
  من دانشجوی ترم اول پزشکی تبریز هستم برای اخذ پزیرش تخصص باید از چه زمانی اقدام کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، برای کشور المان باید دو سال قبل از اتمام دوره عمومی اقدام بفرمایید. البته در نظر داشته باشید که در نهایت برای پذیرش باید مدرک شما موجود باشه ولی امور سفارت از قبل قابل پیگیری هست.

   پاسخ
 4. علی گفته:

  سلام خسته نباشید استاد
  کوتاه و خلاصه: دانشگاهی که در ایران در رشته دندونپزشکی قبول میشیم حتما باید دولتی باشه؟
  و فرق میکنه که دانشگاه دولتی در پیت باشه یا تاپ باشه؟

  پاسخ
 5. صدرا گفته:

  سلام وقتتون بخیر…
  ویدیوی آموزشی که گفتید داخلش همه ی مواردی رو که لازمه برای رفتن به آلمان بدونیم توضیح دادید از کجا باید دریافتش کنیم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید…

  پاسخ
 6. soso گفته:

  من ٢٦ سالمه با مدرك ديپلم و حدود هفت سال دستيار دندانپزشك بودم به صورت حرفه اى و ازحدود چند هفت است اموزش زبان الماني شروع كردم ميخاستم بدونم ايا از طريقه مدرك دستياري كه اينجا ميتونم از جهاد دانشگاهي بگيرم و بين الملليه امكان اينكه تو المان برام كار پيدا بشه هست؟ يااز اين طريق ميتونم اقدامي بكنم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر در این زمینه مدرک لیسانس دارید می توانید برای کار اقدام کنید اما باید مدرک شما معادلسازی شود. با دیپلم امکان اقدام وجود ندارد مگر اینکه پیشنهاد کاری بسیار خوبی داشته باشید.

   پاسخ
 7. Sara گفته:

  با سلام و تشكر از مطلب خوبتان
  ببخشيد من رشته زيست شناسي سلولي مولكولي سراسري قبول شدم ميتونم براي پزشكي المان اقدام كنم؟ معدل ديپلمم هم ١٩.٨٥

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، قبول شما در کنکور سراسری ایران تاثیری در پذیرش شما در آلمان نداره، در ابتدا یک آزمون ورودی از شما گرفته میشه و در صورت قبولی می تونین به تحصیل پزشکی بپردازید. لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 8. melz گفته:

  با سلام و تشكر از مطلب مفيدتان
  من دانشجوي رشته زيست شناسي سلولي مولكولي ازادم. متاسفانه در كنكور سراسري پزشكي نياوردم ايا ميتوانم براي پزشكي المان اقدام كنم؟
  ممنون ميشم پاسخ بديد

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، بله این امکان برای شما وجود داره و در صورت قبولی در امتحان ورودی می تونید به تحصیل پزشکی بپردازید. لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 9. سارا احمد وند گفته:

  با سلام
  من دامپزشکی خوندم و ۳۶ سالم هست معدلم ۱۴٫۵ ومعدل دیپلم ۱۹٫۵
  میخواستم بپرسم امکان خوندن پزشکی یا دندانپزشکی در المان برای من وجود داره؟اگه نه میشه راهنمایی کنید چه رشته هایی من میتونم بخونم.که از نظر بازار کار خوب باشه در المان.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، با توجه به شرایط سنی ویزای کاری گزینه مناسبی برای شما به نظر می رسد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 10. حائریان گفته:

  سلام، ممنونم برای توضیحتان. من ۲۸ سال دارم و دکتری عمومی دامپزشکی از دانشگاه آزاد کرج را دارم با معدل ۱۵ دامپزشکی و معدل ۱۷ دیپلم. میخواستم بدونم امکان تحصیل برای رشته پزشکی در آلمان را دارم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای کشورهایی اقدام نمایید که محدودیت سنی نداشته باشند برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 11. Mohammad_farjou گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت جناب ملک پور
  من ۱۷ سالمه امسال وارد دوازدهم تجربی میشم
  من دوماه پیش سفارت نوبت زدم و زبان آلمانی روهم تا چند روز آینده به صورت خصوصی شروع میکنم
  من تیرماه ۹۸ کنکور میدم و با محاسباتی که من کردم شهریور ۹۸ سفارت نوبتم میشه
  وضعیت مالی ماهم بد نیست
  هدفم دندانپزشکی آلمانه
  میخواستم بدونم برای پذیرش کالج حتما باید کنکور سراسری قبول بشم؟
  بعد میخواستم کمی درمورد امتحان ورودی دانشگاه برای رشته دندانپزشکی آلمان توضیح بدید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید اقدام نمایید اما باید قبولی کنکور سراسری و مدرک زبان نیز ارائه نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 12. باران گفته:

  با سلام و تشکر بسیار از توضیحات مفید و رایگان شما برای پزشکان.
  من ۳۳ ساله و فوق تخصص بیماریهای ریه از دانشگاه دولتی هستم.رتبه برتز بورد تخصص و فوق تخصص هم دارم.
  چند سوال داشتم از محضر شما:
  اول اینکه در لیست رشته های تخصص داخلی در آلمان رشته ریه رو ندیدم ایا همچین تخصصی در آنجا وجود ندارد؟
  دوم اینکه با توجه به اینکه سه سال تعهد خدمت به وزارت بهداشت ایران دارم تا مدرکم آزاد شود و قصد دارم در این سه سال مدرک زبان آلمانی بگیرم،به نظر شما میتوانم موقعیتی مناسب جهت معادل کردن مدرکم و کار کردن به عنوان فوق تخصص در همین رشته خودم در آلمان پیدا کنم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام با گذشت ۳ سال قطعا قوانین رو به تغییر خواهد بود در حال حاضر روش هایی برای مهاجرت و معادل سازی مدرک شما وجود دارد که البته بهتر است با کارشناسان حقوقی شرایط خود را بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 13. منصور گفته:

  سلام دکتر جان
  من ۲۲ ساله لیسانس مهندسی پزشکی دارم میخاستم برای دندونپزشکی المان اپلای کنم کنکور دادم منتها سراسری قبول نشدم معدل دیپلم ۱۸…پیش دانشگاهی ۱۹
  میخاستم برای کالج های mkurs اپلای کنم میخاستم ببینم شرایط سنی و کلی رو دارم؟؟
  مرسی از راهنماییتون

  پاسخ
 14. پارسا گفته:

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما و همکارانتون. میخواستم بدونم که آیا هنوز میشه بدون قبولی در رشته ی پزشکی توی ایران برای پزشکی آلمان اقدام کرد؟(منظورم دوره ی کالج M-KURS هستش). و داشتن مدرک قبولی پزشکی در ایران چه کمکی به ما میکنه؟ آیا مدرک قبولی در دانشگاه های پردیس خودگردان و آزاد با مدرک قبولی در دانشگاه دولتی روزانه برای اونا فرقی میکنه؟

  مدرک B2 آلمانی ، معدل ۱۹٫۵۰ سال سوم، ۱۷٫۷۰ سال چهارم و وضعیت مالی مناسبی دارم و این که امسال مشمول سربازی میشم مشکلی برای این قضیه پیش میاره یا نه؟و اگر آره باید چیکار کنم؟

  خیلی به راهنمایی هاتون نیاز دارم.لطفا جواب بدین
  با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد اما باید قبولی در کنکور را داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 15. مهسا گفته:

  با سلام و روز بخیر خدمت آقای دکتر ملک پور
  من پزشک ۲۷ ساله فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی در ایران با معدل ۱۷ دوره عمومی هستم و به تازگی امتحان دستیاری پزشکی در ایران رو شرکت کردم. شانس قبولی در رشته های خوب در دانشگاه های تاپ ایران رو هم دارم. اما مایل هستم در آلمان تخصصم رو کسب کنم. از شما سوالاتی داشتم که اگر لطف کنید پاسخ بدید کمک بزرگی در حقم کردید:
  اگر برای تخصص در ایران انتخاب رشته کنم و پذیرش از یکی از دانشگاه های تاپ ایران رو داشته باشم کمکی به پذیرشم در آلمان میکنه؟
  لازمه برای تحصیل در آلمان و پیدا کردن سوپروایزر مقاله های متعدد داشته باشم؟
  چه مدت سابقه ی کار در ایران لازمه داشته باشم تا بتونم برای تخصص در آلمان اقدام کنم؟
  با تشکر فراوان از شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی باید در ابتدا مدرک تحصیلی شما معادل گردد و سپس می توانید برای اخذ ویزا اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 16. پارسا گفته:

  سلام ، من دانش آموز ۲۰ ساله ای هستم که متاسفانه در کنکور سراسری رشته پزشکی رو قبول نشدم. وضعیت مالی خوب و معدل بالایی هم دارم خواستم بدونم شانس پذیرش از دانشگاه های پزشکی آلمان رو دارم یا نه؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید اقدام نمایید اما باید قبولی کنکور سراسری و مدرک زبان آلمانی داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 17. محمد جواد گفته:

  سلام خسته نباشید.
  ببخشید من معدل دیپلم ۱۹٫۸۰ دارم با پیش دانشگاهی ۱۹٫۷۳ دانشگاه شهید بهشتی هم پزشکی عمومی رو گرفتم زبان آلمانی هم در حد b1 هستم و میتونم خودمو به b2برسونم میخوام برای تخصص جراحی مغز و اعصاب در آلمان یا کانادا اقدام کنم وضعیت مالی متوسط هم دارم از شما میخواستم بپرسم :
  آلمان بهتره یا کانادا ؟

  هزینه تحصیل و زندگی چطوریه؟

  آیا من شانس موفقیت دارم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ورود به تخصص در ابتدا باید برای معادل سازی مدرک تحصیلی خود اقدام نمایید. و سپس بتوانید برای تخصص ورود داشته باشید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 18. Maryam گفته:

  سلام وقت بخیر من دختری ۱۸ ساله دارای دیپلم تجربی ما معدل ۱۹٫۷۷ و پیش دانشگاهی ۱۸٫۱۳ هستم از لحاظ مالی ضعیف هستم و خواهان تحصیل در رشته پزشکی میباشم آیا میتوانم در رشته پزشکی رایگان یا با فاند یا بورسیه تحصیل کنم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز معدل شما بسیار عالی است و برای بسیاری از کشورها می توانید برای تحصیل اقدام نمایید اما امکان اخذ فاند در ابتدای امر وجود ندارد و باید بتوانید حداقل هزینه های سال اول خود را نیز تامین نمایید و سپس درخواست بورس تحصیلی دهید اما برای ورود به رشته پزشکی در کشور آلمان باید قبولی کنکور سراسری داشته باشید و دارای مدرک زبان آلمانی نیز باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 19. سیما گفته:

  با سلام و خسته نباشید, من خانمی ۲۴ ساله هستم که فارغ التحصیل رشته مامایی از دانشگاه ازاد هستم,معدل دیپلم حدود ۱۶ و پیش دانشگاهی حدود ۱۷ ,تمایل دارم برای تحصیل دندانپزشکی به المان مهاجرت کنم,اگر مدرک زبان المانی رو بگیرم,چقدر شانس این رو دارم که بورسیه بگیرم ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   برای ورود به رشته دندانپزشکی باید قبولی کنکور سراسری داشته باشید و دارای مدرک زبان آلمانی تا امکان اقدام را داشته باشید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 20. امیرحسین گفته:

  درود بر شما آقای ملک پور دلسوز و گرانقدر. دانش آموز۱۹ ساله و پشت کنکوری هستم که سال سوم رو با معدل ۱۹٫۱۸ و پیش دانشگاهی رو با معدل ۱۷٫۵۸ گذروندم. در حال حاضر هم با توجه به سختی قبولی در رشته ی پزشکی در دانشگاه های ایران و همچنین کوچکی این هدف . میخوام به آلمان برم و در این رشته ادامه تحصیل بدم .مدرک زبان آلمانی ندارم و به تازگی شروع به آموختن این زبان کردم ولی انگلیسی رو در حد IELTS بلدم. وضع مالی متوسطی هم دارم .میخواستم بدونم آیا امیدی به قبول شدنم هست؟ هزینه ی کالج به زبان انگلیسی در اونجابه ازای هر ترم چقدره ؟ چه وقت و در کجا باید اقدام کنم؟ هزینه ها ی گرفتن ویزا و رفتن به اونجا چقدره؟ آیا اجازه ی کار دانشجویی در اونجا هست؟ خیلی خوشحال میشم پاسخ پرسش هام رو بدین

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز تحصیل در آلمان رایگان است و برای ورود به رشته پزشکی باید قبولی کنکور سراسری و مدرک زبان آلمانی را دارا باشید که برای کسب اطلاعات می‌توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • جلال گفته:

   سلام من ۳۶ سالمه نمیخوام روسیه ام پزشکی بخونم یعنی الویت اولم نیست خیلی دوست دارم المان تحصیل کنم ولی معلومه نمیشه با توجه به سنم،آقای ملک پور خودتون میتونین برام اقدام کنین از کشور پرتغال مثلا لطفا منو برا شعبات در تهران راهنمایی نکنین

   پاسخ
   • mie editor3 گفته:

    با سلام
    دوست عزیز در ابتدا باید شرایط کامل خود را ذکر بفرمایید تا امکان راهنمایی و مشاوره بیشتر وجود داشته باشد البته برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

    پاسخ
 21. فروغ گفته:

  من دانش اموز سمپاد هستم و ۲۱ سالمه ولی به دلایلی بدشانسی اوردم و معدلای دوسال اخر تحصیلم پایینه سومم۱۶/۶۶ و پیش ۱۲ ، اما میخوام دندانپزشکی کشورهای خارجی بخونم که هزینه کم داشته باشن … مثل المان … میدونم که بعدها در این رشته موفق خواهم بود … ولی واقعا الان معدل بالا نداشتن و مدرک زبانم خیلی بده که نیست تو شرایط المان … شما پیشنهادی ندارید برا تحصیل تو این رشته ها؟

  پاسخ
 22. مهدی گفته:

  سلام با عرض خسته نباشید و خداقوت بنده دانش آموز سال یازدهم تجربی با معدل ۱۹/۵هستم و در حال گذراندن مقطع a1زبان آلمانی هستم و زبان انگلیسی را هم تا مقاطع بالا ادامه دادم ولی برای مدرک آیلتس اقدام نکردم از این بابت چند سوال داشتم؟!
  ۱-آیا در صورت قبولی در کنکور ایران حتی با رتبه خوب حتما باید در آزمون پزشکی در آلمان شرکت کرد؟
  ۲-آیا می شود با مدرک پایین تر از b2 اقدام و سپس برای این مدرک در کلاس های زبان در آلمان شرکت کرد؟
  ۳-مدرک قبولی در کنکور تا چند سال اعتبار دارد؟ منظورم اینکه با وجود اینکه سفارت نوبت رو بدموقع می ده نمیشه برای سال بعد پذیرش گرفت؟
  ۴-در یکی از مقالات شما خوندم کسانی که چند سال پزشکی یا دندانپزشکی رو خوندن امکان پذیرش رایگان از انگلستان دارند آیا این شرایط برای افراد زیر ۱۸سال وجود نداره؟
  ❤❤با تشکر از زحمات شما!

  پاسخ
 23. هادي نژاد گفته:

  با سلام خدمت استاد عزيز
  بنده دكتر هادي نژاد هستم، پزشكي رو در ايران خوندم و تموم كردم در حال حاضر هم مشغول گذراندن سال آخر تخصص اعصاب و روان در ايران هستم، از شما سپاسگزار خواهم بود اگر اطلاعاتي در مورد شرايط اخذ پذيرش از طريق گذراندن دوره هاي فلوشيپ و اسكولار شيپ در دانشكده هاي امريكا داريد با بنده در ميان بگذاريد، با تشكر از لطف و توجه ويژه شما به پزشكان ??????
  ارادتمند شما دكتر هادي نژاد???

  پاسخ